Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) Dexter68 válasza BullZeye (#1000) üzenetére


Dexter68
addikt

Nnnna a helyzet az, hogy egyesek szerint még az A6-os is tök jól használható (én nem próbáltam), az A5 meg maga a tökély. Az A4-est a magam részéről már nagynak tartom.

Az, hogy ugyanaz a feladat, meg ugyanaz a műanyag... hát eléggé erősen leegyszerűsíti a minőség kérdését. Ugyanúgy autó a Suzuki Swift is, meg mondjuk a Saab és a BMW is... de az élmény nem ugyanaz. Sőt, ha le kell vezetni 3600 km-t, sztem nem biztos, hogy a Suzuki ugyanakkora mámor, mint a Saab.

Meg szoktam védeni az olcsóbb táblákat, mert retusálni jók lehetnek azok is (nekem is volt Trustom) de ha az illető tényleg rajzolni akar, akkor bizony Wacom...

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1002) Wilika válasza BullZeye (#999) üzenetére


Wilika
aktív tag

Lopás, platóról való elkapás, rablás, gazdag nagybácsi... ööö...
Hirtelen csak ezek az utak jutnak eszembe a felvázolt igényeid mellett... ;)
Nah, sajnos ezek drága cuccok. Persze, a Trust-tól kapni A4-eset, wireless-t (úgy rémlik), és messze 100 Ft alatt van, de... ehh.
(Alapszabály; Trust-ban nem bízunk)

Amúgy vigyázz, nem ugyanolyan egy nagy papírra karcolni szénnel, mint egy finom műanyagfelületre egy könnyű műanyag tollacskával. Szóval nem biztos, hogy egyszerű, viszont ha oda kerül a sor, hogy bescanneli a rajzát, és fel akarja turbózni.... na ott aztán van vigasság!

Szerk:
Hopp-hopp, egy lehetőség azért maradt ;) :
[link]

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1003) BullZeye válasza Dexter68 (#1001) üzenetére


BullZeye
veterán

És tudnál egy konkrétat is ajánlani? Olyan max 40k körüli kéne, ezen árkategóriában viszont a "legjobb" már ha van ilyen :)

A5 ha jól számolom az
21.00 cm x 14.80 cm
8.27" x 5.83"

Amit pedig néztem, és méretben korrekt lenne:
Genius Pensketch 9X12 + egér
az A5nek talán a duplája? (jah ez A4 mérete kb, most hogy ránéztem a 2 számra ;))

Ami fölösleges, az a szoftver hozzá, így ahogy nézegettem, hogy 1.5x annyiba kerül az egyik Wacom, mert adnak hozzá szoftvert, nah az köszönöm szépen de nem kérem, teljesen jó az ami van itthon, meg egyéb ingyenes, ne adj isten kölcsön kért szoftverek is, nem cég használná.

(#1004) Wilika


Wilika
aktív tag

Uhh, jól látom hogy a Xerox monitorok mennek az inflációval? :(

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1005) Wilika válasza BullZeye (#1003) üzenetére


Wilika
aktív tag

Nem igazán a szoftver dobja meg.
A Wacomok mellé sokszor csak egy painter essentials van ami... hát nem hinném, hogy sokat adtak el belőle egymagában. Szóval az inkább amolyan kis reklám a Corelnek (imho), de laci valószínűleg kielégítőbb választ tud adni.

Egyszer már kipróbálnék egy Geniust, hogy lássam a különbséget.
Matte-painter ismerős azt mondta rá miután wacom-ra váltott, hogy "pöttyözgetni jó". Szóval már kíváncsi lennék, hogy milyen is az.

