Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Fire/SOUL/CD válasza Geryson (#12100) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Magyarul a pl =SZUM(Munka3!A1:A5) képletet másolod és ebből =SZUM(A1:A5) kellene hogy legyen? Ha igen, akkor simán átmásolod, majd CTRL+H, a keresett szöveghez Munka3! és a csere erre mezőt meg üresen hagyod. Így a munkalapon, az összes képletben lecseréli.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12102) Geryson válasza Fire/SOUL/CD (#12101) üzenetére


Geryson
addikt

Mekkora ötlet, hát ez eszembe sem jutott! Köszönöm!

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#12103) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#12101) üzenetére


Sickboy25
addikt

szia

hasonló problémám van, mint a kollegának!

Létrehoztam egy excel fájlt, ami nincs feltöltve adatokkal, viszont minden hónapban töltöm a megfelelő adatokkal, adott hónapra! Tehát F12-vel mentem másként, de a baj az, hogy van egy lapon grafikonos elemzés állandóan az "üres" elnevezésű fájl útvonalára mutat és nem tudom módisítani az adatokat, csak, ha az "üres" fájl nyitva van és csak ott!

Mit csesztem el?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12104) Fire/SOUL/CD válasza Sickboy25 (#12103) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát így konkrétan nem tudom, hogy mit csesztél el, ha egyáltalán elcsesztél, mert közel sem biztos. A hivatkozásokat lehet kezelni, konfigolni, ehhez a Adat fül/Kapcsolatok csoport/Hivatkozások-ra kell kattintani. (Ez csak akkor aktív, ha a munkafüzetben valóban vannak hivatkozások (külső/belső))

Ott be lehet állítani, hogy honnan és mit frissítsen az adott munkafüzet és azt is, hogy azt automatikusan tegye-e.

Először nézd meg ezt, hátha ez megoldja a problémát.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12105) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Kérdés: Hogyan lehet megállapítani hogy egy cellában betűk vagy számok vannak?

Konkrétan: van egy oszlop amiben változnak az adatok, az első x cellában szám van, utána viszont nevek. Nekem kellene egy olyan do-while ciklus ami addig fut amíg számok vannak a cellában :U

Köszi! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#12106) Fire/SOUL/CD válasza bugizozi (#12105) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pontosan nem tudom miért van szükséged ciklusra (ami automatikusan makró-t jelent), de a SZÁM függvénnyel megvizsgálható, hogy egy adott cella számot avagy nem azt tartalmaz.

=SZÁM(A1) - IGAZ értéket ad vissza, ha a vizsgált cellában szám található, minden más esetben HAMIS értékkel tér vissza.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12107) bugizozi válasza Fire/SOUL/CD (#12106) üzenetére


bugizozi
őstag

ne is akard megtudni, én se nagyon értem, de meg kell csinálni :DDD :O
Köszi :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#12108) dtpeter válasza bugizozi (#12107) üzenetére


dtpeter
csendes tag

Hali!

Egyszer nekem is kellett egy hasonló, így oldottam meg:
If IsNumeric(Cells(r, c)) = True Then

Első számú aranyszabály: Ha nincs probléma, csinálunk.

(#12109) bugizozi válasza dtpeter (#12108) üzenetére


bugizozi
őstag

i = 2

Do While IsNumeric(Cells(i, 8)) = True

Range("I" & i).Value = "o"

i = i + 1

Loop

Perfect :C :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#12110) Sickboy25 válasza Fire/SOUL/CD (#12104) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszi, így lehet jó lesz..., de mára lemerültem, majd holnap megpróbálom... :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12111) gban


gban
Közösségépítő

Amiben a segítségeteket kérem az a következő.
Havi befizetéseket tartalmazó táblázat, minden hónapban egymás alá bekerül a 10 név, de nem ugyanabban a sorrendben.
Első oszlopban tehát váltakozik 10 név, második oszlop tartalmazza a nevekhez tartozó lakcímet.
Hogy lehet megcsinálni (pl. az első tizes blokkra hivatkozva), hogy automatikusan beírja a 2. oszlopba a nevekhez tartozó címet?
Gondoltam egy új fül a nevekkel, címekkel (vagy az első tízre hivatkozás) és egy "ha" függvény megoldás lehet, de pl. 35 névnél (de 10-nél is) ez picit hosszú lenne beírni, meg gondolom van egyszerűbb megoldás is.
Köszönöm.

Postázást nem vállalok.

