Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) FazekasLaci válasza szilvibank (#488) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Matematikai képleteket a Word képletbeszúrásával tudsz készíteni, ha az jó egyetemi szintű képletekre, akkor jó lesz szerintem nektek is :)

Ha nem megfelelő, erre keress rá a google-ban:
"equation editor software"
Erre kijönnek a profibbnál profibb párezer forintos szoftverek.

Digitalizáló táblával lehet képleteket bevinni, de nem érdemes, mert nem lesz olyan szép, mintha képletszerkesztővel csinálnád.

Ha olcsó, de profi digitalizáló tábla kell, ami megbízható és jó, akkor vegyél Wacom Bamboo-t. 17.500 Ft+ÁFA.
Bővebb részletek itt:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/A6-wide/bamboo-tolleger.html ([link])

Ha pedig olyan monitort keresel, amire rajzolni tudsz és az asztalon fekszik a monitor, akkor a Cintiq 12 digitális monitor tábla az, ami erre megoldást nyújt. De kapaszkodj meg, 260.000 Ft+ÁFA! Tehát érdemes átgondolni, hogy valóban kell-e ilyen, ha igen, szólj, előzetesen tudunk egy bemutatót szervezni!
A Cintiq 12-ről bővebb részletek itt:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/cintiq-12-interaktiv-monitor.html ([L:http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/cintiq-12-interaktiv-monitor.html][/L])

Valami kérdésed van, hívj a 70/932-6656-on.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#502) FazekasLaci válasza rii (#486) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Wacom drivert erről a hivatalos oldalról tudsz letölteni:
http://www.wacom.eu/int/downloads/driver/index.asp?lang=en&pid=29
([link])

Amit fontos tudni: Az Intuos3 driver meghajtja az Intuos2 és Intuos1 táblákat is, meg még sok minden mást is! Okosan válaszd ki az oprendszert és olvasd el, melyik driver lenne neked a megfelelő (ez pl. MAC-eseknél fontos, mert az új MAC OS X driver például egy régebbi Tiger-en nem megy, ahhoz a verziójához kompatibilis drivert kell letölteni. Az ugyanúgy megtalálható a fenti oldalon, csak lefele kell kicsit tekerni az oldalt és elolvasni, melyik verzióhoz készült a driver :D Windows alatt ilyen probléma hála istennek nincs.

Ha nem megy, vagy nem tudod, Neked melyik a jó, akkor dobj egy mailt és átküldöm csatolt fájlban a drivert! Levél: fazekas@grasshopper.hu

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#503) FazekasLaci válasza empT (#491) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Teljesen mindegy hogy milyen USB-s vagy soros a táblád, az csak a csatoló szempontjából fontos. Az összes progi támogatni fogja, de ha gondolod, akkor behozhatjátok hozzánk előre megbeszélt időpontban és leteszteljük Neked.

Amit azonban tudnod kell: a Wacom már nem szervizeli az Intuos1 és az előtti táblákat, így alkatrészt sem tudunk hozzá szerezni, ha valami gond van! Ez fizikailag azt jelenti, hogy ha megsérül a tábla energiaellátásáért felelős külső vezetéke egy áramingadozás, stb. miatt, akkor sajnos annyi a táblának is, nem lesz hozzá alkatrész, hacsak nem szerzel be egy hasonló táblát vagy alkatrészt a vateráról vagy az ebay-ről....

A másik: az Intuos A3 elég nagy. Tényleg szükséged van egy ekkora táblára? Mert ez kb. 30"-os monitoroknál jó, vagy CAD-es munkáknál. Egyébként általában elég egy A5 vagy A4 (22"-os méretig...)

Az új Intuos3-ak már jóval többet tudnak az Intuos1-nél, arról nem is beszélve, hogy a soros porton keresztül a tábla kommunikációja is lassabb lesz, mint USB-n. Photoshop alatt lehet, hogy pl. a köröket "kikockázza" majd a lassú adatátvitel miatt...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#504) empT válasza FazekasLaci (#503) üzenetére


empT
csendes tag

Köszi a segítséget mindenkitől :)
Akkor vissza is térnék az előtte levő kérdésemre, hogy létezik-e Bamboo black-ből A5?Mert igazából ilyet szeretnék,de neten nem találtam csak a fehéret,ami viszont drágább,de semmivel nem tud többet.

(#505) rii válasza FazekasLaci (#502) üzenetére


rii
nagyúr

köszi a linket
szerencsére nekem is sikerült gyorsan találnom valamit még vasárnap ;-)

használt ceruzát lehet szerezni valahonnan?
vagy nem éri meg?
inkább újat?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#506) stiggy


stiggy
tag

Sziasztok!

