Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) Flashget válasza Ottó58 (#11450) üzenetére


Flashget
félisten

lehet leszedem akkor azt.
Opti az mutatja de teljesen mást mért.

Realme GT Master Edition

(#11452) verybigboy válasza kicsirigó7 (#11446) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ez így igaz, ez nem kérdés, ebben teljesen igazad van! Én nem erre próbáltam utalni, én azt gondoltam, hogy mindkét író (nálam) a felső 1/3-ban van benne, ergo "megtartom" kategória, a 222L meg különösen az egyik kedvencem (kettőt használok is belőlük, 2 még bontatlanként van a polcon ... hmm. pontosabban a szekrény tetején ... polcra már nem pakolhatok, vannak kik megszólják idehaza :D )

(#11453) Kcsabi válasza Flashget (#11451) üzenetére


Kcsabi
tag

Én a Nero CD-DVD Speed 4.7.7.16-ot használom, kijelez mindent rendesen, összevetettem Opti progival is.
Nem használom ezeket az újabb Nero CD-DVD Speed progikat.

(#11454) Flashget válasza Kcsabi (#11453) üzenetére


Flashget
félisten

jaja én is visszaállok rá nem volt gond vele.

Realme GT Master Edition

(#11455) pami5 válasza Flashget (#11454) üzenetére


pami5
aktív tag

Én is így teszek. Az összes gondom annyi volt az ODC-vel szemben,
hogy csak a kezdő PIE értéket néha magasabbnak értékűnek hozta,
a többi érték mind megegyezett.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11456) djculture


djculture
félisten

Na már a blu-ray is döglődik. tdk befejezi a lemezek gyártását. [link] A sony meg a meghajtókat száműzi nem egy cuccából.

[ Szerkesztve ]

(#11457) Nor- válasza djculture (#11456) üzenetére


Nor-
tag

Nagyon regota nem letezik TDK, mivel eladtak a marka hasznalati jogat az IMATION-nek.
Ok meg a sajat sz@rjukat akarjak eroltetni, meg dragabban mint a TDK, persze europaban eredmenytelenul.
(gondolom amerikaban is, ezert szuntetik most meg teljesen a TDK lemezeket ...)

A TDK koztudott mar evek ota hogy haldoklik mint marka, nem veletlen kezdtek el mindenfele szemetet ertekesiteni TDK nev alatt, huznak meg amennyi hasznot tudnak aztan vege.

De ugy hallottam hogy mostaniban az MBI is csodkozelben van, szoval lassan nem marad mas a piacon mint:
1) CMC
2) RITEK
3) FTI
4) UME
5) 1-2 kinai kisebb ceg

A markakat tekintve pedig Verbatim, Maxell, Philips, meg az olcso sajatmarkas brandek (omega, mediarange, stb.)

http://itmedia.sk/

(#11458) jeni válasza Nor- (#11457) üzenetére


jeni
félisten

bezzeg a TDK audió kazetták világ legjobbjaik között voltak, és jó darabig nagyon jó CD-DVD lemezeket csináltak. így sorvad el a termék nimbusza-a BASF,a Sony,a maxell mint márkák is ugyan erre jutottak.
A Philips kazetták is de azok sosem voltak olyan jók.

(#11459) djculture válasza jeni (#11458) üzenetére


djculture
félisten

Fuji is elég jó volt

[ Szerkesztve ]

(#11460) jeni válasza djculture (#11459) üzenetére


jeni
félisten

igen kimaradt,pedig több márka is létezett anno,csak nem ugrott be elsőre.

(#11461) Flashget válasza djculture (#11456) üzenetére


Flashget
félisten

sony már tavaly bejelentette, hogy kiszáll az optikai meghajtók piacából.

