Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13851) M107 válasza woodyka (#13839) üzenetére


M107
addikt

:R

Mit szeretnél kiírni?
Milyen formátumba, milyen lemezre ?
Ha nem a Daemon kavart be, akkor jól írták próbáld meg másik kábelhelyen, s kábellel.

Nézd meg, hogy a legfrissebb firm legyen rajta.

Amúgy az író nem egy nagy szám darab ha ASUS ha-nem.

Ha jól látom XP-t használsz, tedd újra az oprendszert + update+ vírirtó s probálj meg egy írást
[NERO]

Semmi sallang csak az íróprogram,nézd meg így s ellenőrizd a file-okat vagy a cd-dvd képet nem e hibás, + a HDD pl HDS-el [link]

Ha így sem jó akkor író csere....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13852) M107 válasza M107 (#13851) üzenetére


M107
addikt

:R

Nincs a Nero-val semmi gond,
UP johnywalker szerint.--------
Legtöbbet NERO-t használok nekem nem okozott semmi problémát, portable-t kell használni a sallang mentes változatot.
Még BD-lemez imaget is vele írok, ha valami gond van azonnal figyelmeztet mondjuk az épp akutálisat érdemes hasznán, nem a 6-7-10-es változatokat.

(de más író programmal sem) ha normális kábel, és vezérlőt használunk, fontos a tiszta oprendszer ha warez ha nem + az aktuális update, megfelelő író és lemez kombináció

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13853) johnywalker válasza M107 (#13852) üzenetére


johnywalker
őstag

Óhh, köszönöm!De akkor is fenntartom a véleményem: a Nero-tól azért vannak ma már sokkal jobb íróprogramok.Nem szemetelik tele az Op.rendszert, kompatibilisek és pontosabb írást tesznek lehetővé.
Dehát a megszokás az nagy úr...S aki már váltott erről a programról, szerintem nem állna vissza rá...
A kábel és hardverelemek (DVD író)is nagyon fontos, hogy jó minőségüek legyenek és pontos adatátvitelt tegyenek lehetővé!

[ Szerkesztve ]

(#13854) M107 válasza johnywalker (#13853) üzenetére


M107
addikt

:R

Ezért kell a sallang menetes portable változatot használni, nekem még nem volt olyan dolog img kép -együtt amit a NERO nem írt volna meg, bár IMG képekre én IMGBurnt használok.

Ki mit használ , én az életem teszem a NERO-ra persze megfeleően bekonfigurált gép és jó image kép, és kompatibilis file-ok esetén

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13855) woodyka válasza M107 (#13851) üzenetére


woodyka
csendes tag

Avi-t szeretnék írni 350 mb-os fájlok. Verbatim 4,7-es mínuszos lemezre. Win 7-et használok. Újratelepíteni nem akarom a gépet, az nagy macera lenne...
Viszont átállítottam a régiókódot 2-esre és kipróbáltam Ashampoo Burning-el (javaslatra a Nero Burninget töröltem) és 3 darab 1,5 GB-os mkv fájlt simán írt, de a következő lemezt már rontotta a 350 mb-os avikkal.
Lehetséges, hogy a kiírandó fájlokban van a hiba????
Amint kikapcsolom a gépet, ellenőrzöm a kábelezést is.....

Amit nem látunk, az nem biztos, hogy nem létezik...

(#13856) woodyka


woodyka
csendes tag

Talán megtaláltam a hiba okát egy kis olvasással. A fórumokban írják, hogy az ASUS DRW-24F1ST-ben belül egy Samsung SH-244DB író van, csak az Asus adja el. Viszont az Asus nem frissíti a firmware-t, ami most az 1.0 ver.
Azt írták, hogy lehet belőle csinálni Samut, csak egy kicsit macerás, de akkor jó firm-t lehet tenni rá. Ezzel kapcsolatban van valakinek valamilyen ötlete?

Amit nem látunk, az nem biztos, hogy nem létezik...

(#13857) zozopapa68 válasza woodyka (#13856) üzenetére


zozopapa68
tag

Az avi fájlokat másold át egy másik mappába, ha ez nem sikerülne, akkor tudni fogod mi volt a gond.

