Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13951) jeni


jeni
félisten

Sziasztok!
Tudtok valamilyen Lightscribe progit ami a Nero-tól függetlenül használható?
A Nero 12-ben van mindkettő de csak Labelflash-re jó.(Pioneer DVR_215L)
A Lightscribe esetén meg a CoverDesign progit kell párosítanom,de az már nem tudom beaktiválni a 2012-s Nero PLATINUM-ra,hogy a HP-SH216L-s íróval tudjam használni.

(#13952) zozopapa68 válasza jeni (#13951) üzenetére


zozopapa68
tag

DVDScribe-t próbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#13953) blattida válasza Ottó58 (#13929) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem vagyok Sony fan, de a legjobb írók közé sorolom az optiarcot.

Azt azért tegyük hozzá, az alkalmazott know-how és technológia nagyrészt az NEC-től származik, még akkor is, ha csak az NEC nélküli Optiarc-ot vesszük.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#13954) jeni válasza zozopapa68 (#13952) üzenetére


jeni
félisten

köszi
ezt elfogadja a Nero?mert önmagában nem működik,nem lehet írót kijelölni benne.

(#13955) zozopapa68 válasza jeni (#13954) üzenetére


zozopapa68
tag

Az oldalon azt írja, ha van Lightscribe képes íród, akkor különálló programként működik.
Lehet, hogy kell neki a HP oldaláról letölthető Lightscribe illesztőprogram.

[ Szerkesztve ]

(#13956) zozopapa68 válasza jeni (#13954) üzenetére


zozopapa68
tag

LightScribe System Software : Ez az illesztő régebben a Nero-nak is kellet, remélem működőkepés lesz.

(#13957) cocka


cocka
veterán

A Maxell is jobb írná 2,4x sebességgel, de a hoz FW-be át kellene állítani az írási stratégiát

Most nem mintha kötekedni akarnék, mégis megkérdezem:

A gyári fwben nyilván a RITEK S04 is benne van, meg az ahhoz tartozó stratégiák is. Az fw írói ezek szerint nem értenek hozzá?

Az ilyen "módosítani kéne az fwt, hogy 2.4-szeres sebességet is támogasson az adott midnél" típusú üzenetekkel meg az a gond, hogy egyrészt könnyű a mókolásokkal valamit elcseszerinteni, amit nem szerettem volna, másrészt ki vagyok én, hogy önhatalmúlag meghatározzam (meg persze mi alapján), hogy melyik írási stratégia felel meg leginkább egy 2.4-szeres sebességgel írt RITEK S04-nél.

Egyébként ti mi alapján döntitek el, hogy az fwbe mókolt írási stratégia adott sebességgel, adott midű lemezzel megfelelő lesz-e az adott író számára?

Na egyébként jelentem alássan, kicseréltem a kábelt 80 eresre, letakarítottam a Daemon Toolst és lehetőleg nem futtatok semmi mást írás közben, a sebesség meg 4-szeres. Ennek ellenére azóta már volt egy maxell rontásom.

a DL lemezek írása amúgy is nem minden íróval jön össze

Hát mint a mellékelt ábra mutatja az általam használt íróval azért összejön, tekintve, hogy megírtam már 36 DL lemezt, amik vissza is olvashatóak.

Kéne már majd sima egyrétegű dvdt is írni, kíváncsi vagyok azokkal mi a helyzet.

Teszteltem.. Semmi, mindet megírta, pedig azokból van MBI-s midű is meg RITEKF1 és CMC MAG stb.. csupa "minőségi" darab. :D De ezekkel nem volt gondja.

(régebbi) tagjai

Nem vagyok elég régi? :DD

(#13958) jeni válasza zozopapa68 (#13956) üzenetére


jeni
félisten

Köszi :R

SureThing CD Labeler (SE Edition)

Ilyet találtam,felismerte az írót ,sőt a Pioneer DVR-215L is mint Labelflash-ként de ehhez tutira nem lehet kapni Fuji lemezt. Anno 1x írtam ilyet.
HP (Samsung) most írja,kíváncsi leszek miként lesz jó? Állítólag 2x kell bele tenni írásra ,hogy tutira szép erősen láthatóak legyenek a gravírozott képek?

