Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12751) Wasp91 válasza M107 (#12748) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ez a IT Media *TDK-003-00* DVD+R 16x 100cw jó lenne Samu SH-224BBhez is?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#12752) Flashget válasza G.I.JOE (#12750) üzenetére


Flashget
félisten

képfájlokra imgburn a javasolt (én mindenre ezt használom DVD-től a BD lemezig)
adat, mp3 jó a nero is.

Realme GT Master Edition

(#12753) fer válasza G.I.JOE (#12750) üzenetére


fer
őstag

Semennyire, jó író és az író által támogatott jó lemez kell!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12754) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Nyomtatható DL dvd lemezből milyet érdemes venni?Fontos lenne a nyomtatási és a lemez minőség is. Plextor íróm van. Előre is köszönöm!

(#12755) M107 válasza Wasp91 (#12751) üzenetére


M107
addikt

:R

Nézz körül külföldi tesztelő oldalakon keresed eme mid-et elég szép eredmények születnek, úgy tudom (A grade-s) lemez tehát minőségi s az ára is baráti.

Az említett író a mostani 224DD elődje s hasonló írásminőséget hordoz mint a 222A író (IDE) természetesen a Samsungnak.
Természetesen a 222A írójuk a premium lemezekkel is szépen elbánt, pl X-treme protect stb, a 224BB s a 224DB,DD már nem de ez a fenn említett lemez nem is egy kategória velük.
95% hogy tökéletes írás minőséget s képet kapsz.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12756) M107 válasza G.I.JOE (#12750) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem sok vízet kavar, de azért én képfile-okra az Imgburn-t s minden egyébre egy sallangmentes Nero portable-t használnák.

Jó ha Flashget Imgburn mindenre, én is próbáltam, felidegesített (szétvertem pár dolgot a környezetemben) mindenesként Img-képekre viszont a legjobb

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12757) Kcsabi válasza M107 (#12756) üzenetére


Kcsabi
tag

Szia!

Használhatod az Imgburnt a Dvdfabbal együtt.

[ Szerkesztve ]

(#12758) Wasp91 válasza M107 (#12755) üzenetére


Wasp91
aktív tag

:R

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#12759) pami5 válasza jeni (#12711) üzenetére


pami5
aktív tag

Valóban!
Csak az a hibája, hogy az újat $37.50-ért adnák, + $30,00 lenne a szállítás!
Na ne!!!! :Y :Y :Y

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12760) Kcsabi válasza pami5 (#12759) üzenetére


Kcsabi
tag

2db Sony AD-7200S SATA DVDRW aprón. [link]

(#12761) Kcsabi válasza pami5 (#12759) üzenetére


Kcsabi
tag

Sony Optiarc AD-7203S 16x fekete SATA, [link]

(#12762) jeni válasza Kcsabi (#12760) üzenetére


jeni
félisten

a Sony AD-7203 egy valamiben nem ér semmit:
az a Labelflash az már döglött szolgáltatás,inkább a 7200S-t venném

(#12763) Ottó58 válasza jeni (#12762) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem is a gravírozós tulajdonsága miatt kell, hanem én úgy vettem észre, hogy ezek másképp írják a lemezt, mint az alap típusok. Talán más a lézer?
Ami nem nullára végződik (pl.:xx01,xx03, xx41,xx43, xx61) valahogy nálam szebb tesztképet mutatnak a megírt lemezek.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12764) pami5 válasza Kcsabi (#12760) üzenetére


pami5
aktív tag

Félreérthettél, mert én jeni #12711 írásával kapcsolatos véleményemet írtam le a #12759 alatt. Nekem is van 2 db AD-7200S, az egyiket jelenleg is használom, a másik biztonsági tartalék.

Sehol nem említettem, hogy a AD-7203S érdekelne, mert + funkció nem érint.

Az IDE csatlakozású AD-7200A-t nézegettem - nem a + funkcióért, hanem az írás minőségéért - de ennyiért nem! Ezért az árért lehet akármilyen szuper, akkor sem érdekel! :N

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12765) M107


M107
addikt

:R

Köszönet az íróért Kcsabi fórumtársnak.

Az író egy Plextor PX712A (ide) 1.09 riplock Rpc 1 módosított firmware.

