- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- bambano: Bambanő háza tája
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Geri Bátyó: B550 szűk keresztmetszet, de mi és miért?
- Szoszo94: Xiaomi Mi Router 3G - Padavanra fel!
- Chosen: Canon 5D II - portrézás 2025-ben
-
LOGOUT
Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dunkel
őstag
válasz
bajnokpityu #32386 üzenetére
Köszönöm a felajánlást, jelentkezek priviben ha aktuális lesz, ugyanis:
írtam közben a hdplex-nek, szerintük a psu-val lesz a gond, a HP kockával is mennie kellene. Küldenek újat. Dicséretes hozzáállás, majd beszámolok. -
zoltan6
addikt
-
Beeerka
aktív tag
Üdv!
Érdeklődnék, hogy egy CDP-090itx 90w-os paneltáp+kocka milyen minőséget képvisel?
Egy IX-03B házzal jött, belvilág pedig egy E350 brazos, 2x1TB 2,5", 2GB DDR3L.
Ehhez gondolom elég, HTPC és torrent feladatokat fog ellátni. -
Valaki segítsen! Ha engedélyeztem az Openelec 4.2.1-ben az Openelec settings addon-t hogy a fenébe tudom használni? Hol érem el. Aeon nox felület.
-
Celtis
veterán
válasz
Kroni1 #32392 üzenetére
Igen.Ez a belső CEC adapter csatlakoztatható rá. Megnéztem az alaplap és az adapter csatlakozó lábkiosztását és pontosan stimmel.
(Az adatpetrhez jár egy kábel, azzal kell összekötni. Nem írják ugyan sehol, de az adapter biztosan egy belső ÚSB porthoz is csatlakoztatni kell. Hogy ilyen kábel jár-e hozzá azt nem tudom, de nem egy nagy cucc. Szintén nem írják, de mivel van "Power button" pin is, szerintem ez a csupasz adapter többet tud és bekapcsol olyan lapot is, amelyik egyébként nem képes USB-n bekapcsolni.)
Sajnos az alaplap gyártól még mindig nem értik, hogy mi az a HTPC. De ez a Q1900TM-ITX jó iránynak tűnik.
Ha nulláról indulnék, biztosan ezt a lapot választanám most, de mivel egy meglévő belét kell cserélnem, valószínűleg maradok a QC5000-ITX/PH-nál. -
Kroni1
veterán
válasz
Celtis #32380 üzenetére
A CEC csatlakozó az a HTPC header nevű valami?! Ezek szerint vagy ebbe egy belső adapter vagy ilyn header nélküli lapba a drágább külső adapter kell ahhoz hogy lehessen a tv remote-al vezérelni a HTPC-t?
Ezt nem épitették be még egyik kifejezetten HTPC-s alaplap HDMI kimenetébe sem!? Nem értem miért nem, de ideje lenne ha már egy raspberry-nél is sikerült..
-
Balerik
aktív tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Ami adott:
- Sony KDL-50W828B
- Számítógép (i3-2120, 8GB RAM Gigabyte H61M-S2PV alaplap, sajnos nincs rajta HDMI kimenet, és az alaplap leírás szerint a DVI kimenet és a DUB kimenet nem használható egyszerre)
Amit szeretnék:
- Full HD (3D és BD ISO-k, MKV) filmek lejátszása számitógép segítségével a TV-n keresztül a lehető legjobb minőségben.
- Kell vennem videokártyát?
- Ha kell videokártya akkor milyen? (Nvidia - AMD)
- Mondjuk ez igazából nem ebbe a topicba való, de hogy lehet BLU-RAY 3D ISO-ból kivenni hangsávokat, új hangsávot hozzáadni? Mert nekem a tsMuxer-rel nem sikerült, a Power DVD nem tudta lejátszani.
Előre is ezer köszönet a segítségért. -
sugarforce
addikt
válasz
LLKobe #32389 üzenetére
Ubuntu 14.04LTS-t használok parancssorba bootolva.
