Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Rolee DSLR válasza Necc (#750) üzenetére


Rolee DSLR
csendes tag

Igen, ilyen angol "user review" felhasználók értékelései alapján valóban sokan elégedettek az 560-nal. Egy másik fórumon találkoztam egy boldog 560 tulajjal és emailben rákérdeztem, hogy így pár hónap után mennyire elégedett vele, mennyire pontos ilyenek. A válaszában csak pozitív dolgokat mondott, nagyon bíztató. Ma minden bizonynal megrendelem (, de még nem kizárt, hogy a mousepen 8x6 lesz deeee nem tudom, nekem bőven elég lenne az 560 mérete, egér sem kell, tolla is jobb )

Az 560 tollában cserélhető a hegy? Nem tudja valaki?

Végül bemásolom az 560 tulaj válaszemailjét.

"
- Abszolút elégedett vagyok vele. :)
- A pontosságot nem tudom megítélni, mert nincs profi tapasztalatom, én csak amatőr hobbi-firkálgató vagyok. Nekem tökéletesen jó mind a pontossága, mind a nyomásérzékenysége. A felületen ugrálást, bizonytalankodást egyáltalán nem tapasztaltam, ahová lerakom a tollat, a kurzor ott van, nem mászkál el.
- Igen, elemes a toll, de nem hiszem, hogy sűrűn kell majd benne cserélgetni.
- Én ArtWeaver-ben használom, ami bizonyos tekintetben gyakorlatilag egy PhotoShop (annak mintájára készült, csak ingyenes), de nem hiszem, hogy bármely más rajzprogram ne tudná lekezelni.
"

(#752) Rolee DSLR


Rolee DSLR
csendes tag

Holnapután itt is van a kicsike :DD :))

Hétvégén jönnek az első képek, az első tapasztalatok! :C

(#753) MarKoo


MarKoo
őstag

A segítségetekre lenne szükségem. Életem első tábláját szeretném megvenni, de nem tudom, hogy elég lesz-e az A6-os méret. (22"-os widescreen monitorom van) Jobban járnék egy A5-ös táblával, vagy kezdésnek elegendő a kisebb is?

(#754) Rolee DSLR válasza MarKoo (#753) üzenetére


Rolee DSLR
csendes tag

Idézet FazekasLacitól
"
17-19"-ig hobbi szintre elég egy Bamboo A6 fekete, ez ÁFÁ-val 21e (2 év magyarországi garival). Ennél nagyobb méretű monitorhoz már A5 a kényelmesebb, de az inkább nettó negyven felé közelít már....
De vannak, akik nagyobb monitorhoz is szeretik használni az A6-ot....
"

Én csak idéztem, de majd jönnek az okosabbak és segítenek! :))

(#755) MarKoo válasza Rolee DSLR (#754) üzenetére


MarKoo
őstag

Olvastam én is, csak szerettem volna valami megerősítést hallani. :B Lehet alszok rá mégegyet és dönteni fogok. :)

Igen, köszönöm szépen a gyors segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

(#756) Rolee DSLR válasza MarKoo (#755) üzenetére


Rolee DSLR
csendes tag

Én megerősítelek abban, hogy az okosok segítenek majd :DDD
Nekem - még - nincsenek ilyen tapasztalataim. (De leglább gyorsan reagáltam :P )

(#757) stephan0s válasza MarKoo (#753) üzenetére


stephan0s
csendes tag

A kérdésedre minden előfeltétel nélkül a válasz kapásból: vegyél A5-öst. :)

Én egy A6-ost használok 20"-os wide monitoron, nekem elég, képretusálást csinálok elsősorban, de szoktam rajzolgatni is. Végül is rá tudok zoomolni a PS-ban.

Ha retusálni akarsz, néha rajzolgatni, és nem szánsz rá olyan sokat, akkor Bamboo A6 szerintem elég, ha komolyabban rajzolsz, és pénzed is van rá akkor A5, és Intuos. A Bamboo A6 az egyébként wide, az Intuosokról nem tudom pontosan, de azt hisztem azokból is van wide.

(#758) Dexter68


Dexter68
addikt

Jól látom? Új driver a láthatáron az Intuos sorozathoz?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#759) FazekasLaci válasza stephan0s (#757) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A5 Wide a 20" szélesvásznú monitorhoz. Különben a tábla egy részét nem fogja tudni használni...