Monitor és rajztábla vásárlás előtt állok. A kérdésem az lenne, hogy láttam korábban már többen is írták, hogy a tábla ajánlott mérete függ a monitor méreteitől. Miért érdemes nagyobb táblát venni nagyobb monitorhoz? - lehet hülye kérdés. Vagy számít-e ez egyáltalán ha csak rajzolásra és képeditálásra használnám? :F

Én egy 20"-os dell és egy 22"-os Iiyama monitor között gondolkodom, ezekhez túl kicsi lenne egy A6 wide bamboo? Sajnos nagyobbra nem igazán van keret, de ha tényleg érdemes nagyobba fektetni, akkor még össze tudom kuporgatni a rávalót. :)

Köszi a válaszokat előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#507) FazekasLaci válasza stiggy (#506) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Neccesen kicsi a méret. Vedd meg a monitort és felajánlok Neked egy olyat, hogy kapsz kölcsönbe egy A6 Bamboot és kipróbálod, hogy jó-e Neked. Egy A5 jobb lenne, vagy ha van egy kis pénz, erre az ideális már az A4-es. De ha már A5-ben vagy efölött gondolkozol akkor inkább Intuos3 az alábbi két indok miatt:
- ha majd később nagyobbra akarod cserélni, akkor könnyebben tudod eladni.
- jobban bírja a strapát, így akár 5-8 évig is gond nélkül fogod használni.

Ha valami kérdésed van, vagy érdekel az ajánlat, szeretnéd kipróbálni a táblát, privátba írj.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#508) FazekasLaci válasza rii (#505) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A tollat ki kell próbálni vásárlás előtt. Ha jól működik, akkor nincs gond, nem fog elromlani attól, hogy használt.

A driverben van egy diagnostic rész, ott ellenőrizd a nyomásérzékenységet és a dőlésérzékenységet. A tollak gumiját elméletileg lehet cserélni (nem szokták), Intuos2 felett tudunk szállítani, a Graphire, Bamboo tollakat egyben lehet csak cserélni (kivétel a hegy). Új tollakra árat itt találsz:
http://www.grasshopper.hu/dtc/wacom/digitalis-tabla/kiegeszitok/ [link]
Tudd viszont, hogy a tollak csak a saját táblájukkal mennek, tehát ha egy régebbi Intuos-od van, akkor más tollat kell venned!

Ha megadod a táblád pontos típusát, megmondom, hogy van-e hozzá új toll, és mennyibe kerül. A régi tollakat csak táblával együtt fogják eladni, mivel a tábla toll nélkül nem használható :D Vagy... ha valaki régen több tollat vett a táblájához, akkor esetleg az ebay-en tudsz találni olcsóbb tollat, dehát az nagyon lutri, mert előre nem tudod kipróbálni...

Graphire, Bamboo tollak kb. 8000-től, Intuos-ok kb. 23.000-től kaphatóak...Ezek nettó árak.

Valami speckó kérdésed van még, privátban írhatsz.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#509) FazekasLaci válasza empT (#504) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Amerikában igen, Európában az A5-ös Bamboo csak tejfehér színben kerül forgalmazásra.

Egyébként elég szép, olyan Apple-ös.

A5-ben nagyon ütősen szép az Intuos3 alapmodellje, az ezüstös, a Special Edition pedig feketés színű.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#510) fluiid


fluiid
csendes tag

Sziasztok, egy kérdés:

Kapok usából egy 12WX-et, és érdekelne, nem lesz-e gondom vajon a hálózati kábelezéssel? Ott 110W van asszem meg másfajta aljzat. Lehet vajon a táblához európai villanyáramot használni?

köszi :R

Que?

(#511) rii válasza FazekasLaci (#508) üzenetére


rii
nagyúr

az a helyzet, hogy kölcsönadtam havercsajnak az intous 2-es táblámat, és valami kicsike is elég lenne itthon bohóckodni, firkászolni nagy ritkán

vaterán láttam egy ILYET és emiatt kérdeztem, hogy használtan lehet-e tollat venni .... mert itt írják is, hogy nem jó a toll...

a COM portos táblák tényleg lassak lehetnek?
érezhetôen?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#512) fluiid válasza rii (#511) üzenetére


fluiid
csendes tag

nekem volt com-os A4oversize Intuosom, teljesen gyors volt...

Que?

(#513) FireShadow


FireShadow
senior tag

hali

tudom h nem csucsminöseg meg hasonlok de vettem egy a5ös méretü trustot
az a problemam hogy ha nem mozgatom a tollat akkor elteleportál a kurzor oda ahova egérrel mozgattam utoljara vagy valaholva bal felülre. oylan mintha egy kicsit mozgatnám az egeremet és közben a tollat is és nem tudna eldönteni hogy hova rakja. mit csinaljak hogy ne igy legyen? nem rossz az egerem optikája azt tudom szoval nem minirezgések miatt kerül vissza a kurzor.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#514) FazekasLaci válasza fluiid (#510) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Ott 110V van. Elméletileg meg kellene nézned az amerikai specifikációját, merthogy nálunk kétszeres a terhelés (230V), ami nem megfelelő kábelezéssel a gép végét jelentheti. Meg kell kérdezni a kintiektől, hogy az európai hálózati terhelést is bírni fogja-e. Valószínűleg más az akksi csatlakozás is, mivel más terhelést kell elviselnie, ezt pedig Európában külön kiegészítőként nem lehet jelenleg vásárolni, legalábbis mi nem tudunk róla.

