Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12201) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Ezzel kapcsolatban légyszi írjatok valami okosat :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#12202) djculture válasza dethroner (#12201) üzenetére


djculture
félisten

mivel a vinyónál 1GB az 1024mega az optikai lemezeknél meg 1000mega 1GB...

[ Szerkesztve ]

(#12203) dethroner válasza djculture (#12202) üzenetére


dethroner
veterán

De ha jól osztok-szorzok, még ez esetben is belül vagyok a 8,5 GB-on, ami rá kéne férni a DVD-re.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#12204) djculture válasza dethroner (#12203) üzenetére


djculture
félisten

Nem fog ráférni mert még a lezárás is helyet vesz el, ahhoz hogy ráférjen túlkell írni amire van speckó írószoftver de nem minden lemez és író tűri.

[ Szerkesztve ]

(#12205) zsizsef


zsizsef
senior tag

Maxell dvd+r (30+3 pack), Nero8 8x írás, W7 pro 64, lg 4167B dl13

(#12206) verybigboy válasza zsizsef (#12205) üzenetére


verybigboy
senior tag

Erről beszéltem a másik fórumon, csudijó író szép eredményt tud adni, gratulálok!!!

(#12207) zsizsef válasza verybigboy (#12206) üzenetére


zsizsef
senior tag

Olvastam. :) Bár az IMGB bekapcsolt opc mellett nagyon tré minőségben írja.

(#12208) djculture válasza verybigboy (#12206) üzenetére


djculture
félisten

Csak rohamosan romlik a minősége mint minden maxell-nak mióta ezek a fele vastagságú maxell-ek vannak. Ha nem fény meg porvédett és száraz levegős helyen tartod akkor 2 év múlva már nem lesz rajta semmi.

[ Szerkesztve ]

(#12209) M107 válasza djculture (#12208) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem semmi bajom nincs, szekrényben szárazon tatom még anno régi Maxell lemezeim pöccre olvassák még a kb 6 évest is.
Minden látható rajta, minőségi író és jó írási sebesség megválasztás ennyi a titok.

Haver rendelt hétfőn megyek érte s írom is kell belőle (-R Max...) majd kiderül milyen a minősége.
az meg, hogy meddig tart sajnos a jövő titka.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12210) M107


M107
addikt

:R

Annyiban igazat adok hogy soha nem volt a Maxell minőségi lemezek csak inkább a közép kategória közepe.

De, hogy 2 év után nem olvasható ott már sok mindenek s külső behatás is kell ahhoz történni, hogy ez bekövetkezzen.

4 éves Maxell DVD-R lemez 8X írás Winxp Pro *86 Pio 215 író

Nem etalon jó alsó közép de bármely olvasó/íróval ami most 10 percen belül kezembe akadt, gyors chapter váltás elejétől a végéig Asztali-Pc-Notebook drive.

UI: lemaradt:

4 éves 10 hónapos lemez....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12211) djculture válasza M107 (#12209) üzenetére


djculture
félisten

Egy jó ideje fele olyan vastag a maxell dvd+-r lemez már az is elmond valamit, olyan mint a tdk rw annál is ugyanez van. A régi vastagságú tdk rw-t megirtam több tizszer és semmi baja az új fele olyan vastag 4-5 újrairás után dobálja a szektor hibákat kuka.

[ Szerkesztve ]

(#12212) M107 válasza djculture (#12211) üzenetére


M107
addikt

:R

Hétfőn megmérem a vastagságot egy régi és egy új Maxell lemeznek....

Verbatim DVD+RW 4X és 8X +RW írok sokat az tökéletes. (10DB 4X+RW illetve 5db 8X+RW) a 8X lemez az IT médiától rendelve. 50-60 írás után (alján újjlenyomat is taláható amit a család fizetett ki lemez) az én általam használt tök tiszta és normálisan kezelt de semmi baja nincs.

+ BD-RE de arra mocskos sokat Pana és Verbatim - RE 2X túl mindegyik 250 íráson és cukor.

1 db 2x TDK piros DVD+RW lemezem van nem tudom mennyiszer írtam rá de még mindig ok és leolvasható 4 GB felül is!!

