Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11801) DeFranco válasza pami5 (#11800) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm :)

(#11802) GoTReX válasza djculture (#11791) üzenetére


GoTReX
őstag

Értem.:) Vízzel amúgy rá lehet menni a maszatokat leszedni?

XBOX ID: GoTReX #4839

(#11803) djculture válasza GoTReX (#11802) üzenetére


djculture
félisten

Csapviz az állítólag nem jó mert rengeteg benne a mesterséges anyag már ami később ott marad rajta , én régen azzal csináltam pedig. Szerencsére mióta nem divat a lemez nem kell kölcsön adnom így takarítani se kell így nem tudom:)

[ Szerkesztve ]

(#11804) GoTReX


GoTReX
őstag

Akkor várom a további tanácsokat:)

XBOX ID: GoTReX #4839

(#11805) dozó válasza pami5 (#11796) üzenetére


dozó
tag

Sajnos már a "Made in Taiwan" sem a megszokott

Pár hozzászólással feljebb van egy kép a tegnap érkezett "Made in Taiwan" -rol nem tudom mi baj vele, még 2 másik típust is rendeltem majd azokról is teszek fel teszt képet, de akinek adatai vannak és fontos az archiválás az ne sajnálja a 200Ft-ot a válogatott szériás DVD lemezekre.

(#11806) pami5 válasza dozó (#11805) üzenetére


pami5
aktív tag

Örülök, hogy elégedett vagy a kapott lemezzel, de ettől még a kapott minőség nem állandó. Az a teszt, amit "Pár hozzászólással feljebb van egy kép a tegnap érkezett "Made in Taiwan" -rol" belinkeltél, nem az általam minősített 16x Verbatim-R-t, hanem a 8x "Digital Movie" tesztjét mutatja, ami nem azonos. Nekem is van ilyen. Kérdés, hogy a következő rendelés milyen lesz. Nem vagy és nem is leszel abban a helyzetben, hogy kétségbe vond, amit tapasztaltam. Igen, fontos adataim is vannak, amiket szeretnék arhiválni, de nem válogatott minőségű lemezeken, hanem a megismert hordozón, ami ma már nem a megszokott minőség, szinte hengerenként változó. Válogatott lemezeket magadnak vegyél, ne mást biztass arra, tudom, hogy kibicnek semmi sem drága!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11807) dozó válasza pami5 (#11806) üzenetére


dozó
tag

Te is onnan vásároltál gondolom senki se tartott fegyvert a fejedhez hogy a 16x válaszd, az igen fontos adatokra már megírtam föntebb a választ, 2001 ben mikor elkezdtem DVD-t írogatni 300-500ft volt egy PRINCO, 600-900FT egy minőségi lemez 47 000Ft egy DVD író de akinek kellet megvette, ma a minőségi BD-R lemezek és írók se kerülnek ennyibe, és ezért kell a boltokba húskonzervet és minden mást árulni mert az 50- 70-100ft-os lemezből nem lehet a vállalkozást fenntartani.

[ Szerkesztve ]

(#11808) Flashget válasza dozó (#11807) üzenetére


Flashget
félisten

BR-R lemezek és írók
BD..

és ezért kell a boltokba húskonzervet és minden mást árulni mert az 50- 70-100ft-os lemezből nem lehet a vállalkozást fenntartani.

azért kell mert a DVD lemezipar halott, gyártók szállnak ki a mínőség egyre silányabb...ebben az esetben áruljon halkonzervet is akár, csak ne hívja magát CD-DVD lemez árusító boltnak.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11809) dozó válasza Flashget (#11808) üzenetére


dozó
tag

:R

(#11810) pami5 válasza dozó (#11807) üzenetére


pami5
aktív tag

:Y

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11811) dozó válasza Flashget (#11808) üzenetére


dozó
tag

azért kell mert a DVD lemezipar halott, gyártók szállnak ki a mínőség egyre silányabb

Az tény hogy haldoklik, és gyártók szálnak ki, mert minőséget pár Ft-ból nem lehet előálitani a drágábbra pedig nincs kereslet, ezért inkább abba hagyják a gyártást.

