Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) Flashget válasza djculture (#11899) üzenetére


Flashget
félisten

már volt erről szó korábban..valamikor 2006 tájékán vettem és akkor még Pio 108-at használtam majd Pio 215-öt. Mindkettő gond nélkül írta.

Realme GT Master Edition

(#11902) pami5 válasza Flashget (#11898) üzenetére


pami5
aktív tag

Nálam is ugyan ez a fajta piros, 4x, TDK-RW van, szintén sok éve működik, a MID: TDK601saku, mint lentebb írtad. Még a Verbatim-RW-t használom, annál a MID: MCC 01RW4x Örülnék, ha mindkettő írás utáni tesztje jobb lenne. Nálad milyen tesztértékeket ad és melyik íróval, fw-vel írod?

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11903) td válasza djculture (#11894) üzenetére


td
senior tag

Nekem is régebbi íróm van, szóval akkor ezek szerint felejtős...

Még mondtad, hogy Ritekből csak az a Maxell a jó. A többivel mi volt a gond, miért nem jók azok?

Mondjuk azt továbbra sem tudom, hogy az a Fuji -RW (2X), amit láttam, milyen, csak azt, hogy tajvani, és a jól megszokott zöld borítós.

Ja, és néztem az itmediát is, úgy látom, csak a TTH02-ből lehet egyesével rendelni, a (normál) tokosak közül pedig csak a Falcon Crest... azazhogy Falcon Media lemez van így. :)

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11904) M107 válasza td (#11903) üzenetére


M107
addikt

:R

Mondjuk azt továbbra sem tudom, hogy az a Fuji -RW (2X), amit láttam, milyen, csak azt, hogy tajvani, és a jól megszokott zöld borítós.

MID:

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11905) Flashget


Flashget
félisten

Ilyen a DVD+R TDK 4x ami megmaradt. Egy másik megpusztult, de ezt nem szerettem használni, mert az íróm sem igazán szerette. :) Ez is kb. 5-6 éves lehet.
MID : MBIPG101 W04 000 (00h)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11906) Flashget válasza pami5 (#11902) üzenetére


Flashget
félisten

nem néztem sose a tesztet mikor használtam.
mostanában már szinte nem is használom, mert vagy a BD-RE lemezre írok vagy DLNA, pendrive-al oldom meg azt amit korábban DVD-RW lemezekkel.

Realme GT Master Edition

(#11907) td válasza Flashget (#11898) üzenetére


td
senior tag

Érdekes lenne, ha még az eredeti lenne. De a jobb oldali termékajánló is mutatja a régi világoskék -RW 1-2X-et, aztán ha rákattintok, már egy másik tok képe jön be, ez a nagy tok, és olyannak látszik a borító, mintha fénymásolva lenne.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11908) td válasza M107 (#11904) üzenetére


td
senior tag

Köszi az infót! :) Ezek szerint Ritek. Megvárom még, hogy djculture mit tud írni róla. Amúgy a bolti ára ennek 475 Ft.

A másik téma, amit írtál: nekem a +RW-s Verbatim (4X) volt olyan, hogy megírás után már a verify-nál hibát adott, a -RW (4X) viszont nem.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11909) td


td
senior tag

Kérdeznék még. :)

Ezek között mi a különbség? Látom, hogy PRO és DUPLICATE grade lemezek, de ugyanaz a TTH02 mindkettő. És miért úgy van feltüntetve, mintha az IT Media a márkája lenne?

IT Media PRO DVD-R 16x *paper* Glossy Fullprint *TTH02* UAE (IT8611) 1 100 98.01 92.85 Raktáron
IT Media DUPLI *TTH02* DVD-R 16x Fullprint paper (UAE) (IT8239) 1 600 83.75 79.35 Kis készlet: 490 db

Egyénként mekkora különbség van a pro, duplicate és archival grade lemezek között?

