Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12451) Ottó58 válasza Daywalkerke (#12450) üzenetére


Ottó58
senior tag

Eredeti Verbatim lemez: Made in Taiwan. Ez sem valami jó minőség, én 100-as csomaggal buktam.
Ez az egyik legjobb írás a csomagból:

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12452) pami5 válasza Daywalkerke (#12450) üzenetére


pami5
aktív tag

Nálam a TDK minősége korábban sem volt tökéletes. Vettem 2008 januárban TDK DVD-R 16x, 4 x 25 db-os hengert. Az akkori írás 4x (a ma már nem ajánlott GSA-H20L íróval), MID:TTH02, így néz ki a mai teszten:

Ebben a 4 x 25 db-os hengerben volt 30 db, amit pótolni kellett, mert minden felírt adat eltűnt róla. Pedig ez a 4 henger "Made in Taiwan" volt. Persze a fentiek nem vonatkoznak a "Made in U.A.E." gyártmányra! :F :K

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12453) Kcsabi válasza pami5 (#12452) üzenetére


Kcsabi
tag

"Ebben a 4 x 25 db-os hengerben volt 30 db, amit pótolni kellett, mert minden felírt adat eltűnt róla. "
Ezért örülök, hogy ebbe a fórumba találtam annak idején és a fórumtársak tesztjei és ajánlásai eredményeként vásárolhattam Philips Infome R30 lemezeket.
Nem sokat írogatok, de fontos, hogy megmaradjon a ráírt adat.
Azóta nem is kísérleteztem mással, maradok a jól bevált márkánál.

(#12454) verybigboy válasza Kcsabi (#12453) üzenetére


verybigboy
senior tag

Jól is teszed!!! Járt utat járatlanért nem feladni!!!

(#12455) Moonwolf válasza Kcsabi (#12453) üzenetére


Moonwolf
senior tag

link

Erre gondolsz?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12456) Kcsabi válasza Moonwolf (#12455) üzenetére


Kcsabi
tag

Igen, ez INFOME R30 MID és a DVD-R változata INFOMEDIAR30 MID.
Bár ezen lemezekben is van eltérés, a különböző gyártási sorozatok más-más eredményt hoznak az első tesztnél, de egy későbbi 2-3 éves visszaellenőrzésnél nagyon kis eltérés-romlás mutatkozik.
Ezek nagy részét két Pioneer 216L flashelt íróval írtam, de jó eredményt adott az összes írom.
A három évvel ezelőtti Tayo DVD+R pár darab lemezemet már újraírtam, mert olyan romlás volt tapasztalható.
Verbatim van még egy pár, de sajnos nem sikerült UAE minőséghez jutnom.
Hát a Verbákat nem is kommentálom, amit én kaptam az ilyen:

Samu 213L, 8X Verbatim DVD+R

[ Szerkesztve ]

(#12457) Flashget válasza Kcsabi (#12456) üzenetére


Flashget
félisten

Az én saját tapasztalataim alapján az Infomedia R30 jobb mínőség mint az Infome R30
Vagyis a -R jobb mint a +R az írástesztek alapján.

Realme GT Master Edition

(#12458) Kcsabi válasza Flashget (#12457) üzenetére


Kcsabi
tag

Lehet, ki kellett volna próbálnom, mikor még lehetett kapni, de annyit nem írok.
Visszaolvasva, azért volt szórás rendesen az INFOMEDIAR30-ban is.
Ha van elmentve kb. két éves tesztet, csinálhatnál egy összehasonlítást, mennyit romlott azóta.
Ja, Goldnál van U.A.E.Verbatim, csak kicsit drága.[link]

(#12459) jeni válasza Kcsabi (#12458) üzenetére


jeni
félisten

igen drága 214Ft/db

viszont semmit se tudnak meghozatni időben,nekem lassan egy 3 hetes rendelésű,vissza igazoltan 2x10db Panasonic BD-R 25Gb lemezt se tudnak meghozatni. Egyáltalán élnek ők,dolgoznak-e?

vagy csak felveszik a rendelést,emailban nyugtázzák és kész,és semmi több.

(#12460) Flashget válasza Kcsabi (#12458) üzenetére


Flashget
félisten

piros ikon..vagyis képen szerepel náluk fizikailag nem és valszeg sosem lesz már..

