Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13501) Joltee válasza Flashget (#13500) üzenetére


Joltee
aktív tag

Amit én láttam az nem DL lemez volt, hanem egyrétegű mínuszos.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#13502) Flashget válasza Joltee (#13501) üzenetére


Flashget
félisten

én csak példaként írtam a DL lemezt.

Realme GT Master Edition

(#13503) Nor- válasza peu407 (#13497) üzenetére


Nor-
tag

Ez lehet jó, csak épp ahogy már írták mások, a fotó nem a termékről készült nagy valószínűség szerint ...

http://itmedia.sk/

(#13504) verybigboy


verybigboy
senior tag

XBOX-os kollégák panaszkodnak, az UAE DL lemez valamiért megváltozott!!! Én még nem láttam az új lemezt, állítólag még vékonyabb lett maga a lemez .... A szingapúri nyomtatható lemez hez képest az UAE lemez érezhetően vékonyabbra sikeredett, s most ehhez az eleve vékonyabb lemezhez képest is sikerült (állítólag) visszalépni, azaz még vékonyabb lemezt gyártani.

Tapasztaltatok ilyet Verbatim DL lemez esetében? Tudtok, olvastatok valami infót erről?

Köszi!

(#13505) Nor- válasza verybigboy (#13504) üzenetére


Nor-
tag

Nem tapasztaltunk, bár az is igaz hogy a verbatimnál elég erős hiány volt DL-ből meg BD-ből is az utóbbi időben, most fog érkezni új szállítmány valamikor.

http://itmedia.sk/

(#13506) M107


M107
addikt

:R

Tesco DVD-RW akadt a kezem közé vagy 2 éves lehet apám vett ano MID :I 11:21:31 Media Type: DVD-RW (Disc ID: INFOMEDIAA20)

:)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13507) pami5


pami5
aktív tag

Sajnos, néha ilyen is előfordul,

de a következő már ilyen:

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13508) Flashget válasza pami5 (#13507) üzenetére


Flashget
félisten

ritek F16-tól már az első is szép írásnak számít hát még a második! Grat!

hihetetlen, hogy pár éve ez még az elmegy kategória volt...

Realme GT Master Edition

(#13509) M107 válasza Flashget (#13508) üzenetére


M107
addikt

:R

Sajnos DVD az már olyan mint a Transformers 4 alcíme (Kihalás kora).

Flahsget :

Xiaomi Redmi 1s (látom nálad a minőség az első :) Nem cslódtam benned olyan vagy mint Kicsirigó, VBB, GG72, szóval a minőségi elit.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13510) Flashget válasza M107 (#13509) üzenetére


Flashget
félisten

:C

jó mestereim voltak. :DDD
nagyon pöpec "kis" teló :)

Realme GT Master Edition

(#13511) pami5 válasza Flashget (#13508) üzenetére


pami5
aktív tag

Köszönöm véleményed. :R
A kapottak arra engednek következtetni, hogy egy jobb szériát foghattam ki.
Régebbi lemezeim vásárlásánál is a jobbat kaphattam, mert korábbi írásaim ellenőrzésénél a 2006-ban kapott és írt lemezek még ma is ilyen tesztet adnak.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13512) verybigboy válasza pami5 (#13511) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ebben az is közrejátszhat azért hogy odafigyelsz a lemezeidre, nem ide-oda kallódnak az asztalon, ágyon ... ágy alatt :) ... ez sem mindegy természetesen!

(#13513) pami5 válasza verybigboy (#13512) üzenetére


pami5
aktív tag

:R
Köszönöm véleményedet. Meglátásod tökéletes! Nincs kallódó lemez, nincs kölcsön lemez! (havernak másolat grátis) DVD-k tokban, egyebek külön-külön tárolva, tőlem telhetően ideálisan. (csekély ingadozású hőfok és páratartalom, fénytől védve /sötét helyen/ egyesével, stb. "zsíroskenyér" és ujjlenyomat mentesen) Így láttam a legjobbnak!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13514) verybigboy válasza pami5 (#13513) üzenetére


verybigboy
senior tag

Tudom! Semmi "extra" csak úgy ahogy azt tárolni kell.

Sajnos egyikünk sem engedheti meg magának hogy külön DVD szobát tartson fenn és ott mind páratartalmat, mind hőfokot tekintve ideális körülményt teremtsen ...

