Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:11:11

LOGOUT.hu

Témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) orientcx


orientcx
őstag

Na végre egy kis upgrade :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23752) nubreed válasza orientcx (#23751) üzenetére


nubreed
veterán

Mi?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23753) orientcx válasza nubreed (#23752) üzenetére


orientcx
őstag

Semmi, semmi, csak boldog elégedettségemnek adtam hangot(betűt), hogy a most előállt szabad félórámat nem kell fölösleges repkedéssel, és béta teszttel töltenem, hanem ezt mind egy újabb upgrade folyamatra áldozhatom :)

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23754) nubreed válasza orientcx (#23753) üzenetére


nubreed
veterán

Ja, értem, örülsz annak, hogy játék helyett az upgrade letöltődésének folyamatát bámulhatod. Elég perverz geeknek kell lenni ehhez. Vagy Fed szájhősnek. :D :DDD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#23755) pcnet


pcnet
addikt

Tegnap berobogtam Founders Worldre a Huge MC-s Corvettemmel, azt hittem milyen jól kifittelt kis hajóm van. Rám írt egy player, hogy lenne e kedvem lőni egyet. Kimentünk az állomás elé és uccu neki. Kb 1percig sikerült plasmatic shilddel, huge MC-kell, medium és small pulse laserekkel, internalon full HRP-kel életben maradnom. Nem tudom mivel lőtt, de 600% heat hatására csak dobálta fel a heath damageet és sorra álltak le a moduljaim. Azért sikerült egy kört levakarnom a pajzsából. 29 millám bánta a dolgot. Miután magamhoz tértem az állomáson, megkértem, ugyan mondja már meg, milyen fegyverek voltak ezek? Csak annyit válaszolt: "engineers". Nem akarok tovább élni! Uninstallom a játékot. :) HazRESből egy 3as Eagle-Eagle-ASP majd egy ASP-ASP-DBE wing kergetett el, majd egy player alázott porig! 2.0nál akarok maradni! Nem kell nekem az engineers! Bánom, hogy megvettem a bétát, pedig olyan jónak tűnt, hogy ennyi újítás jön a játékba. :(

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#23756) Flynth válasza pcnet (#23755) üzenetére


Flynth
tag

Extra head dmg mehet a multicannonra, ha talal a beam akkor extra damage, siman jo lesz ez, csak ki kell farmolni.

Nem fog mindenki 850es Imperial Eagle-vel repkedni...

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#23757) orientcx válasza pcnet (#23755) üzenetére


orientcx
őstag

Jó, a csalódottságod ellenére gondolom azért félig-meddig te is iróniával panaszkodsz, de az kétségtelen, hogy az ED most nagyon elment egy irányba. Viszont ne felejtsük el, ez még csak a béta, a nagyon durván kiugró dolgokat le fogják reszelni. Arról nem is beszélve, hogy előbb-utóbb te is fel fogod vértezni magad ezzel azzal. Persze most így az elején a szemfülesebbje kiügyeskedi magának a nagyon ütős cuccokat(mert valóban ügyes :C ), és tarol. Nem véletlen, hogy pont ő kért fel téged egy kis mókára. De ez a jó, mert most buktatja le magát az ED fejlesztői előtt, hogy az éles játékban már ne legyenek ilyen durva esélyegyenlőtlenségek. Mindenesetre azzal együtt, hogy ez az új módi sokaknak nagyon bejön, nekem nem tetszik(persze ez csak az én véleményem). PL az új AI nem tette nehezebbé a vadászatot, csak unalmasabbá. Sőt, egy winget így még könnyebb levadászni, csak ki kell nézni a leggyorsabbat, le kell rángatni róla a pajzsot, mire a kis majom futni kezd, te meg utána. A wing maradéka meg a nyomotokba sem ér, és így egyenként ki lehet pontozni őket. De kinek van kedve egyótvaros muslicát kilométereken keresztül kergetni? És utána jön a legunalmasabb rész, lehet összegereblyézni azt a sok szemetet, hogy neked is lehessen egy pár olyan extra ágyúd/pajzsod/FSD-d/bólogató kutyád/stb...
De még nagyon friss az egész, ezek csak a kezdeti benyomások, majd meglátjuk :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23758) cintula187 válasza orientcx (#23757) üzenetére


