Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13251) Flashget válasza Niczo (#13249) üzenetére


Flashget
félisten

csak azért ha valaki kérdezte milyen CD-t, hogy JVC mert TY mides..ha jól emlékszem.

Realme GT Master Edition

(#13252) Moonwolf válasza djculture (#13250) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Akkor nem éri meg betárazni azokból a cmc mag os dvd kből, mivel nem philipses hp?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13253) djculture válasza Moonwolf (#13252) üzenetére


djculture
félisten

Hát ha jobbat tudsz szerezni akkor nem, perpillanat a gyér indiai áradat mellett még ez is kiemelkedő. Nemsokára nem lesz más csak indiai, maxell is ott gyártat már, verba és imation (tdk néven), sony szintén...

(#13254) speedbor válasza djculture (#13253) üzenetére


speedbor
csendes tag

Verbatim azért gyártat még bőven a cmc-vel is, a termékkód-02 vonalkodú lemezek onnan jönnek még MCC middel, és a value US verzsön is CMC gyártmány. De tény indiai és kinai is van már jó ideje a verba kínálatában azon rendre MBI és UME lemezek.

Mi most például abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy az utolsó szállítmány TAIWANI minden Verba egyrétegű DVD-ből, ami sajnos most már minőséginek számít a piacon.

itmedia.sk

(#13255) winhate válasza djculture (#13250) üzenetére


winhate
őstag

Ennek örömére előkaptam az itmediatól rendelt Verbatim Azo CD-R (25 henger) és az oldalan ott figyel Made in India.

Gondom meg nem volt vele, teljesen jól meg lehet írni és az illata se rossz :)

Max Plextools -al tudok tesztelni ha valaki kér tesztet.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#13256) N0zer0


N0zer0
senior tag

Beolvastam néhány régi DVD-m. 1-2 olvasható volt, de több viszont nem (Princók), vagyis beolvasta azokat is, de a könyvtárak meg a sok fájl helyett csak néhány darab kínai karakteres fájlt látott a rendszer. Akkor ezeknek kuka? Találkozott már valaki hasonlóval? Az is hozzátartozik, hogy Kubuntut használok, meg noteszgép beépített Toshiba meghajtóját.

(#13257) pami5 válasza N0zer0 (#13256) üzenetére


pami5
aktív tag

Akkor ezeknek kuka? Találkozott már valaki hasonlóval?
Mit értesz - hány éves - régebbi alatt? Ezt nem lehet állítani! Ezen az op. rendszeren, ezzel az íróval, ilyen az eredmény! Klf. írók - esetleg op. rendszerek - különböző hiba javításra hajlamosak. Érdemes másikkal is próbálkozni. A régebbi - 6-8 éves - DVD-k között is volt rossz-jobb, persze sok mindenen múlik (író, fw, írási sebesség, adat tartási készség, DVD tárolás, stb.).

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13258) N0zer0 válasza pami5 (#13257) üzenetére


N0zer0
senior tag

8 éves DVD-k. Csak azt nem értem, hogy az egyik olvasható, a másik nem, pedig egyformák, egyidősek, egy napon vettem őket, egymás után írtam őket pár perc késéssel, egymás mellett voltak, ugyanazon a polcon. Az is furcsa, hogy konzekvensen mind kínai karakter (és nem japán, vagy koreai, meg nem csak ????-ek vagy üres négyzetek), vagyis egyik lemeznél nem az, azon rendes fájlnevek voltak, de csak egy könyvtár, benne némi fájllal, mikor egy csomó fájlnak, könyvtárnak kellett volna rajta lennie.

Azért vág mellbe, mert eddig még csak egy lemezem lett olvashatatlan, az viszont 2 hónap után, és megvolt még az adat, de azt leszámítva mindig minden lemezem olvasható volt, CD-ből van már 13 évesem is, és még az is működik. Mondjuk az tényleg lehet, hogy ezek szerint a Princónak joggal volt régen rossz híre. Mondjuk az a jó benne, hogy nagyon fontos nem volt rajta, játék, zene, le tudom tölteni újra. Azért kipróbálom másik gépen, hátha a Linux nyűgje, de szerintem ezeknek a lemezeknek reszeltek.

(#13259) djculture válasza N0zer0 (#13256) üzenetére


djculture
félisten

Princo az még akkor eltünt a fenébe mikor megirtad, haveromnál 1000 darab ilyen dvd-röl tünt el az összes videója irás után 2-3 hónappal. Az a lemez egy igazi trágya mert egy elrontott széria (hordozórétege rohad) amit a gyárban kukába dobtak csak az okos biznyiszmenek kiloptak, kb mint régen a legyelpiacon a mindenféle hamisitott vhs üres kazik:)
Van normális Princo is de az amit itthon lehetett kapni az nem az volt...