De látok még ilyet is, megkérik az árát, vastag tokos, és archival grade:

Verbatim DVD-R 8x NormalJC **ARCHIVAL** printable (43638) *UAE* (IT0587)

Valamelyik Verbával itt befürdött valaki, de az ha jól emlékszem, az authoring volt.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11910) pami5 válasza Flashget (#11906) üzenetére


pami5
aktív tag

Köszi az infót. A BD író már megvan, ma rendeltem hozzá Panasonic lemezt. A használat megkezdése feltehetőleg nálam is változást hoz. A 160-as lejátszó nem akar jönni, de még 1-2 hetet várok rá.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11911) djculture válasza td (#11903) üzenetére


djculture
félisten

maxell pluszos újraírható dvd tokos az ritek R004 az nagyon megbízható azt tudom mondani, 200db van belőle de még egy se döglött meg, zenéket szoktam ráírni havonta cserélődik a tartalmuk már 3-4 éve. Fuji-t dvd+rw-t meg vettem a Tescoban tizedik ujrairásánál visszaellenőrzéskor szektorhibát dobott...

(#11912) Nor- válasza td (#11909) üzenetére


Nor-
tag

Azért van így feltüntetve, mivel alapvetően ezt mi importáljuk, senki más, és a saját név alatt lévő dolgaink általában jó minőséget képviselnek. (pl. PRO tinta, stb.)
A lemezeknél is ez a helyzet, az it media PRO széria mindig jó minőség.
A PRO az A+ grade, míg a dupli grade az az A grade "alja", de még ígyis egy traxdata A grade szintjét tudja minimum.
A DUPLI nem megy át annyi ellenőrzésen mint a PRO, ezért olcsóbb, de ugyanaz a lemeg alapvetően.
Az ARCHIVAL grade általában arany visszaverő réteget jelent (soha nem fog elkezdeni rohadni a visszaverő réteg), illetve karcálló bevonatot. (utóbbit nem minden esetben, de ez a leírásból kiderül)

Az AUTHORING lemezek azok nem DVD-R lemezek, speciális író kell hozzájuk. A gyártásra szánt DVD-k mester lemeze lesz ezekből. Hétköznapi embereknek ez a lemez szükségtelen és használhatatlan is.

Amúgy az archival lemezeket a verbatimnak is az FTI gyártja, MCC stamperrel. Az újabb PLATINA visszaverő réteges lemezeket pedig TTG 8x-os TDK kóddal nyomják.

http://itmedia.sk/

(#11913) td válasza djculture (#11911) üzenetére


td
senior tag

Ja, értem, de akkor az a Maxell egy régebbi fajta, a Fuji a Tescóból meg újabb, ha jól veszem ki. Maxellből is rosszak az újak, azt írtátok fentebb, bár lehet, hogy félreértettem, és a ritekes új az pont jó.

Közben jött az infó itt, hogy Ritek a Fuji 1-2X is, de amúgy én -RW láttam, nem pluszosat.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11914) td válasza Nor- (#11912) üzenetére


td
senior tag

Értem, köszi. Akkor a DUPLI az egy kicsit kockázatosabb elvileg (papíron), mert nagyobb az esélye a hibának, a garanciális ügyintézés meg nálatok körülményesebb. Bár nem írták itt, hogy nagyon gond lenne azokkal a lemezekkel.

Az Authoringnak közben utánanéztem, hála az adatlapon lévő linknek, úgyhogy megvilágosodtam. :)

Viszont eszembe jutott valami. Nekem régebbi Plextor íróm van (PX708A). A kérdésem az, hogy az ilyen írók hogyan boldogulnak ezekkel a mai jó minőségű lemezekkel?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11915) Nor- válasza td (#11914) üzenetére


Nor-
tag

Igen, a DUPLI "kockazatosabb" legalabb annyira mint amikor egy trabant helyett audit vagy mercit valaszt az ember ... :)
Ez is A-grade, nem szokott vele semmilyen gond sem lenni.

http://itmedia.sk/

(#11916) gothic20 válasza Nor- (#11912) üzenetére


gothic20
aktív tag

Szia
Régebben lehetett nálatok kapni saját márka alatt forgalmazott UHC bevonattal rendelkező lemezt. Várható, hogy ismét lesz?

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#11917) Nor- válasza gothic20 (#11916) üzenetére


Nor-
tag

Jelenleg nem várható, de ősszel szerintem próbálunk majd rendelni megint.
Csak az a gond hogy a kis szériás lemezeket közvetlen a gyárból kell rendeljük ...

http://itmedia.sk/

(#11918) gothic20 válasza Nor- (#11917) üzenetére


gothic20
aktív tag

Rendben. Kösz az infót.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#11919) csiga8


csiga8
senior tag

Visszaolvasgattam, de nem lettem okosabb.