(#12112) gban válasza gban (#12111) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kiegészítés:
Gondolom az FKERES lesz az én függvényem, de sosem volt tiszta hogy pontosan hogy kell használni.
Egyszer megoldottam már, de ha kérhetem, konkrétan írjátok le hogy mit írjak be pl. a B526-ba, hogy automatikusan az A526-hoz tartozó cím jelenjen meg ott.
Az A oszlopban vannak a nevek, az első csoport az első 10 sorban, aztán ismétlődik.
A B oszlopban van a cím, az első 10-hez kitöltöm, aztán utána a függvény oldaná meg.
Remélem érthetően sikerült leírnom.

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#12113) bugizozi válasza gban (#12112) üzenetére


bugizozi
őstag

A B526 cellába:

=FKERES(A526;$A$1:$B$10;2;HAMIS)

A526 => keresési érték
$A$1:$B$10 => keresési tartomány
2 => melyik oszlopban keressen

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#12114) Fire/SOUL/CD válasza gban (#12112) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy fontos dologra ki kell térni, amit általában nem tudnak/elfelejtenek stb a versenyzők, nevezetesen azt, hogy az FKERES (és még számos más függvény) az első előfordulásig fut.
Ez lefordítva annyit jelent, hogy ha pl a cégnél több azonos nevű dolgozó van (pl Kovács János, ami gyakori név), akkor az FKERES (a megadott tartományban) az első találatkor (az első Kovács János-nál) le fog állni minden esetben, az összes Kovács János-nak ugyanaz lesz a címe.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12115) gban válasza Fire/SOUL/CD (#12114) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm mindkettőtöknek, működik szépen.
Szerencsére nincs 2 azonos nevű illető.
Még egy kiegészítést kérnék :B
Mit írjak be, hogy ne #HIÁNYZIK legyen a B oszlopban, ha még nincs kitöltve az A oszlop?
Megoldottam amatőr módon, felül betettem egy plusz sort, ahol szóköz a név és a cím is és ekkor látszólag üres a még nem kitöltött cella, ha az A oszlopba bemásolom a szóközt lefelé, de gondolom van erre is megoldás.
Simán meg tudnám oldani a HA függvénnyel, de nem tudom, ezzel kombinálható-e.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#12116) Delila_1 válasza gban (#12115) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(HIBÁS(FKERES(A526;$A$1:$B$10;2;HAMIS));"";FKERES(A526;$A$1:$B$10;2;HAMIS))

Ez a függvény hibás FKERES esetén – nem találja a keresett értéket – üres stringet ("") ad eredményül, látszólag üres lesz a cella. Találatkor kiírja a keresett értékhez tartozó B cella tartalmát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12117) gban válasza Delila_1 (#12116) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, biztos nem így próbálkoztam volna magamtól (persze sikertelenül) hogy összehozzam a két függvényt. :R

Postázást nem vállalok.

(#12118) Delila_1 válasza gban (#12117) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12119) Dre_Powell


Dre_Powell
tag

Sziasztok!

Az alábbi dologban kérném a segítségeteket:

M oszlop K oszlop szorzatait (k*1300) tartalmazza.

L oszlopban szeretném, ha ugyanezek az eredmények megjelennének, annyi kitétellel, hogy a 14300-tól kisebb összeg helyett automatikusan 14300 jelenjen meg.

Nem feltétlenül kell az M oszlopra épülnie a dolognak, mehetne a K oszlop alapján is, tehát, ha K oszlopban 11 alatti szám található, akkor írna 14300-t, ha feletti csak simán szorzás. Bár van egy olyan érzésem nincs különbség, abban hogy melyik oszlopot használnám..

Köszönöm!

Üdv.

(#12120) Delila_1 válasza Dre_Powell (#12119) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=ha(k2<11;14300;k2*1300)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12121) Dre_Powell válasza Delila_1 (#12120) üzenetére


Dre_Powell
tag

Köszönöm a gyors segítséget! :) Régebben nem fogtak ki rajtam ezek a dolgok, ma már nem megy. :DDD

(#12122) Delila_1 válasza Dre_Powell (#12121) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:D

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12123) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok!
Van valami képlet arra, hogy ha sorszámozni szeretnék?

Azt szeretném pl.: hogy az A3-as cellától lefelé 1-től elkezdve sorszámozza a sorokat.

