Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) pami5 válasza smiti (#12900) üzenetére


pami5
aktív tag

A sok dícséret ellenére a Samsung 224 nálam sem hozott jó eredményt. Nálam - még a legfrissebb SB01 fw-vel - sem szerepelt jól a "Digital Movie"-nál.
Jó eredményt adott viszont Maxell+R lemeznél, 8x írásnál:

Esetleg másik író jobb eredményt adhat.
A "Digital Movie" 6x írással, AD-7260S-nél ezt adta:

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12902) M107 válasza pami5 (#12901) üzenetére


M107
addikt

:R

Sok mai lemez büszke lenne, ha ilyen eredmény tudna produkálni, úgy hogy ne aggódj......

Gratula

UI:

A legjobb dvd-lemez amúgy is az U.A.E Verbatim DVD+R

Nincs s nem is lesz nála jobb lemez, aki mást mond, az hazudik. Giotin alá is feküdnék az igazamért ez ügyben

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12903) smiti válasza pami5 (#12901) üzenetére


smiti
addikt

Ez melyik fajta Maxell ?

Közben elkészült még egy:

[ Szerkesztve ]

(#12904) M107 válasza smiti (#12903) üzenetére


M107
addikt

:R

Mid alapján a 30+3 Dvd+r lemez

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12905) M107 válasza pami5 (#12901) üzenetére


M107
addikt

:R

Most néztem egy frissen "Digital Movie" 8x írással, (SH-224BB) közel azonos csak az elején az első precent Pif 10. (passzolom miért lett ilyen magas s pont az elején semmi sérülés sem újjlenyomat nincs rajta.....)

Amúgy a értékek
PIE Total:401258
PIF Total:356

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12906) M107 válasza smiti (#12903) üzenetére


M107
addikt

:R

Ott valami más van mert ez elég csúnya, nem vall a samu-ra hogy ennyire fars képet adna, kábel vagy bios esetleg szoftverbeállítás lehet ludas.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12907) pami5


pami5
aktív tag

smiti:

Ez MAXELL+R 16x DVD *cw* 30+3 *Taiwan*, de a MAXELL+R 16x DVD 50-es "Carry Pack" *Taiwan* MID-je is Ritek F16.

M107:

Köszönöm az elismerést, ráadásul ez a lemez "Made in Taiwan".
Nekem azért nem mindegy, ha a PIE max. 36741 helyett 401248 !!
Az sem kedvemre való, ha a PIF max. 2 (!) helyett 10 (!!) és a total is magasabb.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12908) verybigboy válasza pami5 (#12907) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ezt ha jol emlekszem mar irtak itt lg gsa-4167b vel es szep eredmenyt hozott ... ha van ilyened egy probat tuti megerne!

(#12909) pami5 válasza verybigboy (#12908) üzenetére


pami5
aktív tag

Igen, jól emlékszel, van GSA-4167B-m is, remélem a szép eredményt, adódó alkalommal próbát teszek vele.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12910) verybigboy válasza pami5 (#12909) üzenetére


verybigboy
senior tag

Megéri, az is egy csudijó és szinte elpusztíthatatlan író ... az LG fénykorából!

(#12911) verybigboy válasza M107 (#12902) üzenetére


verybigboy
senior tag

M107 ... mi ez a változás az aláírásodban??? :DDD

(#12912) M107 válasza verybigboy (#12911) üzenetére


M107
addikt

:R

Semmi xtra időnkét átírom lényegében ennyi :U :B ;)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12913) zozopapa68


zozopapa68
tag

Sziasztok!

Én is vettem ebből a [Verbatim Digital Movie] lemezből

Sony 5200A 6x írás (4x-en egy kicsit szebben írja)

[ Szerkesztve ]

(#12914) pami5


pami5
aktív tag

Nem megvetendő ez az (át)írás sem, GSA-4163B, 8x:

Más íróval lehet jobb is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12915) gyigyoo


gyigyoo
csendes tag

Gondoltam feldobom hogy mire képes ez a Falconmedia Platinum Archival lemez amit az ITmediáról lehet kapni szerintetek milyen? 4dbíroval tesztelt minden lehető írási sebességgel
írok amivel teszteltem:
Panasonic BD író (valamiért ezzel volt a legjobb 6x-an írva)
PIONEER 116L 1.10FW valamiért ez volt a legrosszabb
Lite on 624B szintén zero minőség
lite on LH20A-1H hasonó a bd-írohoz

(#12916) Kcsabi válasza gyigyoo (#12915) üzenetére


Kcsabi
tag

Lite on 624B íróval tesztelj, Opti Drive Control programmal.[link]
Nem kell kulcs hozzá, mikor lejár,törlöd és registriben is kitörlöd, újra telepíted és megint jó lesz.
Állítólag a GL29 jobb fw a 624B-hez.