Ha teljesen amerikai használatra tervezték, akkor egy későbbi esetleges európai javítás is problémát jelenthet, bár ezt nem nagyon hiszem.

Ha hivatalosan hozatod be, akkor a termékre, mivel japán, vámot és ÁFÁ-t is kell fizetni a vámon. Táskában egy külföldi könnyen be tudja hozni, egy magyarnál necces, mert ha nincs kiviteli papírja, akkor egy ellenőrzésnél a vámos lekapcsolhatja és ha nem tudja igazolni az európai beszerzést, rászámolják a vámot és az áfát. Postai vagy futárszolgálati küldésnél, ha magyar a címzett, automatikusan számolj vámot és ÁFÁ-t!

Nálunk egy ilyen monitor 260e Ft+ÁFA 3 év magyarországi garanciával

Itt tudsz olvasni róla bővebben:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/cintiq-12-interaktiv-monitor.html [link]

Valami kérdésed van, szólj!

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#515) FazekasLaci válasza FireShadow (#513) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A válasz egyszerű. A tábla abszolút pozícionálást jelent, ami azt jelenti, hogy a képernyőn a kurzor oda ugrik, ahol a tollat érzékeli a táblán. Vagyis, ha a jobb alsó sarokba rakod a táblán, a monitor jobb alsó sarkába fog ugrani...

Valószínűleg emlékszik az egér utolsó pozíciójára is, ez zavarhatja meg...

Egyszerre a kettőt elég nehéz használni, mivel mindkettő ugyanazt akarja mozgatni a képernyőn. Az a szerkezet jön ki győztesen az ilyenből, amelyiknek gyorsabb a válaszadási ideje. Pl. Wacom esetén egy egér esélytelen lenne a tollal szemben :D A Trustod nem ismerem, de feltételezem, hogy jó az egered, és ezért akad össze a kettő. Wacomnál ilyen nincs.

Esetleg, ha privátban megírod, hogy mennyiért vetted, meg tudjuk nézni, hogy be tudjuk-e valamilyen szinten számolni egy Wacomba. Nekünk sem rossz, ha a konkurenciáról valaki átáll :D Mondjuk egy A5-ös Bamboo 40e + ÁFA körül mozog....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#516) FazekasLaci válasza fluiid (#510) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A CIntiq 12-höz még egy extra infó.

Megkérdeztem az amerikai központunkat. Azt mondták, hogy elméletileg nem lesz vele problémád és európai hálózaton is fog működni.

Power supply input: 100-240 VAC 50-60 Hz
Ez lefedi a teljes hálózatot. Okosak ezek a japánok :D

A gari problémája miatt átgondolandó, hogy érdemes-e behozatni. Itthon bármelyik vállalkozás (melyik családban nincs vállalkozó?) el tudja számolni és az ÁFÁ-t visszaigényelni, ha ÁFA-körös... A behozatallal kapcsolatos vámmizéria továbbra is fennáll...

Mi, mint hivatalos Wacom partner magyarországi garival adjuk.

Ja, és mielőtt döntenél, nézd meg, hogy a videócsatlakozót tudja-e fogadni a géped! A DVI csatlakozó a fontosabb, mert az gyorsabb adatforgalmat biztosít!

Graphics input: Analog RGB (HD 15pin) or digital DVI (29 pin)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#517) FazekasLaci válasza rii (#511) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

22.000 Ft+ÁFÁ-ért tudok neked új tollat adni hozzá, amivel garantáltan működni fog, ha a tábla nem hibás.

Ha kell, írj ide: fazekas@grasshopper.hu

Én a helyedben vennék egy A6-os Intuos3-at.... Az elég kicsike, de nagyon profi, kétszer akkora felbontású, mint az Intuos2 és vannak egyéb extrái is. Itt olvashatsz róla:

http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/intuos3-a6-wide-szelesvasznu-monitorokhoz-tolleger.html [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#518) fluiid válasza FazekasLaci (#514) üzenetére


fluiid
csendes tag

Szia, köszi a választ.

Ezt írja az amcsi specifikáció:

Power supply input: 100-240 VAC 50-60 Hz
Power supply output: 12 VDC 3.3A

Szóval elméletileg a terheléssel nem lehet gond. Azt meg tudod mondani, hogy milyen akksi csatlakozás van az európain? Bocs hogy ennyire a kintire pályázok, de most tényleg lehetőségem van erre, és hát elég jelentős az árkülönbség. (Tényleg, miért?)

:R

Que?

(#519) fluiid válasza FazekasLaci (#516) üzenetére


fluiid
csendes tag

Oh megelőztél :D Szóval a fesszel nem lesz gond, már csak az aljzat különbsége a problémás. Az akksiba sima pc-s tápkábel megy az európainál?

(Garival meg nem lesz gondom, van kinti ismerősöm...)

Köszi!

Que?

