Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) gyigyoo válasza Kcsabi (#12850) üzenetére


gyigyoo
csendes tag

Nos eltöltöttem 1 kis idöt a fw nézegetésekkel és a legtöbb dvd-írő tudja írni 2x a ttg02-t még a pio216 is!

még csak annyit hogy valakinek van véleménye a NEC 3550A, 3540A és a PIO107 és PIO108-rol melyik lehet a jobb sajnos PIO216-ot nemtalálok csak annyiért amenyiért vehetnék boltban egy PIO220-at.

teszteket olvastam hogy nagyon dicsérik a NEC-3550,3540A-tipusokat esetleg valakinek van tapasztalata az írókkal? lehet olyan mint a pio216 írás minöségben?

[ Szerkesztve ]

(#12852) Flashget válasza gyigyoo (#12851) üzenetére


Flashget
félisten

PIO216-ot nemtalálok csak annyiért amenyiért vehetnék boltban egy PIO220-at.

Pio 216!!!
a másik egy átcimkézett QSI író (218-tól már mind az)...olyan ázsiai, tesco gazdaságos féle márka..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12853) Kcsabi válasza gyigyoo (#12851) üzenetére


Kcsabi
tag

Ha nem sajnálnál rá időt, akkor visszaolvashatnál a dvd írók között[link]
A hozzáértés nem jön, csak úgy, ahhoz sok tájékozódás, utána olvasás szükséges.
Pio már nem gyárt dvd írót, amit az előbb említettél gagyi.
A fórumon van kereső, abba beírva az írót, találhatsz Pioneer, NEC írókat, és utána olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

(#12854) Benzoldog


Benzoldog
tag

A mai Verbatim lemezeket hol gyártják, illetve mennyire számít ez manapság, hogy melyik országban készül? Nekem van 2 guriga JVC lemezem, azokat Japán gyártották és nagyon meg vagyok velük elégedve(mai napig jól olvashatók).

(#12855) Flashget válasza Benzoldog (#12854) üzenetére


Flashget
félisten

kínait ne!
marad Taiwan, india...a nagyobb baj, hogy CMC midre áll vagy állt át a verbatim is, ezzel ők is beléptek a hulladék kategóriába.

Realme GT Master Edition

(#12856) Benzoldog válasza Flashget (#12855) üzenetére


Benzoldog
tag

Köszönöm az infót!
Úgy tudom régebben (pár éve) még ők is Japánban gyártották, kár értük pedig a Verbatim-ot mindig is a legjobb gyártók között tartottam.

(#12857) M107


M107
addikt

:R

Durván 2 éves Verbatim -R +R lemezek gyors tesztje, (csak az eleje) amúgy semmi baja a lemeznek minden adat lenyerhető róla.

UI:

Plextor 880Sa íróval lett írva, Win 7 64bit, Nero 10-11 portable, 8 vagy 12X sebességgel

Samsung 224BB : kb 3 perc
Plextor PX-712A : kb 2.5 perc
Pio 206 BD-RE :kb 3.4 perc

alatt lehet leolvasni.
Aszali Philips BDP-3250, Lg RCT689H Combi recorder, Philips DVP 3111 Tesztelve gyors tekerés, nincs kockásodás.
Elővéve majd egy év múlva mit alkot.

Hogy, Flashget szavaival éljel akkor a az asztali lejátszó a legjobb teszter......

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12858) M107 válasza Flashget (#12855) üzenetére


M107
addikt

:R

Egyetértek csupán egy kérdés, miért nyerhető le róla gyorsan az adat ha ilyen katasztrófális eredményeket (PIE-PIF, Jitter) hoz.