Van az IT médiánál elfogadható árú és azért használható DVD lemeze? Vagy vegyek a helyi piacon valamit?
Pio 216D íróm van.

(#11920) csiga8 válasza csiga8 (#11919) üzenetére


csiga8
senior tag

Vagy itt az aprón kitől és melyiket érdemes venni?

(#11921) td válasza csiga8 (#11919) üzenetére


td
senior tag

Van. Én pl. ezeket néztem itt pár hsz-el feljebb:

IT Media PRO DVD-R 16x *paper* Glossy Fullprint *TTH02* UAE (IT8611)
IT Media DUPLI *TTH02* DVD-R 16x Fullprint paper (UAE) (IT8239)

Ezeken kívül amik többe kerülnek, de persze jobb minőségűek, azok a Falcon Media és JVC PRO kategóriás lemezek.
Verbatimból van Archival grade lemez, amit valamiért nem soroltak fel nekem pár napja, nem tudom, miért, talán újabban volt velük valami.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11922) csiga8 válasza td (#11921) üzenetére


csiga8
senior tag

Köszönöm a választ! :R

Ezekben akkor megbízhatok, nem az a leggagyibb kategória.

(#11923) djculture válasza td (#11913) üzenetére


djculture
félisten

Különben a win7 x64 nagyon hülyén kezeli az újraírható lemezeket, nekem is van vagy 4 olyan verbatim ujrairhatóm amiket már egyszer majdnem kidobtam mert visszaolvasáskor szektorhibákat irt a nero. Egy hónapja előveszem csont nélkül megírta vissza olvasáskor nulla hiba. Ez a win7 meg az optikai lemezek kapcsolata, mert nekem ne mondja senki hogy meggyógyultak a lemezek, gépbe se változott semmi.

(#11924) td válasza djculture (#11923) üzenetére


td
senior tag

Ezzel eszembe juttattad, amit írni akartam. Volt ugye ez a TDK+RW, fekete, indiai lemez. Az egyiket megírtam, jó volt, de úgy két hét múlva már nem olvasta a gépem az egyik file-t. Az a Toshiba író a notebookban viszont igen.

Most volt az, hogy a másik TDK-t meg tudtam írni, pedig a múltkor írás után nem látott rajta semmit a gépem. Igaz, most nem írtam volna kb. tele, hanem csak olyan 5-600 megát tettem rá próbaként (nem akartam megírni, csak kíváncsi voltam valamire, amihez írást kellett indítani - gondoltam, az a rossz lemez pont jó lesz). Szóval megírta, de egy file esetében már volt hiba a verify-nál is, aztán elég nehézkesen olvasta a többit is. Mondjuk amikor belejött, akkor lehetett léptetni képnézegetővel, ha jól emlékszem, és azt írtátok is, hogy a pluszos lemezek kezelése mindig lassabb.

Nekem azért ez túl lomhának tűnt, és a lényeg, hogy a notebook Toshibája ezt is rendesen olvassa, és gyorsan.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11925) Ottó58


Ottó58
senior tag

Fölbontottam egy 50-es taiwani +-os verbát és két ilyen lemez volt benne.
Ez a MINŐSÉG!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11926) pami5 válasza Ottó58 (#11925) üzenetére


pami5
aktív tag

Bár már több henger 50-es taiwani +-os verbát írtam el - akadt benne gyengébb, volt közte egy-két *gyalázatos* is - de ilyennel még nem találkoztam, szerencsémre. Csak reménykedem, hogy nem is lesz ilyen és Te sem fogsz vele még sokáig ismét találkozni! Ez nagyon csúnya!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11927) Ottó58 válasza pami5 (#11926) üzenetére


Ottó58
senior tag

Pár éve így voltam a TDK lemezekkel, váltottam Verbatimra, de most fordult a kocka, a UAE TTH02-t szépen írják az íróim.
Pedig ez "Made in Taiwan", - ettől sokkal jobb volt az indiai gyártású is.
Biztosan nem fogok ilyennel találkozni!
SOHA TÖBBÉ verbatim!

