Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Wilika válasza vanny (#698) üzenetére


Wilika
aktív tag

Öööö... BAMBOO-ból is van egy jó pár fajta, de 13 ezerért... hol nézted?

(eíjj, bocsi a duplacommentért. >_<)

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#702) FazekasLaci válasza Wilika (#700) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A Graphire az más, mint a Volito. A Graphire volt egyébként a Bamboo elődje és valóban jó volt... Nagyon is. A mostani Bamboo-ban azt hiányolom, hogy a felső felülete, ami karcolódhat, nem cserélhető (Intuos3-nál igen). A Graphire-nél ez cserélhető volt párezer forintért.

Talán nem írtam egyértelműen, mi a különbség a rajzolás és a photoshopozás között. A rajzolásnál nagyon komolyan számít a toll dőlés- és nyomásérzékenysége, mivel így jobban ki lehet hozni a természetes eszközök hatásait (ld. festékszóró). Az Intuos ebben messze jobb. Ha viszont csak photoshopban maszkolgatnál, vagy nem igazán számít a vonalak vastagsága, intenzitása (halványabb, vastagabb vonalak), akkor arra bőven jó egy Bamboo. Festésnél és más különleges eszközöknél azért már biztosan látnád a különbséget, ha egyszerre próbálod ki őket... De ha érdekel, nálunk kipróbálhatod...

Bamboo 13-ezerért? Az max. egy Bamboo One lesz, de én azt nem venném, mert eléggé semmit tud, ráadásul teljesen más technológia, mint a rendes Bamboo, elég csak a felbontását megnézni. Mi pl. pont ezért vettük le a palettánkról. A fekete Bamboo az, amivel érdemes elindulni....
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/A6-wide/bamboo-tolleger.html [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#703) FazekasLaci válasza tibi72 (#699) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

mi az ok, amiért eladnád a táblád?

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#704) vanny


vanny
csendes tag

most egyenlőre az Aiptek HyperPen van kiszemelve A5....Apum azt montha, h az Aiptek viszonylag jó... Monnyuk nem Wacom minőség ^.^ Nem is várom...ja.. olyan Bamboo one volt....Hát az nem lesz....Fater ellenzi az A6 ot.....
Vanny

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#705) steveetm válasza vanny (#704) üzenetére


steveetm
őstag

Az aiptek hyperpen 12000U teljesen ugyanaz, mint a trust tb-4200, szóval, ha azt vennéd, nézz árat mindkettőhöz, és amelyik olcsóbb.(Olyan szinten ugyanaz a két tábla, hogy oda-vissza működnek egymás drivereivel, nekem még a benne dolgozó ic referencia drivere is megvan, amiből nem szedtek ki semmi funkciót^^).
Üdv.: steveetm

(#706) vanny


vanny
csendes tag

és milyen? mármint...jó v annyira nem...mert a fater konkrétan az Aiptekre mont h jó...(mint márka vagy mi :F ) nem konkrétan a tabletre....milyen rajzoni vele? Előnyöket / Hátrányokat kérek szépen :))

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#707) steveetm válasza vanny (#706) üzenetére


steveetm
őstag

Szerintem teljesen jól el lehet szórakozni vele, de ha egyszer kipróbáltál egy wacomot, utána nagyon furán fogsz nézni a trust/aiptekre. Mondjuk az árát megéri szerintem mindenképp, egyedül a ficergő tollra kell figyelni, amiről korábban írtam(szar a toll, írni kell nekik és küldenek újat).

Nem is azt lehet mondani egyébként, hogy szar lenne az aiptek/trust/genius stb., hanem azt, hogy a wacom fényévekkel jobb mindennél^^
Üdv.: steveetm

(#708) vanny


vanny
csendes tag

az jó :) ezt örömmel hallom :) Mivel még nem volt Wacom a kezembe ezért, bizakodó vok ezekkel x) már csak 3 nap :)) jujjjjj :DD :DD :DD :)) A ficergés meg sztem nem lehet olyan vészes

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#709) szasza_1


szasza_1
senior tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy létezik-e olyan digitalizáló tábla, ami a hozzá adott toll nélkül is működik, tehát bármilyen eszközzel használható?

