Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13201) Kcsabi válasza djculture (#13200) üzenetére


Kcsabi
tag

Csak azt felejted el, hogy az akkori kamerák teljesítménye a dvd-hez volt méretezve, tehát a régi filmek 1080p-ben is csak simán felkonvertáltak, azt meg a számítógép is tudja.
De ha annyira bele vagy szerelmesedve, hirdesd az igét a BD topikban, ez itt a dvd lemez topik.
Ahhoz nagyon nagy képernyőméret kell, hogy jól kijöjjön a különbség, személy szerint hanyagolom a 1080p-t, annyira nem látok a kettő között számottevő minőség javulást.
A pixelhalmaz problémád meg csak azért lehet, mert silány minőségű anyagod volt, vagy nem értesz hozzá.
Dvd 5-re csak menü meg sallangok, sokszor az angol hang nélkül lehet mentést csinálni minőségromlás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#13202) Ottó58 válasza Kcsabi (#13201) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Dvd 5-re csak menü meg sallangok, sokszor az angol hang nélkül lehet mentést csinálni minőségromlás nélkül." - sok film volt 9-en, de ha csak a magyar hangot hagytam meg, "sallangok" nélkül sokszor a 4GB-ot sem érte el a terjedelme. Tehát minőségromlás nem volt.
"akkori kamerák teljesítménye a dvd-hez volt méretezve" még a tv-ben játszott régebbi filmeknél foltosodás-mosódás látható HD tv-n, ez a crt-n nem annyira észrevehető, valószínű emiatt.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13203) Kcsabi válasza Ottó58 (#13202) üzenetére


Kcsabi
tag

Nekem Hd tv-m van, igaz 100 körüli, de nem veszek észre foltosodást.
Lehet lejátszó kérdése is vajon?
Sőt, egy 1,34-es méretű mkv és egy 10-es méretű között sem nagyon látok különbséget.
Most betettem egy BD filmet, annál lehet valamennyi különbséget látni, de ezért a kis pluszért, ugyan már.
Jó még az a dvd, tökéletesen megfelel annak a minősége.
Biztos nem fogok váltani BD-re még jó ideig, nem érzem szükségét.

(#13204) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Sziasztok. A nemrég beszerzett Optiarc 7200s-hez rendeltem az itmedia-tól pár féle lemezt és leteszteltem. Sajnos siralmas eredmény jött ki. Szeretném megkérdezni a tapasztaltaktól, hogy ennek a lemez az oka, vagy az, hogy az író nem tudja a MID-nek megfelelő írást produkálni?
ImgBurn az író program.
Először egy Sony DVD-R (MBI 01RG40) 8x-an írva (ez még nem is lett olyan rossz)

Aztán egy Sony DVD+R (MBIPG101 R05) 8x-an írva (ez nagyon nem ok-s, pedig egy 50-es gurigát vettem, gondolva, hogy a Sony íróba, Sony lemez csak jó lesz. Meg nem volt kisebb)

Aztán egy Philips DVD+R (CMC MAG M01) 8x-an írva. (ez egész szépen muzsikál)

Majd jött egy TDK DVD+R (RITEK F16) 8x-an írva. Ha nem lenne az a ronda tüske, akkor ez egész szép lenne.

Gondoltam, hátha csak rontott a lemez. Újra próbálkozás: (ez még rosszabb)

A Sony DVD+R (MBIPG101 R05)-t próbáltam 4x-es, 6x-os és 16x-os sebességgel is írni, de az eredmény hasonló lett.

A Verbatim DVD+R MCC 004 8x-osan hozza a szokásos formát:

Egy több mint 8 éve 4x-esen megírt lemeznél még jobb az értéke:

Egy 7 éves Plextor DVD+R (YUDEN000 T03) 4x-esen, meg szuper:

Tehát mit kell vennem a 7200S-hez, hogy jó legyen? Vagy mit csinálok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#13205) djculture válasza Lex Icon (#13204) üzenetére


djculture
félisten

mbi lemezek a leggyengébbek a piacon annál még a taiwani ritek is fényévekkel jobb. Der míg az mbi-ből gyatra minőség az összes de stabilak, a ritekek meg teljesen változóak kínaiak jórésze nem is írható taiwani az tűrhető minőség.

