Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) M107 válasza Ottó58 (#11599) üzenetére


M107
addikt

:R

Próbáld meg ahogy leírtam és hátha jobb eredményeket érsz el...

Nekem is 1.61 fw van a 7260-on, de semelyik íróval nem tudom 200 PI E alá hozni egyik gépen sem, bármilyen sebességen, programban (Nero, ImgBurn) írom.

Aprópó, most írok egy backupot egy MCC 004 000 lemezre UAE verba (gondolom)

Hamarosan fenn a teszt kép...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11602) M107


M107
addikt

:R

W8 64bit 12x írás Samu Sh 224BB, Ellenőrizve u.a

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11603) pami5 válasza M107 (#11598) üzenetére


pami5
aktív tag

Nem tudom mitől emelkedik a PIE, mert ez csak a "TTH02" lemeznél van. Szerintem semmi sincs elb....., mert a többi 6 DVD típusnál ilyen nincs, ott a tesztkép kezdéstől fogva szinte egyforma, 5-8 körüli és 10-12 fölé nem is megy. Ha 6 DVD-nél jó, 1-nél nem, akkor csak a lemez okozhatja. Ennek a gyártónak a termékei sokak ismeretei szerint nagyon jók, ez valamiért nem sikerült úgy, vagy még nem találtam meg hozzá az ideálist.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11604) pami5 válasza Ottó58 (#11599) üzenetére


pami5
aktív tag

Én ezt a lemezt 6x írom, ImgBurn progival. A többi azonos. Az op. rendszert 2012. 06.-ban telepítettem (jogtiszta, rendszeresen frissül), akkor tették fel ezt a profi vírusvédőt is, nem is volt gondon velük. Minden, bárhol történő "kotorászás" után tisztítom a rendszert, hogy ne maradjon sallang! Ráadásul most is "hazárdíroztam", mert az írás és az ellenőrzés alatt is mentek a torrentek, 1 db 80-100kB/s letöltés és 2GB seed.
A torrent működése 2 x 10-15%-ot vett fel a 2 magos CPU teljesítményéből, az ajánlások ellenére nem állítottam le a torrenteket az írás idejére.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11605) Wasp91 válasza M107 (#11602) üzenetére


Wasp91
aktív tag

MCC 004es verbát ilyen szépen írja? :) Ilyen lemezt lehet még kapni?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#11606) pami5 válasza Wasp91 (#11605) üzenetére


pami5
aktív tag

Aminek a tesztjét M107 betette, az UAE Verbatim+R, de már nem kapható, a PH-n egy-két kollégánál még találhatsz.
A taiwanini 6-8-12-16x írást enged, az UAE többet (láthatod a tesztben).
Ez 2012. okt.-i írás, taiwani Verbatim+R, az iT-nél pillanatnyilag ez sincs. Talán ismét hoznak.

A PIE gyengébb, de a PIF lényegesen jobb. Jitter nincs, csak nálam.
.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11607) Ottó58 válasza pami5 (#11606) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nálam taiwani Verbatim van, március elején vettem az It-nél, 6xosan írva sem hoz jó eredményt egyik íróval sem.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11608) Flashget válasza Ottó58 (#11607) üzenetére


Flashget
félisten

2011-ben vettem 2x25 db a +R verbatimot szintén taiwani....semmi másra nem volt jó mint söralátétnek.
kuka az egész.

Realme GT Master Edition

(#11609) djculture válasza Flashget (#11608) üzenetére


djculture
félisten

Én a legutóbb a sokat szidott kínait simán megtudtam írni, a taiwani meg a végén lézer blabla hibával elszállt, de mind a 25db

(#11610) verybigboy válasza Flashget (#11608) üzenetére


verybigboy
senior tag

:K

(#11611) Wasp91 válasza Flashget (#11608) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Akkor mire érdemes írni? :F Samsung SH224BB-vel.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#11612) Flashget válasza Wasp91 (#11611) üzenetére


Flashget
félisten

Csak jelzés volt, hogy teljesen lutri a verbatim is 2 éve már..hiába taiwani selejt volt mint a leg gyengébb fóliás maxell lemez...

Amiket az it-nél kapni és ajánlanak a topicban pár hsz-el korábban, amikről teszteket pakolnak be vagy régebbi lemezek, de mínőségi árú amit árulnak a PH-n pl. VBB topictársunk :)

Én nagyon sajnálom, hogy nincs UAE Verbatim, nincs már Philips INFOMEDIA R30 és INFOME R30 lemez, de még a JVC a TY middel is jó lenne. De sajjnos ezekhez már nem nagyon lehet jutni.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11613) djculture válasza Flashget (#11612) üzenetére


djculture
félisten

Jvc van csak győzd kifizetni a pro széria árát. 125ft körül van darabja. pl: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11614) Flashget válasza djculture (#11613) üzenetére


Flashget
félisten

nem a pro-ra gondoltam.