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12213) djculture válasza M107 (#12212) üzenetére


djculture
félisten

[link]
Én ebböl vettem 10 csomaggal, ez lassú lemez de nagyon megbizható. Persze eszköz /iró is kell alá ami kezeli szerencsére a 7280s gond nélkül írja.

[ Szerkesztve ]

(#12214) djculture


djculture
félisten

Ez se rossz:
Data Sheet
Article Type: DVD Double Layer
Manufacturer: MediaRange
Manufacturer Number: MR474
Capacity: 8.5 GB
Recording time: 240 min
Speed: 8x
Mediacode: RICOHJPND01
Surface: Full printable
Print Area: 22-118 mm
Suitable for: Ink jet printing, Lamination, Inkjet print
Water Shield:
Metallized inner ring:
Stacking ring:
Quantity: x 25 pieces in cakebox
Packaging: Cakebox

(#12215) Ottó58


Ottó58
senior tag

Nem a legjobb író- és lemezpárosítás, de feltettem az SB01 fw-t, mintha javult volna az írásminősége a Samunak. (224BB).
Ezelőtt sokszor így írt:

FW: SB 01

Úgy látom, nem tudja rendesen kezelni a sebességváltást e lemez tekintetében. Ezek után is csak olvasásra használom a Samut.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12216) pami5 válasza Ottó58 (#12215) üzenetére


pami5
aktív tag

Valóban nem a legjobb párosítás! Nálam az SB01 fw-t nem engedte feltenni (a "Firmware HQ"-n még nincs fenn!) Én az SB00 fw-vel írtam Maxell+R 33+3-ast,16x (Ritek F16) lemezt, Win7 alatt, 12x, az jó. Op. rendszertől függően talán a 8x-12x írás lehet eredményes, ez a lemez itt volt megfelelő.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12217) slaci007


slaci007
senior tag

Lehet még jó Verbatimot találni,tegnapi beszerzés Taiwan 6x írva Samsunggal.

Tungsram 1896-2022

(#12218) pami5 válasza slaci007 (#12217) üzenetére


pami5
aktív tag

Mivel írtad? Milyen sebességgel? Sajnos hengerenként változhat. A korábbi vétel jó volt, a júniusi beszerzésből eddig 30 db-ot írtam, nem is hasonlít a korábbiakra, bár ahogy mondtad, lehet még jót is találni! Az elvárásom nem ez volt! Így lutri!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12219) slaci007 válasza pami5 (#12218) üzenetére


slaci007
senior tag

Tesztelő íróval írtam,pár hónapja vettem indiait az rosszabb volt.

Tungsram 1896-2022

(#12220) slaci007


slaci007
senior tag

15-ös guriga taiwan 6x írva :O

Tungsram 1896-2022

(#12221) djculture válasza slaci007 (#12220) üzenetére


djculture
félisten

Mínuszos verba évek óta alsó kategória bárhol gyártják...

[ Szerkesztve ]

(#12222) Flashget válasza djculture (#12221) üzenetére


Flashget
félisten

már több mint 2 éve a nem ajánlott kategória volt, de úgy kb. fél éve kijött egy jobb ereszték taiwanról..

Realme GT Master Edition

(#12223) verybigboy


verybigboy
senior tag

+ os kivitelbe azért volt 1 jó széria :D

(#12224) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok! Elszörnyedve olvasgatom a topikot, mivel az akácfa utcai 9 és 3/4-ik szám már nem üzemel. Szóval honnan, és milyen lemezt lenne érdemes rendelni? Max. ár 100ft/db.
Mondjuk: Verba +r no id ?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#12225) speedbor válasza djculture (#12202) üzenetére