Realme GT Master Edition

(#11462) fer


fer
őstag

Mai írás:

Kapok még ilyen jó verbát, vagy legalább közel ilyen jót? Sajna már csak 8db van belőle! Már nem emléxme, hogy mikor vettem, 1 vagy 2 éve!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#11463) pami5 válasza fer (#11462) üzenetére


pami5
aktív tag

Az írásban látható Verbatim+R DL 8x MID: MKM 003 (Singapuri) ma is kapható az iTmedia-nál 10 db-os hengerben.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11464) fer válasza pami5 (#11463) üzenetére


fer
őstag

Köszi, és van is olyan jó minőségű, mint ez?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#11465) pami5 válasza fer (#11464) üzenetére


pami5
aktív tag

Szerintem igen. Ezek gyártják hosszú idő óta ezt a márkát. A MID is megegyezik a tesztben szereplővel, tehát (elvben) olyannak kell lenni. Persze a gyártás során lehet minimális eltérés, de eddig ez volt a legjobb minőség ebben a kategóriában.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11466) Flashget válasza fer (#11462) üzenetére


Flashget
félisten

szerintem ez is szingapúri verba.
mivel neked is Liteon 624B író van kipróbálnám a helyedbe az FTI-s DL lemezt is. Igaz nekem GL29 az fw de szépen pörköli jobban mint a verbát. Egy próbát megér szerintem a verba mellett.

Realme GT Master Edition

(#11467) fer válasza pami5 (#11465) üzenetére


fer
őstag

Köszi akkor lehet betárazok belőle, nincs kedvem lutrizni mindenféle gagyival!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#11468) pami5 válasza fer (#11467) üzenetére


pami5
aktív tag

Vedd figyelembe Flashget javaslatát is, én az Ő javaslatára vettem, az is hibátlan lett. Dönts igényeid szerint, mindkét FTI valamivel olcsóbb /egyik nyomtatható, másik "csak" szitázható/, de egyikkel sem jársz rosszul.

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11469) Teclis1993


Teclis1993
tag

Halli

Először is bocsi hogy ideszemetelek de nem találtam olyan topicot amiben gyors választ kapnék.

Én fel vetem egy 8cm DVD-R-re 18 percnyi anyagot amit szeretnék a gépemre le menteni. De mivel nem tudom le zárni a DVD-t mert a kamera az kölcsönbe van és ahhoz kéne az AC-adapter ami ugye nincsen. Le tudom e zárni valahogy PC-vel a DVD-t hogy végre ne üresnek érzékelje a gép és én le tudjam szedni a dolgokat.
Előre is köszönöm és még 1x bocsánat hogy ide írok.

(#11470) pami5


pami5
aktív tag

Maxell+R 30+3 *cw* MID: Ritek F16, 2012.okt. 03-i írás, mai teszt:

Verbatim-R Digital Movie MID: MCC 02RG20, 2013. áprilisi írás:

A lemezek 3,8-4GB feletti részei lehetnének jobbak is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11471) verybigboy válasza pami5 (#11470) üzenetére


verybigboy
senior tag

Ritek-et is LG 4163B-vel írtad meg?

(#11472) pami5 válasza verybigboy (#11471) üzenetére


pami5
aktív tag

Nem, az AD-7260S, fw 1.61, 6x

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11473) verybigboy válasza pami5 (#11472) üzenetére


verybigboy
senior tag

:R

Amúgy kicsirigo-t kérdezném, mit ajánlasz legjobban ehez a Ritek F16 MID-hez, melyik írót, milyen sebességgel?

(#11474) kicsirigó7 válasza verybigboy (#11473) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ritek F16 MID-hez az ajánlott írók / írási sebességek:

NEC ND-4550A: 4/8x
Optiarc AD-724xS: 6/8x
Optiarc AD-5200S: 8x
Optiarc AD-7200S: 6/8x
Optiarc AD-7260S: 6/8x
Samsung SH-S203B: 6x
Samsung SH-S223L: 8x
Pioneer 115/215D/L: 6x
Pioneer 216D : 6x
Asus 24B1ST/ LiteOn iHAS x24A: 6/8x
LG GSA H55N: 8x
LG GSA-H10N/H12N: 8/12x

Biztos több író van, de most csak ennyiről találtam tesztet lementve a gépemen.

Nálam talán a Pioneer 215L és 216D írja legszebben.
Na meg, az Optiarc AD-5200S.

Pioneer 215L 6x pörkölés:

Pioneer 216D 6x pörkölés:

Optiarc AD-5200S: 8x pörkölés:

[ Szerkesztve ]

(#11475) M107 válasza kicsirigó7 (#11474) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem csalódtam a kis Pio 216D-ben cukor író és még így évek múltán is (2007---2013) 6 éve is ilyen jó minőségű a kiírt lemez gyönyörű látvány....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11476) M107


M107
addikt

:R

Most néztem meg egy tesztet, egy 2007 ben írt Plextor dvd+r lemez TYG03 mid nem tudom milyen íróval írtam, de elég csúnya látvány de még olvasható.