Amit tudsz megteszel értük, figyelsz rájuk, és itt is van az eredmény, korrektül visszaolvasható adathordozók!!!

Szép!

(Jó látni mégy ilyen emberkéket akik annak ellenére hogy a DVD csúcs időszakán már vagy 2-3 éve túl vagyunk, kitartanak ezen formátum mellett. Le a kalappal ... és nem feladni :) )

(#13515) pami5 válasza verybigboy (#13514) üzenetére


pami5
aktív tag

Bár RelakS #13459 hsz-a szerint

Az szerintem nem teljesen normális, aki egyszer írható lemezt vesz napi mentésre, még ha 50 forint is lenne...

Ez a vélemény kicsit egyedi és erős! Lehet, hogy (többed magammal) nem vagyok teljesen normális (bár ennek nyomait én eddig még nem fedeztem fel), de még mindig biztonságosabbnak tartom az ilyen mentést és tárolást, mint a HDD-t. Egy-két DVD esetleges elvesztése nem azonos egy-két TB-nyi adat elvesztésével! Továbbra is kitartok a DVD-s mentés mellett! :)

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13516) -=RelakS=- válasza pami5 (#13515) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Napi mentésről volt szó, amikoris naponta kiírod ugyanazt az adatot, és nem sok különbség van az előző napihoz képest. (amit dolgoztál ugyebár) :) Ilyenkor a lemez/szalag a normális, vagy az újraírható lemez.

Olyan dolgokhoz, amiken már nem akarsz változtatni, mert nem dolgozol már rajta, vagy eleve úgy jó, ahogy van, jó az egyszer írható média, de az meg nem napi mentés, hanem archiválás.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13517) pami5 válasza -=RelakS=- (#13516) üzenetére


pami5
aktív tag

Véleményt alkothatsz, de ne adj "hangot" véleményednek, mert nem tudhatod, hogy kit bántasz meg vele!
Nem tudhatom, hogy mennyi tárhelyed van - nekem 6TB - de a napi mentést nem látom indokoltnak, főleg a filmek és a családi fotók tekintetében.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13518) -=RelakS=- válasza pami5 (#13517) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Itt valami fogalom zavar lesz!

Ebből a hozzászólásból indultam ki: (#13455 - #13458-as hozzászólások)
"Maximum arra tudom elképzelni hogy párat veszek és kimentem rá a legfontosabb adataimat. De napi mentésre hülyeség mert gyémánt áron van."

Nálam a "napi mentés" az alább leírt dolgokat jelenti, tehát hogy "naponta" a "munka könyvtáradat" teljesen lemented, így ha beüt a ménkű, egy napi munkádnak annyi. Ez rengeteg tárhelyet követel, újraírható média ideális hozzá, mert az egyszer írhatóból nagyon sokat felemészt -> pazarlás.

Gratulálok a 6TB-odhoz, meg minden, de az általad említett családi fotókról az általam említett napi mentés tényleg hülyeség, ebben egyetértek. Ezeknek a DVD-re BD-re kiírása az én értelmezésemben "archiválás". Archiválásra viszont pont az egyszer írható az ideális, egész egyszerűen azért, mert rosszindulatú programok nemigen tudják tönkrevágni az adatodat.

Így már remélem érted, miért tartom marhaságnak a "napi mentés"-re az egyszer írható lemezeket.
Még egyszer: a családi fotók, filmek, etc kiírása nem napi mentés, az már "archiválás".

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13519) pami5 válasza -=RelakS=- (#13518) üzenetére


pami5
aktív tag

Lehet, hogy fogalom zavar van, de hol?

Ebből a hozzászólásból indultam ki: (#13455 - #13458-as hozzászólások)

Figyelmesen visszaolvasva a hsz-okat, ezek egyértelműen a BD lemezről szólnak.
BD-ből a 25GB-s RW (újra írható) kb. 1500-2000,-Ft között mozog, ami nem ideális mentésre.

Ahogy djculture írta "Maximum arra tudom elképzelni hogy párat veszek és kimentem rá a legfontosabb adataimat. De napi mentésre hülyeség mert gyémánt áron van."

De a "fontos adatok" és a "napi mentés" között óriási különbség van!