speedbor
csendes tag

Helyesbítek 1997 óta az adattárolók mérete 1000-es váltószámmal van számolva előtte pedig 1024-el volt
tehát ha vettél 1996-ban egy 640MB-s vinyót az 671 088 640 byte volt ugyanakkor az 1998-ban vett 2GB-s már "csak" 2 000 000 000 byte. Az optikai lemezeknél a cd 700MB az 734 003 200 byte, mivel annak szabványosítása 1997 előtti, a DVD 1997-es így az már az SI mérték szerinti.
Ez alól egyetlen kivétel az operatív memória ún. RAM, amit mai napig 1024-es váltószámmal írnak rá, de persze az nem is adattároló szigorú értelemben nézve.
Ha azt akarod hogy amit leirsz az a 2^10-ent jelentse és ne a 10^3-ont akkor KiB, MiB, GiB TiB stb stb
mértékegységet kell a szám után írni.
dethroner: Amúgy a 8,5GB az csak 7,91GiB tehát jogosan nem fér rá a 8,16 Gib ami 8,76GB
Tehát mindegy, hogy pendrive, vagy sd kártya, vagy vinyó, vagy optikai, a kérdés az, hogy a szabványosítása 1997 utáni vagy sem. Perszea géped attól még MB-t ír és MiB-re gondol mert neki csak a 2-es számrendszer létezik

itmedia.sk

(#12226) speedbor válasza djculture (#12211) üzenetére


speedbor
csendes tag

Helyesbítek: az indiában gyártott CAKE Maxell 2 éve fele oylan vastag mint a kínai és taiwani CW maxell
A cw maxell csak azóta fele olyan vastag amióta MBI kódós, ez kb fél éve történt váltás.

A verbatim CW ami viszont taiwani az fele olyan vastag, mint az indiaban es kinaban gyartott CAKE Verbatim.

tehát Maxell - Taiwan,Kína - vastag
Maxell - India - vékony

Verbatim Taiwan - vékony
Verbatim Kína, India - Vastag

ami a vastagságot illeti, nem feltétlenül jelent sz@r lemezt, ezt az is mutatja, hogy a taiwani verbatimban vannak neha jó eresztések, míg a kínai mindig nagyon rossz

Ami biztos, hogy az asztali felvevők nem szeretik a vékony lemezeket, néha csak egyszerűen nem tudja őket befogni a mechanika, és közlik, hogy NO DISC, tehát asztalihoz senki ne vegyen vékonyított lemezt márkafüggetlenül, mert ha meg is írja nagyon rossz lesz a vége.

itmedia.sk

(#12227) M107 válasza speedbor (#12226) üzenetére


M107
addikt

:R

Ismerős által vásárolt Maxell dvd-r 100 henger lemez Made in India

Samu 224BB, Win8 Enterp X64, 12 X írás.

Valami borzalmas, sajnos itt tart a valamikor nagynevű cég, lehetett volna rosszabb is, én próbáltam lebeszélni róla de hát .....
Nem ajánlott lemez !!!!! Tényleg még fanoknak sem !

"Ami biztos, hogy az asztali felvevők nem szeretik a vékony lemezeket, néha csak egyszerűen nem tudja őket befogni a mechanika, és közlik, hogy NO DISC, tehát asztalihoz senki ne vegyen vékonyított lemezt márkafüggetlenül, mert ha meg is írja nagyon rossz lesz a vége."

Itt egy jó véglet :

Betettem egy LG-RCT688H video dvd író combi-ba egy lemezt tálcás nem slot-ines egyből felismerte
LG GSA-8164B író található benne.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12228) djculture válasza speedbor (#12226) üzenetére


djculture
félisten

Akkor csak jól vettem észre hogy kb fél éve kezdenek jönnio a fele olyan vastag kókány maxell-ek. Mi a maxell-től vesszük direktbe őket a maxell europa ltd magyrországi fióktelepéről Bp máriássy utca 7, rá van irva made in kína közbe mbi kódos az összes.

[ Szerkesztve ]

(#12229) pami5


pami5
aktív tag

Ez a lemez 2011. szeptemberi, Win7 Pro, ImgBurn, AD-7260S, fw 1.61, 8x, AWS:

Ennél minden ugyan ez, csak 2013. májusi:

Az eredményhez nem kell kommentár. Mindkettő mai írás.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12230) Flashget válasza pami5 (#12229) üzenetére


Flashget
félisten

nem kell, hogy évek teljenek el ilyen eredményhez, hanem elég egy 25-ös guriga abból is különböző helyről vett lemezek tesztelésével.

Realme GT Master Edition

(#12231) M107


M107
addikt

:R

Új Maxxel Dvd-r 16X Made In India

Pio 216D 1.09, Win8 Enterp X64, 12 X írás.