cintula187
addikt

Tényleg össze lehet szedni a bobbleheat -eket? :D Vagy csak úgy mondod?
10GBP árt eléggé drága (de hangulatos) extra.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23759) orientcx válasza cintula187 (#23758) üzenetére


orientcx
őstag

Bocs, ha félreérthető voltam, ilyeneket nem lehet összeszedni, a bólogatós kutyát csak poénnak szántam.
De hát lásd a mottóm, úgyhogy az ügyvédeim meg fognak keresni ;)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23760) cintula187 válasza orientcx (#23759) üzenetére


cintula187
addikt

:O :Y

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23761) Flynth válasza orientcx (#23757) üzenetére


Flynth
tag

Azert tunik neked unalmasnak, mert amit az NPC muvel, az szinte 90% PVP taktika, mivel SOLOban bujkalsz, ezert nem ertekeled.

A cuccokat ott is lehet hagyni, a boostolt fegyo mogott meg van 2-3 honap farm.

De a sirasnak maris van eredmenye, az NPC ujra olyan ostoba mint elotte. (Megsugom, ha egy 2 beam, 3 large multis python rafordul egy shildes Eagle-re, az mar nem megy sehova :D)

Sajnos a siras megint oda vezetett, hogy nerfeltek a beta 2-t, 3 mar unalmas volt ujra...

Mig a questek is ujra halmozhatos 1 kaloz szamit minden questhez lett, a kezdeti 3+4 kaloz = 7 helyett...

Nerfelik a jatekot ami sajnos visszalepes a kezdeti betahoz kepest...

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#23762) orientcx válasza Flynth (#23761) üzenetére


orientcx
őstag

Akkor tisztázzunk egy-két dolgot.
1., Nem "sírtam", csak a magam szempontjait írtam le, külön hangsúlyozva, hogy ez csak egy vélemény, és tudom, velem ellentétben ezek az újítások sokaknak tetszenek.
2., Én nem "bujkálok" soloban, egyszerűen csak nem motivál, hogy megmutassam mit tudok, nem vonz, hogy más játékosokat lenyomjak.(nem azért, mert ez valami bűnös dolog lenne, hanem én egyszerűen csak simán szórakozni akarok, nincs adrenalin hiányom) Biztos lenne sok olyan játékos, aki rosszul járna, és nyilván sokan, akik alaposan megkergetnének. De talán még Fed szájhősnek sem kell ahhoz lennem, hogy bátran állíthassam, ennyi tapasztalattal, és tudással nem lenne különösebb félnivalóm openben sem. De pusztán azért, hogy ezt bizonygassam, nem fogok "openezni". Aki nem hiszi, járjon utána(már ha nincs jobb dolga) :K
-
"Azert tunik neked unalmasnak, mert amit az NPC muvel, az szinte 90% PVP taktika"
-
Ez a mondat lefordítva annyit tesz, hogy "miért nem játszol PvP-t, ott mindenki ezt az unalmas taktikát alkalmazza." :D
Hát te aztán tudsz érvelni a PvP mellett. :D (az égre kérlek, ezt a részt végképp ne vedd komolyan)
Mindenesetre nekem tök mindegy, hogy miért unalmas, a lényeg hogy unalmas, és továbbra sincs kedvem percekig fogócskázni egy dögléggyel. Nyílegyenesen futni valaki után UNCSI!!!
-
"A cuccokat ott is lehet hagyni"
-
Kétségtelen, de ha az ember fejlesztgetni akar ezt-azt, akkor meg mégsem lehet otthagyni. Vagy szerinted a hölgy az éles játékban is örök életében be fogja érni egy halvacsorával? (Hát persze hacsak nincs egy nagylétszámú fóka-és pingvin tenyészete :) )
-
" a boostolt fegyo mogott meg van 2-3 honap farm"
-
Ugye csak viccelsz? Most akkor valaki vagy aljasul "előbétázott", vagy tudtomon kívüli naptárreform került bevezetésre, és máj 5. óta már hónapok teltek el. Mert remélem nem az eddigi Horizons-os tuning lehetőségekre céloztál. Ez utóbbit a metal alloy rugby alkalmával összegyűjtött anyagokkal kipróbáltam, és igaz, hogy csak érzésre, de arra a következtetésre jutottam, hogy a durvábbik fokozatra, asszem 130%-ra upgradelt cucc sem mutat látványos eredményt, ráadásul ezen a módon igen korlátozott mennyiséget lehet előállítani(bár ezen javítani fog valamit a 600 darabosra bővített "ásványtár". Sztem pcnet szaktárs sokkal inkább egy friss, mérnöki fejlesztéssel szembesült. Az ezzel kapcsolatos véleményemet meg nem ismétlem meg, megtalálható a (#23757) orientcx kommentemben.
-
Összefoglalva én nem sírok, nem követelek semmit, egyszerűen csak elmondtam a véleményem(ami mellesleg inkább csak amolyan "első látásra" vélemény). Mindazonáltal tisztában vagyok azzal, hogy az ED nem nekem, hanem sokunknak készült, és az én ízlésem sokszor eltér a többségével, márpedig nyilván az utóbbi a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23763) orientcx