[ Szerkesztve ]

(#12917) Flashget válasza Kcsabi (#12916) üzenetére


Flashget
félisten

Állítólag a GL29 jobb fw a 624B-hez.

nem állítólag. ;)

gyigyoo! LiteOnnal a nero progival tesztelj az való hozzá!
Kprobe2 a samsunghoz való.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12918) pami5 válasza Flashget (#12917) üzenetére


pami5
aktív tag

:K :K :K

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12919) gyigyoo


gyigyoo
csendes tag

(#12920) Flashget válasza gyigyoo (#12919) üzenetére


Flashget
félisten

4x vagy 8x sebességen kell a tesztelést végezni nem 6x-on.
8x az általánosan használt. 4x a pontosabb de lassabb is.

Realme GT Master Edition

(#12921) gyigyoo válasza Flashget (#12920) üzenetére


gyigyoo
csendes tag

Szerintem ennél joban nem lehetne kiírni egyik platinum/gold lemezt sem....

[ Szerkesztve ]

(#12922) Flashget válasza gyigyoo (#12921) üzenetére


Flashget
félisten

PIF össz hiba sok lett.
Hogy jobban ki írni? Másik íróval kellene ehhez próbálni.

Realme GT Master Edition

(#12923) gyigyoo válasza Flashget (#12922) üzenetére


gyigyoo
csendes tag

"Hogy jobban ki írni?"
minöségre szerintem 93%-os az amit ez a dvd max tud.

Próbáltam már 4db íróval köztük a dicsért pioneer116L-t ...több dvd íróm nincsen feleslegesen meg nem akarok venni több írót fogalmam nincsen hogy milyen dvdíró tudná ezt megírni kb 98-99%-os minöségre de szerintem 1-ik sem.

Amúgy az igaz hogy a taiyo yuden watershield glossy az kb 100 évig birja? külföldi weboldalakon olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#12924) zozopapa68


zozopapa68
tag

Ezt Link rendeltem IT-nél és helyette a zöld, fekete zsugorfóliás (Made In China) Maxell érkezett. Természetesen az ár nem változott és rendeléskor sem jelezték ,hogy nincs nekik és azt mondták , hogy én vettem meg az utolsó 50db-ot.
Egy kicsit kellemetlen meglepetés volt az IT-től,de erről ennyit remélem , hogy tanultok a példámból.

A lemezek nem is lettek olyan vészesek:

Pioneer DVR-216D(L) 6x-írás

Pioneer DVR-110D 4x-írás

[ Szerkesztve ]

(#12925) zozopapa68


zozopapa68
tag

Még egy pár lemezkép. Úgy néz ki ezzel az íróval erre képes.

Pioneer DVR-216D(L) 6x-írás

Pioneer DVR-216D(L) 6x-írás

[ Szerkesztve ]

(#12926) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#12924) üzenetére


zozopapa68
tag

Most nézem közben módosították a linken lévő termék képét. Ez nem semmi valaki olvasata az IT-től a hozzáoszlásomat. :W

(#12927) zozopapa68 válasza zozopapa68 (#12926) üzenetére


zozopapa68
tag

Egy ilyen kép volt a termékhez csak a DVD+R verzió

(#12928) zozopapa68


zozopapa68
tag

Ilyen zöld feliratú Maxell képek voltak kitéve a termékismertető helyén. Teljesen megtévesztett ,ha úgy nézet volna ki a termékismertető mint most, akkor biztos nem rendelek.
Amikor feltöltöttem az utolsó lemezellenőrzés képeit akkor vettem észre a változtatást a termék linken.

(#12929) verybigboy


verybigboy
senior tag

De jó látni hogy megint megy a fórum :)

(#12930) M107 válasza verybigboy (#12929) üzenetére


M107
addikt

:R

Elég lapos tényleg....

