Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) M107


M107
addikt

:R

Pio 216D-vel Verbatim U.A.E. Dvd+R 12X írás, Windows 8 64Bit, Nero12 :

Ez az igazi U.A.E lemez bárki bármit is mond s ír.....

5-6 pie nél nem nagyon ment feljebb..... :P na jó egyszer kétszer a 7 be is belemászott :K

UI:

A végén az a 3.9 gigánál mi lehet ? Szűz lemez... :U

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11202) djculture válasza M107 (#11201) üzenetére


djculture
félisten

Gondolom karc..

(#11203) jeffo válasza Flashget (#11164) üzenetére


jeffo
tag

Win7 64bit rendszeren kicsit megjártam a lemez teszteléssel. Elfelejtettem, hogy valaki írta itt, hogy a Jitter mérés valamiért nem működik a 64bitesen. A tervezettnél később sikerült felrakni a rendszert, vasárnap este. Hétfő reggel teszteltem egyet, aztán fura volt, hogy a Jitter csík beakadt, 99%-nál megállt a program, de lenyomtam a Stop gombbal. Még furcsább, hogy a rendszer nem állt le gyorsan, ahogy szokott. Siettem munkába, végül apámat hívtam fel, hogy nézzen rá a gépre, ne menjen egész nap, ha nem muszáj, de szerencsére nem kellett szabálytalanul lekapcsolni, leállt addigra, mire ránézett.
Ma reggel megint nem indult el a Jitter csík, de rájöttem, hogy valami nagy gáz van, mert lockolta a dvd meghajtót, hiába raktam bele lemezt, nem látta a gép, hát ott volt az Opti Drive Control progi a feladatkezelőben, futott, pedig kiléptem belőle. Elindítottam még egyszer, kiléptem, és a 2. példány is bennragadt. Ez betett a rendszernek, nem tudtam killelni, és újraindítani sem lehetett, csak resetelni tudtam.

Flashget javasolta anno valami IATA driver cd pakk (Intel Chipset driver) letöltésését, bár nem tudom az biztosan jó-e nekem, mert Nvidia/AMD alaplapom van.

M107 azonban látom, tesztel egy újabb verzióval, nekem a fenti probléma az 1.51-essel volt. Elképzelhető, hogy az 1.70-essel Jitter mérés nélkül is jó lenne, vagy valamit állítani kell a programon, hogy ne mérjen Jittert?

Közben felraktam a Nero CD Speed programot, de még nem próbáltam, majd este kipróbálom amint hazaérek, vagy még van egy pár másik tesztelő program, nézek valamit, vagy felteszem azt az ajánlott driver pakkot.

(#11204) Flashget válasza jeffo (#11203) üzenetére


Flashget
félisten

Nyílván amit írtam az intel chipset, lapra igaz. intel ahci driver gondolom van ilyen amd lapra is.
iata_cd_10.8.0.1003 ez a verzió volt (anno nekem is ajánlották, mert nem volt jitter mérés) biztosan van frissebb verzió azóta az intel oldalán.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11205) Ottó58 válasza jeffo (#11203) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem az 1.70-el volt baj. Ebben pedig jobban bíztam.
Írás után pár nap elteltével teszteltem a TTH02 Glossy Print lemezeim. Igen meglepő eredmény született, teljesen más, mint a Neroval.
Gondoltam sz@r a lemez, majd újraírtam egy párat, és rossz eredményt mutatott.
Erre másik íróval is írtam a lemezekből, ugyanolyan rossz eredmény született.
Ekkor gondoltam, hogy másik op.redszert indítottam és láss csodát, az 1.70 és a NeroDiscSpeed(11) ugyanazt az eredményt hozta.
Ezek után jobban bízok a Nero tesztprogiban.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11206) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Ilyet sikerült írnom, egy ősrégi laptoppal (2004), valami slot-in-es Matshita 4X-es írás! JVC+ 100-as henger, már ezt se nagyon lehet kapni.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#11207) verybigboy válasza Johnny001 (#11206) üzenetére


verybigboy
senior tag

A magas jitter-en kívül nagyon szép ez!!!! Mikori lemezbeszerzés volt, ill. más íróval mit ad eredményként?!