Erre még itt a fórumon nem találtam magyarázatot, csak annyit hogy nem éri meg meg sza.... de ha leolvassák a meghajtók (nálam legalább is mondjuk én írtam ha még nem is minőségire)

én mint egykori dvd nagyfórumtárs a régi s az új hozzáértő emberéktől valami elemzéses válasz.
Főként Kicsirigó, Verybigboy, Jeni, Flashget, (csak azt ne mondjátok hogy szerencsém van s volt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12859) fer válasza M107 (#12857) üzenetére


fer
őstag

Nekem van sokkal gyalázatosabb lemeztesztem! [link]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12860) M107 válasza fer (#12859) üzenetére


M107
addikt

:R

Olvasható?
Ha igen, milyen sebesség mellett ugrál vagy stabilan tart a lemez végéig?
Asztali hogy kezeli?
S a Pc-s meghajtók ?
UI:

Amúgy nem semmi :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12861) jeni


jeni
félisten

Sony AD-7200 írva 8x

hmm.... ez lett

(#12862) Ottó58


Ottó58
senior tag

Teszteltem egy +-os TDK lemezt, asztali lejátszók kockázódásmentesen lejátszák, olvasható, nagyon sokszor lett már ráírva.

Íme, egy gyári lemezteszt:

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12863) jeni válasza Ottó58 (#12862) üzenetére


jeni
félisten

érdeklődik valaki az íróid iránt :U

(#12864) Flashget válasza Ottó58 (#12862) üzenetére


Flashget
félisten

gyárit felesleges tesztelni teljesen más eljárással készülnek.

Realme GT Master Edition

(#12865) M107


M107
addikt

:R

Eltávozott a örök bitmezőkre a Pioneer 216D írom csak cicereg, semmit nem olvas be, felraktam dísznek... :O :(

Úgy érzem a prémium lemezeim is felkerülnek mellé, ha csak nem tudok egy másik ilyen minőségű Pio215-216 szerezni ami nem agyon strapált.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12866) Flashget válasza M107 (#12865) üzenetére


Flashget
félisten

újonnan már 207 se nagyon van..marad a 208.

Realme GT Master Edition

(#12867) M107 válasza Flashget (#12866) üzenetére


M107
addikt

:R

A 207-208 az BD-RE író, nekem sajnos dvdírója ment tönkre, Pio 216D.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12868) Flashget válasza M107 (#12867) üzenetére


Flashget
félisten

igaz..csak már anyira hirdetted, hogy a dvd korszakodnak vége, hogy nem azt néztem 216 hanem valamiért 206-nak véltem ;)

Realme GT Master Edition

(#12869) verybigboy válasza jeni (#12861) üzenetére


verybigboy
senior tag

AD-7200S vagy AD-7200A (utóbbi a jobb!!!)?

(#12870) jeni válasza verybigboy (#12869) üzenetére


jeni
félisten

Passz
S az sata
A az IDE?
a címkét otthon majd meglesem

még az aprón vettem az 50 guriga Panasonic lemezt

[ Szerkesztve ]

(#12871) verybigboy válasza jeni (#12870) üzenetére


verybigboy
senior tag

Igen, az s-es sata, az a-s ide. Az ide-s irok szinte az osszes esetben jobb eredmenyt adnak!!!

(#12872) jeni válasza verybigboy (#12871) üzenetére


jeni
félisten

igen volt erről szó...de

nincs IDE lapom se már,sőt a boltokban sem,ha a gyártók szándékosan kihagyják az IDE portot ;] , vagy váltasz újabb lapra és kimarad az IDE vagy marad az őskövületi lap.

PCI-e-IDE kártya - ilyenem sosem volt,egy lengőset kipróbáltam de ment a fiókba rögtön.

(#12873) tyan


tyan
senior tag

Lehet rossz helyre írok, de visszaolvasva voltak itt hasonló beszélgetések:
Van egy ASUS 24B1ST dvd íróm, amit még régebben crossflasheltem LiteOn iHAS124A-ra. Jelenleg a hivatalos BL0U firm van rajta. A kérdésem az, hogy át lehet-e (és érdemes-e?) LiteOn iHAS524A-ra flashelni az írót (visszaolvasva ez nem volt egyértelmű)?

(#12874) jeni válasza tyan (#12873) üzenetére


jeni
félisten

nekem is arra van sőt még a 624A-ra is felteheted.
mondjuk az enyém a DRW-24B1LT kiadású azt crossflasheltem át.
sőt még a Plextor PX-880SA-ra is átnyomhatod az Asus-t.