(#710) vanny válasza szasza_1 (#709) üzenetére


vanny
csendes tag

nem értk hozzá, de SZTEM nem.... :F

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#711) balays válasza vanny (#708) üzenetére


balays
csendes tag

Szerintem összehasonlíthatatlanul jobb a Wacom, csak mielőtt beruháznál egyre érdemes lehet előzőleg kiszámolni hogy mennyi idő alatt tudod kitermelni az árát, tényleg kell-e az überminőség.

Hobbiból rajzolgatásra bőven megfelel egy Genius 6x8 is, azt még gyerek kezébe is lehet adni, ha neadjisten szétrongálja akkor veszek másikat. Ugyanezt a Wacommal azért nem szívesen erőltetném, nem mintha nem volna hasonlóképpen masszív szerkezet mindkettő.

(#712) vanny


vanny
csendes tag

sztm Aiptek lesz...Innentől kezdve csak a fateron múlik....Már csak 2 nap :)) (szinte)
majd irok h mien

[ Szerkesztve ]

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#713) Wilika válasza szasza_1 (#709) üzenetére


Wilika
aktív tag

Már bocsásd meg kérdésem, de akkor mivel akarsz rá írni? Frankfurti virslivel, vagy sárgarépával?
Nem, egyszerűen nem értem a kérdésed.:)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#714) Wilika


Wilika
aktív tag

(no, félre ne érts, nem bunkózni akartam, csak tényleg nem tudom elképzelni, hogy mire gondoltál. :) )

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#715) szasza_1 válasza Wilika (#713) üzenetére


szasza_1
senior tag

Hosszú történet, de akár hurkapálcikával is :))

(#716) FazekasLaci válasza szasza_1 (#709) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nem létezik. A tábla igazából két célt szolgál: pad a tollnak, amivel meghatározza, hogy milyen irányba és hogyan megy a toll, valamint azáltal, hogy fix a mérete és az anyaga, a toll a segítségével a nyomást is pontosan ki tudja számolni és azt küldi vissza a táblára. Ezenkívül energiával látja el a tollat (elektromágneses rezonancia).

A valódi érzékelők, amitől a Wacomot szeretni lehet, az mind a tollban van... vagyis egyik a másik nélkül semmit sem ér...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#717) FazekasLaci válasza balays (#711) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Gyerek kezébe egy stabil táblát adnék...
Mondjuk egy Wacom Colorellit 9.000-ért. Ugyanannyit tud, mint a Bamboo One, csak gyerekek kezére készítették a tollat és hozzáraktak egy játékot is.
http://www.grasshopper.hu/news/52/Kreativ-jatek-ajandek-Colorelli.html [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#718) FazekasLaci válasza szasza_1 (#715) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ha hurkapálcával, akkor neked inkább egy érintőképernyős monitorra lenne szükséges :D
Arra írhatnál toll nélkül is és oda nem is kell még tábla se :DDD

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#719) Wilika válasza FazekasLaci (#718) üzenetére


Wilika
aktív tag

De az agyagtábla sem egy rossz választás. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#720) vanny


vanny
csendes tag

heló! holnap szüliapom de csak pénteken tartjuk... már gőzöm sincs h apám milyet vett xD vagy vesz...én monnyuk az aipteket néztem ki... de ha ugyanolyan mint a trust, akk majd meglátjuk.. itt sajnos nem az én szavam a döntő xD
Vanny

majd írok hogy mit kaptam és milyen... :C :DD :)) :DD :C

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#721) FazekasLaci válasza vanny (#720) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szorítunk neked :) Majd írd meg a véleményed mindenképpen!