A ház egy MSI windtop háza, a hátulján kivágva a hátlapnak a 16*4cm-es lyuk.
A táp egy 120w-os paneltáp innen megy egy 24W-os adapter (egyelőre)
a házban elfér 2 3.5"ös vinyó+1 db 2,5"-os. Elég sokat szenvedtem vele, mire normálisan kialakítottam mindent, sok barkácsolás eredménye, de így jött ki a legolcsóbban. Az vigasztal, hogy nagyon elégedett vagyok vele -
LLKobe
veterán
válasz
sugarforce #32383 üzenetére
Te openelec - et használsz? Illetve milyen ház/táp kombód van?
-
-
CirrMee
addikt
Jól emlékszem, hogy Kodinál a Betáplálás/időzített pontra a gépet kapcsolja le? Korábban úgy rémlik a gépet kapcsolta ki, most meg egy ideje csak a Kodiból lép ki. Ötlete a rendbepofozásra van valakinek?
-
dunkel
őstag
válasz
bajnokpityu #32376 üzenetére
Kösz, kikapcsoltam. Sajna nem segít.
Leszűkítettem a lehetséges hibaokokat 2-re:
1. nem kompatibilis a HP adapter a plex psu-val (van otthon 2 másik napi szinten használt HP adapter, azokkal is ugyanezt csinálja)
2. hibás a psu
+1 valami speciális csillagok együttállása faktorNagyon rendi lenne valakitől aki ilyet kombót használ, hogy kipróbálhassam nála(m) akár csak annyit, hogy az ő kockájával az enyém megy-e. Mielőtt vennék egy dell adaptert potyára.
-
LLKobe
veterán
Üdv!
Tudnátok ajánlani egy korszerű alaplapot egy HTPC-be? Openelec alá. Én ezt néztem ki: Asrock QC5000-ITX/PH
Talán még nem lenne rossz ha infra vevő lenne rajta a távirányítóhoz.
De ha tudtok jobb lapot, illetve egy jó ház/táp párost, akkor szívesen venném a javaslatokat
-
dunkel
őstag
-
-
Celtis
veterán
válasz
Kroni1 #32365 üzenetére
Két gépem van. MIndekettő AMDs Az egyik AM1 5150 a másik FM2 A6-5400K, de nem hiszem, hogy a CEC-es TV ébresztés szempontjából ez érdekes lenne. Mindkettő Openelec.
A SONY TV-m nem kapcsol be a Pana igen.Az FM2-es lapot úgy néz ki le kell cserélnem, mert nem megy fel rá az új Openelec. Bármilyen OE3-nál újabb release szürke csíkos képernyőbe bootol. Kipróbáltam a legfrissebb Ubuntuval, az is. Állítólag valami Linux kernel probléma, de én nem akarok vele küzdeni. Ezért keresek másik lapot.
Használ itt valaki AsRock Q1900TM-ITX alaplapot? Nagyon jónak tűnik. Van benne minden. DC táp, Infra vevő, CEC csatlakozó (az olcsóbb CEC modul elvileg rádugható).
-
kovy79
őstag
Pár nap buzgerálás után újrahúztam a nappali HTPC-t (Asrock E350M1/USB3 + OpenELEC 5.0.1) gondoltam a szűz rendszer csak biztosabb, miután rájöttem erre-arra.
Viszont azóta az filmek/videók "szaggatnak", mintha ~18-20fps-sel lennének lejátszva és a képminőség is olyan, mintha egy picit homályos üvegen keresztül néznénk.
Van ötletetek, hogy miért?mod: tehát jelenleg minden alapbeállításon van (egyedül a megjelenítőt kalibráltam), az újratelepítés előtt nem rémlik, hogy gond lett volna a lejátszással.
-
Kroni1
veterán
válasz
Celtis #32362 üzenetére
Nem csak a pana tv-vel van igy, én eddig bármivel probáltam átállitani a cec konfigot mindig bekapcsolja TV-t.. Pedig én is örülnék ha nem kapcsolná magátol, de sajnos igy van ez rbmc, és openelec alatt is, probáltam raspival és cuboxal is.