6 éves és 3 hónapos lemez, 6-8 X lett kiírva akkoriban.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11477) Wasp91 válasza kicsirigó7 (#11474) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Samsung SH-224BB-hez mik az ajánlott MID-ek?

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#11478) kicsirigó7 válasza M107 (#11475) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ezek a tesztek nem 2007-es írások.Hanem 2010- év elején készült mentések.
Mert akkor néztem át pár régi Datawrite Bulkpaq Arita 8x lemezt, amit át kellett írnom írásminőség romlás miatt. :(((
Ha jól emlékszem 2007-2008-ban még nem is igen volt 16x Maxell DVD+R lemez RITEKF16 MID-del.
Akkoriban Traxdata / ValuePack by Traxdata / Memorex / Bulkpag / Datawrite 16x DVD+R lemezként lehetett hozzá jutni.

Szk:
(#11477) Wasp91

Nincs Samsung SH-S224BB íróm. :(
Erről kérdez olyan fórumtársat, akinek van.

[ Szerkesztve ]

(#11479) Ottó58 válasza Wasp91 (#11477) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nekem van, de nem vagyok megelégedve vele. Lassú az Optiarcokhoz képest, amit a többiek megírnak, ez többször elrontja. A +-os verba lemeznél is többször rontott, az Optiarcok (7203S,7261S,5280) tökéletesen megírják.
Nálam ezek mellett hulladék írónak számít, pedig dícsérték, ezért vettem, de megbántam.
Inkább vettem volna használt 215D, vagy valamelyik Optiarcot.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11480) djculture válasza kicsirigó7 (#11478) üzenetére


djculture
félisten

Ja akkoriban a maxel pluszosak RICOHJPN-R03-004 midesek voltak.

Bár nekem a kedvenc lemezem maxelból akkor is a ram, van vagy 100db, 2005-ben került hozzám az összes mai napig egy szektorhiba nincs pedig 1000 irást már minimum túléltek.

[ Szerkesztve ]

(#11481) kicsirigó7 válasza djculture (#11480) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Így van, :K meg eredeti MAXELL 003 middel saját gyártásúban. :)

(#11482) djculture válasza kicsirigó7 (#11481) üzenetére


djculture
félisten

Ja rémlik hogy hitachi maxell volt a gyártó akkor még eleve.

(#11483) Nor- válasza djculture (#11480) üzenetére


Nor-
tag

A RICOH is ritek gyartmany volt tobbnyire, csak a RICOH csinalta a stampert hozza.
Mivel a RICOH mar nem csinal semmit, ezert el is tuntek a RICOH stamperes lemezek a piacrol.
Az FTI-tol is ezert tuntek el a RICOH mides DL lemezek, a legnagyobb sajnalatunkra ...

http://itmedia.sk/

(#11484) Flashget válasza Nor- (#11483) üzenetére


Flashget
félisten

sajnos minden jó eltűnik/eltűnt a DVD piacról..

Realme GT Master Edition

(#11485) M107


M107
addikt

:R

Találtam pár régi lemezt :

Fuji 4X DVD-R DL (2007 Nyári vásárlás)

Maxell DVD+R DL (2006 Ősz Kora Tél)

Maxell 1-4X DVD+RW ( 2008)

Panasonic DVD-Ram 2-3X (2005) van ilyen + ban kétoldalas 9.5 GB (Gondolom Panasonic gyártmány)

TDK DVD+R DL (2004)

UI: A Maxell DVD+R DL 3X lett írva, a pana ramra kb 10X

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11486) pami5


pami5
aktív tag

Az itteniek alapján vettem egy SH-224BB-t, remélve, hogy néhány esetben jobb eredményt produkál. Sajnos tévedtem. Az eddig használt írók jó eredményt adtak, csak javítani szerettem volna rajtuk. Az SH-224BB-hez talán egy újabb fw javít majd a kapott értékeken.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11487) djculture válasza pami5 (#11486) üzenetére


djculture
félisten

Boltba manapság kapható írók egynyári életűek, én is 2 havonta garanciáztatom őket.Nem bírnak havonta 100 lemezt megírni anélkül hogy a 3 hónap környékén ne gyengülne el bennük a laser dióda. 2 napja hoztam el a nec 7280s írót amit küldött a sony de már úgy kezdi hogy cd-rw-t amit a msi cr52-m megír simán már sector hibásan ír meg . dvd lemezeket nem akarja lezárni inkább dob egy errort. Nyűglődök vele kicsit azután megy vissza, sony helyett kapok plextort már előre mondták. Sony már a holdba sincs.