orientcx
őstag

We Want to Celebrate Your Special Day!

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23764) kiskuplung válasza Flynth (#23761) üzenetére


kiskuplung
őstag

Az mit jelent, hogy újra olyan ostoba, mint volt? Csak mert én abban bíztam, hogy az egy helyben forgó hajók végre megszűnnek.

(#23765) Mortel válasza orientcx (#23763) üzenetére


Mortel
senior tag

Special day a szülinap? :)

Ezt (is) lekéstem u.i.: 9-én múltam sok... :)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#23766) rtitusz válasza Mortel (#23765) üzenetére


rtitusz
őstag

Nem kell, bármilyen napot megadhatsz.

(#23767) Mortel válasza rtitusz (#23766) üzenetére


Mortel
senior tag

Igen, de hülye fejjel már megadtam, és már nem lehet átírni... :)

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#23768) Flynth válasza kiskuplung (#23764) üzenetére


Flynth
tag

Forgo enemyt nem talaltam, de mikor leesik a shield nem menekul, hanem jon nekem, mintha lenne eselye.

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#23769) Flynth válasza orientcx (#23762) üzenetére


Flynth
tag

(P:J)" a boostolt fegyo mogott meg van 2-3 honap farm"
-
Ugye csak viccelsz? Most akkor valaki vagy aljasul "előbétázott", vagy tudtomon kívüli naptárreform került bevezetésre, és máj 5. óta már hónapok teltek el. Mert remélem nem az eddigi Horizons-os tuning lehetőségekre céloztál. Ez utóbbit a metal alloy rugby alkalmával összegyűjtött anyagokkal kipróbáltam, és igaz, hogy csak érzésre, de arra a következtetésre jutottam, hogy a durvábbik fokozatra, asszem 130%-ra upgradelt cucc sem mutat látványos eredményt, ráadásul ezen a módon igen korlátozott mennyiséget lehet előállítani(bár ezen javítani fog valamit a 600 darabosra bővített "ásványtár". Sztem pcnet szaktárs sokkal inkább egy friss, mérnöki fejlesztéssel szembesült. Az ezzel kapcsolatos véleményemet meg nem ismétlem meg, megtalálható a (#23757) orientcx kommentemben.

(/P)

A Mayhemen belul mindenki 1 halert kapja a boostot, melle minden upgrade elerheto mindenhol, de a live serveren 1 Engi = 3 - 4 modulhoz ert, nem az osszeshez, ezeket unlockolni kell szintenkent (1-5 szint / engineer) mindenhol, tehat ahhoz hogy unlockolj questtekkel es materialokkal mindent es felhuzd azt a brutal pimpelt hajot amivel most repkedek, siman van 2-3 honap. A beta 1 hal / upgrade ugye arra van, hogy megnezd mit lehet belole kihozni kesobb.