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11928) Flashget válasza Ottó58 (#11925) üzenetére


Flashget
félisten

ez gyalázatos ettől a márkától.
béke poraira verbatim DVD.

Realme GT Master Edition

(#11929) M107


M107
addikt

:R

Meghalt a dvd, (1997-2014). Aki mást mond, az vagy nem ért hozzá vagy hazudik, de keményen és át veri a kedves fórum olvasókat.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11930) pami5 válasza M107 (#11929) üzenetére


pami5
aktív tag

Bocs, de talán kissé túlzó az egész megállapításod. Ettől még tiszteletben tartom véleményed. Ugyan már nincs olyan nagy választék, mint korábban, de szerintem még mindig találni olyan írható DVD-t, amit a MID-jéhez jól illő íróval, megfelelő fw-vel, jó írási sebességgel lehet archiválásra használni. A választék egyre kevesebb, de még lehet ilyet találni, így még egy darabig kitartok a DVD-n való archiválás mellett! A DVD minél későbbi halálában bízom! :R

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11931) AtG válasza M107 (#11929) üzenetére


AtG
aktív tag

Ezt ha nem írtad le eddig 100x, akkor egyszer sem. Hogy halna már meg. Mindenki átáll valószínűleg jövőre Blu-ray-re. Ugyan már.

(#11932) djculture


djculture
félisten

Vettem ma pár tdk dvd-rw lemezt újat MBI0 1RWG 20 id, majd kiderül hogy bírja.

(#11933) Flashget válasza AtG (#11931) üzenetére


Flashget
félisten

Már nem mindenki :)

Realme GT Master Edition

(#11934) djculture válasza Flashget (#11933) üzenetére


djculture
félisten

Ja akinek volt pénze az már rég átállt, én is azt tenném de ebben a hazai csóró világban nincs kedvem 20k-t kidobni egy optikai meghajtóra ami bármikor bedögölhet. Úgyhogy marad a dvd de lehetőség szerint már csak rw

[ Szerkesztve ]

(#11935) Flashget válasza djculture (#11934) üzenetére


Flashget
félisten

Inkább sorra veszed a DVD írókat, megpakolva mindenféle hulladék lemezzel és utána hajigálod ki. :)
Nem szó szerint de téged idéztelek. :)

Megváltozott a digitális környezet itthon így váltani kellett és tovább lépni a DVD-ről.

(platform váltás többe került, mint a BD író+3D BD lejátszó+írható BD lemezek)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11936) csiga8


csiga8
senior tag

Keresnék akár használt, akár új olcsó BD olvasót, amivel tesztelhetem a BD, DVD megírt lemezeket.
A Pio DVD, ill Pio BD íróm egyik se tudja.

Mely típusok alkalmasak rá? Mit, miket ajánlotok?

(#11937) djculture válasza Flashget (#11935) üzenetére


djculture
félisten

BD író-t ha vennék ott se vennék más mint re-t, sima lemez az már rég rájöttem hülyeség számomra. RE-n lehet cserélgetni az adatokat, a tartalmát kimásolni ami meg már nem aktuális azt kitörölni majd az aktuálisakat visszaírni.

[ Szerkesztve ]

(#11938) Flashget válasza djculture (#11937) üzenetére


Flashget
félisten

BD lemezre olyan filmek kerülnek amitől nem akar megválni az ember :) Ez a lemez még nem az adatmentésről szól ahhoz még nincs elég múltja.
BD-RE meg a teszt lemez eleve...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11939) djculture válasza Flashget (#11938) üzenetére


djculture
félisten

Jó mondjuk nekem a netem se tenné lehetővé hogy 25-50 gigákat letöltsek egy filmért. Elég nekem a tömörített 1080p-s verzió abból ami tetszik, de egy évben ha van 20 ilyen akkor már Kánaán van.