Realme GT Master Edition

(#12461) Kcsabi válasza jeni (#12459) üzenetére


Kcsabi
tag

Valamikor régen rendeltem tőlük, de már igen keveset írok, azt a párat meg kiteszi a készletem.
Csak érdekességként tettem be, ha valakinek kellene.
De úgy vélem, visszatesztelve a két éve írt INFOME R30 lemezeimet, nem is fogok másra írni.
Már csináltam több ilyen tesztet és minimális a romlás.
Rájöttem, akkor a legjobb a vissza teszt, ha este berakom a lemezt, a reggeli indulásnál meg jól felpörgeti az író a lemezt és a kis rárakódott szöszök(akármennyire vigyázol, csak van rajta) így lekerülnek róla.
Azt hiszem, jobban járnál, ha az aprón körbenéznél,
Panasonic Bluray BD-R 6x 340 Ft/db 10-es henger MID: MEI-RA1-001, jó eredményekkel.
Már én is készülök váltani és érdeklődöm.

(#12462) jeni válasza Kcsabi (#12461) üzenetére


jeni
félisten

igen az a ITMedia

sajnos bepöccentünk egymásra ;] :(((

ugyanis kb. 2 hónapja még nem volt gond,mert tőlük vettem a 120db-s Philips MID30-s pakkot.
A bibi az,hogy kb.januárban a volt kollégám megbízott egy rendeléssel amit lemondott,és annak a plusz költségét kérik folyton rajtam,vagyis bármit rendelek azt az összeget mindig ráteszik.
ezért rendeltem meg a gold-mediánál csak ott az a gond,hogy nem nagyon igyekeznek teljesíteni a megrendeléseket.
mindegy,hogy mit rendelek a ITMediától legyen az 1milka érték akkor is ráteszik a plusz költséget,az már nem érdekes,hogy az alatt az idő alatt mennyit is költök el náluk!

(#12463) speedbor válasza jeni (#12462) üzenetére


speedbor
csendes tag

Azt azért ne felejtsük el megemlíteni, hogy 1x kellett volna 500Ft-ot kifizetned, egy olyan rendelésre, amit csomagolás+kiszállítás után visszamondtál, ha a valós költségünket nézzük 1-1 visszamondott csomagra, akkor még így is buknánk 1500Ft-ot. Mivel te rendelted a csomagot,a haverodtól mégsem kérhetjük, akiről azt sem tudjuk kicsoda. És hidd el, ha ingyen vissza lehetne mondani, hetente 4-5 ember megtenné és, akkor nem csak te nem vásárolnál tőlünk, hanem senki, mert szépen csődbe mennénk, és rendelhetne mindenki a gold tól meg hasonló helyekről, ahol drágább a szállítás, és az árú, és olyan a kiszolgálás amilyen.
Ahhoz, hogy tartani tudjuk a jó árat, és gyors kiszállítást, sajnos néhány megszorítást kell tennünk annak érdekében, hogy egyáltalán megérje reggel korán kelni.

[ Szerkesztve ]

itmedia.sk

(#12464) djculture válasza jeni (#12462) üzenetére


djculture
félisten

Valami a stílusoddal is lehet mert én megrendelek valamit a goldmédiánál délután vagy délelőtt és egy fél órán belül csörögnek másnap meg kopog a futár. Csak a raktáron lévőeket rendelek mondjuk, nem nagyker hogy majd szereznek

[ Szerkesztve ]

(#12465) jeni válasza djculture (#12464) üzenetére


jeni
félisten

nem akarlak megbántani de TE! mindenkinek neki mész. !FOGD VISSZA MAGAD! Fogalmad sincs mi van mi volt de itt okoskodsz állandóan !! Ma beszéltem az ottani kolléganővel és ő sem tudta megmondani,hogy mikorra hozzák meg.
Az az én hibám,hogy a GOLD-Media 3 hete képtelen valamit meghozatni rendelésre?

speedbor

megboccsá de más hibájából nem veszem meg az árút-ha vissza mondja,főleg ráadásul nem is nekem kellett az,és nem fizetem ki helyette. Az már más kérdés,hogy én nevemen volt. Tanultam belőle.

