Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13901) zozopapa68


zozopapa68
tag

Tegnap írtam CD-lemezt: Maxell CD-R 52x 25cw

Pioneer DVR-212D írás: 16x-os

Rosszabbra számítottam, szerintem egész tűrhető.

[ Szerkesztve ]

(#13902) cocka


cocka
veterán

Nos.. úgy általában erre a "DL esetén csak a verba az istenkirály vagy a falconmédia" típusú hőzöngésre annyit tudok mondani, hogy van nálam egy kb. 7 éve írt 2.4-szeres sebességre hitelesített Philips DVD+R DL és messze rosszabb a minősége, mint az eddig megírt maxelleimnek.

Íme a példák:

[Philips]

[Maxell]

[Verbatim]

Szal. ha az a Philips mindmáig olvasható, akkor a fent említett időtartam a minimum, ami elvárható a Maxellektől, főleg hogy az írás minősége is jobb.

(#13903) M107 válasza cocka (#13902) üzenetére


M107
addikt

:R

Sose hidd, a DL lemezek írása amúgy is nem minden íróval jön össze +számít a lemez minőségén kívűl ami akár darabonként is változhat a mid, számít az adott író firmware stratégiája a lemezre, az író hogyan viszonyul a DL lemezekhez ill. azok írásához.
Számít, milyen chipset az íróban pl : 4165B (Resans) 4166B (Panasonic) /LG/.
Számít, az adott sebességek és a midhez kapcsólodó írás stratégia ami szintén az adott író firmware-ában van eltárolva. S lehet hogy a legfrissebb frimware-val már nem úgy írja az adott lemezt az író mint az eggyel régebbivel.

A DL lemezek írásra mindig is lutri volt kiszámítani és olyan lemezeket várni mint egy single layer-s lemez esetén (minőségi) Verba U.A.E soha sem volt várható.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13904) cocka válasza M107 (#13903) üzenetére


cocka
veterán

Most mondok egy vicceset. Nálam a fenti maxelleket jobban szereti, mint a fenti verbatimokat. :D

Rontási arány:

Maxell: 26 lemezből 3 rontott
Verbatim: 5 lemezből 3 rontott

Nincs újabb firmware ehhez az íróhoz. :)

(#13905) M107 válasza cocka (#13904) üzenetére


M107
addikt

:R

DL lemezt még nem rontott nekem egy író sem, pedig írtam párat anno DL aranysárga Maxell-t is több hengert.
Viszont ha valami hiba volt az egyrétegű Maxell -r +r lemezeken anno el sem kezdte írni kidobta lead in hibával
-elfogyott a karibrációs terület oszt csókolom.

Lehet, hogy valami atapi vezérlő hiba vagy az Ide-Sata vezérlő kavar lehet esetleg valami klónozó program van fenn kavarhat haj jaj...
Ennyit nem szabadna rontani....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13906) cocka válasza M107 (#13905) üzenetére


cocka
veterán

És amikor megírja, akkor nem hibás? 2. rétegre váltásnál kiírja, hogy lézerbeállítási hiba és onnantól kezdve kuka. Csak azt nem értem, hogy miért nem lehet ezt újrapróbáltatni? Réteghatáron úgy is újra felpörgeti a lemezt, ha jól hallottam, szal. próbálgathatná vagy 3-szor, amíg nem sikerül beállítani a lézert.

(#13907) johnywalker válasza cocka (#13906) üzenetére


johnywalker
őstag

Már ne haragudj, de én nem tudok ilyen statisztikára példát mondaniElsősorban Verbatim lemezeket használtam mostanság (régebbi Phillips-et nem számítva).Nem tudok ilyen statisztikát összehozni, hogy egy hengerből hány sikerűlt, vagy sem.Persze mostanság JVC/Taiyo lemezeket használok, de elsősorban CD lemezeket rontottam, filmet szinte alig.Persze egy audio cd írása mindig igényesebb mint más.Ráadásul video lemez írási hibára alig akad példám, persze egy kiváló sorozatú Pio 216 író mellett.