(#11812) pami5


pami5
aktív tag

:F
Véleményem nélkül, csak a teszt adatokat adom meg arról a lemezről,
ami 2 napos,
Maxell+R *cw* 33+3, "Taiwan" 16x, MID: Ritek F16

1. lemez Teszt írás után közv.....PIE...17811/11.........PIF...598/2.......Jitter...11,8%
......................2 nap múlva........PIE...22373/14........PIF..2713/4......Jitter....11,8%
2. lemez Teszt írás után közv.....PIE...19821/12........PIF....980/3......Jitter....10,5%
.....................2 nap múlva.........PIE...34281/20........PIF..5155/4......Jitter....11,1%

Ezt a MID-et egy PH-s "kolléga" korábban az egekig dicsérte, neki legyen mondva!
Az értékek önmagukért beszélnek, mindenki saját véleményt alkothat. Nem kell velem megosztani!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11813) Nor- válasza Flashget (#11786) üzenetére


Nor-
tag

Az a helyzet hogy rajtunk kívül nem igazán van független webáruház, nagyon sok szlovák webshopnak ugyanaz a nagyker csomagolja a megrendeléseit, totál mindegy hogy honnan rendeled azt meg.
És a forgalom visszaesésével bizony elkezdtek ők is olyan termékek után nézni amivel még valami plusz forgalmat lehet bonyolítani.

Nálunk már régóta van ez-az a lemezeken kívül, többnyire olyan dolgok amiket extraként tudunk adni, mert vagy nagyon olcsók (magyar árakhoz képpest), vagy kuriózumnak számítanak.

http://itmedia.sk/

(#11814) pami5


pami5
aktív tag

Sejtve az eredményt, a #11812 alatti lemezek anyagait szerencsére lementettem, ezeket újra írtam 16x Verbatim+R lemezre. Az 1. írás tesztje:

A 2. írás tesztje:

A fentiek alatt leírtakkal összevetve azért van némi különbség!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11815) Nor- válasza pami5 (#11812) üzenetére


Nor-
tag

Neminden iro kepes minden lemezt megirni normalisan.
Lehet hogy masik iroval hibatlanul teljesitett az adott lemez, de mint irtam mar rengetegszer, pont az a baj a maxellel, hogy ritek, es hullamzo a minosege hengeren belul is, plane szallitmanyokon belul.
Erdekes dolog, hogy a TRAXDATA nev alatt arult ritekekben nincs annyi kilenges mint a tobbi (feltehetoen ritek b-grade) lemezek kozott.
Nekem van meg 2006-bol RITEK markas ritek lemezem taiwanrol, ha valakit erdekel, megnezem van-e meg karcmentes allapotu es par darabot fel tudok ajanlani tesztelesre ... (zold ritek 16x dvd-r)

http://itmedia.sk/

(#11816) pami5 válasza Nor- (#11815) üzenetére


pami5
aktív tag

Elbeszélsz a tények és a lényeg mellett! Az alkalmazott írók adták ezt az elfogadható eredményt, a többi gyengébb volt.
Ami a pofátlanság határán is túlmegy, az az, hogy az írás (a leírt eredmény) óta eltelt 2 (azaz kettő!) nap alatt és ilyen mértékű adatvesztés állt elő! Ezen a lemezen rövid idő múlva nem lesz semmi! Ez nem az író megválasztásának hibája, hanem a lemez ennyit tud! (ez az igazi parasztvakítás, dicsérni a rosszat!) :W

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11817) djculture válasza Nor- (#11815) üzenetére


djculture
félisten

traxdatám nekem is van még szerencsére a sprintel cell double agentes változat, az egy nagyon jó lemez volt. Mindegyik olvasható mai napig, ami üres van még belőle az is kínlódás nélkül írható.
Mai maxellek meg olyanok hogy szabály szerűen kínlódik az író velük, meg kell nézni írás közben a puffert is összes vissza jár de csak maxellnél vagy kinai verbánál láttam ezt.