[ Szerkesztve ]

(#13206) Lex Icon válasza djculture (#13205) üzenetére


Lex Icon
senior tag

És akkor most mit csináljak, ha a neves cégek is xart gyártanak? A boltban meg a csomagoláson pont a MID nincs feltüntetve.
Az a régi Plextor szuper volt, de már jó ideje nem lehet kapni. A JVC és a Ricoh jó még? És ha igen, akkor melyik DVD+R-es jó ezekből? És hol lehet kapni jó minőségű lemezt? 20-30 Ft-on nem spórolok, mert hülyeség.

(#13207) djculture válasza Lex Icon (#13206) üzenetére


djculture
félisten

Ricoh évek óta nem gyárt optikai lemezt így ha azt tudsz és eredeti akkor szaladj megvenni mert az még isten minőségű... Jvc meg már csak drága archiválásra specializált lemezt gyárt.

Jó minőségű lemezt meg innen tudsz rendelni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13208) Lex Icon válasza djculture (#13207) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ez +-osban is van?

A 2. Philips írása már nem lett olyan jó:

(#13209) djculture válasza Lex Icon (#13208) üzenetére


djculture
félisten

Volt ilyen itmediás pluszosban is de most nincs abból perpillanat a verbatim made in taiwan (nem kinai és nem indiai mert azok hulladékok) ami a legjobb és megvehető.

[ Szerkesztve ]

(#13210) Lex Icon válasza djculture (#13209) üzenetére


Lex Icon
senior tag

És melyik webáruházban írják ki a gyártás helyét, esetleg MID kódot?

[ Szerkesztve ]

(#13211) djculture válasza Lex Icon (#13210) üzenetére


djculture
félisten

itmedián kivül nem szokás sehol sem kiírni, de ott is csak egykét terméknél tudják garantálni a mid-et.

(#13212) Flashget válasza Lex Icon (#13204) üzenetére


Flashget
félisten

Sony lemez évek óta a nem ajánlott kategória.
-R -ből kipróbálnám ezt: 1 db-ot is lehet venni tesztelni vagy egyből az 50db-os ennyiért van [link]

Realme GT Master Edition

(#13213) Lex Icon válasza Flashget (#13212) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Köszönöm. Az előbbi linken is ez a lemez van. Eddig (sok-sok éve) +-os lemezt használtam. Nem tudom, áttérjek-e - -osra?

(#13214) Flashget válasza Lex Icon (#13213) üzenetére


Flashget
félisten

Ja azt nem figyeltem.
3 éve még volt minimális választék +os és -os lemezekből. napjainkban már szinte máról, holnapra él ez az üzletág mikor a verbatim is beállt gagyi gyártónak a CMC, MBI kóddal....

Realme GT Master Edition

(#13215) speedbor válasza Kcsabi (#13201) üzenetére


speedbor
csendes tag

"Csak azt felejted el, hogy az akkori kamerák teljesítménye a dvd-hez volt méretezve"

Te pedig azt felejted el, hogy filmet nem szokas digitalis kameraval felvenni, legalabbis a hd korszak elott biztosan nem keszult mozifilm masra, csak filmre, vagyis a felbontas olyan 2000-5000x akkora mint a HD, tehat nem felkonvertalt, hanem le. igy a '70-'80-'90-es evek filmjei amit tenylegesen ujramasterelnek BD-re biztosan szebbek mint a DVD. Az megint maskerdes, ha kifogsz pl egy magyar filmet ami korabban megjelent dvd-n es most megjelenik bd-n az valoszinuleg upscale ganyolas lesz. De ahol latnak ebben penzt es nem 200db a varhato eladas, vagy max 2000db 500Ft-ert a blikk melle, ott megcsinaljak rendesen, es valoban olyasmiket fedezhetsz fel a hatterben, amit max a moziban lathattal korabban.

itmedia.sk

(#13216) M107


M107
addikt

:R

Mennyit ér, egy 50-es henger eredetileg lefóliázott Verbatim Dvd+R U.A.E lemez ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13217) pami5 válasza M107 (#13216) üzenetére


pami5
aktív tag

Mennyit kérnek érte? Annyira akarod birtokolni, hogy Neked megér ennyit?