Nem enyhén gyenge felejtős kategória erősen ! magyarán írhatod ez régebbi vagy újab íróval s tudom két íróval való írás után nem lehet messzemenőleg levonni következtetéseket, de két igazán jó író a tegnap és a mából

2,

Tegnap érkezett egy jó akarómtól, csak nem találtam képet a neten még arról hogy 50 pakk lefóliázva s az van ráírva Made In UAE :)

Megy a vitrinbe

Pio 216D 1.09, Win8 Enterp X64, 12 X írás. Verbaim Dvd+r UAE

Ma reggeli friss "családi emlékek" írás még egy régebbi 50-es hengerből..
Ez már minőség ! kár hogy nem gyártják már :U :( :(

[L:/dl/upc/2013-09/17/69363_klfjos7hcntnjb6m_uae.png](IMG:/dl/upc/2013-09/17/69363_klfjos7hcntnjb6m_uae.thumb.png)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12232) M107 válasza M107 (#12231) üzenetére


M107
addikt

:R

Ugyanez van ráírva : ( Made in UAE) a többi természetesen nem :U

csak ilyen a fólia :

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12233) djculture válasza M107 (#12232) üzenetére


djculture
félisten

Jó ez eleve drága lemez a nyomtatható széria, maxellből is jó a nyomtatható sziéria mai napig csak kétszer annyi az ára.

(#12234) jeffo válasza speedbor (#12226) üzenetére


jeffo
tag

Verbatim DVD-R taiwani gyártású lemezek kapcsán én is ezzel szembesültem, habár még múltkoriban azt javasolta valaki itt nekem, hogy rendeljek cw helyett cake, azaz henger csomagolásút ebből. Az augusztus végén rendelt 4 db 25-ös hengerből 3 teli volt valószínűleg vékony lemezekkel, vagy az is lehet, hogy gyengébb minőségűekkel, mert a Panasonic dvd felvevőm a henger nagy részét nem fogadta el, nyekergett, így már szokásból kinyomtam egyből az eject gombbal, nehogy valami nagyobb baj legyen. Bár nem méregettem össze, hogy más lemezekhez képest vékonyabb-e. Amit elfogadott a Panasonic felvevő, azok közül néhányra csináltam Opti Drive Control programmal tesztet, és volt amelyik rossz értékeket mutatott, legalábbis a PIF Total tekintetében, mert lett olyan 8000-9000 körül, bár a PIF Max csak 4-5 körüli lett ezeknél. Mondjuk a DVDInfoPro-val tesztelve visszaolvasta mindet, nem jelzett olvasási hibát.

Maradt néhány Verbatim Digital Movie lemez is, abból egy ismerősnek kiírtam pár dolgot, bár számítógéppel, és ő is panaszkodott, hogy a 7 db lemezből kettőt nem fogad el az asztali lejátszó, az enyémhez hasonlóan nyekereg, aztán kijelzi, hogy nem olvasható a lemez. Pedig számítógépen visszaolvastam, bár PIE/PIF tesztet csak 1-2 darabra csináltam, a többire csak a képfájl visszaellenőrzését ImgBurn-nel. Az ismerősöm azt is mondta ezekre a nem olvasható lemezekre, hogy volt hogy másik ugyanolyan de olvasható lemez után berakták, és akkor elfogadta. Hát nem tudom mennyire jó ötlet erőltetni, gondolom jobb lenne újra kiírni.
Aztán tegnap reggel én is be akartam rakni egy ilyen Digital Movie lemezt a dvd felvevőbe, üreset, és az elsőt nem fogadta el, csak a másodikat. Tök fura egybeesés, hogy az ismerősöm is pont ezután mondta munkahelyen, hogy nem volt jó neki sem.

Szóval asszem hagyom ezentúl a taiwani Verbatimokat, legalábbis a felvevő tekintetében. Amiket nem fogadott el a felvevő üreseket még elhasználom számítógépes íróval, azért majd ha ismerősnek műsoros dvd-t asztaliba írnék, akkor odaadás előtt mindenképp csinálok PIE/PIF tesztet.

