Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13601) -szabi-


-szabi-
őstag

Köszi, megnézem.

üdv
szabi

(#13602) ariel96 válasza pami5 (#13592) üzenetére


ariel96
tag

Szia!
Írtam egy teszt DVD-t ImgBurn használatával (az ősrégi HP notebook-on, amin az általad kedvelt operációs rendszer van). Az író: HL-DT-ST DVDRAM GSA-T10N ATA device.
Azt hiszem, ez nagyon nem lett jó. A lemez egy többször használt DVD-RW.

:U

(#13603) pami5 válasza ariel96 (#13602) üzenetére


pami5
aktív tag

Szia!
Sok tesztírást csinálhatsz - akár az ImgBurn-el is - amihez nem tudok hozzászólni, mert semmiféle notebook-om és az említett íróm sincs. Sokkal fontosabb lenne tudni az írási sebességet (4-6-8x), a használt fw-t, írót.
Tesztet maximum 8x módban kell végezni, nem 12-16x-an.
A kapott véleményeket figyelmen kívül hagyva, mindig a saját elképzelésed szerint végzel írást és méltatlankodsz, hogy nem jó az eredmény.
Nem tudom, mit tartasz általam kedvelt op. rendszernek, ez így elég talány. Én igazán az XP-t szerettem, de jelenleg a Win7 Pro 64 bites rendszerét használom.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13604) tibi84


tibi84
csendes tag

Sziasztok!

Elfogytak a régi jól bevált Maxell DVD-im, ezért felbontottam a még 2010-ben valami szlovákiai webáruházból vásárolt 100 db-os Memorex DVD -R -t. 10db ból 5-öt biztosan elrontottam egy régi 2005-ös gyártású PATA- s LG GSA-4167-el. Írás közben nem jelzett hibát, csak a visszaolvasás végén. Gondoltam biztos az író megadta magát mivel már majdnem 10 éves. Lecseréltem egy új Samsung SH-224DB-re. Pontosan ugyanazt műveli mint a régi LG-vel.
Véletlenül rájöttem hogy a hiba 4 Giga adatmennyiség visszaolvasása felett fordul csak elő. Tehát ha 3,8 vagy maximum 4 Giga van a lemezen, akkor nem tapasztalni hibát. A Memorex DVD-R ID-je: CMC MAG AM3. Ezt nem ajánlom senkinek.

üdv.

tibi

(#13605) M107 válasza tibi84 (#13604) üzenetére


M107
addikt

:R

Ilyen volt a lemez :

Anno 2010-ben 3 csomag (50 DB) lemezem volt ilyen (2-öt simán a 3dik-at nekem sem sikerült kiírni)
Tavaly karikor adatam oda a régieket, de azokat tudomásom szerint még visszaolvashatónak titulálta a rendszer.
SH-224BB s BD-RW 206D.
Anno PIO 212 íróval írtam meg, szerintem is lehet hogy belefutottál egy hibás ellenőrzés nélküli legyártásba.

Próbálj meg kisebb sebességen írni 8X-10X hátha nem csinálja csak egy tipp volt.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13606) djculture válasza tibi84 (#13604) üzenetére


djculture
félisten

Nekem meg az összes jól működik 4163-al irtam meg annak idején...

(#13607) tibi84 válasza M107 (#13605) üzenetére


tibi84
csendes tag

Pont ugyanaz a lemez mint ami a képen van. Köszi a tippet, megpróbáltam 8x-osan és 4x-esen is. Ugyanaz az eredmény. Ha 4 Giga fölé megyek akkor mindenképp. Valószínűleg nem volt szerencsém a sorozattal.
Az írócserét viszont nem bántam meg mert fürge kis jószág az SH-224. Jókedvűen olvassa be a DVD-t és csendes is. Amennyi rezgés van az nem az ő hibája, hanem a papírvékony lemezből készült kínai házé :) .

