Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) pami5 válasza gyigyoo (#12923) üzenetére


pami5
aktív tag

A nélkül, hogy vitába szállnék Veled, a teszt programot értelmezd, ne magyarázd! A "Minőségi xx"-nél nincs %, ez csak jeltőszám! A gyakorlat azt mutatja, hogy ha a PIF max. 1, akkor a "Minőségi"-nél 98, ha max. 2, akkor 95, ha max. 3, akkor 93, ha max, 4, akkor 90 szerepel.
".....fogalmam nincsen hogy milyen dvdíró tudná ezt megírni kb 98-99%-os minöségre de szerintem 1-ik sem."
DVD-nél 98-nál jobbat még - minőségi lemeznél - sem láttam, egyedül CD volt már 99 is!
Ezek az írók, erre képesek, ezzel a fw-el és írási sebességgel, ami nem jelenti azt, hogy nem lehetne jobb minőséget elérni!.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12952) jeni válasza chab7 (#12950) üzenetére


jeni
félisten

két dolog van:

minőségi drágább lemezekre írni vagy a HDD-n tárolni az adatokat

a harmadik a rosszabb a gyengébb lemezek megvétele és annak kockázataik

(#12953) M107 válasza jeni (#12952) üzenetére


M107
addikt

:R

Kibővíteném

Ha van ide portod akkor egy 1 LG 4163-4165-4166-4167B vagy Plextor 760S írót venni szerezni :U Ők még a hulladék lemezre is úgy írnak hogy az legalább 4- 5 évig 80% megmaradjon (fontos hogy nem műanyag lecsét használnak hanem üvegalapút, így nagymértékben csökken az opálosodás, bár itt egy oda nem való porszem koszmó már sokat árthat, de megfelelő használat mellett portalanitott számítógép stb megelőzhető.

Az újabb írók közül a samuk elég jók 224BB, 224DB, valamint régebbi NEC írók 7XXX sorozat estleg egy átcímkézett Plextor 891SA.

Vagy

Samsung Slim Külső USB DVD író (SE-208DB/TSBS) esetleg Samsung SE-506BB/TSBD ODD Blu-Ray író
Ha a hordozhatóság a fő érv meg a minőség, nekem a (SE-208AB/TSBS) dvd-usb íróm van igaz csak 8X karcol DVD-t cd meg 24X meg persze ennyiszeresen olvassa is, anno 2013 februárjába 3év garival vettem + 2 évet 4500Ft vásároltam vidéken de olyat még nem láttam amit nem olvasott be vagy nem írt volna meg, bár már nem nagyon írók dvd-ket de van benne vagy olyan 1400-1850 Db lemez beleértve az újraírásokat is.

chab7-nek

DVD lemezek közül most ez a mi még a erős közép kategória felett van:

[link]

vagy ha a középkategóriát nézzük egy elég kellemes kis lemez

[link]

S a végére eredeti lecsomagolt (I)Verbatim UAE 100 DB(/I) lemez eladó lenne, ha üle lennék 100 FT/Db áron.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12954) jeni válasza M107 (#12953) üzenetére


jeni
félisten

hello

az IDE író vételét pár sorral lejjebb az egyik kérdező vettette fel.
én már semmikép nem vennék IDE írót,ami van-beszerezhető sata íróban és ahhoz kapható jó DVD lemezek az számomra elfogadható,de inkább a BD írás és annak lemezeik a mai mérvadóak manapság. Kell a hely spórolás. GB/Ft árban egyértelműen a BD a nyerő.

tegnap adtam fel vidékre az LG noti BD írót,és helyette Samsung SN-506 (más belső BD noti írót nem lehet beszerezni) lett beszerelve.
a polcon levő Samsung SE-406 BD combó ami feleslegessé vált,valószínű,hogy tovább adom majd.

(#12955) chab7 válasza M107 (#12953) üzenetére


chab7
addikt

Köszönöm a tippeket.
Egyelőre - mivel jeni is megerősít ebben - ott tartok, hogy marad akkor a vinyón tárolás, ugyanis írni ezek szerint csak olyan lemezre érdemes aminek az ára ugyanott van mint egy vinyónak (1 terás hdd esetén). Márpedig ha így van akkor nem vesződök az írással, mert vinyón kényelmesebben, gyorsabban lehet az adatokat kezelni (ráadásul cserélhetőek, mozgathatóak is).
Ha lett volna lemez ami közel fele árban kijött volna és megbízható akkor még az lett volna opció.
De így marad a hdd.