Realme GT Master Edition

(#11615) djculture válasza Flashget (#11614) üzenetére


djculture
félisten

Hát gondoltam hogy nem arra.
Akinek van pénze és megtudja venni az TY mid garantáltan jó minőségű lemezt kap.

(#11616) Wasp91 válasza djculture (#11615) üzenetére


Wasp91
aktív tag

SH-224BB vajon hogy írja ezeket a taiyo lemezeket? Annó a 7201S szépen írta, de így 100 db-ot elég lutri lenne megvenni.

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#11617) M107 válasza djculture (#11613) üzenetére


M107
addikt

:R

Kipróbálnám a lemezt, de már dvd-t csak újraírhatóba veszek.

Max 1 db a vitrinbe amit soha nem írok ki (Dísznek)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11618) AtG


AtG
aktív tag

Megadta magát az 5260S lemezkiadó mechanikája, és visszaszereltem a jó öreg Optiarc 7240S-t. Hát nincs szégyellnivalója +-os Maxell esetén. (Made in Taiwan, 6X írás)

(#11619) pami5 válasza AtG (#11618) üzenetére


pami5
aktív tag

:K

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11620) Hoqspok válasza pami5 (#11547) üzenetére


Hoqspok
tag

Megoldódott az Olvashatatlan lemez titka !
Ahogy sejtettem nem a lemezzel volt gond ! Vettem egy vadai uj LG DVD írót , beraktam és láss csodát elsőre minden gond nélkül olvasta. az addig üresnek hitt DVD-t :C
( összesen 4 gépen próbáltam beolvasni az üresnek hitt DVD-t eredménytelenül egyszerűen fel sem pörögtek a DVD olvasok )

Szóval a DVD írók fej egysége is idővel elhasználódik és pontatlan lesz sajnos erre nincs semmiféle kalibráció vagy diagnosztika, ( vagy legalább is Én nem tudok )
A tünet pedig az hogy a gyenge minőségeben gyorsan vagy esetleg túl írt lemezeket már nem olvassák vissza ellenben a jó minőségű vagy gyári DVD lemezeket még gond nélkül írják olvassák.

(#11621) pami5 válasza Hoqspok (#11620) üzenetére


pami5
aktív tag

Nem tudva, de ebben reménykedve írtam #11549 alatt, hogy "Talán (de csak esetleg!) még egy vadi új (aminek lézer olvasója még maximumon megy, mert még nem volt használva!) ODD be tudná olvasni a merevlemezre, ..." Saját érdekedben most azt kell tenned, hogy egy jó minőségű lemezre ismét felírod ezeket. Inkább 2 helyen is legyen meg, mint sehol! :C

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11622) djculture válasza Hoqspok (#11620) üzenetére


djculture
félisten

lg az olvas mindent, nekem még az a lemezt is olvassa amin egyik haver fúrt egy lyukat, többi íróval kiírja rá a win hogy nincs lemez a meghajtóban.

(#11623) pami5 válasza djculture (#11622) üzenetére


pami5
aktív tag

:Y Milyen ember az a haver, aki a DVD lemezre lyukat fúr!? Az ilyen ember nekem nem haverom!!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11624) djculture válasza pami5 (#11623) üzenetére


djculture
félisten

Vannak ilyen betyár haverok pont azért nem adok kölcsön se vinyót se dvd-t mát vagy 6-7 éve. Vinyót is kölcsön adtam visszahozták úgy hogy az egyik tüske hiányzott az ide csatin. Dvd-ram lemezemet meg a gyerek kezébe adták az jól összekente csokival és utána még megakarták nézni róla a filmet.

[ Szerkesztve ]

(#11625) verybigboy válasza pami5 (#11623) üzenetére


verybigboy
senior tag

:D

(#11626) Nor- válasza pami5 (#11621) üzenetére


Nor-
tag

2 masolat, 2 kulonbozo alapanyagu lemezre (nem csak mas marka, es mindketto ritek), es ket kulon helyre elrakni. Ugy azert mar egesz biztosagos a tarolas 4-5 evig, ha evente megnezed mindkettot.

http://itmedia.sk/

(#11627) verybigboy válasza Nor- (#11626) üzenetére


verybigboy
senior tag

:K ... igen, ez már egy jó kiinduló alap lehet!!! HDD-n tárolni NEM! Ott max azért hogy gyorsan, bármikor hozzáférjek, de letenni és tárolni adatokat --- DVD!!!

