Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) beers válasza varsam (#11450) üzenetére


beers
addikt

Köszi!
Erre nem gondoltam!

M&N

(#11452) m.zmrzlina válasza beers (#11448) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Szerintem be van kattintva a Szalag ikonállapotúra kicsinyítése opció. Jobb klikk az Office gombon (vagy bárhol a Menü elemein) és a felugró helyi menüből a legalsó.

(#11453) beers válasza m.zmrzlina (#11452) üzenetére


beers
addikt

Ezt is megnézem hétfőn! (cégnél ilyen) :R

M&N

(#11454) m.zmrzlina válasza m.zmrzlina (#11449) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Csak Select Case szerkezetben kell a páratlan sor helyett a párosból kivonni az 1-et így:

Természetesen a "páratlan sor" helyesen "páratlan oszlop".

(#11455) Piistii


Piistii
tag

Sziasztok

Lenne egy kis problémám már kicsit régen volt az iskolában az excel :)

Szóval 10 forintra kerekített ára szerepeljen a h oszlopnak vagyis a h 2 oszlopba van irva hogy 7191 ft és ezt 10 forintra kerekítse ezt hogy kell? előre is köszönöm

(#11456) perfag válasza Piistii (#11455) üzenetére


perfag
aktív tag

=TÖBBSZ.KEREKÍT(7191;10)

(#11457) Piistii válasza perfag (#11456) üzenetére


Piistii
tag

köszi ez külön oszlopban jó csak így szólt az egész feladat
H oszlopba a G oszlop (bruttó ár) 10%-kkal csökkentett 10 forintra kerekített ára szerepeljen.

a százalékot megoldottam a kerekítés is jó lenne csak ha hozzá írom akkor híbát ír ki
( körkörös hivatkozás ) és 0 át ír hogy kell hogy egyszerre számolja ki a cellábban a százalékot és a kerekítést is?

(#11458) Fire/SOUL/CD válasza Piistii (#11457) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

=TÖBBSZ.KEREKÍT(G2*0,9;10)

Azt is érdeklődd meg, hogy jó-e, ha nem csak felfelé van kerekítés, mert ez a függvény lefelé is kerekít és az árak esetében nem szokás...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11459) gigi183


gigi183
csendes tag

]Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni megint :)

A csatolt táblázat az alapom. Kis magyarázat hozzá: Egy hotel egy heti foglalásait tartalmazza, szobatipusonként van szinezve, bal oldali táblázatban található, hogy az adott szobában hány sima és hány dupla lepedő található az ágyakon. A cellákban a nevek szerepelnek. Értelemszerűen valaki egy valaki több napig tartózkodik. A cellákat a foglalások sorrendjében töltik fel, így általában ugyanaz a személy nem ugyanabban a sorban szerepel a következő napon.
Talán még hasznos tudni, hogy akik a következő napon már nincsenek a táblázatban, az azt jelenti, hogy másnap jelentkeznek ki, vagyis aki hétfőn szerepel, az kedden jelentkezik ki, kedden kerül lecserélésre az ágynemű.

A megoldandó problémám a következő: Ki kellene számolni, lehetőleg makró nélkül, hogy melyik napon hány lepedőt kell kicserélni az egész hotelre vonatkozólag. A kijelentkezők esetében ez egyértelmű, aki másnap nem szerepel a listában az kijelentkezik, így le kell cserélni az ágyneműjét. Ehhez pedig hozzájön az, hogy ha valaki 2 éjszakánál tovább marad, akkor minden második napon áthúzzák az ágyát, tehát azokba a szobákba is új ágyneműk kerülnek. (aki egész héten marad, annak kedden, csütörtökön és szombaton is áthúzzák az ágyát)

Próbálkoztam darabteli függvény segítségével segédtáblával megoldani, de nem igazán sikerült tökéletesen. Bármilyen megoldás érdekelne, akár segédtáblával megoldott, akár csak összetett függvénnyel :)

[/L

[ Szerkesztve ]

(#11460) jerry311


jerry311
nagyúr

Help pls!