(#13908) cocka válasza M107 (#13905) üzenetére


cocka
veterán

És neked milyen íróid vannak?

Nézegettem itt a hardveraprón idés írókat, de az enyémtől csak szarabbak vannak úgy tűnik. Bár ha esetleg tudtok ajánlani egy jót idés változatban, azt megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#13909) M107 válasza cocka (#13908) üzenetére


M107
addikt

:R

Megmondom nem titok, de nem egy nagyszámok .....

Plextor 712A IDE, LG 4166B IDE, a továbbiak Sata írók : Samsung SH 224BB, Pioneer BDR-206D, Samsung SE-208AB.
Ez mind benne van a gépemben.
Mindkét ide cukor de a plex az nem ír Dual mert nem is tud...., SH-224BB nincs az a lemez amit ne olvasna be jó az általam körzővel agyon karcoltat biztos nem :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13910) M107 válasza cocka (#13908) üzenetére


M107
addikt

:R

Jó ide író :

Samu 223L, 222A (Ide) optirac NEC 7260, mondjuk ő sata. PIO 111-112-115-116 LG 4163-4165-4166-4167B
A 4164B-ket asztali dvd-+rw-k-ben láttam már egy jó párat.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13911) cocka válasza M107 (#13910) üzenetére


cocka
veterán

optirac NEC 7260

Ha ez jó írónak számít, akkor nem tudom, hogy ez miért nem:

Optiarc DVD RW AD-7200A

Annyival tud többet a 7260, hogy a DVD+R/-R-eket nem 20-szorosan, hanem 24-szeresen is tudja írni meg a +R DL-t 8-szoros helyett 12-szeresen, bár sose láttam még olyan írót, ami DL lemezek esetén fel is kínálta volna a 12-szeres írás lehetőségét, szal. gondolom ez csak ilyen dísznek van. Meg a lemezek is nyilván 8-szoros sebességre vannak hitelesítve.

Pioneerból melyik tud ramot írni? Mert ahányszor rákeresek ezekre mindig a D verziókat dobja ki, azokban meg nincs ramírás support, nekem pedig néha kéne.

(#13912) jeni válasza cocka (#13911) üzenetére


jeni
félisten

Pioneerból melyik tud ramot írni? Mert ahányszor rákeresek ezekre mindig a D verziókat dobja ki, azokban meg nincs ramírás support, nekem pedig néha kéne.

azok amelyek L végződésűek,de lehet a D-ből csinálni L írót is
szerk.:
a sima betű nélküli az csak olvassa.

[ Szerkesztve ]

(#13913) zozopapa68 válasza jeni (#13912) üzenetére


zozopapa68
tag

Pioneer-ból a D-re végződőek csak olvassák az összes többi verzió, meg is írja a RAM-lemezeket.

(#13914) zozopapa68 válasza cocka (#13911) üzenetére


zozopapa68
tag

Az IDE írók közül a 7200A-nál jobbat nem nagyon fogsz találni. (7200A etalon írónak számít.)
Inkább nézd meg amit M107 mondott, hogy van e valami gubanc a gépeden.

[ Szerkesztve ]

(#13915) zozopapa68 válasza jeni (#13912) üzenetére


zozopapa68
tag

Elnézést ezt a választ (#13911) cocka-nak akartam írni.

A myce.com oldalán találta FTI DL-t 12x sebességgel megírva Optiarc AD-7200A-val.