Külső fehér előlap, fekete tálca, Megkímélt karcmentes író.

A DL lemezeket nem ismeri 2004 Aug gyártás nem is volt szükségem rá, nem is arra kell. Le kell szögeznem, hogy csak annak éri meg 100%-san akinek még vannak régi lemezei (cd-dvd) A VariRec üzemmód próbáltam mind audio-nál mind dvd-nél, olyan + 6-7% minőségi javulást el lehet kb érni a régebbi lejátszók is jól kezelik a megírt lemezt (bár ennek csak tényleg a 2007 előtti lejátszóknál van értelme, s egyből sebesség vesztés az eredmény csak 4X működik.

Később még teszek fel képeket csak most időhiányában csináltam egy UAE (Verba) DVD+R Taiwan lemezképet.
Többet vártam nem vagyok elájulva tőle, bár már az is szép eredmény, hogy ilyen minőségben kiírta a DVD-t a kis Plex. Szomorúan kell kimondanom, hogy idáig majd még tesztelek vele lemezt az LG 4163-4165-4166-4167B sorozata ha kis mértékben de veri ezt az írót.
Plex 89 %
LG series 92 %
ezek a %-ok viszonyított számok,de többet vártam legalább egy kis LG előzést :O ;] :P

Audió Cd-t gyönyörűen ír simán s a Vairrec mellett is (4X), dvd-t szint úgy, bár ott van némi fentartás de lássuk be, 2004 író nincs meg minden mid a firmware-jába s ilyenkor az írók csak próbálnak igazítani a hozzá legközelebb eső MID -el .

Itt van pár régebbi UAE-s írásom viszonyításképp :

[link]
[link]

S íme az eredmény :

Windows 8.1, Nero 12 Portable, 12X, Plextor PX-712A (Mod 1.09), Verbatim UAE DVD+R Taiwan

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12766) M107 válasza M107 (#12765) üzenetére


M107
addikt

:R

Még annyit, hogy audio cd egy JVC CD-R 52X lemezre írtam fel, 100% hogy nincs a Firmware-jában hogy is lehetne :P ;] - simán el sem kezdi írni, elindítom az írást jelzi hogy no disc üres az író, tényleg igaz mert be sem ismeri a lemezt, de kinyit a tálca s ismét behúz s voallá elkezdi írni 1-6 mp múlva, viszont az írást már nem ismeri fel kivesz berak audio cd-be vagy másik eszközbe pöccre működik tökéletes minőségben.

De ezt nézzük már el, egy 2004 es akkori csúcsírónak, mármint azt hogy nem ismeri egyből fel csak kis segítséggel az újabb Mid-es lemezeket.

Dvd-nél nem volt ilyen problémám 10 fajta lemezt (márkát) DVD+-R +-RW néztem DVD-RAM-ot még nem, de nem volt felismerési probléma, cd-k nél sem.

Illetve 1 DVD-lemeznél idáig a Maxell Xtreme Pro az istenért nem olvassa be 1 db-ot sem (ez még nekem is rejtély, hogy miért nem).

Mindettől függetlenül jó írónak tartom a kis PX712A-t.

s tegyük már még azt hozzá, hogy egy 2004 évi Dual PCI-s Ide kártyáról üzemel most az író nem pedig egy alaplapi ide port-ról, ez is behatároz a tesztnek is meg mindennek is.
Sil 0608 Ide chipes kártya.

UI:

Holnap még csinálok egy pár tesztet vele.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12767) M107


M107
addikt

:R

Windows 8.1, Nero 12 Portable, 12X, Plextor PX-712A (Mod 1.09), Maxell DVD-R China Vékony 16X

UI :

Siralmas, ezen még a Varirec sem tudott javítani 4X módban. Nem is teszteltem teljesen mert így is magáért beszél.
Amúgy a lemez gyorsan és pontosan olvasható, kérdés meddig.....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12768) M107 válasza M107 (#12766) üzenetére


M107
addikt

:R

Le teszteltem pár lemezt, külső ide kártyával ami Sil0680 chippes néhol beletalál a rossz értékekbe lehet, hogy egy újabb chipes Ide kártya megoldaná a helyzetet.
Vicces mert mindenhol a végén megy fel a PIE s száll el a PIF 3.5 GB után.