Ezek a lehetőségek:
Bamboo A5 Wide: [link]
Normál Intuos3 A5 Wide: [link]
Intuos3 A5 Wide Special Edition: Extra festékszóróval: [link]

Az Intuos3 SE festékszóróról bővebben itt lehet olvasni: [link]

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#760) FazekasLaci válasza Dexter68 (#758) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ezzel még vigyázni kell, mivel csak RC, vagyis Release Candidate, fejlesztés alatt álló változat. Csak akkor javaslom a feltételét, ha a régi driverrel valami gond van! Új driver telepítése előtt a régit el kell távolítani (Vezérlőpult - Programok hozzáadása/eltávolítása - Wacom Tablet)

Sajnos bizonyos körülmények között Vista alatt néha a hagyományos driver elfelejtődik, és összeakad a Vista saját Tablet funkcióival, valamint néhányszor kéri is az újratelepítést. Előbbit már megoldottuk, az utóbbinál még komolyan dolgoznak ezen a fejlesztők. Az átlagrendszereken egyébként problémamentesen megy, legalábbis mi nem tapasztaltunk nehezen megoldható problémát...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#761) Dexter68 válasza FazekasLaci (#760) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát igen... azért is tettem ide be, mert bíztam abban, hogy Te több infót tudsz a cuccról. Régi driverrel nincs gondom, de ha beraktak volna valami egetrengető javítást, azért kipróbáltam volna. :)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#762) FazekasLaci válasza Dexter68 (#761) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Mit kell javítani? :)
Szólhattál volna korábban, kiküldtem volna, hogy megnézzék :K

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#763) stephan0s válasza FazekasLaci (#759) üzenetére


stephan0s
csendes tag

Nekem ez eddig nem tűnt fel. Mindenhol tudtam vele kattintani.

(#764) Rolee DSLR válasza stephan0s (#763) üzenetére


Rolee DSLR
csendes tag

Szerintem úgy értette, hogy ha wide táblát vesz valaki egy nem wide monitorhoz, akkor a tábla széle feleslegessé válik. De nem tudom, én így értelmezném :B

(#765) FireShadow válasza MarKoo (#755) üzenetére


FireShadow
senior tag

üdv

én 22"es monitort (1680x1050) hasznalom bamboo A6 wide-al és tökéletes :R

Laci azt a 100ezres monitoros rajzoló mókát szerintem majd kipróbálnám egyszer, de ez csak ötlet egyelöre, most nincs idöm elmászkálni arrafelé, de majd szólok ha aktuális lesz

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#766) boribakter


boribakter
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Wacom Graphire 4 táblám van, és elég sűrűn használom. Két éves, még van rajta három év gari... Sajnos, most telepítettük újra a gépet, és gyári Vindóz Ikszpé Sp3 került rá (már bánom, csak a baj van vele)... A táblám teljesen megveszett tőle, pedig az eredeti szoftverét tettem fel a cd-ről, de olyan, mintha "túl lenne lőve", túl erős lenne (hiába állítgatom), és egy idő után megbolondul tőle a gép, sípol és befagy... Na, ez a régi Vindózzal nem volt így, pedig ott együtt volt egy trackballal és egy sima optikai egérrel is! :((( Ez azért faja, mert dolgoznom kéne a táblával, de így cseszhetem :O Volt már valakinek hasonló tapasztalata?
...Trackballal nem megy a rajzolás olyan jól... :B

"Túlélem, ha beledöglök is... Ha túléled, bele is döglesz!"

(#767) Dexter68 válasza FazekasLaci (#762) üzenetére


Dexter68
addikt

Van egy-két dolog, amin lehetne finomítani. Nem elsősorban a grafikai területen, hanem az egyéb felhasználásokra gondolok: Böngészők, Picasa, ilyesmik.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#768) Rolee DSLR


Rolee DSLR
csendes tag

Hát srácok nem jött meg a tablet :O
Emailben pénteket kaptam, azaz ma lett volna esedékes, neten ma pedig szerda van kiírva :O Szóval várnom kell addig :(((