(#11208) Johnny001 válasza verybigboy (#11207) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

2 éves beszerzés itmediától, nemsokára írok egypár lemezt, aztán jelentkezem. Kíváncsi vagyok, most új telepítésű windows 7-el mi a helyzet., ahci módban lett felrakva. Közben volt lap és procicsere is.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#11209) verybigboy válasza Johnny001 (#11208) üzenetére


verybigboy
senior tag

2 éves beszerzés az nem mai beszerzés ... lehet akkor még jobbak voltak a lemezek? Lássuk más író mit produkál ezzel a lemezzel?

(#11210) M107


M107
addikt

:R

De, leült a fórum ......

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11211) verybigboy válasza M107 (#11210) üzenetére


verybigboy
senior tag

Tegnapi írás!

Pioneer DVR-215 (3-as íróm)
6x írva
válogatott szériás (szériaszám: 06JB0622_35250) Philips DVD+R 16x
MID: INFOME R30

... jittert továbbra sem tudok mérni ... valami összeakadt a gépembe valamivel :(

[ Szerkesztve ]

(#11212) M107 válasza verybigboy (#11211) üzenetére


M107
addikt

:R

A mestertől vagy ilyet, vagy ennél jobbat :C :C :C

SZÉP....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11213) Flashget válasza M107 (#11210) üzenetére


Flashget
félisten

Mondtam már...írunk meg tesztelünk azért nem firkálunk :D

tessék 2 db friss teszt INFOMEDIA R30 Pio 207 írással.

6x írás 11JD1106 45410

8x írás 11JD1106 42409

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11214) verybigboy válasza Flashget (#11213) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az a 8x-os írás már elég jónak tűnik :K ... és külön köszönet a szériaszámokért (tudom milyen nehéz leolvasni azt a lemezről!)

(#11215) Flashget válasza verybigboy (#11214) üzenetére


Flashget
félisten

és nem állítottam be semmit hozzá, hogy kiírja milyen íróval lett írva!

Realme GT Master Edition

(#11216) verybigboy válasza Flashget (#11215) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R

(#11217) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Én is írtam most 2 lemezt 8x, JVC+ 100-as henger (szériaszámot írok később)

Optiarc 7203s 1.09fw 8x

LiteOn 624B GL27fw

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#11218) verybigboy


verybigboy
senior tag

Tegnapi írás!

Író: Samsung SH-S203P (1-es íróm)
Firmware: vSB01
Írási sebesség: 4x írva
Lemez: Válogatott szériás (szériaszám: 11JF2701_42302) Philips DVD-R 16x
MID: INFOMEDIAR30

Ez nem kedvence ennek az írónak, pedig a lemez mint írom is, válogatott szériás, 5 csillagos lemez ... meglátjuk majd magasabb sebességen mit produkál?!

(#11219) Johnny001


Johnny001
senior tag

Hi!

Még egyet írtam JVC DVD+, 7D023B901341 PH a szériaszám, ha minden igaz.

624B GL27fw - 12x SmartBurn, ForceHypertuning ON

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#11220) gg72


gg72
veterán

FTI R08 DL lemezt próbált már meg valaki megírni Pioneer DVR-116D íróban? A support list alapján benne van az 1.09-es FW-jében.

(#11221) Recyclicator válasza gg72 (#11220) üzenetére


Recyclicator
csendes tag

Vártam a hozzáértők hozzászólását.
Nem tudom, mennyire rokon vele, lemezek támogatásában a SATA-s változat.
Nekem a DVR-216D(BK) rétegváltás környékén kalibrációshibával rontott.(Ugyancsak a KODAK duplát.)

Ekkor vettem az előzőleg rendelt (30 db.) FTI lemezhez egy írót is. (ASUS DRW-24B3ST)
PowerLC márkájú külső házam elég ostobán működik. (Az USB aljzat kényszerű cseréje, és a SATA kábelke leváltása után is.)

Nem tudom megpróbálni a tegnap vett átalakítóval is, mert a lemez elfogyott az utolsó szálig.