Viszont a húgom örülni fog hogy a philips lemeze még azért közép kategóriában ajánlott. Neki mindenképp olyan lesz akkor, és magamnak is egy kevéske a hdd mellé amire olyan anyagot írok ki ami tuti kelleni fog lemezen is hosszabb távon, de ha elromlana akkor újra beszerezhető az anyag (pl klasszikus filmek).

Esetleg ajánlhatnál dual layeresben is ilyen közepes de ajánlható lemezt ilyesféle áron mint ez a philips (természetesen az ár az dupláját jelenti hiszen a tárhely is az), mert akkor pár dolgot olyanra tennék ki.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12956) Ottó58 válasza chab7 (#12955) üzenetére


Ottó58
senior tag

Én is tárolok vinyón anyagot, de mégsem adhatom oda akárkinek egy kamera felvett anyagát, így mégis kénytelen vagyok lemezre írni.
Többen nem is tudnak mit kezdeni a vinyóval, hiszen "CSAK" egy DVD lejátszójuk van és meg szeretnék nézni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12957) dodoroli


dodoroli
tag

Ezzel az íróval milyen eredményeket érhetek el?

(#12958) jeni válasza dodoroli (#12957) üzenetére


jeni
félisten

jó/kiváló lemezekre nagyon jó eredménnyel írható rá.

(#12959) smiti


smiti
addikt

Hello Mindenki !

Egy kis elrettentés. Mai írás eredménye, kaptam " nagyon minőségi lemezt ", merthogy már nem kellett a tulajának. 10X sebességgel pörköltem, a többi infó a képen.:

(#12960) Flashget válasza smiti (#12959) üzenetére


Flashget
félisten

CMC-s fajta...

Realme GT Master Edition

(#12961) strike-force válasza Flashget (#12960) üzenetére


strike-force
őstag

Korábban volt nekem ebből a CMC médiakódból olyan TDK vagy Memorex (?), ami ettől nagyságrendekkel jobb eredményeket tudott pl. PX-760SA-val, vagy BenQ 1655-tel.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#12962) pami5


pami5
aktív tag

Most kaptam Philips+R 16x DVD-t, (MID: CMC MAG-M1-00) 4x, AD-7203A, ilyen:

A korábban - 2009. március 16-án - felírt anyag ellenőrzése során egy Maxell-R (MID: Ritek F1), 6x, SH-S223F íróval írva, még ma is olvasható, játszható:

Ez persze nem általánosítható és nem bizonyítja a lemeznél az 1-2 éves adattartás képességét!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12963) Flashget válasza strike-force (#12961) üzenetére


Flashget
félisten

CMC a legrosszabb mid a mínőség terén..

Realme GT Master Edition

(#12964) verybigboy válasza pami5 (#12962) üzenetére


verybigboy
senior tag

Azert ebben az eredmenyben erossen benne van az IDE-s NEC Ad-7203A iro!!! ... kivallo szeria, igaz a 7200A hozza nalam a legjobb eredmenyeket, de azert mar ez is csaszarkiraly!!!

(#12965) pami5 válasza verybigboy (#12964) üzenetére


pami5
aktív tag

:R

Csak alátámaszthatom véleményedet, ebben erősen benne van az említett író! Köszönöm véleményedet. Több ismerten jó író - még a 7200S sem - hozta ezt az eredményt. A 7200A eredményének elismerésem, kiváló író! :K

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12966) pami5


pami5
aktív tag

"Digital Movie" 8x DVD, AD-7260S, 6x írás:

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12967) ancsan


ancsan
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni venni szeretnék DVD írót. Eddig LG volt semmi bajom nem volt vele de most szeretnék valami más fajtát venni.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#12968) jeni válasza ancsan (#12967) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Itt megkapja a választ a kérdésére. Csak el kell olvasni pár sort vissza.