(#13858) zozopapa68 válasza woodyka (#13856) üzenetére


zozopapa68
tag

(#13859) pami5 válasza woodyka (#13856) üzenetére


pami5
aktív tag

A kezdetektől írásra a NERO-t használtam, huzamosabb ideje (évek óta) az ImgBurn-t használom. Nem bántam meg a váltást - több a beállítási lehetőség, pl. MID is - azóta sincs gondom.
Egy nagyon "intelligens" író program, ha valamilyen beállítás nem felel meg az írásnak, figyelmeztet és megkérdi, hogy beállítsa-e a megfelelőt?!
Feltehetőleg a gondod is (leírásod szerint "3 darab 1,5 GB-os mkv fájlt simán írt, de a következő lemezt már rontotta a 350 mb-os avikkal. Lehetséges, hogy a kiírandó fájlokban van a hiba????") a file-hoz való beállítási gond lehet. Az ImgBurn, ha nem az írandó file típusnak megfelelő a beállítás - rákérdez és kérésre be is állítja - a megfelelőt.
Talán nem véletlen, hogy a PH tagok - a "legnagyobb írás guru"-k is, egy-két kivételtől eltekintve, ilyen többek között "M107" is - ezt használja, de mindenkinek szíve-joga mást választani, a szerinte legjobbat használni.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13860) Flashget válasza pami5 (#13859) üzenetére


Flashget
félisten

Nerot én már kidobtam a 7-es szériánál és helyette az imgburn elődjét a DVD Decrypter-t használtam.

Realme GT Master Edition

(#13861) woodyka válasza zozopapa68 (#13858) üzenetére


woodyka
csendes tag

Ezzel az asusA.bin fájllal tudom a FW-t módosítani és Samuvá tenni az Asust?
Lehet, hogy hülye kérdés, de nem 100%-osan tiszta nekem.

Amit nem látunk, az nem biztos, hogy nem létezik...

(#13862) zozopapa68 válasza woodyka (#13861) üzenetére


zozopapa68
tag

Igen, de előbb szereld ki a meghajtót és nézd meg az alsó borítólemezen, hogy melyik típus 224BB vagy 224DB. Az oldalon lévő Asus bin fájl a 224DB-hez jó.
Mielőtt neki állnál a crossflash-nek előbb ellenőrizd végig amit itt a fórumon tanácsoltak, mert Asus-ként is működnie kellene az íródnak. (Én személy szerint nem tanácsolom a crossflasht)

(#13863) zozopapa68 válasza woodyka (#13861) üzenetére


zozopapa68
tag

A bin fájlt a DosFlashV2.0 programmal tudod feltenni a meghajtóra, de mielőtt belekezdenél keres fórumokat ahol ezt részletesebben leírják(ne kapkodd el a dolgot).

Asus DRW -24F1ST = (OEM Samsunga SH-224 BB)
Asus DRW-24F1ST a = (OEM Samsunga SH-224 DB)

[ Szerkesztve ]

(#13864) zozopapa68 válasza woodyka (#13861) üzenetére


zozopapa68
tag

Még annyit sikerült külföldi fórumokon kibogarászni, hogy az újabb 2014-es gyártású modellen már nem működik a crossflash ill. működésképtelen lesz a meghajtó, ha mégis megcsinálód.

(#13865) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#13863) üzenetére


zozopapa68
tag

A DosFlashV2.0 progit elnéztem, mert a meghajtón lévő firmware leszedésére szokták használni és nem Crossflashez. Flasheléshez az sfdnwin.exe Samsung programot lehet használni, de nem garantált ,hogy fel is teszi az Asus-ra a Samsung firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#13866) zozopapa68 válasza woodyka (#13861) üzenetére


zozopapa68
tag

Úgy néz ki én is félreértettem, mert az oldalon lévő 2db letölthető bin fájl az Asus-ról leszedett eredeti FW.
A Samsung FW-t innen letudod szedni.
A flashelés menetéről nem találtam semmi használhatót csak amit már leírtam ,de szerintem az nagyon kevés.

(#13867) woodyka válasza zozopapa68 (#13866) üzenetére


woodyka
csendes tag

Köszönök minden segítséget és jóakaratot. Megoldódott a probléma, amit már korábban javasoltatok csak most csináltam. Új sata kábel és másik csatlakozó az alaplapon. Azóta úgy hasít, mintha nem is lett volna gond. Mindenesetre jó érzés, hogy itt az oldalon ilyen segítőkész emberek vannak. :R

Amit nem látunk, az nem biztos, hogy nem létezik...

(#13868) zozopapa68 válasza woodyka (#13867) üzenetére


zozopapa68
tag

Nagyon szívesen és örülök, hogy megoldódott. :R

(#13869) verybigboy


verybigboy
senior tag

Kicsit offtopic, sorry :(

Nagyszülőknek kellene CD lemezeket másolnom ... sajnos CD médiában nem vagyok jelenleg otthon, van valaki ki CD-t irogat manapság, mit, milyen lemezt ajánlana (ami beszerezhető)?

