Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11851) M107


M107
addikt

:R

Sajnos nem én találtam ki a DVD technológia halott......

Mára kinőtte korlátait, persze vannak esetek amilkor még használható, A Bd lemez egészen másra való ott nem Mpeg 2 felvételek kerülnek a lemezre azonnal ott a codec X264 ami jól skálázható még kis file méret esetén is, bizonyos tulajdonságok figyelembe vételével.

Más a technika és más a rögzítés sőt útban van az X265 codec ami még jobb minőséget ígér kisebb file méret mellett.

Ma vagy Raidbe kötött HDD archíválsz vagy ha kevesebb az adat mennyiség minőségi íróval minőségi Blu-ray lemezre írsz.

A minőségi lemezek olyan felhasználóknál vannak, akik azért vették meg hogy hülyék lennének megválni tőlük még 2-5X áron sem nekik többet ér még ha kisebb a kapacitás is.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11852) M107 válasza Ottó58 (#11849) üzenetére


M107
addikt

:R

Na de beszéljünk a tipikus lite-on írokról.....
Nem a pl Plex 880 Sa liteon-klónról, egy normal lite-on krenel-el ellátott író más és más eredmény produkál mint egy firmvaréban toldozgatott foldozgatott Pio 880-890 Sa.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11853) Flashget válasza Ottó58 (#11849) üzenetére


Flashget
félisten

lehet csak jobb fw-t kellett volna irniuk hozzá. lásd a plextort ugyanezzel a belsővel mégis más a végeredmény.

Realme GT Master Edition

(#11854) qnadam


qnadam
veterán

nem archiválok dvd-re. ha dvd-t írok, jellemzően annyi a cél, hogy pár napig, esetleg 1-2 hétig (nagyon max 1 hónapig) hibátlanul olvasható legyen. ilyen célra szórtam el kb egy év alatt 30-40 taiyo kódos jvc-t, mert olcsó volt :DDD most viszont nincs olcsó jvc taiyo kóddal..

ha a cél ugyanez, mint fentebb, mit vegyek? így ezek csak fogyóeszközök, sokat nem költenék rájuk :) vehetek kb bármit, vagy érdemes egy szintet húzni valahol? tehát lényegében... mit vegyek? :F

hja, legutóbb ilyen egyszerhasználatos dologra a maradék 3 plextor 8x lemezemet szórtam ki, mert csak az volt itthon :P de sok értelme egyébként sem volt, nem tudom hány éve álltak a polcon azzal, hogy majd valami fontos kerül rájuk :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11855) M107 válasza qnadam (#11854) üzenetére


M107
addikt

:R

hja, legutóbb ilyen egyszerhasználatos dologra a maradék 3 plextor 8x lemezemet szórtam ki, mert csak az volt itthon :P de sok értelme egyébként sem volt, nem tudom hány éve álltak a polcon azzal, hogy majd valami fontos kerül rájuk :)

Darabját megvettem volna 1500 Ft kár volt elba..i :Y

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11856) qnadam válasza M107 (#11855) üzenetére


qnadam
veterán

akkor éppen az utolsó pillanatban készült el azok a lemezek, hogy még időben tudják sokszorosítani, szóval ez így akkor nem nagyon volt alternatíva :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11857) Nor- válasza qnadam (#11854) üzenetére


Nor-
tag

ha total mindegy, akkor maxellt mert olcso. par hetig az is mukodik biztosan altalaban.
Most meg van Verbatim digital movie keszleten, azt stabilan lehet irni a legtobb iroval es egy evet biztosan kibir rajta az adat. Ez viszont nem biztos hogy hosszu tavon elerheto lesz, mivel mar nagyon reg nem gyartjak, es a mostani keszletunk belole az utolso, ha elfogy, nem lesz tobbet.

http://itmedia.sk/

(#11858) qnadam válasza Nor- (#11857) üzenetére


qnadam
veterán

szimpatikus, köszönöm :R

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#11859) M107


M107
addikt

:R

Sikerült havertól 2000 pénzért szerezni Maxell DVD+R DL 8.5 GB lemezt 50 Db szerválni, bontatlan.