[ Szerkesztve ]

(#13260) pami5 válasza N0zer0 (#13258) üzenetére


pami5
aktív tag

A 10 évvel ezelőtti DVD-imet ellenőriztem. Az ellenőrzött 100db-ból 15db volt hibátlanul olvasható, 6db-nál semmi nem volt rajta, a többit HDD-re tudtam olvastatni és újra írtam. A legtöbbje az akkori "csúcslemez" volt, Fuji-R Mid: FUJIFILM02, ideálisan volt tárolva és írva (jó íróval, akkor még 4x-esen), mégis. A ma is használt LiteOn írómnak (tudtommal) az egyik legjobb hiba javító készsége van. Talán ennek köszönhetem, hogy a gyengébbeket is be tudtam olvastatni. Korábban is sokféle lemez volt forgalomban, ma is egy 25-ös hengerben csak néhány db, ha közel egyforma. "djculture"-nak sok mindenben igaza van.Sajnos!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13261) N0zer0 válasza pami5 (#13260) üzenetére


N0zer0
senior tag

Ja. Sajnos igaza van, de a mi dídzséjkhálcsörünk itt veri a nyálát péhá négernegyedistenként, aztán a hávéesvén meg nem is láttuk már mióta. Ahogy ő mondaná, „evvel is a kisember jár rosszul,mint mindennel” :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13262) M107


M107
addikt

:R

Régi lemezek : (Mindegyik folyamatosan és jól olvasható átlag 4-6x sebesség mellett)
Minden adat hibátlanul visszanyerhető róluk.
LG 4081B lettek megkarcolva, száraz hűvös helyen 50-es hengerekben lettek tárolva, néha napján takarítás alkalmával hengerrel együtt mozgatva. Anno nem lett figyelve a minőségi írásra, csak dobáltuk befelé a lemezeket az íróba, mindenféle Daemon és Alchol 50-120% programok futtatása mellett, meg is látszik vagy az idő tette de még olvasható :U

Arita 8X 2004.10 hó

Fuji 8X 2005.10 hó

Printable Princo 2004.08 hó

Szitázott Princo 2004.07 hó

Ridata 4X 2004.08 hó

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13263) pami5 válasza M107 (#13262) üzenetére


pami5
aktív tag

Az olvashatóságnak örülhetsz, az egyhangúságra (színességre) sem lehet panaszod! :)

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13264) M107 válasza pami5 (#13263) üzenetére


M107
addikt

:R

:DDD :DDD

Jaja, megint egy tény, hogy van egy jó íród és egy nem egészen márkás lemezed, attól még 70%-ban lehet olvasható lemezt összehozni több évre évekre is.

Ami lemaradt az az írók típusai : Toshiba 5272, Lg 4081B, Pio 107D s 110D

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13265) djculture


djculture
félisten

A rózsaszínű szuper arita.. az mekkora egy gány lemez volt. Egy réteget kispóroltak belőle, de mint látszik mai napig olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#13266) plman válasza djculture (#13265) üzenetére


plman
tag

Ha jól emlékszem akkor a híres/hírhedt aritának volt egy kék változata is (olyasmi árnyalatú volt mint a TDK egy időben vagy talán világosabb nem tudom már), csak valamiért a rózsaszín volt az elterjedtebb. Ha jól emlékszem a rózsaszín volt a mínuszos, a kék pedig a pluszos.

[ Szerkesztve ]

(#13267) djculture válasza plman (#13266) üzenetére


djculture
félisten

Ja én csak a minuszos rózsaszinnel találkoztam, ha karcok kerültek rá több órán át kellett küzdeni vele iráskor :D

(#13268) plman válasza djculture (#13267) üzenetére


plman
tag

én szerencsére csak pár darabbal (kb. 10-20 db) találkoztam, azokkal az írás során nem volt gondom, viszont haveri körömben néhányan bevásároltak belőle rendesen. :)

(#13269) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Ez a philipses dvd az a fajta lehet amiből volt a DL is? link
Vagy valami újabb fajta?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13270) pami5 válasza Moonwolf (#13269) üzenetére


pami5
aktív tag

Lehet, hogy volt ebből a "márkából" volt DL-es is, de abból nem következtethetsz semmire. Több helyen gyártatják, klf. MID-del! Ha valami újabb fajta, attól még lehet jó. A forgalmazó telefonon informálhat a gyártás helyéről és a MID-ről.
Ennek ismeretében magad tudsz vélemény alkotni! :K

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13271) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Legfrissebb tesztek a JVC PRO DVD-R 16x lemezre:

Samsung SH-224DB íróval 4x-es írással

Optiarc AD-7200A íróval 4x-es írással

Ahogy látható egyáltalán nem éri meg az árát sajnos ez a lemez, hiába pro.