(#520) stiggy


stiggy
tag

Köszönöm a lehetőséget, majd lehet felkereslek ezügyben. :R A monitorrok közt is vacilálok még. :)

Gondolom, hogy egy nagyobb tábla opcionálisabb lenne egy nagyobb monitorhoz. A probléma az, hogy egyetemistaként nem engedhetek meg magamnak egy intuosot, főleg nem A5-ötöset.: :O

Ha valóban ennyire számít a méret, lehet inkább egy genius mousepen 8×6 lesz belőle, nagyon nagy szájhuzogatással... :U

(#521) FireShadow


FireShadow
senior tag

hátgyerekek trustot soha.
[link]
-a vonalakat vonalzó mellett húztam és mégis hullámosak.
-jobbfelül: a köröket gyorsan, valamint a középsőt lassan húztam, láthatóan recés.
-lejjebb: gyorsan és lassan körrajzolás, kékkel ugyanez csak az egeremmel (logitech mx1000). recésebb a toll vonala mint az egéré.
-aztán írtam vele, néha egyböl max nyomást érez azért indult a W vastaggal :Y
-lent kék háttérrel egérrel probaltam irni hát az olyan amilyen
-jobbra még pár vonal

hiper citromdíj :W
most intézem a bamboo-mat :K

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#522) FazekasLaci válasza fluiid (#519) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

99%, hogy nem lesz gondod az amerikai Cintiq 12-vel. Az aljzat sem lesz problémás, az alapcsomagban van háromlábú és kétlábú csatlakozó is így biztos, hogy be tudod dugni az áramhálózatba. A számítógép felé meg hát tudod, hogy szabványok a csatlakozók :)

Az árról: az európai árazása más a gyártónak. Amerikában nagyon erős a verseny, az EU-ban nem. Sajnos én úgy vélem, a gyártók az európaiakon akarják megkeresni azt a nyereséget, amit az amerikai piaci verseny miatt elvesztenek, nézz csak meg néhány szoftvergyártó amerikai árát és a magyart, vagy néhány elektronikai cuccot... Dehát tudod miről beszélek... Nem a kereskedők ilyenek, a gyártó diktál sajnos... (kivéve a multiknál... de az meg megint más tészta, arról tudnék mesélni, ott mi megy...)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#523) FazekasLaci válasza stiggy (#520) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Bamboo A5 van még. De próbáld ki feltétlenül a Geniust és a Bamboot is, mielőtt döntenél, mert drága mulatság két szerkezetet beszerezni, ha nem válik be :D

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#524) rii válasza FireShadow (#521) üzenetére


rii
nagyúr

nekem is volt trust-om annó, de 2 hét után leesett a monitor tetjéről éllel az asztalra, és ez megölte (: szerencsére HDD-re 1:1 becserélték (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#525) fluiid válasza FazekasLaci (#522) üzenetére


fluiid
csendes tag

Köszönöm a segítségedet és a válaszokat. (Az inking pen amúgy a barátnőm bamboojához lenne, nem a Cintiq-hez ;)

Üdv

[ Szerkesztve ]

Que?

(#526) FazekasLaci válasza fluiid (#525) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Bamboo-hoz nincs inking pen, az Intuos Inking Pen csak az Intuos-on működik...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#527) FireShadow


FireShadow
senior tag

lehet már látni a hegyén hogy egyik irányba le van használva egy picit. mondjuk miota megvan azzal tolom csak kiv vok nekem mikor kopik ki.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#528) FazekasLaci válasza FireShadow (#527) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Driverben állítsd be a nyomásérzékenységet a kezedhez! Lehet, hogy túl alacsonyan van Neked alapértelmezésben és ezért erősebben kell nyomnod, hogy a számodra észrevehető erősebb nyomásokat jobban kihozd. Ez első használatoknál természetes, hiszen még nem szokott hozzá a kezed.

Annyi még lényeges, hogy az a pici kopás semmit nem jelent, mert be kell a kezedhez mindenképpen kopnia, hiszen mindig ugyanúgy tartod majd a tollat. Hosszabb távon ez viszont nem lesz ilyen látványos, mivel most még nézegeted :D Ez pont ugyanolyan, mint az új autógumikon azok a bizonyos "szőröcskék", amik új korukban még érintetlenül rajta vannak a gumin. :D A satírozásnál kell nagyon odafigyelni a helyes nyomásérzékenység beállítására, mert ugye tudjuk, hogy azzal biza egy rendes ceruzát is jól ki lehet hegyezni :D és ha túl hegyes a ceruza hegye, akkor megkarcolhatja a tábla felületét. Ami ugyan a működésben nem jelent gondot, de esztétikailag azért nem túl jó.