:DDD

Amióta megvette father az új családi kamerát, kicsi lett a dvd-n a hely.... már csak néha írók 1-2 db-ot

Meg úgye a nappali-ban is usb -tv gond nélkül viszi a dolgokat, nekem is personal Tv az is sok lemezt főleg a családiakat BD-re mentem most már (Pana 25GB) azt kell most már szereznem.....

Kisebb esetektől elltekintve vége a dvd-nek.... nálam legalább is.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12931) Ottó58


Ottó58
senior tag

BD előbb fog meghalni, mint a DVD.
XP is túlélte a Vistát stb.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12932) M107


M107
addikt

:R

BD előbb fog meghalni, mint a DVD.
XP is túlélte a Vistát stb.

Ez olyan kérdés mint az Intel AMD, a laptop asztali gép asztali gépen játszani vagy konzolon.
Értelme nem sok van.

A Dvd kicsi adatterület ára sok a silány lemez sok gyártó, a BD kevés gyártó olyan 20-30% silány lemeza többi minőségi csak itt a magyar fizetéshez +ÁFa drágák nem mint német vagy japánban esetleg Amerikában stb-stb

Nagyjából egy időben jelentek meg 1997-ben bár a BD hazánkban 2007 -ben indult történelmi útra még a DVD 1998-ban hazánkban 2002-ben.

A DVD elterjedésének első fontos szereplője Warren Liebfarb, aki már a nyolcvanas években kijelentette, hogy a DVD hasonlóan fogja leváltani a VHS-t, mint ahogy a CD-k kiszorították a bakelitlemezeket. A Warner Home Video vezetőjeként dolgozó Liebfarb a Philips-szel közösen kezdett dolgozni az új szabványon, majd a Toshibával folytatta a munkát, akik 1994-re készültek el a működő prototípussal. Azonban eközben a Sony és a Philips egy saját szabványt dolgozott ki, és megkezdődött a harc a két formátum között. Ennek 1995-re lett vége, amikor a DVD adattárolási képességét felismerve az IBM vállalta a döntőbíró szerepét, és egy kompromisszumos megoldást ajánlott, melyet a két fél el is fogadott. Az egységes szabvány létrejöttekor azonban a filmforgalmazók gördítettek újabb akadályt a DVD elé, a kalózkodástól való félelmüknek hangot adva. Ennek eredménye lett egy másolásvédelmi megoldás kidolgozása, amely bár nem teljesen biztos, elégnek bizonyult ahhoz, hogy a forgalmazók is támogassák a

Így aztán 1996 végén Japánban megjelenhettek az első lejátszók. Amerikában az 1997-es évben 90 ezer darabot, négy év alatt közel tízmillió készüléket adtak el. Ezzel a DVD lejátszó igencsak megelőzte az elektronikai berendezések elterjedési sebességét, hiszen CD lejátszóból ugyanennyi idő alatt csak másfél milliót értékesítettek az óceán túlpartján. Öt év alatt pedig már 30 millió DVD játszót adtak el világszerte (CD lejátszóból ekkora mennyiség értékesítésére 8, mobiltelefonból 12, videomagnóból 13 évre volt szükség). A becslések szerint Nyugat-Európában 2003-ra 50 millió háztartásban lesz legalább egy asztali DVD játszó. Hazánkban 2001-ben mintegy ötezer asztali lejátszót adtak el, az előrejelzések szerint pedig idén 120.000 körül lesz a lejátszók száma (ez a háztartások 3 százalékát jelenti). Mindez persze köszönhető annak is, hogy a készülékek ára rohamosan csökken. Míg két éve egy márkás lejátszó 80-100 ezer forint körüli összegért volt a boltokban, addig ma már 40-50 ezer körüli áron márkás készülék kapható, de akár 30 ezer forintért is lehet asztali lejátszóhoz jutni.