[ Szerkesztve ]

(#13916) cocka válasza zozopapa68 (#13915) üzenetére


cocka
veterán

Na akkor nézzük sorban.

atapi vezérlő hiba

Szoftveres vagy hardveres?
sw rész: Hát ez egy nem túl régi xp telepítés, szóval gondolom, hogy nem eleve hibás atapi drivert rak fel az elején. Meg ha jól sejtem az általános atapi driveren kívül nem sűrűn szokott kelleni KÜLÖN atapi drivert telepítgetni.

hw rész: Most konkrétan az alaplapi ide portra gondolsz? Vagy a kábelre? Netán a molex csatira?

klónozó program van fenn

Ha a Daemon Tools Lite 5 annak számít, akkor van fenn. De eleve sosincs alapból felmountolva a meghajtó, szal. csak akkor van effektíve használatban, amikor egy isot, bint vagy nrgt akarok mountolni.

Nekem eleve nem is 1.Z3 firmware van rajta, hanem a gyári 1.09-es. Ha jól látom az 1.Z3 ráadásul régebbi.

(#13917) digikábeles


digikábeles
aktív tag

Van egy Panasonic asztali íróm. DVD RAM lemezt már egyáltalán nem játszik le, de a DVD-t azt igen. A szervizben azt mondták, gyenge a lézerfej, 40 ezer ft. lenne a csere. Szeretnék még néhány lemezt kiíratni vele. /DVD-R/ Mit tanácsoltok, milyet vegyek?

(#13918) zozopapa68 válasza cocka (#13916) üzenetére


zozopapa68
tag

A Daemon Tools okozhat lemezkezelési problémákat bekapcsolt állapotban (a másolásvédelem kijátszására használt emulációk) vagyis nem számít, hogy egyetlen meghajtót sem hoztál létre.
Kikapcsolt állapotban állítólag nem kavar be, de jobb leszedni a gépről pláne ha írási problémáid vannak.

Itt van a leírás, hogyan kell eltávolítani a gépről.: (#13763) M107

[ Szerkesztve ]

(#13919) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#13918) üzenetére


zozopapa68
tag

A használt emulációkat így tudod kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#13920) cocka válasza zozopapa68 (#13919) üzenetére


cocka
veterán

Nálam nem is fut a program és a rendszer indulásakor sem indul automatikusan. Ha pedig nem fut, akkor meg nem tök mindegy, hogy be van-e kapcsolva bármiféle emuláció vagy sem?

Na íme egy FalconMedia cuccos:

[link]

A maxellnél sokkal jobb, de a verbatimnál meg nem sokkal rosszabb.

(#13921) zozopapa68 válasza cocka (#13920) üzenetére


zozopapa68
tag

A háttérben attól még futhat és simán bekavar az írásnál. Szerintem cseréld le a Virtual CloneDrive nem okoz ilyen problémákat.

Ez az FTI DL szerintem jobb mint a most kapható Verbatim (UAE) DL lemezek.
A Maxell is jobb írná 2,4x sebességgel, de a hoz FW-be át kellene állítani az írási stratégiát . :R

[ Szerkesztve ]

(#13922) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#13921) üzenetére


zozopapa68
tag

Bocs a betűkihagyásokért remélem azért így is érthető volt.
Külföldi fórumok szerint a bolygó legjobb DL lemez írója az Optiarc AD-7240s és csak utána jönnek a Lite-On írók.

[ Szerkesztve ]

(#13923) zozopapa68 válasza digikábeles (#13917) üzenetére


zozopapa68
tag

Mostanában a Verbatim DVD-R Taiwan 25db-os hengeres és a 15db-os zsugorfóliás elég jó minőséget hoz nálam.

Verbatim DVD-R 16x 25cake *Taiwan*

(#13924) Ottó58


Ottó58
senior tag

Író-lemez véletlenszerű párosítás:

Nem tudom, milyen gyártású Verbatim.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13925) zozopapa68 válasza Ottó58 (#13924) üzenetére


zozopapa68
tag

Nagyon emlékeztet a 15db-os zsugorfóliás Verbatimra a magasabb C1 hibák miatt.

Optiarc AD-5280S 12x írás

(#13926) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#13925) üzenetére


zozopapa68
tag

Pontosabban PIE hibák mert a C1 az a CD-nél van.

