Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#11199) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez klassz ötlet!

Szerk.: sajnos számot nem enged beírni, pedig a képlet alapján úgy nézett ki.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11202) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#11201) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Nem tudom mi lehet a baj.

Én kipróbáltam Excel2007-ben és Excel97(angol)-ban is és mindkét esetben engedi a számot is.

Mondjuk szövegre formázott cellába bevitt számokat biztos nem érvényesít, de gondolom nem ez a baj.

[ Szerkesztve ]

(#11203) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#11202) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Óriási hibát követtem el, kihagytam 1 zárójelet (és az Excel nem kiabált rám).

Gyönyörűen működik.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11204) m.zmrzlina válasza m.zmrzlina (#11202) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Mondjuk nem tudom, hogy számok és betűk vegyesen előfordulhatnak-e egy cellában mert azt biztosan nem engedi a képlet és akkor bukott a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#11205) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#11204) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A hol.van megtalálja, akár csupa betű, akár vegyesen van számmal.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11206) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#11205) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Arra gondolok, hogy pl az 123AC-ből az 123 az szám az AC meg mondjuk benne van a listában de így együtt nem érvényesíti mert az egész együtt se nem szám és az 123AC mint karaktersorozat nincs is a listában.

Szerk:
Ok igazad van, ha szóköz van a szám meg a betű közt akkor engedi
:)

[ Szerkesztve ]

(#11207) Fehér Mancs válasza pitman (#11194) üzenetére


Fehér Mancs
tag

Makró nélkül szerintem nem lehet megoldani, legpraktikusabb megoldás a reguláris kifejezések használata:

Ezt először aktiválni kell a VBA-ban (Microsoft VBScript Regular Expressions 5.5 -> aktiválás leírása pl.: http://lispy.wordpress.com/2008/10/17/using-regex-functions-in-excel/ )

Ezután pedig egyszerű makró közbeiktatásával lehet használni az excelben is függvényként:
pl.:
makró:
Dim reg As New RegExp

Public Function RegExpLike(Source As Range, Pattern As String, Optional IgnoreCase As Boolean = True, Optional MultiLine As Boolean = True) As Boolean

reg.IgnoreCase = IgnoreCase
reg.MultiLine = MultiLine
reg.Pattern = Pattern

RegExpLike = reg.Test(Source.Value)

End Function

Az excel függvény, ami ellenőrzi, hogy az adott cellában alfanumerikus karakter van (ékezetes betűkkel megspékelve):
=RegExpLike(A1;"^[A-Z0-9ÁÉÍÓÖŐÚÜŰ]*$")

Szinte bármilyen minta keresésére, cseréjére, számolgatására fel lehet használni, neten jó leírások vannak erről.

[ Szerkesztve ]

(#11208) pitman válasza m.zmrzlina (#11199) üzenetére


pitman
őstag

Köszönöm, ez tökéletes.
A hol.van visszatérési értékére nem gondoltam, hogy így lehetne vizsgálni.

(#11209) pitman válasza Fehér Mancs (#11207) üzenetére


pitman
őstag

Köszönöm, megnézem ezt is.

(#11210) m.zmrzlina válasza pitman (#11208) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Nincs mit! ;)

Ezek szerint nincsenek vegyes (számok betűk vegyesen) celláid. Csak mert amit a #11206 végén írtam az nettó baromság. :K

(#11211) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Nem tudom használni az FKERES()-t :W

Az E:F oszlopok egy "adatbázis" ahol a tételek mellett azonosítószám van. Az A:B oszlopok ennek az adatbázisnak egy részhalmaza ahol lehetnek olyan hibák, hogy az azonosítószám mellett nem a megfelelő tételek vannak (a példában ökör,ló)

Szeretnék egy FKERES()-t a C oszlopba ami az A oszlop azonosítóit kikeresi az E oszlopban és az F oszlopból a hozzá tartozó tételt beteszi a C oszlop megfelelő cellájába.

Azt hittem, hogy ez milyen egyszerű de nem. Az eredmény a képen.
Mit szúrok el?

[ Szerkesztve ]

(#11212) föccer válasza m.zmrzlina (#11211) üzenetére


föccer
nagyúr

Az egyik értékként, a másik számként van megadva, ha jól látom. Ezért nem találja meg.

