Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) verybigboy válasza M107 (#11150) üzenetére


verybigboy
senior tag

Alakul, alakul!!! :K

(#11152) M107 válasza Flashget (#11143) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem fel sem akar települni W8 64 bit alá, még kompatibi... mód átállításával sem.

Register fonts.... és lefagy , még az u.n nevezett rendszergazdakénti indítás sem segít.

Jittert nem is mér egyik samu sem úgy tudom. De sejtem hol lehet 9.0-12.5% nekem mindig ennyire jöttek ki általában a jitterek.
Akármilyen íróval próbálkoztam. pedig azóta 4X lett alaplap cserélve 2004-2013 között :)
Más és más chipsetek....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11153) M107 válasza verybigboy (#11151) üzenetére


M107
addikt

:R

Alakul, csak nem értem mi az a magas ott középen az a kiugrás ott a Philips lemeznél.... :(

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11154) Flashget válasza M107 (#11152) üzenetére


Flashget
félisten

Azért a mai több TB-os világban simán elfér egy xp vagy win7 partició is. ;)

Realme GT Master Edition

(#11155) pami5 válasza Ottó58 (#11149) üzenetére


pami5
aktív tag

Kérésednek megfelelően egy korábbi lemezről, Nero Speed:

Minden azonos, lemez kivétel nélkül, Opti Drive Controll:

Nincs nagy eltérés!

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11156) M107 válasza Flashget (#11154) üzenetére


M107
addikt

:R

:)

A kis Hithachi 500 GB 2008-as rendszer Hdd-m így is kétfelé van particionálva. még anno 2008 be csináltam dual-boot oprendszert Xp és Win Vista 2 hét és összeomlott. 2-3X megcsináltam és úgy döntöttem, veszek vasat a gép alá :P és csak 1 mindig új oprendszer lesz fenn. azóta jó ha csak 6-15 hónapont-a rakom újra a rendszert.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11157) Flashget válasza M107 (#11156) üzenetére


Flashget
félisten

Nekem van egy régi 70GB-os vinyó..rajta xp sp3 rendszer a régi tv tuner miatt ami nem működik már win7 64 biten és csak a biosban kell állítanom a boot sorrendet ha azt akarom elindítani. Csak annyi a trükk, hogy telepítéskor a működő win7-t ki iktattam.
Mivel nem naponta használom a régi rendszert így nekem ez bőven megfelel.

de van aki a régi gépét megtartja az xp miatt és használja a régi 5 vagy 6-os nerot :)

Realme GT Master Edition

(#11158) M107 válasza Flashget (#11157) üzenetére


M107
addikt

:R

Minőségi dvd írásnál kötelező is, + egy sallangmentes oprendszer, kiváló vagy jó írók, minőségi (Mid-es) lemezek :)

That's write 4X Japan lemez W8 (4X írás) Pio 216D :

Véleményem szerint olyan 80-90% , bár a mai lemezke lennének ilyen minőségűek. Nem tudom miért mindig a végén sokasodik be pl a Pif :(

De erre már a sokadik lemez után felfigyeltem bármilyen írónál 3.8-4.3 közt mindig elindul ez a folyamat néha a PIE esetében is.
Nálam ez biztos igaz amióta lemezeket visszanézem !

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11159) M107


M107
addikt

:R

Ricoh 8X Japan lemez W8 (8X írás) Pio 216D :

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11160) M107


M107
addikt

:R

Ma vettem észre 2 órája. Adott egy Pio216D 1.09 legfrissebb Rpc2 Gyári firmware, Jvc Dvd+R lemez.

Be sem olvassa csak világít és 2 perc után No Disc, próbáltam még több lemez fajtát is azokat pöccre olvassa.

Ha valakinek van ilyen lemeze, s ilyen írója kérem ossza már meg neki beolvassa ?
Írni nem tudom hogy írja mert már nincs ilyen lemezem. Illetve van, egy 25-pakk, de az a Plextor dvd-+R (25) mellé ment az örökké valóságnak lefóliázva dísznek hogy ilyen minőségi lemez is volt.

]Előre is köszönöm.