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#11222) gg72 válasza Recyclicator (#11221) üzenetére


gg72
veterán

OK, én is teszek vele egy próbát azért.

(#11223) verybigboy válasza gg72 (#11220) üzenetére


verybigboy
senior tag

Az én FTI lemezeim még a bontatlan csomagban várnak ... sajnos nem jutottam még odáig hogy teszteljem is őket ... :(

(#11224) Kcsabi válasza verybigboy (#11218) üzenetére


Kcsabi
tag

Na, találtam még egy pár jó minőségű lemezt az egyik Philips DVD+R 16xcsomagban.
Érdekes, hogy a csomagokban minden fajta széria megtalálható, 06JB, 02JB, 03JB.
Mivel van még belőle bőven, mindig kellemes meglepetés, amikor ilyet találok.
Író: PIONEER 216L, 1.10-es firmware (1-es íróm)
Írási sebesség: 6x írva
Lemez: Válogatott szériás (szériaszám: 06JB0700) Philips DVD+R 16x
MID: INFOME R30

És ugyanaz Opti Drive Control-al tesztelve:

A két tesztprogram között tényleg kicsi a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#11225) verybigboy válasza Kcsabi (#11224) üzenetére


verybigboy
senior tag

Tökéletes írás, tökéletes alapanyag, tökéletes író-lemez párosítás ... gratulálok, becsüld meg ezen lemezeidet, nagyon jó lemezek!!!

Jaj de jó ilyet látni ebben a - DVD lemezek szempontjából - keserű időben!!!

:R

[ Szerkesztve ]

(#11226) Kcsabi válasza verybigboy (#11225) üzenetére


Kcsabi
tag

Mi a titka, hogy neked kiírja, mivel lett írva a lemez?

(#11227) smiti válasza Kcsabi (#11226) üzenetére


smiti
addikt

Csak a - R lemeznél jelenik meg ez az infó, de hogy miért azt sajnos én sem tudom. :N

(#11228) verybigboy válasza Kcsabi (#11226) üzenetére


verybigboy
senior tag

Anno még Flashget kollégánknak volt ugyanez a kérdése, semmi ördöngösség, íme a link az akkori kommentemhez: [link]

(#11229) Ottó58 válasza smiti (#11227) üzenetére


Ottó58
senior tag

A +-os lemezeknél is ki lehet jeleztetni, megfelelő program alkalmazássával.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11230) Kcsabi válasza verybigboy (#11228) üzenetére


Kcsabi
tag

Köszönöm a válaszokat, igen, már emlékszem, én is olvastam annak idején a válaszod.
Úgy látszik, elfelejtettem.

(#11231) verybigboy válasza Kcsabi (#11230) üzenetére


verybigboy
senior tag

Öregszünk-öregszünk :) ... csak viccelek!

(#11232) Ottó58


Ottó58
senior tag

Ki látott ilyen minőséget?
Milyen magas PI F után nem hajlandók az asztalik lejátszani, mert teszt alapján kukázásra való lemez, de simán lejátsza és másolható is?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11233) kicsirigó7 válasza Ottó58 (#11232) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Az asztali lejátszók hibajavítási képességétől és az optikai dióda minőségétől használtságától függ az egész.

Konkrét PIF Max érték vagy össz-hibaszám nincs, az egyik lejátszó megbirkózik akár az általad linkelt értékkel is. A másik meg behal egy egy csomóban lévő Max 5-től is.
Én a helyedben nem etetném az asztalit, ilyen magas PIF értékű lemezzel. :N

(#11234) gg72


gg72
veterán

Vettem és kipróbltam a DL-es FTI lemezt és mit is mondjak? Valóban a Liteon írók kedvelik igazán ezt a lemezt, mert amíg a Pioneer írómban borzalmas lett az eredmény, addig a Liteon alapú Optiarc BD-5300S BD-írómmal írva meglepően szép eredményeket kaptam mind 4X, mind 6X írásnál:

Pioneer BDR-206 4X írás:

Optiarc BD-5300S 4X írás:

Optiarc BD-5300S 6X írás:

(#11235) verybigboy válasza gg72 (#11234) üzenetére


verybigboy
senior tag

Tényleg nem rossz, eredmény!!! Gratulálok!