üdv, föccer

mod: deila: Lassú :P

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11213) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#11211) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Kinézetre az A oszlopban számok, az E-ben szövegek vannak, azért nincs egyezés.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11214) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#11213) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

:Y

A 2013-as azonosítót ki lehet cserélni m.zmrzlina-ra :DD
Nincs tartalmi különbség a két fogalom között. :(

Köszi!

(#11215) pitman válasza m.zmrzlina (#11210) üzenetére


pitman
őstag

Nincsenek, vagy szám van a cellában vagy betű(k) egy megadott listából.
Bár, ha a listában % jel szerepel, azt sajnos beengedi a szám mögé.

(#11216) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#11214) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11217) pitman válasza m.zmrzlina (#11211) üzenetére


pitman
őstag

Nálam működik, ha beírom.

(#11218) m.zmrzlina válasza pitman (#11217) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Az E:F oszlopok külső adatbázisból származnak és van egy nem nyomtatható (meg sem jelenített) karakter az elején amit a TISZTÍT() sem távolít el (meg semmiféle számformátumra állítás) csak ha beállok az első számjegy elé és nyomok egy <Backspace>-t

:F :F :F

(#11219) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#11218) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lusta vagyok kikeresni, melyik hsz-re vonatkozott ez az írásod.

Egyszerűbben is eltávolíthatod az első karaktert.
=jobb(a1;hossz(a1)-1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11220) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#11219) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

pitman-nak válaszoltam mert írta, hogy neki működik az FKERES() amit a #11211-ben kérdeztem. Gondolom begépelte a számokat, úgy nekem is működött.

A képleted a "2" karaktert távolítja el. 2017-ből 017 lesz.

Sőt a KÓD() akkor is 50-et ad ha az eredeti cellatartalomra írom be meg akkor is ha a <Backspace>-szel preparáltra.

:F

(#11221) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#11220) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Meg lehetne még próbálni a terület 1-gyel való szorzását (irányítottan), hátha az eltüntetné a láthatatlan karaktereket, és számmá alakítaná a cellák tartalmát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11222) m.zmrzlina válasza Delila_1 (#11221) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Így van ez a megoldás. Szépen működik.

Köszi

(#11223) Delila_1 válasza m.zmrzlina (#11222) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Végre valami jó hír. :) Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11224) pitman válasza m.zmrzlina (#11218) üzenetére


pitman
őstag

Így már értem, mi volt a gond.

(#11225) Dave™


Dave™
nagyúr

Sziasztok, ismét szeretnék kérni némi segítséget :)

Beágyazott függvények kellenének szerintem, a következő problémához:

Vannak garanciális gépek, amiket ingyen javítunk garanciaidő alatt. Garancián túl viszont ára van a javításoknak. A garanciaidőből van, ami 2010-ben lejárt, van, ami 2011-ben már lejárt, van, ami még nem járt le de idén le fog, van 2012-es és van 2013-as is. Egy éves egységárral dolgozunk, amit napok alapján arányosan kellene kiszámítani az éven belül lejáró gépekre. Pl. ha valaminek október 30-án szűnik meg a garanciája 2011-ben, arra 2011-ben a 2011-es éves egységárat 2/12-vel megszorozva tudjuk kiajánlani az árat. Persze napokra bontva kellene, hogy pontos legyen. Egy oszlopban vannak a dátumok, és van bennük 2010, 2011, 2012 és 2013 is, legutóbbi egyelőre tárgytalan, de a 2012-esek érdekesek lehetnek a 2012-es árajánlatok miatt. Hogyan tudnám ezt megoldani? (Dátumokkal kellene számolnia az évből hátralévő résszel, arányszámot képezve). Külön oszlopokkal értékre váltva a dátumot sikerült, de egy oszlopban szeretném :) Meg lehet úgy oldani, hogy figyelembe vegye az éveket? Mármint ami már lejárt (2010 összes és 2011 a mai napig lejártak) azok fizetős szolgáltatások, a jövőbeniek pedig ingyenesek? A beágyazott függvényeknek mi a normál szintaktikája? Próbálkozgattam, de nem a legeredményesebben... Köszönöm :)

(#11226) Delila_1 válasza Dave™ (#11225) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Csak annyit kell tudni a feladathoz, hogy a MA() függvény mindig az aktuális dátumot adja. Az ehhez hozzáadott, vagy ebből kivont másik dátum a két dátum közötti napok számát adja.