Eddig ezt használtam, de ha a 3-as sor elé beszúrok egy sort akkor borul az egész, tehát kényelmetlen :(

sor(A3)-2

Ha lenne jobb megoldás az jó lenne.

(#12124) mArZsi válasza bozsozso (#12123) üzenetére


mArZsi
tag

Legegyszerűbb, ha megvan az összes sor, fogod, beírod az elsőnek, hogy "1." és lehúzod :)
Sorszámozósnak nem tudok jobbat, mint ami írtál.

Valaki segítsen már ki ebben, legyen olyan szíves: (#12048)
Első része az érdekes! Mi a xarért a hivatkozás behívási képletét írja a cellába, miért nem maga a hivatkozott cella tartalmát?!?!

[ Szerkesztve ]

(#12125) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

lenne egy szerszámkölcsönzési táblázat, sorszámokkal, nevekkel, kezdő és befejező dátumokkal!

két feladatom lenne vele:

1. készítenem kellene egy kimutatást, hogy egyes szerszámokat hány alkalommal bérelték
2. meg kell adni mondjuk a 2010.09.11.- én történt kölcsönzések összes adatát egy külön táblázatban

Ezekben tudnátok segíteni?

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12126) bozsozso válasza mArZsi (#12124) üzenetére


bozsozso
őstag

Ez így jó is lenne csak az a baj, hogy ugyanazon sorban a mellette levő cella kitöltése után kell sorszámozni. Tehát ha B3-nak lesz értéke akkor kell A oszlop megfelelő sorába sorszámnak kerülnie.

Na mindegy akkor marad az eredeti verzió.

(#12127) csdm


csdm
senior tag

Hogyan lehetne megoldani a következő problémát?
Vannak külön-külön cellákban nevek(vezeték és keresztnév szóközzel elválasztva), kizárólag függvény segítségével hogyan lehet csak a keresztneveket kiíratni másik cellába? Jól másolható függvény kéne.

(#12128) föccer válasza csdm (#12127) üzenetére


föccer
nagyúr

=JOBB(E28;HOSSZ(E28)-SZÖVEG.TALÁL(" ";E28))

Értelem szerűen a hhivatkozások a megfelelő cellára mutassanak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12129) Fire/SOUL/CD válasza csdm (#12127) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

=BAL(A1;SZÖVEG.KERES(" ";A1;1))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12130) csdm válasza föccer (#12128) üzenetére


csdm
senior tag

:R

(#12131) Sickboy25 válasza Sickboy25 (#12125) üzenetére


Sickboy25
addikt

Enyémre valaki?

Már csak a kettes pontra nem találtam függvényt!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12132) Delila_1 válasza Sickboy25 (#12131) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Irányított (speciális) szűrőt alkalmazz.

Vegyük, hogy az adataid az A:E tartományban vannak. Az A oszlop tartalmazza a dátumot, az oszlop címe Kelt.

A G1 cella legyen Kelt, G2-be írd a keresendő dátumot, a példa szerinti 2011.09.11-et.
A szűrés párbeszéd doboza ilyen legyen:

Más helyre másolja
Listatartomány: $A:$E
Szűrőtartomány: $G1:$G2
Hova másolja: $I$1:$M>1
Csak az egyedi rekordok megjelenítése

Képet akartam beszúrni, de a 15 KB-os, jpg kiterjesztésű képet nem megfelelőnek minősíti a fórummotor. Kiírja, hogy max 1920×1200 px, 1Mb, GIF/JPG/PNG képet tud csak fogadni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12133) Delila_1 válasza bozsozso (#12123) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A3-ba =HA(ÉS(SOR()=3;B3>"");1;HA(ÉS(SOR()>3;B3>"");SOR()-2;""))

A #12126-os kérdést is figyelembe véve.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12134) Delila_1 válasza Delila_1 (#12132) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Javítás:

Hova másolja: $I$1:$M>1-nél a tartomány $I$1:$M$1

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12135) Sickboy25 válasza Delila_1 (#12132) üzenetére


Sickboy25
addikt

köszönöm már én is a szűrőknél jártam, de ez az irányított szűrést nem találom... :F
Hol találom, mert csak az auto szűrő van meg és ott nincs ilyen irányított vagy nem találom...
A kép pedig jó lett volna...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12136) Delila_1 válasza Sickboy25 (#12135) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Melyik verziót használod?