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#722) vanny


vanny
csendes tag

még szép :) ha akarjátok majd képet is küldök, amit csinilek vele ha má megy :))

[ Szerkesztve ]

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#723) Dexter68 válasza szasza_1 (#715) üzenetére


Dexter68
addikt

Ellenben létezik (vegy legalábbis régen létezett) olyan toll a wacomhoz, amivel írni lehet. Vagy 0,5-ös ceruza, vagy golyóstoll. De majd Laci megmondja a tutit.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#724) Wilika válasza Dexter68 (#723) üzenetére


Wilika
aktív tag

elvileg van hozzá airbrush is, meg minden... mondjuk a lényegét nem értem teljesen. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#725) Rolee DSLR


Rolee DSLR
csendes tag

Sziasztok!

Régóta olvasgattam a fórumot némán, szépen a háttérben :)
Látom segítőkészek errefelé így ennek reményében teszem fel kérdéseimet.

Egyből jöjjön a lényeg: Genius G-pen 560 vagy G-pen 4500?
10ezerből kijön mindkettő, de az igencsak apró méretbeli különbséget eltekintve miben más egyik a másiktól? Ennyi pénzem van rá, többet nem akarok/tudok most rá szentelni. Ki szeretném próbálni milyen is egy ilyen eszközt használni. Főleg photoshopban rajzolnék vele, esetleg fotóretus többit megláom.

Köszi a válaszokat! :)

Roland

(#726) vanny


vanny
csendes tag

megnéztm az a másik trustot is amit mondtál Laci és az 20 az aiptek meg csak 16 000 :)
Vanny

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#727) baliii


baliii
senior tag

sziasztok az lenne a kérdésem hogy 20-30ezer forint körül milyen digitalizáló táblát ajánlotok rajzok, formák beviteléhez? nem értek hozzá, mi a lényeg ezeknél? légyszi segitsetek!

(#728) FazekasLaci válasza Dexter68 (#723) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Most is van, de elég húzós az ára.
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/kiegeszito/digitalis-toll/wacom-ink-inking-pen.html [link]
Ami ebben a szuper, hogy kipróbáltuk egy egyszerű kínai tollheggyel is az írást és tökéletesen működik minden. Szóval aki egyszer egy ilyenbe beruház, nem kell aranyárban hegyeket vennie, a sarokról is meg tudja venni a papír-írószerből :D

Azért erre tényleg azt mondom, hogy a japánok tudnak valamit :D

Persze a táblára egy papírt kell rakni és úgy ráírni, különben összefirkálja a táblát a tinta :P

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#729) FazekasLaci válasza Wilika (#724) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Airbrush és Ink Pen csak az Intuos alatt használható.

Az Airbrush lényege, hogy ha bedöntöd a tollat, akkor a dőléssel ellentétes irányban kb. V alakban kezdi szórni a festéket, mint egy igazi Airbrush a dőlés intenzitásának megfelelően. Ha valakinek van Intuos tolla, az ki is próbálhatja ugyanezt a funkciót a tollával, mivel az Airbrush ugyanazt tudja, mint a normál toll, csak más az alakja. Ehhez válaszd csak ki a festékszórót a progidban (Photoshop vagy Painter). A festékszóró görgőjével pedig a nyomás intenzitását lehet szabályozni (mintha az átáramló digitális levegőt szabályoznád a festékszóróban).

Nagyon sokan szeretik... Önállóan nem éri meg megvenni, mert közel 40e, viszont az Intuos3 Special Edition táblákban alapból benne van.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#730) FazekasLaci válasza baliii (#727) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Kész rajzokat akarsz bevinni, vagy meg akarod rajzolni?
1. esetben: szkennerel vidd be és aztán fényképszerkesztőben rajzold át. Bamboo A6 ehhez bőven elég.
2. esetben monitor mérettől függ, hogy mi a jó neked. 17-19"-ig hobbi szintre elég egy Bamboo A6 fekete, ez ÁFÁ-val 21e (2 év magyarországi garival). Ennél nagyobb méretű monitorhoz már A5 a kényelmesebb, de az inkább nettó negyven felé közelít már....
De vannak, akik nagyobb monitorhoz is szeretik használni az A6-ot....

