Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Messss válasza bugizozi (#11750) üzenetére


Messss
csendes tag

Nem így szerettem volna, de megoldom akkor egy felugró ablakban a dolgot.
Az én elképzelésem az volt, hogy az excelbe, a cellák közt van egy ComboBox, aminek elemeket kellene adni...

(#11752) Delila_1 válasza Messss (#11751) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az miért nem jó, hogy valahol a füzetedben van egy névvel ellátott lista, és a ComboBox ListFillRange tulajdonságához ezt a nevet írod be?

A névadásnál bevetheted az ofszet függvényt, ami által rugalmas lesz a listád hossza.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11753) atillaahun


atillaahun
veterán

Üdv, cellazárolásba tudnátok segíteni?
Szeretném ha pár cellát nem lehetne (vagy csak jelszóval) módosítani egy munkalapon, végig is nyomkodtam már az ide tartozó beállításokat vagy tízszer (Eszközök > Védelem > Tartomány módosításának engedélyezése > Megadás > OK), de végül csak enged belenyúlni mindig. Nem tudom mit rontok el.
2003-mam van.

[ Szerkesztve ]

(#11754) bugizozi válasza atillaahun (#11753) üzenetére


bugizozi
őstag

most hitelen nem találom neten, meg nincs is időm rá, de ezeket olvasd el...

szerk:
így működnie kell

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11755) atillaahun válasza bugizozi (#11754) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi szépen, így (úgy) tényleg egyszerű volt. :)

Olyan megoldásról tudtok még esetleg, hogy az elkészített Excel programomat kitegyem netre, és azzal bárki tudjon számolni (a megfelelő értékeket megadva), de letölteni, vagy a képleteket megnézni ne tudja?

GoogleDocs-ra felraktam már, csak ott annyira elcseszetten jeleníteni meg, szerintem annak még nem nagyon használható ez a része.

[ Szerkesztve ]

(#11756) bugizozi válasza atillaahun (#11755) üzenetére


bugizozi
őstag

Hogyha levéded a cellát akkor nem lehet látni a képletet ami benne van, nem? :U [link]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11757) perfag válasza atillaahun (#11755) üzenetére


perfag
aktív tag

az "Excel programomat kitegyem netre, és azzal bárki tudjon számolni (a megfelelő értékeket megadva), de letölteni, vagy a képleteket megnézni ne tudja?"
A net-es verzióhoz nem tudok hozzászólni, de az Excel védelemhez igen.
Ez egy érdekes probléma, hogy mit és miért akarunk mások elől elrejteni, ill. érdemes-e ezzel vesződni. A felhasználók nagyon nagy többsége fennakad bármilyen védelmen. Egy kisebb csoport viszont okos kis programocskák segítségével bármilyen védelmet megkerül. A kérdés az, hogy mekkora annak az esélye, hogy az Excel fájlodat valaki érdemesnek tartsa feltörni, és ehhez rendelkezik a megfelelő jártassággal.

(#11758) atillaahun válasza bugizozi (#11756) üzenetére


atillaahun
veterán

De persze, azt már meg is csináltam hogy rákattintani sem enged.
Csak azért szeretném webről elérhetővé tenni, hogy ott tudjam még javítgatni-frissítgetni, és ne kelljen belőle mindig új verziót küldeni az illetékeseknek. Meg az sem lenne baj, ha sima böngészővel lehetne használni, és nem kéne hozzá Office, mint ahogy pl. GoogleDocs-ba is meg van oldva.
Bár lehet akkor eljátszok még azzal, csak elsőre elég fapadosnak tűnt.

(#11757) perfag
Tekintve, hogy nem vagyok programozó nem hiszem, hogy különösebben komoly vagy értékes programot hoztam volna össze, csak nem szeretném viszont látni olyanoktól akinek nem adtam oda, vagy hogy bárki a sajátjaként mutassa be.
A képlet védelem mint írtam már összejött, csak jó lenne még valami olyan felület, ahol átlag ismeretekkel rendelkező felhasználók nem tudják letölteni, csak használni.

[ Szerkesztve ]

(#11759) bugizozi válasza atillaahun (#11758) üzenetére


bugizozi
őstag

"az elkészített Excel programomat kitegyem netre, és azzal bárki tudjon számolni (a megfelelő értékeket megadva), de letölteni, vagy a képleteket megnézni ne tudja?"

én a vagy utáni mondatrészre válaszoltam :) jaj, ezt a mondatot félreértettem :B

amivel volt tapasztalatom, csak a google docs-ot tudnám javasolni...
amivel nem volt tapasztalatom az volt jópár, pl az Editgrid..illetve a hawerunk kiad még jópár találatot amivel lehet próbálkozni :)

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11760) perfag válasza bugizozi (#11759) üzenetére


perfag
aktív tag

Megnéztem az Editgrid-et, érdekes téma ez, megfogtál vele, ki fogom próbálni.