(#11818) djculture válasza pami5 (#11816) üzenetére


djculture
félisten

pami5 már tegnap is akartam szólni bármennyire is ideges vagy moderálhatnád magadat ez a szöveg itt nem szokás. Ide infókat kapni és adni jövünk senki se kibic, mesemondó meg a többi hülyeség amit írni szoktál. A lemezek meg ma ilyenek főleg a maxell híres erről hogy eltűnik róla az adat egy idő után. Ha ráérek visszakeresem neked hogy már 4-5 éve is erről folyt a téma itt... Azóta meg csak romlott a helyzet...

(#11819) Flashget válasza Nor- (#11815) üzenetére


Flashget
félisten

van egy guriga Traxdatám 2006-ból RITEKG05 mides amit Pioneer 108-al írtak meg (nem én) de még mindig használható a lemez.
még az is meg van mennyiért árulták .p
Traxdata 8* ----------- 90 Ft/db -25/henger

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11820) Wasp91 válasza pami5 (#11812) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Maxell ;)
12x írás Samsung SH-224BBvel

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#11821) M107 válasza pami5 (#11816) üzenetére


M107
addikt

:R

Pami.

Van olyan dvd lemezem aminél már a PIE a 1000-3500 zat súrolja kb 5-6 éves jitter is olyan 10.5-14% úgy olvasható le az adat róla mint a pinty. ( 13000-18500 kb/s ) - Total Commander szerint.

RDisc 8X olyan 500 Db image-ok és mp3-ak vannak eltárolva rajtuk....

Mondjuk anno 4X-en lettek megírva Pio 108-109-110 meghajtóval.

Ezért is fejeztem be anno a dvd-re való archíválást , mert már nem olyan a minőség 2-3 éve hogy megérje + a tároló hely nekem már kevés.

Ehhez hogy két nap alatt kicsit romlik a lemez minőség teszthez meg annyit, hogy ez olyan két esélyes, mikor be teszed a lemezt akkor ugye beáramlik egy kis levegő is a meghajtóba abban mikro porszemcsék is vannak pereg a lemez nincs olyan, hogy a lézer és a lemezközé ne kerüljön semmi te is beszívsz egy kis port is ami le is rakodik de ki is jön jöhet a tüdődből. Ez akkor is előjön ha írás után kinyílik a tálca, bár ennek az esélye, hogy befolyásolja az eredményt olyan 0,000000000000........ sok .... 1% de előfordulhat, az már jobban mi fut a tesztelés alatt, ha másnap vagy harmadnap ellenőrződ índítás után nézed e vagy később marad e valami memória szemét a memóriában, több HDD esetén beolvas vagy kiír e valamelyik az adott mp -ben, microlagok, processzor vagy a sata vezérlő-ben előfordul e más írási-olvasási kérési folyamat s sorolhatnám még.

Szóval sok minden befolyásolja a dolgokat, probáld meg tesztelni úgy hogy tiszta indítás legyen be boot a gép és akkor indítsd el a tesztelőt s ne csinálj semmit mérj 3 X és átlagolj, ezt tedd meg 1 hónap vagy még jobb fél év múlva és akkor meglátjuk az eredményt.
Ha gyors eredményt akarsz, akkor mérj most és 5 nap múlva is 3X u.a lemezt.

Üdv: M107

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11822) M107 válasza Wasp91 (#11820) üzenetére


M107
addikt

:R

Szép de teszteld le egy hónap múlva is azért :U :U

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11823) Wasp91 válasza M107 (#11822) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Le fogom! Remélem rajta marad az adat. :D

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#11824) pami5 válasza djculture (#11818) üzenetére