Adott egy excel tábla, első oszlop dátum (A), második oszlop napok neve (B), harmadik oszlop a melós neve (C).

E mellé szeretnék egy olyan táblázatot, ami darabra megmondja, hogy melyik dolgozónak mennyi hétfője, keddje, stb, volt.

COUNTIFS függvényt próbáltam, kevés sikerrel. Ha csak egy oszlopot számoltatok vele, akkor visszaadja szépen az rtéket, pls, hogy hány hétfő van a táblázatban, Ha már mellérakom a nevet is, akkor az érték nulla. Ugyanez működik, ha a dolgozók nevét számoltatom. Ha összerakom egybe a két kritériumrendszert, akkor mindig nulla. Hol a hiba?

=COUNTIFS(B:B,"Mon",C:C,"Kiss Csilla")

(#11461) Delila_1 válasza jerry311 (#11460) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha 2007, vagy 2010 verziót használsz, a szumhatöbb angol megfelelőjét alkalmazd, ha régebbi az Exceled, készíts kimutatást az adatokból. A SORhoz a nevet és a napot vidd be, az ADAThoz a nevet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11462) m.zmrzlina válasza jerry311 (#11460) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Vagy ha =DARABHATÖBB()-bel szeretnéd akkor próbáld ezt:

Az F2-ben lévő képletet másold jobbra addig ameddig neved van illetve lefelé az utolsó napig.

(#11463) jerry311


jerry311
nagyúr

Delila_1
A SZUMHATÖBB nem jó, mert az számokat akarná összeadni, legalább is ez a hbaüzenet.

m.zmrzlina
Ez nekem nem megy, a DARABHATÖBB az angol verzióban COUNTIFS. Beadom neki a napokat (B:B), meg hogy melyik nap kell (E2), a neveket (C:C), meg hogy ki kell éppen (F1) és az eredmény nulla. A különbség a te táblázatodhoz képest, hogy angol napok vannak benn és abc helyett nevek, illetve más cellapozíciók.
=COUNTIFS($B:$B,$I$1,$C:$C,$H$2)

(#11464) m.zmrzlina válasza jerry311 (#11463) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Nincsen véletlenül szóköz vagy egyéb nem látható karakter különbség a nevek vagy a napok celláiban?

(#11465) Delila_1 válasza jerry311 (#11463) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A második oszlopban a napok nevét a weekday függvénnyel állítsd elő, ne az =A2 hivatkozással.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11466) zenus válasza gigi183 (#11459) üzenetére


zenus
csendes tag

Szia!

Segédoszlopot használj. G-H oszlop közé tégy be egy új oszlopot, majd miután kész az egész, rejtsd el. Így most a H oszlopot fogod használni - amelyet most szúrtál be, és nem az eredetit, amit a képen látsz.

H14 esetén mindenképpen új lepedőd van - ha jól értem a dolgot. H15 esetén akkor van új lepedőd, ha az a cella nem üres és nem egyezik meg az előző cellával.

Tehát: H14 = "Új"
H15: =HA(ÉS(H15<>"";H15<>H14);"Új";"")

Majd lehúzod végig a H15ös cellát a G oszlopban szereplő adatok szerinti sorig.

Ezután: G11: ide jöhet a számlálós függvényed.
Rejtsd el a H celládat.

Ismételd meg minden szükséges oszlopban a fentiek alapján a feladatot.

[ Szerkesztve ]

(#11467) gigi183 válasza zenus (#11466) üzenetére


gigi183
csendes tag

Szia!

Az a baj ezzel az eljárással, hogy mint említettem, nem biztos hogy az adott emberke a következő napon ugyanabban a sorban szerepel...
Köszi a segítséget, de nem nagyon működik a képlet, nem tudom pontosan mit értettél félre és nem tudom sajna követni ezt a logikát sem :S

[ Szerkesztve ]

(#11468) zenus válasza gigi183 (#11467) üzenetére


zenus
csendes tag

Hát, az élet nem tökéletes :D

(#11469) gigi183 válasza gigi183 (#11459) üzenetére


gigi183
csendes tag

Megpróbálom ábrázolni mit is szeretnék.