W8 Pio 216D 12X írás Maxell DVD+R Taiwan :

Tudtam én, hogy a Pio mindig jó írókat gyártott :U :R :C

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11161) Ottó58 válasza M107 (#11160) üzenetére


Ottó58
senior tag

Szép eredmények, de nem biztos, hogy jók.
Nekem EZT ÍRTA
"Flashget" fórumtárs hogy a Samsunggal Kprobe2-vel teszteljek.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11162) M107 válasza Ottó58 (#11161) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem is de sajnos nem megy W8 alatt így marad az opti, de annyira fars eredményt tuti hogy nem ad az opti sem.

Az hogy jó e mindenki döntse el maga !

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11163) jeffo


jeffo
tag

Még az jutott eszembe, hogy az ImgBurn programban lehet-e valamit állítgatni, amivel esetleg jobb írásminőséget érhetnék el?

Többnyire az alap beállítások vannak, ugye OPC-t azt kivettem, de az alapból úgy emlékszem nincs is bepipálva, emellett annyi van változtatva, hogy a Buffer-t (I/O, Page 2, Buffer Size) felvettem 300MB-ra. 4GB memória van a gépemben, így simán belefér szerintem, hogy előreolvassa ennyire az adatokat. Arra is gondoltam, hogy még nagyobbra veszem a Buffer-t.
A memóriától lehet esetleg a rosszabb minőségű írás? Korábban 2GB Kingston RAM volt benne párban, most 4GB Kingmax párban, de az alaplap gyártó oldala alapján ellenőrizve lett, biztosan támogatja az alaplap, ahonnan rendeltem, fel volt tüntetve a RAM cikkszáma. Mondjuk a 32bites WinXP csak 3,4GB-ot lát belőle.
A nagy buffer miatt így lényegében főként memóriából ír, valamint még arra gondoltam, hogy gyakran az egyes hdd partíciókon kevés helyem van, de annyira nem töredezett, normál másolgatáskor, videó vágáskor is egész gyorsan tud menteni, mondjuk egyik hdd-ről a másikra, vagy egyik partícióról a másikra. Persze ha nagy buffer van megadva, akkor az esetleges lassú olvasás így kiküszöbölhető, nem fog az írás megakadni miatta.

Most hirtelen azt találtam ki, hogy veszek egy új HDD-t, egy nagyobbat, mert egy szám.tech. webshop oldalon találtam egész jó árban, lecserélem vele az egyik gépben lévőt, és akkor nem SSD lesz, mint ahogy eredetileg terveztem, erre felrakok Win7 64bites rendszert AHCI SATA beállítással, így látni fogja a teljes RAM-ot, és akkor megnézem, javít-e a dvd íráson is. Bár ez még 1 hét lehet, majd fizetés után.

[ Szerkesztve ]

(#11164) Flashget válasza jeffo (#11163) üzenetére


Flashget
félisten

erre felrakok Win7 64bites rendszert AHCI SATA beállítással, így látni fogja a teljes RAM-ot, és akkor megnézem, javít-e a dvd íráson is. Bár ez még 1 hét lehet, majd fizetés után.
nálam 32 bites win7 még IDE módban volt felrakva majd ugyanígy raktam fel a win 7 64 bitet is (akkor még nem volt téma a topicban az AHCI) majd mikor újra raktam a win7 64 bit rendszert már AHCI-ban határozottan jobb lett az írás és tesztelés is. Jitter mérés viszont így megszűnt egészen addig míg valaki nem javasolta az újabb intel chipset letöltését.
De biztos, hogy van frissebb azóta.

Realme GT Master Edition

(#11165) jeffo válasza Flashget (#11164) üzenetére


jeffo
tag

Köszi a tippet.

Gondolkoztam rajta, hogy talán a hétvégén az egyik régi hdd-m 1. partícióját learchiválom, és ráteszek próbaképp 64bites rendszert, de végül letettem róla, mert ez egy WD Green 500GB modell, és anno későn kaptam észbe, hogy a WDIdle3 programmal a fejparkolási időt megnöveljem, a gyári határérték, 300000 felett jár a szám a SMART szerint, így inkább nem kockáztatnám, megvárom az új vinyót. Azóta is a HD Sentinel-ben a Lemez figyelés-nél a Lemez leállításának akadályozása be van állítva rá.