[ Szerkesztve ]

(#11940) Adler válasza Ottó58 (#11927) üzenetére


Adler
aktív tag

Azért vicces, hogy egy hibás lemez miatt utáljuk az egész márkát! :(((

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#11941) Nor- válasza Adler (#11940) üzenetére


Nor-
tag

Nem igazan figyelted szerintem a torteneseket ...
A verbatimmal az a baj, hogy egyre GAGYIBB, es ennek ellenere premium markakent akarja magat feltuntetni.
Szo szerint hibas lemezeket is radsoznak, mert tudjak hogy barmit megtehetnek a vevovel, a legtobb embernek ugyis csak a rairt nev szamit, az hogy valodi minoseg legyen a csomagban, sokadrangu kerdes ...
Most epp felhagynak az eddig a media lelket ado MCC kod hasznalataval, es ugyanazt a szemetet fogjak szo szerint arulni mint a tobbi olcso marka, csak epp sokkal dragabban ...

http://itmedia.sk/

(#11942) Flashget válasza Nor- (#11941) üzenetére


Flashget
félisten

és akkor ez lesz a Verbatim DL sorsa is...

Realme GT Master Edition

(#11943) Ottó58 válasza Adler (#11940) üzenetére


Ottó58
senior tag

Hogy tisztábban lássad, fokozatosan romlott a Verbatim minősége, Te is olvashatod lépten-nyomon a fórumozóktól, ha nyomon követnéd a hozzászólásokat és nem egy utolsó kommentre hivatkoznál.
Ez a hiba egyre fokozódik, rosszabbodik a minőség, valamint ilyen hiba még a "legalja" lemezeknél sem fordult elő nálam. Hogyan ment át az ELLENŐRZÉSEN? Egyébként nagyon régen is már használtam Verbatim lemezt, ez csak hab a tortán, a sok sz@r lemezből egy-két mégsz@rabb darab az 50-es gurigából.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11944) pami5 válasza Flashget (#11942) üzenetére


pami5
aktív tag

Csak reménykedem, hogy van még 1-2 kivétel, de tartok tőle, hogy a megérzésed valós! Sok jó már nincs, de talán a megjelenő újabbak között is lehet részünkre használható!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11945) csiga8


csiga8
senior tag

Régről volt nekem aranyszínű Maxell ( RITEKF1) DVD-R lemezem.
Ma vettem pusztán kíváncsiságból a piacon 25 db-os aranyszínű Maxell-t, ami MBI 01RG40 kódos.

Próbáltam visszakeresni, egyik sem egy sztár kategória, tény. Az MBI-s tán TDK tesó.

A kérdésem annyi, hogy a két rossz közül melyik a rosszabb?

A Ritek kódossal - eddig - nekem nem volt gondom. Pio íróim voltak mindig, és mindig 4x-es sebességgel írok.

Sajnos semmilyen olcsó, tesztelésre alkalmas BD, vagy DVD olvasót nem találtam eddig. Bár nem tudom szükségem van-e rá egyáltalán....

(#11946) pami5 válasza csiga8 (#11945) üzenetére


pami5
aktív tag

Ilyen lemezzel még nem volt dolgom, sokak szerint a jövőben szinte csak MBI-s MID várható. Ritek F1-ről már hallottam, hogy hozzá való íróval, fw-vel, sebességgel jól megírható. Az felírt adatok megtartásáról nem tudok semmit.
Csalódtam már a legjobbnak tartott márkákban is!
DVD lemezek tesztelésére a LiteOn, vagy ilyen belsős írók vannak használatban. Én egy iHAS624B-t használok. Tudtommal tesztelni még egyes Samsungok is jók, de azok *Jitter*-t nem mérnek.
Eddig csak SONY Optiarc BD 5300S-el tesztelt BD lemez képét láttam, aminél az alábbi értékeket tartják jónak, de ilyen BD író már üzletben nem kapható:
"A felső, LDC értékek között lesznek kiugró tüskék, de ezek ne legyenek magasabbak 500-nál, az átlag (AVG) érték 13 alatt maradjon,
az alsó BIS skálán pedig a tüskék ne legyenek magasabbak 8-nál"

A BD lemezeket már használók csak a Pioneer-ra esküsznek - nekem is az van - és lehetőleg csak Panasonic lemezt használnak hozzá, 6x írással. Állítólag ezt a lemezt olyan jól írja, hogy még a tesztet is mellőzni lehet. Persze annak szükségességét - hite szerint - mindenki maga döntheti el.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11947) Nor- válasza pami5 (#11946) üzenetére