Köszönöm!

(#13870) cocka válasza verybigboy (#13869) üzenetére


cocka
veterán

Hát, hogy őszinte legyek én se nagyon. Viszont újraírható cdket szoktam venni, mert ha egy adott gépen nincs usb3-as port, még mindig gyorsabb cdről bebootolni, mint pendrive-ról.

(#13871) speedbor válasza verybigboy (#13869) üzenetére


speedbor
csendes tag

Amit ne vegyél:
-Maxell, TDK (jelenleg az MBI gyártja, akik ráadásul mostanában komoly minőségi problémákkal küzdenek, pedig már régen sem volt vmi jó, ami kijött náluk a szallagon)
-Verbatim Extra protection (jelenleg a piacon lévő cd lemezeik nagy része kínai, semmiképpen nem javasolt, át lehet látni napfén y nélkül a visszaverő rétegen), esetleg, ha valahol meg tudod nézni a gyártási helyet, akkor a taiwani az CMC. CD-ből (nem egy Taiyo, de) jó minőség.

Amit esetleg vegyél:
-Pro szériás Traxdata diamond (csak a diamond, a sima az nem valami nagy szám)
-Verbatim CD-R 52x AZO CRYSTAL: ezek a jobb minőségű verba cd-k jó visszaverő réteggel, AZO írható réteggel

Javasolt lemez:
-Falcon Certified PRO CD-R 48x *Fullprint ID* 50cw (FTI TDK) (IT9467)
Garantált UAE gyártmány, TDK (amikor még volt nekik saját) licensz alapján gyártott. Orvosi felhasználásra is certifikált lemez
-JVC Pro CD: ezek drágább árkategóriát képviselnek, de garantáltan minőségi Taiyo yuden alapanyag, Zöldes-kékes aljal, amiből jól látszik, hogy nem spórolták ki belöle a cucc felét

Amit még lehet kapni de a fene se tudja mi fán terem:
Philips: vagy MBI vagy Ritek vagy UME tehát Lutri
Sony: vagy MBI vagy Sony Mexico vagy fogalmad sincs, tehát LUTRI

[ Szerkesztve ]

itmedia.sk

(#13872) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Lehet még kapni valami használható DVD-lemezt ami nem horror áron van?
olyan max 100ft/db-ra gondoltam.
Kifogytak a készleteim, valamit kell venni.

(#13873) pami5 válasza Intruder A 6 (#13872) üzenetére


pami5
aktív tag

Egy adott DVD írhatósága jelentősen függ az alkalmazott író-fw-írási sebességtől. Az ITmedia-nál jelenleg is kapható a Maxell+R Carry Pack (MID: Ritek F16), amit jelenleg is használok. Ára 50,-Ft/db alatt van.
Az utolsó írásról készült teszt:

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13874) Ottó58 válasza pami5 (#13873) üzenetére


Ottó58
senior tag

Mennyire megbízható és tartós a Ritek F16-os lemez?
Régen az Arita volt nekem Ritek, de valahogyan nem került mostanában a látószögembe.
Milyen íróval (fw?) és milyen sebességen írtad?
Jó a tesztkép!

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13875) pami5 válasza Ottó58 (#13874) üzenetére


pami5
aktív tag

Még csak 3.-ik éve használom, eddig jók a tapasztalatok. Kicsirigó7 szerint 4-5 év alatt is csak nagyon kevés a változás, az adatokat is jól tartja. Jelenleg az ITmedia-nál (#13873 hsz.) van. AD-7260S volt az író, Liggy's 1.02 fw, 6x írás.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13876) Ottó58 válasza pami5 (#13875) üzenetére


Ottó58
senior tag

Köszi, erre voltam kíváncsi, 80 százalékig az Optiarcra gondoltam, így nem lesz gondom, hiszen a 72xx-as sorozat szinte mind megvan. Nálam is 6x-os sebesség a jó azon lemezeknél, amit eddig is használtam.
Kivéve 728x (Renesas).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13877) Flashget válasza pami5 (#13873) üzenetére


Flashget
félisten

Ez igen jól sikerült a mai világban, még ha nem is írtad tele a lemezt.

Realme GT Master Edition

(#13878) cocka


cocka
veterán

Olyan problémával találkoztatok már, hogy:

RITEK S04 066 (DL a lemez) és Optiarc 7200A az író.