Múltkoriban rendeltem 10db JVC Pro lemezt próbára, de csak múlt héten vettem elő, a Verbatim taiwani rossz tapasztalatok miatt. Az eddigiekhez képest a legjobb eredményt hozták a lemezek. Úgy döntöttem, bevállalok egy 100db-os csomagot belőle, ami tegnap meg is jött. Szétpakoltam a fóliás csomagból 2 db 50-es hengerbe, és 1-1 lemezt bepróbáltam a Panasonic felvevővel. Hát nem lett a legjobb. Az 1. lemez valószínűleg karcos lehetett, amit nem néztem meg késő este fáradtan és félhomályban amikor beraktam. A PIF Max 20-as lett a lemez vége fele, és a PIF Total is lett emiatt 9521. A 2. lemez vége fele lett PIF Max-ba 5-ös, és emiatt a PIF Total 2445. Hamarosan felteszem ide is a tesztet, de még próbálok a JVC-ből egy-két darabot, hátha jobb eredmény is születik, majd számítógéppel is ki akarom próbálni. Ha nem is lesz annyira jó minőségű írás mindegyik lemez, annyiért megérte ezt venni, hogy a Panasonic elfogadja mindet. Nem tudom, hogy mennyire lesz ebből utánpótlás (majd rákérdezek a shop fórumában), mert én rendeltem meg a fullprintesből az utolsó cw-set, mondjuk láttam a Gigaplaza shopban is JVC-t csak az nem Pro-ként van feltüntetve. Abból rendelt már valaki, ha igen, milyenek a tapasztalatok vele?
Legközelebb rendelésre pénzem majd csak október elején lesz.

[ Szerkesztve ]

(#12235) M107 válasza djculture (#12233) üzenetére


M107
addikt

:R

A fóliás képe a második képpel egyezik meg ! csak az UAE ami rajta van de ezt írtam itt is: Ugyanez van ráírva : ( Made in UAE) a többi természetesen nem :U

Kb 120 Ft mutass olyan lemezt ami közelítőleg ilyen Maxellből, de jó nézzük webshop kb 45-50 Ft árát 100-110 Ft ért nem hinném hogy kapsz ilyen lemezt.

[link]
Még ez is 64 Ft jön ki s a midet sem tudjuk az oldalról....

De ha te tudsz nem drágán jó Maxell-t lehet nyomtatható is és jó middel akár több száz darabra is vevő lennék

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12236) djculture válasza M107 (#12235) üzenetére


djculture
félisten

120ft/db--ra nekem ez jön ki németből, én már a sima lemezeket hanyagolom ha lehetséges:

[ Szerkesztve ]

(#12237) pami5 válasza Flashget (#12230) üzenetére


pami5
aktív tag

Ráadásul mindkettő "Made in Taiwan"!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12238) M107 válasza djculture (#12236) üzenetére


M107
addikt

:R

RW csak Verbatim DVD+RW 4X és 8X lemezt használok. Nagyon megbízhatóak a 8X csak 2 hónapja van meg
de kb már 100-120 újra írásom volt rá. 4X -es 30 Db még felbontatlanul 10 hengerekben vár Made in Taiwan mindkettő.

Ennek a Maxxelnek mi a mid-je? mennyire tartós újraírhatóság szempontjából (meddig tartja az adatokat 5 hónap után is ?) sok újraírást képes elviselni ?
1000 az elméleti max azt tudom, nálam ez a kettő nagyon fontos szempont.

UI:

Nekem olcsón jó minőségű dvd-+r kellene , most van de majd későbben 60 Ft alatt nem hiszem hogy kapok jól sejtettem.

Mondjuk ha jó és tartós eme RW lemez akkor megéri....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12239) djculture válasza M107 (#12238) üzenetére


djculture
félisten

Ez még egy ősrégi 2x széria karcálló bevonattal jvc Victor W7 az újak már 4x-8x ritekesek ritek 008 és ritek 004 mid-el

[ Szerkesztve ]

(#12240) M107 válasza djculture (#12239) üzenetére


M107
addikt

:R

Rendben ,de tartósság adattárolás max 5 hónap és sok újraírhatóság elviselése szempontjából milyen?

UI:
Az új lemezek amik németből rendeltél, azok karcállók úgy szintén vagy csak sima, azoknak milyen az újraírási mennyiségi rátájuk, tartósság vagy azokról még nem tudsz nyilatkozni?