(#12875) tyan válasza jeni (#12874) üzenetére


tyan
senior tag

Privát ment. :)

(#12876) Ottó58 válasza tyan (#12873) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem 524A íróm van és nem jeleskedik minőségi írásban, csak tesztelésre használom.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12877) jeni válasza Ottó58 (#12876) üzenetére


jeni
félisten

többség szerint, a Liteon írók sem a legjobbak írásra-sokan a tesztelés céljából veszik meg. Írásra a korábbi Pioneer és a Sony írókat veszik meg,még használtan is jobbak az újabbaknál
Az aprón nem véletlenül van Sony AD-7260S 8000 Ft-ért,sőt a Sony AD-7280S-ra is található vevő pedig az picivel gyengébb,mivel az már Renesas chipes.

(#12878) Ottó58 válasza jeni (#12877) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ja, nekem is azért van több Sony íróm, (bár próbálom eladni némelyiket) mert tapasztalatom szerint ezek a leggyorsabban írók és olvasók, nálam ezek írnak a "legjobb" minőségben. (Próbáltam sok lemezzel pl. a Sony és a Samsung gyorsaságát, hát a Samsung majdnem mégegyszer annyi idő alatt olvasta be ugyanazon lemezeket.)
A hibajavításról annyit, hogy a Sony azonnal kidobta a hibát, a Samsung is kidobta, csak "gondolkozott" még egy kis időt.
Az 5280S-ben valóban Renesas chip van, annak idején én dobtam fel a témát, hogy nem fogadja az új fw-t.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12879) verybigboy válasza Ottó58 (#12876) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez igy igaz, a Liteonok irasminoseguket tekintve nem igen tudnanak top 10-ben lenni.

Egy Liteon-t sem hasznalok irasra, igaz Flashget eredmenyei szerint DL lemez irasara igen jo eredmenyt kapot a 624B tol.

A legujabb alaplapok sajnos tenyleg IDE mentesek, ill. 1-2 alaplapon meg megtalalhato, de mar igen kisszamban (nagy banatomra).

Irasminoseget tekintve ha IDE-SATA osszehasonlitast csinalnek, az IDE-s irok szetvernek a SATA-s tarsaikat!!!

(#12880) M107 válasza verybigboy (#12879) üzenetére


M107
addikt

:R

Olyan 80% igaz, de akkor mejünk vissza a múltba és hozzunk pár minőségi lemezt még 2002-2007-ből írassuk meg sata-pata írókkal, úgy hiteles a teszt, de sajnos ez lehetetlen.

Pedig úgy költenék el egy pár 100000 Ft-ot minőségi lemezekre, vennék fel rá hitelt :U :K ;] :P

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12881) Flashget válasza verybigboy (#12879) üzenetére


Flashget
félisten

Tényleg DL lemezre a legjobb a többi simára felejtős.

Realme GT Master Edition

(#12882) fer


fer
őstag

És még mindig olvasható!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12883) M107 válasza fer (#12882) üzenetére


M107
addikt

:R

Nice!!!

Mennyi idő alatt megy át a HDD-re ?
Stabilan olvassa a meghajtó ?
Nem mindig a tesztkép a döntő, bár ez mindent überel, láttam azért ennél szebb képü lemezt bár sok magas PIE és sok csoportos PIF hibával 7-12 el cukorul kezelni mind a pc s mind egy pár asztali egységgel....

Bár itt előfordul az is hogy erőlködik az egység folyamatos olvasásra nem való, mert idő előtt kimehet az optika, viszont ha csak leolvasod a HDD-re kímélheted az optikai szervót s a diódát is.