(#12969) kali


kali
legenda

előkotortam néhány régebbi lemezt, a 10 éve írt korongok mindegyike visszaolvastatható.
nem is emlékszem már rá pontosan, hogy milyen toshiba dvd író volt az akkori gericom notimban, de a gyengébb minőségű princo lemezeket csak 1x sebességel írta, a jobb sony...stb médiakódosakat pedig 2x tempóval, tesztelek majd néhányat, hogy mi is a helyzet azokkal most, kezdésnek egy traxdata, ritek g03 médiakóddal;

1

[ Szerkesztve ]

(#12970) fer válasza kali (#12969) üzenetére


fer
őstag

És ez most mennyire valós teszt?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#12971) jeni válasza kali (#12969) üzenetére


jeni
félisten

Sony íróval nem tudsz valós teszt eredményt produkálni! FALS eredményt kapsz.
Amivel lehet az a MTK chipes írókkal érdemes.
Asus-Liteon,Plextor,Samsung

(#12972) kali válasza fer (#12970) üzenetére


kali
legenda

hozzávetőlegesen az.

jeni; régi mantra, ami nem teljesen igaz, legalábbis azóta...
volt alkalmam korábban hasonlítgatni az így kapott eredményeket kimondottan tesztképesnek titulát író + alkalmazás páros által adotthoz, és nem nagyon volt eltérés.
több sony-optiarc meghajtót is kipróbáltunk, és kettő is elég korrekt eredményeket dobott.
van itthon megfelelő samsung írós munkaállomás, megcsinálom majd azzal is ezt a lemezt és felteszem az eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#12973) ancsan


ancsan
csendes tag

Sziasztok!

Kinéztem pár írót tudnátok véleményt mondani?

Pioneer DVR-221LBK
Samsung SH-224BB
Asus DRW-24F1ST
Asus DRW-24B5ST

Véleményeket előre is köszönöm.

(#12974) kali válasza ancsan (#12973) üzenetére


kali
legenda

szia,

ez lesz a neked megfelelő téma; link

(#12975) M107 válasza ancsan (#12973) üzenetére


M107
addikt

Sziasztok!

Kinéztem pár írót tudnátok véleményt mondani?

Pioneer DVR-221LBK
Samsung SH-224BB
Asus DRW-24F1ST
Asus DRW-24B5ST

Véleményeket előre is köszönöm.

:R

Samsung SH-224BB, vagy az újabb 224DB-s változat a többi felejtős ! De legközelebb ide írj e témában :

[Milyen dvd-irót vegyek]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12976) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

DVD-t szeretnék venni ITMEDIA-tól,legutóbb Philipset vettem,a ti ajánlásotokra. Most melyiket ajánlanátok? Nem feltétlen kell a legdrágább. Nem napi használatra írom ki a dvdimet. Kiírom aztán lehet pár év múlva veszem csak elő.(vagy lehet soha,de ez a kiírogatás a heppem) :)

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#12977) M107 válasza m0rd0k (#12976) üzenetére


M107
addikt

:R

Ajánlat :

[thermo]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12978) totemoszlop


totemoszlop
újonc

Üdv. mindenki!
Adott egy Panasonic SA PT150 DvD lejátszó, házimozi rendszer. Az előretekerés(készülék gombja)+táv. 2 es gomb kombinációval sikerült átváltani a távirányító kódrendszerét. A távirányítón bármely gomb lenyomásakor REMOTE2 jelenik meg a kijelzőn és nem reagál a kiadott parancsra. Kérdésem, hogy hogyan tudnám visszaállítani, hogy működjön? Neten, használati útmutató, sehol sem találom. Totem.

(#12979) Flashget válasza totemoszlop (#12978) üzenetére


Flashget
félisten

ezt egy dvd lemez topicban kérdezed?

Realme GT Master Edition

(#12980) Flashget válasza M107 (#12977) üzenetére


Flashget
félisten

mi ennek a midje?