Elkezdte írni a lemezt, aztán fél úton leállt az írás, amikor a 2. réteg következett volna és kiírta, hogy lézerbeállítási hiba (ennél a lemeztípusnál most először), aztán ugye értelemszerűen nem tudta továbbírni. Aztán megpróbáltam az Optiarckal visszaolvasni, de nem lehet. Utána beraktam egy másik (tán Samsung dvd íróba) az pedig mind a 7.88 gigát látja. Szúrópróbaszerűen próbáltam beolvasni.. úgy tűnik minden fel van írva rá, persze a Samsung író nem tesztképes, szal. még egy natúr visszaolvasás tesztet sem tudok rajta futtatni. Bár az Opti Drive-val még nem próbáltam. :DD Szóval ez így LOL.

(#13879) cocka válasza cocka (#13878) üzenetére


cocka
veterán

A látszat csal, 3.86 gigát tudtam róla átmásolni, a többi kuka. :D

(#13880) cocka


cocka
veterán

Hát ez vicces volt. Ezek szerint akkor le se zárta az első réteget, mert ezek után még hagyta magát továbbírni. Ugyanakkor miután sikerült végigírni, az addig olvasható tartalom is eltűnt a semmibe. Szóval kuka.

Vagy hát az isobuster még biztos látja, de a fenének sincs kedve azzal szórakozni.

[ Szerkesztve ]

(#13881) Flashget válasza cocka (#13878) üzenetére


Flashget
félisten

nálam a 7260 pocsék mínőségben írta meg a Verbatim DL made in sigapure lemezt így nem is erőltettem azzal az íróval csak elcseszte volna a lemezeket. LiteOn 624B tökéletesen írja ua. lemezt másra nem is használom csak tesztelésre.

Realme GT Master Edition

(#13882) cocka válasza Flashget (#13881) üzenetére


cocka
veterán

Szóval a pontosság kedvéért: Optiarc nem olvasta, Samsung olvasta 3.86 gigáig. Aztán a Samsung képes volt még natúr total commanderben továbbírni, amit elkezdtem rá átmásolni LOL

Na de honnan lehet jó minőségű idés dvd írót venni?

(#13883) Ottó58 válasza cocka (#13882) üzenetére


Ottó58
senior tag

Már SATA-st se nagyon.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13884) zozopapa68 válasza cocka (#13882) üzenetére


zozopapa68
tag

Gondolom, hogy DL lemez írásra kellene az író. Erre a célra a Lite-On és klónjai lenének a megfelelő írók, de IDE csatolásút már nehéz lesz találni.

Talán ez megfelelő lehet: ASUS DRW-22B3S

(#13885) Ottó58 válasza zozopapa68 (#13884) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én inkább új Lite-On-t választanék, tesztképessége miatt is.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13886) zozopapa68 válasza Ottó58 (#13885) üzenetére


zozopapa68
tag

Egyetértek veled, de cocka részére úgy tűnik csak az IDE csatolású meghajtók jöhetnek számításba.

[ Szerkesztve ]

(#13887) cocka válasza zozopapa68 (#13886) üzenetére


cocka
veterán

Igen, mert ide portból van még, sata portjaim viszont nincsenek szabadok. A bővítőkártyás bűvészkedés nem igazán tetszik, mert a sebessége, a stabilitása megbízhatatlan, így új írót max usb-sata átalakítóval tudnék használni.

(#13888) M107 válasza cocka (#13879) üzenetére


M107
addikt

:R

Természetesen így van, mert ugye először megírja a bevezetést (lead-in) abban ugye benne van a lemez teljes területe amit ki is olvas helyesen a meghajtó.

Ebben a mondatban van a lényeg.

Elkezded olvasni a lemezt, és elérsz a már nem felírt adataidhoz és a meghajtó kiakad olvasási hibára fut...
S mivel tudjuk, hogy az írók elboldogulnak már a cd-r óta a lezáratlan lemezzel nem kell ahhoz meglennie a lezárási résznek hogy le tudj róla adatokat nyerni. A lezárási rész, inkább az olvasók miatt vezették be a könnyebb azonosítás véget s hogy tudja a fej, hogy hol a lemez vége (adatterület) (lead-out) ami egy darab 1 és utána, egy pár darab 0.
Lényegi szempontja manapság már nincs.

A Lead-in ben tárolódnak az infók a lemez méretről és a sávok számáról is, ami lehet multisession is, de a régi olvasóknak hogy lássák le kellett zárni minden egyes tracket és sessiont, a több session-os (részes Multi session-os lemez esetén, de ez már a múlté.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13889) cocka


cocka
veterán

Mondjátok itt, hogy az Optiarc nem alkalmas minőségtesztre meg stb.. hát lehet, bár ha nem lenne alkalmas egyáltalán, akkor kiírná a Nero tesztprogija, hogy a meghajtó nem támogatja ezt a funkciót.