Főleg ezt a filléres és a minőségtelen dvd-k nél érdemes szem előtt tartani, mert könnyen tönkre teheted a meghajtód ha stabilan s hosszútávon ilyen lemezekkel erőlteted s hosszú ideig nem lineáris olvasás mellett.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12884) M107 válasza M107 (#12883) üzenetére


M107
addikt

:R

UI:

De a régi, hibás s főleg a nem igazán minőségi dvd-k (Magas PIE-PIF s egyéb hibák) olvsására ajánlott régebbi 1 generációs dvd-olvasókat vagy régebbi dvd-írókat bevetni.

Pl : Toshiba SDR-1813 SDR-5112-5272, Samsung SH-W08A... vagy régi 2005 előtt gyártott meghajtók főleg dvd-rom meghajtók.

De nem rég szervált Plextor PX708-712 esetleg Px760SA meghajtók kiválók erre a feladatra.

A Plextorokat nem rég óta használom erre de a Toshiba SDR 1813 DVD olvasót
SDR 5112-5272 DVD+-RW-t igen s bevált.

Bár már nagyon sok régi dvd-met eladtam s átmentetem BDR-e s maradtak a minőségi dvd-k :)
2013 május és 2014-február közt max ha 5-8 dvd kiírtam.
+ 100 újraírhatót amit anyámék megnézek töröltem, az 1 lemez az is Verba DVD+RW Singapurie.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12885) fer válasza M107 (#12883) üzenetére


fer
őstag


A felmásolás mindkét esetben kevesebb volt mint 5 perc!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12886) M107 válasza fer (#12885) üzenetére


M107
addikt

:R

A Toshiba meghajtó gyorsabb volt burst rate-ben bár kicsit jobban dolgozott a Jitter.

Már csak egy kérdés maradt, meddig bírják beolvasni a lemezt még a meghajtók úgy hogy, kb ilyen gyors is legyen és a lemez teljes tartalma is hozzáférhető legyen.

S persze az optika és a dióda károsodása nélkül.

UI:

Minden tiszteletem amúgy a tesztelő fórum társaké, de itt egy jogosan megfogalmazott kérdés:

Ha egy bizonyos lemez ilyen ún tényleg rossz képet ad tesztelésnél, hogy lehet hogy teljesen lenyerhető róla az adat gyorsan, teljes egészében ?

+

Ha egy lemez kibírt mondjuk 5-6 évet s ha az írás nem megfelelő firmware + meghajtókombinációval törént, miért olvasható le még mindig gyorsan s egyenletesen.

Várom válaszokat (ez idáig külföldi fórumokon sem találtam rá érdemi válaszokat) - ja csak azt ne mondjátok, hogy szerencse kérdése ..... :U ;]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12887) fer válasza M107 (#12886) üzenetére


fer
őstag

Szerintem itt valami inkompatibilitás van a lemez és a meghajtó között, mert ha nem ez lenne, akkor semmit sem érne ez az egész minőség ellenőrzési hercehurca! Bár csak lenne még ilyen lemezem, de meg írnám újra! Amúgy van egy úi. lemezem amit egy ASUS DRW-0402p/d íróval írtak, és az is ilyen képet ad!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12888) M107 válasza fer (#12887) üzenetére


M107
addikt

:R

Világéletemben csak PIO, Samu, Toshiba, Plextor írókkal volt dolgom......

Az ilyen Taiwani alaplapgyártó hulladék íróit messze kerülni kell, az hogy jó alaplap még nem azt jelenti hogy jó mindenben...... mint a pestises Lg írókat (kivéve GSA - 4163-4165-4166-4167B-eket)

Viszont az LG jó TV-ben, kiváló Mosógépben..... Monitorokban .....
De optikában a fent említetteket kizárva kerülni kell .....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12889) fer válasza M107 (#12888) üzenetére


fer
őstag

A fent említett író nem az enyém, hanem a lemezt amit kaptam azzal írták meg 10 éve, nekem akkortájt toshiba írom volt! A mostani teszt íróm is asus 24b3lt amit lite-on - ra flasheltem, és a dl lemezeket nekem ez írja a legjobban, de csak a tesztelés kedvéért vettem! Én személy szerint az Lg tv-ktől tartózkodom!