Neked milyen htpc-d van ami tudja a cec-t?! Ez az amd apus amit irtál fentebb?!
Visszatérve az usb power on-ra: van egy logitech wireless kombom, ami usb-n felébreszti a pc-met ha lenyomok egy billentyüt.. De nem csak a PC-t, a cuboxra kötve azt ki felkelti sleepböl és bekapcsolja a tv-t.. Nem tudom ez direkt van-e igy de nem rossz feature.
-
djnice
veterán
válasz
Prosectura2 #32363 üzenetére
-
Prosectura2
tag
Sziasztok!
Erősen gondolkodok egy NAS/HTPC összeállításán, kiváltva a limitált tudású NAS-t és Media Playert.
Így hirtelen ezeket néztem ki:
Mini-ITX ház
Mini-ITX alaplap+CPU
Ilyesmi paneltápHozzá 2 GB DDR3 memória, illetve valamilyen távirányító.
Szerintetek teljesen passzívan elmenne ez a rendszer? A CPU elvileg 10W-os TDP-vel bír... Lenne még benne egy SSD (a rendszernek), és egy 2TB-os WD Red 3,5"-os vinyó.
7/24-ben menne a nappaliban/hálóban (panel rlz
), ezért mindenképp passzív rendszerben gondolkodom.
Szerintem linux-szal használnám, stabilabb, kisebb erőforrásigényű. Lejátszásra gondolom XBMC. Nyilván akkor, ha minden feladatra tudnám így használni, amire szeretném (NAS, torrent, filmnézés).
Ti milyen távirányítót javasolnátok? Illetve az milyen módon kommunikál a géppel? Gondolom IR adapter kell hozzá?
-
Celtis
veterán
válasz
Melorin #32361 üzenetére
Jó kérdés.
Nálam ez úgy van megoldva, hogy a SonyTVm bekapcsolja CEC-en a HTPC-t és az erősítőt is.Ha viszont a HTPC-t kapcsolom be, az csak az erősítót kapcsolja be/ki, Zene hallgatáshoz eyáltalán nem kell TV. Irányításhoz a Yatsee-t használom.A fenti setup sajnos Panasonic G30 plazmával nem ilyen vidám, mert ott a TV valamiért bekapcsol a HTPC-vel együtt, hiába nem kéne a CEC konfiguráció szerint.
-
Melorin
addikt
Aki CEC-t használ, vagy a TV távirányítóját összehozta a HTPC kikapcsolásával: hogy kapcsoljátok ki zenehallgatás közben csak a TV-t, hogy feleslegesen ne menjen?
-
Celtis
veterán
Nem tudom a régi gépemet upgradeleni Openelec 5.0-ra. A boot után egy szürke csíkos képernyő jön be.
Valami LInux kernel gond, mert a legfrissebb Ubuntu sem megy. Arra gondoltam, hogy inkább lecserélem, de baromi nehéz a magas igényeimnek megfelelő alaplapot találni.- AMD AM1 vagy J1900
- 1db PCIe foglalat
- Optikai SPDIF vagy SPDIF tüske. (Inkább az utóbbi.)
- USB power on képesség
- Ha lehet nem DC tápbemenetes, mivel van panel tápom.Elképesztő igények így 2015-ben egy HTPC laptól, nem?
Tudja valaki, hogy az Asus AM1M-A vajon tud-e USB-ről power on-t? Az alapllap eírásából nem derül ki, illetve inkább úgy tűnik, hogy nem tudja. Power on by ring-et tud. Gondolom rohadt sokan használják modemmel, azért kell ilyesmi. -
tom_tol
addikt
Ha már szóba került, ios-ra melyik a jó ?
-
justice84
aktív tag
Kodibuntuba valakinek működik az SQL -es adatbázis?