(#11761) atillaahun válasza perfag (#11760) üzenetére


atillaahun
veterán

... helyett (#11759) bugizozi

Köszi a tippet kipróbáltam az Editgrid-et, de rögtön első körben dobálta a hibaüzeneteket, hogy lassú vagy nem működik a szerverük, nem lehetett online módosítani a fájlt.

Úgyhogy most a GoogleDocs Excel-ével szenvedek. Van aki esetleg ért külön ehhez?
Van pár képlet, amit az Excel 2003 simán kiszámol, ez meg hibát ír, és nem jövök rá mi baja.
Kezdetnek pl. van egy kb. 20 cellából álló oszlop. A cellák csak akkor vesznek fel értéket ha egy feltétel teljesül. Mivel árfolyam kiválasztásról van szó, mindig csak az egyik cellához tartozó feltétel teljesül (beteszek mellé egy X-et), így csak egy vesz fel közülük értéket az oszlopban.
Egy másik függvény szimplán szummázza az oszlopot, és így automatába megkapom a kiválasztott árfolyamhoz tartozó értéket. Ezt az Excel 2003 szépen meg is csinálja, de a Google Excel #VALUE-t ír a szummázó cellába az árfolyam érték helyett, ha rátolom az egeret, pedig csak annyit mutat, hogy "Cannot parse text", amivel nem sokra megyek.

Ez ennyire buta lenne, vagy csak másképp működik benne valami?
Más hibákat is ír egyébként, csak gondoltam ezzel kezdeném, hátha valaki játszadozott már vele. :U

[ Szerkesztve ]

(#11762) atillaahun válasza atillaahun (#11761) üzenetére


atillaahun
veterán

Áh, nemszóltam, én voltam a hülye. Mert úgy adtam meg a feltételt, hogy ha teljesül beírja az értéket, ha nem akkor egy szünetet ír. És nem tudta szummázni a szüneteket. Most kijavítottam semmire, és így már gurul. :)

Viszont a cellavédelmet nem mentette át az eredeti fájlból, és nem is találom benne.
Ezek szerint itt egyáltalán nem is lehet bizonyos cellákat zárolni, vagy csak én vagyok vak? :U

[ Szerkesztve ]

(#11763) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

Hogy csinálom azt meg 2007-ben, hogy a cella tartalma szám legyen, de a megjelenítésnél kiírja a "kg" mértékegységet!

Próbáltam egyénit létrehozni, de nem jött össze... egy mintát be tudna valaki szúrni?

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11764) Delila_1 válasza Sickboy25 (#11763) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az egyéni formátum # ##0" kg"

Ez ezres csoportosítást is ad.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11765) Sickboy25 válasza Delila_1 (#11764) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszönöm :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11766) Delila_1 válasza Sickboy25 (#11765) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nincs mit. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11767) Badb0y


Badb0y
addikt

Rengeteg olyan oldalt találtam, ahol van macro arra, hogy 3 kritériumot beadok és azokat a sorokat törli.

Tudtok olyat, ami működik is ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11768) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11767) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pl mik lennének a feltételek? Sima sorokról van szó, avagy esetleg szűrt sorokról (filter)?

UI: Olvastam a privet, de nem tudtam megoldani, mivel töröltem a leveleid, így a csatolmányokat is. Csak addig tartok meg hasonló küldeményeket, amíg az adott feladat el nem készül.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11769) Badb0y válasza Fire/SOUL/CD (#11768) üzenetére


Badb0y
addikt

Pl hirtelen ezt találtam.

De a lényeg, hogy lefuttatok egy macro-t, és kitörli azokat a sorokat, amik tartalmazzák a "BONTOTT,Scratch,Refurbished" szavakat.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11770) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Ismét szükségem lenne egy kis segítségre:

Adott A cella, aminek az értékét egy képlet számolja és van egy B cella aminek az értékét én adom meg.
Feladat, hogy a B cellát színezze pirosra, ha a B cella értéke kisebb, mint az A celláé...

Próbáltam Ha fgv-el de valamiért nem jó és úgy nem tudom beállítani, hogy színezzen...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11771) Delila_1 válasza Sickboy25 (#11770) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Feltételes formázással tudod megoldani.
A feltétel képlete a B1-ben (ha az első sorban vannak ezek a cellák):
=B1<A1
és megadod a formátumot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11772) Sickboy25 válasza Delila_1 (#11771) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi ez is jó lett :) :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#11773) Delila_1 válasza Sickboy25 (#11772) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#11774) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11769) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A linkelt macro teljesen rendben van, ha nálad nem működik, annak az lehet az oka, hogy nem módosítottad a saját adataidnak megfelelően (pl nem az A oszlopban vannak az adataid stb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11775) Badb0y válasza Fire/SOUL/CD (#11774) üzenetére


Badb0y
addikt

De ezek közöl melyik ?