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1006) BullZeye válasza Wilika (#1005) üzenetére


BullZeye
veterán

pöttyözgetni ;) akkor marad Wacom értem értem ;)

és Wacomtól az általad említett és küldött használt készüléken kívül van másfajta? ;)

Nem biztos hogy karácsonyra örülne egy használt készüléknek a leányzó...én legalábbis nem örülnék

(mint említettem nem nekem lesz, én csak körülérdeklődöm, hogy télleg jót kapjon, ne valami gagyi Trustot ;) )

na meg egy ilyen még eszembe ötlött az imént, hogy nincs ezeknek semmi késése? mmint végülis Wireless...(már ha wireless) egyébként alapértelmezetten úgy értettem a wirelesst, hogy a toll ami vanhozzá legyen wireless ;) nem a készülék :D 6 éve még az volt hogy kábel volt mindenhez ^^

már ha ez számít valamit persze, és olcsóbb a vezetékes ;)

lényeg télleg hogy 40k, és Wacom :D

[ Szerkesztve ]

(#1007) Wilika válasza BullZeye (#1006) üzenetére


Wilika
aktív tag

én spec körbevizelném a lakást egy ilyentől, de te tudod.

Mint látod, bemutató darab volt, és gondolom, hogy nem az a fajta mint pl. a mobilok a fukarboltban, amiket halálra tapiznak, hanem csak olyan ki-kipróbált. Gondolom, hogy kakaófoltok, sem lesznek rajta, és fikamorzsák sem szorultak a gombok réseibe.
És erre is teljes körű garanciát ígér.

Amúgy, hogyne lenne másfajta. Van egy jó pár terméke még a wacomnak. A cintique-től egészen a penpartnerig.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1008) Wilika válasza BullZeye (#1006) üzenetére


Wilika
aktív tag

Jaa, hát a tollak azok már wirelessek.
Sőt, a Wacomnak Batteryless, azaz könnyű kis tollak ezek, mert még elem sincs bennük, hanem a tábla által kibocsátott energiát használják.

Amúgy, elfelejtettem:
Nem olyan vészes A6-osban rajzolni. Tartottam tőle még anno vásárlás előtt, de mikor meglett és kipróbáltam, megnyugodtam. Persze, biztos jobb nagyobban. De em oylan elvetemült.

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1009) BullZeye válasza Wilika (#1008) üzenetére


BullZeye
veterán

azért a minimum A5 azért kell, szükséges, ez a "használt" meg hát nem tudom, jó lenne látni.
Egyébként mi rajta olyan exklúzív és mi miatt olyan drága ez? vagy hát ahogy nézem 74k~ körül van máshol, viszont nem igazán értem hogy miért ennyi?

más 40k~ körüli Wacom-ban nincs benne pl az 512 pontos nyomás érzékelő, vagy nem ekkora a DPI, esetleg az drága benne, hogy a készülék is vezeték nélküli? vagy mi miatt drága?

monitornál pl tudom hogy szebb a kép, vagy élesebbek aaszínek, vagy kissebb a bevilágítás....de itt mi?

(#1010) Wilika válasza BullZeye (#1009) üzenetére


Wilika
aktív tag

Kezdjük ott, hogy pl. Monitorból mindenkinek kell egy, de pl. Pendriveból mindenkinél van vagy 3 darab. Így ezek olcsóbbak, a tömeges igény miatt (pl. 3 éve mikor megvettem 1Gb-os pendrive-omat, cseszettül boldog voltam, hogy én 11 ezerért találtam, szemben az akkori 16k-s átlaggal, ma meg... 1000 Ft? Hm?)
De a digitábláról sokan még mindig azt hiszik, hogy egérpad. Abszolút nem elterjedt dolog.
Kb ezért olyan drága. (gondolom)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1011) Dexter68 válasza BullZeye (#1009) üzenetére


Dexter68
addikt

A wacom nagyon finom technológiát dolgozott ki. Elem nélkül megy a toll, nagyon érzékeny a tábla, az intuos tudja a dőlésérzékenységet, több tollat is lehet használni hozzá, minden programhoz külön beállítási lehetőséggel tollanként. Mondom: fullextrás Saab szériatarozékként nagymellű szőke bulával... :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1012) BullZeye válasza Dexter68 (#1011) üzenetére


