Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12601) Kcsabi válasza winhate (#12600) üzenetére


Kcsabi
tag

Ha be akarsz rakni egy képet:
Bepipálod a Konvertálás JPG formátumra, tallózás, majd ok, és nem nyúlsz hozzá, nem másolod, semmi csak egyszerűen kicsit lejjebb rákattintasz a beillesztésre, majd OK.

(#12602) M107


M107
addikt

:R

Végeztem a Dvd-írással mostantól csak Blu-ray, vagy csak HDD-re archiválok ideiglenesen.

Meg maradtak a minőségi dvd-im azokat egy PIO 216D íróval, mentegetem le.

Sajnos a dvd felett eljárt az idő.

További sok siker a maroknyi DVD-s csapatnak Flashget Kicsirigó Verybigboy-al az élen.

Sziaszok.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12603) Kcsabi válasza M107 (#12602) üzenetére


Kcsabi
tag

Azért kicsiny országunkban biztos megmarad még a DVD egy ideig.
Itt a technikai fejlődés össze sem hasonlítható egy nyugati országéval.
A HDD meg egy veszélyes dolog bármikor megkattan, én azért jobban bízom egy megírt lemezben.
Persze nekem is vannak HDD-s mentéseim, de azok lemezen is megvannak. :R

(#12604) winhate válasza Kcsabi (#12601) üzenetére


winhate
őstag

[igy mar jo lesz]

Maskepp lett jo:
LINK beszurasa majd egybol ra a kép beszurasa.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#12605) Kcsabi válasza winhate (#12604) üzenetére


Kcsabi
tag

Azért megkérdezném, milyen linket akarsz beszúrni, mikor a gépről tallózol be egy képet? :Y
Utána meg beilleszted, ez olyan nehéz? :W
Pontosan ott van, hogyan kell szabályosan berakni egy képet.

[ Szerkesztve ]

(#12606) winhate válasza Kcsabi (#12605) üzenetére


winhate
őstag

hagyjuk. rajottem muxik ennyi nem szeretnek vitazni Lathatod fentebb .

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#12607) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sajna Sony lemezek sem már a régiek, hiába accucore, itt a legfrisebb teszt:

Sony DVD-R 16x 10cw ACCUCORE

Szerintetek ha DivX fájlokat írok ezekre a lemezekre az asztali DVD lejátszók le fogják játszani hiba nélkül, vagy inkább más lemezre írjak ha asztaliban akarom lejátszani őket?

Rendeltem még szintén Sony DVD+R lemezeket is, de az meg még ennél sokkal rosszabb eredményeket ad, úgyhogy ez a lemez is felejtős, a Verba digital movie viszont valóban a mai lemezek minőségéhez képest jó teszteket ad, csak a szitázása ne lenne ilyen, mert a közepén lévő pici fehérségen kívül máshova nem lehet rá sajna írni.

[ Szerkesztve ]

(#12608) Daywalkerke válasza M107 (#12602) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Neked meg köszi a sok tanácsot és tapasztalati írást, és sok sikert a BD lemezekhez.

[ Szerkesztve ]

(#12609) Flashget válasza winhate (#12606) üzenetére


Flashget
félisten

tényleg nem értem miért ennyire bonyolult feltölteni gépről a képet sg-re, majd megnyomni a Beillesztés gombot ésd leokézni.

Méretben pedig elég ekkorában is!

Realme GT Master Edition

(#12610) Energie X


Energie X
őstag

M-Disc-el van valakinek tapasztalata?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12611) Ereshkigal válasza Energie X (#12610) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Nincs.

(#12612) pami5


pami5
aktív tag

Ez is Verbatim Digital Movie DVD-R MCC 02RG20 mai írás, Opti Drive Control 1.70 mai teszt:

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12613) Daywalkerke válasza pami5 (#12612) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Szép írás, enyém is hasonló lett, a kérdés már csak az, hogy meddig marad tartós, esetleg van valakinek infója, hogy ez az MCC réteg tartósságot tekintve milyen?

(#12614) pami5 válasza Daywalkerke (#12613) üzenetére


pami5
aktív tag

A kérdésről nincs infóm, annyi ideje még nem használom. A Maxell+R MID: Ritek F16 az olvasottak szerint 4-5 év alatt is csak keveset veszít a felírt adatokból. Gondolom, a Digital Movie sem lehet rosszabb!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12615) Kcsabi válasza pami5 (#12614) üzenetére


Kcsabi
tag

Azért kíváncsiságból előszedhetnél egy két régebben írt lemezt, ha megvannak még a tesztek elmentve és összehasonlíthatnád őket.
A Ritek is érdekes lehet.

(#12616) pami5 válasza Kcsabi (#12615) üzenetére


pami5
aktív tag

Kivétel nélkül minden korábban írt lemezt folyamatosan ellenőrzök - hetek óta ezt csinálom - és ami már indokolta, azokat szerencsésen átírtam.
Eddig csak a korábban vett 100 db TDK-ból 30 ment tönkre, meg a kínai Verbatim-ok, a többi még ma is olvasható. Ezeket pótoltam. Saját írású lemezeim 2005 óta vannak meg, melyik évjáratot szeretnéd látni? Korábbi tesztek eredményei helyett már csak a mostaniak vannak, mindent nem tartok meg.
Korábbi Ritek F16-om nincs.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12617) verybigboy válasza Kcsabi (#12603) üzenetére


verybigboy
senior tag

Teljes mértékben osztom a nézeted!!!