Vegyük, hogy a garanciális idő lejárata az A2 cellában van.

Szövegesen kiírja a hátra lévő napok számát, vagy azt, hogy hány napja járt le a garancia:
=HA(A2>MA();"Még " & A2-MA() & " napig garanciális"; MA()-A2 & " napja járt le a garancia")

Másik forma, amivel tovább tudsz számolni, pozitív, vagy negatív értékkel adja meg ezeket a napokat. Ami lejárt, az negatív értékkel jelenik meg.
=HA(A2>MA(); A2-MA(); (MA()-A2)*-1 )
Az egységárat a kapott értékkel arányosan tudod felosztani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11227) Delila_1 válasza Dave™ (#11225) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az árak kiszámítása:

Vagy 1 oszlopot megtakarítva egy függvény-szörnyeteggel (nem ajánlom):

A Fizetendő oszlop tartalmazza az 5 Ft-ra való kerekítést.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11228) emitter


emitter
őstag

sziasztok,

hogyan tudom megmondani az excelnek (2010) hogy jegyezze meg a beállított egyéni színeimet? Tegnap bevittem 5 egyéni színt, mára ugyanabban a doksiban már "elfelejtette"... Csináltam egyéni szín-témát is (Lap elrendezése -> Témák -> Színek -> Színösszeállítás megadása), de a színei nem jelennek meg a palettában. Amúgy egy grafikon görbéinek színét akarom beállítani vele.

(#11229) pitman válasza m.zmrzlina (#11210) üzenetére


pitman
őstag

Újabb problémám adódott az érvényesítés kapcsán. Van egy képletem, ami igaz vagy hamis eredményt ad egy cellába beírt érték (ezt kellene érvényesíteni) és két másik cella tartalmának összehasonlításával. Ez egy cellába beírva szépen működik is, azonban érvényesítésnél feltételként beírva nem. Ha viszont az érvényesítésnél azt a cellát adom meg feltételként, amiben ugyanez a képlet található, akkor megcsinálja a feltételvizsgálatot. Ez mitől lehet?

Elképzelhető, hogy mégiscsak makrót kell írjak a feladat megoldásához. Hogyan lehet lekérdeni, hogy a táblázat módosításakor mely cellában történt a változás? Próbálkozok a WorkSheet_Change eseménnyel, de nem működik, egyszerűen nem tudom rávenni, hogy lefuttasson bármilyen kódot, ami ide van beírva. Olyan, mintha soha nem kerülne ide a végrehajtás. Ez mitől lehet?

(#11230) m.zmrzlina válasza pitman (#11229) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

A kérdésed első részét légy szíves illusztráld képpel és a kérdéses fv-nyel mert így az az érzésem, hogy nagyon messziről fogunk nekiindulni.

A változtatott cella sorát a Target.Row-val az oszlopát a Target.Column-nal tudod lekérdezni.
Pl:

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
MsgBox "A(z) " & Target.Row & ". sor és a(z) " & Target.Column & ". oszlop" & Chr(10) & " metszéspontjában lévő cella módosult!"
End Sub

Arra figyelj, hogy ezt nem új modulba kell másolni, hanem ahhoz a munkalaphoz kell rendelni amin a változást akarod figyelni. Jobbkatt a munkalap fülön majd Kód megjelenítése opció.

Biztos van más módszer is, én így szoktam csinálni.

(#11231) pitman válasza m.zmrzlina (#11230) üzenetére


pitman
őstag

Köszi a segítséget.

A B5 cellába beírt értékhez szeretnék érvényesítést készíteni a megadott képlet használatával.
A képlet figyeli a b1 cella értékét, illetve a b2 cella értékének egy adott tartományban kell lennie, és e két feltétel függvényében a b5 értéke 1 vagy 2 lehet. Magyarul a b1 és b2 függvényében a b5-be 1-et vagy 2-őt engedjen beírni.
A képlet b6-ba bemásolva működik.
B5-be érvényesítésként bemásolva nem csinál semmit.
B5-be érvényesítésként az =b6 feltételt megadva működik.