pami5
aktív tag

Okosan tetted, hogy nem szóltál már tegnap. Nem értem, hogy miért nevezed idegességnek azt, ha le merem írni a tapasztalt tényeket, lehet, hogy ez itt nem szokás. Lehet, hogy moderálhatnám magam, mert ami sz@r, azt úgy is leírhatnám, hogy barna és kenhető, csak nem ehető. végül is, ugyan az, csak nem félreérthető. Itt sok PH tagtól nagyon jó infót kaptam, azokat értékelem is és javult tőle az eredményem, de aki tapasztalat nélkül tanácsokat ad, az nálam kibic. A másik személy, aki már sok mindent csinált és megért, mindenhez ért, akinek mindenhez van egy jó (megfoghatatlan) poént érő sztorija, az nekem egy nagy mesemondó! Ha ez az őszinteség számodra hülyeség, akkor elnézésedet kérem! Lehet, hogy nem kellett volna nevén neveznem az olvasottakat, mert nem vagy az egyenes beszédhez hozzá szokva.
Ne fáradj a régiségek előkeresésével
. Az egyesek által agyon dicsért Maxell+R 33+3-ról meg csak annyit, hogy Azóta meg csak romlott a helyzet..., a maxell híres erről hogy eltűnik róla az adat, na de már két nap után!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11825) M107


M107
addikt

:R

5 hónapos írás, Maxell 30+3 Taiwan. 16X Samsung SH- 224BB Win 8 Pro, Nero 12

A végén szerintem anyaghiba miatt emelkedett meg a pie mondjuk itt jön be a hullámzó lemez minőség / henger-en belül :U

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11826) Nor- válasza pami5 (#11816) üzenetére


Nor-
tag

Ha rossz alatt a maxellt erted, en soha, senkit nem batoritottam arra hogy maxellt vegyen, nagyon megprobalsz minket farkasnak beallitani.

En mindenkinek elmondom, hogy a maxell RITEK, es lehet hogy most jo, de majd egy ev mulva nezd meg, mert lehet semmi nem lesz rajta.

*EZT* mindenkinek, mindenhol elmondom, te ennek ellenere vettel maxellt, es be is igazolodott amit mindenkinek szoktunk mondani ...

http://itmedia.sk/

(#11827) pami5 válasza M107 (#11821) üzenetére


pami5
aktív tag

Lehet, hogy túl sokat várok el a lemezektől, de 1500-as PIF érték felett nekem már nem jó. Igaz, vannak 8-10 éves lemezeim, amik mai napig is jók. Különbözőek vagyunk.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11828) dozó válasza pami5 (#11824) üzenetére


dozó
tag

de aki tapasztalat nélkül tanácsokat ad, az nálam kibic

Honnan is ismered te a tapasztalataimat? és a kibicnek semmi sem drága! én konkrétan nem neked ajánlottam, de te ezt már megtetted előttem másnak[link] úgyhogy a kibic nem én vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#11829) pami5 válasza Nor- (#11826) üzenetére


pami5
aktív tag

Nem a Te ajánlásod alapján vettem Maxell-t, nem is próbállak benneteket "farkasnak" beállítani. Ne képzelődj és ne állíts olyat, amit én soha nem mondtam.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11830) pami5 válasza dozó (#11828) üzenetére


pami5
aktív tag

Nem ismerhetem a tapasztalataidat, Te se az enyémet. Ajánlani nem merek semmit, mert én is keresem a jó megoldást! amire hivatkozol, ott ezt írtam. Ebben mi az ajánlás?

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11831) dozó válasza pami5 (#11830) üzenetére


dozó
tag

Ebben mi az ajánlás?
Az egyetlen biztos támpont a PH-n jó minőséget áruló - de árban magasabb - kollégáktól való beszerzés!

(#11832) pami5 válasza M107 (#11825) üzenetére


pami5
aktív tag

Ilyen írón nekem is van, lehet, hogy ezzel jobb lesz a Maxell 33+3-as, de a jelenlegi mellé már nem fér be.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11833) Nor- válasza pami5 (#11824) üzenetére


Nor-
tag

Az iras minoseg nem csak 2 nap alatt, 2 perc alatt is romolhat, berakod tesztelni ketszer es ket kulon eredmenyt fogsz kapni.
Lehet hogy epp zenet hallgattal vagy zaj volt es beremegett a lemez a meghajtoban.
(Az eros mellyel rendelkezo zene pl. latvanyosan rontja a teszt kepet, de az iras kepet is)
Lehet hogy a geped szorakozott epp valamivel, vagy a tapegyseg nem a legjobb, ez mind befolyasolhatja a tesztkepet.
A lemezt ahanyszor ki-be rakod a meghajtoba, annyiszor lehet kiteve karcolasoknak, mikroszkopikus meretben, amit eszre se veszel szabad szemmel. Ugyanigy a por is karositja a feluletet ami a levegoben szall, meg akkor is, ha nem latod szabad semmel.
A lemez tarolas kozben is karosodhat, tokba ki-bevetel kozben pl. gorbited, papirtokba rakva karcolod, tehat nincs tokeletes tarolas sem. A tarolas sem feltetlen az optimalis paratartalmon es homersekleten tortenik, oregszik a muanyag, CD lemezek eseten a visszavero reteg is oxidalodik.