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#23770) orientcx válasza Flynth (#23769) üzenetére


orientcx
őstag

Már értem, miből adódik a félreértés, én a (#23757) sz hozzászólásomban kifejezetten a bétáról beszéltem, te viszont a majdani éles játékra vonatkoztattad azt. Mellesleg a fejlesztett fegyverei miatt egyáltalán nem kritizáltam az illetőt, sőt, hozzátettem, hogy valóban ügyes volt. De az sztem szinte biztos, hogy a kiugróan durva kiemelkedéseket erősen tompítani fogják, mire indul az éles móka.
-
"A Mayhemen belul mindenki 1 halert kapja a boostot, de a live serveren 1 Engi = 3 - 4 modulhoz ert"
-
Hát pontosan erről beszéltem, hiába mondod, hogy azokat "a cuccokat ott is lehet hagyni", ha az ember előre akar lépni, akkor egy-egy arcon vert sporttárs után igenis állhat neki porszívózni, de legalábbis muszáj lesz turkálni a roncsok között ritka tárgyak után. Mert ugye nyilván ezzel is úgy leszünk, mint az ásványokkal, bizonyos fajta bárhol megtalálható lesz, némelyik meg ritkább, mint a bátor birodalmi pilóta(na jó, az már annyira ritka ásvány lenne, hogy olyan már nincs is :D ). Az meg nyilván nem kérdés, hogy a komolyabb fejlesztésekhez az utóbbiból kell majd egy pazarul összeállított csokor. És aztán erre jön még rá ugye a tudós roulette, és az ehhez társuló nagy népi anyázás, valamint a tudományos munkatársak aktuális elmeállapotának szisztematikus megkérdőjelezése(kiegészítve az adott dolgozó arcát érintő apróbb fizikális elváltozások eszközlésének kilátásba helyezésével) :K .
Erre tettem egy apró megjegyzést, miszerint így elsőre ehhez a folyamathoz nincs kedvem, de ezt ne vedd sírásnak. Amikor egy Fed szájhős valóban sírásba kezd, abba a világháló is beleremeg(lásd, amikor nem ment a béta install) :U

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23771) Flynth


Flynth
tag

A menekulo mobos sirast nem rad ertettem, hanem beta forumra. Sajnos nerf lett belole.

Ellenben a 2.1 olyan jol sikerult, akkora a hype korulotte, hogy uj merfoldkohoz ertem twitchen vele:

twitch.tv/flynth_ Asus Prime x470-Pro (Cooler Master H500P Mesh) R7 2700x 16GB DDR4 3600 Corsair LPX (samsung B-Die) 2x MSI 1070 Armor OC 8GB SLI, Razer Deathstalker Chroma + Logitech G502

(#23772) orientcx válasza Flynth (#23771) üzenetére


orientcx
őstag

Gratulálunk a média új csillagának :C :C :C
Azt meg tudod nézni, milyen országokból adódott össze?

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23773) orientcx


orientcx
őstag

Apropó, van valakinek valami ötlete, vajon mit b**ok el, hogy nem lett gyorsabb az a retkes Courier azokkal a nyüves enhanced performance thrusterekkel? :F Ja, és megkérném a drága kedves kollégákat, ha lehet, mellőzzék az olyan jellegű tanácsokat, mint pl a "húzd be a landing gear-t/cargo hatch-t/füled-farkad, nyomd meg már végre azt a rohadt boost gombot, esetleg vakard le a "T" betűt a hajód hátuljáról, stb. Igaz ugyan, hogy időnként valóban vagyok ekkora kretén, :U de ezt nekem, mint Fed szájősnek akkor is vissza kell utasítanom, már csak hivatalból is.(valami azt súgja, hogy ez a kérés inkább csak olaj lesz a tűzre) :U :B
Íme egy videó a nem annyira felgyorsult Courierről

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23774) cintula187


cintula187
addikt

Sokkal hamarabb sikerült beszereznem 3-400000creditet,mint hittem. Bekockáztattam pár jól fizető csempész küldetést és outpostra még annyi kockázata se volt és megúsztam interdiction nélkül is. Beszereztem egy combra mk3 at. Erre kiszed egy lawless hajó (nemtom már milyen) Folyik a harc hol ő szív hol én. Hull damage elég komoly lett mindkettőnknek a végén neki 4% ra lett ledarálva mégis én pusztultam meg a végén egy ütközésnél. Nagyon sajnáltam a hajót.

Tudom nem egy nagy sztori itt a fórumon de jól esik leirni az élményeket. Akár sikeres akár nem. ☺

Cobrát mire érdemes felfejleszteni?