Ha akarod, nálunk kipróbálhatod, milyen egy A6-tal rajzolni. Szerintem ez bőven elég lesz.
Ha érdekel, akkor szólj, a honlapunkon meg meg tudod nézni a specifikációkat.

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#731) Balu972 válasza baliii (#727) üzenetére


Balu972
aktív tag

Én tavaly hozattam be egy intuos3 A6-ot. Tökéletesen meg vagyok vele elégedve. Nagyobb rajzra talán nem alkalmas (nagy kézmozdulatokra), de minden másra (navigálás, korrekció, kijelölés, stb) a legjobb.
Javaslom, hogy nézz körbe az ebayen. Most úgy is alacsony a dollár. Én tavaly megúsztam 35-40-ből, most szerintem már olcsóbb.

"Visszatérő rémálmom, hogy a feleségem annyiért adja el a gépem, mint amennyit bevallottam neki."

(#732) Rolee DSLR


Rolee DSLR
csendes tag

[...] általános tapasztalatok is érdekelnek, főleg a Gpen 560-ról.
ha van egyáltalán valakinek ilyen, vagy használta már

Roland

[ Szerkesztve ]

(#733) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Jó híreim vannak :)
most kaptam külföldről egy vadonatúj monitort, ami hamarosan elérhető lesz nálunk és mindenki ki is próbálhatja :D

Mondom, miben különleges: :)
- végre lesz egy monitor itthon is, amin tollal lehet dolgozni 19-21" Wide méretben és nem 5-600-ezres, hanem várhatóan 100e-es árkategóriában lesz kapható, gyönyörű színei vannak a képernyőjének és ha Cintiq tudást nem is hoz, de megközelíti azt, bizonyos paramétereiben pedig még túl is szárnyalja... Árát tekintve jó alternatíva lesz kezdetnek, akik átváltanának már monitoron való rajzolásra, amíg összejön egy nagy Cintiq-re a pénz :)

Ha érdekelnek az első tapasztalatok, akkor majd megírom, még csak kb. 2 órája használjuk, de mint megszállott Wacomost is meggyőzött a monitor. Fényképszerkesztéshez, videószerkesztéshez kiváló lesz, rajzolásra meg majd marad az Intuos, Bamboo, meg a Cintiq (mert azért még mindig az a király, csakhát drága...).

Előzetesben néhány specifikáció a nálam lévő 19 wide-ról:
Felbontás: 1440 x 900
Fényerő: (cd/m²) 300 cd/㎡
Kontraszt: 800:1
Válaszadási idő: 5 ms
Toll nyomásérzékelési szintje: 1024
Extra VGA kimenet van a monitoron egy külön monitorhoz... Fényerőben és kontrasztban, valamint válaszadási időben már biztosan veri a Cintiq 12-t és a Cintiq 21-et. Amit sajnálok, hogy a toll nem elektromágneses rezonanciával működik, hanem kell bele egy AAA elem. De amúgy nem zavaró, nem lesz tőle annyira nehéz, hogy kellemetlen lenne vele a munka, úgy tűnik, jó a súlyelosztása.

Gyártót, típust ne kérdezzetek, a konkurencia miatt nem írom :) De ha valakit érdekel, hamarosan majd kipróbálhatja nálunk...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#734) Necc válasza Rolee DSLR (#725) üzenetére


Necc
addikt

Örülnék, ha kapnék én is erre választ, mert nekem is ugyanez a kérdésem lenne. Én is egyszerű, amatőr rajzokra, és kisebb grafikai dolgokra (mint reutsálás, fotókorrekció) használnám, éppen ezért nem akarok sokat költeni egy ilyenre.