Ezek azok a dolgok, amik a lemez minosegetol fuggetlenul is karositjak a teszteredmenyedet, es akkor meg nem beszeltunk a lemez anyagarol, gyartasi minosegerol, a felhasznalt anyagokbol adodo irasero valtozasokrol, hogy mennyire hasznalja el a lezert a meghajtodban, a taiyo lemezek pl. sokkal kisebb lezererovel irodtak mint a ritekek vagy princok, igy nem nyirtak ki az irot se olyan hamar, stb.stb.

Ezert is irom hogy egy olyan tapasztalatbol, hogy neked epp valami nem sikerult ugy ahogy *elvartad*, nem lehet messzemeno kovetkezteteseket levonni. Hozzank tobbezer lemez jott vissza tesztre, amiket be is vizsgaltunk, es sajat teszteket is szoktunk irni, ezert nem igazan tudok egyeterteni veled abban hogy "megvezetjuk" a vevoket. Allitunk valamit, amit tartunk is, mindenki eldonti hogy akarja-e vagy sem.
Amit allitottunk: a verbatim felhagy az MCC kodos stamperek gyartasaval, tehat a jovoben mar nem lesz ilyen lemez, akinek kell, most meg van keszleten. Te vettel, ugy tartottad hogy a taiwani jo, mi kiszolgaltuk az igenyedet, de NE MI TEHESSUNK MAR ARROL HOGY NEKED NEM TETSZIK A KAPOTT EREDMENY.
Nem mi gyartjuk a lemezeket, es ha valaki megkerdezi, azt mondjuk hogy vegye a 8x-os digital movie lemezeket mert azoknak jobb a teszteredmenye es ez meg a 3-4 evvel ezelotti keszlet / minoseg, nem pedig a mostani szemet amit a verbatim szallit.
Vagy lehet PRO szerias lemezeket hasznalni, amiknek nem olyan szelsosegesen ingadozo a minosege, es nem romlik olyan gyorsan mint a ritek.
Vannak most is lemezek 2-300 forintert, mint a hoskorszakban, meg jobb minoseggel mint akkor, csak ugye erre senki nem akar aldozni.

Lehet valogatni pl. ezek kozul: Verbatim medi disc FTI gold archival FTI platinum archival

Nem latom hogy ezek kozul akarmelyikrol is raktal volna be tesztet.
Tudomasul kell venni, hogy ami *OLCSO*, az lehet jo is, de nem garantalt. Lehet kerni masok velemenyet, hogy nekik mi valt be, de utana nem kell anyazni amikor neked nem megfelelo eredmeny szuletik.

http://itmedia.sk/

(#11834) pami5 válasza dozó (#11831) üzenetére


pami5
aktív tag

Ez nem ajánlás, hanem egy biztos támpont, már többen vettek innen, megelégedéssel.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11835) dozó válasza pami5 (#11834) üzenetére


dozó
tag

Ha jól értelmezem a mondatokat, én még annyira se ajánlottam mind te.

de akinek adatai vannak és fontos az archiválás az ne sajnálja a 200Ft-ot a válogatott szériás DVD lemezekre.

(#11836) pami5 válasza Nor- (#11833) üzenetére


pami5
aktív tag

Amiket leírtál, azok feltételezések, ezen a mezsgyén kevesen vagytok.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11837) pami5 válasza dozó (#11835) üzenetére


pami5
aktív tag

Ha én is jól értelmezem a mondataidat, akkor Te vitázni szeretnél, én meg nem.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11838) dozó válasza pami5 (#11837) üzenetére


dozó
tag

Én nem akartam vitázni tegnap te kezdtél el túlzottan mocskoskodni.