(#11628) pami5 válasza Nor- (#11626) üzenetére


pami5
aktív tag

Valóban ez az írt adatok védelmének alapja, meg még egy pár egyéb is. (jó minőségű DVD, jó író, megfelelő fw és optimális írási sebesség is, de az ideális tárolást is igényli!). Jelen pillanatban is ellenőrzöm a DVD-imet, most éppen a 2008-2009-ben írt DVD-k vannak előszedve. Sajnos, az akkori RICOH DVD-k, MID: CMC MAG.AM3 elég gyatrák. Mentem, ami menthető!!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11629) pami5 válasza verybigboy (#11627) üzenetére


pami5
aktív tag

:C
Csak amiért nem "sírok", ha elvész, meg gyorsan szeretném elérni, az mehet HDD-re! A fontos anyag DVD-re, jó lemezre, optimális írási és tárolási körülmények között!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11630) W1


W1
senior tag

Sziasztok.
Bár DVD, de talán megállja a helyét itt.
Melyik márkák a legeslegmegbízhatóbbak sima 700MB-s CD-k terén?

(#11631) verybigboy válasza pami5 (#11629) üzenetére


verybigboy
senior tag

Jól is teszed, nem fog csalódás érni!!! Én már tanultam 1x ... megtanultam!!!

(#11632) djculture válasza W1 (#11630) üzenetére


djculture
félisten

Abból már csak a Verbatim CD-R 52x AZO Crystal ami jó.

(#11633) W1 válasza djculture (#11632) üzenetére


W1
senior tag

És pont az nem volt.. TDK, Maxell mennyire számít rossznak?

(#11634) djculture válasza W1 (#11633) üzenetére


djculture
félisten

Nem vegyél cd-ből csak ezt, maxell-t pl a legtöbb auto hifi se viszi. Többire meg úgy kell vigyázni mint a fene mert elég egy karc és annyi nekik.

[ Szerkesztve ]

(#11635) W1 válasza djculture (#11634) üzenetére


W1
senior tag

Sajnos nincs szükségem nagy számban cd-re, és az Interspárba nincs Verbatim.

(#11636) speedbor válasza W1 (#11635) üzenetére


speedbor
csendes tag

probáld ITT

itmedia.sk

(#11637) pami5 válasza verybigboy (#11631) üzenetére


pami5
aktív tag

:R :C :R

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11638) Flashget


Flashget
félisten

Most állt be a crach nálam. :DDD
Új proci, alaplap, memoria ergo átálltam a 1155-re. Így az op.rendszer is teljesen friss. Nincs húzva semmi minden alapon jár. Működik is minden egyet kivéve.
Nero CD-DVD speed-ben a 3 db optikai meghajtóból csak 1db látszik az optiarc 7260. Mert miért ne a LiteOn amivel tesztelni is lehet. :D
Miközben a nero író progiban ott van mind 3 meghajtó és az ODC-ben is. Na ezt magyarázza meg nekem valaki...miért? 2 féle nero cd speed progit próbáltam ki pedig.

Realme GT Master Edition

(#11639) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Van egy Pioneer BDR-208DBK íróm. Verbatin DVD-R lemezt írtam vele 2,4-szeres sebességgel.
Itt az eredmény.
Ez jónak számít?
Eddig bármikor írtam más írókkal, mindig a leglassabb sebességet választottam. Ez fontos, vagy lényegtelen mekkora sebességgel írom a lemezt?

(#11640) Flashget válasza R1200GS (#11639) üzenetére


Flashget
félisten

ez semmilyen eredménynek, mert a pioneer nem tesztképes író.
Ahhoz LiteOn vagy klónjai (plextor, asus) és jitter mérés kivételével a samsung MTK chipsetes írói a jó.

Realme GT Master Edition

(#11641) Mr.Cub3


Mr.Cub3
csendes tag

Hali. Mostanság milyen jó ár/érték arányú lemezt ajánlatok?
Eddig Philips infomediaR30 lemezeim voltak csak kifogytam. Pio 212D és egy NEC 5200S íróhoz lennének.
Maradjak Philips-nél vagy váltsak másra pl. Taiwan-os Verbatim-ra? :)

"Be van fejezve a nagy mű, igen! Az alkotó forog, a gép pihen..."