Amit próbáltam szombat este:
- Beraktam újra az LG 4163B írót, ezúttal direktben IDE csatlakozóra kötve. Verbatim Digital Movie 4x-es írással PIE tekintetében rosszabb eredményt hozott, PIF értékekre kb. olyan lett mint a NEC 7260S-el. ITMedia Pro Glossy (TTH02) lemezt nem tudta megírni, ahogy korábban sem, most csak 4x-es írással próbáltam, 2GB adatmennyiség után halom hiba jön PIE-ben, PIF-ben egyaránt, és egyre növekszik, le is állítottam a tesztet. Így inkább kivettem az LG-t, visszaraktam a NEC-et.
- ImgBurn programban kivettem az adatgyűjtésről a pipát (Settings/Graph Data/Capture Graph Data), az I/O-nál az SPTI-ről ElbyCDIO-ra tettem (van telepítve valami SlySoft progi, gondolom onnan jön a driver) és a Buffer Size-t megnöveltem a maximális 512MB értékre. Így mintha jobban írna, a TTH02 lemeznél PIE Total már egyeltalán nem megy 1 millió fölé (600e-900e között mozgott), a PIE Max eddig is elfogadható volt, a PIF meg tök szuper, Total 200-300 körül, a Max mindig 2. Ez alapján azt szűrtem le, hogy talán ronthatja az írásminőséget az ImgBurn statisztika, ha kis adatmozgás is, de ez is használja a SATA vezérlőt írás közben, de persze az is lehet, hogy az ElbyCDIO miatt is ír jobban. Mondjuk az is lehet, hogy pont jobb lemezeket fogtam ki, ez a megállapítás 4 lemez alapján volt, a régi beállításnál azért ritkább volt az ilyen jó teszt. Frissen telepített rendszer alatt majd biztosan sokkal jobb is lesz ennél.

(#11166) jeffo


jeffo
tag

Elképzelhető, hogy az ElbyCDIO driver nem szereti, ha a Leadin írásakor a fájlkezelőbe lépek?

Véletlenül átváltottam a Far Manager ablakra a Write Leadin üzenet alatt (csak egyszerű ablakváltás volt, nem váltottam meghajtót), erre befagyott a rendszer, az írásjelző led elaludt, kis idő múlva visszajött az ImgBurn, de már nem tudta folytatni az írást, megint egy kis idő után jött egy rakás hibaüzenet. Aztán nagy ledöbbenés, ez a dolog kilőtte az egész SATA vezérlőt, elszállt az eSATA porton lévő hdd-vel is a kapcsolat, ami ugyanazon a vezérlőn volt, pont amiről írta volna a fájlokat. Sajnos máshol nem volt hely a gépen, csak oda tudtam előkészíteni az írnivalót, és így onnan kellett írnom. Bár lényegében becachelte az írás előtt, szóval attól nem kellett volna gondnak lennie. Előtte írtam ugyanonnan, az rendben lement.
Próbáltam visszatenni a rontott lemezt, hátha még használható, de úgy beakasztotta a rendszert, hogy az ImgBurn el sem tudott rendesen indulni, és kilőni sem lehetett, még azután sem, hogy kivettem a rossz lemezt. Mondjuk a lemezen látszott egy kis írás csík, ebből gondolhattam volna, hogy kuka lesz.
Végül leállítottam a gépet, és átraktam az írót a normál SATA vezérlőre, a többi hdd mellé, és így a tesztnél már felment 1 milló fölé a PIE Total, a PIE Max is határérték közeli lett (216), ami irtóra zavar. Mondjuk a PIF értékek ezzel szemben tök jók, amik szoktak lenni a TTH02-es mid-nél. Persze az is lehet, hogy ez pont gyengébb lemez, amitől meg kiakadt, az meg rossz lemez volt.
Csak az a gond, hogy csomó lemezt kéne kiírnom, és így hogy 4x-esen írom, hogy valamennyire jó minőség legyen, crc tesztet, opc tesztet csinálok, így alig haladok. Valószínűleg nem kellett volna visszaolvasás tesztelésére használni a NEC írót, talán attól gyengült el ennyire, vagy maga az op.rendszer, sata beállítás is gond lehet. Kár, hogy ennyire idő- és pénzszűkében vagyok, még vagy 1 hetet kell várnom mire normalizálódhat az egész. Majd csak kibírom valahogy.