(#13927) M107 válasza cocka (#13916) üzenetére


M107
addikt

:R

Virtual CloneDrive 5.4.7.0 [link]

Daemon takarítsd le, tégla is egyébként

[link]
[link]

Google :

[link]

UI:

Ha Windows 8.1 használsz, az iso-t az alap windriver is kezeli, de látom XP-t.
Régebbi másolás védett játékokkal is elboldogul semmi gond nélkül.
Bármilyen képet (cd/dvd/blu-ray) átalakíthatsz könnyedén Ultraiso
[link]
magyarul is ért, s van portable változat, ami nem igényel ugye telepítést.
[link]

Remélem tudtam segíteni.....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13928) -szabi-


-szabi-
őstag

Vásároltam ebből a Verbatim DVD+R Taiwan lemezből.
Ilyen lett:
Pioneer 110d fw1.41 / ImgBurn / 6x írás /

Pioneer 215d fw1.22 / ImgBurn / 6x írás /

Pioneer 216d fw1.09 / ImgBurn / 6x írás /

Pioneer 209ebk fw1.20 / ImgBurn / 6x írás /

nec 7241 fw1.02 / ImgBurn / 6x írás /

nec 7261 fw1.03 / ImgBurn / 6x írás /

Pio-k nagyon gyengék nec-hez képest.

üdv
szabi

(#13929) Ottó58 válasza -szabi- (#13928) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ezt bizonygatom én is, az utolsó pio 216D-t emiatt adtam el.
Ilyen lemezt ( MCC 004) az Optiarc íróim írták meg válogatás nélkül, habár nálam lévő széria nem a legjobbak közé tartozott. A Samu223F sorra rontotta, a Lite-On is gyengén írta, stb.
Nem vagyok Sony fan, de a legjobb írók közé sorolom az optiarcot.
Mostanában a Sony 7200A (IDE) íróval írom a lemezeim!!!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13930) cocka válasza Ottó58 (#13929) üzenetére


cocka
veterán

Mostanában a Sony 7200A (IDE) íróval írom a lemezeim!!!

Én is mivel csak ez van. :D

(#13931) zozopapa68 válasza -szabi- (#13928) üzenetére


zozopapa68
tag

Én is vettem a Verbatim DVD+R Taiwani lemezből nagy részét Pio-val írtam meg, de lényegesen jobb lett. Már egy jó ideje kerültem a +-os Verbatimot, mert nagyon gyenge lett a minősége. Holnap teszek fel róla képeket.

[ Szerkesztve ]

(#13932) digikábeles válasza zozopapa68 (#13923) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Köszi szépen! Nagyon régen vettem és írtam lemezeket. A gyártás óta eltelt idő az számít szerinted?

(#13933) zozopapa68 válasza digikábeles (#13932) üzenetére


zozopapa68
tag

Ha tudsz régebbi gyártású minőségi lemezeket vedd meg bátran. Általában jobb minőségűek mint a mostanában gyártott lemezek. Szerintem még olyan sok idő nem telt el a 4x vagy 8x-an írható lemezek megjelenés óta, hogy elöregedjenek. A régi 4x, 8x lemezek jobb minőséget képviselnek, mint a mai 16x lemezek.

Plextor DVD+R 8x, 4x sebességgel írva

[ Szerkesztve ]

(#13934) cocka


cocka
veterán

Na konkrétan ez volt az a Verbatim, amit nem annyira csipázott az Optiarc:

[link]

MKM003

[ Szerkesztve ]

(#13935) -szabi- válasza zozopapa68 (#13931) üzenetére


-szabi-
őstag

Ugyanonnan vásárolunk. :)

(#13936) zozopapa68 válasza -szabi- (#13935) üzenetére


zozopapa68
tag

Szerintem az egyik legjobb webshop főleg, hogy Pick Pack Pont-ra is lehet rendelni.
A + Verbatimot Lex Icon miatt próbáltam ki, mivel nagyon jók voltak a tesztjei.

