Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13451) djculture


djculture
félisten

Nekem a sonyhoz bevált a rossz mbi maxell is az a vicc.

(#13452) Nor- válasza tomaszka88 (#13448) üzenetére


Nor-
tag

Azt jelenti hogy nem garantált, hogy nem tudjuk hogy épp milyen lemezt kapunk ugyanabban a csomagolásban ...
Kinyitni meg nagyon nem éri meg őket, csak azért hogy megnézzük az aktuális 1-2000 darabnak mi a médiakódja ... (főleg mivel szállításon belül is lehet eltérő lemez ...)

http://itmedia.sk/

(#13453) pami5 válasza Lex Icon (#13442) üzenetére


pami5
aktív tag

Szlovák beszerzés. Ez Maxell, nyomtatható, a MID-et a tesztben láthatod.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13454) pami5 válasza Kcsabi (#13443) üzenetére


pami5
aktív tag

Több jó íróval is rendelkezem, meg ilyen lemezzel is. De most kapni csak ilyet lehet, azt se mindenhol.
:C

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13455) Nor-


Nor-
tag

Bár nem 100% témába vág, de a jövő hét végére igérte a panasonic az európai érkezését a BD-R lemezeknek. Mivel az új szállítmány árába a panasonic beleépítette a One-Blue licenszdíjat is, ezért az ár a korábbihoz képest kb. 60 forinntal magasabb lesz. (mindenhol)
A 10-es hengeres PANASONIC BD-R alap ára kb. 500 forint/db, míg a 25-ös hengeres ára várhatóan 485 Ft/db körül fog alakulni. (mennyiségi kedvezmények nélkül)

http://itmedia.sk/

(#13456) M107 válasza Nor- (#13455) üzenetére


M107
addikt

:R

Gyenge forint, de megéri ha marad a megszokott MEI-RAI minőség. :DDD
Csak maradjon is jó sokáig ne tünjön el megint pár hét hónap múlva.
15000 FT 30 db BD-R lesz ára, s lesz is aki megveszi.

Várjuk a fejleményeket.

UI:

Csak tényleg fontos dolgokra használjuk majd a lemezt, mert 500 ft egy hibás lemezért sokaknak a szíve fájdul meg egy-egy lemezrontásnál.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13457) djculture válasza M107 (#13456) üzenetére


djculture
félisten

Teljesen hülyeség annyiért megvenni. 1terás vinyó kerül annyiba 2 év garival. Ez meg még kevesebb tárhely is ráadásul ki be kell rakosgatni, röhelyes ár sajnos. Pedig ismersz én mióta meglett az első scsi cd iróm azóta lemezelek.

[ Szerkesztve ]

(#13458) djculture válasza djculture (#13457) üzenetére


djculture
félisten

Maximum arra tudom elképzelni hogy párat veszek és kimentem rá a legfontosabb adataimat. De napi mentésre hülyeség mert gyémánt áron van.

(#13459) -=RelakS=- válasza djculture (#13458) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szerintem itt nem pont ez lenne a felhasználási terület.

Az szerintem nem teljesen normális, aki egyszer írható lemezt vesz napi mentésre, még ha 50 forint is lenne...

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13460) M107 válasza djculture (#13457) üzenetére


M107
addikt

:R

A legtöbbjén a fontos MP3 FLAC mentéseim vannak olyan 2 TB idáig mind PANA 6X BD-R + fontos családi dolgok olyan 50 DB lemezen.

De most már csak a gyülő FLAC- okra használom + a családi dolgokra.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13461) djculture válasza M107 (#13460) üzenetére


djculture
félisten

Nekem a project ott kezdődne hogy a meglévő több ezer lemezt katalógizálni kellene. Melyik a legjobb ilyen gyors katalógizáló progi ami csak beteszem al emezt és könyvtárstrukturát készit autómatán amit el lehet menteni?

[ Szerkesztve ]

(#13462) Jimmy8


Jimmy8
senior tag

Sziasztok!