(#769) Necc


Necc
addikt

Nekem megjött és egyelőre hatalmas szívás használni. Egér helyettesítő módban olyan lomha a kurzor, hogy lehetetlen vele rajzolni photoshop alatt, 10x lehúzom a tollat, és leér a képernyő felére a kurzor; ha nincs betöltve rajzprogram akkor meg olyan érzékeny, hogy egy 2x2cm-es darabot használva az egész monitoron átsuhan a kurzor.
Abszolút módot használva (a tábla koordinátáit hozzáigazítja a monitor koordinátáihoz) a sebesség nagyon kényelmes, csak éppen ekkor meg nem tudok rajzolni, mert néha össze-vissza elugrál a kurzor, ha picit elrántom a kezem. Ugyanakkor ilyen módban ha berakok a fólia alá egy rajzot, vagy bármit, azt tökéletes pontossággal le tudom rajzolni a gépen is, ilyenkor csak az a gond lép fel, hogy a monitorom 16:10-es, a tábla meg 4:3 -as, és szétb@xxa az arányokat, de ez egy felbontáscserével (1680x1050-ről 1400x1050-re) megoldható.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#770) Rolee DSLR válasza Necc (#769) üzenetére


Rolee DSLR
csendes tag

Majd hétvégén tesztelgesd és írj valami bíztatót is :B

"Ugyanakkor ilyen módban ha berakok a fólia alá egy rajzot, vagy bármit, azt tökéletes pontossággal le tudom rajzolni a gépen is..."

tehát ha csak berakok egy sima papírlapot, akkor a probléma tulképpen megoldódik?

[ Szerkesztve ]

(#771) Wilika válasza Necc (#769) üzenetére


Wilika
aktív tag

sosem értettem, hogy mire jó ez az átrajzolás funkció. Én csak dísznek nyomtattam alá egy egyedi hátteret, de eszembe nem jutna ezért vesződnöm vele, hogy átrajzolhassak valamit.
Bevágom egy alsó rétegre PS-ben, vagy akár ArtRage-ben és csók.
Ez valami olyasmi funkció lehet mint az autókban a szivargyújtó... életemben nem láttam még embert azzal rágyújtani.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#772) FazekasLaci válasza Rolee DSLR (#764) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Elnézést, ha csak most tudtam válaszolni. Elmondom röviden, miért kell a Wide-os monitorhoz Wide-os tábla. A6 méret esetén a lentit felejtsétek el, mivel az olyan kicsi, hogy nem érzed a különbséget, azonban ahogy egyre nagyobb a tábla, egyre jobban kijön a lenti jelenség:

- Szóval ha egy 4:3-as régi monitorod van és egy 16:9-es Wide táblával akarsz rá rajzolni, akkor azonnal kijön az alábbi jelenség: a monitoron kört szeretnél rajzolni, ezért a táblán ellipszist kell rajzolni, vagy ha a táblán kört rajzolsz, az eltérő arányok miatt a monitoron torzan, ellipszisként fog látszódni.

Ugyanez a jelenség a normál TV-adásoknál is látszik, ha valaki Wide-os monitoron nézni - egyszerűen széthúzza a képet a TV....

Erre a Wacom driverekben van egy beállítás, ami az arányosítást javítja a monitor felbontásához. Igen ám, de ezt úgy csinálja, hogy ilyenkor a tábla egy részét letiltja, így az nem lesz használható.

A5-nél ez már különösen látszik, és annál is, aki egy A4-es táblát vásárol.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#773) FazekasLaci válasza Wilika (#771) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Én csak azt nem értem, hogy átrajzoláshoz minek tábla? Be kell szkennelni jó minőségben és utána át lehet egyszerűen rajzolni a gépen....

Lehet, hogy csak a kora reggel miatt értettem félre, amit írtatok... de tudjátok, nagyon sokan keresnek meg minket azzal, hogy szeretnék átrajzolni a papíron lévő anyagaikat és bedigitalizálni őket. Régen, amikor a szkennerek valóban alig voltak használhatóak, még megértettem, de manapság tudjátok, hogy egy profi szkenner mi mindent tud? Még az alig látszó részeket is be tudja szkennelni. Vagy pl. ha szövegkiemelővel áthúzol egy szöveget és azt akarod szkennelni :) Az biza szívás egy "áruházi" szkenneren, viszont egy irodain, mit nagyáruházban már nem kapsz meg, gyerekjáték.