[ Szerkesztve ]

(#13937) pami5


pami5
aktív tag

:C

Hosszabb ideje olvasom, hogy két-három fórumtag vitatkozik, (ezt PÜ-ben is megtehetné), a saját igazát igyekszik bizonyítani, pedig nem vitatkozni, hanem a jó tanácsot megfogadni és tenni kellene a javítás érdekében.
M107 írta és nagyon igaza van: Sose hidd, a DL lemezek írása amúgy is nem minden íróval jön össze +számít a lemez minőségén kívül ami akár darabonként is változhat a mid, számít az adott író firmware stratégiája a lemezre, az író hogyan viszonyul a DL lemezekhez ill. azok írásához. (+ az írási sebesség is számít!)
Nálam semmilyen Deamon Tools, vagy hasonló prg. nincs feltéve, (nem kell az igazam mellett érvelnem) nem is okozhat gondot.
Az említett DL lemez (MID: FTI R08-065) általam írva ilyen eredményt hozott:
6x

8x

Érdemes a látottakból a tanulságot levonni. Ez mai írás.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13938) cocka válasza pami5 (#13937) üzenetére


cocka
veterán

(ezt PÜ-ben is megtehetné)

Akkor nem pörögne a fórum. Fenn kell tartani a látszatot, hogy baromi aktív ez a topic. :D Ha netán más is idejön, rögtön lássa, hogy itt valószínűleg hamar választ kap.

(+ az írási sebesség is számít!)

4-szeres, de minden lemez 8-szorosra van hitelesítve nyilván. Akkor érdemesebb lenne 8-szoros sebességre váltanom?

Amúgy meg eddig sem titkoltam mikre írogattam:

Maxell, mid: RITEK S04
Falcon, mid: FTI R08
Verbatim, mid: MKM 003

Kicseréltem az ide kábelt 80 eresre, hátha jobb lesz. De mióta ez megtörtént, azóta egyetlen maxellt sem írt meg rendesen. A Falcont meg simán megírja. :D

Gondolom ezek az írók nem örökéletűek, szal. x mennyiségű írás után, természetes, hogy elhasználódik és már a rosszabb minőségű lemezeket zsinórban rontja, a jobbat meg még megírja.

De akkor ezentúl csak Falcont fogok venni. Lekopogom, azzal MÉG nincs gond.

Ja meg persze a CD-RWket is gond nélkül írja. Kéne már majd sima egyrétegű dvdt is írni, kíváncsi vagyok azokkal mi a helyzet.

(#13939) cocka válasza M107 (#13927) üzenetére


cocka
veterán

Ultraisot használok és nem igénylek hozzá magyar nyelvet. Remélem azt nem kell eltávolítanom a sikerhez. Aztán a végén majd összeszámolom mennyi mindent tettem meg a siker érdekében, de ha annak ellenére is rontani fog, akkor gondolom az lehet a magyarázat, hogy öregszik. Ha jól tudom 2008-as ez az író, legalábbis a firmware-e szerint. Szal. legjobb esetben is már 6 éves ez az író.

Mondjuk most jutott eszembe, hogy igazából nincs is szükségem különösebben virtuális meghajtóra, mert az UltraISO-val tudom tallózni az isokat meg a dmgket is.

Na most ugye ha nincs benne boot infó, akkor egy az egyben másolható a gépre a tartalom, szal. akár gépről is mehet, ha pedig van benne boot infó, azt vagy kiírom cdre vagy rámásolom pendrive-ra és bootolok a penről vagy a cdről vagy virutális gépről futtatom, ami meg alapból tud mountolni. Vagy netán az is bezavarhat, hogy virtuális gépet futtató programok vannak telepítve?