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12890) Ottó58 válasza fer (#12882) üzenetére


Ottó58
senior tag

Valamikor én is ezt írtam.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12891) Flashget válasza fer (#12882) üzenetére


Flashget
félisten

anno 2005 tájékán Pio 108-al írtam ezt a ridata lemezt és az asztali Pio BD lejátszó minden erőlködés nélkül viszi.
Figyelem a jitter érték 12% alatt van! Film esetében ez a lemez bizonyítja, hogy az számít elsősorban.

Realme GT Master Edition

(#12892) verybigboy válasza Flashget (#12891) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez valami szörnyűséges!!!! :Y

(#12893) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok! Létezik még online, nagy mennyiségben rendelhető DVD? Egyszer egy haverom rendelt bruttó 2500Ft-ért 50 darabos csomagot, és elfogyott neki, most tőlem kérdezte hogy tudok-e.
Ha valaki tud írja le, nem muszáj pont ilyen mennyiségben! A lényeg hogy sokat, olcsóny.

(#12894) DjKoxi válasza AeSDé Team (#12893) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Talán két hete tőle vettem Verbatim DVD-R-t. Vidékre elküldte, futárral, utánvéttel. Tudom ajánlani.

(#12895) Flashget válasza verybigboy (#12892) üzenetére


Flashget
félisten

Így van!
Mégis simán megy. De nem használom ne hogy ki herélje a lejátszót :)

Realme GT Master Edition

(#12896) pami5


pami5
aktív tag

A régebben felírt DVD-im ellenőrzésével foglalkozom. Ez az írás Verbatim-R DVD 16x lemezre (MID: MCC 02RG20), GSA-H20L íróval, 4x írással történt 2008. jul.18-án. Akkor még nem tudtam a felírást ellenőrizni. Mai ellenőrzéskor:

Ezt HDD-re olvasva, újra írva Verbatim+R DVD 16x lemezre (MID: MCC 004 000), AD-7203A íróval, 8x írással történt ma:

Ilyen lett. Persze ebben a fajtában is találtam már olyat, amit 1 év múlva - a minőség rohamos romlása miatt - át kellett írni. Az PHILIPS INFOME R30-ról nem beszélek, az más kategória.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12897) M107 válasza pami5 (#12896) üzenetére


M107
addikt

:R

Sok lemez megirigyelhetné ezt a képet..... 2008 írás......

Bár látunk már sokkal rosszabb képet cukorul olvasni, remélem nem dobtad ki a lemezt mármint 2008 mert kb 8 évig ha dupla ennyi lesz rosszabb, akkor is még mindig bőven szép s jó lesz....

UI:

A jitter amúgy jobb volt az eredeti lemezen :K :B :P

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12898) M107


M107
addikt

:R

Egy hasonló 4 éves s 1 hónapos lemeze U.a Verbatim

Samsung SH-222A (Ide 8x írás, Win 7, nero 10 vagy 11)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12899) pami5 válasza M107 (#12897) üzenetére


pami5
aktív tag

:R

Elnézést, elírtam a MID-et, helyesen MCC 03RG20. Engem is megnyugtat, hogy a 2008-as írás még ilyen. Kidobni nem szándékozom - attól jobb - csak átírtam. Az akkori lemez ezt tudta, de bele se merek gondolni, hogy ha a GSA-H20L helyett az elődjével - az elfecsérelt és újonnan hozzám jutott GSA-4163B-vel - írom, milyen lehetett volna. De ez már "késő bánat".
Az általad magasnak tartott jitter miatt nem aggódok - eddig semmi gondot nem okozott - mert a kezdeti (max.) értékről azonnal az alacsonyabb (jobb) állandóra vált és azt végig szinte egyenesen tartja. Ráadásul a lemezen nem egész DVD-s film van, ahol a lejátszónak fontos a max. 12%-os jitter. :K

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12900) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ma i 2 db írásom eredménye, a lemez a Verbatim 8x-os Digital Movie

Az író a Samsung SH-224DB, 6X sebességgel.

A lemezek ugyanazon henger egymást követő példányai:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.