OFF

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13520) ariel96 válasza pami5 (#13483) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Kaptam egy ilyen képet, de nem tudom értékelni.

Üdv :U

(#13521) pami5 válasza ariel96 (#13520) üzenetére


pami5
aktív tag

Ezt a tesztet felesleges értékelni, mert nagyon rossz.

Röviden : PIE (grafikonnál a felső érték) max. 280 lehet (a 300 már szar!), de akkor minőségi, ha 10-12
(max. 15, de csak 1-2 esetben "tüskeként") fölé nem megy és az össz. hibák száma 50000-nél
nem több
PIF (grafikonnál az alsó érték) max. 4 lehet, de az a legjobb, ha 2 fölé nem megy és a száma
max. 1000

JITTER (ilyet nem látok) max. 10-12% legyen DVD-nél (és lehetőleg egyenes vonalú.)
ez avi filmek, vagy adatok esetén 14% is lehet

JITTER-t vagy az író nem tud mérni, vagy a beállításoknál kell beállítani

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13522) ariel96 válasza pami5 (#13521) üzenetére


ariel96
tag

Nem tudom, hogy ez a lemez amit haszáltam, elfogadható kategóriába tartozik-e.
Ezt a rossz eredményt, minek köszönhetem?
Rosszul írtam ki a lemezt?

:(( :U :F

(#13523) pami5 válasza ariel96 (#13522) üzenetére


pami5
aktív tag

Csak a márka név maradt, ez a MID ma már nem igazán ajánlott.
Az eredményt befolyásoló tényezőket PÜ-ben (olvasd!) leírtam.
Nem valószínű, hogy rosszul írtad ki a lemezt. Bár nem tudom, milyen író prg-ot használsz, de szerintem egyik sem okozhat ilyen eredményt. Inkább az író, fw, írási sebesség összehangolására törekedj.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13524) pami5


pami5
aktív tag

A Verbatim-R - nem pontosan behatárolt - "fénykora"-ban írt és ma tesztelt egyik lemezének képe:

A mai "minőséghez" képest ez ma már csak emlék!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13525) ariel96 válasza pami5 (#13483) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Ugyanazt a lemezt megnéztem másik gépen is:

Mi lehet a gond?
1. Az írható DVD minősége
2. A DVD író
3. Az íráshoz használt program?

Nero 2014 Platinum programmal írok, és csa 4x sebességgel.

:U

(#13526) M107 válasza ariel96 (#13525) üzenetére


M107
addikt

:R

Minőségi dvdíráshoz szükségeltetik:

- minőségi dvdíró legjobbak a Pata írók
- minőségi lemez s annak minőségi MID-je
- visszaellenőrzésre egy támogatott író (visszaelenőrzésre)
- normális kábelezettség (master/slave) PATA esetén
- sallangmentes íróprogram (portable Nero, Imageburn)
- adott lemezstratégiához megfelelő sebesség ami lehet 4-6-8 esetleg 12 X
- normális Sata és Pata driver vezérlő az operációs rendszer alatt

Elnézést ha kihagytam valami fontosat.

UI:

Egy mid nem jelenti azt, hogy egy bizonyos lemezen tökéletes az eredmény, de egy másikon már u.a az lesz.

Példa:

Infromade Philips létezik szériasorszámmal ellátott, minőségi lemez, de van szériasorszám nélküli u.a olyan mid-ű lemez és a kettő közt van külöbség pedig kinézet és a mid u.az
Árban is megmutatkozott megmutatkozik ez pl a jobb mides drágább mint a kevésbbé jobb mid-ű társa.

Manapság nehéz találni jó lemezeket ha csak valaki el nem spájzolt belőlük sokat még anno.

Anno és is spájzoltam többhelyről U.A.E verbaitm lemezt, van is még vagy olyan 500 darab, anno 2012-2013 közt darabját 225-290 ft között vettem 50 hengerekben.
Kisebb vagyon költöttem rájuk, de megérte. ritkán kerülnek rájuk de akkor is csak családi anyagok, s dokumentumok

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13527) djculture válasza M107 (#13526) üzenetére


djculture
félisten

"minőségi lemez s annak minőségi MID-je" Ami mamár magyarországon hivatalos kereskedelmi forgalomban nem létezik..