(#11839) pami5 válasza dozó (#11838) üzenetére


pami5
aktív tag

Hol? Miben? Lapozz már!

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11840) djculture válasza pami5 (#11824) üzenetére


djculture
félisten

Nem tudom miről beszélsz de rád hagyom mondhatnám azt hogy te vagy az önjelölt nagy megmondó ember de mivel nem ismerlek meg te se engem kb annyit érne ez az egész mint amilyen hülyeségeket te szoktál írni itt.. Alapja mindkettőnek pillanatnyi benyomásokon alapul.. Témát lapozzunk szerintem.Annak van igaza aki tudomásul veszi hogy nem 50-60 forintos lemezektől kell várni a csodát és azt fikázni... Én pl a fontosabb adatokra dvd-ram lemezt használok 400ft volt darabja de arról még nem veszett el semmi 2004 óta...

[ Szerkesztve ]

(#11841) M107


M107
addikt

:R

Pereg a fórum :DDD :DDD :DDD

Idézet : (Nor fórumtárs fogalmazta meg legjobban azt amit én is elkezdtem ecsetelni Pami fórumtársnak)

"Az iras minoseg nem csak 2 nap alatt, 2 perc alatt is romolhat, berakod tesztelni ketszer es ket kulon eredmenyt fogsz kapni.
Lehet hogy epp zenet hallgattal vagy zaj volt es beremegett a lemez a meghajtoban.
(Az eros mellyel rendelkezo zene pl. latvanyosan rontja a teszt kepet, de az iras kepet is)
Lehet hogy a geped szorakozott epp valamivel, vagy a tapegyseg nem a legjobb, ez mind befolyasolhatja a tesztkepet.
A lemezt ahanyszor ki-be rakod a meghajtoba, annyiszor lehet kiteve karcolasoknak, mikroszkopikus meretben, amit eszre se veszel szabad szemmel. Ugyanigy a por is karositja a feluletet ami a levegoben szall, meg akkor is, ha nem latod szabad semmel.
A lemez tarolas kozben is karosodhat, tokba ki-bevetel kozben pl. gorbited, papirtokba rakva karcolod, tehat nincs tokeletes tarolas sem. A tarolas sem feltetlen az optimalis paratartalmon es homersekleten tortenik, oregszik a muanyag, CD lemezek eseten a visszavero reteg is oxidalodik.

Ezek azok a dolgok, amik a lemez minosegetol fuggetlenul is karositjak a teszteredmenyedet, es akkor meg nem beszeltunk a lemez anyagarol, gyartasi minosegerol, a felhasznalt anyagokbol adodo irasero valtozasokrol, hogy mennyire hasznalja el a lezert a meghajtodban, a taiyo lemezek pl. sokkal kisebb lezererovel irodtak mint a ritekek vagy princok, igy nem nyirtak ki az irot se olyan hamar, stb.stb."

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11842) Kcsabi válasza pami5 (#11839) üzenetére


Kcsabi
tag

Kedves pami5!
Ezen a fórumon nem szoktunk veszekedni, sem kocsmai hangnemben, agresszívan kiabálni.
Kemény 2012-04-04 regisztrációdhoz képest nagyon kinyílt a csipád és azt képzeled magadról, hogy ha egy lemezt meg tudsz írni, akkor már, most már aztán, de nagyon már, te leszel aki kitalálta a spanyolviaszt.
Kifogtál egy rossz szériát, lesz még ilyen máskor is.
Ez kész lutri, azt hiszed bárki, a forgalmazó, a felhasználó meg tudja mondani előre milyen lesz a lemez, amit megvesz.
Kicsit vegyél vissza légy szíves.