üdv.

tibi

(#13608) M107 válasza tibi84 (#13607) üzenetére


M107
addikt

:R

Az írócserét viszont nem bántam meg

Ha lenne PATA csatim vagy 4163-4165-4166(panasonic motor) 4167B használám a kényes lemez kiírásához.
Tudtak valamit minőségben, s egyéb dolgokban is....

UI:

Verhetetlen meghajtók voltak, utánna 2008-2012 ig hulladék most kezedenek, magukra találni, na de nem az optikai meghajtókban.
(TV- Personal monitor stb.... )

Nem akarlak megbántani, de de még nem volt kezedben minőségi, 200 Ft feletti lemez a (szürke piaci árára gondolok.

Sajnos a memorex nem ilyen.... anno 45 Ft /db szereztem be ------ 2009-10 ben. Szlovákból. a Verbatim UAE akkor 189 Ft /db volt u.a onnan.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13609) djculture válasza M107 (#13608) üzenetére


djculture
félisten

Én vettem annak idején 2008 körül 3000 darab memorex dvd+r indiai-t, most is olvasható akármelyik akad a kezembe. Az a helyzet hogy talán úgykéne írni hogy vissza is olvastatja az ember és ha elkezd visszaolvasáskor kinlódni a lemez (2-3 mega alá megy a visszaolvasási tempó) akkor a kukába vágni és újra felirni. Még a kezdetekkor én se törődtem ezzel mert időpocsékolás úgy voltam vele, azután egyszercsak egy 2 hete megir lemezröl nem tudtam valamit leszedni így nem kicsit anyáztam. Akkor szoktam rá erre.

[ Szerkesztve ]

(#13610) tibi84 válasza M107 (#13608) üzenetére


tibi84
csendes tag

M107 természetesen nem bántasz meg. 10-12 évvel ezelőtt mikor még nagyon drága volt az írható DVD a boltban, megfordult nálam Princo, Ritek, Arita. Nem sokszor, de előfordult köztük gyári hibás. Akkor volt egy időszakom és csak márkás lemezeket vettem (TDK, Verbatim, Philips , Sony, stb.). Főleg TDK-ból van több fajta. Ezeknek egy része mára már olvashatatlan. Szerintem ritka hogy 10 évnél többet kibírjanak. Amikor visszatértem a kevésbé márkás lemezekhez, nagyon sokáig nem találtam selejtes darabot köztük. Ezért lepődtem meg ezen a sorozat Memorex -en. Van hogy az embernek nincs szerencséje.
Az LG 4167-es valóban tartós típus, de a lemezeket idegesítően lassan olvassa be újkorától fogva. Előtte egy LG kombó meghajtóm volt. Annak alig ért vissza a tálcája, már töltötte is a lemezt (kb. ilyen az új Samsung is). De ez csak a felhasználói élmény negatív változása. Valószínűleg nem minőségi probléma.

üdv.

tibi

(#13611) djculture válasza tibi84 (#13610) üzenetére


djculture
félisten

Nekem a 2004-es ariták (a sárga 4x )meg ridiscek is tökéletesen működnek. Az irás utáni ellenörzés és a fény és por mentes tárolás...

[ Szerkesztve ]

(#13612) tibi84 válasza djculture (#13611) üzenetére


tibi84
csendes tag

Ez nagyon igaz. Volt pár lemezem amit közvetetten, de érhetett a nap, és még 1 évet sem bírtak ki. Még a felülete is elszíneződött. Igaz csak akkor lehetett észrevenni, ha egy újat mellé tettem.

üdv.

tibi

(#13613) M107


M107
addikt

:R

Személyem, most adtam kari előtt egy havernak a kb 3000 dvd-ből (vegyes márkájú) és kb 600 db game isofile-okat tartalmazó dvd lemezeimet, a legöregebb kb 10-12 éves volt a legfiatalbb jó ha 6 hónapos, azt tudom, hogy 98% mind gyorsan és stabilan visszaolvasható volt, időnként 4-6 lemezt próbáltam véletlenszerűren, PIO206D-SAMU 224BB meghajtókkal viszaolvasni.