Azt hogyan lehet megcsinálni, hogy minden munkalapon tudjam követni a változásokat, ne csak azon, ahova a kód be lett írva?

[ Szerkesztve ]

(#11232) Delila_1 válasza pitman (#11231) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Már csak azt nem értem, mi az ;] -nek érvényesítés! Egy szép hosszú, egészséges képlettel be tudod íratni a B5-be az 1-et, vagy 2-t. A felhasználó úgyis csak azt választhatná a két érték közül, ami a B1 és a B2 értéke szerint 1, vagy 2.

=HA(ÉS(B1<>"M";SZÁM(HOL.VAN(B2;H2:I2;0)));1;HA(ÉS(B1="M";SZÁM(HOL.VAN(B2;J2:K2;0)));2;""))

Ha egyik feltétel sem igaz, akkor üres string kerül a B5-be.

A B6-ban az =B5=1 képlet IGAZ eredményt ad, ha valóban egyenlő a B5 1-gyel, minden más esetben HAMIS lesz az értéke. Nem tudom erre van-e szükség.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11233) m.zmrzlina válasza pitman (#11231) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Én is ezen gondolkoztam, hogy viszonylag jól körülhatárolt feltételek alapján lehet a bevihető adat 1 vagy 2 akkor minek az érvényesítés de ha ez kell ám legyen.

Ezt tedd a képletbe:

=VAGY(HA(ÉS(B1<>"M";SZÁM(HOL.VAN(B2;H2:I2;0)));B5=1);HA(ÉS(B1="M";SZÁM(HOL.VAN(B2;J2:K2;0)));B5=2))

A kérdés második felére:
Van a Workbook objektumnak SheetChange eseménye:

Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)
MsgBox "A(z) " & ActiveSheet.Name & " munkalapon a " & Target.Row & ". sor és a(z) " & Target.Column & ". oszlop" & Chr(10) & " metszéspontjában lévő cella módosult!"
End Sub

Sosem használtam még de kipróbáltam és úgy tűnik működik.
Jobbklikk a ThisWorkbook-on majd View Code helyre másolni.

[ Szerkesztve ]

(#11234) danih


danih
addikt

Szép estét!
Azt szeretném kérdezni, hogy hogyan kell egy excel-mezőbe beimportálni egy számot ami egy weboldalon van?
Tehát olyasmire gondolok, hogy ráugrom az A1-re, és oda pedig az akármi.com/kispista.html fájl-ban lévő szükséges infót beillesztem, mégpedig úgy, hogy rákeresek egy string-re, és a string után következő macskaköröm közti értéket hozom be.
Azaz van mondjuk a kispista.html-ben egy olyan hogy 'anyamkinja', utána meg egy érték: "1111,1" (van decimális jel). Ezt az értéket szeretném kivakarni valahogy....
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11235) m.zmrzlina válasza danih (#11234) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Van olyan, hogy Adatok>Külső adatok átvétele>Weblapról

Én egy rejtett munkalapra csinálnék egy weblekérdezést és onnan venném át a szükséges adatokat, de a pontos válaszhoz ismerni kellene a weblap szerkezetét.

(#11236) danih válasza m.zmrzlina (#11235) üzenetére


danih
addikt

Jó ötlet. Ám a fő gond, hogy a weblapról ilyen web queryvel nem tudom lehozni az adatot, mert dinamikus, és nem azt mutatja, ami nekem konkrétan kell megnyitáshoz.
Viszont ami kell, magában a html forrásban benne van.

(#11237) emitter válasza emitter (#11228) üzenetére


emitter
őstag

up!

(#11238) Fire/SOUL/CD válasza emitter (#11237) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nálam kifogástalanul működik, esetleg arra tudok gondolni, hogy valami felülbírálja a színbeállításaid... Nem mentetted el a diagramot sablonként vagy a egyéni kitöltőszínt adtál meg a görbéknek?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11239) emitter válasza Fire/SOUL/CD (#11238) üzenetére


emitter
őstag

hmm, most megjegyezte, sorry, akkor nem tudom tegnap mi lehetett a probléma... :)

(#11240) pitman válasza m.zmrzlina (#11233) üzenetére


pitman
őstag

Köszönöm a segítséget mindkettőtöknek.