Megint megmutatkozik mennyire is fontos a jó író-lemez párosítás, mert ezen lemezt lásd Pio-val hogy lehet megírni és lásd ugyanazon lemezt mennyire rendben megírja az Optiarc íród!

Köszönjük az "input"-ot!

(#11236) gg72 válasza verybigboy (#11235) üzenetére


gg72
veterán

Szívesen. ;) Ennél a lemeznél úgy látszik, hogy hatványozottan igaz megfelelő író/lemez párosítás.

(#11237) verybigboy válasza gg72 (#11236) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nem csak ennél sajnos!!! Lásd feljebb a Philips lemez tesztem!!!

Persze DL lemezek világa még cifrább, tudom!

(#11238) winhate


winhate
őstag

Hali

Erdemes megtartani ezt ?

Lg GH22NS30 Sata Dvd rewriter

koszi

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#11239) verybigboy válasza winhate (#11238) üzenetére


verybigboy
senior tag

Nem :( ... abszolúte nem ajánlott kategória az írók között (sajnos) ... régen nagyon jó írók kerültek ki tőlük (GSA sorozat) de az új GH sorozat már sajnos meg sem közelíti a régi írók minőségét (mind tartósság, mind írásminőség tekintetében).

(#11240) djculture válasza verybigboy (#11239) üzenetére


djculture
félisten

Már csak az lg meg a samsung gyárt dvd írót így nagy választás nincsen. Tudom még kapható a nec meg plextor meg egyebek raktárról egy darabig.

(#11241) verybigboy válasza djculture (#11240) üzenetére


verybigboy
senior tag

Akkor még mindig lehet választani ... Samsung :)

(#11242) karmacsila


karmacsila
csendes tag

Ezt most írtam: Verbatim DVD-R Made in Taiwan
Optiarc7260, 4x sebesség

Szerintem nem lett rossz.

(#11243) winhate válasza verybigboy (#11239) üzenetére


winhate
őstag

köszönöm sejtettem

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#11244) smiti válasza verybigboy (#11241) üzenetére


smiti
addikt

Ez egyre szomorúbb helyzet. Így akarják elérni, hogy mindenki igyekezzen átállni a blu-ray-re?

(#11245) djculture válasza smiti (#11244) üzenetére


djculture
félisten

Hát már dvd-re menteni jó ideje felér egy kínlódással. Minden tizszer annyit foglal mint régen, úgynaz játszódott le mint a cd világában... Csak egy különbség van a bl írók ára nem akar értelmes szintre csökkenni.
20k-t a franc se ad egy iróért, mikor 1,5T sőt lassan 2T vinyókat lehet ennyiért venni és ott nem kell kiírással kínlódni, lemezeket venni .. Kutya se veszi ezeket az irókat ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#11246) verybigboy válasza djculture (#11245) üzenetére


verybigboy
senior tag

:) azért nem ennyire egyoldalú ez a dolog! Lehet egyedül vagyok, de én is már beruháztam 1 Pio BD íróba, persze mellé megfelelő lemezeket is beszereztem már, szóval azért vannak akik nem HDD-ben látják a kiutat, megoldást a tárolási gondjaikra!

A DVD-t pedig még nem temetni, az már bizonyított, a BD még nem!

Fontos dolgaim megfelelő alapanyagokra kiírva tárolom, több példányba ... a fiaim egyszer voltak 1 évesek, egyszer mondták először azt hogy APA, szóval ezekkel nem lehet azt megtenni hogy vagy jó lesz, vagy nem!!!

[ Szerkesztve ]

(#11247) djculture válasza verybigboy (#11246) üzenetére


djculture
félisten

Hát szerintem mi fanatikusak vagyunk így. Közben összeraktam a héten is 14 konfigot egyikbe se kért a gazdája már optikai meghajtót és ezt hallom mindenhol.
Még jó hogy a hírek szerint az új boxba lesz még optikai, mert már a kihalás előtt állt ez az egész szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11248) verybigboy válasza djculture (#11247) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ebben igazad lehet hogy fanatikusak vagyunk, sőt ez biztos, meg természetesen azzal is tisztában vagyok hogy egy átlag PC user nem tököl ennyit írók, lemezek, firmware-ek válogatásával. Nem is normális ami már nálam is van, ez tény, ebben teljes mértékben igazad van!!!