G-Pen 4500

G-Pen 560

[ Szerkesztve ]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#735) vanny


vanny
csendes tag

igeen!! mgkaptaam! Egy Genius MousePen A5 lett :)) egyszerűen fenomenális ! IMÁDOM! Tiszta hamar megszoktam.. :)) imádooooooooooooooooooooom

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#736) vanny


vanny
csendes tag

itt a kép ahogy ígértem ^.^" nem lett a legjobb [link]

[ Szerkesztve ]

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#737) FazekasLaci válasza vanny (#736) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Grat az új tábládhoz :)

Majd időnként jelezd, hogy milyen tapasztalatokkal gazdagodtál :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#738) Kaoru válasza FazekasLaci (#737) üzenetére


Kaoru
aktív tag

Szia, azt szeretném megkérdezni, h wacom bamboo fun a5 widehoz lehet utólag rendelni tolat?
Tegnap rajzolni akartam a táblával, de sehol nem találtam a tolat, családtagok pedig mindent tagadnak... félek, h valamelyik okos azt hitte egy kifogyott tol és kidobta :S

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#739) vanny


vanny
csendes tag

oksa! ^.^ hát az egyik tapasztalat hogy papagájt főleg a drót közelébe engedni nem szabad xD elrágta a mikrofon drótját szinte teljsen....úgyhogy amior nem vagyok a szobába a papagáj a kalitkába xD

egyébként nagyon jó kis tablet...jó a toll meg az egere is...Nagyon bejön....ha ez ilyen jó akk milyen a wacom?? na de most ezzel foglalkozok :)

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#740) FazekasLaci válasza Kaoru (#738) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Érdemes lenne megkeresned... 8.000 Ft+ÁFA.

Itt találod: http://www.grasshopper.hu/vasarlas/kiegeszito/bamboo-fun-toll.html [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#741) baliii válasza FazekasLaci (#728) üzenetére


baliii
senior tag

meg is nézem a honlapt, köszönöm! nem kész rajzokat akarok bevinni, hanem a táblán akarom megrajzolni őket, weboldalak grafikáihoz kéne, iagzábol nem si nekme hanem a tesomnak.
mindenesetre körülnézek a honlapon!

(#742) vanny


vanny
csendes tag

bazeee tök jót rajzoltam!!! ez az első komolyabb rajzom a tablettel
[link]

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#743) Necc válasza vanny (#742) üzenetére


Necc
addikt

És ha a privimre is válaszolnál vagy csak nyögnél rá valamit akkor hajaj de jó világ lesz :D :)) :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#744) tibi72 válasza FazekasLaci (#703) üzenetére


tibi72
aktív tag

Bocsi!h. eddig nem válaszoltam be voltam havazva munkával! Mert kaptam egy nagyobbat és ezért adom el! Nincs semmi baj vele csak feleslegesé vált mert igy is van még két fajta házba amit használunk. Harmadik meg nem kell!!

(#745) Necc válasza tibi72 (#744) üzenetére


Necc
addikt

A6? Gyártanak olyan kicsi táblát? Mekkora az? 3"x2"? :DDD
A legkisebb amit találtam az A5 méretű volt (4"x5.5").

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#746) Necc válasza Necc (#745) üzenetére


Necc
addikt

Megnéztem a szabványtáblát, picit elszámoltam magam :))

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#747) Rolee DSLR válasza Rolee DSLR (#732) üzenetére


Rolee DSLR
csendes tag

Szóval senki nem tud róla semmit :DDD :DDD

(#748) Rolee DSLR válasza vanny (#735) üzenetére


Rolee DSLR
csendes tag

Grat!
A toll tényleg nagyon gagyi minőségű?

(#749) DeltaPower válasza vanny (#742) üzenetére


DeltaPower
őstag

szép, csak így tovább! :R

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#750) Necc válasza Rolee DSLR (#747) üzenetére


Necc
addikt

Utánaérdeklődtem, és kiderült, hogy a 4500 az erősen a hulladék felé húz... Az egere sok felhasználó szerint totál használhatatlan, és a toll is kicsi és kényelmetlen a használata. A G-Pen 560 -ról azonban nem olvastam semmi panaszt sem, és sokan elégedettek vele, állítólag ideális választás azoknak, akik először használnak digitalizálót, és nincs semmi extra igényük, így magam is egy ilyen beszerzése mellett döntöttem. Elvileg jövő héten érkezik meg, ha addig tudsz várni, akkor írhatok róla egy rövid beszámolót.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.