Úgy látom, hogy elírtam a képletemet, a végén levő hol.van függvénynek a b2 értékét kellene keresnie, nem a b5 értéket. Ettől függetlenül nem működik.
Sajnos a Te képleted sem azt csinálja, amit szeretnék. Ha a második feltétel teljesül (b2 értéke megvan a második felsorolásban és b1="M"), akkor működik, egyéb esetben bármit enged beírni.
Azért kellene az érvényesítés, mert ezt nem egyetlen cellára akarom alkalmazni, hanem egymás mellet többre. Automatikusan nem írható be az érték, mert a b5 sor cellái vagy nem tartalmaznak majd értéket, vagy igen, de akkor csak az aktuális oszlopban levő egyéb értékek függvényében lehet elfogadni 1-et vagy 2-őt.
A feladat az lenne, ha a b2 sorban levő érték megvan az első listában és b1 sor nem "M" , akkor a b5 sor vagy üres vagy 1 lehet. Ha b2 sor értéke a második listában található vagy b1 sor ="M", akkor a b5 sor vagy üres vagy 2 lehet (értelemszerűen egy adott oszlopra vonatkozik a feltétel). Nem tudom, hogy ez így érthető-e?
Igazából azt nem értem, ha a képlet a táblázatban jó, akkor érvényesítésnél miért van vele problémája?

A makrós dolog működik, nagyon köszönöm, ezzel már el fogok boldogulni.

[ Szerkesztve ]

(#11241) m.zmrzlina válasza pitman (#11240) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Vagy én értek valamit félre vagy te. Nekem a másik feltétel is működik:

Ha üres cellát is el lehet fogadni az 1 vagy 2 helyett akkor módosítani kell a képletet:

=VAGY(HA(ÉS(B1<>"M";SZÁM(HOL.VAN(B2;H2:I2;0)));VAGY(B5=1;B5=""));HA(ÉS(B1="M";SZÁM(HOL.VAN(B2;J2:K2;0)));VAGY(B5=2;B5="")))

Az elírást én is észrevettem a képletet is ennek figyelembe vételével csináltam meg.

[ Szerkesztve ]

(#11242) danih


danih
addikt

Sziasztok. Eljutottam odáig, hogy behozza nekem az értékét, tehát mondjuk azt, hogy "110 Ft". De ezt meg nem tudom használni, számolni vele nem tudok. Hogyan tudnám "kivenni" ebből csak a számot, szigorúan "parancsokkal", tehát semmi kézimunka?

(#11243) Delila_1 válasza danih (#11242) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha az A1-ben van, a képlet =bal(a1;hossz(a1)-3)*1

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11244) Fire/SOUL/CD válasza danih (#11242) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha fontos, hogy a pénznem is látszódjon, akkor miután Delila_1 megoldást megcsináltad, akkor formázd pl az oszlopot pénznemmé, így kiíródik a Ft is, de számolni is tudsz vele...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11245) danih


danih
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek!
Esetleg a parancs angolul? a "lenght" nem jó :)

(#11246) Delila_1 válasza danih (#11245) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=left(a1;len(a1)-3)*1

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11247) danih válasza Delila_1 (#11246) üzenetére


danih
addikt

Nem vágom, #value problémák mindenütt...
Ja, openoffice cal-om van, BOCSÁNAT :R - ennél kéne a LEN megfelelője, de nem találom :(

[ Szerkesztve ]

(#11248) Delila_1 válasza danih (#11247) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Pedig ennek jónak kell lennie.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11249) Delila_1 válasza Delila_1 (#11248) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

No, ezt nem tudom. Kérdezd meg ITT

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11250) danih


danih
addikt

OK, megpróbáltam az orosz excelemben, ez a kód
=ЛЕВСИМВ(A1;ДЛСТР(A1)-3)*1
az utasítások ugyanazok, mégsem kapok értéket....

UI
=ЛЕВСИМВ(A1;3)-ra viszont kapok.... =LEFT(A1;3)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.