Hogy legyen egy kis lemezteszt is ;)
Vettem pár napja egy 2012-es évjáratú SONY 7283S írót (elvileg alig) használtan, és az IT-től TDK DVD+R, made in Taiwan 25-ös gurigát (CMC MAG M01). Nero 8x írás:

Ha az adatok tartósan meg is maradnak rajta, akkor vagy az író, vagy a lemez jó vétel volt :))

djculture: WhereIsIt jó katalogizáló progi

[ Szerkesztve ]

(#13463) M107 válasza djculture (#13461) üzenetére


M107
addikt

:R

Személyem WhereItIs-t használ

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13464) djculture


djculture
félisten

Köszönöm a típpet, télen az összes lemezemet lekatalógizálom majd. 4-5éve kiirtam valamit és azóta se találom..

(#13465) Ottó58 válasza Jimmy8 (#13462) üzenetére


Ottó58
senior tag

Az íród biztosan jó (és a lemez is), habár ebben már nem NEC chip, hanem Renesas van, akár nekem az 5280S-ben.
Nekem van vagy tíz Sony íróm és a legjobbaknak tartom. Megmondom miért.
Sokszor beleestem abba a hibába, hogy a fórumon nagyra tartott Pio 215D, Samsung írók (Samu203D, 223Q,224BB, 223F-ez mind volt nekem) hibásan írták meg a legtöbb lemezt, nagyon ki kellett tapasztalni, melyiket szeretik. Samu nálam a régi TTH02-t szerette. Mint írtam sokszor rontották azon lemezeket, amit a Sony írók akadálytalanul megírtak.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13466) Flashget válasza Ottó58 (#13465) üzenetére


Flashget
félisten

hogy a fórumon nagyra tartott Pio 215D

az nem is de a 215L már igen jól írt és nekem csak jó lemezeim voltak hozzá..TY Verba (amíg lehetett kapni) majd TY nélküli verba. Olcsó söralátét kategóriát kerültem.
2010/2011-ben emlékeim szerint a TDK lemez már a nem ajánlott kategória volt, de legalább még volt használható másik lemez helyette. ma már eltűntek a jó lemezek.

Samsung írók (Samu203D, 223Q,224BB, 223F-ez mind volt nekem) hibásan írták meg a legtöbb lemezt

223L van nekem egyszer sem rontott, de már kivettem a gépből mert egy használt fekete Pio 215L került a helyére és azzal írtam a Philips lemezeket.
Az Optiarc 7260 a DL lemezt írja csúnyán nálam...

Realme GT Master Edition

(#13467) Ottó58 válasza Flashget (#13466) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nem vonom kétségbe a tapasztalatod, bár én Pioból 216d-ig jutottam, meguntam, talán ezért nem is volt a Japán féle típus.
Lemezekben a 100Ft körüli kategóriára írtam, volt Philips, Verbatim, memorex, ami akkor a környékemen kapható volt 2010 előtt.
Most az UAE TTH02-t (nyomtathatót) írom, de ezt is a Sony-k írják teszt szerint a legjobban.
Régebben a 223F is prémium írók közé volt sorolva, most adtam el, nem vagyok megelégedve vele.
Egyébként DL lemezeket nem szeretem.
A Sony-k közül nálam a 7203S, 7261S és a7243S ír a legszebben ebben a sorrendben.
A 7260 nálam 280-300 körüli PIE értékkel írt.

Szerk.: Kifelejtettem a 7200A írót, mert félretettem, ezen a lapon nincsen IDE. (7200A=7203S írásminőségben nálam.)

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13468) Flashget válasza Ottó58 (#13467) üzenetére


Flashget
félisten

Egyébként DL lemezeket nem szeretem.

erre a célra maxi jó a LiteOn 624B (xbox pl.)és írástesztre semmi másra. De a DL lemezekhez a legjobb íróm azokból amik vannak.

Realme GT Master Edition

(#13469) Jimmy8 válasza Flashget (#13466) üzenetére


Jimmy8
senior tag

A TDK-t azért vettem, hogy ne csak egy féle típusú lemezen legyenek az adataim. Így most 3 helyen vannak: DVD+R Verbatim Taiwan, DVD+R TDK Taiwan, és egy merevlemezen.
Most úgy néz ki, hogy a TDK-t hasonló minőségben sikerült megírnom, mint a Verbatimot.
Persze lehet, hogy 1 év elteltével érdekes dolgokat fogok látni a minőség ellenőrzésekor :)

Jelenleg a profilomban olvasható 3db íróval rendelkezem.
Ebből az ASUS-t (Liteon) tényleg csak tesztre használom, a másik kettőt pedig írásra - attól függően, melyik szereti jobban az írandó lemezt.