[ Szerkesztve ]

(#11488) M107 válasza djculture (#11487) üzenetére


M107
addikt

:R

Azért ne általánosítsunk, mostanában én is raktam össze pár gépet, és volt amelyikbe 3-4 dvdíró belekerült, na nem a warez véget hanem mert így nem kell sok lemeztálca nyitogatással bajlódni.

Bár már nem írók annyi dvd-t mint korábban havonta 1-2 vagy max 6 db-ot de idáig nem volt panasz egyik modellre sem pedig Asus-Lg ig Samsungon-Optirac-ig mindent író fordult meg a kezem között az utóbbi 1 -1.5 évben.

A titok csupán annyi hogy 2-5 lemez megírása után egy 20 perc pihenő kell adni a drive-nak és utánna megint hadra fogható s kíméled is addig hűl a belseje is.

;) ;)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11489) Ottó58 válasza pami5 (#11486) üzenetére


Ottó58
senior tag

(#11479) Ottó58 - Itt írtam, én is ugyanígy jártam.
Nincs hozzá újabb fw.

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11490) pami5 válasza Ottó58 (#11489) üzenetére


pami5
aktív tag

Olvastam írásod, de akkor már megvolt. Jobbat vártam a vélemények alapján. Újabb fw még nincs, de talán a következővel jobb lesz. Addig még "jegelem". :F

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11491) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Hol érdemes vásárolni DVD-R DL lemezt ami jó is. Viszik az asztalik. Látom, hogy + -osból nagyon sok van de mínuszosból nem. Miért? Elvileg ez az alap szabvány?

Ha BD írót vesz az ember azok jobban össze vannak rakva mint a mai DVD írók? (Ugye az is tud DVD-t írni!)

Néztem két modellt külföldön. Ezek miért kerülnek ennyibe, azon kívül hogy TL és QL-t is tudnak?

Link1

link2

Ezek az írók mit tudnak? De a viccen kívül? Vagy ez már professzionálisnak számít?
A japánból hozott írók képesek Európában használatos anyagokat írni? (lehet hülye kérdés)

(#11492) Flashget válasza Mexildos (#11491) üzenetére


Flashget
félisten

a többség az itmediától veszi jelenleg a DL lemezt és a sima DVD-t.

Ha BD írót vesz az ember azok jobban össze vannak rakva mint a mai DVD írók? (Ugye az is tud DVD-t írni!)

az egyik ilyen a Pioneer aki ma már csak BD írót gyárt. 217-es DVD író utáni számokkal ellátott írók mind átcimkézett QSI író.

amit linkeltél az nagyon jó író (pormentes is) csak mivel BDXL író a lemez hozzá jelenleg aranyárban van.
De ha kedvező áron jutsz hozzá vedd meg nyugodtan.

Realme GT Master Edition

(#11493) Mexildos válasza Flashget (#11492) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszönöm a választ. Gondolom az első linkre gondoltál, hogy pormentes.

Az Itmedia nem rossz. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy miért van az, hogy DL lemezekből szinte nincs is mínuszos csak pluszos? Hivatalosan nem a mínuszos lenne a nyerő? De nem lehet kapni ott. De máshol is figyeltem, hogy alig van. Ennek van valami oka?

(#11494) Mexildos


Mexildos
aktív tag

+1 kérdés. Sok helyen olvasom, hogy a DL-es lemezek megírása szakértelmet kíván. Ez mit takar? A firmware a legújabb de az íromhoz a firmware 2005-ben lett utoljára frissítve. Akkor nem fogja helyes megírni? Ugyanis egy DVR-108BK Pio íróról van szó.