Véleményem csak alaplapi Ide vezérlőn érdemes használni ha tényleg minőségi eredményt akartok kapni, bár lehet hogy egy újabb 2011-2012-2013 ide kártyával jobb eredményt adna.

Cd s audio cdírás tökéletes, hiába a saját Premium Writer tulajdonságait hozta át Dvd+-RW vel megspékelve.
Olvasásra agyon karcos selejt lemezek mentésére kiválóan alkalmas vésett lemezzel is el el boldogul a mélyedéstől függően. (Saját tapasztalat régi újság cd-t tettem egy kicsit tönkre gond nélkül 6-8X sebességgel leszedte, s csak a nagyon problémás helyeken ment 4x illetve 2x sebesség közelébe illetve alá.

UI:

Plextor, Plextor de sajnos már eljárt felette az idő, kiegészítő meghajtónak nagyon ajánlott. Főleg ha hibás karcos lemezekről akarsz még adatot visszanyerni !

Még egyszer köszönet Kcsabinak a meghajtóért !

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12769) Kcsabi válasza M107 (#12768) üzenetére


Kcsabi
tag

:R

És ezen jó kis író most már tovább él.

(#12770) pami5


pami5
aktív tag

Három teszt eredmény:
Verbatim-R "Digital Movie" MCC 02RG20 6x írás

Maxell+R Ritek F16-01 8x írás

és a sokat emlegetett Philips INFOME R30 6x írás

Csak jobbat mindenkor!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12771) Benzoldog


Benzoldog
tag

Szerintetek egy átlag Verbatim DVD-R lemez kb. mennyi ideig képes megőrizni a ráírt adatokat? Van már valakinek erről tapasztalata? A fontosabb dokumentumokat érdemesebb archíválásra szánt lemezekre írni? Nem tudom mennyire igaz, hogy egy átlag dvd lemez csak 5-10 évig képes az adatokat tárolni, ezáltal olvasható maradni.

(#12772) Wasp91 válasza Benzoldog (#12771) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Mai DVD-k csoda, ha 2 évig megőrzik a rájuk írt adatot.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#12773) Benzoldog válasza Wasp91 (#12772) üzenetére


Benzoldog
tag

Nekem van egy pár régebbi TDK, Verbatim lemezem és már legalább 5-6 éve jól olvashatóak. Eszerint a mostaniak már nem olyan jók?

(#12774) balintka válasza Benzoldog (#12773) üzenetére


balintka
addikt

Nekem az összes TDK megbukott a minőség teszten (8 éves kortól napjainkig), mind kidobtam. A Verbatimokból is ment ki kb. 30 %. Anno 8x-osan, Optiarc 72xx írókkal lettek írva. A maradék sem kiváló, csak jó minőségű, tűréshatáron belül.

Beolvasni a rossz minőségűt is be lehetett még.

[ Szerkesztve ]

(#12775) fer válasza balintka (#12774) üzenetére


fer
őstag

Én nem így vagyok vele, 8 éves múlt ez a példány:

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12776) pami5 válasza Benzoldog (#12771) üzenetére


pami5
aktív tag

A Verbatim-R ma már - korábban hsz-okben olvashatod - kerülendő!
Nálam a 2007-2088-ban vásárolt és írt ilyen lemezek (MID. MCC 03RG20, taiwani) még ma is olvashatók (ilyen MID-del, sok országban és sokféle minőségben gyártanak). Az adat tartásnak és olvashatóságnak nagyon sok összetevője van.

Nem tudom mennyire igaz, hogy egy átlag dvd lemez csak 5-10 évig képes az adatokat tárolni, ezáltal olvasható maradni.

Az átlag DVD szerintem erre nem képes, még akkor sem, ha ideális íróval, fw-el, sebességen írták és a legoptimálisabb körülmények között tárolták!

A #12774 hsz-ban írtakból sok mindent én is tapasztaltam, még az U.A.E.-ben TDK alapanyagra gyártott lemeznél is.