Teljes sikerrel.....

Fontos a tárolás sőt nagyon is, én nagyon nem ellenőrizgettem vissza ha egy lemz hibás nekem mindig az írás előtt vagy írás közben dobta ki, a hibaüzit, lehet hogy szerencsém volt ki tudja. ;]

Ami maradt minőségi lemezeimmel együtt véve az már meg is marad.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13614) ariel96 válasza pami5 (#13603) üzenetére


ariel96
tag

Szia!
Nem méltatlankodom, csak tesztelek.
Ugyanazt a lemezt megírtam ImgBurnnal (Win 7 Prof 32 bit), sebesség 2x.
Író: TSSTcorp CDDVDW TS-H653B (ATA device)

:U

(#13615) Lex Icon válasza djculture (#13589) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"Verbatim régebben dupla vastag volt már ez is mutat valamit."

Erre tudnál konkrét adatokat is adni?

(#13616) ariel96


ariel96
tag

Szia!

Ugyanaz 4x sebességgel írva:

6x ? sebességgel:

:U

(#13617) M107


M107
addikt

:R

-RW +RW lemezt nem igazán jó tesztelni, nincs is értelme....

Itt inkább a minél többszöri újraírás számít inkább mint a minőség mivel más az anyagszerkezete is a réteget többször is újraírhatód, s ezeket a lemezeket nem arra szánják hogy minnél tovább tároljuk rajta adatokat csak időlegesen.

Mondjuk jó, ha kibír rajta a ráírt anyag több hónapot esetleg több évet, de ezeket a lemezeket nem un tárolásra tervezték.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#13618) ariel96 válasza M107 (#13617) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Köszönöm a segítséget. Azért használok DVD-RW, mert tesztelem, hogyan tudnék jobb lemezeket írni. Szeretném az író firmware-t is frissíteni, de nem tudom, hogyan kell.

:U

(#13619) Lex Icon válasza ariel96 (#13618) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"Azért használok DVD-RW, mert tesztelem, hogyan tudnék jobb lemezeket írni."

Ennek nem sok értelme van. Olyan, mintha krumplisütéssel szeretnéd ellenőrizni, hogy jó rántott húst fogsz-e sütni az olajban.

(#13620) ariel96 válasza Lex Icon (#13619) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

Azért arról talán tapsztalatot szereztem, hogy nem a leglassabb írás a legjobb. :R

Nem tudom elindítani a Nero lemezvizsgálatot:

:U
... és a firmware-t sem tudom frissíteni. :U :R

(#13621) Lex Icon válasza ariel96 (#13620) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Frissítsd jobb középen a teszt sebesség lehetőségeket és abból válassz!

(#13622) pami5 válasza Lex Icon (#13621) üzenetére


pami5
aktív tag

:F :F :F

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#13623) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Azért milyen jó hogy annó mondták hogy a Pio209 DBK BD is jó, érdemesebb azt venni nem a 208 ast, mivel tovább lesz hozzá firmware, utána kiderült hogy mégsem annyira fasza, utána meg jött az EBK ami picitt jobb írás képet produkált írás terén ahhoz van firmware a DBK hoz meg nincs.

A 224 ről meg ne is beszéljünk, 224DB re volt mondva hogy az a legjobb azok közül amiket lehetett annó kapni, mivel a pio meg a liteon írók már nem azok, erre most meg az van hogy mégis csak jobb a liteon és nem csak tesztelni?! :D:)

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13624) ancsan


ancsan
csendes tag

Sziasztok!

Írtam ki CD-ét CloneCD programmal és sok lemezt csíkosan ír ki!
A lemezt vissza olvassa. Valahol azt olvastam, hogy a változó sebesség miatt írja meg így.
Ez létezik?