(#12466) Kcsabi válasza jeni (#12465) üzenetére


Kcsabi
tag

Srácok, ne veszekedjetek!
Ezek olyan apró, jelentéktelen dolgok.

Jeni!
Az a lemez nincs a Goldnál készleten, azért nem szállítanak, másnak meg van, most azon az 500FT-on :W !
Már rég megkaphattad volna, de nem a jó emberen próbálod elverni a port, az a kedves ismerősöd behúzott a csőbe, ha lemondta, állnia kellett volna a költséget.
Ezt én biztos megtettem volna, így lenne helyes.
Mindenki igyon meg egy pohár itókát a másik egészségére és lépjetek túl rajta. :R :R :R

(#12467) Daywalkerke válasza jeni (#12462) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Csak megkérdezném, hogy még mennyiszer fogod ezt a sztorit itt leírni? Mert kezd már kicsit unalmas lenni az egyéni problémád, pláne az, hogy 500Ft(!) miatt csinálod itt a cirkuszt.
Ha megkérhetlek(és gondolom ezzel nem vagyok itt a fórumon egyedül) ezután az egyéni nyomoraiddal(pláne ezerszer leírva) ne terheld ezt a fórumot mert szerintem senkit nem érdekel, sokunk itt az itmedia-val nagyon meg van elégedve és örülünk, hogy ilyen jó árakon, megbízható minőségben elérhetőek a lemezek és valóban ahogy speedbor is írja én sem szeretném ha az ilyen emberek miatt mint te csődbe mennének és nem lenne olyan hely ahol megbízhatóan és jó áron lehet lemezeket venni, de gondolom ezzel szintén nem vagyok egyedül...

(#12468) djculture válasza jeni (#12465) üzenetére


djculture
félisten

Nem megyek én neki senkinek de ha valaki olyan dolgokat irkál amiben nem korrekt azt utálom. Goldal pont az ellenkezőjét tapasztalom vagy 5 éve. A visszamondási ügyben meg nincs igazad, te vagy a megrendelő nem a haverod így neked kell állni a számlát sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#12469) jeni válasza Daywalkerke (#12467) üzenetére


jeni
félisten

no comment....
nincs kedvem vitatkozni egy körben levőkkel.

(#12470) pami5


pami5
aktív tag

A 2007 decemberében írt lemez még olvasható volt, de már így nézett ki:

A tegnap mentett (újraírt) ilyen lett:

A kettő között van különbség. Adat tartásról annyit, hogy a 2008 januári (RITEK F1) írás még olvasható/újraírható volt.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12471) Kcsabi válasza pami5 (#12470) üzenetére


Kcsabi
tag

A 2005 októberben írt TDK lemez MID TTH02 (Nyolc éves, ez igen!)még bőven olvasható, így néz ki most:

(#12472) pami5 válasza Kcsabi (#12471) üzenetére


pami5
aktív tag

Nekem is van 2005-ben ezzel az íróval írt lemezem, ami még ma is olvasható. A belinkelt, átírást igénylő lemez írása - az akkori - azóta nem ajánlott GSA-H20L íróval történt. A két író közti valós minőségi különbségről regényt is lehetne írni.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12473) pami5


pami5
aktív tag

Átvétel utáni 1. írás INFOMED R30 MID-re. Sajnos, csak kevéshez sikerült hozzájutnom. Kérem a hsz-okat, milyen íróval, fw-el, hányszoros írással adott jobb eredményt ez a lemez.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12474) Kcsabi válasza pami5 (#12473) üzenetére


Kcsabi
tag

Gratula, akkor ez azt jelenti, hogy jó minőségű lemezt fogtál ki. :C :C :C

(#12475) pami5 válasza Kcsabi (#12474) üzenetére


pami5
aktív tag

Köszi, a minőségre nem mondhatok rosszat! Ez az első írás, még változhat.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12476) djculture


djculture
félisten

Pláne hogy végig sincsen irva , minden lemeznél pont a vége szokott lenni a kritikus pont.