Nekem a H-ban vannak az adatok :)

Átírtam H-ra a több kritériásat, de valamit nem jól az 100, ha azt mondod, jól működik.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11776) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11775) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A felgyülemlett levelezésemet elintézem, aztán megírom a macro-t, bár lehet addigra megcsinálja a kódot valaki más...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11777) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11775) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Private Sub CommandButton1_Click()

Dim MyRange As Range
Dim MyFirstRow As Long, MyLastRow As Long
Dim MyArray As Variant

'Ettől a cellától kezdődnek az adatok
Set MyRange = Range("H1")
'Az ezeket a string-eket tartalmazó sorok lesznek törölve
MyArray = Array("BONTOTT", "Scratch", "Refurbished")

MyFirstRow = MyRange.Row
MyLastRow = ActiveSheet.UsedRange.Rows.Count

For i = MyLastRow To MyFirstRow Step -1
If Not IsError(Application.Match(Cells(i, MyRange.Column).Value, MyArray, 0)) Then Cells(i, MyRange.Column).EntireRow.Delete
Next i

End Sub

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11778) Badb0y válasza Fire/SOUL/CD (#11777) üzenetére


Badb0y
addikt

Asszem tudom hol a hiba, nem tudom, hogy tudom lefuttatni :DDD

Alt+F11, utána jobb klikk insert module, beillesztem, alt+q, alt+f8 és nincs sehol, nem csinál semmit :W

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11779) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11778) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert ez nem függvény, hanem a egy gomb eseménye, egész pontosan amikor rákattintasz a parancsgombra. (ActiveX vezérlő CommandButton)

Az ilyen jellegű makrókat nem függvényben írjuk, hisz nem az a cél, hogy beírd egy cellába, aztán lemásold.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11780) Badb0y válasza Fire/SOUL/CD (#11779) üzenetére


Badb0y
addikt

Ok, újabb próba:

Hozzáadtam az excel sheethez egy command buttont, ráklikkeltem, bemásoltam amit adtál,bezártam, ráklikkelek a gombra és nem megy :D

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11781) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11780) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Melyik excel sheet-hez adtad hozzá? (ahhoz kell, amin az adataid vannak a H oszlopban)
2. Ha ráklikkeltél (duplaklikk ugye), akkor létrejön automatikusan ez:

Private Sub CommandButton1_Click()

End Sub

Értelemszerűen, az általam adott makró kódjából csak az ez közti kódot kell már csak bemásolni, nem az egészet, mert akkor hibát fog dobni.

3. Mi az hogy nem megy? Hibát dob? Nem azt csinálja, amit szeretnél? :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11782) Badb0y válasza Fire/SOUL/CD (#11781) üzenetére


Badb0y
addikt

Nem csinál semmit :)

Check this.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#11783) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11782) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első körben, amikor mented, akkor nem ártana makróbarát munkafüzetként elmenteni. Ha úgy sem jó, akkor meg küld el mail-ben ezt a táblát (ezt a CSV-t)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11784) Fire/SOUL/CD válasza Badb0y (#11782) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megnéztem a küldött anyagot, meg is van a hiba. Át kell írnom, majd holnap megcsinálom, most incs kedvem hozzá... :(

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11785) atillaahun


atillaahun
veterán

Kerekíttetni lehet valahogy az Excel-lel (2003)?

Konkrétan km díjat számolok valamihez. Arra lenne szükségem, hogy a kapott távolságot, mondjuk 1216-ot mindig ..50-re vagy ..00-ra kerekítse fel. Tehát sosem lefelé.

[ Szerkesztve ]

(#11786) Fire/SOUL/CD válasza atillaahun (#11785) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

link

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11787) Fire/SOUL/CD válasza atillaahun (#11785) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja bocsesz, fáradt vagyok már azt hiszem, van egyszerűbb is:
=PLAFON(A1;50)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11788) atillaahun válasza Fire/SOUL/CD (#11787) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi, ez a plafonos kitűnő. :) Sima kerekítőset én is kivadásztam a súgóból, de az nem tudott 50-re csak 10-100-1000-...-re ha jól értettem.