A legújabb Nero is kell ezekhez?

(#11495) Nor- válasza Mexildos (#11493) üzenetére


Nor-
tag

A DL lemezeknel a pluszos volt az elso szabvany, es ez terjedt el.
Az, hogy nincs minuszos, az eleg egyszeru okkal magyarazhato: nem gyartjak.
Jelenleg se a verbatim, se mas marka nem szallit minuszos DL lemezeket europaban, es mivel ezeket a TAIYO gyartotta foleg, aki elegge a csod szelen van belsos informaciok alapjan, ezert nem is valoszinu hogy visszater a piacra a minuszos DL.
Mar csak azert sem, mivel a piac folyamatosan zsugorodik, egyre kevesebb ember vesz lemezt, igy nem eri meg mas gyartoknak befektetni a gyartasba.

Szakertelem mindenkepp kell a DL lemezek irasahoz, mivel nem minden iro visz minden lemezt, ezert utana kell olvasni eleg komolyan hogy neked mi az ami jo, es hogy kell megirjad hogy az tenyleg jo is legyen.

Megfelelo irohoz pl. az FTI lemezei igen jo eredmenyeket hoznak, a verbatim aranak 60-70%-aert.
Ha "biztosra" akarsz venni, akkor szingapuri verbatimot veszel, mivel jelenleg az a legjobb minosegu, meg elerheto lemez a piacon.

Ettol fuggetlenul meg a verbatimmal is lehet olyan hogy menet kozben minden lathato ok nelkul elszall az iras, ez sajnos benne van a pakliban.

http://itmedia.sk/

(#11496) verybigboy


verybigboy
senior tag

Amit Nor írt imént, teljes mértékben egyetértek!!!

DL lemezek írásához utána kell nézni olvasni, melyik író írja meg szépen melyik DL lemezt (mondjuk itt sok választás nincs, majdhogynem szinte csak a Verbatim DL-re szűkül ez a dolog le ... FTI-ből láttunk tényleg relatíve jó eredményeket, ott csak a tartósság a kérdés, azt meg csak az idő fogja majd megmondani!).

Nem egyszerű, de megoldható ... csak járj utána, olvass utána pontosan milyen író is kellene Neked!!!

(#11497) pami5 válasza Mexildos (#11494) üzenetére


pami5
aktív tag

Az író már "nem mai darab". Az utolsó fw-t 2005. 04. 25.-én adták ki hozzá.
A MediaCodeSpeedEdit azt nem tudja kezelni, ezért nem tudom megnézni.
Ezért az említett DL lemezek írása csak próba alapján tudható meg szerintem.
Másik íróval eredményesebb lehetsz. :K

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11498) Mexildos válasza pami5 (#11497) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Igen, nem mai darab. De kb. idáig vagy 40 lemez volt csak megírva vele. Ettől függetlenül biztosan amortizálódott azóta. Anyagfáradás etc...

Nézegettem cikkeket DL írásról, de legtöbb kimerült abban, hogy jó lemezt vegyünk (Verbatim) ha lehet illetve az író legyen jó. A legtöbb cikk évekkel ezelőtti. Manapság pedig egy másik fórumban azt írták, h a mai DVD írók meg ócskák. Nem precízek. Ez nem túl jó jel.

Érdemesebb inkább drágább BD írót venni? Pár hozzászólással feljebb olvasható általam linkelt két BD író akkor jónak számít? Mi a különbség a kettő között? Mind a kettő elvben ugyanazt tudja.

És a nagy kérdés, hogy itthon miért nem lehet őket kapni?

(#11499) Flashget válasza verybigboy (#11496) üzenetére


Flashget
félisten

Tavaly márciusban írtam rá az FTI-re Liteonnal .mkv fájlt..simán lejátszható.
Pedig tárolás szempontjából direkt papír zacsiba raktam, vízszintesen a polcon és terhelve van súllyal :)

Realme GT Master Edition

(#11500) verybigboy válasza Flashget (#11499) üzenetére


verybigboy
senior tag

:) az hogy olvasható, még nem jelenti azt hogy nem zuhant össze a lemez, azaz nincsenek rajta már veszélyes pontok! Egy tesztet tudnál feltenni a márciusi ellenőrzés utáni állapotról és a mostani állapotról?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.