(#11167) jeffo


jeffo
tag

Ma hazahoztam a legrégebbi Pioneer írómat melóhelyről, ill. kicseréltem az LG 4163B-vel, mivel az a tesztek alapján nem írt valami jól ebben az itthoni konfigban.
Ezzel úgy néz ki végre megoldódik a helyzet, de majd pontosabbat több lemez írása után tudok mondani. Az eddigiekhez képest erre a lemezre ez csúcs írás, legalábbis a PIE értékek tekintetében soha nem volt ilyen jó minőség a többi írómmal. Minden felesleges programot és netet kikapcsoltam, nem használtam írás közben a gépet. Majd még próbálom más beállítással, visszarakva mondjuk SPTI-re, és nagyon kíváncsi leszek mit produkál a Verbatim lemezekkel.

Lemez: IT Media Pro DVD-R 16x Glossy Fullprint TTH02 UAE (IT8601)
Író: Pioneer DVR-111 1.29 fw / Sebesség: 4x
I/O: IDE-SATA adapterrel / alaplapi SATA vezérlőre kötve, ugyanazon volt a hdd
Fájlok: 3GB mpg + néhány kisebb fájl / ugyanazon a hdd-n, ill. partíción volt az összes fájl
Program: Imgburn / ISO+Joliet+UDF mód / ElbyCDIO driver / Graph Data off, Log off, OPC off

[ Szerkesztve ]

(#11168) Flashget válasza jeffo (#11167) üzenetére


Flashget
félisten

a jitter kimagaslóan jó eredmény, kitűnő! grat!
ahogy azt a régi pioktól megszokhattuk.

Realme GT Master Edition

(#11169) M107


M107
addikt

:R

Már két lemeztípus nem olvass be a kis Pio 216....

Egy darab JVC DVD+R, s egy darab Verbatim Cd-R sem..

UI:

Az elérhető legfrissebb firmware van rajta.....

:(( :((

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11170) djculture válasza M107 (#11169) üzenetére


djculture
félisten

Pioneer az egy hulladék író, sokan istenítették de én akár hányszor vettem azt /vagy 20 féle biztos volt az idők folyamán/ csak a bajom volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#11171) M107 válasza djculture (#11170) üzenetére


M107
addikt

:R

Nekem semmi bajom velük, csak ez meglepett Pio BD-íróm is van cukor.
Ami a meglepő megírja mármint a Verba cd-t de visza nem olvassa de a Pio BD-m igen, a samu 224BB igen, az LG 4165b igen.

JVC DVD+R nem tudok keríteni, csak megírtat azt viszont, nem olvassa 1 darabot se csak csikorog...

De ez sem lehet hiba, mert a többi optikám mind pöccre kezeli.

Kolumbusz Tojása ....

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11172) Kcsabi válasza M107 (#11169) üzenetére


Kcsabi
tag

Nekem két Pio 216-om van, mind a kettő átflashelve 216L-nek és tökéletesen olvassa és írja a JVC DVD+R lemezeket.
Úgy egy éve viszont volt egy széria JVC DVD-R, ami szerintem hibás lehetettm egyik íróm sem írta meg rendesen és sok selejt volt köztük.
Lehet kifogtál egy rossz szériát.

(#11173) djculture válasza M107 (#11171) üzenetére


djculture
félisten

Én inkább újrairható lemezekkel nyomultam régen is, de a pioneer pl úgy megirta egyszer kétszer a zsír új rw-t hogy ki lehetett dobni. Érdekes lg sose csinált ilyet. Meg ez hogy ha pioneer íróval írtál egy lemezt nem egyszer másféle márkás író fel se ismerte hogy van rajta valami.

[ Szerkesztve ]

(#11174) ihlet


ihlet
csendes tag

Nemrég kifeküdt az Asus íróm, helyette vettem egy Samsung 224bb-t.
IT Media Pro DVD-R 16x Glossy Fullprint TTH02 UAE lemezre 8x-os írással.

(#11175) jeni


jeni
félisten

djculture Pioneer FAN = M107 LG FAN :U :C :K

(#11176) M107 válasza jeni (#11175) üzenetére


M107
addikt

:R

M107, régi GSA LG-ket szereti ami még minőség volt 4163,4165,4166,4167.

Amúgy tényleg idegesítő hogy nem olvassa be a JVC Dvd+R sem se a Verbatim CD-R, nálam fellehető egy változatát sem.

De úgy látszik ez nálam egyedi hiba.... :( :(

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11177) Kcsabi válasza M107 (#11169) üzenetére


Kcsabi
tag

"Már két lemeztípus nem olvass be a kis Pio 216...."