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12241) djculture válasza M107 (#12240) üzenetére


djculture
félisten

tartósság szempontjából ez az igazi, én mostanában ebböl vettem renegeteget. 350pénz darabja kintröl és nagyon birja. Még a dvd irás hajnalán kaptam egy ilyet az első lg dvd irómhoz. Úgy 5-6000-szer újra lett irva kutya baja. Lassan irható igaz de tönkretehetetlen ha csak nem a földön rugdalja valaki..:

[ Szerkesztve ]

(#12242) M107 válasza djculture (#12241) üzenetére


M107
addikt

:R

Meghiszem azt, a 3X 100000 újra írást az 5X 10000 újraírást viselnek el specfikáciojuk szerint.

Bár őket nem lehet a dvd+rw és a -rw kkel egy lapon említeni.

Ram-bol 1db 3x egyoldalas Panasonic és egy 2 oldalas 9.4 Gb van szintén pana.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12243) djculture


djculture
félisten

különben ezek a ritekes maxell dvd+rw-k is jók, bőven jobbak mint a manapság kapható mbi dvd+-rw tdk.

Ja ram lemezek jók nekem maxell-van most már 200db meg memorex 10db. Ezekre bármilyen fontosat rálehet írni rajta is lesz 5-10 év múlva is.

[ Szerkesztve ]

(#12244) djculture


djculture
félisten

Memorex dvd-ram

(#12245) M107 válasza djculture (#12241) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha van 10 bontatlan akkor érdekelne ebből a ram lemezből.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12246) M107


M107
addikt

:R

Most írok havernak a új MBI-s mides Maxxel dvd-r lemezére hát nemcsak a test itt a probléma.
112 ide, 215D sata, egymás után dobálja vissza lézer beállítási hibával rá sem ír :P sőt még a Pio 206D Blu-rRay író is kidobja.
Mondtam látod ezt a sza... kaptad a pénzedért mert nem hallgattál az öreg motorosra.
Sok szerencsét aki vesz ilyet!!!! Hulladék felsőfokon..... :C :R ;)

Samu 224BB azonnal írja Lg 4165B a szomszéd srácnál gond nélkül

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12247) djculture válasza M107 (#12246) üzenetére


djculture
félisten

7280s megirja azt az mbi hulladfékot is de olyan is , nem fontos dolgokra jó.

(#12248) Ottó58 válasza M107 (#12246) üzenetére


Ottó58
senior tag

Régebben sem tartottam meg a Pio írókat, mert "válogatósak" voltak, amit az LG 4160-4163 gond nélkül és elfogadhatóan megírt, hibaüzenetekkel a Pio el sem kezdte írni, vagy közben rontott, többek közt ezért is maradtam a mostani Sony 7173 sorozattól egészen a mostaniakig, mert ugye a régi LG már újonan, pláne satásan nem kapható.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12249) Ottó58 válasza djculture (#12247) üzenetére


Ottó58
senior tag

Mint ahogy írtad, megírja, de nem fontos dolgokra jó.
Volt Pio író, ami elrontotta az ismerősöm által hozott lemezt, most mondjam neki, szar az íróm?
Neki ilyen lemeze volt és kész, én meg adhattam neki helyette másikat.
Azóta nem fordult elő, mert Pio-val nem írtam hozott lemezre és el is adtam őket.
Most meg pláne rossz a helyzet, mert sokan 45-55 forintos lemezre akarnak íratni.
Tapasztalat szerint még a 100 forint körüli lemezek sem mind jó minőségűek, habár van néha kivétel.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12250) M107 válasza Ottó58 (#12249) üzenetére


M107
addikt

:R

Igazad van, de csak 92%-ban a samu 224BB és a Dj Culture által említett író miért írja meg, bárt igaz sok-sok kivánni való minőség mellett.
S ez azt jelenti hogy kerülendő ez a lemez !!!!

A Pio melletti érv nem kezd írni hibás lemezre (ha a hiba nem a lemez 2-98% található mert hisz már a lézer erő beállításnál kidob az ATIP-nél az a terület ahol az író beállítja a lézert a lemez minőségéhez igazodva, 99 lehetőség van megteremtve ezzel a több menetes írás lehetőségét anno + a 99 azért érdekes még mert ennyi sáv lehet egyszerre a egy cd-n vagy dvd-n

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.