Hát majd meglátjuk, nem egy minőség de ha régebbi Max.. U.A lemezeimet veszem ami 3 éve tartja az adatokat telepítőknek jó lesz.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11860) djculture válasza M107 (#11859) üzenetére


djculture
félisten

Részvétem...Lesz pohár alátéted rengeteg. ;]

[ Szerkesztve ]

(#11861) M107 válasza djculture (#11860) üzenetére


M107
addikt

:R

:C :C :C :C

Ne hidd jó hardver és író kombináció, és volá olvasható sokáig, s írható teljes biztonsággal, azért a singapuire verba nyomába sem érhet...... :U :U :K :K :K

3.5 éves Maxell DVD+R DL lemezem csodálatosan olvasható anno Pio 212 vel lett 6X megírva....

De ezt már leírták, rengeteg függ az adott mid és az író (s a rajta lévő firmwar-éjától)

UI:

Ha nem hiszed beteszem az általad kiválasztott íróba, és Cián tablettát veszek be ha nem olvasható. :DDD :DDD

Kell ennél több és most nem az adott lemeztípust védem.

Tudom és vallom hogy Low-end termék,de ha amit föntebb leírtam már nincs azt a írási/olvasási probléma.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11862) djculture válasza M107 (#11861) üzenetére


djculture
félisten

3 éves maxell-t ne hasonlítsál mostanihoz, fényévekkel gagyibbak a mostaniak... Több éve írt maxell lemezeim tökéletesen olvashatók, míg amit fél éve írtam arról eltűnt az adat... Majd ha most megírsz egy újat fél év múlva ráfogok kérdezni hogy nézd már meg, de ha kínlódni fog össze vissza hogy beolvassa a meghajtó ne lepődj meg:)

[ Szerkesztve ]

(#11863) M107 válasza djculture (#11862) üzenetére


M107
addikt

:R

Természetesen igazad lehet, csak hogy ez a 2*25 db is olyan 2010 körüli lehet anno még én rendeltem neki, azért is bízok valamennyire benne.

UI:

Ha most rendelek új DL lemezt, az csak is Singapurei Verba +DL és csak is a biztos forrásomból :)

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11864) DeFranco


DeFranco
nagyúr

itmediás kollégáktól kérdezném, hogy ha tegnap rendeltem valamit, akkor azt mindenképpen ma kell átvennem, vagy holnap is mehetek érte?

(#11865) AtG


AtG
aktív tag

De szépen írja a Samsung SH-222AB a szingapúri Verbatim DL-t. :)

(#11866) DeFranco válasza DeFranco (#11864) üzenetére


DeFranco
nagyúr

up :B

(#11867) speedbor válasza DeFranco (#11864) üzenetére


speedbor
csendes tag

Amennyiben a budapesti csomagpontra rendelted, akkor amennyiben a rendelésed vissza lett igazolva, adott munkanapon délután 15 óráig, a rendelés követő munkanap 14 órátol tudod átvenni a csomagot a podmanicky utcában, és az átvételre KÉT HETED van, az összes megérkezést követő munkanapon a csomagpont teljes nyitvatartási idejében, amit az oldalunkon megtalálsz a tájékoztató menüben.

itmedia.sk

(#11868) DeFranco válasza speedbor (#11867) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm :)

(#11869) td


td
senior tag

Ezek a kék TDK-k még jók voltak, nem?

Nagy a kép, ezért csak a linket teszem ide: TDK-R 1-16X

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11870) djculture válasza td (#11869) üzenetére


djculture
félisten

Borító színe nem jelent semmit, az alsó borítón van a gyártási hely. Ha még a taiwani akkor jó ha indiai akkor közepes szintű lemez.

(#11871) td válasza djculture (#11870) üzenetére


td
senior tag

Azt nem tudom kideríteni. :) Vagy legalábbis macerás lenne neten keresztül. Csak azért kérdeztem így, mert emlékeim szerint ilyen borítósat már nem gyártanak, és nekem úgy tűnt, valahol még árulnak megmaradt darabokat belőle.