Próbáld meg átfashelni 216L-re, én nagyon meg vagyok elégedve az írás minőségével.

(#11178) M107 válasza Kcsabi (#11177) üzenetére


M107
addikt

:R

Sajnos nem tudom át flashani, nem engedi valamiért.

UI:

Pedig anno a 1-as sorozatnál gond nélkül ment :(

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11179) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok,
vennék 100 lemezt húsvét közeledtével és visszaolvastam pár 100 hsz-t, de nem érzem magam okosabbnak tőle, annyi megragadt, hogy az INFOMEDIA-s Philips lemez ajánlott nagyon, de már alig beszerezhető, mit ajánlanátok nekem 80 Ft körül vagy alatt???
Egy NEC AD 7200A IDE-s íróm van.
Taiwan-i minuszos Verbatim lemezeken agyalok jelenleg...

[ Szerkesztve ]

(#11180) M107 válasza Aidan85 (#11179) üzenetére


M107
addikt

:R

Személyem ezt a lemezt gondolta:

[link]

vagy

[link]

INFOMEDIA-s Philips lemez ajánlott nagyon, de az 80-85 ft ért nem kapod már meg:

Ettől, ph-s kollegától (lásd a linket) garantáltan jó minőséget kapsz, ******5 minőség a felső szinteken.

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11181) Aidan85 válasza M107 (#11180) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Köszönöm a választ! :R
Igen, a kollégát én is megtaláltam, az egyik előző hsz-ben is volt linkelve, jelenleg nem engedhetem meg magamnak, és egyébként is csak néhány filmet tárolnék rajtuk valószínűleg, semmi kritikusat, így szerintem jó lesz ez a pluszos Verba, amit ajánlottál.
Köszönöm! :R

(#11182) jeffo


jeffo
tag

Korábban már kérdeztem, de újból érdeklődnék, hogy valaki vásárolt-e az alábbi lemezekből, és ha igen, szeretnék kérni teszteket róla:

- Falcon Media DVD-R 8x 25cake Archival *Platinum* UHC *SmartWhite print* TTG02
- Verbatim DVD-R 8x 25cake **ARCHIVAL** printable (43634) (UAE)
- JVC PRO DVD-R 16x 100cw *Fullprint* vagy *Silver THERMAL print*

A JVC-n gondolkozom jobban, hogy próbára a saját írókhoz rendelnék, de mivel csak 100 db-os csomagban van, nem szeretnék bebukni sok pénzt, ha esetleg mégsem lesz annyira jó minőségű az írás vele. DVD felvevőben is használnám, bár abban már volt régebben JVC, de nem lett annyira jó minőségű vele, mostanában Verbatim DVD-R Taiwan-t veszek hozzá. De elképzelhető, hogy számítógéphez is használnám.
Archival-os lemezen is gondolkozom, hogy legyen itthon valami jó minőségű, néhány fontosabb anyagot újra kiírnék. Most rendelhető Verbatim-ból is Archival, de az egy kicsit drágább. Korábban azt olvastam valakitől e topicban, hogy nem annyira érdemes Archival lemezeket venni, azok amúgy sem írhatóak olyan jó minőségben, talán elegendő a sima Verbatim DVD-R UAE is, illetve Archival lemez helyett inkább írjuk ki több példányban többféle lemezre. Mondjuk nekem annyira nincs időm, hogy rövid időn belül kiírkáljam többször, ezért is gondolkoztam inkább Archival jelzésű lemezen. Vagy ha több példányban írnám, akkor mondjuk csak az egyik lemezt tesztelném, és esetleg később a többit, ha valamikor beleférne. Azon is tűnődtem, hogy a több példányt 1 db többlemezes tokba tegyem hogy együtt, könnyen megtalálható legyenek, vagy jobb ha külön tokba teszem, vagy mondjuk egyiket hengerbe, másikat rendes tokba.

Időközben megjött az új HDD (WD Black 1TB /WD1002FAEX/), elvileg ma késő este indítom a Win7 64bit rendszer telepítést, és majd rakok fel tesztet, ha sikerül alatta jobb minőségben megírni a lemezeket. Addig várok a lemez rendeléssel, leghamarabb pénteken vagy hétfőn rendelnék.