(#12477) Kcsabi válasza djculture (#12476) üzenetére


Kcsabi
tag

Na akkor egy másik, ez már tele írva.
Figyelem, veribigboy-nak, ez számomra egy új sorozatszám!
01IH2617 216L 8X 2013.11.07 INFOME_R30
Majd kipróbálom 6X is, kicsitt rosszabb, mint a Pamié!
Új beszerzés, két napja jött!

[ Szerkesztve ]

(#12478) robag72


robag72
csendes tag

Sziasztok!

Ez a lemez milyennek számít nem nagyon értem, hogy mit kell nézni a grafikonon.
2004.01-ben írt traxdata lemez az írót már nem tudom.

(#12479) Kcsabi válasza robag72 (#12478) üzenetére


Kcsabi
tag

PIE 0-300 Közötti érték az elfogadott
PIF 0-3 max 4.

Minél kisebb a PIE-PIF érték annál jobb a lemez.
Lásd a feljebb lévő tesztet.

Ezt a lemezt sürgősen írd át, ha még lehet!

(#12480) jeni válasza robag72 (#12478) üzenetére


jeni
félisten

amúgy fals eredményt kaptál mert 16x sebességgel nem mérünk

(#12481) Kcsabi válasza jeni (#12480) üzenetére


Kcsabi
tag

Na ezt észre sem vettem! :R

(#12482) plman


plman
tag

Sziasztok!

DVD+/-DL lemezre lenne szükségem. Pár oldalnyit visszaolvastam a topicban de sajnos nem nagyon találtam bejegyzést DL lemezekkel kapcsolatban. mivel kevés tapasztalatom van kétrétegű lemezekkel, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy ezekből a lemezekből melyiket érdemes venni, milyen porogrammal, milyen sebességgel ajánlott írni.
Az íróim: Plextor PX-891SA 1,06 (ASUS 24B5ST), Samsung SH-224 DB SB01

A válaszokat előre is köszönöm, és bocs mindenkitől ha esetleg nagyon amatőr a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#12483) jeni válasza plman (#12482) üzenetére


jeni
félisten

szia
Verbatim szingapúri kiadás lenne a legjobb [link]
ha nincs akkor a Taiwan kiadású
valamint a IT Media gyártásút érdemes venni.

(#12484) Kcsabi válasza plman (#12482) üzenetére


Kcsabi
tag

Egy megbízható fórumtársunknak van eladó jó minőségű lemeze.
Megtalálható az aprón, itt: VERBATIM DVD+R DL 8x Made in Singapure!!!

[ Szerkesztve ]

(#12485) slaci007 válasza plman (#12482) üzenetére


slaci007
senior tag

[link]

Tungsram 1896-2022

(#12486) smiti


smiti
addikt

Ma megint írtam erre a csodálatos Verbatim lemezre, most a 6X sebességet próbáltam, úgy néz ki ezt szereti jobban:

(#12487) plman


plman
tag

Köszönöm szépen a tanácsokat

(#12488) pami5


pami5
aktív tag

Régebben (2008-ban) írt lemez újraírása ma, a 2013. 11. 03.-án beszerzett Verbatim+R (nem IT Media) lemezre:

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12489) Ottó58 válasza pami5 (#12488) üzenetére


Ottó58
senior tag

Melyik íróval írtad?
Tiéd jó,de az enyém Made in Taiwan, tavaszi beszerzésű lemez.

Az alsó sorral nem vagyok megelégedve, már 6 különböző íróval próbálkoztam, de egyik sem lett jobb ennél.
Nemrégen találtam a többi között egy üres mínuszos Verbát, ez még 2010 előtti, újraírtam egy régebbi lemezt és ezt az eredményt hozta.

Próbáltam Sony-t, ez sem a legjobb.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12490) Kcsabi válasza pami5 (#12488) üzenetére


Kcsabi
tag

Jó lett az írás! :C
Mivel írtad, hányszorosan és melyik típusból rendeltél.

(#12491) #77246208


#77246208
törölt tag

Verbatim DVD+R Double Layer 8x 25cake **PRINT** (43667) *UAE* (IT6339)
Made in UAE DVD+R DL Verba? Ez valami elírás, vagy igaz? Próbálta már valaki ezt a lemezt?