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#23775) baphomet válasza orientcx (#23773) üzenetére


baphomet
senior tag

Nem a te hibád, hanem a Fed oktatási rendszeré. Iratkozz be egy birodalmi akadémiára. :) Túl nehéz a hajód.
A 3A thruster min/opt/max tömegei: 60/120/180t, míg a 3Ae-jé 70/90/200. Biztos vagyok benne, hogy a hajód össztömege bőven meghaladja a 90 tonnát, így csak minimálisat javul az enhanced thrusterrel (ha egyáltalán). Ez a build 3Ae thrusterrel 290/394-ről olyan 350/450-re gyorsult, de mint látod, az össztömege csak 100 tonna.

Okosan megcsinálták ezt. Összehozható némi gyorsulás egy harci konfigon is egy kis áldozat árán, de az igazi célja az enhanced thrustereknek a versenygépek építése, ahol semmi felesleges nincs a hajóra felpakolva, sőt még a benzintankot is ki kell cserélni egy PET palackra, és levakarni a festéket.
Egy a thruster minimum tömegétől nem nehezebb Courier enhanced thrusterrel és 5-ös szintű dirty engine tuninggal: 560/760.

[ Szerkesztve ]

(#23776) Cooper911 válasza cintula187 (#23774) üzenetére


Cooper911
senior tag

"Cobrát mire érdemes felfejleszteni?"

Bármire. Az első igazán univerzális hajó. Arra fejleszd amire használni akarod.

Itt egy átlagos "mindenes" config 5 milláért.

[Ha ezt a kupont kivágod, tönkremegy a monitorod]

(#23777) orientcx válasza baphomet (#23775) üzenetére


orientcx
őstag

"Nem a te hibád, hanem a Fed oktatási rendszeré"
-
A dolog szépséghibája az, hogy én a Fed oktatási rendszerből max a legalsó szintet tudnám okolni kellő megalapozottsággal(Fed bugrisképző elemi első, és egy fél második osztály), de azért igazán jólesik, hogy ilyen kulturáltan hülyéztél le. :K :C :K
-
"A 3A thruster min/opt/max tömegei: 60/120/180t, míg a 3Ae-jé 70/90/200"
-
Jaaa, hogy te ismered a számokat! Hát úgy könnyű! Máskor fordíts nagyobb figyelmet a versenyegyenlőségre, ha egy Fed bugrissal akadsz össze! Hol itt a fair play??? :((( Amúgy sajnos nincs mit tenni, ezek a számok az új outfitt menüben valóban fel vannak tüntetve, méghozzá igen látványos módon, olyannyira, hogy még én sem tudok olyan pimaszul hazudni, hogy azért nem vettem észre, mert aprók voltak a számok. :U
Mindenesetre mivel lelkes újoncunk jaj, bocsánat, már kvázi tagunk állítása szerint újra nem kell Achenar-ig kergetni a konkurens járműveket, az érdeklődésem a gyorsabb thrusterek iránt drasztikusan csökkent. Egy könnyített Eagle-vel tök fölösleges menekülni tudni, mert sokkal gazdaságosabbnak tartom eleve oda sem menni vele. :K :K :K

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23778) Mortel


Mortel
senior tag

Ma olyat csinál, hogy sc-ben egy-egy pillanatra "megáll" a kép...

De, hang van, a zene folyamatos, csak a csillagok "merevednek meg" egy pillanatra...

Más is tapasztalt ilyet?

Újraindítás nem segített. :)

M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#23779) brd válasza Mortel (#23778) üzenetére


brd
nagyúr

Ha ez ugyanaz, amit én tapasztalok, akkor mindennapos. A kép megáll (nem csak a csillagok), a hang megy tovább, és amikor elindul, akkor átugorja a merevedés alatti időt. Amolyan szex időutazás.

The only real valuable thing is intuition.