(#11249) M107


M107
addikt

:R

Egy régi motoros aki már ugyan kiszállt a dvd-k írásából, de olvasva a fórumot időszerű pár gondolat megosztása, ha elfogadjátok, ha nem.

1,

Kapacitás, minőség :

Sajnos már nem születnek dvd fronton jó lemezek sem de írók sem. Ezt, most lehet cáfolni is de sajnos ez így van, tudni kell azt is hogy maga technika már sok-sok éves (számítógépes korban mérve), s a kapacitás is igen kevés a mostanában 1-3 éveben terjedő multimédiás anyagokhoz képest 4.7-8.5 GB

Legyen szó kép film és egyéb dokumentumokról is nem is beszélve a beágyazott dokumentumokról sem.

2,

CD-DVD-BD-HDD vita :

Elég komplex kérdés, itt az számít hogy kinek mi a fontos, s hogy megszerezhető e még egyszer a kívánt minőségben, a mondat első felére reagálva :

- Kiszámíthatatlan : Családi dolgok fényképek videók (családi) soha meg nem ismételhető események.

Ez adja ugye magát

- A másik fele a mondatnak ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, most írom nehéz, főleg ha valaki érdeklődik pl a sorozatok világába (nem Izaura) és ott ömlesztik hetente a részeket s a release csapat kinek számít kinek nem (nálam számít), ott a hely mert van aki sok sorozatot megnéz például én és időm sincs addig tárolom és oda viszont kell a hely nyert a HDD vagy mégsem .... Sőt és ha jó is egykét sori akkor kiarchíválom a dvd kapacitás kevés blu-ray még un új, de már azért bizonyított megfelelő író mid párosítással hát kiarchiválom arra (25-50 GB)

- Élettartam Ez a dolog nehéz meghatározást takar tárolás, minőségi gyártótól minőségi mid-del ellátott lemez, jó PSU, tárolási körülmények, több kópia, külön helyeken tárolva, esetleg több fizikai médián is cd-dvd-bd-hdd (persze az anyag terjedelmétől és fontosságától is függően)
A méret külső belső média (cserélhető optikai vagy HDD)
Ez itt egy lényeges de elég nehéz kérdéskör, mindenki úgy dönt ahogy számára a legkedvezőbb

Kinek mi a fontos

S még lehetne ragozni, temettük már a bakelitet, és még mai van (sőt például a DJ-k világában rengeteg)
ugyanúgy temetük a VHS a CD-t és még mai napig is árulna médiát, mind üres mind műsoros formátumban.

Tehát amíg igény van, addig mindig is lesz az itt taglalt dvd lemez is...

UI:

Most az hogy nem kérnek bele optikai meghajtót pc-note-ultrabook-tablet stb, az a fogyasztás, és a helytakarékosság miatt is van így, s mivel létezik az un USB 2.0- 3.0 port egyes multémédiás eszközökhöz ideiglenesen külső optikai dolgokat is hozzá tudunk kapcsolni, de ez nem azt jelenti hogy örökre búcsút mondunk az optikának.

Most jönnek azzal, hogy elavult jobb a flash adattárolás stb hülye vagy elavult minek használod, erre egyszerű a válasz :

Senki sem született számítógépes vénával, nem kényszerülhet rá hogy a optikai lemezek világában otthon legyen, minőség midek stb, s mindenkinek adjuk meg a szabad választás lehetőségét.

+

Kinek mi szükséges, s milyen minőségben.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11250) pami5


pami5
aktív tag

Kérem a segítségeteket! Az "ImgBurn napló"-ban van az "Advanced
Settings - Optimal Writing Speed: No" jelzés van.
Hol lehet ezen változtatni? Én nem találtam! Érdemes-e?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.