Arra mindenképpen figyelj, hogy ne hagyd elkopni addig, amíg egy csipesszel sem tudod már kibányászni, mert 5 db hegy kb. 2400 Ft+ÁFA összesen, vagyis nem megfizethetetlen. Ilyenkor gondolj arra, hogy más - nem Wacom - táblákhoz hegyet szinte lehetetlen beszerezni, vagyis itt jön vissza igazán a Wacomba tett befektetésed, hogy nem dobod ki a komplett táblát :D

Bamboo táblához majd ezt a hegyet kell rendelned, de szerintem ez az első év vége előtt nem valószínű, hogy kell, aztán néhány évre el leszel látva hegyekkel, mivel csomagonként 5 db hegy van :D
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/kiegeszito/bamboo-tollhegy [link]

Ha van valami kérdésed, nyugodtan szólj, vagy írj privátba. Mivel új a táblád, néhány hónap múlva meglátogathatsz minket, ránézünk a tollad hegyére (addig biztos nem koptatod el nagyon) és megmondjuk, hogy kb. még mennyi ideig fogod tudni a hegyet használni, így könnyen tudsz majd kalkulálni.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#529) FireShadow válasza FazekasLaci (#528) üzenetére


FireShadow
senior tag

igazából kicsit remeg a kezem vagyénnemtom de hullámos vonalakat huzok. de nem a tábla miatt volt mert grafikus haverom megoldja ugyanazt a táblámon szoval bennem van a hiba. ha rányomom kicsit határozottabban akkor jo a vonalam. amugy kb minimumon van az érzékenység szoval épphogy rárakom már rajzol. és a levegöben navigálok vele aztán ha lerakom az már kattintás. vagy nem így szokás? mikor nyomom le és a levegöböl leszáll a táblára akkor kicsit remeg a kurzor gondolom termeszetes mert nem lehet tökeletesen egyenesen levinni a levegöböl csak itt gondolkoztam el hogy van aki egér mozgatast-navigalast is ugy végzi hogy végig a táblán van a toll hmhm.

amúgy hogy müködik? mert vicces hogy a tollban van a gomb meg a nyomásérzékelő és mégsincs benne elem:) a tábla egy mágneses tér vagy mi? egy csoda amugy számomra:)

ja mégvalami ha egy papirt rakok a toll alá hogy a felület más legyen az jobban koptatja? nemmintha probléma lenne a tábla felülettel csak kiprobaltam.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#530) FazekasLaci válasza FireShadow (#529) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Légy türelmes, szokd az új táblát és hidd el, egy-két hét múlva már nem lesz probléma, mert megszokod :)

A tábla hihetetlen csodálatos módon működik vezeték és elem nélkül :D Úgy hívják, hogy elektromágneses rezonancia. Ennek egyik úttörője az a Tesla volt, akiről ma este az RTL-en a XXI. század c. műsorban láthattok összeállítást. Mindenkinek javaslom...

Küldtem Neked privátban egy kicsit bővebbet, a technikai részletekkel ugyanis nem akartam terhelni a fórumot ;)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#531) FazekasLaci válasza FireShadow (#529) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

"ja mégvalami ha egy papirt rakok a toll alá hogy a felület más legyen az jobban koptatja? nemmintha probléma lenne a tábla felülettel csak kiprobaltam."

Bocsi, erre elfelejtettem válaszolni:
- a tollhegy a súrlódástól kopik. Ezért értelemszerűen másként fog kopni, ha aláteszel valamit, különösen, ha az egy dörzspapír, vagy valami kemény papír :D De ne félj ettől, mert sokat bírnak ezek a táblák és tollak, a tollhegy meg filléres dolog...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#532) DeltaPower válasza FazekasLaci (#528) üzenetére


DeltaPower
őstag

bamboo egér 11k :Y ennyiért razer vagy komolyabb logitech is van.

egy kalligráf tollas intuost viszont kipróbálnék. vagy festékszórósat :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#533) beni3d


beni3d
aktív tag

sziasztok!
ballagásomra megkapom apám (dexter68) trust 1200-v2 tábláját! mivel ő most vett magának egy wacomot, ezt nekem -fogja- ajándékozta.Tök jól műkszik, kezdem megszokni, de maya 3d-hez nem valami csúcs...mondjuk nem is arra van kitalálva.( én még jedi knight jedi academy-hez is kipróbáltam... elég fura élmény mit mondjak)
a beállítható gombok közül csak a control panelt, meg a saját magam által beállított corel paintert használom.az egeret kevésbé használom, mert nem a legkényelmesebb...(nekem egy microshoft wheel mouse optical 3000ft-s egerem van, és bárhogy is próbálkoztam más egérre nem tok átszokni...mi lesz, ha egyszer tönkremegy????)
tudom ezt a táblát ajánlani mindenkinek!!!