Persze mit se érne a lejátszók terjedése filmek nélkül. Hazánkba 1998-ban kerültek az első magyar feliratos DVD lemezek, év végére pedig már 53 filmből állt a katalógus. Azóta több mint 1500-asra nőtt a Magyarországon megjelent DVD filmek listája. Sajnos a filmek ára nem feltétlenül alkalmazkodik a hazai pénztárcákhoz, de szerencsére ez is fokozatosan csökken. Míg pár éve még 5-10 ezer forintba kerültek a filmek, ma már általában csak a díszdobozos kiadások kerülnek 7000 forintnál többe. A kiadók emellett időről-időre megpróbálják minél elérhetőbbé tenni egyes filmjeiket, elsősorban a régi DVD-ket akcióztatva, 4-5 ezer forintos áron. Sőt, már magazinok mellékleteként is megjelentek filmek, melyekhez pár ezer forintért hozzá lehet jutni

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12933) Flashget válasza verybigboy (#12929) üzenetére


Flashget
félisten

dvd író topicba tegnap raktam be egy "új" írómról teszt eredményt :)
(végre van fekete Pio 215 íróm is nem csak fehér) :DDD

Realme GT Master Edition

(#12934) Flashget válasza zozopapa68 (#12926) üzenetére


Flashget
félisten

Olvassák bizony! Sőt még írnak is ide. ;)

Realme GT Master Edition

(#12935) zozopapa68 válasza Flashget (#12934) üzenetére


zozopapa68
tag

Gyorsan reagált az biztos ,de ha már itt járt legalább írhatott volna ide a fórumba, hogy bocsi v. ilyesmi jelezvén, hogy javította a hibát. (A zseniális naivitás)

Így jól meg tréfált, hogy módosította a termék képeit (valóságnak megfelelően).
Persze ez a tréfa a csomag kibontásával kezdődött.

[ Szerkesztve ]

(#12936) speedbor válasza zozopapa68 (#12926) üzenetére


speedbor
csendes tag

Igen én olvastam, és mivel, amikor utoljára láttam a terméket, még stimmelt a képpel, ezért nem volt lecserélve, nem azért cseréltem le, hogy hazugnak állítsalak be vagy ilyesmi.
Szóval mint a tájékoztatónkban is írjuk:
A honlapon található termékfotók tájékoztató jellegűek, ezért semmilyen garanciát nem tudunk arra vállalni, hogy a képen látható terméket szállítjuk.
Igyekszünk időről időre frissíteni a termékek fotóit, ám sajnos a gyakori design változások miatt nem minden esetben azonos a készleten lévő termék a fotón láthatóval.
Ha nem biztos valamiben, kérjük ne a fénykép és ne is csak a termékleírás alapján válasszon, hanem kérje segítségünket telefonon, e-mailben vagy fórumunkon!

bármikor kérdezz nyugodtan az info@itmedia.sk -n vagy a fórumon, és ha tudunk válaszolunk
reggel csak annyi időm volt, hogy gondoskodjak a mi oldalunkon a változtatásról, most pedig írok, írtam volna akkor is ha nem teszed szóvá...

[ Szerkesztve ]

itmedia.sk

(#12937) zozopapa68 válasza speedbor (#12936) üzenetére


zozopapa68
tag

Szia!

Köszönöm ,hogy válaszoltál, így részemről teljesen rendben van a dolog.
Talán még annyiban szerencsém is volt, hogy Ritek alapanygot kaptam a negatívum csak annyi, hogy ebben a Kínai gyártású lemezben sok a karcos darab.

(#12938) smiti


smiti
addikt

Sziasztok! Jól emlékszem hogy itt írtátok, hogy a daemon tools bekavar az írásminőségbe? Melyik programot ajánlanátok helyette? Természetesen valami free változat kellene.

(#12939) strike-force válasza smiti (#12938) üzenetére


strike-force
őstag

én Virtual CloneDrive-ot hasnzálok nagy megelégedéssel

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#12940) pami5


pami5
aktív tag

Sziasztok!

A 2008. nov. 30-án írt lemez mai tesztnél ilyen. A PIE az elváráshoz képest nagyon sok, de a PIF és a jitter ellen semmi kifogásom, szerintem az megfelelő, a lejátszó is gond nélkül viszi.

Szerintetek ezt már át kéne írni?

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12941) Flashget válasza smiti (#12938) üzenetére


Flashget
félisten

:K

[link]

+1 a virtual clone drive mellett.

Realme GT Master Edition

(#12942) Flashget válasza pami5 (#12940) üzenetére


Flashget
félisten

nem olyan sok az egy 5 évesnél régibb írásnál.