(#12618) Kcsabi válasza pami5 (#12616) üzenetére


Kcsabi
tag

Nekem vannak 2-3 éves tesztek is elmentve, ebből képet kaphatok arról, mennyire tartós az írás rajta.
Jó az ha megtartunk ilyen teszteket, akár több év múlva vissza ellenőrizhető így.
De nem is aggódok, hogy problémám lesz ezzel a lemezzel, ezt biztos 10-15 évig nem kell átírni sem.
Érdekelne 2-3 éves viszonylatban akármelyik fajta lemez.

Philips DVD+R INFOME R30, már több mint két éves, nagyon jól tartja magát.

(#12619) Daywalkerke válasza Kcsabi (#12618) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Valóban szép(kár, hogy már nem gyártja a Philips), már csak az a kérdés, hogy a Digital movie-s Verba is ilyen tartós marad-e, illetve én személy szerint még reménykedem benne, hogy az it-nél még majd lesz kapható a saját márkás FTI alapanyagú Made in UAE lemezük, mert az a Philips-hez hasonlóan nagyon jó eredményt adott és árban is nagyon jó volt, ha meg nem akkor marad ez a Verba(remélhetőleg ebből legalább lesz folyamatosan és nem mostanában állnak le a gyártásával).

(#12620) slaci007


slaci007
senior tag

Alábbi lemez[link]6x írva samu SH-S222A

Tungsram 1896-2022

(#12621) Daywalkerke válasza slaci007 (#12620) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Nagyon jó eredmény, és nem is tudtam, hogy megint van it-nek ilyen lemez, karácsony után rendelik is belőle, remélem a mínuszos
IT Media PRO DVD-R 16x 50cake Fullprint (WR, WS) *TTH02* UAE lemez is ad ilyen eredményeket, akinek esetleg van ebből amit most linkeltem és tud tesztelni rakhatna fel egy tesztet, bár biztos ez a lemez is ad ilyen eredményt(ha nem még jobbat) mint ez a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#12622) pami5 válasza Kcsabi (#12618) üzenetére


pami5
aktív tag

Amióta a tesztelőt is tudó író van, azóta minden írást ellenőrzök, de utána töröltem is. Sajnos - már én is hiányolom - eddig nem volt mentés! Az említett időpontokban írt lemezekről össze szedek néhányat és elküldöm PÜ-ben.
A mostani ellenőrzésnél találtam olyat, ami elkeserített! Remélem, nem sok ilyen lesz! A Philips DVD+R INFOME R30 lemez nagyon jó eredményt ad, sok márkájú lemez van, de nem sok versenytársa akad. :R

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12623) verybigboy válasza pami5 (#12622) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez így igaz, a Philips INFOMEDIA lemezei (persze azok közül sem az összes, ott is bizonyos szériák a kimagaslóak!!!) kimagaslóan jó eredményt tudnak adni (persze megfelelő íróval párosítva!!!)
Nem hiába tároltam be én is anno ezen szériákból, bőven, bőven kitartanak a DVD-s korszakomra (hála Isten).

(#12624) Kcsabi válasza verybigboy (#12623) üzenetére


Kcsabi
tag

Igen, kimagaslóan jó eredményt tudnak adni, de véleményem szerint nem is ez a legfontosabb.
A legfontosabb, hogy hosszú ideig meg is tartsák azt az induló eredményt.
Sok lemeznél az a probléma, hogy aránylag jó eredménnyel indul, de gyorsan elveszíti azt, alapanyag minősége, vagy valami más miatt, nem tudom.

(#12625) verybigboy válasza Kcsabi (#12624) üzenetére


verybigboy
senior tag

Természetesen, de ez azért nálam legalábbis alapkövetelmény! Nyilván olyan lemez nem is jöhet szóba, ami 1 év alatt olvashatatlanná válik.

Te még BD-ben nem gondolkodtál? (már vagy 1 éve itt figyel a Pioneer BD-R-208-am, egyetlen lemezt sem írtam még vele :) )

(#12626) Flashget válasza Daywalkerke (#12621) üzenetére


Flashget
félisten

Nagyon jó eredmény

Az a PIF 1500 összhiba az sok a nagyon jó mínősítéshez. A többi az rendbe van.
Lehet más íróval jobb eredmény születne vagy más sebességen történő írás.

Realme GT Master Edition

(#12627) Daywalkerke válasza Flashget (#12626) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Természetesen a nagyon jót a ma kapható lemezekhez értettem, mert a mai lemezek 90%-a ennél rosszabb eredményt ad sajna.