(#13272) Lex Icon válasza Daywalkerke (#13271) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Nekem sokkal szebben megírta a 7200-as:

Nem csak a lemezen múlik!
Igaz, ez a legfelső lemez volt, aminek a széle karcos volt, ezért sem írtam tele.

[ Szerkesztve ]

(#13273) M107 válasza Daywalkerke (#13271) üzenetére


M107
addikt

:R

LG 4163-4165-4166-4167 B vagy Samu SH-222A ezek tuti szépen írják a régi IDE-s Lgk alapból a 222A IDE mert minőségi darab.

Az újabb szériás 224BB 224DB ilyen lemez minőségi megírására alkalmatlan.

Magyarul csak akkor végy meg, s áldozz rá ennyit eme lemezfajtára ha van hozzá íród is, különben így jársz.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13274) Daywalkerke válasza M107 (#13273) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Amint láthatod nem csak Samsung íróval próbáltam ki hanem az ezen fórumon is az egyik etalonnak számító Optiarc AD-7200A íróval és mégis ez utóbbi író is hasonló eredményt adott, tehát ez az állítás amit írsz nem teljesen helytálló("csak akkor végy meg, s áldozz rá ennyit eme lemezfajtára ha van hozzá íród is, különben így jársz.") hiszen az egyik legjobb íróval is ilyen eredményt adott, még az a szerencse, hogy csak 10db-ot rendeltem belőle.

[ Szerkesztve ]

(#13275) djculture válasza Daywalkerke (#13271) üzenetére


djculture
félisten

Ennél a lemeznél nem is az irás minősége a fontos hanem a karcállóság és a más fizikai hatások elleni védelem. Rengetegszer lelett írva már ez.

[ Szerkesztve ]

(#13276) Daywalkerke válasza djculture (#13275) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Úgy néz ki, hogy valószínű a tesztelésre használt Samsung író vagy nem tudja ezt a lemezt tesztelni vagy nem teszt képes, mert próbából leteszteltem egy külső blu-ray Samsung íróval az Optiarc AD-7200 íróval írt JVC pro lemezt és ezt a sokkal-sokkal jobb eredményt adta:

jvc pro

Ezen teszt eredményeként már valóban megéri ezt az árát.

(#13277) djculture válasza Daywalkerke (#13276) üzenetére


djculture
félisten

Van rajta egy plusz réteg így a gyengébb laserrel rendelkező irók nem tudják jól írni és olvasni sem. Dvd lejátszókhoz pl nem szabad ilyen lemezt használni.

[ Szerkesztve ]

(#13278) M107 válasza Daywalkerke (#13274) üzenetére


M107
addikt

:R

Az író, mármint Optiarc AD-7200A jó író, de nem erre nem az ilyen típusú lemezekhez való.

Például, Max Xtreme Protect lemez 2 íróval lett anno nekem sikeres szép lemezkép, Samu SH-222A, LG 4166B több más íróval írva csak nagyon magas PIE PIF adat lett az eredmény.
De van akinek régi Pio írókkal (108-110-112-212) is minőségi iratot sikerült eme, vagy ilyen típusú lemezre írni

[MXP]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13279) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Hello

Mondjátok már meg nekem légyszi melyik az a DVD- amelyik írás után a lehető legvilágosabb marad!
Minnél közelebbi állapotban a gyári nyomtatott DVD-hez.

Illetve dvd nyomtatás csinálnak "maszek" ? (nyomásra gondolok vagy nemtom mi a pontos neve)

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#13280) Joltee válasza M107 (#13278) üzenetére


Joltee
aktív tag

Xtreme Protek 7200A-val írva: azér' nem olyan rossz, a jittert leszámítva. A Samu 222L tényleg szépen írja. Ez meg Pio 112L és 215L.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#13281) verybigboy válasza Joltee (#13280) üzenetére


verybigboy
senior tag

Joltee ... de rég láttalak erre felé, de jó hogy itt vagy megint :)

222L egy etalon, akár a 7200A is ...

[ Szerkesztve ]

(#13282) karmacsila


karmacsila
csendes tag

Két hete rendeltem ebből: Verbatim DVD-R 16x 25cake *Taiwan* (43522) (IT8925)

Optiarc 7260-al írva
8x sebességgel

4x sebességgel:

Szerintem nem rossz.