(#23780) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Nekem ezt az ünnepek alatt csinálta, amikor sokan lógtak a játékon. Szerintem a szerverek terheltségétől függ. Hétvégén szokott olyat is, hogy egy ugrás eltart 3-4 percig is, így elég nehéz Robigozni :)

(#23781) rtitusz


rtitusz
őstag

(#23782) orientcx


orientcx
őstag

Ma egy kicsit rámentem a fejlesztésekre. Azt nem állítanám, hogy mindent értek a folyamatokból, de ez-az már kezd derengeni. Pl a pajzs(A7 prismatic) a hő alapú fegyverek ellen 40%-al ellenállóbb lett, igaz, a kinetikus védelem ~ 3%-ot gyengült, és a tömeg is nagyobb lett 6t-val. Ja, a fogyasztás gyak ugyanannyi maradt(+0.05MW). Igaz ugyan, hogy ehhez kb18t halat kellett lenyomnom annak a sarlatán némbernek a torkán, de meg is érdemli! :K Majd legközelebb megválogatja, kit paliz be a kínai piacos thrustereivel. :K És hogy biztosan jóllakjon, a 4A/F multicannonokat is megpiszkáltattam vele jó pár újabb adag sushi kíséretében(sztem csak azért nem fogja összeokádni a wc-t, mert nem fog beférni az ajtaján :D ) Mondjuk az MC tuningal már nem töltöttem túl sok időt, de apróbb kompromisszumok árán így is 56%-al tudtam növelni a dam/sec-ot. Viszont trükkös, mert hiába van két tök egyforma MC-m, akkor is külön kell fejleszteni(naná, így 2x lehet elszámolni a fejlesztési minisztériumban, tuti, hogy itt vannak magyar szálak is. Hiába, a világ tele van unokatestvérek százaival). Az még csak egy dolog, hogy így 2x annyi hal kell a sikerhez, de az egyik MC-nél úgy dobta a gép, hogy 19%-al(!) csökkent a lövedék sebessége(1600-ról 1333m/s-ra). Márpedig ha a két MC eltérő sebességű lövedékeket szór, akkor a kicsit is messzebbi célnál már nem lehet mindkettővel célra tartani, mert nem egyformán kell elé lőni(nem próbáltam mennyire zavaró, de biztos nem az az optimális, ha bandzsít a rendszer :U )
Mindenesetre keszegekkel, meg pontyokkal ez most még nem gond, legfeljebb majd újra csinálom, virágozzon csak a helyi halpiac, de amikor élesben fog menni a játék, és a nehezen összekapirgált kincseinket kell feltenni a rulett asztalra, akkor picit jobban fog remegni a kezünk(a várható verbális kitörések miatt ne felejtsünk majd a környéken tartózkodó kiskorú személyek hallószerveit jó minőségű füldugóval ellátni :B )
végezetül egy-két special effect MC-re, és gépzongorára(ha valaki nem tudná, van primary, secondary, és (nem mindig) special effect)
Különösen figyelemreméltó a legalsó effect
-

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23783) orientcx válasza orientcx (#23782) üzenetére


orientcx
őstag

Ja, azt elfelejtettem mondani, a lövedékek lassulását is ez a legalsó "barát-ellenség" rendszer okozza(legalábbis nekem mindig ezt az effect-et elfogadva állt elő a jelenség)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23784) totila válasza pcnet (#23755) üzenetére


totila
tag

milyen hajó volt, amelyik szétlőtt, és milyen fegyók voltak rajta?

(#23785) orientcx


orientcx
őstag

Úgy látszik, senki nincs a pilótafülkékben. Nyilván mindenki kihasználja ezt a pazar kiránduló időt. :D
Én viszont kibuliztam magamnak, hogy ne kelljen sz*rrá áznom, és így tömhetem a kuruzslókat hallal. :K
Azt hiszem, ezen a képen látható MC-n már nem sokat lehetne javítani. :K Persze PvP-hez lehet, hogy a hőgerjesztésre is érdemes lesz jobban rámenni(lásd pcnet szaktárs balladáját. Egy standard modulokkal szerelt hajóval mi sem jártunk volna jobban)
-

-
-
Persze azért nem minden sorsjegy nyer, :N viszont a bétában óóóccó a hal :)
-

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23786) baphomet válasza orientcx (#23785) üzenetére


baphomet
senior tag

"Persze PvP-hez lehet, hogy a hőgerjesztésre is érdemes lesz jobban rámenni(lásd pcnet szaktárs balladáját."