A lényeg annyi, hogy mindenki két éjszaka alszik ugyanabban az ágyneműben, harmadik éjszakára már újat kap, kivéve, ha az az utolsó éjszakája a hotelben.

Az eredeti tábla így néz ki

Manuális megoldása pedig így néz ki - segítségül pirossal jelöltem az utolsó éjszakásokat - vagyis akiknek az ágyát másnap át kell húzni, lilával pedig azokat, akiknek másnap át kell húzni az ágyukat mert még legalább két éjszakát maradnak utána.

A lepedőket mivel másnap kell áthúzni, ezért az eltolódás az összegzős táblázatban. Vagyis akinek az utolsó éjszakája hétfőn van, annak kedden húzzák át az ágyát, kedden kellenek az új lepedők.


[ Szerkesztve ]

(#11470) lappy válasza gigi183 (#11469) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Egy kicsit zavaros maga a szoba kiszínezés is, hiszen nem lesz pl: twin szobából egyik napra 3 másik napra meg 7??
Szerintem ezt a lepedő cserét 2 naponta kell cserélni és kész ha van még utána 1 napja akkor is cserélik!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#11471) m.zmrzlina válasza gigi183 (#11469) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

A heteket csak hétfőtől vasárnapig kell kezelni vagy olyan is van, hogy valaki pl szombaton érkezik és kedden távozik? (ahogyan az életszerű)

A D oszlopban a hetek sorszáma van?

(#11472) gigi183 válasza lappy (#11470) üzenetére


gigi183
csendes tag

Kicsit off, szakmailag magyarázat.
A szinezéssel nem kell most törődni, de hogy érthető legyen, a hotelnek van 3 darab twin szobája, de ha például az adott napra 5-en akarnak twin szobát, akkor két foglalót beraknak egy triple-be hiszen senki sem bánja, ha nagyobb ágyban alhat, de a szállónak is jó, hiszen a lényeg a telítettség. Nyilván ez visszafelé nem működik (három embert nem rakhatnak twin szobába).
Tehát a szinek azt jelentik, hány ember lesz az adott szobában. Nyilván ha valaki twint foglal ami két szingli ágyat jelent, az egy triple szobában is ugyanúgy fogja a két ágyat (egy két és egy egyszemélyeset) használni.

A lepedőcserés dologhoz annyit, hogy itt ez a szokás, nyilván van olyan szálloda ahol minden nap cserélik, de ilyenről nem tudok. Ismerősi körökben is minden szállodában ez a rendszer megy.

(#11473) gigi183 válasza m.zmrzlina (#11471) üzenetére


gigi183
csendes tag

Az eredeti táblázatomban természetesen egy egész hónapnyi adat szerepel, tehát nyilván van aki szombaton jön és kedden távozik, csak leszűkítettem egy hétre, kiindulásnak mindenki hétfőn jön, és vasárnap mindenkit kipakolnak :)

A D oszlopban csak szoba sorszám van, teljesen elhanyagolható, nincs semmilyen jelentősége.

[ Szerkesztve ]

(#11474) Mythunderboy


Mythunderboy
csendes tag

Sziasztok tudna valaki segíteni?
Egy munkafüzet munkalapján számítások után értékeket kapok,ezek az értékek között vannak azonosak melyeket szeretnék szűrni úgy,hogy automatikusan mindenféle gombnyomás nélkül egy új munkalapon jelenjenek meg már többszöröződés nélkül!...2007-es excel-t használok......(tudom van szűrés gomb ami ezt megoldja de ezt automatikusan szeretném megjeleníteni mindenféle gombnyomás nélkül...gondolom valami makró segíthetne de ennyire nem értek hozzá...előre is köszönöm a segítséget
Üdv: TBoy

Spacesynth 4 ever!