(#13470) verybigboy


verybigboy
senior tag

Nálam A Samsung 223-as sorozata soha nem jött be, ami Samsungból nagyon jó volt (és az is) a 222L. Ez igaz IDE-s, de nagyon-nagyon jó író!!!

(#13471) Flashget válasza verybigboy (#13470) üzenetére


Flashget
félisten

a 223C-ről el is hiszem mert az samsung csipes volt..

Realme GT Master Edition

(#13472) Ottó58 válasza Flashget (#13471) üzenetére


Ottó58
senior tag

Így igaz, ezért vettem a "Q" szériát, mert ajánlották, hogy ez jobb.
Ez a Samsung 223Q:

verybigboy: Az IDE csatis írók jobbak voltak.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13473) verybigboy válasza Ottó58 (#13472) üzenetére


verybigboy
senior tag

Re IDE csatis írók: egyetértek, én a mai napig használom Őket és csak megerősíteni tudom ezt!!!

(#13474) winhate válasza Ottó58 (#13472) üzenetére


winhate
őstag

Szintén ide csati itt is.

plextor PX-716
Pioneer dvr-110d 1.41

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#13475) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok! Nagyjából témába vágó kérdésem lenne:

Mennyi az optimális élettartalma egy írott DVD-nek, ami szobahőmérsékleten, fénymentes helyen, műanyagtokba téve "pihen"? Számít-e valamit, hogy nyomtatott előlapos vagy "sima" lemez?

Mennyi az optimális élettartalma egy gyári, nyomtatott DVD-nek?
Mennyi egy külső, csak archiválásra használt HDD-nek?

Dénes

/(^_^)____7=--- - - >|

(#13476) pami5


pami5
aktív tag


Soha rosszabbat!!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13477) pami5 válasza djculture (#13461) üzenetére


pami5
aktív tag


:C

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13478) Nor- válasza Dinomano (#13475) üzenetére


Nor-
tag

Mivel más még nem válaszolt, ezért akkor most én megteszem:
DVD lemezek várható élettartama (azaz amikor elkezdi veszíteni az adatot):
1) Írható DVD, alsó kategória (o'cso', mer' a havernak is ma' megvan i'va vagy harminc e's me'g mind megy 2 ho' uta'n is) átlag íróval valahogy megírva: 3..12 hónap
2) Írható DVD, alsó-középkategóriás lemez (pl. RITEK (maxell), MBI) jól megírba: 3..5 év (fontos hogy az írás minősége jó legyen, különben az első opció lép életbe!)
3) Írható DVD, középkategóriás lemez, jól megírva: 10 év
4) Írható DVD, prémium kategória (JVC PRO, IT Media PRO, Archival, Medical, stb.stb., valóban prémium lemezek): 20..50 év
5) TRAXDATA M-DISC: elvben 1000 év. A technológia nincs 2 éve a piacon, tehát még középtávú tesztek sincsenek ezzel a lemezzel ...
6) GAGYI nyomott DVD: 1..10 év
7) Minőségi nyomott DVD, fénytől, párától, hőtől védett helyen tárolva: 10..50 év

Értelemszerűen a jó írás alatt azt értjük, ha írás közben a buffer nem jojózik fel-le, pláne nem ürül ki, és a lemezhez való író a megfelelő firmware-el van használva.

A nyomott lemezeknél gyakorlatilag csak az öregíti a lemezt, ha UV fényt kap (öregszik a műanyag), illetve párát kap (korrodál a visszaverő réteg)
Ha egyéb fizikai behatás nem éri, gyakorlatilag nem öregszik a nyomott lemez.

Az írható lemezeknél a visszaverő réteg korrodálódása mellett a hordozóréteg lebomlásából is adódik az öregedés, ami hő (és méginkább UV fény) hatására nagyban felgyorsul. az UV fény mellesleg nem tesz jót a műanyagnak sem ... (berepedezik, mégjobban átmegy rajta a pára, mechanikailag törik, stb.)

http://itmedia.sk/

(#13479) winhate válasza Nor- (#13478) üzenetére


winhate
őstag

Ez korrekt volt köszönöm én is.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#13480) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem. Milyen DL nyomtatható felületű DVD lemezt szabad most megvenni, és hol? Esetleg található-e fényes nyomtatható felülettel? Lehet prémium kategória is, sőt igazából az lenne jó.