BullZeye
veterán

értem és tudtok nekem adni egy nem használt 40k körüli verziót is, csak hogy tudjak mit mondani bnőm anyujának, hogy mi kell ;)

lehet vezetékes is, csak legyen jó minőségü, A5+ meg minden ami kell

(#1013) Wilika válasza BullZeye (#1012) üzenetére


Wilika
aktív tag

akkor maradjunk a lopásnál.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1014) BullZeye válasza Wilika (#1013) üzenetére


BullZeye
veterán

akkor csak mondjatok egy jó 40k körüli cuccot, felőlem lehet 2 colos, meg 10000 vezeték kilógos, 1000 kilós >>

csak had mondjak valamit az illetékeseknek >>

(#1015) BullZeye válasza Dexter68 (#1011) üzenetére


BullZeye
veterán

köszi a segítséget ^^

szerinted, melyik jobb ár/érték arányban?
Wacom Wirelles Pen A5

vagy

Wacom Intuos3 A5

írtad hogy intuos3 az dőlésérzékenyéget is tudja (amit fog sincs hogy mit takar konkrétan)
meg hogy minden toll külön beállításért IS felelhet, alapból van hozzá több toll az Intuos3 hoz?
csak mert azért egyértelműen drágább a wireless pen-nél, szted?

(#1016) Wilika válasza BullZeye (#1015) üzenetére


Wilika
aktív tag

Akkor intuos, ha ezek közül akarsz választani.
Az profi darab
A dőlésérzékenység meg... dőlésérzékenység. :D
A valóságban sem mindegy, hogy milyen szögben tartod a tollat. Így sokkal realisztikusabb vonások keletkeznek a gépen is.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1017) BullZeye válasza Wilika (#1016) üzenetére


BullZeye
veterán

nem tom, én rottlingot használok a valóságban is, és a tollam is általában egy vékonyhegyű ;) szal nem tom elképzelni hogy milyen a dőlésérzékenység ;)

de ecsetnél pl télleg lehet haszna, és vastagabb vonalakat húz úgy ^^

és nem azt kérdeztem melyik jobb ;) azt tudom, mert ennyi erővel összehasonlíthatnál egy 50 meg egy 800 ezer forintos padot is arról is tudod hogy melyik jobb, viszont az is egyértemű, hogy melyik éri meg jobban ;)

ár/érték arány, ez a mérvadó, mert az ember nem ad ki majd 1.5x annyit a másikért, mikor az első is ugyanazt tudja, csak épp nincs benne "dőlésérzékenyég" ;)

(#1018) Wilika válasza BullZeye (#1017) üzenetére


Wilika
aktív tag

"rottling"
Azigen... :))

Jó, hát a nyomósirón az más (mondjuk rajzra szerintem bűn, de ízlések és pofonok. :D ), de gondolj pl egy festékszóróra, döntésre az olyan kis ernyőt hagy, míg merőlegesen tartva, pöttyöt.

Mondjuk nekem annyira nem hiányzik a dőlésérzékenység, de lehet, hogy csak azért mondom, mert még nem próbáltam.

De legjobb, ha megvárjuk Lacit. Ő fog igazán tisztát mondani.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1019) BullZeye válasza Wilika (#1018) üzenetére


BullZeye
veterán

olyan okosakat írsz néha tééllllegg :D de a kérédésre sose válaszolsz úgy ahogy én szeretném ;)

de már el van döntve, Wacom Wireless Pen A5 lesz, mert az jobban néz ki, wireless, ami hasznos, tekintve hogy a leányzó állandóan földön, ágyról és egyéb extrém helyeken szokott rajzolni :D meg nem tudom, annyit láttam még mint különbség, hogy egyik 500+ másik 1000+ nyomópontos...de télleg kéne egy szakértő, aki azt mondja,hogy szépen rajzolni lehet a Wireless Penen is tökéletesen, viszont a drágább jobb, MERT...?! ;)

(#1020) Dexter68 válasza BullZeye (#1019) üzenetére


Dexter68
addikt

Laciéknál ki lehet próbálni őket. Egyébként az intuosnak pont a duplája a felbontása és a nyomásérzékenysége is. Tehát szebben lehet vele rajzolni. Ráadásul az intuos a későbbiekben bővíthető különféle tollakkal.