Heat Sink Launcher. Megfelel? Igen? Akkor, kérem a következő megoldhatatlan, óriási problémát, ami örökre tönkretenné a játékot! ;)

(#23787) orientcx válasza baphomet (#23786) üzenetére


orientcx
őstag

"kérem a következő megoldhatatlan, óriási problémát, ami örökre tönkretenné a játékot!"
-
Melyik mondatom hajlott ilyen csúnya pesszimizmusba, mert akkor azt azonnal vissza is szívom. :)
-
Más: a PP fejlesztésben picit elvetettem a sulykot, hiába pakoltam fel az összes utility-re A-s SB-ket, és úgy általában is mindenhová mindent, még a cargo hatch-t is bekapcsoltam, plusz a legtöbb megpiszkált felszerelés is többet fogyaszt az eredetinél, de még így sem tudtam 89% felé mászni a terheléssel. Mindazonáltal nem érdemes a kihasználatlanságik tuningolni semmit, mert minden plusz előnyös tulajdonság veszteséggel is jár, jelen esetben a PP teljesítménynövekedése az integrity rovására ment(160-ról 127-re esett). Az éles játékban gondosan meg kell majd tervezni, milyen modul milyen tulajdonságait milyen fokra célszerű fejleszteni. Nem is lesz olyan egyszerű egy ügyesen finomhangolt gépet összeállítani(természetesen a megszerzendő szükséges hozzávalókon felül).
Ja, a sebességet is fel tudtam tornázni, ha nem is sokkal. Eddig boost-al ~ 298 m/s volt a vége, most 319-320 m/s lett, és a PD is látványosan tovább bírja. A fegyvereket még nem tudtam élesben kipróbálni, azt sajnos már csak holnap, de az adatok szerint pl a két A4/F MC 176%, és 172%-ra erősödött a standard változathoz képest(dam/sec), úgyhogy kíváncsi leszek, mit mutat majd a valóság.
(csak a félreértések elkerülése végett hangsúlyoznám, hogy nem 176%-al, hanem 176%-ra erősődtek az MC-k!)

[ Szerkesztve ]

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23788) baphomet válasza baphomet (#23786) üzenetére


baphomet
senior tag

Nem neked szólt, hanem az említett példának, hogy elkezdjük kongatni a vészharangot valami miatt, ami aztán nem is úgy van, csak el kéne gondolkodni egy picit a dolgokon, ami lám még nekem is sikerült. :)

Rengeteg új dolgot kapunk, ami megkavarja majd az állóvizet, biztosan lesz olyan, ami túl erős, túl gyenge, unalmas, nehéz, könnyű stb. Várjuk a ki a béta végét. A fejlesztők odafigyelnek a visszajelzésekre, és nem félnek bármikor hozzányúlni bármihez, ami túlságosan kiegyensúlyozatlanná tenné játékot, és nem csak nerfelnek, buffolnak, ha kell, erre szerintem nem lehet panasz. Arra mondjuk igen, hogy azért ezt nem túl gyorsan teszik, pl. a rakéták használhatatlanok voltak voltak több, mint évig, de végül csak megtalálták a módját, hogy újra játékba hozzák azokat.

(#23789) orientcx válasza baphomet (#23788) üzenetére


orientcx
őstag

"(#23788) baphomet válasza baphomet (#23786) üzenetére"
-
Akkor te most közölted magaddal, hogy nem magadnak szólt a tulajdon válaszod?? :D
Nyilván arról van szó, hogy a birodalmiak annyira előkelőek, hogy magukkal sem állnak szóba.(bocs, de muszáj szemétkednem kicsit, hisz Fed bugris vagyok :B )

Nekem is az a véleményem(ahogy ezt már többször leírtam), hogy sok minden finomodni fog, mire élesedik a dolog. Egy kicsit bonyolultnak is tűnik az elején(még ha valamennyire kezd is tisztulni a kép) Viszont tényleg egyedi hajókat lehet majd építeni, ami nagyon tetszik. Ami viszont nem, az a véletlen faktor, azt szívesen kihagynám. Persze az ezzel kapcsolatos káromkodások mennyisége azon is múlik, mennyire ritka, nehezen megszerezhető lesz az a sok cucc, ami az upgrade-hez kell, és aminek a jó része a semmibe fog elillanni.