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13218) M107 válasza pami5 (#13217) üzenetére


M107
addikt

:R

Csak érdekel, egyébként eszem ágában sincs eladni.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13219) Kcsabi válasza M107 (#13216) üzenetére


Kcsabi
tag

Mennyit ér, egy 50-es henger eredetileg lefóliázott Verbatim Dvd+R U.A.E lemez ?

És egy 50-es henger eredetileg lefóliázott Philips Dvd+R INFOME R30 lemez ? :Y

(#13220) djculture válasza Flashget (#13214) üzenetére


djculture
félisten

Ugylátszik amúgy kiárusitás van egy mázsa hp lemez került a piacra. Vagy 8 éve nem láttam ilyen lemezeket... PHILIPS.C16 média kódos ami nekem jutott.

[ Szerkesztve ]

(#13221) M107 válasza Kcsabi (#13219) üzenetére


M107
addikt

:R

Jó fajta, persze megfelelő íróval megírva.
Árban olyan 180-225 Ft közöttre tenném.
Bár a UAE-s Verba volt az lemezek császára egy lemez mid sem múlja múlta eddig felül, akinek ilyen van és eladja az nem tudja milyen kincstől válik meg.
Persze ha tényleg nincs rá szüksége, akkor érthető, de akkor olyan 200 Ft felett /darabonként.
Átlagban 225-250 Ft.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13222) M107 válasza djculture (#13220) üzenetére


M107
addikt

:R

A mostani írók közül melyik írja szépen ?

LG 4163-4165-4166-4167B ezek biztosan. (hiába ők etalon írók voltak és most is azok)

Milyen árban, s kiszerelésben ?

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13223) djculture válasza M107 (#13222) üzenetére


djculture
félisten

50darabos 2500 pénz. Nekem ami lényeg hogy ilyen még 2006 körül volt nekem és mai napig pöpec gyorsan visszaolvasható róluk minden.

[ Szerkesztve ]

(#13224) M107 válasza djculture (#13223) üzenetére


M107
addikt

:R

2500 Ft :U Elgondolkodtató.....

Van is neked, mert akkor vevő lennék vagy 100-200 db-ra.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13225) djculture válasza M107 (#13224) üzenetére


djculture
félisten

Én annyit vettem, pont hogy többet ne kelljen már soha többet vennem, még veszek pár maxelt a héten régi ritekeset és annyi. Utána ha elfogy már tényleg csak blurayt-t veszek... Amúgy minuszos a gold médiánál is van pluszost azt már elhordtuk: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13226) djculture válasza djculture (#13225) üzenetére


djculture
félisten

Itt viszont még van pluszos is : [link]

Kár hogy a gigaplázánál most nincs ez a lemez ott ugyanis ingyen szállitás van, ha a föoldalon lévő branerra ráékattintotok akkor egy emailt és egy ajánlati szöveget beirva kaptok egy kuponkódot amivel ingyenes a szállitás. Akár 10 darab lemezt is kivisznek futárnak mindegy ha arrajár...

[ Szerkesztve ]

(#13227) Flashget válasza djculture (#13220) üzenetére


Flashget
félisten

honnan kerül elő ilyen lemez?

Realme GT Master Edition

(#13228) djculture válasza Flashget (#13227) üzenetére


djculture
félisten

Csak valami raktárból gondolom ahol porosodott jópár éve...

(#13229) pami5 válasza djculture (#13225) üzenetére


pami5
aktív tag

Régi, Ritekes Maxell-t én is vennék, ha kérhetlek, értesíts!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13230) djculture válasza pami5 (#13229) üzenetére


djculture
félisten

Gigaplázán az van az biztos. Mondjuk borítékos verzióban veszem 50ft/db áron de eddig csak ritekes volt az összes. Már vagy 150-et biztos vettem így, holnap érkezik 30db megint..