Abban csak reménykedni merek, hogy a „rottling”-ot csak poénból írtad. Bár ismertem egy iparművész csajt, aki egyszer ezt bírta mondtani halálkomolyan: „A legjobb Rotring a Parker” :DDD Na, az kiverte nálam a biztosítékot.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1021) BullZeye válasza Dexter68 (#1020) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez a kipróbálás dolog azért nem jön össze sehogy, mert én rajzolni nem tudok, és nem is nekem lesz...

btw az télleg gáz, és nem is lehet csinálni azzal semmit, hogyha most egy régi monitorhoz lenne használva, viszont még az is lehet, hogy késöbb új monitorhoz lenne, ami meg Wide.... Magyarán a képarány felboríthatja az egész rajzolás dolgot?

Egyébként valszeg a wireless pen lesz, egyrészt mert jobban néz ki, wireless, meg bele lehet fogni egy képet műanyag átlátszó keret alá...de győzzetek meg ha nem jó ez, és a másik annyival jobb amennyivel drágább.

(#1022) Dexter68 válasza BullZeye (#1021) üzenetére


Dexter68
addikt

Az, hogy jobban néz-e ki ízlés kérdése.
Annak meg, hogy bele lehet tenni a képet, semmi jelentősége (bár aki először lát táblát, általában ezen rugózik), mert rajz közben nem a táblát nézed, hanem a monitort. Tehát amikor egy meglévő rajzot turbózzuk, akkor beszkeneljük betesszük egy layerre, lehalványítjuk és a fölötte lévő layeren rajzolunk. Ezért sincs túl nagy jelentősége a wireless-dolognak sem, mert ha az ágyon fekve monitort nézi, kitörik a nyaka. Különbenis aki „komolyan” és „tényleg” rajzol, az nem heverészve teszi azt.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1023) Wilika válasza Dexter68 (#1020) üzenetére


Wilika
aktív tag

Heeeeee, megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ilyenre allergiás. :D
Mondjuk én vagyok akkora sznob, hogy a műszaki cikkeket csomagjukban megtámasztó elemeket is plosztirolnak hívom, és nem hungarocell-nek :D
Amúgy vicces dolog, mert nekem meg osztálytársnőmnek pl. tényleg Rotring tollaink-ceruzáink vannak, de azokat meg pont Tikky-knek hívjuk. :D (lévén, hogy abból a szériából van mindegyik)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1024) Wilika válasza BullZeye (#1021) üzenetére


Wilika
aktív tag

Nekem most wide kijelzőm van, és a régi A-s szabványú táblám.
Istenigazából kör rajzolásánál tűnik talán fel, de csakugyan egyszerűbb lehet egy wide-on kapirgálni.
A rajzfelület alá rakható kép az tökjó!!!! :DD Lehet vele kusztomizálni a tábládat. Én pl. egy csinos cseresznyét (saját fotó) nyomtattam alá.
Átrajzoláshoz viszont a végletekig röhejes ötlet. Ahogy Dex is mondta; scan-> alsó layer -> banzáj.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1025) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Prezentációhoz (rajzolok és amit rajzolok azt jó lenne elmenteni illetve kivetíteni projektorral nagy méretbe, eddig vagy flipchart tábla, vagy a nagyon jól bevált - kiscsoportos foglalkozásnál - az A/4-es lap volt a megfelelő) kérem a javaslatotokat, milyen táblát ajánlotok!

A kisebbek is megfelelhetnek erre a célra? (A/6, A/5)

(#1026) Dexter68 válasza mimi_bacsi (#1025) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha kicsit visszaolvasol, rájössz, hogy ez a tábla nem az a tábla. :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1027) BullZeye


BullZeye
veterán

azt mondják mások hogy a Bamboo az jobb mint a Wireless, mert hogy újabb, és minden, sztetek?

viszont a Bamboo A5 az ahogy nézem csak Wide....mind1

(#1028) FazekasLaci válasza BullZeye (#1027) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Bocsi, hogy csak most tudok válaszolni, de az utolsó hét van a kereskedelemben, nem nagyon van időm... :(

Szóval:
Bamboo A5 jobb, mint a Wireless. Miért? Mert a Wireless-ben még Graphire3 technológia lapul (két verzióval korábbi). Egyébként akksiról működik....
Az, hogy a Bamboo vezetékes, nem kell megijedni, mivel a zsinór 1,5 m körüli.. A rajzoláshoz meg a gép úgyis kell (ld. billentyűzet, monitor, stb...).