(#534) chop


chop
őstag

Tudja valaki, hogy hol lehet kikapcsolni a Kepernyo-billentyuzetet? Megorjit, ott van loginnal, ott vna MSN-nel, ott van mindenhol..:(

(#535) chop válasza chop (#534) üzenetére


chop
őstag

UP

(#536) FireShadow válasza chop (#534) üzenetére


FireShadow
senior tag

vista? nekem egy idöben bejött minden szöveges irható mezőnél de bállitottam hogy ora mellett legyen oszt akkor jöjjön elö ha megnyomom.. vezerlöpult es iylen tabletpc, pen/tabled device properties helyeken keresgelj. vagy kellékek kisegitö lhetösegek elinditod rendesen es vannak neki beállitásai es talan ott.

amugy mar teljesen megszokttam, bártabbak avonalak és észrese veszem hogy nem az egeret használom. kiforrt a kéztartás és nem is fáj a csuklom :) csak a hegye kopik de nem érdekel majd keritek ujat nem pénz most emiatt nemfogom nem-egérként meg kevésbé használni.

egy kérdés, mágneses tere vanneki szóval ne rakjak rá (miert is raknék) bankkártyát?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#537) KinderBalu


KinderBalu
csendes tag

csatlakoztam a wacom bamboo-sok táborához! Imádom ezt a cuccot..élmény vele dolgozni. Ezt nagyon összerakták!! ja és egyáltalán nem kicsi az A6...pedig féltem tőle:)

(#538) Dexter68 válasza chop (#534) üzenetére


Dexter68
addikt

megoldás itt
„Megnyitod a panelt > Eszkozok > Beallitasok > Megnyitas ful > Beviteli panel fulenek megjelenitese
Kiveszed a pipat es halleluja!”

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#539) chop válasza Dexter68 (#538) üzenetére


chop
őstag

Igen, ezt en irtam!:D

Nezd csak meg a nicket!:)

(#540) Dexter68 válasza chop (#539) üzenetére


Dexter68
addikt

:C Sorry... viszont legalább már itt is olvasható.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#541) FireShadow válasza KinderBalu (#537) üzenetére


FireShadow
senior tag

neha eltünik a nyomásérzékenység vagy átalakul egér módba :S szoftveres eredetü probéma elvileg a winamp-photoshop páros okozza de nem tuti.. valakinek ilyen baja?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#542) Dexter68 válasza FazekasLaci (#531) üzenetére


Dexter68
addikt

Látom, Te nagy májer vagy a témában... külön jópont, hogy nem csak eladni akarsz, hanem lelkesen supportolsz is.
Szóval van az intuossal egy mizéria, miszerint a tollra időnként nem reagál, de ha ilyenkor az ember fordít egyet a tollon és meglóbálja a radírt a tábla fölött, akkor helyreáll a rend.
A Wacom fórumán is mintha erről lenne szó, de hézagos angol műveltségem miatt nem látom a megoldást. Tudsz erről valamit?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#543) troszka válasza Dexter68 (#542) üzenetére


troszka
csendes tag

Heló,
nekem egy intuos3 A5 táblám van, ezzel 7db "speed-drawing" videó elkészítése alatt semmi gond nem volt. 15-20mm-ről már nagyon pontosan érzékeli a tollat, jól el lehet vele kezdeni az első vonást.

Akit érdekel azzal megosztom egy Genius G-Pen F610-el való találkozásom tapasztalatit. Nem fikázni akarom, tudom, hogy más árfekvés/kategória.
Ez a tábla jóval közelebbről érzékeli csak a tollat, kicsit természetellenes fogást igényel. Maga a toll hegye nyomásra 1-1.5mm-t jár be-ki (wacomnál ez 1-2 tized ha van), ami egy grafit ceruzától elég idegen jelenség. Ennél fogva nagy dőlésnél még nehezebben jár a hegy, megfeszül (az más kérdés, hogy dőlést nem érzékel, attól még lehet úgy fogni). Van ezen a G-Pen F610-en egy fólia ami alá be lehet tenni a másolandó papírlapokat. Ez a fólia nagyon puha anyagból készült, a tol nagyon nehezen csúszik rajta, és fel is szántja egy-két határozottabb mozdulatra. Egy CD lemezen rajzolva viszont teljesen jó volt, valami kemény lapot rá kell tenni az egész táblára és sokat közeledik a wacomhoz :)
Valószínűleg hozzá lehet ehhez a táblához is szokni, de nekem a wacom után nagyon "érdekes" volt. Windowsban klikkelgetni, körberajzoláshoz, maszkoláshoz tökéletes lehet.

(#544) Lipazzz


Lipazzz
csendes tag

Genius vagy Wacom?

[P][/P]A jó ég tudja. Mindenesetre van egy frissen vett Genius MousePen 8 X 6-os táblám. Szép és jó a csomagolása... :-/ Nagyon tetszik rajta a sok HotKeys.
A többek által gagyiként leírt műanyag toll valóban gagyi hatású és műanyag, de igazából megszokható. Valamint az, hogy elem van benne (a toll közepén) engem egyáltalán nem zavar, nem farnehéz. De ha az is lenne, akkor sem lenne gond, mert még csak nem is nehéz, és szép nagy kezem van, amiben ez a toll egy kis "csöppség".
Az egér is kiváló ergonómiailag, szintén elemmel működik.
A tábla is jó anyagminőségű, igazából A5 méretű lap simán a fólia alá fér.

Egy gondom van csak. HOGY AMIÓTA MEGÉRKEZETT, MÉG NEM TUDTAM HASZNÁLNI.