Egyébként nemrég volt szerencsém két indiai TDK+RW-hez (4x, fekete tokos), amik közül az egyik nem volt írható (végigírta, de amikor visszahúzta volna verify-ra, akkor közölte, hogy nem lát lemezt), a másik pedig jól végigment, de egy itt olvasott komment hatására (két nap után már adatvesztés a megírt lemezről) gondoltam, felmásolom a kiírt cuccokat valahova, hogy biztonságban legyenek, viszont az egyik file-t már nem tudta beolvasni, bosszantó módon majdnem végigment, és 91%-nál állt meg. Ez azon a gépen, amin megírtam. Most megnéztem másikon, ez sem mai, 2007-es notebook Toshiba drive-val, és fel tudtam rá másolni (mondjuk még nem tudom, OK-e, de elvileg az).

Szóval jó kis lemezek ezek. Szerencsére pénzembe ez a kettő nem került, ingyen próbálhattam ki őket.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11872) M107 válasza td (#11871) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem ilyen problémám nem volt, bár az nem azt jelenti hogy nem létezik létezett.
Milyen író-val írtad?

2007-es notebook Toshiba drive-val, és fel tudtam rá másolni (mondjuk még nem tudom, OK-e, de elvileg az).

Már akkor is létezett a pc-be szánt SDR-5112 5272 a mi samsung Sh-08 és 011 néven jött ki a samsung táborában..
Samsung firmware-val egy rakás kaki volt a Toshiba firmware-jával maga tökély.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11873) M107 válasza djculture (#11870) üzenetére


M107
addikt

:R

Ebben igazad van.

2007-től mindenki vagy LG vagy Pio párti volt (Voltak fanok is Nec-Plextor) :C :C :K :K :K :U :U

Hulladék Lg-vel akkor is hibás eredményt és magas PIE-PIF eredményeket kaptál ha nem akartad is.
+
Akkor kezdték az üveg optikát lecserélni a műanyag optikára ami magas megterhelés mellett opálosodásnak volt van kitéve.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11874) td válasza M107 (#11872) üzenetére


td
senior tag

A Plextorommal. Írás után úgy tűnt, minden OK, gondoltam, mégsem olyan rosszak ezek a TDK-k, aztán de. Persze számítottam rá, mert indiai.

Nem is értem, hogy a boltok miért ezt nyomják, ma is benéztem egybe, és csak az van, Verbatimból nem tartanak készleten, igaz, a múltkor azt mondták, rendelésre van, aztán meg hirtelen azt, hogy mégsem, visszahívta a forgalmazó őket (-RW-t) - állítólag pont aközben, ahogy nézegette nekem a listát.

Szerintem elképzelhető, hogy rájöttek a nagykernél, hogy jó minőségű, és magasabbra akarják árazni. Pl. azóta láttam 490-ért is +RW-t ott, ahol 370 táján volt úgy egy hónapja. Azóta most kapható ott először, de csak pluszos Verba, és persze tajvani.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11875) djculture válasza td (#11874) üzenetére


djculture
félisten

Különben ez az indiai tdk (mbipg101 w04)is jó volt kb 1 éve hogy rossz minőségű, olyan szinten hogy kibontod kiveszed a tokból megírod és visszaolvasáskor rájössz hogy szektorsérült. De utolsó információm szerint amúgy már nem is gyártják ugy hogy lehet azért eladják még a szrt is ami évek óta állt a raktárakba...

[ Szerkesztve ]

(#11876) M107 válasza td (#11874) üzenetére


M107
addikt

:R

Verbatim DVD-Rw hulladék kevés újra írást visel el 8 forrás-ból vétel mind a 8db 4-5 (újraírás után kuka.)

Verbatim DVD+RW 2-4-8X cupp cupp .....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11877) djculture válasza M107 (#11876) üzenetére


djculture
félisten

Na na van két db 2005-ben vett verbatim dvd-rw-m 4x, bakker ha arra nem írtam már vagy 200-szor akkor egyszer sem...

(#11878) M107 válasza djculture (#11877) üzenetére


M107
addikt

:R

Szerencséd van, 2008-as 2580 Ft vett MM markos Verbatim DVD-RW lemez-ből 10-8 db 4 Db írás után a kukában végezte.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11879) djculture válasza M107 (#11878) üzenetére


djculture
félisten

Nem lett véletlen pötyös (rohadás) a lemez mikor tönkrement? Mert létezett hamisítvány nem mkm verbatim dvd-rw és árulták itthon is... Emlékszem én tescoban vettem 10-ot abból 5 ez a hamisítvány volt, tönkre is mentek mindegyiken ilyen pötty hegyek lettek a másik öt havernál azóta is megy. Kodak-al volt még ugyanez abból is a minuszos irható része pöttyösödött (rohadás), szintén tesco 20db 5 packokban a mínuszosak 5db bepöttyösödött kuka, pluszos 15db 30 íráson túl vannak nulla pötty.