(#11475) beers válasza varsam (#11450) üzenetére


beers
addikt

Ez volt a megoldás! :R

M&N

(#11476) lappy válasza gigi183 (#11473) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Egy számodra talán jó megoldás! :))
Most nincs összegezve a SL és DL. Ha azt szeretnéd akkor a képletet még egy oszlopba rakd be ami csak a DL számolja és ezután egyszerű szum-al megoldod.
Nem tudom hogy maga a táblázat mennyi időben dolgozik, mert akkor a keresési feltételt kell változtatni.
Szerintem a kiköltözik vagy áthúzandó lepedő között nincs különbség, csak annyi hogy sima vagy dupla.

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#11477) gigi183 válasza lappy (#11476) üzenetére


gigi183
csendes tag

Huhha nem nagyon látom át.

Mutatok két képet. A bal oldali a manuálisan megoldott táblázat, ennek kellene valahogy kijönnie, a jobboldali a segédtáblám.

Már csak a pirossal kiemelt rollovereseket kellene megoldanom, hogy szintén csak beágyazósok(make) legyenek.

Valakinek ötlet? Az alaptáblát szivesen elküldöm mailcímre, hogy ne kelljen szenvedni vele.

Az O14-be beírt képletem: =HA(G14="";"EMPTY";HA(DARABTELI(H:H;G14);HA(DARABTELI(F: F;G14);HA(DARABTELI(I:I;G14);"rollover";"maketoo");"make");"CO"))

A maketoo csak feliratában különbözik a make-től, csak magamnak jeleztem, hogy ezt már azért nem húzzák át, mert már csak egy éjszakát marad.

[ Szerkesztve ]

(#11478) Badb0y


Badb0y
addikt

Van olyan lehetőség excelben, hogy pl a "BONTOTT" -at tartalmazó sorokat kitörölje ? Vagy amit a bontott helyett megadok, a komplett sorokat törölje ? Ha valaki jártas linuxban ott ezt a sed -i '/BONTOTT/d' -vel tudom megcsinálni.

A fájl egyébként csv.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11479) Delila_1 válasza Badb0y (#11478) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Legegyszerűbben úgy teheted meg, hogy beteszel egy autoszűrőt, szűröd az oszlopot a szóra, kijelölöd a szűrt sorokat, és törlöd.

Lehet makróval is, de minek?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11480) gigi183 válasza gigi183 (#11477) üzenetére


gigi183
csendes tag

Tehát amit még meg kellene oldanom, az az, hogy ha valaki ágyát előző nap már áthúzták, akkor aznap már nem kell megint.

(#11481) Badb0y válasza Delila_1 (#11479) üzenetére


Badb0y
addikt

Az a baj a már kreált csv egy oszlop. Egy oszlopban van minden ugye. És egy sorban van a termék összes tulajdonsága.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11482) m.zmrzlina válasza Badb0y (#11481) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Próbáljunk meg először a szövegből oszlopokat csinálni. A csv-ből általában lehet.

(#11483) Pityke78


Pityke78
őstag

Skacok, hogy tudok excelben perc:min formátumot létrehozni?
Mondjuk 5:43 az 5 perc 43 másodpercet jelentsen.

Köszi

(#11484) Pityke78 válasza Pityke78 (#11483) üzenetére


Pityke78
őstag

Megvan, nem vettem észre hogy egyéniben van ilyen. Azért köszi! :)

(#11485) hyperspace69


hyperspace69
csendes tag

Sziasztok!

Ha valaki kedvet érez két grafikon beszúrásához és 8 db függvény megírásához amivel sokat segítene nekem akkor az innen letudja tölteni a táblázatot. [link]] Ez sajnos meghaladja a képességeimet és enélkül hiányosnak érzem a naplómat.

Köszönöm a segítséget! :R

(#11486) gigi183 válasza lappy (#11476) üzenetére


gigi183
csendes tag

SIKERÜLT!!!! :))

A fórum nem kifestő! Legközelebb kevesebb hangulatjelet légyszíves!

[ Módosította: Pompi ]

(#11487)



addikt

Sziasztok!