(#11642) Flashget válasza Mr.Cub3 (#11641) üzenetére


Flashget
félisten

Azokhoz a Philips lemezekhez már nem jutsz boltba..esetleg VBB árul még ha van neki.

MCC Verbatimhoz sem nagyon lehet a jövőben már.

Kedves érdeklődő!
Ezen a héten kiemelt verbatim akciót tartunk.
Ez a lemez még a jól bevált MCC médiakórral rendelkezik.
A verbatim nemrég bejelentette, hogy a jövőben felhagy a saját MID (MCC) használatával, így ez a médiakód el fog tűnni a piacról.
Aki nem szeretne lemaradni róla, próbáljon meg beraktározni belőle, mivel az európai készletek kifogyása után már nem valószínű hogy a jövőben lenne ilyen médiakódos eredeti verbatim lemez.

[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11643) Mr.Cub3 válasza Flashget (#11642) üzenetére


Mr.Cub3
csendes tag

Köszönöm. Igen én is olvastam ezt az e-mailt, ezért gondolkodtam el egy nagyobb tétel beszerzésén.
De ha esetleg van más alternatíva, azt is meghallgatom. :)

"Be van fejezve a nagy mű, igen! Az alkotó forog, a gép pihen..."

(#11644) Flashget válasza Mr.Cub3 (#11643) üzenetére


Flashget
félisten

Ismerve a DVD helyzetét, lassan nem lesz alternatíva...kímúlik mint a floppy meghajtó.

Realme GT Master Edition

(#11645) Ottó58 válasza Mr.Cub3 (#11641) üzenetére


Ottó58
senior tag

Berendeltem +-os taiwani lemezből 100 darabot (garantáltan eredeti lemez), a 10 éve megírt lemezek is jobb képet mutatnak, mint a mostaniak, ha jól emlékszem LG 4040,4160,46163 írókkal voltak írva.
A legjobb íróim is ilyen teszképpel írják: majdnem összefüggő zöld 6624 és efölötti hiba, vagy csak kifogtam rossz szériát, mert már mindent próbáltam. Tiszta op. rendszer, (több féle), minden sebbességíráson, semmi alkalmazás nem fut, szerintem csakis a lemez a gond.

Ez 10 év múlva milyen eredményt fog produkálni?
A sok zöld "átmegy" 10 fölötti összefüggő pirosba és "meghal" a hordozóréteg?

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11646) Flashget válasza Ottó58 (#11645) üzenetére


Flashget
félisten

Többször téma volt már az elmúlt 2-3 év alatt, hogy a Verbatim név sem jelent már garanciát. A -R lemezük is a nem ajánlott kategória volt mindegy, hogy kinai vagy taiwani. De akkor még volt INFOMEDIA R30-as Philips alternatívaként vagy TY-es JVC...

Realme GT Master Edition

(#11647) Ottó58 válasza Flashget (#11646) üzenetére


Ottó58
senior tag

A mínuszos Verbatim lemezek (indiai gyártásúak) ezidáig a 7243S íróval elég jó minőséget hoztak. Ezért gondoltam, talán a +-os taiwani jobb lesz.

Sokan pedig a TTH02 UAE lemezt szidják, pedig nálam ez jól teljesít.(Ebből próbálok betárazni).

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11648) Flashget válasza Ottó58 (#11647) üzenetére


Flashget
félisten

Sokan pedig a TTH02 UAE lemezt szidják, pedig nálam ez jól teljesít.

mivel írod? LiteOn vagy klónjával?

Realme GT Master Edition

(#11649) Ottó58 válasza Flashget (#11648) üzenetére


Ottó58
senior tag

Sem a LiteOn, sem a Samsungok, pl.224B nem írják jól (200 fölötti Pi E érték), az optiarcok diadalmaskodnak, ebből is a 7203S, 7261S-ez a kettő írja a legszebben,7243S, 5280S.
Megjegyzem a dicső 7260S "csak" úgy írja, mint a Samu, vagy az 524A.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11650) pami5 válasza Ottó58 (#11645) üzenetére


pami5
aktív tag

Korábban - tavaly nyáron - 600 db Verbatim+R-t vettem, elég sokat megírtam belőle, nálam jól teljesített. Itt egy mai teszt a 7 hőnappal ezelőtt megírt lemezről, AD-7260S, fw 1.61, 6x:

A korábbi tapasztalatok alapján, a mostani értesítést figyelembe véve, már gondoltam rá, hogy be kéne "tárazni" belőle.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.