(#12628) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Legfrissebb dual-os írásom(nekem teljesen megfelel):

IT Media DVD+R Double Layer 8x 10cake*FULLPRINT*(FTI)

[ Szerkesztve ]

(#12629) Flashget válasza Daywalkerke (#12628) üzenetére


Flashget
félisten

Jittert ne pipáld ki ha samsunggal tesztelsz, mert csak feleslegesen dolgoztatja meg a progi a géped.

Ezzel a middel és lemezzel ezt lehet elérni LiteOn 624B-vel, 4x íráson és 4x tesztel ellenőrizve.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12630) pami5


pami5
aktív tag

Valamennyi fórum társnak Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog/abb/ Új Évet Kívánok!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#12631) miko_


miko_
tag

sziasztok szükségem lenne kb 100 írható dvd-re amire fontos adatok mennének. Mit ajánlotok a ma kapható lemezekből? Sony 7280S-el lennének írva és ITMEDIA-ból rendelnék.

(#12632) balintka


balintka
addikt

Sziasztok, tudtok valami cikket küldeni, ami tartalmazza, h milyen értékeknek kell megfelelnie egy DVD-nek, h jó minőségűnek számítson?

(#12633) Energie X válasza balintka (#12632) üzenetére


Energie X
őstag

Meg azt is megírhatnátok, mivel kell tesztelni a DVD lemezeket, milyen progi milyen írási és olvasási teszteket kell végrehajtani. Ha megvan küldök M-DISC eredményeket :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12634) Flashget válasza Energie X (#12633) üzenetére


Flashget
félisten

[link]

[link]

Progik:

Nero Diskspeed
Opti Drive Control
Samsung írókhoz a Kprobe2 az ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#12635) Flashget válasza pami5 (#12630) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Viszont!

Realme GT Master Edition

(#12636) slaci007 válasza Daywalkerke (#12621) üzenetére


slaci007
senior tag


Író és a sebesség ugyanaz.
Plextorral 880SA OHT on

[ Szerkesztve ]

Tungsram 1896-2022

(#12637) Kcsabi


Kcsabi
tag

Boldog Karácsonyt Kívánok!

(#12638) M107


M107
addikt

Szintén kellemes, meghitt karácsonyt mindenkinek.....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#12639) jeni válasza Kcsabi (#12637) üzenetére


jeni
félisten

Merry Christmas to everyone/ everybody. :)

(#12640) Daywalkerke válasza slaci007 (#12636) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ez az a lemez amit linkeltem (IT Media PRO DVD-R 16x 50cake Fullprint (WR, WS) *TTH02* UAE )? mikor vetted őket? Mert ha az újak akkor elég siralmas ennek a lemeznek a minősége, legalábbis a PIE értékei

[ Szerkesztve ]

(#12641) dozó válasza Daywalkerke (#12640) üzenetére


dozó
tag

A kapott eredmény nagyon függ az írótól és a fw. is, nekem is van ilyen lemezem, de nem olyan rosszak, én ezeket LG4167B- vel írom.

(#12642) verybigboy válasza dozó (#12641) üzenetére


verybigboy
senior tag

:) ... az LG GSA-4167B író egy nagyon jó író, nem lep meg az eredmény, hogy ezt is szépen írja!

(#12643) dozó válasza verybigboy (#12642) üzenetére


dozó
tag

:R

(#12644) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Ezek szerint akkor inkább a pluszos verziót(TDK MID-es) érdemes ebből venni mint a mínuszost(FTI MID)?

(#12645) Ottó58 válasza dozó (#12641) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem is van ilyen lemezem és íróm, de még nem írtam rá.
Szeretném tudni, milyen OP. rendszert használsz és milyen sebességen írtad?
Szerintem ez jó írás, elég ritka a PIF.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12646) dozó válasza Ottó58 (#12645) üzenetére


dozó
tag

OP: rendszer Win.7 Ultimate, az író külső USB- házban van, nincs IDE az alaplapomon, 4x-8x sebeséget ajánlott fel 8x állítottam be, de 6x írta végig a lemezt.

(#12647) Ottó58 válasza dozó (#12646) üzenetére


Ottó58
senior tag

Köszi, majd ha lesz átírnivalóm megpróbálom e beállításokat.
A másik gépen van IDE, csak XP van rajta, de majd felteszem a 7-t.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#12648) Recyclicator válasza Daywalkerke (#12644) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Csak részleges válasz :

AD-7200S, 8X

AD-7260S, 8X

Pioneer DVR-216D-vel az ImgBurn, már visszaellenőrzéskor olvashatatlan hibát jelzett. Ezt a továbbiakban kihagyom,vagy alacsonyabb sebeségen teszek még egy próbát. De, keresem a további finomítás lehetőségét ennél a lemeznél.
Csak SATA-s írókat használhatok megbízhatóan, a külső átalakítóval laptopon. (DELL Latitude D620, XP SP3.)

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#12649) Daywalkerke válasza Recyclicator (#12648) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Köszi a tesztek és ezek alapján azt hiszem mégis a mínuszos marad(TTH02 MID-es).

(#12650) Flashget válasza Ottó58 (#12647) üzenetére


Flashget
félisten

Miért tennéd? Inkább arra az xp-re egy 5-ös vagy 6-os nerot raknék!

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.