A #12775 alatti tesztet - gondolom ez a legjobb - csak akkor tartom jónak, ha ezt a minőséget nem csak 1-2 lemeznél, hanem sorozatosan hozza. Egy-egy jó teszt még a gyengébb márkáknál is - igaz, elvétve - de létezik!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12777) Benzoldog válasza pami5 (#12776) üzenetére


Benzoldog
tag

Akkor Te például milyen DVD gyártót vagy típust ajánlanál nekem fontos adatok tárolására? Tudom léteznek kifejezetten archíválásra szánt darabok, valamint menthetném HDD-re is de ezenkívül van más megoldás?

(#12778) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Erre a kérdésre tudna nekem valaki válaszolni?

(#12779) dozó válasza peu407 (#12778) üzenetére


dozó
tag

Egy alternativa, [link]

(#12780) pami5 válasza Benzoldog (#12777) üzenetére


pami5
aktív tag

Nem mernék ilyet ajánlani! Egy-egy márkát, vagy típust több helyen (is) gyártanak, akad köztük egészen jó is!
Szerintem nincs garantált minőség, mert a legjobbak között is van "szórás". Az archiválásra ajánlott lemezek lényegesen drágábbak és csak ígéretek - ígérni sok mindent lehet! - az adat tartásukat viszont csak az idő bizonyíthatja be!
A HDD-re való mentésben nem hiszek, mert ha az meghibásodik, minden adat elvész!
Sokan keressük a jó megoldást!!
A "nagy guru"-k szerint - én nem vagyok az, csak igyekszem hosszú ideig tárolni - az ideális író-fw-írási sebesség mellett, három gyártó jó lemezeire érdemes írni az azonos, fontos adatokat és azokat más-más helyen tárolni. Ennek ellenére nem árt időnként ellenőrizni a lemezeket és ami jelentősen romlik, azt még időben átírni! Jelenleg így a legbiztonságosabb, nem hinném, hogy a három helyen egyszerre veszítenéd el, ami fontos!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12781) peu407 válasza dozó (#12779) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm szépen!

(#12782) verybigboy válasza pami5 (#12780) üzenetére


verybigboy
senior tag

"három gyártó jó lemezeire érdemes írni az azonos, fontos adatokat és azokat más-más helyen tárolni"

Így igaz, ez szinte 100%-os biztonságot garantál a tárolt adataidnak, és megnyugodva lehetsz hogy a rajtuk lévő adatokat vissza is fogod tudni szedni. (Persze tűzvész, törés stb. ellen nem véd, de az ellen szinte semmi sem!!!)

(#12783) pami5 válasza verybigboy (#12782) üzenetére


pami5
aktív tag

:R

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12784) Benzoldog válasza pami5 (#12780) üzenetére


Benzoldog
tag

Köszönöm a részletes válaszod! :)

Tehát akkor érdemes minél több helyre lementeni a fontosnak szánt adatokat. Egyébként azt lehet tudni, hogy a préselt, gyári DVD lemezeknek mennyi lehet az élettartamuk?

[ Szerkesztve ]

(#12785) Flashget válasza Benzoldog (#12784) üzenetére


Flashget
félisten

Igen 3 különböző márka lemezére ajánlott a nagyon fontos, pótolhatatlan adatokat menteni.

Realme GT Master Edition

(#12786) pami5 válasza Benzoldog (#12784) üzenetére


pami5
aktív tag

Gyári (préselt) DVD lemezekről nincs adattartási tapasztalatom, csak általam írt filmjeim vannak. Szerintem az ideális tárolás azoknak sem árthat.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12787) Benzoldog válasza pami5 (#12786) üzenetére


Benzoldog
tag

Flashget! Igen, tehát érdemes legalább 3 helyre is lementeni az adatokat.

Pami5! Azért bízom benne, hogy igaz lehet az ígért 50-80 év a gyári lemezekre.

(#12788) Flashget válasza Benzoldog (#12787) üzenetére


Flashget
félisten

ígért 50-80 év a gyári lemezekre.

nem megbántásként, de van arra esély, hogy 80 év múlva még élni fogsz, amennyiben elmúltál már 30 éves? :)

Realme GT Master Edition

(#12789) Benzoldog válasza Flashget (#12788) üzenetére


Benzoldog
tag

Az a helyzet, hogy szeretek hosszú távra tervezni. :D Meg aztán jó lenne, ha az unokáim is láthatnák a családi DVD gyűjteményemet. :DD

(#12790) pami5 válasza Benzoldog (#12787) üzenetére


pami5
aktív tag

Kérdésed: Egyébként azt lehet tudni, hogy a préselt, gyári DVD lemezeknek mennyi lehet az élettartamuk?