(#13528) Ottó58 válasza ariel96 (#13525) üzenetére


Ottó58
senior tag

Samsung 203D erre a tesztprogramra nem jó.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13529) donw3ga


donw3ga
senior tag

Sziasztok,
többször, vásároltam már verbatim printable dvd+r (MCC-004) (43512) típusú lemezt innen amit SAMSUNG SH-224DB író + image burn-nel megírtam, minden gond nélkül, most a legutolsó rendelésből szinte egy lemezt sem tudok megírni, véletlenszerűen 8% ;32%; 50%-nál megáll az írás (15 lemezből 10 kuka :W ), próbaképpen az adott .iso képfile-t felírtam többször is egy dvd+rw lemezre hibátlanul. Mi lehet szerintetek a gond, ennyire rossz minőségű a lemez vagy az íróval van a gond?

(#13530) djculture válasza donw3ga (#13529) üzenetére


djculture
félisten

Megkell érteni hogy a dvd és cd kora lejárt muszájból gyártják kinában és indiában mellékszalagokon még. Egykét gyártó gyárt még prémium minőséget de azt kereskedelmi forgalomban nem nagyon kapható, mert kis szériás és drága.

(#13531) donw3ga válasza djculture (#13530) üzenetére


donw3ga
senior tag

Megértem, viszont van egy évben 4-5 alkalom amikor alkalmanként 30-40db dvd-t kell nyomtatnom/írnom, esetleg van más nyomtatható dvd alternatíva? mondjuk eddig ebből a tipusból írtam kb. 300-400db-ot nem volt soha semmi gond.

(#13532) djculture válasza donw3ga (#13531) üzenetére


djculture
félisten

Vastagsága ugyanolyan a régi meg a mostani lemeznek amúgy? Pluszos nyomtathatóban nem nagyon tudnék amugy alternativát mondani minuszosba ott a falcon média: [link]

Verba amúgy régóta ilyen vagy kifogsz egy jót vagy nem , van amikor hengeren belül is van egy jó széria meg egy gány irhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#13533) Ottó58 válasza donw3ga (#13529) üzenetére


Ottó58
senior tag

Esetleg más íróval kipróbálni?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13534) donw3ga válasza djculture (#13532) üzenetére


donw3ga
senior tag

A régiből már nincs így nem tudom összehasonlítani a vastagságukat. Igazából mindegy, hogy mínuszos vagy plusszos, az utóbbit használtam egy jó ideje. Köszi ezt a falcont kipróbálom. Noti irójával próbálkoztam 50%-os sikerrel.

(#13535) verybigboy


verybigboy
senior tag

Esetleg régi, jó íróval lehetne még megírni jól, pl. LG GSA-4163B (IDE) LG GSA-4167B (IDE) Pioneer DVR-215L (SATA) NEC 7200A (IDE) NEC 7203A (IDE) SAMSUNG SH-S203B (SATA) SAMSUNG SH-S222L (IDE)

(#13536) M107 válasza donw3ga (#13529) üzenetére


M107
addikt

:R

Tutkó lemez lesz, mert írtad hogy dvd+rw-re viszont simán megy, viszont itt meg az van hogy az RW lemezek írásához nagyobb lézer energia kell, mint a simához így akkor lenne baj ha már erre sem írná meg vagy hibázna.
Mivel a sima +-R lemezekhez gyengébb lézer erő kell így kizárva az íróhiba, hogy mint még egyszer leírom említetted, hogy az RW lemezeket gond nélkül megírta.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13537) donw3ga válasza M107 (#13536) üzenetére


donw3ga
senior tag

Köszönöm szépen a részletes választ :R

(#13538) donw3ga válasza verybigboy (#13535) üzenetére


donw3ga
senior tag

Van itthon egy TS-H552, de az alaplapomon (H87 chipset) már nincs IDE csatlakozó. Az az érdekesség, hogy sata <-> ide átalakítóval csatlakoztattam, a BIOS-ban megjelenik az eszközök között az író, de a windowsban (8.1) semmi nyoma, még ismeretlen eszközként sem jelenik meg.

(#13539) verybigboy válasza donw3ga (#13538) üzenetére


verybigboy
senior tag

Sajnos igen ... a technika úgy halad hogy a régi igen jó eszközöket (amik a mai gyatra írókat kenderbe verik bármikor) már sajnos nem támogatják. Mondanám Neked XP meg régi gép (és ez így igaz!) de természetesen Téged is megértelek, nehogymár ott tartson a technika hogy ha egy DVD-t akarok megírni, akkor arra külön számítógépem legyen ... de majdhogynem ez a jelenlegi helyzet!