(#13625) Ottó58 válasza M107 (#13617) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Mondjuk jó, ha kibír rajta a ráírt anyag több hónapot esetleg több évet, de ezeket a lemezeket nem un tárolásra tervezték."
A napokban teszteltem egy régi, 2,4x-en újraírható Verbatim lemezt.
Végigírva úgy 3 éve volt Sony 7243S íróval, majd erre írtam Samsung 224BB íróval.
Íme a tesztkép:

Nem is tudram, hogy az újraírható lemezt teljesen a végéig teszteli.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13626) djculture válasza Ottó58 (#13625) üzenetére


djculture
félisten

Ne zavarjon hogy újrairhatókat tesztelni értelmetlen pláne az mkm féle fázisváltós verbatim-ot. Teljesen máshogy működnek mint a sima egyszer irható dvd lemez.. Nekem a ram lemez is millió hibát mutat tesztben miközben még 30 év múlva is amit ráirsz rajta van.

[ Szerkesztve ]

(#13627) Lex Icon válasza djculture (#13626) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Erre tudnál nekem válaszolni? Köszi.

(#13628) djculture válasza Lex Icon (#13627) üzenetére


djculture
félisten

Nem mértem még le de szemre is vastagabb a 2008 előtti verbatim mint a mostani egy réteg kivan belőle spórolva. De mondjuk legjobban az ilyen spórolást a cd lemezüknél lehet felfedezni az meg is hajlik simán régen meg stabil volt..

[ Szerkesztve ]

(#13629) Lex Icon válasza djculture (#13628) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Akkor mérni kellene, mert így csak gyomorból írsz. Ha ki lenne spórolva egy réteg, akkor nem működne.
Nekem a nagyon régi lemezeim is pont olyan vastagok, mint a mostaniak, azaz 1,2mm. Neked mennyi?

(#13630) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

MBIPG101 R05 lemez, Pioneer 209 BD el írva 12× sebességel.
Nem mai lemez, viszont nem rég lett kiírva.

Van egy TTH02 es is, ugyanúgy a 209 essel 12× es sebességgel.
Ez viszont nem lett ennyire jó. Mitől lehet ilyen? Eddig ez sikerül a legrosszabban.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13631) Ottó58 válasza Moonwolf (#13630) üzenetére


Ottó58
senior tag

"Van egy TTH02 es is, ugyanúgy a 209 essel 12× es sebességgel." -Ha TTH02 UAE, akkor nálam 6x-os sebességgel csak a Sony-k írják elfogadhatóan.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13632) Moonwolf válasza Ottó58 (#13631) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Igen, UAE s. Van egy NEC es író is. Csináltam azzal is egy tesztet. Borzalmas. :(

Nec 7240S el, 8× os sebességgel. Lehet meg kellene próbálni 4* esen, meg még 16× hátha valamelyik jobb.

Lehet még kapni olyan MBIPG101 R05 MIDes TDK lemezt valahol?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13633) harkai1 válasza Moonwolf (#13632) üzenetére


harkai1
csendes tag

Nekem a TTH02-es lemezeket a Samu SH-224DB 16x sebességgel írja a legjobb minőségben, imgburn-t használva. Kicsit feljebb görgetve találsz teszteket. (Azért a Pio 209EBK jobb eredményt hozott a Samuhoz képest.)

(#13634) Moonwolf válasza harkai1 (#13633) üzenetére


Moonwolf
senior tag

UAE s az a TTH02?

Igen az a 209 EBK. :D

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13635) harkai1 válasza Moonwolf (#13634) üzenetére


harkai1
csendes tag

Igen, UAE gyártmány.