A bamboo A5-nél az Intuos3 A6 meg lényegesen jobb, az árkategóriája is kb. azonos, vagyis 50e nettó körül mozog (mint a Wireless). Ennek a tolla kétszer olyan érzékeny, mint a fentieké, és van benne dőlésérzékenység is, ami tényleg egyedivé teszi a művészi rajzolást.

7 éve Wacomozom komolyan és kereskedőként minden tábla volt már a kezemben és használtam. Én az Intuos-on gondolkoznék el, ha tényleg művészi rajzolásra lesz.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1029) FazekasLaci válasza mimi_bacsi (#1025) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Az a kérdés, hogy a közönség előtt akarsz rajzolni és azt rögtön kivetíteni? Akkor a Xerox által forgalmazott Visboard a megoldás....

Itt találod a különféle változatokat:
http://www.grasshopper.hu/dtc/tabla-monitorok.html/ [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1030) idorn


idorn
csendes tag

üdv!
az a kérdésem lenne, hogy kezdő szinten rajzolgatáshoz ér valamit a bamboo one? vagy inkább csak ilyen word aláirásos bohóckodásokra jó? nem kell valami komoly dolgokra gondolni csak hobbiból rajzolgatnék de azért jó lenne azért ha nem lenne ótvar minőség :S
mit mondotok?
előre is köszi

(#1031) mimi_bacsi válasza FazekasLaci (#1029) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Köszönöm a válaszodat, kicsit olcsóbb megoldásra gondoltam...Kétségtelen, hogy nagyon impozáns, amit tud!

Meggondolom, hiszen kényelmesebb és praktikusabb, egy projektor és egy Visboard, mint egy flipchart, de ár érték arányban már elgondolkodom... :K :K

Igaz, ezt a megoldást keresem....(nagyobb közönség előtt rajzolni, írni és azt kivetíteni!

(#1032) Reno7


Reno7
senior tag

Most fennáll az esélye hogy veszek egy sima Bamboot,és az lenne a kérdésem hogy:
1. Hány darab hegyet adnak hozzá?
2. Kb mennyi idő alatt kopik el az a hegy? :F
3. Ilyen tartót adnak hozzá? Vagy ez külön megvásárolandó?
Tudom hogy bugyuta kérdések,de ezekkel szeretnék tisztában lenni :U

szerk: Helyesírási hibák.

[ Szerkesztve ]

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1033) FazekasLaci válasza idorn (#1030) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A Bamboo One-t felejtsd el. Annál még a Colorelli is jobb, mert olcsóbb... A fekete Bamboo alatt 10 éven felülieknek nem javaslok Wacom táblát. A fekete Bamboo is csak azért olcsóbb, mint a FUN fehér, mert kevesebb benne a szoftver. Egyébként ugyanazt tudja: 512 szintű nyomásérzékenység, digitális radír, nagyon szép kinézet, a pontossága még a lézeres egereket is megszégyeníti.