Ha nincs IDE csati (IDE-SATA átalakítót nagyon nehéz jót találni!!!) akkor marad a SATA-s író, Pl. Pio 215L.

VBB.

(#13540) ariel96 válasza pami5 (#13483) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Ezt a lemezt másik gépen írtam. A lemezt ugyanonnan vettem, de nem mindig ugyanazt a minőséget kapom!

Vegyek új DVD írót? :U

(#13541) donw3ga válasza verybigboy (#13539) üzenetére


donw3ga
senior tag

Win 8.1 helyett felraktam a win7-et már a 15. lemezt írom hibátlanul. Valószínű valami driver gond lehetett? :F

(#13542) Ottó58 válasza ariel96 (#13540) üzenetére


Ottó58
senior tag

Milyen íróval írtad a másik gépen.
Próbáld meg tesztképes íróval (pl.Lite-On) tesztelni.
Nekem is van még 150 Verbatim +-os lemezem, amit a volt Samsung 224B, valamint a jelenlegi 223F íróm írás megkezdése után kis idővel elrontja, emellett a Lite-on íróim nem rontják, de nem is szépen írják meg.
Csak NEC és Sony írókkal tudom elfogadhatóan megírni.
Tessék: Samsung SH-224BB íróval.

Ja, és IngBurn-al írva.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13543) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Verbatim DVD-R TYG03
Optiarc 7200S 8x

(#13544) M107


M107
addikt

:R

Verbatim UAE
Friss írás PIO 206D BD-RW író :

UI:

Agyon telepített Windows 8.1 hiába a minőség az minőség 16x let írva, dvd film, nem is tipikus Dvd író hanem BD-RW és PIO hiába ajánlott író.....
Nem tesztelésre, beállított driverekkel ellátott oprendszer.
S még így is szép eredmény.......

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13545) Lex Icon válasza M107 (#13544) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az enyém is friss írás. Ott van a dátum.
Megörültem, hogy van jó minőségű lemezem (13db), de utánakerestem és rá kellett jönnöm, hogy 2008-ban vettem. :F

(#13546) verybigboy válasza Lex Icon (#13545) üzenetére


verybigboy
senior tag

TYG-s Verbatim akörül volt piacon, onnantól lefelé ment a minőség (nevezzük minőségnek???)

Igaz, M107 lemezei még ezt is überelik, az valószínű egy "golden" széria lehetett, hihetetlen alapanyag jött ki abban a szériában, de ezt láthatjuk is.

(#13547) ariel96 válasza Ottó58 (#13542) üzenetére


ariel96
tag

Szia!
Gőzöm sincs, milyen író lehet a gépben. Én így kaptam (nem gyári!). Neroval írtam a lemezt, az ImgBurn jobb eredményt produkálhat? Utána nézek az ajánlott íróknak, és januárban remélhetően tudok venni új írót. Lemezt is plusszosat fogok venni ezután. Kíváncsi vagyok eredményt tudok így elérni.

Üdv: :U

(#13548) pami5 válasza ariel96 (#13547) üzenetére


pami5
aktív tag

Szia!
Rövidesen próbálok Veled telefon, vagy e-mail kapcsolatot létesíteni a jelenlegi eredmények javítása érdekében. Egyelőre ne gondolj újabb íróra, ez sem rossz (csak nem minden lemezhez).
üdv. pami5

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13549) harkai1


harkai1
csendes tag

8x Imgburn írás a képen látható íróval. 80%-ig a PIE 60.000 volt utána hirtelen elszáll. Van valakinek ötlete, hogy mi okozza ezt?

A helyzet hasonló 12x és 16x írásnál is, az égetés ideje is tovább tart 1-2 perccel, mint kellene.

Legújabb firmware, driverek, új sata kábel, stb.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#13550) Ottó58 válasza harkai1 (#13549) üzenetére


Ottó58
senior tag

Próbáld frissíteni SB03-ra, és ha sikerült 6x-an írd meg.
Ha nem változik a tesztkép, ilyen a lemez.
Esetleg más íróval?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.