Válaszom: Gyári (préselt) DVD lemezekről nincs adattartási tapasztalatom, csak általam írt filmjeim vannak. Szerintem az ideális tárolás azoknak sem árthat.

Abban bízol, amiben akarsz, de ilyen valótlanságot ne írj velem kapcsolatban!!!!!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12791) Benzoldog válasza pami5 (#12790) üzenetére


Benzoldog
tag

Egy szóval nem állítottam veled kapcsolatban, csak a saját információim alapján írtam az 50-80 évet, persze ígérgetni bármit lehet, de azért azt Te sem gondolod komolyan, hogy a préselt lemezekkel nem lehet hosszútávra tervezni, azt szinte biztosra veszem, hogy a gyári dvd-k több évtized múlva is olvashatóak maradnak.

(#12792) balintka válasza Benzoldog (#12791) üzenetére


balintka
addikt

Egy dolog biztos, a 20 éves gyári audio CD-k teljesen jól, hibátlanul beolvashatók. Nekem van pár.

(#12793) leslieearth


leslieearth
tag

üdv!

a következő írást sikerült produkálni az "IT Media PRO DVD-R 16x 50cake Glossy Fullprint (WR, WS) *TTH02* UAE" lemezre, a tesztelő, lényegében nullemezes íróval (thx to VBB ;) )
az íróprogram imgburn, oht-fht, smartburn on, opc kikapcs (ez utóbbi funkció nem igazán tudom mire jó, a bekapcsolásával nekem észrevehetően rosszabb írások készülnek, mint nélküle), a sebesség 8x:

(#12794) Flashget válasza leslieearth (#12793) üzenetére


Flashget
félisten

opc kikapcs (ez utóbbi funkció nem igazán tudom mire jó, a bekapcsolásával nekem észrevehetően rosszabb írások készülnek, mint nélküle

OPC = Optimum Power Calibration
a lézert igazítja a lemezhez és az írás alatt folyamatosan ellenőrzi is, hogy a legjobb írást kapjuk.

én ezeket nem szoktam állítgatni, ahogy települ az Imgburn úgy használom.

Realme GT Master Edition

(#12795) pami5 válasza Benzoldog (#12791) üzenetére


pami5
aktív tag

Eredendően az írható lemezek adat tartásának becsült idejét kérdezted. Arra válaszoltam. Azóta már a gyári (préselt) lemezek adat tartásánál tartasz. Arról mástól kaptál választ. Részemről "No comment". OFF.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12796) Benzoldog válasza pami5 (#12795) üzenetére


Benzoldog
tag

Kár ezen felhúznod magad, de részemről is lezárva, nincs értelme erről tovább vitáznunk.

[ Szerkesztve ]

(#12797) leslieearth válasza Flashget (#12794) üzenetére


leslieearth
tag

ez eddig oké, de akkor nem jobbnak kellene tőle lenni az írásnak? csak mert nálam gyengébb úgy... :/

(#12798) Flashget válasza leslieearth (#12797) üzenetére


Flashget
félisten

ez utóbbi funkció nem igazán tudom mire jó

én erre válaszoltam.

Realme GT Master Edition

(#12799) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok,

milyet érdemes venni fotók és videók mentésére?
Márka:
Maxell
Intenso
Sony
Verbatim
Dupla vagy szimpla rétegű?
DVD-R vagy DVD+R?
kösz :R
én is most akarok rendelni itt németeknél/6000Ft-nál kezdődik 100db/

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#12800) M107 válasza padi68 (#12799) üzenetére


M107
addikt

:R

Valami régebbi gyártású dvd-t VBB-Flashget s itt az aprón néz szét......

Dvd-nél a az újabb 2012 és a feletti gyártás lutri persze minőségi író is ajánlott a kiváló végeredményhez....

UI : De ha a mai-ak közül javasolhatok:

[link]
vagy
[link]

Amiket hallomásból hallottam hogy tartós lemez.......

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.