[ Szerkesztve ]

(#13959) cocka


cocka
veterán

Olyannal találkoztatok már, hogy DL lemezt elkezdi írni, aztán a rétegváltás után kb. 4-5 perccel fura hangokat hallani, mintha változtatna a pörgés sebességén. Először gyanús lett hogy 4-szeres sebességnél nem szokott hangosabb lenni írás közben, aztán egyre többször csinálta, a végén meg lepörgött aztán újra fel és valami menet közbeni hibát írt ki. Megpróbáltam újra ugyanazt felírni egy másik FTI-s lemezre, annál meg lézerbeállítási hiba LOL

3. FTI-s lemezre felírtam tök mást, azt meg hiba nélkül megírta. Akkor most mi van? :D Már nem bírok eligazodni ezen az írón.

Az is számít milyen adatokat írsz a lemezre?

(#13960) zozopapa68 válasza jeni (#13958) üzenetére


zozopapa68
tag

Régebben Nero-val készíttetem jó pár lightscribe lemezt. Én csak 1x égetem bele (kb, 23perc) elég halvány lett, mindenképp ajánlott 2x átmenni rajta. Sima szövegnél elfogatható volt az egyszeri beleégetés.
(Ha jól emlékszem Nero 10-et használtam és kellet neki a HP szoftvere is.)

[ Szerkesztve ]

(#13961) jeni válasza zozopapa68 (#13960) üzenetére


jeni
félisten

4x égettem át a felületet,de így utólag a Labelflash a szebb képet adó technológia . Így is homályosabb a kép nekem mint ahogy vártam. nagy vonalakban jó kép,de egyébb kisebb feliratokra nem alkalmas címkép karcolására.
Windows 8 Pro felirattal,Microsoft,64bit logóval lett elkészítve a felület.

az,hogy a Lightscribe Verbatim MCC004 lemez milyen minőségben pörköli meg az adatokat este kiderül.

ezeknek előnyük,hogy nem maszatolódnak el,ellenben a nyomtatóval elkészített verzió ,maga a nyomtató megvétele is drágább,de gondolom azon lekophat,vagy kifakulhatnak a nyomtatási kép rajta idő után.
van még nekem a matricás változat de arra már nem is kapok olyan nyomtathatós lapokat.

megnézzem a Nero 10-t este ,valahol nekem is meg van,ha egybe van minden akkor felteszem.
így marad egyelőre a SureThing.

[ Szerkesztve ]

(#13962) zozopapa68 válasza cocka (#13957) üzenetére


zozopapa68
tag

A Ritek MID-es (Ritek S04-066) DL lemezek elég gyenge minőségűek, ugyan lényegesen jobbak a régi 2,4x (Ritek D01-001) lemezeknél. Nekem vannak ilyen régi (2007-es és Plextor PX-750A-val írtam ) Ritek (D01-001) lemezeim és tökéletesen olvashatóak, minőségteszt szerint meg kuka.

Mostanában sokat olvasgattam külföldi oldalakat a Ritek DL lemezekkel kapcsolatban.
Általános tapasztalat ezeken a fórumokon: 4x sebességgel még elfogathatóan írható (önmagához képest). 2,4x sebességhez az FW-ben a régi Ritek D01-001 írási stratégiára cserélik a Ritek S04-066 stratégiát és így valamivel jobb eredményeket értek el, ezért mertem neked ajánlani.
Én nem kérem tőled, hogy ezzel kísérletez.

Amit viszont kipróbálhatnál 7200A-nál Liggy's féle FW 1.Z3 és ezzel az FW-vel a 4x sebességet. ( Ez is külföldi fórumtagok tapasztalata, de általában én is az itteni vagy külföldi fórumok alapján tanulok másoktól.)

Mivel elég sok DL lemezt írsz szerintem érdemes lenne egy Lite-on íróba befektetni (szabaddá tehetnél 1 sata portot a cél érdekében.) és az FTI DL lemezeit használni.

Pami5-től is megkérdezheted, hogy milyen íróval és fw-el írta ilyen szépen az FTI DL lemezeit, mert ez is a segítségedre lehet.

(#13963) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#13962) üzenetére


zozopapa68
tag

Cocka nem rég belinkeltem neked a 7200a-val (FW 1.Z3) 12x sebességgel megírt FTI DL lemezt.
Itt az FTI R08-065 írási stratégiát cserélték a Verbatim MKM 003-000 stratégiájára.

[ Szerkesztve ]

(#13964) cocka


cocka
veterán

Na most untam meg. Ma csak 5 lemezt rontott. És persze egy kivételével az összes a rétegváltásnál állt meg. Lehet hogy a kábelcsere miatt van ez? Na mindegy. Lehet veszek egy hddt, azzal kevesebb gond van.