(#13636) Moonwolf válasza harkai1 (#13635) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Na majd akkor azzal is csinálok pár tesztet. Eddig ez a régebbi lemez bizonyult a legjobbnak, az írókhoz.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13637) Nor- válasza Lex Icon (#13629) üzenetére


Nor-
tag

Milyen eszközzel mérted meg?
Ugyanis a gyártók valóban elkezdték a spórolást az anyaggal, ezt legelőször a PRINCO vezette be jónéhány évvel ezelőtt, amikor a felső réteg kb. 30%-al vékonyabb volt mint az alsó. (szemre is, súlyra is érezhető volt)
A felső rétek gyakorlatilag csak annyit csinál hogy megvédi az írható réteget a sérülésektől, ezért azt lehet vékonyítani.
Az alsó réteg az optikai paraméterek miatt nem lehet vékonyabb, mivel akkor nem ott lenne a fókuszpontja a lézernek ahova az írható réteg esne ...

Újabban nagyon sokan panaszkodtak nekünk hogy a verbatimok is vékonyabbak lettek, és ez nem városi legenda.
Viszont egy tolómérővel nem fogod megmérni ezt, mivel itt 100mikronokról beszélünk, és a mérési pontatlanságod biztos hogy több mint 0.1mm (100 mikron) ami már igen jelentős eltérés (10%) egy réteghez képest.

http://itmedia.sk/

(#13638) Lex Icon válasza Nor- (#13637) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az alap tolómérők 0,1mm (azaz 100 mikron) pontossággal mérnek, tehát látható kell legyen az eltérés. A tolómérő pontatlansága viszont ennél jóval kisebb, mivel a leggagyibb tolómérővel is meg kell tudni különböztetni az 1,2mm-t az 1,1mm-től.
Nekem viszont 0,02 mm-es osztású, azaz 20 mikronos tolómérőm van, nagy pontosságú skálával.
A mérést egy 10 évvel ezelőtti és egy tavalyi Verbatim DVD+R-esen végeztem és mindkettőnél ugyanaz lett az eredmény. Tehát, ha még hibásan is mérne a tolómérő, akkor mindkettőt hibásan mérné, de akkor is azonosan.

(#13639) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Igaz picit más, de pl cd nél mik azok az értékek amik még jónak számítanak?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13640) Ottó58 válasza Moonwolf (#13639) üzenetére


Ottó58
senior tag

DVD értékek

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#13641) Moonwolf válasza Ottó58 (#13640) üzenetére


Moonwolf
senior tag

az dvd :D

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13642) tompusz


tompusz
csendes tag

Sziasztok!

Erről a lemezről mi a véleményetek? Tapasztalat vele?

Taiyo Yuden Blu-ray 25GB 4x blank BD-R Printable blu ray Slow Ship That's

(#13643) -=RelakS=- válasza tompusz (#13642) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az, hogy ez nem DVD.

Ismételd meg a kérdésedet ebben a topikban. Előtte érdemes az összefoglalót elolvasni.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13644) tompusz válasza -=RelakS=- (#13643) üzenetére


tompusz
csendes tag

Hopsz. Elnézést kérek.

(#13645) ariel96 válasza tompusz (#13644) üzenetére


ariel96
tag

Szia!

A blu-ray írásnál biztosan kapsz válszt.

:U

(#13646) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Szerintetek lehet még kapni MBIPG101 R05 MIDes lemezt?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13647) djculture válasza Moonwolf (#13646) üzenetére


djculture
félisten

pluszos gold maxell-ek jó része az. Heti vásárlás:

[ Szerkesztve ]

(#13648) Moonwolf válasza djculture (#13647) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Mennyire tartósak ezek a MID es lemezek?

Esetleg linket tudnál írni?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#13649) djculture válasza Moonwolf (#13648) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem rosszabb minőségben írhatók mint a ritek de az hamar romlik, ez meg viszonylag tartós. Nekem 2009 óta elég sok ilyen van , mindegyik olvasható. Maxell DVD+R 16x GOLD

[ Szerkesztve ]

(#13650) Moonwolf válasza djculture (#13649) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Ezek az írók az MBI mid et jobban szeretik, a RITEK est annyira nem. Pár hónap alatt észrevehető a romlás ha újra tesztelik.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.