Makróval meg lehet oldani, hogy gombnyomásra induljon a solver?
Igazából nem a gombnyomás a lényeg, hanem szeretnék beállítani 5 különböző setupot. Mindegyiknél más lenne a cél cella és a módosuló cellák és azt szeretném, hogy egyszerűen tudjam őket futtatgatni, amikor kedvem támad, anélkül, hogy kézzel mindig át kéne állítanom.

Szóval lenyomom az első hotkeyt, lefut az első, aztán a másodikra a második setup stb.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11488) Delila_1 válasza (#11487) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

5 db makrórögzítés, 5 db gombhoz rendelve. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11489) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Van (vagy ha most még nem hosszú, akkor majd az lesz) egy hosszú egy oszloppárból álló excel táblázatom, ami tehát még bővülhet és a bővítés után szeretném ABC sorrendben újrarendezni.

Viszont az egészet úgy kéne megjeleníteni nyomtatásban, hogy fekvő oldalra kerüljön az oszloppár és ha bal oldalon leért az oldal aljáig, akkor hasábszerű folytatódjon ugyanazon az oldalon tőle jobbra, amíg fér, aztán a következő oldalon ugyanígy folytatódna.

Ezt hogy lehet megoldani?

(#11490) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne, hogy adottak sorszámok 00-99 össze vissza. Meg tudom mondani azt függvénnyel, hogy melyik az első, ami nincsen használva? Vagy makró?

MZ/X

(#11491) válasza Delila_1 (#11488) üzenetére



addikt

Elvileg felvettem, de amikor beütöm a billentyűt, akkor ezt kapom: "Compile Error: Sub or Function not defined"

Amúgy ennyi lett maga a makró:

Sub Wings()
'
' Wings Makró
'
' Billentyűparancs: Ctrl+w
'
SolverOk SetCell:="$A$7", MaxMinVal:=2, ValueOf:="0", ByChange:= _
"$G$2,$O$2,$Q$2,$R$2,$S$2,$Z$2,$AB$2,$AC$2,$AD$2"
SolverSolve
End Sub

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11492) válasza (#11491) üzenetére



addikt

Valaki esetleg tudja, hogy mit kéne ezzel csináljak, hogy működjön?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11493) válasza (#11492) üzenetére



addikt

Sikerült megoldani.
Segített a barátom. :)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11494) m.zmrzlina válasza DopeBob (#11490) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Az nem megoldás, hogy sorba rendezed a táblát a sorszám oszlopa szerint?

(#11495) Delila_1 válasza (#11493) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbáltam én is, de nem jött össze. Elárulod, hogy oldotta meg a barátod?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11496) Delila_1 válasza DopeBob (#11490) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Próbáld meg ezzel:

Sub MelyikHiányzik()
Dim sz%, sor As Long
For sz% = 1 To Cells(Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
On Error GoTo Hiba
sor = Application.Match(sz%, Range("A:A"), 0)
Next
Hiba:
MsgBox sz%
End Sub

Az Msgbox helyett beírathatod egy cellába.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11497) DopeBob válasza Delila_1 (#11496) üzenetére


DopeBob
addikt

:R

MZ/X

(#11498) Delila_1 válasza DopeBob (#11497) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11499) Padam


Padam
aktív tag

Sziasztok!

Van egy táblázatom, amiben egy csomó cella egyesítve van és ezeket szeretném szétválasztani.
Van arra mód, hogy, ha pl. 4 cella egyesítve van, akkor úgy válassza szét őket, hogy mind a 4 cellába beírja azt a szöveget/értéket, ami az összesített cellában volt?

Előre is köszi a segítséget!

(#11500) Delila_1 válasza Padam (#11499) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha egymás alatt vannak az összevont cellák, akkor a kijelölésük után a makrót indítva beírja mindegyikbe a fölötte lévő értéket hivatkozással.

Érdemes utána kijelölni az oszlopot, és saját magára irányítottan beilleszteni az értéküket.

Sub Cella_felosztás()
Selection.UnMerge
Selection.SpecialCells(xlCellTypeBlanks).Select
Selection.FormulaR1C1 = "=R[-1]C"
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.