20 alatt most bruttóban megkaphatod. Legalábbis mi ennyiért adjuk most karácsonyi akcióban.
Kezdetnek ez bőségesen elég. Ha szeretnél kétszer ekkora nyomásérzékenységet, valamint emellett dőlésérzékenységet is, akkor már a profi táblák között kell nézelődnöd. Viszont a Wacomnál ebben a kategóriában az Intuos3 jön szóba, az pedig 50e-től érhető el...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1034) FazekasLaci válasza Reno7 (#1032) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Röviden a válaszok:
1. csak a tollban van hegy. 5 db hegy 2400 Ft+ÁFA csomagban. Egyesével is vihető, bár nem ajánlott.
2.. használótól függ, ez olyan, mint az autógumi. Hivatalosan 10 millió vonás. De azért emberileg, nem mindegy, hogy vésed a táblát vele, vagy finom kezű vagy és alig érinted hozzá. Hobbi használat esetén a 2 évet kibírja, bár szerintem háromnegyed évente azért érdemes cserélni. A toll hegyéről ugyanúgy lehet látni, mint egy ceruzánál, ha elkopott. Nem érdemes addig várni, amíg már csak spéci eszközökkel kell a toll belsejéből megpróbálni a hegyet kibányászni, mert már nem lehet csipesszel megfogni... Miért? Mert a toll nem szedhető szét, így ha a hegy már nem jön ki, oda a toll - 9e Ft.
3. Táska nincs a csomagban. Külön rendelhető:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/kiegeszito/bamboo-hordtaska.html [link] 3.200 Ft+ÁFA.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1035) FazekasLaci válasza mimi_bacsi (#1031) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ha tudsz, várj a beszerzéssel január végéig, lehet, hogy lesz egy még jobb megoldásunk az olyan típusú munkákra, mint amit Te használsz....

Egyébként meg akkor marad neked a Bamboo. Bár hozzáteszem, ha valaki már flipchartozik, akkor az biztosan előadó és az előadásokért többet fizetnek, ha látják, hogy a technika is profi, nem átlagos, mint minden cégben.... Könnyebb így ügyfelet szerezni.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1036) Dexter68


Dexter68
addikt

Arra rá lehet venni az egeret (intuos3), hogy Illu és Photoshop alatt ne pen módban működjön?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1037) Reno7 válasza FazekasLaci (#1034) üzenetére


Reno7
senior tag

Priviment

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1038) idorn válasza FazekasLaci (#1033) üzenetére


idorn
csendes tag

köszi szépen apum valószinüleg megy be hozzátok a héten majd ha vacilálni ezt neki is mondd el légyszi :D

(#1039) mimi_bacsi válasza FazekasLaci (#1035) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Persze, hogy tudok várni...Priviben akár jöhetne több infó is, hogy mennyire érné meg...Mit tud, kb milyen lehet az ára...? Várok rá, ha tudom, hogy megérné....

(#1040) FazekasLaci válasza Dexter68 (#1036) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Kizártnak tartom. De hétfőn ki tudom próbálni, mert a cégben felejtettem az egeret, csak a toll és a ceruza van nálam :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1041) FazekasLaci válasza idorn (#1038) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Néhány fekete Bamboo-nk van még karácsony előtt. Érdemes lenne átgondolni. Adok rá visszavásárlási garanciát, ha apukád kifutna a pénzből és az ünnepek után egy kisebb tudású táblára cserélnétek inkább :) (bár ezt nem hiszem :) )

De ezt nagyon gondold át, mert ha elfogy, akkor már csak jövőre lesz... Wacom Bamboo One-t alapból nem tartunk rakin, annyira nem hisszük, hogy jó megoldás, én már próbáltam és nagyon nem győzött meg. A Wacom Colorelli még olcsó változat, de az meg 3-8 éves gyerekeknek készült :)

Apukádnak megadhatod az én elérhetőségem és szívesen beszélek vele, vagy nálunk ki is próbálhatjátok a táblát vásárlás előtt. Adataim: http://prohardver.hu/tag/fazekaslaci.html [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1042) Dexter68 válasza idorn (#1038) üzenetére


Dexter68
addikt

Elképzelem a jelentetet: Idorn apukája vagyok a ph!-ról. Otthon őstag. :DDD

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1043) idorn válasza FazekasLaci (#1041) üzenetére


idorn
csendes tag

igen az tűnik nekem is a legmegfelelőbbnek mint árban mint tudásban. igaziból a one-ról nem nagyon találtam ismertetőt amiben a rajzolást szóba hozták volna nekem meg igaziból arra kéne, ha nem is profi szinten :D úgyhogy úgy néz ki a black lesz a mefelelő :) amúgy én tatabányán lakok de ő pesten is dolgozik, úgyhogy majdnem minden nap felmegy szóval megadtam neki a cimet nem tudom mikor néz be :)

(#1044) idorn válasza Dexter68 (#1042) üzenetére


idorn
csendes tag

haha az biztos :D igaziból leirtam neki mit keressen és útjára indult :D de szerintem még most se értette meg tulajdonképpen mi az amit venni szeretne :D :U

(#1045) KMZ


KMZ
csendes tag

Halihó!