Szóval ha másra nem is, viszonyítási alapnak tökéletes.

Íme a múltkori tesztlemez, ezúttal UDF-ben felírva egy Verbatimra:

[link]

(#13890) jeni válasza cocka (#13889) üzenetére


jeni
félisten

Nem,mert fals eredményt kapsz vele. A Samsung is teszt képes (ritter mérés nélkül ). Sőt minden ilyen Liteon belsővel szerelt írok is alkalmasak erre (Asus,Plextor,Liteon,HP régebbi gyártású esetén ).

(#13891) cocka válasza jeni (#13890) üzenetére


cocka
veterán

Most azon mit okoskodjak még, hogy a konkrét értékek mekkorák. Láthatóan sokkal jobb eredményeket ért el a Verbatim, mint a Maxell. Ha szerinted már önmagában ez is hamis eredmény, arra nem tudok mit mondani.

A Samsung is teszt képes

Melyik Samsung, mert pl. az SH-224DB tuti nem.

(#13892) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Sziasztok!

Cd lemezből mi az ami még ajánlott?

(#13893) jeni válasza Intruder A 6 (#13892) üzenetére


jeni
félisten

(#13894) cocka válasza jeni (#13893) üzenetére


cocka
veterán

Mondjuk a nyomtathatóság szerintem csak felesleges értéknövelő tényező. Ha nem kifejezett igénye, hogy nyomtatható vagy szitázható legyen, akkor én inkább ezt ajánlanám:

[link]

De ugye a mennyiséget sem tudjuk, így nehéz bármit is ajánlani. :D

(#13895) M107 válasza cocka (#13894) üzenetére


M107
addikt

:R

Ajánlott olvasmány egy hozzáértőtől...

" "
[link]

Jó a verba, ha nem China vagy India gyártású.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13896) -=RelakS=- válasza cocka (#13894) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én már csak nyomtathatót vagyok hajlandó venni. Igaz, cuccom is van hozzá, és igényem is van rá, hogy ne csak filccel legyen felfirkálva, hogy mi van a lemezen :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13897) jeni válasza M107 (#13895) üzenetére


jeni
félisten

itt a hozzáértő egyben a saját eladó is
attól függetlenül érthet is hozzá.

(#13898) Ottó58 válasza -=RelakS=- (#13896) üzenetére


Ottó58
senior tag

Osztom a véleményed, régóta már így teszek.
Amely nyomtathatót használok, nem drágább a nem nyomtathatónál.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13899) M107 válasza jeni (#13897) üzenetére


M107
addikt

:R

;)

Amúgy meg pont mostanába nézegettem, az ritka sza...r eredmények jönnek ki, ha tesztelek egy régi pár olcsó lemezt amit még nem vittek el (XXX) de még olvasható gyorsan gyönyörűen.
A asztali Dvd- BD meghajtók sem kényeskednek velük.

Persze a minőségi lemez az szép és alacsony értékeket mutat, de így most néztem egy 2004-06-11 ben írt hulladék kategóriás lemezt, amire csak XXX van felírva.
Okádék a képe PIE PIF de gyorsan kezelik a meghajtók akadás nélkül.....
A mostani lemezekben annyira nem vagyok képben, de szerintem ők már nem bírnának ki ennyit......
Főleg az új Maxell lemezek haver vett 10 db, MBI mid (5 darab 2.5 GB hibára futott) a meghajtó is hülyítette kattogott össze-vissza egy újra indítás s minden rendben volt....

Még jó, hogy betároltam minőségi lemezekből, UAE verba is van vagy 500 db + 25 még elfekvőben, de szerintem soha nem írom ki őket.
Eladni meg sajnálnám őket, na nem azért mert egy-2 darabot vitrinbe van már örökre.
Annyit nem kapnák értük mint amennyibe kerültek........ Csak a helyet fogják, de fogják csak nyugodtan....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13900) M107


M107
addikt

:R

Sajnos már egy két szériát, ami bőven 100 Ft felett van /db nincs normális dvd lemez.
Tudom, hogy sokan használnak még dvd-t de aki ír, az inkább vegye ami 100- vagy felette lévő Ft ba kerül mert azok még 70% biztos bírják egy darabig......

UI:

Nem Magyarországra gondoltam és a Hipermarketek áraira ahol 10 db MBI indiai Maxell 1950 Ft...

Ajánlott :

[link]
[link]

Jó lemez :

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.