Nor-
tag

DVD lemeztipustól függően a PI hiba simán lehet átlag 20-40 is, attól még semmi baja nincs a lemeznek. (ez nagyon hosszú évek és sokezer teszt tapasztalata)
Ha vannak tüskék amik 280 fölé mennek (8 blokkonként scanelve), az viszont egyáltalán nem jó. a PI-nek (belső paritás) max. 280-nak szabad lennie, míg javítás után a PI hiba max. 4 lehet blokkonként! (32 ha 8-asával scaneled csak)

Nem az a lényeg hogy mennyi a hiba rajta, hanem hogy milyen gyorsan romlik a lemez, amit egy csillagos ötösre megírt ritek sajnos nagyon hamar behoz ha nincs szerencséd.
(volt akinek már 2 hónap alatt is veszett el adat RITEK lemezről)

Az MBI féle lemezek minősége és kompatibilitása is kérdéses, és azt sem mondanám hogy ők lesznek az utolsó kiszálló gyártók a piacon, mivel az MBI is komoly gondokkal küszködik és a csőd szélén áll.

Tehát hosszú távon marad a 2 nagy: RITEK, CMC.
A RITEK mást nemigen gyárt, szoval én a CMC-re tippelek mint az utolsó DVD-t legyártó cégre ...

http://itmedia.sk/

(#11948) pami5 válasza Nor- (#11947) üzenetére


pami5
aktív tag

Szerintem a helyes értelmezés szempontjából olvasd el - ha kell, többször is - a #11945-ös és a #11946-os sorokat. Azokban még szélsőségesen sem érintettek azok, amikről szó ejtettél. Az elfogadható teszt értékeket ne akard részemre meghatározni!
Van olyan fórumtárs, aki a Ritek-től "el van szállva", annak írj az adattartásáról!
Érthetetlen számomra, hogy nekem miért írtad ezeket a sorokat.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11949) kicsirigó7 válasza pami5 (#11948) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Én pl szeretem a Ritek lemezt, és használom is. De csak a Maxell 16x DVD+R, RitekF16 (Made in Thaiwan)-t.
A saját készletem viszont, már minimum 4 éves beszerzés.

Tehát még abból az időkből amikor még a Verbatim úgy mond még minőségnek számított, és épp elkezdték forgalmazni a TY-s, JVC lemezeket.
Infome MID-es Philips akkoriban kezdett kapható lenni. (Azelőtt a CMC volt a fő beszállító). Persze sok haver jött akkortájt hozzám, mert nem volt hajlandó megírni az írója, vagy épp elrontotta az írást. Persze egy MCSE / fw buherálás megoldotta a kérdést. :) Mert persze a régi írók többsége nem is ismerhette az Infome 16x MID-jeit.

Sajnálatos tény hogy a mostanában kapható (gyártott) Thaiwani RitekF16 Maxell lemez is olyan mint a többi márka (gyártó) lemeze. Kilehet fogni belőle: jót-elfogadhatót, de nagyon rosszat is. Ja és persze selejtet.
Te épp a rosszabb minőségűt fogtad ki. A fórumtársak közül, a legtöbben jót és az elfogadhatót.

Szk:
Én még mindig a 33cw-s Maxell 16x DVD+R (RitekF16) lemezt tartom az egyik legjobbnak, persze a ma kapható lemezek közül.

[ Szerkesztve ]

(#11950) kicsirigó7 válasza csiga8 (#11945) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ne várj túl sokat attól az aranyszínű Maxell RitekF1 lemeztől: [link]
Én a helyedben elkezdeném átírogatni őket, valami írásminőségét jobban tartó lemezre.
Márkát nem ajánlok, mert mint látod csak a szerencsén múlik mostanság hogy jót fogsz ki vagy selejtet.

Szk:
Viszont egy PI-PIF tesztképes írót mindenképp szerezz be, ha fontosak a kiírt dolgaid.
Erre a Samsung SH-S224BB/ SH-S224DB írója is megfelel. Mostanában ez a legolcsóbb, és persze majd mindenhol beszerezhető új írók. Vagy egy DVD-RW Asus 24B5ST, ami tud Jittert is mérni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.