Ha valakit érdekel a technológia, itt utánaolvashat:
http://www.grasshopper.hu/news/63/Virtual-ReScan-VRS-Mi-is-ez-pontosabban-.html [link]

Én már láttam olyat, hogy valaki szivargyújtóval autóban vezetés közben megégette magát :D Szívás.... :Y

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#774) FazekasLaci válasza FireShadow (#765) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Semmi akadálya a kipróbálásnak. Most épp a gyermekem teszteli, tegnap telepítettem a Command&Conquert a gépére és azon játszik tollal :) Hát mit ne mondjak, gyorsabb és könnyebb játszani vele, mint az egérrel.... A monitor kellemesen dönthető, vagy állítható, mint egy hagyományos monitor és szép a színe is, a toll annak ellenére, hogy elemes, kellemes, nem zavaró. Vannak apróbb momentumok, amelyek egy Wacom után furcsák, de meg lehet szokni kellő nyitottsággal és azért nem mindegy, hogy 19" méretnél az ember a 100e-es kategóriában vásárol, vagy ugyanazt 400e felett... Ahogy meg írtam korábban, sok tekintetben veri a Cintiq-eket is, bár festésre nem igazán használnám, dehát nem is arra készült.

Majd dobj egy mailt, hogy mikor jó neked!

Ez ugyan nem a témába vág:
Mondjátok, hogy lehet egy gyártó annyira parázó, hogy így megnehezíti az ember életét? Amikor a fenti játékot felraktam (gyerek eredetiben karácsonyra kapta), akkor a használatijában közel egy oldalon tele volt kódokkal és mindet be kellett írni a telepítés közben... (7x kb. 20 karaktert?). Már kezdtem azt hinni, hogy a gyerek egy játékkönyvet kapott gépi kóddal, amit nekem kell beprogramoznom a gépbe (mint a régi Commodore 64-es időkben....)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#775) Necc válasza Wilika (#771) üzenetére


Necc
addikt

Attól még1 funkció :))
Már kezdem megszokni a tábla használatát, már nem remeg annyira a kezem 1-1 pontosabb művelet vagy klikkelés elvégzésekor, és nem rajzolok minden vonal végére egy aprócska kampót :DDD

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#776) Wilika válasza FazekasLaci (#773) üzenetére


Wilika
aktív tag

Há' ezt mondom, Scannelni/fényképezni (ami van), aztán rávágni egy réteget a képszerkesztő progiban, és lehet maszatolni. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#777) Wilika válasza FazekasLaci (#774) üzenetére


Wilika
aktív tag

Kezd engem is érdekelni. :)
Valami képet-leírást, tudsz róla linkelni? Meg lehet, hogy egyszer én is elcsábulnék majd egy próbára, (mondjuk egyelőre öngyilkosságra költöm a pénzem (budapesti biciklizésbe kezdek épp :)) ))

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#778) FazekasLaci válasza Wilika (#777) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hamarosan minden lesz :) Próbálni megi bármikor. Nagyon elgondolkoztam, hogy otthonra veszek egyet. Volt már nálam mindenféle monitor, meg Wacom, de ennek tetszik a monitorképe és ha az ember nem festőművész, akkor munkához is elég jól lehet használni (maszkolások fényképszerkesztőben, videószerkesztés, játék :D, stb...)

Egyelőre ennyit kaptunk specben:
Size (inch) 19" Wide
Display Area 410.4mm x 256.5mm
Max. Resolution 1440 x 900
Display Colors 16.2M
Response Time (ms) 5 ms
Brightness (cd/m²) 300 cd/㎡
Contrast 800:1
Horizontal Freq. (KHz) 30~ 81 kHz
Vertical Freq. (Hz) 56 ~ 75 Hz
Analog Input D-SUBx2
Pen Point Pressure: 1,024 levels

Lesz 20" felett is, nem sokkal drágábban....

A vastagítottak jobb paraméterekkel rendelkeznek, mint a Wacom Cintiq profi monitorok. A toll nyomásérzékenysége kétszerese a Wacom PL-monitorénak, de meg kell mondanom, hogy Cintiq 21-en más rajzolni :) jobb.... dehát az 5x annyiba kerül, nem véletlenül. A 12" Cintiq-kel meg nem hasonlítanám össze, mert értelmetlen volna, annyira pici a kijelzője :)

Off:
Ha budapesti bicajozásba kezdesz, ne felejtsd a bukósisakot, meg a gerincvédőt!
Öcsém hajti-pajti, egy év alatt 2-szer csapták el kocsival, ebből az egyik nem adta meg a jobbkezet, majd szó nélkül elhajtott, csak a sisak mentette meg a fejét a padkán. A másiknál sem ő volt a ludas... Én már biztos nem mennék ki bringával a forgalomba, főleg, amióta kocsit vezetek és látom az őrülteket körülöttem....

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#779) FazekasLaci válasza boribakter (#766) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Próbáld meg ezt a drivert: [link]

Fejlesztés alatti, de talán segít.
Ez az SP3 nagyon sok embernek okoz(ott) gondot. Főleg, ha AMD chip-es a géped és nem Inteles.