(#13283) Flashget válasza karmacsila (#13282) üzenetére


Flashget
félisten

Ismerve mit lehet venni...igen.
Gondolj bele...volt idő pár éve mikor a nem ajánlott kategória volt ez a lemez, ide jutottunk. :)

Realme GT Master Edition

(#13284) djculture válasza Flashget (#13283) üzenetére


djculture
félisten

Jó pénzért lehet most is minőséget venni azért csak hát nem olcsó..

(#13285) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Innen milyen DVD lemezt érdemes archiválás céljából rendelni? Családi fotók, videók lennének rajta, szóval fontos az időtállóság. :K

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#13286) djculture válasza Anubis_9 (#13285) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos ott ilyen szintű lemez most nem kapható amire rálehetne bitni pótolhattatlan adatokat. Az itmediánál nézelődj vagy a gigaplazánál..
Gigánál van Falcon DVD-R 16x Glossy White Injekt printable Taiyo Yuden
mi nagyon jó minőség:
Itmediánál meg szintén van ty printable 140ft/db körüli árakon

[ Szerkesztve ]

(#13287) speedbor válasza Anubis_9 (#13285) üzenetére


speedbor
csendes tag

Valamilyen archival lemezben gondolkozz, ha tenyleg fontos:
[link]
[link]

pl ezek

itmedia.sk

(#13288) hdpeti


hdpeti
tag

Üdv Mindenkinek!

Cd/DVD poírozó "gépet" szeretnék venni.Sehol nem találtam,se újat,se használtat!
Ha esetleg valaki találkozott már ilyennel,és megosztaná velem,hogy hol,hálás lennék! ;)
Köszönöm.

"...te Péter vagy,azaz kőszikla..."

(#13289) djculture válasza hdpeti (#13288) üzenetére


djculture
félisten

Gyárit nemfogsz tudni venni de lehet csinálni:

[link]

(#13290) hdpeti válasza djculture (#13289) üzenetére


hdpeti
tag

Hát nem semmi!
Ez is egy lehetőség!
Köszönöm.

"...te Péter vagy,azaz kőszikla..."

(#13291) Kcsabi válasza djculture (#13286) üzenetére


Kcsabi
tag

Azért én kíváncsi leszek a jó kis INFOME R30 lemezeim meddig fogják bírni, mikor a majd 4 éveseken sincs számottevő romlás.

(#13292) verybigboy válasza Kcsabi (#13291) üzenetére


verybigboy
senior tag

Yep-yep ... hála Isten jól szerepelnek nálam is még mindíg!

(#13293) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

JVC DVD-R Optiarc 7200S-sel írva 8x-osan. Kicsit jobb lett, mint a múltkori.

(#13294) montressor


montressor
aktív tag

sziasztok

maxell 16x dvd-r -tt vennek, de par kerdesem van eloote meg:
-melyik tipusok megbizhatoak
-es honnan lehet megismerni milyen feliratot kell nezni dvd-n ill. csomagolason?

koszonom

(#13295) djculture válasza montressor (#13294) üzenetére


djculture
félisten

Nyomtathatót vegyél az még a ritek többi már jellemzően indiai.
Én is vettem most minuszost 25-ős zsugorosakat bár nem néztem de tuti ez is indiai. Ritekre meg szebben lehet írni.

[ Szerkesztve ]

(#13296) montressor válasza djculture (#13295) üzenetére


montressor
aktív tag

koszi, amugy honnan lehet megtudni, h ritek vagy nem? a korongra belulre ra van irva, h ritek v. vm kodjuk van?

(#13297) djculture válasza montressor (#13296) üzenetére


djculture
félisten

Bizonyos progik kiirják a média kódját én pl ezt [link]használom de van a neronak is sajátja lásd fennt a képet

[ Szerkesztve ]

(#13298) montressor válasza djculture (#13297) üzenetére


montressor
aktív tag

:O
ok koszonom, de pl ha venni akarsz, mire figyelsz (foleg, h neten akarod venni)? Van vm lista vhol a net egy eldugott szeleteben, ami megsugja mik a kerulendo gyarto kodok vagy mik?
gondolom nem laptoppal mentek megnezni a media marktba, h mit ir a nero a lemezrol...

koszi

(#13299) djculture válasza montressor (#13298) üzenetére


djculture
félisten

Az régen is ugy működött hogy valaki vett egy helyröl lemezt akkor megosztotta itt és máshol a többiekkkel az irási minőségéről készült tesztet. Manapság viszont teljesen lutri már a dvd vásárlás mert már pár fanatiluson kívül már nem ír senki dvd-t..
Most én is a hp dvd+dl-t nézem megjelelentek a semmiböl ezek a hp lemezek ...

[ Szerkesztve ]

(#13300) sztanozs válasza montressor (#13298) üzenetére


sztanozs
veterán

Itt érdemes körülnézni média minőség ügyében: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.