Már mindent póbáltam de csak nemakar összejönni. -
Kroni1
veterán
Miért használ mindenki yatse-t az eredeti xbmc remote helyett?! Többet tud valamivel? Nálam az is nagyon jol megy..
-
MasterMark
titán
Nem a router IP-jét, hanem a gépét kell megadni. A router DHCP kiszolgálójában tudod beállítani, hogy mindig ugyanazt ossza.
De ott a netbios/wins szerintem a Yatse az alapján is tudni fogja.
szerk.: A szolgáltató IP-jének ehhez semmi köze. Most csak a belső hálóról van szó.
-
R3nts
senior tag
válasz
asanotadanob #32340 üzenetére
Szia!Hogyan adjak statikus IP címet a gépemnek....? A netszolgáltatóm dinamikus IP-t oszt....külön pénzért kaphatok tőlük statikus IP címet.....de én a routerem elérési pontját adom meg a Yatse-nak....és az elvileg fix,nem....? Most sem működik a Yatse,most értem haza,beröffentettem a PC-t....és a Yatse megint nem látja a Kodi-t....Mit/hogyan állitsak be....?Köszi a segítséget előre is!
-
Plasticbomb
addikt
válasz
chesterboy #32343 üzenetére
De amit talált, az arra az adott filmre vonatkozó adatok? Én pl eleve úgy rakom össze a mappaszerkezetet, hogy Movies/filmcím (év) és eddig csak akkor volt probléma, ha el volt ütve a film címében egy betű. pl a helyett e volt benne. Ezeket meg IMDBvel szoktam lecsekkolni, hogy pontosan hogy van írva, és azt adom meg mappacímnek. A ' jelet is nyugodtan írd bele, mert csak úgy fogja jól megtalálni.
-
Celtis
veterán
válasz
kovy79 #32333 üzenetére
Azt hiszem, hogy ha kézzel át akarod nevezni, akkor az adatbázisba kell belenyúlnod.
Vagy fogod és átmozgatod a nem megfelelő filmeket egy másik mappába, és ott játszol a scraperrel.
Az biztos, hogy ha átállítod a scrapert, akkor megkérdezi, hogy frissítse-e az elemeket. Ha igent mondasz, akkor a jelek szerint először töröl mindent.
Ha nem-et, akkor meghagyja az infokat, és az új kereséseket a módosított scraper beállításokkal végzi. Jó kérdés, hogy a korábban nem megtalált elemekkel mi lesz így. Hagyja őket, vagy az új beállításokkal próbálja lekeresni. Eljátszhatsz vele. -
drdr
senior tag
válasz
chesterboy #32324 üzenetére
Ebben a Nox verzióban van seeking bar (progress bar) zene lejátszás közben?
-
CirrMee
addikt
válasz
chesterboy #32324 üzenetére
Köszi!
Egy problémámat megoldotta, generált viszont egy újat - ennek nincs háttere (lásd sima Nox alatt ha jól rémlik, az a kékes árnyalatú Gravity -s kép van). Hol lehet beállítani úgy hátteret, hogy az "mindenhol" ott legyen (főmenü/almenü)?
-
R3nts
senior tag
Sziasztok!Pár napja feltettem a Kodi-hoz az Androidos Yatse-t....teljesen kiválóan működött,de most ha elindítom a telón,végig offline-nak látja az elindított Kodi-t...Mi a baj...? Vagy csak pár napig volt ingyenes, meg kell venni az Unlocker-t??
-
kovy79
őstag
válasz
Celtis #32332 üzenetére
Nem láttam, hogy "tiltólistás" a port.hu scraper.
Ám a kérdés továbbra is áll. Nem lehet fájlelnevezésnél felülbírálni a scraper-t?
A filminfó legyen az, amit ő akar, de én szeretném megadni a megjelenítendő nevet...Ja, a megtaláltat nem keresi újból? Ezt nem tudtam.
Aha, ha a scraper-t nem piszkálom, csak a kihagyást választom, akkor nekem megfelel.