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#780) FazekasLaci válasza Dexter68 (#767) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Tudod, az a baj ezekkel, hogy a Wacomnak van egy Developer Kit-je, amit kifejezetten olyanoknak készítettek, akik Wacom technológiákat akarnak beépíteni a rendszereikbe. Így tudják ellenőrizni az eredményeket. Ha valaki nem veszi a fáradtságot ezek tesztelésére, csak hozzácsap egy valamilyen "általános" modult, ott bizony lehetséges, hogy nem az összes funkció fog működni.

Ugyanez a szívás volt Linuxon, bizonyos linux típusok pl. beépítve tartalmazzák a Wacom drivert, aztán próbáld meg egy alap telepítéssel használni pl. a Bamboot. Hát az nem nagyon fog menni.... Kb. 1 óra állítgatás után már életre lehet lehelni és GIMP alatt gyönyörűen fog dolgozni. De akkor is... az is csak egy általános modul, amit a Linux alá tettek.
Itt mondjuk azt nem értem, ha egyszer egy UNIX alapú (mint a Linux) Mac-re tudnak optimalizálni, a Linux-ra miért nem? Elméletileg az szabad forrású, így könnyebb dolguk lenne....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#781) Wilika válasza FazekasLaci (#778) üzenetére


Wilika
aktív tag

Lehet ebből a Bűvös táblából, és a Cintiq-ből is próbálni majd egymásután? :)
Mert annyira mondod, hogy festeni nem, de maszkolni már igen, hogy ezek után el nem tudom képzelni mit értesz alatta. :)
Úgy érted, hogy hiányzik a dőlésérzékenység, vagy hogy pontatlanabb? (röhögni fogsz, de: egy A6-os Graphire3-mal való pingálás (PS ArtRage) után csak jobb lehet nem? (tévedés ne essék a Gr3-mal MAXIMÁLISAN meg vagyok elégedve))
(csak a driverekkel szívok én is néha :D )

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#782) Wilika válasza FazekasLaci (#778) üzenetére


Wilika
aktív tag

Sisak lakat, aztán minden ami világít, és fénylik, egyelőre ezek vannak a listán.

A pajtik azért repesztenek rendesen, nem? (igaz, én is felrántottam az aszfaltot amikor vasárnap elhoztam a műhelyből a drága "Erikámat" :) )
Mindegy, megnyugtattam anyámékat, hogyha netán felvasalnának az aszfaltra, majd jobban fognak kijönni a hóvégeken. :D Valamiért anyám nem nevetett. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#783) FazekasLaci válasza Wilika (#781) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Meg tudjuk oldani majd azt is. :D
Dőlésérzékenység nincs benne. De mondjuk ezt az opciót kevesen használják. Ezt a tábla monitort azoknak ajánljuk, akik nem rajzolgatnak, hanem pl. fényképet vagy videót szerkesztenek... A Cintiq inkább művészi beállítottságúaknak jó, akik inkább rajzolni, festegetni szoktak. Talán ezért is drágább.

Egyébként a Cintiq tudását bárki, bármikor kipróbálhatja akár otthon is, ha van egy Intuos3 tábla kéznél. Ugyanis azt a technológiát pakolták bele egy TFT-monitorba, adtak hozzá egy védőréteget a felületére, hogy rá tudj nehezedni és máris kész egy Cintiq. Kár hogy Európába nem jött még mindig be a 20" új Wide Cintiq, ami az USÁ-ban már kb. fél éve elérhető.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#784) Wilika válasza FazekasLaci (#783) üzenetére


Wilika
aktív tag

najó, de pont ezt nem értem. :)
hogy mi különbség van a kettő tevékenység között. Én mindkettőt csinálom a pici graphire táblámmal.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#785) Dexter68


Dexter68
addikt

Feltettem az új drivert. Ugyanis most vidéken vagyok, vittem notebookot, mert az élet nem áll meg és hozzácsaptam a cucchoz kedvenc táblámat is hirtelen. A lényeg, hogy ebben látok egy olyat, hogy Tablet mode: Standard mode vagy Recognition data (ez akkor jön elő, ha a legfelső részen a tábla ikonra kattintok. Nem tudom, hogy a régiben van-e ilyen, de egyáltalán mi a retek ez?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#786) MarKoo


MarKoo
őstag

Hogyan tudom a Wacom Bamboo rajztáblám Photoshop CS3 alatt? Mindenhol tudom használni, csak ott nem. :(