Ja, és még egy kérdés, hogy a taiwani DVD-R verbatimokból szerintetek melyiket érdemes rendelni, vagy annyira nincs sok különbség köztük? Eddig az 50-es hengerest és a 10, 15 cw-set rendeltem, de most látok 25 cw-set is. Bár mondjuk az ár is utalhat a jobb minőségre, az 50-es hengeres a drágább.

[ Szerkesztve ]

(#11183) djculture válasza jeffo (#11182) üzenetére


djculture
félisten

dvd felvevőbe szerintem ne vegyél archival lemezt, mert egy plusz réteg biztosítja a karcálóságot amit az asztali felvevő laserei nem tudnak normálisan égetni.

(#11184) jeffo válasza djculture (#11183) üzenetére


jeffo
tag

Archival-t csak számítógéppel tervezem írni, dvd felvevőbe a JVC PRO-t szánnám, azon a webshop leírás szerint nincs speciális réteg, csupán Taiyo Yuden az alapanyag és nyomtatható felületű. Mondjuk a nyomtatható felületűeket nem szerette, legalábbis az IT Media Pro és Dupli is elég nagy PIE Total értékekkel jött, a Dupli matt fehér felülete kapcsán meg az első felpörgetésnél néha fura hangot adott a felvevő. Az ezüst felületű szerintem csak jobb lenne e tekintetben, bár nem tudom mit takar ez a "Silver THERMAL print" jelölés, asszem soha nem volt ilyen lemezem. Közben találtam egy képet róla Google-ben: [link]. Elképzelhető, hogy a plusz nyomtatható réteg miatt ezt sem bírná annyira a felvevő.

Ha annyira nem lenne jó minőségű az írás eredménye, akkor elhasználnám számítógéppel. E topicban vannak vegyes vélemények a TYG03 mid-re, bár gondolom azok még a régebbi JVC-re vonatkoztak, amelyről írtátok azt is, hogy rövid időn belül képes sokat romolni a minősége. Gondolom a PRO szériás lemezekkel nem ez a helyzet.
A webshop fórum szerint kb. hasonló kategória, mint a That's márka.

Azért majd ha jobban ráérek, előveszek néhány régi JVC lemezt kíváncsiságképp, hogy milyen értékeket mutat a teszt, visszaolvashatóak-e még. Régebben jó darabig csak ilyet vettem, +R/-R vegyesen, és asszem a -R-t írta a számítógép és a dvd felvevő is gyengébb minőségben, legalábbis a pár teszt alapján, amit csináltam, mert sajnos pont akkor kezdtem el tesztelgetni a Plextorommal, amikor már csomó JVC -R lemezt elírtam.

[ Szerkesztve ]

(#11185) winhate válasza djculture (#11170) üzenetére


winhate
őstag

Pioneer dvr-110D -m van kb 2005 ben kaptam asszonytol semmi baja tokerletesen ir es az altala megirt lemezek a mai napig hibatlanul mukodnek.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#11186) Flashget válasza winhate (#11185) üzenetére


Flashget
félisten

ez így van!
108 és 215L van nekem..semmi bajuk. persze én nem napi 50-100db-ot írtam velük és nem hulladék lemezzel etettem ami kinyírja a lézer diódát.

Realme GT Master Edition

(#11187) pami5 válasza Flashget (#11186) üzenetére


pami5
aktív tag

Egy eredeti Pio 112D-m van, 1.28 fw-vel, ami az MCSE szerint - ha jól néztem -
ismeri a TTH2-es MID-et, elvben a 2-4-6-8-12-16x írásra képes.
A kapott eredmény- 6x írásnál - viszont nem jó.
Szerinted mi okozhatja? :R

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11188) Flashget válasza pami5 (#11187) üzenetére


Flashget
félisten

az okozhatja, hogy esetleg 4x vagy 8x írást is próbálj ki.

Realme GT Master Edition

(#11189) zsolesz84 válasza pami5 (#11187) üzenetére


zsolesz84
csendes tag

Ez egy 4x irás TTH02 Pio112L
6x és 8x nem ad jó eredményt szerintem.

(#11190) M107 válasza zsolesz84 (#11189) üzenetére


M107
addikt

:R

Az új TTH2 mides lemez, ez még szép is:) ahhoz képes milyen lemezek vannak forgalomba......