(#12492) pami5 válasza Kcsabi (#12490) üzenetére


pami5
aktív tag

Verbatim+R, "Made in Taiwan", SH-224BB, fw SB01, 8x, OPC

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12493) pami5 válasza #77246208 (#12491) üzenetére


pami5
aktív tag

Az említett lemez nem elírás! Valóság! Jelenleg "ŐK" gyártanak jó DL-t. Ha nincs szükséged nyomtathatóra, akkor a Verbatim DVD+R Double Layer 8x 10cake (43666) Singapore (IT4846) veheted! A többivel nem érdemes foglalkozni, csak ha bosszankodni akarsz!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12494) Kcsabi válasza pami5 (#12492) üzenetére


Kcsabi
tag

Köszi a választ.
Akkor nagyon jól fogtad ki ezt is.
Ez az OPC az ImgBurn beállítás?
Mi a tapasztalat, jobb a lemez minősége bekapcsolt állapotban?
Én is használom néha, de nem jövök rá, hogy hasznos-e, mert nem látok különbséget.

(#12495) pami5 válasza Kcsabi (#12494) üzenetére


pami5
aktív tag

Ezt a lemezt a keret kiegészítésére kértem, az általad javasolt mellé. Itt nagyobb az ingadozás, de még "elmegy".
Igen, az OPC egy ImgBurn opció - ami a sz@r lemezen nem tud változtatni - amitől a PIE és a PIF érték is jobb lehet. Sajnos, ezt csak a mindenkori lemeznél, próba alapján lehet eldönteni, mert az egymást követő lemezek is különbözőek! A "jobb" lemezeken javíthat!

Ez sem megvetendő.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12496) #77246208 válasza pami5 (#12493) üzenetére


#77246208
törölt tag

Köszönöm!
Hónapok óta nem írok DVD-t, de most kellene sütnöm a rokonságnak néhány DL-t. Korábban szingapurit vettem mindig, de az utóbbi időben sajnos elég hullámzó a szingapuri Verba minősége. Ezért kérdeztem, hogy valóban arab DL Verbáról van-e szó. Remélem ezek jobbak, mint a korábbi favoritok.

(#12497) pami5 válasza #77246208 (#12496) üzenetére


pami5
aktív tag

Sajnos, az utóbbi időben minden lemeznél jellemző - a korábbihoz viszonyított - az ingadozó minőség. Talán - elvárhatóan - az U.A.E. gyártmányok hozzák ma is a korábbról ismert jobb minőséget. Néha a korábban "leszólt" lemezek is jól teljesítenek. Lásd a belinkelt Maxell+R-t, RITEK F16 MID-el. Persze a jó író, fw és sebesség összehangolása is fontos!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12498) pami5 válasza Ottó58 (#12489) üzenetére


pami5
aktív tag

Ezzel az alsó sorral én sem lennék elégedett! Az adatokat a #12492 hsz-nél találod. Ez november 03.-i rendelés. Sajnos, a 2010 előtti Verbatim /akár +, akár -/ nem is hasonlít a maira!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12499) Kcsabi válasza pami5 (#12498) üzenetére


Kcsabi
tag

Hát, sajnos nem is a pillanatnyi eredménnyel van a gond, hanem a lemezromlással.
Két éve nagyon ajánlották a JVC DVD+R lemezt MID TAIYO YUDEN, aztán a nagy árvíz után annyira leromlott, hogy a megírt lemezek romlása pár hónap után iszonyú volt.
Ez más gyártású lemezekkel is előfordulhat.
Kínos, hogy akinek fontos dolgai vannak lemezen, állandóan írogassa át a dolgait, mint te a 2008-as lemezed! :((

[ Szerkesztve ]

(#12500) Mikemend


Mikemend
senior tag

No akkor én is felteszek három tesztet a régebbi lemezeimről.
Ez egy 2007-es sötétkék TDK lemez, amit még NEC íróval írtam:

Aztán ez egy három éves TDK, amit Optiarc íróval véstem:

Végül egy majdnem tíz éves Sentinel lemez, amit a kép nevével ellentétben nem Ricoh-val, hanem valami mással írtam (szerintem ez is NEC volt):

Mindegyik lemezt négyszeresen írtam emlékeim szerint, gyorsabban sosem. Meglepett a Sentinel minősége. Anno is minőségi lemeznek tartottam, és így majd 10 év után pedig...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.