[P][/P]Mert ez a kedves jószág nem akar világért sem normálisan működni az én gépemben. Plug 'n' play, elvileg még driver nélkül is menne. De ez a hozzáadott CD-n lévő driverrel is töketlenkedik, meg a netről letöltöttel is.
-Windows XP Professional
-2200 Mhz
-1Gb ram
-NVIDIA grafikus kártya 64Mb rammal
Elvileg ennyi elég kell hogy legyen az üdvösséghez, de nem...

[P][/P]Másik dolog, hogy apám régi gépére telepítve meg épphogy semmi gondja. Az egy Dell Optiplex G150, ami nem egy ilyen erőmasina. Az épphogy semmi gondja azt jelenti, hogy ha nem mozgatom a tollat, akkor kicsit ugrál/remeg. Egy adott ponton ahogy megállítom, pont annyit remeg, hogy pl. egy ablak bezárásánál el kell találni jó ütemben, mikor nyomsz rá; mert vagy bezárod, vagy teljes képernyős ablakot csinálsz belőle ( mert ugye a minimalizálás-teljesképernyő-bezárás gombok egymás mellett vannak.) Ekkora a "kilengése". Ezen kívűl amit még tapasztaltam Photoshopban, hogy ha vonalat rajzolok, és nem gyökkettővel mozgatom a tollat a tábla felett, akkor sokszor szakadás keletkezik a vonalban, kihagy részeket. Ez elég idegesítő. Pedig nem rángatom, csak egyenletes sebességgel húzom, kicsit lassabban, mint normál rajzoláskor. Gyökkettővel mozgatva meg ugye remegni kezd.)
[P][/P]Egyébként ezen a számítógépen ha a tábla fölé tartom a tollat, nagyjából 0,5-1 cm-rel felette már érzékeli azt és a kurzor mozog. Egeret is érzékeli ugyanígy. Ha a tollat nem enyhén bedöntve, hanem függőlegesen (táblára merőlegesen) tartom, akkor is érzékeli.

[P][/P]Na de ez nem megoldás, hogy apámat saját gépétől elzavarom és ott is szenvedek vele... mi lesz az én számítógépemmel?? Azon a tünetek:
Rádugom, felismeri a Windows, ez OK.
[P][/P]Egérrel próbálom a kurzort mozgatni, meg se nyikkan, néha arrébb ugrik fél képernyőt.
Tollal próbálom mozgatni, hol megy, de leginkább hol NEM megy, nem mozog. Mintha nem is érzékelné. Ha a tollat elfektetem vízszintesen a táblán és nem is a toll hegye ér hozzá, hanem a tollhegy felett kiszélesedő, domborodó burkolat, amit fogsz, na akkor hajlandó érzékelni. De legalább nem remeg (nem vígasz, most kicsit kaparom az arcom kínos nevetés közepette).
[P][/P]Próbáltam telepíteni az adott CD-vel, ott leírtak alapján. Próbáltam telepíteni a netről szedett driverrel. Próbáltam driver nélkül. Próbáltam úgy, hogy a normál egeret kiiktattam, hátha az zavarja. Próbáltam úgy is, hogy minden mágneses cuccot, és a Wi-Fi-t is kiiktattam a környezetből. Próbáltam úgy is, hogy újratelepítettem a Windows-t, hátha azon akad össze valami másik driverrel.

Nem, nem, nem sikerül.

[P][/P]Most itt állok, mint vőlegény szerszáma nélkül a lakodalomban. Ismét egérrel csinálhatom meg határidős rajzmunkámat.
Dobjam ki ezt a 13000 HUF-os ketyerét, vagy tudtok jobb megoldást?
Holnap kipróbálom munkahelyemen is és barátnőm laptopján is.

Ha nem megy, akkor mit csináljak? Legvégső esetben nagyon frankón kacsázik a horgásztavon, ha erősen és jó szögben dobom.

Egyéb ötletetek van?

Köszi,
Lipazzz

Nem a szándék, hanem a fontos.

(#545) ZéZé@PH válasza Lipazzz (#544) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

A toll és az egér is csak az első kattintás után érzékel.
Nekem netes driverrel tökéletesen megy Vista x64-en.
Bekalibráltad a táblát?
Illetve azt tudom még elképzelni hogy a hátsó usb-k egyikébe van bedugva és ott a táp bezavarhat. Elölre kivezetett USB-n használd ha teheted.
Driver nélkül nekem nem volt nyomásérzékenység.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#546) stephan0s_ válasza Lipazzz (#544) üzenetére


stephan0s_
csendes tag

Nem tudok megoldást a problémára, de hiába magyarázzuk itt, hogy Wacomot kell venni? A többi szar, és kész. Ez egy ilyen piac, egyszereplős, hiába van még pár gyártó. Szar ügy, mert nincs verseny, de ez ellen nem tudunk mit tenni. Max. ha a konkurenciánál veszed, mint a példa mutatja, aztán meg téped a hajad.