[ Szerkesztve ]

(#13940) pami5 válasza cocka (#13938) üzenetére


pami5
aktív tag

Nem kételkedtem benne, hogy válaszolni fogsz. Nem kell "pörögni" a fórumnak, a látszat fenntartása sem cél.
A fórum (régebbi) tagjai ide nem vitatkozni, hanem tapasztalatot cserélni járnak.
A lemezek 4-6-8x vagy 12x-es sebességre való kategorizálása nem igazán hoz jó eredményt, mert minden író, más fw-vel, klf. sebességeken adja a legjobb eredményt az adott lemezeken. (az AD-7200A sem egy csoda, csak nagyon jó író!)
A 2005-ös (10 éves) 112D-m ma is jól működik, persze nem minden lemeznél, talán azért, mert eddig is "jó" lemezeket kapott.
A DL lemezt nagyon ritkán használok (most is csak célzattal), mert általában csak egyrétegű DVD-t használok, arra archiválok évek óta.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13941) cocka


cocka
veterán

De mióta ez megtörtént, azóta egyetlen maxellt sem írt meg rendesen.

Helyesbítek. Azóta egyet megírt. :)

(#13942) zozopapa68 válasza -szabi- (#13928) üzenetére


zozopapa68
tag

A Pioneer-ok védelmében itt vannak a megírt + Verbatimok.

Pioneer 212D 8x írás

Pioneer 215D 12x írás

Pioneer 216L (FW 1.10) 12x írás

(#13943) jeni válasza pami5 (#13940) üzenetére


jeni
félisten

a 2005-ben már kijött a 112D?
meglep mert én még 2003-ban vettem a Teac-WD-50E írót ami a 106D-nek felel meg,akkoriban fehér szín volt a trendi,és az is tökéletesen müxik ma is. A Pioneer 112D írót az az inkább 2008 után jöhetett

(#13944) jeni válasza jeni (#13943) üzenetére


jeni
félisten

lehet,hogy igazad van. most megnéztem a fehér 216D-t és azon a 2008-s dátum szerepel

(#13945) -szabi- válasza zozopapa68 (#13942) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt nagyon nem értem.
Ugyanaz a lemez, azonos boltból.
Azonos az író.
Mégis csúnya eltérés van a végeredményt tekintve.

Pioneer 215d

Pioneer 216d / 216l

üdv
szabi

[ Szerkesztve ]

(#13946) zozopapa68 válasza jeni (#13944) üzenetére


zozopapa68
tag

A Pioneer 112D nálunk 2007-ben debütált.
Az én Pioneer 110D íróm 2005 Decemberi.

(#13947) zozopapa68 válasza -szabi- (#13945) üzenetére


zozopapa68
tag

A Pio-k nem szoktak ekkora különbséggel írni az Optiarc hoz képest. Szerintem a Plextor valamiért nem képes korrekt módon leellenőrizni a Pioneer által írt lemezeket ( ezt nevezem én diszkriminációnak).

(#13948) zozopapa68 válasza -szabi- (#13945) üzenetére


zozopapa68
tag

Nálam a Lite-On slim nem képes normálisan leellenőrizni a Pioneer-el írt lemezt csak a jitter miatt szoktam használni, amikor az Asusal mért értékek gyanúsan magasak

Pioneer 216D-vel írt lemez

[ Szerkesztve ]

(#13949) pami5 válasza jeni (#13943) üzenetére


pami5
aktív tag

Lehet, hogy nem pontosak az emlékeim. Az biztos (ma is meg van), hogy "fehér" előlapos volt. Lehet, hogy talán később jött ki, de a mai napig jól működik. A tesztek azt igazolják, hogy akkor még (2005. március) Nero-t használtam, főleg 4163B-vel és EMTEC+R /MID: POMSC001 002/, meg Maxell+R /MID: Ritek R2/ lemezekre írtam. Sok még ma is hibátlan.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13950) -szabi- válasza zozopapa68 (#13947) üzenetére


-szabi-
őstag

Ezt letesztelem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.