Borítók: mint mondottam volt, még bőven az XBMC idők előtt kezdtem, amikor a scraper még csak a zacsiban sem lötyögött.
A régi XBMC-s időkben, mikor még nem volt jól működő scraper, akkor film.avi-hoz film.tbn volt (egy mappán belül) a borító. Namár most a NAS-on lévő cuccok nagy része évek óta változatlan, ezért is használom a saját borítókat. Minek csináljak +munkát, mikor a már meglévő is tökéletes?Még egy kérdésem lenne. Ha a scraper-t átállítom, akkor az új újra keres mindent? Tehát lehet lesz olyan, amit a port.hu jól megtalált, a másik nem fog és akkor adtam a xarnak egy pofont?
Egyébként köszi a válaszokat.
-
Celtis
veterán
válasz
kovy79 #32330 üzenetére
Mert a tanács ellenére a port.hu scrapert használod.
port.hu
themoviedbAmit megtalál, azt a firssítésnél nem fogja újra keresni. Tehát akárhány ezer filmed van, csak az újakkal és nem találtakkal fog törődni. Ha sokat nem talált meg,a kkor sokat fog keresgélni minden alkalommal.
A frissítés kikapcsolása:
Video menü/Fájlok jobb klikk a kiválasztott folderre/tartalom változtatása -> "mappa kihagyása a frissítésnél"
Ez nem töröl semmit. Egyszerűen nem fog ebben a mappában frissíteni.
Akkor ajánlja fel a meglévő információk törlését, ha a scraper beállításokat piszkálod. És ez jó is.Borítók. Nekem ugyan nincs 2000 filmem, de soha egy borítót le nem töltöttam kézzel, mégis mindhez megvan. Nem is tudom hogyan kell kézzel hozzáadni.
-
kovy79
őstag
válasz
Celtis #32295 üzenetére
Igen, köszi, ezt megtaláltam (mappánkénti frissítés). Bár a problémát lejjebb ecsetelem.
Film frissítésénél viszont az a gond, hogy megadom a címet, ami az előző példánál maradva "John Silver (1954)" és a port.hu scraper csak így találja meg: "(Long John Silver)". Így zárójellel. Ezután tudok egy okét nyomni (a számomra nem megfelelően kinéző címre), vagy egy mégsét, ami után ugye megmarad a nem megfelelően kijelzett cím (mivel én azt szeretném, hogy a képernyőn megjelenített cím ez legyen: John Silver (1954)).
Tehát amit szeretnék, bizonyos filmeket kihagyni a médiatár frissítésből. Ez lehetséges?
Egyébként rengeteg film/anyag van, amit zárójelesen talál meg. Így meg ugye a mappa tetejére górálja őket...Amit kerestem, de nem találtam, médiatár frissítés után ki lehet úgy kapcsolni a médiatár frissítést, hogy a filminformációk megmaradjanak az adott mappában? Mert én kikapcsoltam a frissítést, megkérdezte, hogy "A megadott elérési út minden elemének eltávolítása a Kodi médiatárból?". Nyomtam egy nemet és utána a mappában lévő összes filminformáció eltűnt. Ez nekem nem logikus...
"Sok munkával elérted, hogy manuálisan legyen valamid, ami automatikusan jobban működne."
Jah, már vagy 10 éve gyűjtöm a borítókat, és majd hagyom, hogy a scraper vagy megtalálja, vagy nem. Ha nem találja, utána a ~2000 filmet/videót tartalmazó mappából meg mazsolázgassam ki, hogy minek van, minek nincs borítója. Meg egyébként is, ha már megvolt, miért ne a sajátjaimat használjam?
Már bőven az XBMC előtt megvolt az anyagok nagy része (sokról még a port.hu sem hallott). A fájlnév herce-hurcából kiindulva meg főleg nem 100-as ez a "majd magától mindent megtalál" dolog."Valószínűleg azért tart sokáig a frissítés, mert nem találja a scraper a filmeket..."