Realme GT Master Edition

(#12981) M107 válasza Flashget (#12980) üzenetére


M107
addikt

:R

TTH02 mid, ha jól emlékszem haver vette, de létezett belőle MBI-s, mondjuk ők inkább az 50-es pakokra voltak jellemzők.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12982) speedbor válasza Flashget (#12980) üzenetére


speedbor
csendes tag

Ez biza MBI gyartmany, tehat en nem mondanam javasolt kategorianak

itmedia.sk

(#12983) FishAir válasza speedbor (#12982) üzenetére


FishAir
senior tag

Ehh speedbor kollega. Te egyszer csak mindenhol felbukkansz igaz-e? :DDD

A Verbatim lemezekbe vetett évtizedes hitem a mai nap megdőlt. Az őskövület, mindent vivő PIO 110-em ma kidobott egy lemezt, hogy felejtsem el. A 210 az megírta, de majd kérdéses lesz, hogy az ismerősék lejátszója viszi-e. Az lett először gyanús, hogy az imgburn-ben be van állítva, hogy melyik media kódot milyen sebességgel írja. Beraktam a lemezt és nem 4X-es jött fel, hanem max. Akkor látom, hogy ilyen CMC-s, amit itt mindenki szid. Hogy rövidre fogjam. Mi az ajánlott márka dvd filmek egyszeri megnézésére? Ha jól olvastam most a Philips a favorit? Mennyire gyakran kavarják meg mostanában ezeket a dolgokat? Ha mondjuk fél évente veszek lemezt, akkor azért előtte nézzek be ide?

Köszi.

iDontcare

(#12984) Flashget válasza FishAir (#12983) üzenetére


Flashget
félisten

A Verbatim lemezekbe vetett évtizedes hitem a mai nap megdőlt.

többen vagyunk ezzel már így 3 éve.hulladék DVD-R, made in china és társai..

Realme GT Master Edition

(#12985) M107


M107
addikt

:R

A Verbatim lemezekbe vetett évtizedes hitem a mai nap megdőlt.

Sajnos a Verba lemezek már legalább 4 éve nem frankók, nem is ajánlanám azt viszont hozzátenném, hogy idáig a saját és a ismerőseim által vásárolt verba lemezek 2010 utáni szériák is mind olvashatók, lehet hogy nekem van szerencsém lehet, ezért nem is szólnék bele.

lehet hogy a lemez a lutri, de ha van más akkori időben írt lemezed próbáld meg azzal így kizárható az író s az olvasó egység hibája ami a leírtak alapján 0.3%...

Tényleg nézek is pár tesztet majd jövök :)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12986) FishAir válasza M107 (#12985) üzenetére


FishAir
senior tag

És akkor most mit érdemes venni? Nincs konkrét ajánlott márka, ami mindig hozza a formát?

iDontcare

(#12987) M107


M107
addikt

:R

A Verbatim lemezekbe vetett évtizedes hitem a mai nap megdőlt.

Sajnos a Verba lemezek már legalább 4 éve nem frankók, nem is ajánlanám azt viszont hozzátenném, hogy idáig a saját és a ismerőseim által vásárolt verba lemezek 2010 utáni szériák is mind olvashatók, lehet hogy nekem van szerencsém lehet, ezért nem is szólnék bele.

Lehet, hogy a lemez a lutri, de ha van más akkori időben írt lemezed próbáld meg azzal így kizárható az író s az olvasó egység hibája ami a leírtak alapján 0.3%...

UI:

Itt egy próba kép igen mint írták írtam meglehetősen leromlott a lemez,

Olvasó Samsung SH-224BB (2009.08.29) durván 5éves és 6 hónapos lemez :

Időpontok ott vannak, a kép alján a számítógép órája mennyi idő alatt jött le a HDD-re
(Samu103SJ F3 7200Rpm) ACHII mód; az anyag

Olvasó Pioneer 206D BD-RW (a lemez u.a ) :

A gépet leállítottam, s újraindítottam hogy nem maradjon semmi a memóriában.
Pedig a pionak nehezebb a feje a kétlencsés optika miatt. S mégis gyorsabb 1.06 firmware.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12988) M107 válasza FishAir (#12986) üzenetére


M107
addikt

:R

Ajánlom Kicsirigó, Jeni, Flashget, Verbigboy, hogy csak a nagyokat említsem :U :P
Ők még mindig járatosak a témában, mert én durván több mint 1 1.5 éve már nem nagyon írók s tesztelgetek lemezeket.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12989) Flashget válasza M107 (#12988) üzenetére


Flashget
félisten

tesztelni már én sem tesztelek régóta.
A legutolsó 2012-ben ez a DL lemez volt amit több írót használva a LiteOn 624B írt meg a legszebben. Szóval szerintem jó lemez, de kell hozzá a megfelelő író is.
Maga az írt lemez most is olvasható.
Lemeznek meg a betárazott Infome és Infomedia Philipset használok, Optiarc 7260 vagy Pio 215L íróval.