De csak a DL lemezekkel van baja.

Amúgy többmenetesben lehet ezeket írni? Mert akkor elvileg nyitva hagyná a lemezt ott, ahol elbassza, azaz köv. alkalommal pont a réteghatáron folytatná az írást.

(#13965) cocka


cocka
veterán

Akkor a maradék egyrétegű dvdt még megírom, aztán részemről itt befejeztem a dvdkkel való foglalkozást.

(#13966) cocka


cocka
veterán

Újabb hírek.. a kábel visszacserélve a régi 40 eresre, másik alaplapi ide porthoz csatlakoztatva, ábra ugyanaz. Mentettem nektek egy logot, hátha okosabbak lesztek.

[link]

Az elöregedés nem lehet ok?

(#13967) cocka válasza zozopapa68 (#13962) üzenetére


cocka
veterán

Na újra beleástam magam a firmware témába és észrevettem egy érdekességet. Miért van az, hogy az én mentett eredetim csak 1 835 016 bájt, az oldalra feltöltött eredeti pedig 3 670 032 bájt? Bájtra összehasonlítva az első 1 835 016 bájt megegyezik, de az utána lévő rész az micsoda?

(#13969) cocka válasza zozopapa68 (#13968) üzenetére


cocka
veterán

Hát a 300 már tuti megvan. Ebből azért volt egy pár DL is. :) Hát akkor legrosszabb esetben is bírnia kéne még százat. És az a vicc, hogy a rontott DL-eknél is az elejét megírja hiba nélkül, aztán váltás után azonnal lézerbeállítási hiba és ennyi.

De a vicc, hogy egy FTI-t továbbírt, kb. 6910 megát írt fel, amikor azt a korábban említett felpörgés, lepörgés vacakolást elkezdte. A lemezen nyomot is hagyott, mert látszik hogy olyan mintha félig lenne megírva. Ugyebár ha végigírja az első réteget az nem látszik, mert a teljes felületét lefedi, de ha félbehagyja a 2.-at, az már látható. :D

Most teszek egy kísérletet a Z3-mal. Ha azzal sem ír meg egyet sem, akkor gyanús, hogy nem a kábeleknek volt baja, hanem az írónak. De gondolom az összes író öregedése valahol ott kezdődik, amikor a számtalan támogatott lemeztípus közül egyszer csak elkezd egyfélét nem szeretni. Pl. a DVD+R DLeket.

[ Szerkesztve ]

(#13970) zozopapa68 válasza cocka (#13967) üzenetére


zozopapa68
tag

A Liggy's oldalán lévő FW is ugyan akkora méretű mint az eredeti bin fájl.
Amit te letöltöttél az nem csak a fw bin fájlt tartalmazza, hanem egy flash programot is.
A firmware cseréhez még lekel töltened a megfelelő Binflash programot.

[ Szerkesztve ]

(#13971) cocka válasza zozopapa68 (#13970) üzenetére


cocka
veterán

Elbeszélsz mellettem. :D

[link]
[link]

(#13972) zozopapa68 válasza cocka (#13971) üzenetére


zozopapa68
tag

Nem szándékos. Csak az 1.09 ilyen XL méretű.
A Sony oldaláról letöltöd az 1.09-et az is ilyen nagy lesz.

[ Szerkesztve ]

(#13973) zozopapa68


zozopapa68
tag

Még év elején vásároltam HP lemezeket. A minősége hengerenként változó.

Az első 50db az ilyen volt ( Pioneer 212D 6x ) :) gondoltam veszek még belőle.

Rendeltem még 50db-ot ( Pioneer 212D 6x ) :F

[ Szerkesztve ]

(#13974) cocka válasza zozopapa68 (#13973) üzenetére


cocka
veterán

El ne kiabáljam, eddig egy FTI lemezt írtam az új fwvel és azt megírta. Fene se érti ezt. :D Na úgyhogy tényleg jó ez az FTI. Bár a régebbi fwvel ma pl. minden maxellt és FTI-t rontott. Szal. gyanús. Mármint gyanakszom arra, hogy halni készül az író, bár ennek ellentmond, hogy a DL lemezeken kívül minden mást tud írni, még ramot is. :D

(#13975) zozopapa68 válasza cocka (#13974) üzenetére


zozopapa68
tag

Nem haldoklik csak a DL lemezek területén nagyon válogatós, mint általában a legtöbb író.
A Szingapúri gyártású Verbatim volt az egyetlen lemez, ami minőségben elég jó volt ahhoz, hogy a gyengébb DL képességű írók is sikeresem megírják.
Az Optiarc írók közül a 7240s írót sokan dicsérik DL írási képessége miatt.
A Lite-on is DL lemez és tesztképessége miatt ajánlott író.
A 7200A viszont jobban írja a sima egyrétegű lemezeket, mint a Lite-on vagy a 7240s.