Nem, mint írtam, van mappa, amiben ~2000 film/anyag van és ezért tart sokáig. A ~90%-t megtalálja a scraper. A háttérben futtatás viszont jó ötlet.
.
(#32316) Melorin, köszi a választ. Tehát mint fentebb taglaltam, ha így teszek, a mappában már meglévő filminformációk is elvesznek (egy filmre jobb klikk és a felugró menüből eltűnik a "Filminformáció" opció). -
kungzi
veterán
köszönöm a segítséget, sikerült
-
Szicskeee
tag
Sziasztok!
Asrock Q1900DC-hez milyen toltot ajanlotok ? Vagy hany V es A-es toltot nezzek?
-
kungzi
veterán
üdv
valaki tudna nekem segíteni, hogyan tudnám beállítani a noti-t, hogy a hdmi-n kimenő képen a kodi menjen, de a noti-n attól függetlenül tudjak dolgozni? win 8.1 van a gépen
előre is köszönöm
-
CirrMee
addikt
Némi olvasgatást követően beizzítottam az Artwork Downloader -t, de egy valamit nem tudok megcsinálni: logo pakolása a cím helyett. Egy csomó neten fellelhető képen/videóban látható, hogy a Nox felszínnel működik (bár csak OpenElec féle XBMC verziók láthatóak ezeken a képeken/videókon), de sehol nem találok utalást sem erre a beállítások között. Az a gebasz, hogy nem találom azt a menürészt, ami ezen a képen is szerepel:
Most létezik egyáltalán, vagy ez csak valami extra a NyitottElek verziókban...?
A downloader letölti a képeket, clear art pl működik is. A logók is megvannak, a filmtár nézet módjával ki is szórja őket, de akkor meg a tartalmat nem dobja be (csak gombnyomásra). -
justice84
aktív tag
Kodibuntun ezt hogy lehet megoldani?Mert nekem nem jött össze
1.[SQL] telepítve fut is
2. [advancedsettings.xml] létrehoztam ,IP-t cseréltem 0.0.0.0 ra , majd exportáltam a filmeket,sorozatokat külön-külön adatbázís bejegyzésként.
3. Tabon hozzáadom a filmeket smb://ip cím/mappak de nem jelenek meg a látott/nemlátot jelölésekhol rontom el?
-
Yodafon
őstag
Tud valaki nekem linkelni extra rövid 20 pines táp kábelt satás melléklettel? A mostani monster több mint 20 centis amit egy 20x20-as dobozba kissé nehezen tudnék beleoktojálni..
-
LLKobe
veterán
Üdv!
Egy gyors kérdésem lenne kodi-val kapcsolatban: a hálózatról nézett filmeknél következő alkalommal tudja folytatni ott ahol abbahagytad? Lokális médiánál ment ez, de a hálózati lejátszásnál nem...
-
Melorin
addikt
válasz
kovy79 #32287 üzenetére
Ha van egy mappád amit úgyse fog megtalálni a scraper, pl házi felvételek, ducitorna, stb akkor arra a mappára nyomj egy C betüt, tartalom változtatása, azon belül videoról átállítod "Nincs"-re és jelöld be az "elérési út kihagyása új tartalom keresésekor"-t. Majd nyomj OK-t.
-
attila666
tag
Sziasztok!
Kodi alatt meg lehet oldani azt, hogy magyar zenékhez találjon borítót? Plex valahonnan talál, de Kodi csak külföldi zenékhez.
-
vitezlejszlo
őstag
válasz
Patice #32310 üzenetére
Most ismerkedek az erősítők világával, fel sem tünt, hogy van egy bejövő oldal ami sztereó, meg egy monitor oldal, ami a kimenet, és az már 5.1, de hogy a kettő nem egyezik, és ezért szól furán az 5.1...