(#787) constantin65


constantin65
csendes tag

Sziasztok!
Olvasva a topicot feltételezem többen is vannak itt olyan táblatulajdonosok - akik már 1x 2x átálltak és minőségi cserét végeztek tabletekkel.
Nos én vagyok most olyan szerencsés helyzetben, hogy első rajztáblám egyszerre kettő is lehet egy etalon (ám használt Wacom) [Graphire 2] és egy vadiúj Genius Pensketch 9x12.
Kérdésem a következő lenne: - Hogy kitapasztaljam mindkét típust, vajon lehetséges -e, egy és azonos gépen kettő táblát működtetnem, vagy inkább eszembe se jusson, ilyen módon összeomlasztani a rendszeremet? (WinXP-SP2) :D
Lehet célszerűbb lenne a kis Graphire-t inkább a laptopon próbálgatni a nagy gépem helyett?
Csak ugye azonos hardveren könnyebb lenne összehasonlítgatni a két digitalizálót.
Esetleg van valakinek ilyen irányú tapasztalata?

Üdv nektek!

(#788) Wilika válasza constantin65 (#787) üzenetére


Wilika
aktív tag

Nem tudom, nekem semmi baja a gépnek, ha egyszerre matatok a tapipadon, az egérrel, és a táblán a stylus-szal. Mindig megtalálja a három mozgás eredőjét és arra megy a kurzor. :)
Nem hinném, hogy a két drivere bármiben is ütközne. Nem hinném!

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#789) constantin65 válasza Wilika (#788) üzenetére


constantin65
csendes tag

Köszi... :D
Azóta kiderült, hogy semmi akadás nincsen, bár a konfigom se épp az lett mint fenntebb írtam, végül is a Genius helyett egy TC1100-as HP notit vettem aktív matrixos Wacom tft-vel.

Persze meglestem, hogy Graphire cerkával hogy nyomja...hehe.. - kiderült, hogy sehogy.
Teljesen tipusfüggők még a ceruzáik is, összeakadásról persze így szó sem lehet..

Profik ezek, de nem is kicsit... :D

Esetleg tablett PC-én van itt köztetek olyan aki Photoshoppól?

(#790) FazekasLaci válasza constantin65 (#789) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Grat az új notihoz! Megnéznéd nekem, hogy a notin van-e Wacom Penabled matrica? Azért kellene, mert van 2 olyan ügyfelem is régebbi ilyen notebook-kal és tartalék toll kellene nekik. Ugyanis a standard Wacom tollak, amit a Wacom szállít póttollként, csak olyan eszközzel működnek, amikre ráragasztották ezt a matricát. Ellenkező esetben csak a tablet pc gyártójánál lehet ugyanis ilyet rendelni, ami azért lényegesen drágább és macerásabb...

Meg, ha megtennéd, hogy megnézed, hogy így néz-e ki a tollad:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/kiegeszito/wacom-tablet-pc-toll [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#791) FazekasLaci válasza Dexter68 (#785) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ez már elég régen van. Úgy tudom, hogy különösen a régebbi tábláknál van jelentősége. A sampling rate módosul 100 Hz-ről 200 Hz-re. Állítólag ZBrush-ban és még néhány más szoftverben jobban működik a tábla, ha átállítják, de ez gépfüggő.

Itt kicsit bővebben is olvashatsz róla:
http://www.neuroscriptsoftware.com/help/mouseorpen.html [link]

Személy szerint én a Standard-ot használom, csak akkor érdemes átállítva hagyni (Recognition Data), ha utána tényleg másként működik a gépen az Intuos3.

Azon érdemes mindenkinek elgondolkoznia, hogy frissíti-e a drivert. Én azon az állásponton vagyok, hogy drivert csak akkor frissítek, ha problémám van a régivel... Így soha nincs tábla gondom :) Ha valaki munkára használja a táblát, akkor az új driverekkel érdemes vigyázni és megvárni az első otthoni felhasználói véleményeket. Így elkerülhetőek a kisebb galibák, stb... (Nekem már pl. egyszer volt olyan, hogy egy Intuos mellé felraktam messze az internettől egy Bamboo drivert is, aztán a Bamboo királyan működött, az Intuos meg összeomlott... - Hiába van kiírva, hogy együtt is mennek, nem olyan régi még ez a fejlesztés, tapasztalatból tudom, hogy vannak alkalmak, amikor összeakad. Dehát az is ritka, hogy egyszerre kétféle Wacom legyen ugyanazon a gépen...)