(#13976) M107


M107
addikt

:R

A kis régi LG 4166B vagy a Samu SH 222A, s a mostani Samu SH 224BB pöccre ír mindent DL lemezt soha sem rontott egyik sem.
Rétegváltáskor felpereg kiírja 2 réteg írása, oszt csók.
még a kis 206D Pio-m sem akar rontani , nálam az ott kezdődik hogy Lead In-kor belesem fog a lemez írásba ha valami baj vna, (elfogoytt a kalibrációs hely kidobja.....

Win 8.1 pro, Nero portable 15, 8 GB ram

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13977) M107 válasza zozopapa68 (#13968) üzenetére


M107
addikt

:R

Jé, ezt még én írtam régebben :C :P ;]
Persze nem a kukába kerültek az írók eladtam őket, régebben nem érdekelt annyira csak tesztelgettem, manapság csak hébe hóba de inkább BD-R-re archíválok.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13978) cocka válasza zozopapa68 (#13975) üzenetére


cocka
veterán

Ja hogy ez?

[link]

Hát ez az a lemez, amit itt Verbatimként emlegettem, volt nálam 10 db, abból 4-et rontott. :D

(#13979) cocka válasza M107 (#13976) üzenetére


cocka
veterán

Rétegváltáskor felpereg kiírja 2 réteg írása, oszt csók.

Nálam a csók rész az, amikor kiírja hogy lézerbeállítási hiba és ennyi. De amúgy a linkelt logban lehet is látni mindent.

(#13980) zozopapa68 válasza cocka (#13978) üzenetére


zozopapa68
tag

A Szingapúri gyártás sem jelenti azt, hogy mindig a legjobb minőséget kapjuk.
Mostanában, már kapni se lehet szingapúri lemezt, helyette most UAE gyártású Verbatim DL van, ami minőségben hasonló az FTI DL szintén UAE gyártású lemezéhez csak a Verbatim többe kerül.

(#13981) cocka válasza zozopapa68 (#13980) üzenetére


cocka
veterán

Ja azt érdekesnek találtam, bár nem mintha számítana, de azért mégis csak egyfajta minőségi mutató, hogy ezeken a 43666-os verbákon a feliratok kissé elmosottak. A maxelleken meg szépen kivehetőek, kontúrosak. És állítólag az a gagyibb. :D

Érdekes módon a Verbatim CD-RW-ken szép élesek a feliratok.

(#13982) M107


M107
addikt

:R

Eredeti winfos + naprakész update + vírusölő. 2006 ACHI driver egy normális táp 3 éve vagy egy FSP AURUM 550W, vagy egy CIFI CTG 500 80P 500W.
Nero 6-15 ig, + Imageburn +Ultra iso + Virtual clone CD minőségi lemezek, de lehet gagyi is mindegy, most perr pil Plex 712A, Samu SH 224BB, Se 208AB, PIO 206D írók

Semmi gond hiba mentesek. több ezer db lemez megírása után is.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13983) blattida válasza M107 (#13982) üzenetére


blattida
nagyúr

Gondolom, hogy a több ezer dvd lemez összesen értendő, nem fejenként. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#13984) M107 válasza blattida (#13983) üzenetére


M107
addikt

:R

2004-2013 között. Magam, család, haverok és egyéb célra több ezer cd/dvd. lemez.

Azóta nem nagyon foglalkozok ilyen témával, megvannak a minőségi lemezeim stb-stb, ami kell, többi potolható.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13985) zozopapa68


zozopapa68
tag

A Nero CD-DVD Speed jitter méréshez találtam egy programot, amivel be lehet állítani, hogy 8x minőségi ellenőrzés után ne 8x hanem 4x (ajánlott) sebességgel futtassa a jitter tesztet.
Forrás


Nagyobb verziónál is működik. Current Value: itt látszik az éppen aktuális beállítás.

Letöltés: SetJitterSpeed

[ Szerkesztve ]

(#13986) M107


M107
addikt

:R

Hová, tűntek a nagy mesterek :F

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13987) zozopapa68 válasza M107 (#13986) üzenetére


zozopapa68
tag

:R

Biztos leköti őket a BD-R, BD-RE lemezek írása, tesztelése.