[ Szerkesztve ]

(#13481) -=RelakS=- válasza peu407 (#13480) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ebay-en fényest dvd-ből szinte csak DL-t találtam. Asszem +-os és --os is volt.

Azt amúgy tudod, hogy a "silver" nyomtatható lemez tulajdonképpen átlátszó nyomtatható felületű? :) BD-en legalábbis így működik.

Szóval keress rá a DVD printable silver-re. Sok variáció nem lesz.

Ha meg nem kell, hogy "fényes" legyen, akkor nem tudom, ma mit érdemes venni. Régi Verbatimokat használok, nem emlékszem, hogy akár egy is tönkrement volna.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13482) ariel96 válasza pami5 (#13476) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Milyen programmal lehet így megnézni a DVD lemezt? Én Verbatim DVD-R 16x szoktam venni. Nem igazán tudom, hogy valójában honnan származik.
A DVD+R lemez tartósabb? Úgy rémlik valahol ezt olvastam.

Előre is köszönöm a segíséget.

:U

(#13483) pami5 válasza ariel96 (#13482) üzenetére


pami5
aktív tag

Szia!

A DVD lemez írás utáni tesztjét az Opti Drive Control-al (1.51 vagy 1.70) és a Nero DiscSpeed-el szoktuk (ebből sokféle van, én a 4.7.7.16-ot használom) végezni, persze kell hozzá alkalmas író is.
Az említett lemez minősége - mai vásárlás esetén, sajnos - egyre jobban romlik. A korábbi vétel még jobb volt. Talán még ma a "Made in Taiwan" használható.
Származása a csomagoló fólián olvasható. Az eddigi legjobb minőségű az U.A.E. gyártmányú volt, jelenleg nem kapható.
Sokunk véleménye szerint a DVD+R jobb minőséget képvisel. A tartósság sok mindentől függ (tárolás módja, író és firmware típusa, írási sebesség, hőfok, stb.).

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13484) Flashget válasza pami5 (#13483) üzenetére


Flashget
félisten

Sokunk véleménye szerint a DVD+R jobb minőséget képvisel.

Ezt én megcáfolnám azzal, hogy a Pihilps -R lemeze a (jó mides), szebb eredményeket kaptam és VBB gyűjteménye a számokról is ezt bizonyítja emlékeim szerint. Múltban is egyértelműen a -R volt a jobb (pl. Verbatim TY féle) csak ezeknek a lemezeknek a -R-nek a könnyebben hamisíthatósága volt a hátrányuk a +R-el szemben. Arról nem is szólva, hogy ami felfért a -R lemezre nem fért fel a +R-re. :)

Napjainkban meg már szerintem tök mindegy -R vagy +R a minőséget vesszük alapul.

Realme GT Master Edition

(#13485) -=RelakS=- válasza Flashget (#13484) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ilyesmire emlékeztem én is, de már olyan rég volt, inkább nem írtam meg :)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13487) pami5 válasza Flashget (#13484) üzenetére


pami5
aktív tag

Osztom a véleményem az említett lemezek és személy tekintetében, de sajnos ezek a lemezek már nem beszerezhetők (még a rosszabb MID-es Philips sem). Nagyon jó volt még az U.A.E. +R-es Verbatim, de már az sem kapható. Véleményen a ma kapható lemezekre vonatkozik.
Véleményemet alátámasztja az a tény, hogy egy jó nevű, japánban gyártott -R Professional (MID: TYG03) lemeznél is (jó íróval, firmware-el, sebességgel) csak 10% volt jó, a többi a "söralátét" kategória, de már a +R-ben is ért meglepetés.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13488) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Előkerült pár jó régen megírt DVD lemez és kiváncsiságból teszteltem belőlük párat, ez az első egy 10 éve megírt TDK DVD-R 4x lemez:

TDK DVD-R 4x teszt

Maga a lemez egyébként így néz ki(csak a nem újraírható változat): TDK DVD-r 1-4x kép