Realme GT Master Edition

(#12943) pami5 válasza Flashget (#12942) üzenetére


pami5
aktív tag

:R

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12944) smiti


smiti
addikt

Köszi mindenkinek, kipróbáltam működik! :R

(#12945) chab7


chab7
addikt

Sziasztok!

olvasva itt a fórumot elképedtem milyen változások vannak lemezek terén. Már kb 2 éve nem kellett vennem, de most kellene új adag lemez, csak így itt olvasgatva fogalmam sincs mi legyen az.
Mindig is Verbatimot vettem (többségében), de látom mára felejtős lett - legalábbis nem jobb már a noname-ektől ha jól olvasom.
Na de akkor mit vegyek ami olcsó is? (Mert ha drága akkor nem éri meg, inkább külső hdd).
Nem sok infót láttam viszont az utóbbi hónapokban konkrét dual layeres lemezekről.
Abból milyet érdemes venni? Ez pl elfogadható árú. Vagy esetleg ebben az árkategóriában van amit érdemesebb?

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12946) chab7 válasza chab7 (#12945) üzenetére


chab7
addikt

Esetleg inkább ez? [link]

Tanácstalan vagyok. Utóbbi időben már külső hdd-n tároltam, de a filmeket inkább kiírnám. Úgyis ritkán lenne elővéve, gondosan lenne tárolva. A lényeg az lenne, hogy azért évek múlva is meg lehessen nézni egy filmet róla ha mégis előveszem , mert pont azt a fimet szeretnénk megnézni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12947) jeni válasza chab7 (#12946) üzenetére


jeni
félisten

Az utóbbit még, ha kapsz akkor a szingapúri Verbatim DL lemezeket

(#12948) chab7 válasza jeni (#12947) üzenetére


chab7
addikt

Az a baj, hogy ennél a 186Ft-os lemeznél is már egy árban van a hdd-vel (ugyanazon tárhely mérettel számolva).
Csak oda, lyukadok ki, hogy vagy bekockáztatok egy ilyen olcsóbb 45 Ft-os Maxell lemezt, és talán mégis megmaradnak rajta az adatok szépen eltárolva, nem napi szinten használva/fogdosva vagy nem is éri meg lemezre irkálással bajlódnom, hanem vegyek csak újabb hdd-t mert árban már ugyanott leszek ha 150 Ft fölé megy a lemez ára (dual layer esetén).
Kár hogy így kiszorítják a lemezeket a piacról ezzel a minőségromlással.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#12949) jeni válasza chab7 (#12948) üzenetére


jeni
félisten

ha vissza olvasol éppen az olcsó Maxell lemezekre panaszkodnak a vevők !

Amúgy az a lemez nem kétrétegű!!

[ Szerkesztve ]

(#12950) chab7 válasza jeni (#12949) üzenetére


chab7
addikt

Tudom, hogy nem kétrétegű, nem is ez a dilemma, mert mindegy hogy egy vagy kettő a réteg amit veszek, hanem az , hogy jöjjön ki gazdaságosabban mintha ugyanazt a tárhelyet vinyóban veszem meg. Márpedig akkor ~ 80Ft / sima és ~ 160Ft /kétrétegű lemezár azonos a hdd árával (ugyanazon tárhely esetén - ami nálam az 1 terás , mert arra van esetleg keret).
E fölött semmiképp sem éri meg lemezre költenem, sőt, inkább ez alatt jóval érné csak meg - de ahogy olvasom is, azok meg lehet nagyon silányak.
De mégegyszer hangsúlyozom, nem napi szinten tett-vett pakolós játszós stb lemezek lennének hanem leglassabban kiírt szépen elpakolt esetleg pár év múlva elővett lemezek.
Ha ezeknek nem felel meg az olcsó kategória akkor lehet hagyom a tervet a csudába és gyűjtök a vinyóra inkább.

És akkor a dilemmát nehezíti, hogy a húgom adott most egyet abból a 3 éve vett philips lemezeiből amit akkor használt. Betettem a gépbe és az íroprogi mutatja hogy ez CMC MAG. AM3
Visszaemlékezvén az itt olvasottakra, ezt sem igen dícsértétek, miközben neki bevált.
Viszont mi egyiken sem vagyunk ezek a tesztelős grafikonos félék. Én amiket anno kiírtam is többnyire mind beolvasható ma is - bár igen ritkán kerül elő egy-egy a szekrényből. Csak ha épp valami olyan film vagy zene kell amit anno lemezre írtam. De ezek mindegy hogy ridata,arita,verbatim...stb.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.