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23790) pcnet válasza totila (#23784) üzenetére


pcnet
addikt

Corvette volt. Nem tudom pontosan milyen fegyverek, de mikor lőtt, mindenféle színekben játszott a hajója. Úgy nézett ki, mint egy mini nebula. :D Kérdésemre csak annyit mondott, hogy engineer tuning csuzlik voltak.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#23791) totila válasza pcnet (#23790) üzenetére


totila
tag

és a modulok akkor sérültek, mkor még megvolt a pajzsod, vagy utána?

(#23792) pcnet válasza totila (#23791) üzenetére


pcnet
addikt

Jó kérdés... Szerintem utána. De nem tartott sokáig a pajzsom. Csak azt láttam, hogy szivárvány minden színében játszik a hajó. Az enyém meg 600%on van és a néni heat damagere panaszkodik. Aztán modul leállások... Azt sem tudom mikor esett le a pajzsom. :(

Heatsink sem fog szerintem sokat érni, 600%-nál lehet kettesével nyomkodni. :/

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#23793) totila válasza pcnet (#23792) üzenetére


totila
tag

de legalább a bétában a pénz nem bukó

(#23794) orientcx


orientcx
őstag

Ja, majd elfelejtettem, egy kis ízelítő lézer upgrade special effect-ekből, így lefekvés előtt, jó éjszakát minden pilóta társunknak, álmodjatok szép kövérre tuningolt multi cannonokról :K
-

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23795) summers válasza orientcx (#23794) üzenetére


summers
tag

Szia!

Ezek a speciális effektek jelentősen csökkentik damage per second értéket. Csak az az érdekes, hogy a tuning folyamat közben nem jelzi, hogy csökkenteni fogja, hanem tuning után az outfitting menüben a fegyver paramétereinél látszik. Ez valami bug lehet?

(#23796) baphomet válasza pcnet (#23792) üzenetére


baphomet
senior tag

Valóban túl erősek most a melegítő fegyverek. Az imént olvastam, hogy egy ilyenekkel felszerelt Corvette ellen még folyamatosan heat sinkeleve is 140%-on volt az illető hajója. Bár egy picit még lehet javítani a dolgon, ha a saját fegyvereinkre thermal vent effektet rakunk, de nem ez kéne legyen a megoldás. Biztos vagyok benne, hogy ezen még csiszolni fognak.

(#23797) summers válasza orientcx (#23794) üzenetére


summers
tag

Legalábbis a thermal vent-nél és a thermal shock-nál

(#23798) orientcx válasza baphomet (#23796) üzenetére


orientcx
őstag

"Valóban túl erősek most a melegítő fegyverek"
-
Engem meg hogy letorkoltál, amikor azt írtam, hogy "Persze PvP-hez lehet, hogy a hőgerjesztésre is érdemes lesz jobban rámenni(lásd pcnet szaktárs balladáját)" :((( :O :O ;)
Mindenesetre az ügyvédeim, párbajsegédeim, és biztosítási ügynökeim meg fognak keresni :)
-
-
summers - "Ezek a speciális effektek jelentősen csökkentik damage per second értéket"
-
Bevallom, én nem próbálgattam végig őket, de van köztük olyan, ami biztos nem csökkenti. Amúgy meg a spec effect nem választható, az benne van a csomagban, és ha végre a 132-edik tonna hal után végre összeáll egy használhatóra sikeredett, soktényezős upgrade, akkor emiatt nincs szíve eldobni az egészet(még most, szimpla "haldíjazás" esetén sem.
-
-
Amúgy meg rettegjetek, picit hosszú komment következik, előre is elnézést :B

u.i.: Úgy látszik, nem tudom elégszer leírni, hogy aki komolyan vesz, azt beperelem

(#23800) rtitusz válasza orientcx (#23798) üzenetére


rtitusz
őstag

Most hogy jön a crafting nagyon kéne már a modul tárolási lehetőség. Mikor 1000 tonna "hal" és sok-sok próba után végre megvan a kívánt modul, akkor nem fogsz az életbe többet hajót átalakítani másik célra.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Elite: Dangerous
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.