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#792) Jack44555


Jack44555
csendes tag

Lenne egy kérdésem, a válaszokat pedig előre is köszönöm :)

Szeretnék vásárolni egy Wacom Bamboo rajztáblát, viszont ahogy nézem a méretnél mindegyikhez oda van írva a "Wide" szócska. Ez 4:3 arányú TFT monitorhoz mennyire illik? (Valamint egyáltalán jól értelmeztem, hogy ezen típusok alapból Wide monitorokhoz vannak?)

Ha bugyuták lennének a kérdések, akkor elnézést kérek, lévén még kezdő vagyok a témában :)

(#793) FazekasLaci válasza Jack44555 (#792) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hali!

Nem bugyuta a kérdésed. A Wide alapállapotban a szélesvásznú monitorok képarányához igazodik. Bamboo A6 esetében ez mondhatni egyáltalán nem vehető észre, A5 esetében azért már érdemes erre odafigyelni. A Wacom driverek zsenialitásának köszönhetően a 4:3-as arányt a nagyobb tábláknál be lehet állítani külön, de ekkor a tábla egy része nem lesz használható.

Ha a jövőben nagyobb vagy újabb TFT-t vagy új notit akarsz majd venni és a táblát azzal is használni, mindenképpen érdemes egy ilyenbe beleugrani, mert egy Wacomot nem egy-két évig fogsz csak használni...

Azonban, ha szeretnél a saját szemeddel meggyőződni a Bamboo vagy egyéb Wacom táblák tudásáról, akkor nálunk ki tudod próbálni. Bamboo A6, A5 meg Intuos is folyamatosan van rakin, de ha kifogyna sem kell egy hétnél többet várni... Szélesvásznú, meg hagyományos monitoron is tudod őket nálunk tesztelni. Mellesleg a gari 2 év, ami más táblagyártókhoz képest király :D

Ha érdekel a próba, dobj egy mailt nekem: fazekas@grasshopper.hu

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#794) Wilika


Wilika
aktív tag

Namost csúnyán bevérzett az agyam...
A wacom, nagyszerű, minőségi cuccokat gyárt.
De még egy ilyen ótvar sz_r, proli, driver-supportot... :W
Az új driverrel megint kikapcsolt a nyomásérzékenység. Nagy, vaskos hurkákat húz a PS-ban. Mondom ok, akkor visszateszem a 2005-ös drivert, amit adtak hozzá. Kattintok, kíirja; Előbb szedjem le. Ok, vezérlőpulton megcsinálom, restart.
Indítanám az installt, mire kiírja, hogy egy driver már van a rendszerben, szedjem ki. Hát mondom hogy a p_csába, mikor most szedtem le. Vezérlőpult megint... hát ott van a beállításikonja, mielőtt még belépnék programok eltávolítása menübe...
Persze ha kattintok rá, már nem csinál semmit...
Mondom, akkor legalább az új drivert hagy tegyem vissza. Elindítom, üres képernyőn megy a csík... és már 10 perce megállt félúton...
G_CI DÜHÖS VAGYOK MOST!

még mázli, hogy a melóhoz nem létszükséglet... bár asszem most szóltam el magam.

ps.: (az hogy milyen gagyi új arculatot terveztek a wacomnak, az meg már csak hab a tortán)

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#795) Wilika


Wilika
aktív tag

*sóhaj*
– Mit tanultunk ma gyerekek?
– Minden nap csináljunk rendszervisszaállításipontot.
– Úgyvangyerekek!
– És mit csinálunk, ha rossz egy driver?
– Örülünk, hogy legalább annyira működik, amennyire.
– Ügyesek vagytok.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#796) tibi72


tibi72
aktív tag

Sziasztok van két táblám ELADÓ!
WACOM BAMBOO WIDE A6 (fekete) IrÁr:20eFt
WACOM BAMBOO WIDE A5 medium (fehér) IrÁr45eFt
'1 hónaposak" Érd.30/425 1279 :))

(#797) FazekasLaci válasza Wilika (#795) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Wilika,

megpróbálok segíteni neked, de előtte egy jótanács mindenkinek: ha jól működik a régi driver, felesleges újra frissíteni, mert az max elronthatja, sok újat ritkán tesznek bele és azt a Wacom.eu driver oldalán minden drivernél úgyis külön jelzik, ha funkcióbeli a fejlesztés. RC jelzésű drivert meg csak akkor, ha tényleg nagy a gáz, mivel az még csak Release Candidate, vagyis fejlesztés alatt álló változat.