(#11789) atillaahun válasza Fire/SOUL/CD (#11787) üzenetére


atillaahun
veterán

Akadna még itt egy apróság. Van egy weblapos hivatkozásom, pontosabban adatbeolvasásom a munkalapon. Minden egyes megnyitáskor megkérdezi, hogy engedélyezem-e az automatikus frissítést.
Nem lehetne valahogy beállítani, hogy igen-örökre, és ne kérdezze meg többször?

(#11790) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Nem tudom kérdezte e már valaki, de nagyon fontos lenne nekem:

Van egy kérdőív, erre válaszoltak Pl 1500-an ez a fő szám. A százalékos értékek kellenének, ha az A válaszra 225-en a B-re 300-an a C-re 1200-an válaszoltak.
Tehát A hány %-a az 1500nak a B, a C, stb
Melyen képlettel tudom megoldani?
Ha valaki segít előre is köszi! S.O.S :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11791) Fire/SOUL/CD válasza atillaahun (#11789) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem tudom, hogy ez kihatással-e van a "problémádra", de talán megér egy próbát. [link]
Arra ügyelj, hogy ne a letölthető fix-et használd, hanem kézzel állítsd be a registry-ben, amit kell. Ha nem jönne össze a dolog, akkor ez a fix vissza már nem állítja dolgokat (régebben legalábbis nem tette)

Faterkam
Ne viccelj már, ez általános iskolai matek... [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11792) Faterkam válasza Fire/SOUL/CD (#11791) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem viccelek, leblokkoltam, ezt az oldalt én is néztem, de nekem még mindig nem egyértelmű, mert rengeteg válasz a kérdőíven, s %-os értéke kell, az 1500 válasz a fix. Írd már le a képletét, mert tiszta ideg vagyok :(

ok rájöttem, kösz csak gyorsan kellett volna!!!!

Köszi!!!!!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11793) Fire/SOUL/CD válasza Faterkam (#11792) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is bocsesz, tényleg nem sértésnek szántam, pont arra gondoltam, hogy csak ilyen leblokkolásról lehet szó... :R

Szóval a feladat annyi (maradva a korábbi példádnál), hogy külön-külön hány százaléka a 225/300/1200 az 1500-nak.

=225/1500
=300/1500
=1200/1500

Ezeket a cellákat pedig formázd %-ra a cellaformázás segítségével.

természetesen cellákra is hivatkozhatsz pl A1-ben van a 225, B1-ben a 300, C1-ben az 1200 és D1-ben az 1500, akkor

=A1/D1
=B1/D1
=C1/D1

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11794) Faterkam válasza Fire/SOUL/CD (#11793) üzenetére


Faterkam
addikt

Igen így csinálom most már:
=A1/D1
=A2/D1
=A3/D1

Csak arra nem jöttem még rá, hogy ha a D1 az 1500 azt h oldom meg hogy ne keljen beírni állandóan mert ha egymás alá lehúzom D2 D3 D4 lesz az is, pedig az fix.
Az A2,2,3,4 növekszik rendesen

Ma nem megy semmi :(

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11795) Fire/SOUL/CD válasza Faterkam (#11794) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Semmi gond, van amikor tényleg van úgy az ember, hogy semmi nem jön össze. ;)

=A1/$D$1

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11796) Faterkam válasza Fire/SOUL/CD (#11795) üzenetére


Faterkam
addikt

Ahh tényleg, én meg a zárójelekkel próbálkoztam, de rég volt az ECDL vizsga, szégyenlem magam :O

Kösz a türelmedet !!!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#11797) atillaahun válasza Fire/SOUL/CD (#11791) üzenetére


atillaahun
veterán

Köszi, csak az a baj hogy elsősorban nem saját gépen használnám a programot, hanem másoknak is elküldeném, így gondolom ez a registry módosítós megoldás nem túl hasznos.

(#11798) Fire/SOUL/CD válasza atillaahun (#11797) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor nem, mert ez biztonsági beállítás, amit minden gépen a registry-ben meg kellene tenni.
Mint írtam, ez csak tipp volt részemről, az sem biztos, hogy ez segített volna a dolgon. Lehet, hogy valaki más tud majd segíteni...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#11799) bugizozi válasza atillaahun (#11789) üzenetére


bugizozi
őstag

Szerkesztés/Csatolások -> Indító rákérdezés...

Esetleg?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#11800) atillaahun válasza bugizozi (#11799) üzenetére


atillaahun
veterán

Szürke a csatolások, nem tudom kiválasztani, lehet akkor hogy a webes lekérdezés nem minősül annak.

Arra tudtok még valami egyszerű képletet, hogy vegyes tartalmú cellából csak a számokat írassam ki? Az a baj mindig máshol vannak ezért a jobb/bal/közép nem jó, viszont a súgó meg valami eszetlen bonyolult képletet mutatott nekem, ami nem is működik. :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.