(#547) cnv válasza stephan0s_ (#546) üzenetére


cnv
csendes tag

Azért ennyire ne írjuk le a többi márkát : )
Ha a wacommal nem is ér fel, azért nem szemétre való a Genius sem.
Hosszú távú tapasztalatom ugyan egyikkel sincs, de néhány hétig mindkettőt használtam:

Első próbálkozásom egy Genius MousePen 6x8 volt, csak kölcsönkértem hogy lássam fekszik-e nekem a toll használat. Az itt olvasottak után kellemes csalódás volt, egész jól használható (a fő profil DTP munka, foto retusálás, CAD - illetve most már rajzzal is próbálkozom : )
Ami tényleg vacak: az összedugós-elemtartós toll. Egyszerűen instabil, érezhetően 'nyeklik' az ember kezében, főleg a gombok használatakor (elég erősen kell őket lenyomni). A tollhegy lötyögős, bizonytalan érzés vele rajzolni.
Másik gond hogy nem lehet a nyomásérzékenységet változtatni, és a 100% erősség azért elég 'vésős'. A körben elhelyezett programozható kis mezők praktikusnak tűnnek de nem találtam jól használhatónak.
Ellenben a vonalzó-teszten szépen szerepelt, és a több helyütt panaszolt remegést sem tapasztaltam. Mind a pozíció, mind a nyomás érzékelése pontos. Az A/5 felület nekem ehhez az alkalmazáshoz kicsit nagy volt, lecsökkentett munkaterülettel használtam.

Miután láttam hogy kellemesen lehet ezzel a beviteli eszközzel dolgozni, vettem egy Wacom Bamboo A6-ot. A tábla méret nekem ideális, a programozható gombok jól használhatóak. A toll nagyságrendekkel jobb mint a Geniusé, bár a hegy egy kicsit itt is laza - de legalább nincs milliméteres játéka. A gombok határozottan billennek, kényelmes a használatuk. A radír jó hogy van, kár hogy nem nyomásérzékelős. A zoom gyűrű kicsit furcsa, szokni kell. Vonalzó teszt alap. Ami még tetszett, a nyomásérzékenység (pen feel) állítható, így nem kell a 100% erősséghez szétvésni a táblát. A drivert 'egér módba' is lehet állítani, amikor is relativ elmozdulást érzékel abszolut koordináták helyett. Valakinek hasznos lehet...

És végül egy észrevétel ami mindkét típusra érvényes, sőt mivel a működési elvből fakad, gyanítom hogy minden tabletre:
Mivel a pozíció érzékelésére szolgáló tekercs nem a tollhegyben van hanem attól kicsit feljebb a hegy körül, ezért a tábla nem azt a pozíciót határozza meg ahol a tollhegy hozzáér, hanem egy ettől (a dőlés függvényében) eltérő pozíciót. Ha rajzolás közben változik a dőlésszög az szükségszerűen pontatlansághoz vezet... Egyszerű próba, ha a toll hegyet egy pontban leérintjük, majd a tollat megdöntve körbeforgatjuk e pont körül, akkor kis kört rajzolunk - holott a tollhegy a táblán mozdulatlan maradt.
Okoz ez valakinek a gyakorlatban érezhető zavart, pontatlanságot?

(#548) FazekasLaci válasza FireShadow (#536) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Bamboo és a bankkártya.

Próbaként ráraktam a lejárt bankkártyám, amit most cserélek. Aztán megnézettem cserekor a banki terminálon. Gond nélkül kezelte :) Semmi gáz, de nem javaslom a rendszeresítését, mert Murphy soha nem alszik :D

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#549) FazekasLaci válasza Dexter68 (#542) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

99%, hogy hibás a toll. A tollhegyben és a radírban is külön érzékelő van.
Ha 2 évnél újabb a táblád, akkor vidd vissza oda, ahol vetted, mert gariban intézik, hacsak nem ejtetted le a tollad...

Új toll 19.000 Ft+ÁFA.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#550) FazekasLaci válasza Lipazzz (#544) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Azt javaslom, hogy a gépeden nézz körül. Más termékeknél (szoftverek, hardverek) mi is tapasztaltuk, hogy 3-5 éves konstrukciójú eszközök nem futnak az újabb gépeken. Sajnos a verseny rákényszeríti a gyártókat, hogy egyre kevésbé teszteljék a kompatibilistást, stb. Nálunk például volt olyan ügyfél, aki teljesen kiakadt, mert 3GHz-es számítógépén, 2 GB RAM-mal és XP-vel behalt egy adott gyártó szoftvere, míg a 2 GHz-esen 512 MB-tal gond nélkül futott...

Ha nem találsz hozzá illesztőprogramot és nem tudod telepíteni, akkor vidd vissza a táblát, ahol vetted, ha nem akarod a kukába dobni a pénzt. Általában ilyenkor vissza szokták venni, vagy segítenek telepíteni (pl. beviszed a szervizükbe a géped).

Mondjuk egy Bamboo-val biztosan nem szívtál volna ennyit, és nem sokkal drágább.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.