[ Szerkesztve ]

(#11880) Nor- válasza djculture (#11879) üzenetére


Nor-
tag

Nem kötekedni akarok, de olyan nincs hogy egy hengerből vagy csomagból csak a fele hamis.
Vagy hamis az egész, vagy egyik sem, az eltérő tárolás (hőfok, páratartalom) simán okozhat rohadást a lemezeken, amit írtál az nagyon is erre utal.

http://itmedia.sk/

(#11881) djculture válasza Nor- (#11880) üzenetére


djculture
félisten

Ez ilyen tokos kiszerelés tudod 5db egybe csomagolva.Csak az az érdekes hogy a 10db-os is úgy volt 5db-os csomagból 2 és csak az egyik hullott el. Kodaknál ugyanez annál az 5db mínuszos döglött meg. De amúgy lehet simán az amit írtál ok.

[ Szerkesztve ]

(#11882) td válasza djculture (#11870) üzenetére


td
senior tag

A pirosat egyébként még úgy emlegettétek, hogy azok jók, mármint TDK-RW-k (vagy a sima írhatóra mondtátok?). Ugyanez a design, mint a kéknél, amit postoltam, csak pirosban. Vékony tokban láttam, mindenféle sallang nélkül, tehát semmi borító, és tajvani gyártmány, csak nem vettem belőle, mert nem emlékeztem, mit olvastam itt róla.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11883) djculture válasza td (#11882) üzenetére


djculture
félisten

Ja a piros borító piros lemezű újraírható jó volt még, utána jött a piros/narancssárgás borítós szintén de már a szürke lemez abból is volt még jó de utána lévő széria már teljes katyvasz. Ami biztos hogy jó a piros lemezes meg a halványkék régi tdk dvd-+rw.

[ Szerkesztve ]

(#11884) djculture


djculture
félisten

Mondjuk ami tényleg elpusztíthatatlan az ez: [link]
2x irás miatt lassú az írás rá de nekem van 4db ilyen és már nem számolom hányszor lett felülírva szerintem 1000-en túl vagyok velük.

(#11885) td válasza djculture (#11883) üzenetére


td
senior tag

Akkor ez elvileg jó, mert maga a lemez piros, és ahogy írtam is, borítója nincsen, viszont tajvani. Kicsit régi készletnek tűnt mondjuk, lehet, hogy most vették észre valahol a raktárban. :)

Olyan TDK RW-m nekem is van, de nem írtam sokszor, mert olyan dolog került rá anno, ami fontos, aztán úgy alakult, hogy ott is maradt. :) Mondjuk akkoriban még luxus volt egy kicsit ez a módi. Mindenesetre tapasztalatom a sokszori újraírásáról nincsen.

Ezen kívül még annyit szerettem volna kérdezni, hogy itmediánál melyek most a tartósan jó minőségű egyszer írható lemezek? Itt fentebb volt 3-4 féle linkelve, meg beszéltünk még a TTH02-ről is. Van még ezeken kívül valamilyen? JVC-re jól emlékszem? Jobban érdekelne olyan, aminek van tokja is, és inkább a vastag tokosak.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11886) djculture válasza td (#11885) üzenetére


djculture
félisten

van az itmedia pro a jvc pro meg a Falcon Media különböző drága prémium kategóriás lemezei. Többi felejtős.

(#11887) td válasza djculture (#11886) üzenetére


td
senior tag

Köszi! Majd megnézem ezeket, melyikből van stb.

Eszembe jutott még egy lemez: Fuji -RW, max 2x-esen írható, és tajvani. Rég nem láttam már ilyet, most ez is kapható, ami meglepett. Ez nem valami régi készletnek tűnt, úgyhogy érdekes. Tudtok róla valamit?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11888) djculture válasza td (#11887) üzenetére


djculture
félisten

Nem tudom ha ritek média kódos akkor biztos hogy új ha nem az akkor elfekvő készlet.