Ezúton is szeretném megköszönni a Grasshopper teamnek hogy ilyen flottul ment minden, vegyétek úgy hogy élő reklámfelületté váltam és mindenhol csak titeket foglak ajánlani. Tegnapelőtt a kezembe került az Intuos3 A5 wide csodatábla. Ez a szerkentyű egyszerűen óriási (méretre és teljesítményre nézve egyaránt), csak szuperlatívuszban tudok róla beszélni. Csodásak a vonalak, az érzékenység, az elején mondjuk alig mertem rányomni a hegyet nehogy karcos legyen a felület de aztán rájöttem hogy ezért vettem:) Egyelőre alig próbáltam ki valamit a funkciókból, maximum a zoom-padot használom, és egy két alap brusht. Furcsa belegondolni hogy a lehetőségek mostantól szinte végtelenek egy ilyen eszköz birtokában. Kicsit esetlennek érzem magam még mivel soha az életben nem volt még a kezemben ilyen, de ahogy megkaptam kb 12 órán keresztül föl se keltem a gép elől.Szeretném megosztani veletek az első próbálkozásomat:
, tudom hogy off, de kritika azért jöhet:)

Üdvözlettel: Kertész Máté Zoltán[

[ Szerkesztve ]

(#1046) stephan0s_ válasza KMZ (#1045) üzenetére


stephan0s_
csendes tag

Egyáltalán nem off! Naggyon jó rajz, gratulálok! Én szívesen látnék másoktól is rajzokat a topicban, inspiráló lenne!

(#1047) wagzee válasza FazekasLaci (#1034) üzenetére


wagzee
csendes tag

Szia Laci!

Egy ideje már kopik a wacom tollam hegye és eszembe jutott, hogy itt vagy te a ph!-n, aki esetleg tudna szerezni. Vennék egy 5 darabos csomagot. Ha jól olvastam és nem drágult, akkor 2400HUF+ ÁFA.

(#1048) Darahian


Darahian
tag

Helló mindenki!

Van egy jó kérdésem: Duo for Monitor -ról van valakinek valami értelmes infója? Egy hete ezt vadászom, de mindössze az alábbiakra sikerült rájönnöm:
- a világ minden tájára eljutott UGYANAZON cikk fordítása (mint a fenti linken)
- össz-vissz 1 db olasz oldalon árulják, a cikkben írott 44USD helyett 99,9 EUR -ért (~3,1*-es szorzó) árulják, ami nálam elérte a mocsokság kategóriát.

Kecsegtet a "maximum 22 colos monitorokhoz lett tervezve" félmondat, és a tecsőn van fent pár videó (se több...)
Szóval egyelőre nem tudom, melyik esetbe botlottam:
- vagy lukra futottam és ilyen cucc nincs is (mindenesetre a "varázstoll" hasonló, csak butuska,
- vagy nem kerül ki Koreából míg elavult nem lesz,
- vagy most verik neki a hírt...

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy el feltétlenül mindent, amit az interneten olvasol!" -Abraham Lincoln

(#1049) Dexter68 válasza Darahian (#1048) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát nemtom... ha nekem valaki összetapizná/buzergálná a monitoromat, olyan körmöst kapna egy ráspollyal...
Ha valaki nagyon mutogat, a kezébe nyomom a 10 nyestecsetem, hogy ha már muszáj, akkor azzal.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#1050) wagzee


wagzee
csendes tag

Hali!

Az alábbi terméket keresem, hogy honnan lehetne beszerezni
[Smudge Guard]

Van valami ötletetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.