A drivert kezdetben a Vezérlőpult - Programok hozzáadása és eltávolítása menüből lehet megtenni, de ez csak a kezdet.... sajnos sok gépen fent maradnak fájlok ilyen-olyan Windows biztonsági tiltásokból, stb, amiket aztán kézzel esetleg el kell távolítani ahhoz, hogy a régi driver úgy menjen vissza, hogy ne az új esetlegesen rossz DLL-jeit használja (ugyanis, ha eltávolítani nem tudta, akkor felül sem fogja írni az újjal, ebből eredhet a probléma).

Megoldás: a gyári eltávolítás után javasolt ellenőrizni, hogy a fájlrendszerben maradt-e Wacom hivatkozású fájl. Néhány biztos lesz nálad is. Keress rá a fájlkereső eszközzel a Wacom és a tablet szavakra. Ha találtál találatot, nézd meg, hol vannak, aztán lehet törölni, ha olyan. Ahol szerintem biztosan lesz, az a Windows/System32/drivers/ mappa, meg az eredeti programkönyvtárában is találhatsz még valamit (nálam C:\Program Files). De ezen kívül még néhány Windows könyvtárban is lehet, drivertől és táblatípustól függően. Ha törölted őket, akkor ürítsd ki a Windows kukád is, nehogy ott benne maradjon. Majd restart és ha mindent jól csináltál, akkor nem marad semmi.

Ha ez sem oldja meg, akkor bele kell nézni a Windows Registrybe, de ezt már csak azoknak ajánlom, akik gyakorlottak a Windows karbantartásban, mert ha itt valamit valaki rosszul töröl, a teljes gépe összeomolhat!

Ha a fentiek nem segítettek, akkor nyugodtan küldj nekem egy levelet, mert hivatalos Wacom partnerként mi adunk terméktámogatást, szóval előzetes egyeztetés után meg tudjuk nézni akár a gépedet is ha kell.

Mellesleg a sima driver uninstall után nekem ilyen fájlok maradtak a gépemen (mivel nálam a Intuos, Cintiq és Bamboo is megfordul, nem tudom pontosan, melyik melyikhez tartozik, így eltérések lehetnek nálad):
wacommousefilter.sys
wacomvhid.sys
WacomVKHid.sys
ezek a system32\drivers mappában,
wacomopen.sys a Driver Cache\i386\sp2.cab mappában
Aztán egy csomó fájl a C:\Program Files\Tablet könyvtárban komplett alkönyvtárakkal.

Várom a választ, hogy sikerült-e megoldani :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#798) Wilika válasza FazekasLaci (#797) üzenetére


Wilika
aktív tag

Áhh, köszi, De mint írtam, hálistennek a visszaállítás megoldotta minden problémám. Azóta nem is nyúltam ilyen szándékkal a rendszerhez. :)
Eleve az újabb driver volt rajta, mert részről, installáláskor az volt könnyebben elérhető, részről pedig ugye gondolnám, hogy a szofverfrissítés azért van, hogy valami szebbjobbokosabb legyen. :)

De mondom, a rendszer visszaállítás nagyisten. :)
De köszönöm a segítséged. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#799) FazekasLaci válasza Wilika (#798) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Semmi gond :)
Biztosan lesznek - nem fórumozó, csak olvasgató Wacomosok, akiknek segített az infó....

OFF:
Egyébként egy kérdés a rendszervisszaállítással kapcsolatban:
- mivel iszonyú nagy anyagok mozognak nap, mint nap nálam, nem mertem még használni, pedig sokszor jó lett volna... Azt írja a progi, hogy a visszaállításnál a leveleim, mentett dokumentumaim, stb. mind elszállnak a korábbi állapotra. Ez tényleg igaz?
Vagy csak, ami a Documents és az Outlook alatt van? Kicsit nagy a vinyóm egy próbához :D

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#800) Dexter68 válasza FazekasLaci (#799) üzenetére


Dexter68
addikt

Az .exe és a .dll fájlok tuti, hogy visszaállnak. Külön lehet állítani, hogy mely meghajtókat figyelje a szolgáltatás. Én csak annál engedélyeztem, ahol a programokat tartom [C:]. A többinél, ahol a doksik, melók, levelek, archiv, stb. van, ott pedig tiltva vagyon. Így nem szopatom magam fölöslegesen, ha visszaállítok.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.