Régebbi verziókban Adatok|Szűrő|Irányított szűrő
2007-től Adatok|Rendezés és szűrés|Speciális

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12137) Sickboy25 válasza Delila_1 (#12136) üzenetére


Sickboy25
addikt

megtaláltam közben... most próbálom megcsinálni... Köszönöm...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12138) Delila_1 válasza Sickboy25 (#12137) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. ;)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12139) Sickboy25 válasza Delila_1 (#12138) üzenetére


Sickboy25
addikt

valamit nagyon nem jól csinálok, mert nem akarja a kijelölt tartományból kiszűrni a dátum szerinti adatokat, csak egyet... össze vissza vannak a dátumok egymás alatt.

nem tudom mi lehet a hiba... Tudnál segíteni?

A kivonat tartományba egy mezőnév hiányzik.... ezt a hibát dobja ki.

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12140) Delila_1 válasza Sickboy25 (#12139) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lehet, hogy itt-ott nem dátum formátumú az adatod.
Állítsd a teljes oszlopot dátum formátumra, és egyenként enterezd le, de úgy, hogy F2-t nyomsz a cellán, majd Enter. A teljes oszlopon F2-Enter, F2-Enter.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12141) Delila_1 válasza Sickboy25 (#12139) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Lehet, hogy itt-ott nem dátum formátumú az adatod.
Állítsd a teljes oszlopot dátum formátumra, és egyenként enterezd le, de úgy, hogy F2-t nyomsz a cellán, majd Enter. A teljes oszlopon F2-Enter, F2-Enter.

Az a cella (G2) is dátum formátumú legyen, ahova a kiválasztott dátumot írod.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12142) Sickboy25 válasza Delila_1 (#12141) üzenetére


Sickboy25
addikt

folyamatosan azzal a hibával dob ki amit lentebb írtam, már megőrülök tőle... Dátum oszlopok dátum formátumban. Úgy csinálok mindent, ahogy leírtad és mégsem jó... :O

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12143) Delila_1 válasza Sickboy25 (#12142) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Küldd el a fájlt!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12144) Sickboy25 válasza Delila_1 (#12143) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi és ment...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#12145) zoli1962


zoli1962
csendes tag

Sziasztok !

Segítsetek!
A problémám a következő.Véletlen szám generálással előállítok számokat.Majd feltételes formázással meg akarom színezni őket,de úgy hogy bizonyos számokat színezzen meg. Tehát jelen esetben a 0,3,6,9,12,15,18,21,24,27,30,33,36 számokat.
Excel 2007 -m van. Próbálkozatm vele de nem sikerült ilyesfajta szűkítést csinálnom.

(#12146) Delila_1 válasza zoli1962 (#12145) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A feltételes formázás képlete
=ÉS(A1>=0;A1<37;A1/3=INT(A1/3))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#12147) Gordiann


Gordiann
őstag

ÜDV!

2007-es Excel-ben hogy lehet diagram-on az értékeket "kézzel megfogva" feljebb - lejjebb húzni? A régebbi excel-ben simán lehetett, de ennél nem tudom hogy kell...

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12148) lajszer


lajszer
tag

Hali! Olyan kérdésem lenne, hogy ha csinálok egy kalkulátor-táblázatot excelbe (pl. beírod éves bruttód és kiszámolja nettód) akkor azt miként tudom egy honlapba beilleszteni. Kb. úgy mint egy flash-programot? Sajna honlapszerkesztéshez nem értek annyira, örülnék, ha el tudná valaki magyarázni. :R

(#12149) Fire/SOUL/CD válasza lajszer (#12148) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha úgy érted, hogy annak a számolótáblának weben is ugyanúgy kellene működni(be lehessen vinni adatokat stb), az "felejtős". Azért az macskaköröm, mert vannak olyan progik, amelyek képesek HTML kódot előállítani, de azok általában nem szoktak illeszkedni a webfejlesztő elképzelésébe jobb azt magadnak megírni.
Azt, hogy ezt milyen módon oldod meg, az rajtad múlik, lehet PHP-vel, Flsah Action Scriptel, vagy legegyszerűbben javascript-el...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#12150) paatrick


paatrick
őstag

Sziasztok.

Azt szeretném megcsinálni, hogy beillesztek egy képet/alakzatot az A1 cellába, és ha rákattintok akkor a B1 cella értékét növelje meg 1-el (abban a cellában csak szám). Mi erre a legegyszerűbb mód? (nagyon kezdő vagyok még, szóval ha lehet szájbarágósan :) )

Előre is köszönöm.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.