Addig örülj még ilyen eredményt ad..... :DDD :DDD :DDD

Bár, 1.5 GB-tól emelkedés mutat a PIE de 50-60 (Oh la la la) mai Mid-eknél csodálatos.

UI:

Az író nem egy mai darab ettől függetlenül szép írás, nem biztos hogy az új TTH2 midhez, úgy viszonyul mint anno a régihez.
A név egyezhet de a Stamper nem biztos ső biztos hogy nem.

DVD-ben ne is várjunk már csodákat. Persze akinek van még régebbi minőségi lemeze, és írója az még bizakodhat..... ;] :P

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11191) pami5 válasza zsolesz84 (#11189) üzenetére


pami5
aktív tag

Én se kaptam jobb eredményt. Állítólag az SH-224BB/BEBE szépen írja.
Ha megkaptam és írtam vele, majd teszek fel tesztet. Reménykedem. :C

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11192) pami5 válasza M107 (#11190) üzenetére


pami5
aktív tag

:R
Akkor legyek boldog, hogy van lemez és író, ami 20-40e PIE és
200-300 közötti PIF értéket ad. De mi lesz utána, ha ez elfogy? Hmm...

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11193) M107 válasza pami5 (#11192) üzenetére


M107
addikt

:R

Jó kérdés .....

Én BD-R váltottam, bár én is sokat töröltem mert nincs az a 25 GB ami elég volna nekem :) abból is pana BD-R, tudom most hiány cikk sajnos :(
Még így is kevés hogy csak azt a filmet nézem meg és nem archiválom ami kell + a sorozat nem beszélve a zenei mp3 Flac s egyéb dolgokról.....

Sajnos a dvd mármint a minőségi dvd lemez halott ügy.....

Ezt kell sajnos betökélni, ha elfogadod ha nem.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11194) M107 válasza M107 (#11193) üzenetére


M107
addikt

:R

UI:

S nem a warez-ről beszélek, a családi dolgok emberek nem tudják hogy mennyi GB emészt fel....

Főleg a mai több megapixeles képek tömörített Full hd-s videók stb korában...

+ ami egyszer lejött minőségben és kiírod minőségi lemezre azt nem kell újra letöltened.... (Több példányban, minimum 3 Db külön helyen tárolva....)

De, sokan máshogy vannak ezzel......
Minden megtalálható a neten....... Közlöm velük NEM ......

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11195) Ottó58 válasza pami5 (#11191) üzenetére


Ottó58
senior tag

Nálam ez a legjobb eredmény Samu íróval, 4-szeres sebességen írva.

Legjobban a 7261S író írja, jobban, mint a 7260S. (Optiarc 7260S és a Samsung 224BB kb. egyformán hozza az eredményt 6-szoros sebességen).

[ Szerkesztve ]

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#11196) pami5 válasza Flashget (#11188) üzenetére


pami5
aktív tag

Javaslatod alapján 8x írás:

Az eddigi legjobb. :R

"Kinek a pap, kinek a papné. ...."

(#11197) M107


M107
addikt

:R

Mik az ajánlott dvd lemezek mostanában ?

Szempont a tartósság és az időtállóság, mert kellene ismerősnek vagy 600 Db, milyet vásároljon....

Csak hozzáértők válaszát várom !

UI:

Mivel én már befejeztem dvd-s pályafutásom, nem követem annyira a dvd-lemezek minőségét.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11198) M107


M107
addikt

:R

Sajnos meghalt a kis Pio 216D fele.... :(

Egy lemezt sem olvas be viszont írni még mindig ír tökéletesen.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11199) M107


M107
addikt

:R

Az írni tudó, de az olvasni már nem tudó kis pio 216D.
Ami felettébb érdekes,mert olvasáshoz 0.5 mv íráshoz viszont akár 3-4 mw lézererő is szükséges. (újraírást belevéve) amúgy 1-1.5mw

Pio 216D-vel Maxell Dvd+R 12X írás, Windows 8 64Bit, Nero12 :

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11200) Flashget válasza pami5 (#11196) üzenetére


Flashget
félisten

Csak így tudod meg az adott lemezhez melyik írás sebesség a jó, ha elvégzel 6-8-12x sebességen írást.
És ez csak 1 db író lehet egy másikkal jobb eredményt érnél el...nekem van 6 dvd író másnak 20 vagy még több :)

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.