Egyszerűen nem akartam hinni a szememnek, hogy egy 10 éves lemez ilyen jó teszt eredményt ad és a rajta lévő DVD film is mindenféle hiba nélkül lett megnézve.
Bárcsak ma kaphatóak lennének az ezen lemez csak fele minőségét produkáló termékek

[ Szerkesztve ]

(#13489) Nor- válasza Daywalkerke (#13488) üzenetére


Nor-
tag

Igen, "régen minden jobb volt", és ez valóban igaz.
Monjuk azt se felejtsük el hogy amikor ezek a lemezek voltak, az áruk erősen 100 forint körül, de inkább felette volt ...
Ma is vannak még jó minőségű lemezek, csak szintén a 100 forint feletti kategóriában, viszont az emberek pénztárcája összezsugorodott annyira hogy nem áldoznak a minőségre ...
(maxell akciósan 38 Ft, ez kb a harmada annak ami egy normális lemez ...)
Lassanként a lemez ára is követni fogja az üzemanyag árat (abból is a nyers kőolaj miatti ingadozást), mivel az árnak egy jelentős részét a műanyag teszi ki, amiből a korong van ... (ez az arány a végfelhasználói ár akár 30-40%-a is lehet!) - erre pedig még rájön az egyéb költség az előállításnál, a szállítás, haszon, disztribútorok költségei, haszna, megint szállítás, webshopok költségei és haszna, szállítás, áfa ...

Többek között ezért kezdtek el trükközni a gyártók azzal hogy vékonyabb lemezt gyártanak ...

http://itmedia.sk/

(#13490) Joltee válasza Daywalkerke (#13488) üzenetére


Joltee
aktív tag

Nem véletlenül vettem én meg anno az ebay-ről pár TDK 4x DVD-R (TYG01) Made in Japan lemezt! ;)

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#13491) verybigboy válasza Joltee (#13490) üzenetére


verybigboy
senior tag

:K

(#13492) Joltee


Joltee
aktív tag

Miért van az, hogy ha az LG 4167B-vel írok Philips (INFOMEDIAR30) lemezt, kiválasztom a 8x írást (4x és 8x az elérhető), erre 6x-osan írja végig? ImgBurn progival. A log elején pedig írja is, hogy a 8x sebesség sikeresen kiválasztva.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#13493) peu407


peu407
senior tag

A Mediarange és az Intenso dl lemezeivel van valakinek tapasztalata? Milyen minőségű lemezek lehetnek ezek? És a Verbatim DataLifePlus?

[ Szerkesztve ]

(#13494) Nor- válasza peu407 (#13493) üzenetére


Nor-
tag

A mediarange olcsó kategóriás, de egy maxell szintet azért szokott hozni.
Az Intenso mostanában volt már többféle alapanyag is, lutri ...

http://itmedia.sk/

(#13495) peu407 válasza Nor- (#13494) üzenetére


peu407
senior tag

Köszi! És a Verbatim DataLifePlus csak hangzatos elnevezés, vagy tényleg jó?

(#13496) Nor- válasza peu407 (#13495) üzenetére


Nor-
tag

Pontosan ahogy írod, ami nem AZO, az ugyanaz a sima réteg általában mint az összes többi lemez esetében.

Mondjuk DLP lemezeket mostaniban nem igazán láttam a verbatimtól, konkrétan melyikre gondolsz ?

http://itmedia.sk/

(#13497) peu407 válasza Nor- (#13496) üzenetére


peu407
senior tag

Konkrétan erre:Verbatim DataLifePlus

(#13498) Joltee válasza peu407 (#13497) üzenetére


Joltee
aktív tag

Egyebek iránt a Vaterán is láttam ilyen lemezt; az eladót kérdeztem, elmondása szerint valóban UAE gyártásúak. Nekem szerencsére még vannak jófajta lemezeim otthon, egyébként rendelnék belőle.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#13499) Lex Icon válasza peu407 (#13497) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Érdekes a linkelt Verba képe. Olyan, mintha a felirat nem úgy görbülne, mint a cimke. :F

(#13500) Flashget válasza Joltee (#13498) üzenetére


Flashget
félisten

verbatim DL made in UAE gyártású..a minősége elmarad a verbatim DL made in singapure-hoz képest nálam.
attól, hogy made in UAE még nem csoda lemez, attól az egy kivételtől ami 2011-ben látott napvilágot sima DVD lemezként.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.