(#11843) pami5 válasza Kcsabi (#11842) üzenetére


pami5
aktív tag

Kedves "Kcsabi"!
M107-nek igaza van, pereg a fórum. Magam részéről nem szeretek veszekedni, a kocsmai hangnemet nem is ismerem, ott soha nem is jártam és nem is fogok, még a levegőjét sem tűröm. Agresszívan kiabáltam volna? Nem hiszem, de ha úgy látod, akkor ezúton kérek elnézést érte. Ha úgy érzed, hogy a regisztrációm idejéhez képest "kinyílt a csipám", az nem azért van, mert a 2000-es évek elejétől "néhány" lemezt már megírtam, hanem, mert azt tapasztaltam, amit leírtam, pedig nem én találtam fel a spanyolviaszt!
Kifogtál egy rossz szériát, lesz még ilyen máskor is. ez lehet az ok.
Visszavettem, nem írom le további tapasztalataimat, mert "nem nyílt ki a csipám". :R

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11844) Flashget válasza Nor- (#11833) üzenetére


Flashget
félisten

az FTI lemezeket a LiteOn 624B íróra találták ki! Ezen kívűl a Verbatim DL lemezen kívűl, semmi más lemez írására nem való csak tesztelésre :D
Miközben a legdrágábban vett íróm az összes közül.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11845) Kcsabi válasza pami5 (#11843) üzenetére


Kcsabi
tag

Itt már mindenkinek volt olyan esete, amikor rossz szériát fogott ki.
Nekem is többször, írót is tett már tönkre lemez, Flashget kolléga söralátétjeit is megemlíteném, stb..
Ez sajnos ilyen, aki ebbe nem akar belefutni vehet 400 pénzért lemezt és nem kockáztat.
De ha már megtette, nem a forgalmazón meg a fórumtársakon töltse ki a mérgét.
Nekem is volt ilyen MID lemezem és jó volt, de neked most nem.
Sajnos a legtöbbször ugyanannak a gurigának sem azonos a minősége.
Ide jutottunk!

(#11846) djculture válasza Kcsabi (#11845) üzenetére


djculture
félisten

Ja manapság az olcsó lemezek zsákbamacskák, vagy jó vagy nem és ez minden darabnál változhat. Ma kezembe akadt pár cd is cd-r 74 tdk metallic, 1996-ban írtam gond nélkül olvasható mind.

(#11847) djculture


djculture
félisten

Lemaradt: kezembe került a mitsumi 2x cd iróm (1996 gyártmány) scsi meg a Toshiba sd-r5002 (2003 januári gyártás) 2x DVD-R iróm is, beüzemeltem őket működnek, súlyuk a mostaniakhoz képest háromszor akkora , rendes venti a hűtés és egyebek. Mondjuk lemezt már egyikkel se lehetne írni az 1000%, mivel a mai alapanyagokat nem tudnák pörkölni 2x.:) Na ahhoz képest ma a legdrágább iró meg a csúcs lemezek is ingyen vannak, cd iró 300k körül volt a dvd iró meg 70 ezer, cd-t németből hozták befele emlékszem ilyen 1500-2000ft körüli áron, a 2x dvd ket meg 2-3000-ért lehetett venni szintén.

[ Szerkesztve ]

(#11848) Flashget


Flashget
félisten

nocsak!

Kár volna még temetni a DVD-ket, hiszen nagy jövő várhat rájuk, ha valósággá válik egy izgalmas kezdeményezés.
Döbbenetes: 50 ezer mozifilm egyetlen DVD-n

Realme GT Master Edition

(#11849) Ottó58 válasza Flashget (#11844) üzenetére


Ottó58
senior tag

Teljesen egyetértek veled, nekem is az 524 A íróm csak tesztelésre van, holott az Optiarc-ok kétszerese volt az ára.
Kevés olyan lemezem volt eddig, amit jobban, szebb tesztképpel írt, mint a 7173-7203S-7243S-7261S.
A mostani 224BB nem írja olyan jól a Verbatim lemezeim, a TTH02-t és a maxellt, pedig azelőtt a 203D "nagyon szerette" a TDK-t.
Én viszont nem temettem a DVD-t, gondolva az ismerősökre, akik csak így tudják megnézni pl. a családi dolgokat.
Egyébként ezidáig nem láttam lagzis felvételt "profiktól" egyetlenegy BluRay lemezre írva sem.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11850) pami5 válasza Flashget (#11844) üzenetére


pami5
aktív tag

Javaslatodra használom ezeket. Nálam is így van. :R

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.