Realme GT Master Edition

(#12990) Flashget válasza FishAir (#12986) üzenetére


Flashget
félisten

Sajnos nincs már az mint több évvel ezelőtt. Van mikor kijön egy jobb széria és soha többet olyan...abszolút napi szintű lett a dolog ezért sem fog jó szívvel ajánlani lemezt senki már.
Amik ide bekerülnek azokból érdemes választani.
Már én is inkább BD lemezre írok mióta lapos tv meg BD lejátszóm van.

Realme GT Master Edition

(#12991) M107 válasza Flashget (#12989) üzenetére


M107
addikt

:R

Nagyon helyes :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12992) FishAir válasza Flashget (#12990) üzenetére


FishAir
senior tag

Értem. Köszi mindenkinek az infokat. Szerintem megpróbálok egy adag Philipset.

iDontcare

(#12993) FishAir


FishAir
senior tag

Az itt gyakran emlegetett oldalon van egy ilyen duma az egyik Verba lemeznél: garantáltan eredeti Verbatim.
Garantált made in Taiwan.
Ezt most, hogy kell érteni? És miért olcsóbb, mint az úgynevezett regular (gondolom CMC-s)?

[ Szerkesztve ]

iDontcare

(#12994) M107


M107
addikt

:R

Az első között még itthon fellelhető lemezem:

Durván 7 éves 7 hónapos Philips lemez:

Horribilis kép de a merevlemezre való olvasáskor :
Durván 5 perc és hibátlan visszaolvasás. Samu 224BB. Jitter érték szerintem olyan sacc 14%-16% az itthoni 4 asztali lejátszó viszi pöccre. 16 jitter felett nem igen menne, hogy Flashget szavaival éljek

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12995) M107 válasza FishAir (#12993) üzenetére


M107
addikt

:R

Made in UAE ha már verbatim-ról van szó :U

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12996) M107 válasza FishAir (#12993) üzenetére


M107
addikt

:R

Garantált made in Taiwan.
Ezt most, hogy kell érteni?

Hogy ott gyártották, DL lemeznél (Made in Singapure) vagy a minőségi a dvd lemezek császára,
Verbatim Dvd +R (Made in U.A.E) arab emirségek.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12997) pami5


pami5
aktív tag

Mint azt egyik fórumtársam már említette, a mai Verbatim-R (bár a MID még mindig MCC 03RG20) a kínai és egyéb gyártóknak "köszönhetően" már kerülendő! A 2008-2009-ben vásárolt és 2009. júliusában megírt Verbatim-R a mai ellenőrzéskor (a ma már nem ajánlott íróval és Néro-val) még ilyen:

Sajnos a kiemelkedő minőséget jelentő U.A.E.-es Verbatim+R és a Philips INFO.... termékeket már csak az aprón lehet néha megtalálni!
Egy ilyen, szívet melengető írás és teszt ma:

Kár, hogy már inkább csak emlék a DVD korábbi minőségéről!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12998) M107 válasza pami5 (#12997) üzenetére


M107
addikt

:R

Sajnos a kiemelkedő minőséget jelentő U.A.E.-es Verbatim+R és a Philips INFO.... termékeket már csak az aprón lehet néha megtalálni!

De van csak hülye, aki túl ad rajta ha már meg vette.

Személyem is szereztem több helyről, VBB-től s nagy részt külföldről E-bay, egy Ph-s fórumtárs segítségével UAE -s Verbát 500 darabot kb de hülye lennék eladni, inkább rothadjon el a dvd lemezek császára.

UI:

Ilyen lemezek már soha nem lesznek kaphatók. Amúgy kiadna mostani FT/USD árfolyamon 250Ft /Darab 1 Verbatim UAE lemezért... Pedig megéri.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12999) fer


fer
őstag

Még mindig ez a király! :C Betáraztam vagy 200-at!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#13000) M107 válasza fer (#12999) üzenetére


M107
addikt

:R

Ez a minőség a dvd lemezek császára :

:DD :DD :DD

KB 7.5-8 hónapig elég volna ha még dvd-re is archiválnák a családi dolgokat. S mindent válogatás nélkül.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.