[ Szerkesztve ]

(#13988) cocka válasza M107 (#13986) üzenetére


cocka
veterán

A kik? :D

(#13989) M107


M107
addikt

:R

Kicsirigó, Verybigboy, Flahsget GG72 és a többiek......

Úgy látom vége eme adattárolásnak nagy mesterek nélkül akiknek több 1000 darab lemez van mögöttük.
Bár én már olyan 1.5 éve kiszálltam a dvd-írásból... -sok sikert a továbbiakban nincs már mit megosztani és minőségi példákat ide fel tenni tesztelni.

Sajnos a fórum halott........ mármint a minőségi része....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13990) cocka válasza M107 (#13989) üzenetére


cocka
veterán

Nagyonnagyfiú árul még 8k-ért egy AD-7260S-t, de szerintem annyit a fene se fizetne egy gyakorlatilag legalább 6 éves íróért, még akkor is ha null lemezes meg mindent pöpecül ír.

Akkor mit is ajánlottatok? Lite-on dvd írót? Még kipróbálok előtte pár lemezt SH224-gyel. Ha ott is rontogatni fog, akkor egyértelműen a lemezek szarok. :)

Ja tényleg.. a tárolásról mi a véleményetek? A táskás, mappás, kofferes megoldásokat mindig is kerültem, nálam szekrényben vannak vékony tokokban. Ha átrakom őket hengerbe romlik az "élettartamuk" vagy marad ugyanannyi, mintha vékony tokokban lennének?

Amúgy tele vagyok egyrétegű DVD-kkel, a minőségük elég változó, de egy kivételével (az gyári hibás lehetett, mert írás után csak kb. a 10%-a maradt olvasható) az összes beolvasható maradt. Ezek közül a legrégebbieket 10 éve írtam. Szal. ennyit arról, hogy a szar minőségű dvdk max élettartama 10 év. :D

(#13991) cocka


cocka
veterán

Sajnos a fórum halott........ mármint a minőségi része....

Hát egyébként meg állandóan azt szajkózza manapság mindenki, hogy vegyél hddt, mert egyszerűbb, praktikusabb, kevesebb vele a nyűg és vagy ugyanannyi, mintha dvdket vennél vagy olcsóbb. Tudtok esetleg ellenérvet, mert azokat is szívesen elolvasnám, amik bemutatják, hogy mi szól a dvdk mellett.

(#13992) blattida válasza cocka (#13990) üzenetére


blattida
nagyúr

A 8000 Forint tényleg sok egy kicsit, de csak négy éves.

Tárolni sötétben, szobahőmérsékleten célszerű, illtve érdemes nem is piszkosan hagyni, ha arról lenne szó.

Samsung 224 az ajánlott vagy Liteon az újak közül.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#13993) cocka válasza blattida (#13992) üzenetére


cocka
veterán

És az Asus meg a Pioneer? E kettőről mintha elég vegyesek lennének a vélemények.

(#13994) Ottó58 válasza cocka (#13993) üzenetére


Ottó58
senior tag

A mostani ASUS Samsung belsővel van, a Pio sem a régi, QSI.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13995) zozopapa68 válasza jeni (#13961) üzenetére


zozopapa68
tag

:R

Még annyi beugrott, hogy a Nero-nak a Micro-Lite, Portable verzióiban nem működött a Lightscribe.
Egy rendes teljes verziót kellett telepítenem + a HP LightScribe System Software, de ha jól tudom az újabb Nero-hoz ezt már nem kell telepíteni.

(#13996) M107


M107
addikt

:R

T.H.E E.N.D.... ????

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13997) cocka


cocka
veterán

Miért kell itt örökké vminek a végét vizionálni? :D

SH224 produkciója:

[link]

Gyönyörű. :)

(#13998) blattida válasza cocka (#13997) üzenetére


blattida
nagyúr

Az alapvetően a Ritek DL lemez produkciója.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#13999) cocka válasza blattida (#13998) üzenetére


cocka
veterán

Hát az én íróm sokkal szarabbul írta, mint ez az újabb. Úgyhogy nem rossz ez.

(#14000) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sajnálom, hogy nem írtam ki bizonyos dogokat DVD-re, adatvesztés lépett fel az egyik vinyómon, úgyhogy nem kell állandóan a DVD korszak végét jósolgatni.
Most is DVD-re archiválok!!!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.