[ Szerkesztve ]

(#13231) pami5 válasza djculture (#13230) üzenetére


pami5
aktív tag

Thx, rálesek.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13232) Kcsabi


Kcsabi
tag

Na, vissza teszem a Pioneer 216L írómat, kíváncsi vagyok, ezt a lemezt szebben írja-e, pedig a 7200S sem rossz.

Az minden esetre biztató dolog, hogy a pár évvel ezelőtt írt INFOME R30 lemezek elég jól tartják magukat.

(#13233) pami5 válasza Kcsabi (#13232) üzenetére


pami5
aktív tag

A 21L eredménye is nagyon jó - bár jittert nem ad - elégedett lehetsz vele.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13234) pami5 válasza Kcsabi (#13232) üzenetére


pami5
aktív tag

Bocs' az írási hibáért, természetesen a 216L-re értsd a válaszom.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13235) Moonwolf válasza djculture (#13225) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Mennyire jó minőségű lemez?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13236) djculture válasza Moonwolf (#13235) üzenetére


djculture
félisten

Ha 8 évet rajta maradt az adat csak jó lehet...

Maxell ügyben viszont szopás van most már a gigától is a indiaiak jönnek.
Nekem mákom volt 27 darab ritek f16 jött 3 fos indiai lemez kiséretében.

[ Szerkesztve ]

(#13237) Moonwolf válasza djculture (#13236) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Érdemes venni fentebb az általad belinkelt hp dvd t?
Na meg mindegy hogy -os vagy +os?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13238) djculture válasza Moonwolf (#13237) üzenetére


djculture
félisten

Cmc MAG médiakódosak vannak már csak állitólag, de még ez is fényévekkel jobb mint a mostani lemezek.

(#13239) winhate


winhate
őstag

irtatok az uae lemezt
Nekem az UAE _rol mindig a Unix Amiga Emulator jut eszembe.
;-)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#13240) djculture válasza winhate (#13239) üzenetére


djculture
félisten

Hát most már az egyesült arab emirátusok is eszedbe juthat róla :)

(#13241) Flashget válasza winhate (#13239) üzenetére


Flashget
félisten

csak amiről itt szó van annál az is szerepel néha, hogy Made in :)

Realme GT Master Edition

(#13242) Daywalkerke válasza djculture (#13223) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Esetleg ebből az általad ajánlott HP DVD lemezekből tudnál tesztet felrakni? Milyen a MID-e?

[ Szerkesztve ]

(#13243) djculture válasza Daywalkerke (#13242) üzenetére


djculture
félisten

Több féle mid van ugyhogy már azóta én se ajánlom, volt egy adag philips de az elfogyott most már cmc az újabb féle...
De már a ritekes maxell is eltünőben van...

[ Szerkesztve ]

(#13244) Moonwolf válasza djculture (#13243) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Akkor nem éri meg betárazni belőle?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13245) winhate válasza djculture (#13240) üzenetére


winhate
őstag

igen azt szoktam regebben találatként kapni :)

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#13246) pami5


pami5
aktív tag

Az iHAS624B felmondta a szolgálatot. Helyette az iHAS124, vagy az iHAS324 lenne jobb teljes tesztre (PIE, PIF és Jitter)

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13247) Niczo


Niczo
senior tag

sziasztok!

az előbb írtam egy jvc cd-t a liteon624b írómmal:

egy másik jvc cd a régi sony crx175a1 cd-írómmal:

az elején mindkettőnél szép nagy hiba van, lemezprobléma lenne?

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#13248) djculture válasza Niczo (#13247) üzenetére


djculture
félisten

cd-ből csak a verbatim crystal ajánlott többi hulladék.

(#13249) Niczo válasza djculture (#13248) üzenetére


Niczo
senior tag

ez elvileg japán jvc, korábban ez is dicsérve volt.

Ha nem tudsz változtatni a körülményeken, változtass a hozzájuk való viszonyodon.

(#13250) djculture válasza Niczo (#13249) üzenetére


djculture
félisten

Akkor lehet csak gyártási hiba, én minden esetre azt mondom cd-ből csak verbatim crystal azo ami jó. Persze az ára se 40ft szlovákba se hanem 60ft drágább mint a maxell dvd

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.