(#11889) td válasza djculture (#11888) üzenetére


td
senior tag

Azt sajnos nem tudom, mi a médiakódja. Ha új (Ritek), akkor az is felejtős? A lemez vastag tokos, rendesen celofánban, nem tűnik régi készletnek.

Amúgy a piros TDK RW nem is mínuszos, hanem pluszos, rosszul írtam, és 8x-an újraírható, úgyhogy nem tudom, mennyire is lehet régi.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11890) djculture válasza td (#11889) üzenetére


djculture
félisten

ritekböl csak ez jó:[link]

8x-os és piros a lemez? Az a baj a 8x újraihatóval hogy elég sok író nem tudja megírni pl a régebbi pioneer-ok jó része elrontja és utána csak kukába lehet dobni...

[ Szerkesztve ]

(#11891) pami5


pami5
aktív tag

Két RW-t használtam eddig. Az egyik a TDK-RW 4x (Artisjus matricás) MID: TDK601saku, a másik a Verbatim-RW 4x MID: MCC 01RW4x. Mindkettő minőségét a teszt alapján gyengének tartom. Talán túl magasra teszem a "mércét", szerintetek milyen teszt értékek lennének elfogadhatóak?

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11892) td válasza djculture (#11890) üzenetére


td
senior tag

A többi Ritekkel mi a baj, honnan jönnek, hogy rosszak?

Egyébként a 8x-os újraírhatóknál ez a probléma milyen sebbes-
jsénél.

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11893) td válasza td (#11892) üzenetére


td
senior tag

Elrontottam. :) Szóval milyen sebességnél rontják el a régebbi írók a 8x-osat? Bármelyiknél?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#11894) djculture válasza td (#11893) üzenetére


djculture
félisten

Ha jól emlékszem Pioneer DVR-111D-je volt a havernak meg egy fokkal újabb 112D-je de csak a papiron tudta megírni ezeket a rev 2.1 8x lemezeket, azt már nem tudom hogy mekkora sebességen akarta írni őket de vagy 10db elszállt nála az tuti. lg-k írták gond nélkül. Most megnézve ez van írva a 112d hez: Ver 1.1, 1.2 & 1.3 ezek a 8x lemezek meg ver2 vagy 2.1-esek ha jól rémlik.

[ Szerkesztve ]

(#11895) Ottó58 válasza djculture (#11884) üzenetére


Ottó58
senior tag

Ilyen lemezem nekem is van, még most is írható, nagyon sokszor teljes lemeztörlésen esett át, de van még 1-4-szeresen írható ugyanilyen tokban +-os TDK Philips kóddal és Taiwan-i gyártású, nagyon sokszor lett törölve, még hibátlan, viszont a pirosak már régen tönkrementek.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11896) jeni válasza djculture (#11890) üzenetére


jeni
félisten

nálam nincs gond a TDK +RW 8x lemezekkel.

Pioneer 215D-vel írtam meg,gondolom ez még nem számít réginek.

(#11897) djculture válasza jeni (#11896) üzenetére


djculture
félisten

2008-as gyártmány azoknak már csak kell tudni ezeket az újabb reveket... A régebbiek nem tudják 2006 és előttiek és rengeteg havernak vannak ilyenek a gépében. Azok még nem egy nyári irók mint a mai darabok.

[ Szerkesztve ]

(#11898) Flashget


Flashget
félisten

Nekem ez a fajta piros 4x TDK-RW van sok éve és működik még mindig. (jó lenne megtudni milyen mides)

MID: TDK601 saku

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11899) djculture válasza Flashget (#11898) üzenetére


djculture
félisten

Ez már szerintem az átmeneti piros borító de szürke lemez mbi média kódos.

(#11900) M107 válasza Flashget (#11898) üzenetére


M107
addikt

:R

Piros TDK 2X -RW

UI:

Amúgy A Pio 216D be sem olvassa :O
Sajnos :(
Pio BD-R 206D Samu SH-224BB Samu Se 208AB Usb-s író minden gond nélkül.
Akkor Már 3 lemeztípust nem olvas be a PIO216D nálam legalább is, JVC DVD+R, TDK 2X DVD-RW, Verbatim CD-R 2010 után gyártottakat.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.