Nézem a teszt filmeket, amiket meg kell nézni hogy húú meg háá az 5.1, erre ezek úgy szóltak, hogy semmi érdekeset nem vettem észre bennük
Mert az 5.1 csak kamu volt, amit az erősítő magától próbált meg kitalálni a szeteró jelből...
Most hogy 5.1 bejövő jelem van minden más lett, de errefel az erősítőm fáradt el, szervízbe van, mert valaminek mindíg rossznak kell lennie
-
Patice
Topikgazda
válasz
vitezlejszlo #32309 üzenetére
Köszi!
Erre pont tegnap előtt figyeltem fel egy ismerősömnél és KODIbuntu alatt csak sztereó ment ki.
Utánanézek ezeknek.
-
vitezlejszlo
őstag
Sziasztok
Hátha ismert probléma, de nekem új volt, hogy Ubuntuval a Kodiban egyrészt nincs HDMI passthrough, másrészt csak sztereóba adja az 5.1-es filmeket is a HDMI-n kifele.
A megoldás az, hogy linuxon el kell indítani a PAVUCONTROL nevű programot, és ott engedélyezni kell a mindenféle AC3 és DTS meg EAC3 lejátszást, és amikor ez megtörtént, onnantól a kodiban is már ott van az AUDIO menüben a PASSTHROUGH.
Szóval ennyi, de hogy alapból ez miért nem így van...
laca
-
Kroni1
veterán
válasz
Plasticbomb #32249 üzenetére
Csináltam is neked egy kis videót, hogy milyen jól testre lehet szabni Aeon Nox-al a rendszert.
-
Osynho
addikt
Hello!
Azt miért csinálja a Kodi, rendszertelenül, hogy kiterjesztett asztalnál, a beállított megjelenítőn indul el (azaz a tv-n), de full screen helyett mintha belezoomolna, a kép nagy része kilóg, sőt átlóg a monitorra is.Amint megszüntetem a kiterjesztést, majd újra bekapcsolom, megszűnik a probléma és helyen jeleníti meg a képet.
-
LLKobe
veterán
Üdv!
Lenne egy furcsa jelenségem OPENELEC alatt. Nevezetesen, hogy a távirányító amit vettem hozzá tökéletesen működik, mindaddig, míg rá nem dugok a gépre egy billentyűzetet.
Onnantól a tökéletesen működő távirányító teljesen megőrül, az ok gomb ESC-ként működik, a vissza gomb egyáltalán nem, stb...
Annyira nem gáz mert újrahúztam a rendszert és nem dugtam rá billt, így jó. Ti találkoztatok már ezzel?
-
Skillet
addikt
válasz
Skillet #32302 üzenetére
Lejárt a szerk.
Anno az elsők között voltam, akik elkezdték használni xbox-on az xbmc-t. Akkor volt egy gomb, ami kb 7mp-et visszalépett. ideális volt, ha az ember lemaradt valamiről. A balra irány, 30mp ilyenkor nem túl szerencsés. Van még ez a gomb? Yatse alatt elő lehet csalni valahogy?
-
Celtis
veterán
válasz
envagyok #32296 üzenetére
Be kell konfigurálni a preferált nyelveket.
Van egy dolog, amire magam sem jöttem rá. Ez a műfaj neve. Hiába állítom akár angolra vagy magyarra mindig vegyes lesz.Amire figyelj, hogy ha az addont konfigurálod, attól a már beállított folderre nem lesz hatása. A folder beállításainál kell a scrapert konfigurálni, majd engedélyezni neki, hogy mindent frissítsen az adott elérési úton.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tudástár Mi is az a HTPC?
- Milyen autót vegyek?
- Linux kezdőknek
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- ThinkPad (NEM IdeaPad)
- Autós topik
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Elektromos cigaretta 🔞
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- További aktív témák...
- Konica Bizhub C220 - A3 fénymásoló
- Honor 90 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 1TB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- CarPlay / Android Auto adapter meglévő Android alapú fejegységhez
- AKCIÓ! VALVE INDEX virtuális valóság szemüveg garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest