Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Vlad válasza KinderBalu (#450) üzenetére


Vlad
csendes tag

[link]
[link]

Képet kértél, hát itt van.

Mindkettőt kizárólag egy 4X6 os wacommal készítettem. Nem vagyok profi, de remélem a képek megnyugtatnak hogy az A6 is lehet bőven jó. Te döntesz.

[ Szerkesztve ]

(#452) FazekasLaci válasza Krystos (#446) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Európában csak a fehér kerül forgalomba (nem tudom, miért). Amerikában létezik, de olyan sok lenne a vám, stb., hogy nem érné meg csak ezért behozatni.

Ha mindenképpen feketére vágysz, akkor gyűjts egy Intuos3 A5 Special Edition-ra, az ugyanazt tudja, mint a sima Intuos3, csak a színe "feketés", mert ugyan nem fekete, dehát a Wacom Black Edition-ként árulja... és van hozzá egy festékszóró is. (Azért azt tudni kell, hogy a digitális toll, amit minden Intuos3-hoz adnak, ugyanazt tudja, mint a festékszóró, csakhát az a ketyere nagyon jól néz ki azoknak, akik már használtak igazi festékszórót :)

Intuos 2 és Intuos3 táblákhoz külön is rendelhető festékszóró (kb. 30e + ÁFA). Tehát ha valakinek már van táblája, csak ezért nem szükséges frissíteni :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#453) FazekasLaci válasza KinderBalu (#450) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia KinderBalu!

Ha szeretnél kipróbálni működés közben Wacom táblát, akkor írj nekem, vagy hívj fel.
Meg tudjuk beszélni, neked melyik méret lenne az ideális. Azt tudni kell, hogy nem a méret a lényeg. Mindig az számít, hogy mekkora monitorral és milyen típusú munkára fogod használni, mennyit fogsz vele dolgozni.

De ezt így nehéz leírni, ha látod a tollak közötti különbséget, érzed a rajzolásnál, akkor rá fogsz jönni, hogy ténylegesen mi is a különbség a különböző Wacom táblák között. Sokszor a design-nak (tollnál) funkcionális jelentősége is van! (Pl. csúszásmentes bevonat, gomb elhelyezések, gombméretek, toll ergonómiája, stb....)

Az meg nem baj, ha nem wide-os a monitorod, A6 méretnél nincs ember, aki a különbséget észrevenné... ez tapasztalat. A5-nél meg eleve csak 4:3-as tábla van Bamboo-ban.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#454) PTamass


PTamass
csendes tag

Sziasztok!

Egy fórumtársunk jóvoltából baráti áron hozzá tudok jutni egy Wacom Intuos3 A5 táblához. :C
Most egy 4:3 19" CRT monitort használok... az idén még lecserélem 22" vagy 24" TFT-re.

Van lehetőség a 4:3 formátumu Intuos3 tábla beállításaiban, hogy mindkét monitoron "torzítás" mentesen tudjam használni? vagy wide-ot kell vennem?

Intuos3 tulajdonosok, hozzáértők segítsetek! :R

Üdv: Tamás

(#455) wagzee válasza PTamass (#454) üzenetére


wagzee
csendes tag

Hali!

Érdekes, nekem nem nagyon válaszolt az említett fórumtárs :(

(#456) wagzee


wagzee
csendes tag

Megkaptam végre a bamboo-mat :DD
Isteni egy jószág :B

(#457) wagzee


wagzee
csendes tag

Egy kis negatívumot véltem benne felfedezni...amikor leteszem a toll hegyét az aktív felületre, azt a windows kapásból kattintásnak veszi le....ezt nem lehetne vhogy kikapcsolni? Hogy csak akkor kattintsak ha tényleg megnyomom a gombot?

Lécci segítsetek!
Köszike :R

(#458) Onix


Onix
csendes tag

Üdv, én is a napokban kaptam meg a Bamboo táblámat, szép is jó is korrektül működik, egy bajom van vele, a photoshopban a nyomásérzékelés egy rakás szar.

A nyomásérzékenységet az ecset méretére állítottam be.
Pl egy 36 os méretű brushhal dolgozom:

ahogy hozzáérintem a felülethez a stylust, rögtön kb 6 os méretben "fog"
ha teljesen rányomom akkor max a 24 eset éri el.............

Kipróbáltam Painter X, Artrage 2 Demo változatait
ezekben a szoftverekben remekül műdik! Bármekkora méretet választok
a teljes skálán a leggyengébb vonásoktól az erősebbekig tökéletesen működik minden eszközzel. Szal a teljes nyomásérzékenységi skálát kihasználja.

Természetesen próbáltam korrigálni a driverrel, de csak még roszabb eredményt kaptam!

Valami help jól jönne, mert lényegében a PS el való munkám megkönyítése érdekében vettem a táblát és igy nem vagyok kibékülve vele.

Esetleg egy angol kulcsszónak is hasznát venném, amivel rákereshetek hasonló problémával küzködő fórumozókra. Köszi!

(#459) FazekasLaci válasza wagzee (#457) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

driverben kell beállítani. Vidd be ahol vetted, ott biztosan segítenek. Még az is lehet, hogy a toll hibás, bár azt kétlem.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#460) FazekasLaci válasza Onix (#458) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

nettó 12e-ért beszámítjuk egy intuos A6 táblába, ha le szeretnéd cserélni. (51e mínusz 12e nettó). Azzal biztosan nem lesz gond.
Egyébként miért nem kérdezed meg az eladódat? A Photoshopban ezeket mind be lehet állítani, most néztem meg, nekünk nincs gondunk vele. Bár lehet, hogy kicsit magas az igényed és ezért érzed nehézkesnek a táblát :D Végülis ez egy 17e forintos ketyere...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#461) Onix válasza FazekasLaci (#460) üzenetére


Onix
csendes tag

Thx Laci!

szerintem nem nagy igény, hogy photoshopban is olyan remekül működjön mint Corel Painter X-ben :)
A táblát külföldről kaptam, hivatalos vevőszolgálatnak irhattam volna, de a saját nyelvemen se volt egyszerű elmagyarázni a problémát :D, kezdő angolosként főleg fejtörést okozott volna! (Egyébként egy hazai forgalmazónak irtam már, remélem segítenek igy is, hogy nem tőlük vettem.)
Köszi hogy felajánlottad a cserét, de csoró egyetemista lévén ez is nagylépés volt számomra. :)
Photoshopban, merre találok az érzékenységi skálát befolyásoló állítási lehetőségeket?

(#462) stephan0s válasza Onix (#461) üzenetére


stephan0s
csendes tag

Csináltam egy tesztet még régebben Photoshopban a Bambooval, nézd meg, nekem ilyen érzékenységet produkál. Nem tudom neked ilyen-e, de ennél többre ne számíts. (Most látom, hogy kilóg a kép, klikk a kép megjelenítésére jobb gombbal.) Úgy készült a teszt, hogy az elején óvatosan nyomtam, majd teljes "normális" erővel nyomtam, majd megint felengedtem, de látszik a képeken.

[ Szerkesztve ]

(#463) Onix válasza stephan0s (#462) üzenetére


Onix
csendes tag

köszi, jó ötlet ez a teszt, kora esti órákban ráérek, én is csinálok egyet úgy, h. összehasonlítom ps-t corel painterrel. csinálok egy hasonló ecsetet és meglátjuk melyik teljesít jobban.

különben a teszted teljesen megfelel az általam tapasztaltaknak. (PS ben)

(#464) StormMan


StormMan
tag

Sziasztok!

A kérdésem a következő. Valaki nem tud esetleg egy helyet ahol a wacom táblákat javítják? azért lenne fontos mert a cégnek ami van az megtanult úszni. Kellene még ezen kívül toll eszközt is vennünk. de úgy igazábolt a googleba én csak olyat találtam ahol csak az illetékes boltba vásárolt eszközöket javítják. Aki tud segíteni kérem tegye meg.

Köszönöm

storm

(#465) FazekasLaci válasza StormMan (#464) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Küldj nekem egy pontos terméknevet és leírást, mi történt vele. Tudunk segíteni, ha nagyon nem akarsz újat. Ha meg újat akarsz, akkor itt körbenézhetsz nálunk és max beszámítjuk valamilyen szinten a régi táblád...: www.grasshopper.hu

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#466) BSOD válasza FazekasLaci (#465) üzenetére


BSOD
senior tag

Hali!
Póthegyet mennyiért tudsz postázni bamboo-hoz?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#467) FazekasLaci válasza BSOD (#466) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

privátba megy az ár a Bamboo tollhegyre!

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#468) StormMan válasza FazekasLaci (#465) üzenetére


StormMan
tag

Szia Laci,

Pontosan ez egy Wacom Intous 2-es tablet.

Es a kovetkezo van vele. A kabele valamilyen uton modon elszakadt, de valamelyik barkacsember megcsinalta. De továbbra sem mukodik, valamint felontottek valamifele innivaloval. Egyszóval ramaty allapotba van.

Kerdesem, hogy bevizsgalasra mennyit szamtanal fel, es ha javithato mennyi be fog kerulni. Ja es hogy tudsz-e errol AFA-s szamlat adni.

Valaszodat koszi

Storm

(#469) StormMan válasza StormMan (#468) üzenetére


StormMan
tag

Ha megoldhato akkor hozza egy tollra is szukseg lenne, heggyel mindennel egyutt.

Storm

(#470) MakkMarc


MakkMarc
csendes tag

Hali!

Nem reg vettem egy Bamboo Fun Mediumot es minden rendben is volt vele,mignem se szo -
se beszed egyszercsak nem akar a toll rajzolo resze mukodni.A radir es a gombok jok. Valaki nem tudja esetleg,h ez driver problema vagy a toll adta be a kulcsot?! Hozzateszem,h alig hasznaltam nem esett le es semmilyen kulso behatas nem erte a tollat. =[[[

(#471) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

Elnézést, ha nagyon láma lesz a kérdés de csak most ismerkedek ezzel a témával.
Tehát a kérdésem az volna, hogy képet minden tábla alá be lehet tenni?
Digitalizáláshoz nézegetjük a Genius MousePen 8x6 -ot.

.: Aláírás helye :.

(#472) DeltaPower válasza Traptor (#471) üzenetére


DeltaPower
őstag

Alá? Ráteszed az táblára a rajzot, és végigmész a tollal a vonalakon. Szakrajzot digizni viszont nem a legjobb ilyen módon.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#473) FazekasLaci válasza StormMan (#468) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Bocsi a késői válaszért, de nagyon el voltam havazva. Szóval megnézni meg tudjuk, semmibe nem kerül. Bevizsgálásért soha semmit nem számítunk fel.

Dobj egy mailt nekem (fazekas@grasshopper.hu) és küldd el a telefonszámod, stb. hogy tudjuk egyeztetni a továbbiakról.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#474) FazekasLaci válasza MakkMarc (#470) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Garisnak néz ki. Vidd vissza, ahol vetted és kérd azt, hogy egy másik tollal próbálják ki. Szerintem működni fog. Nálunk tollcsere lenne belőle... Néha ilyen előfordul, bár ritka mint a fehér holló.

Üdv

Laci

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#475) FazekasLaci válasza Traptor (#471) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Amióta elterjedtek a szkennerek, már nem nagyon érdemes átrajzolgatni... Be a szkennerbe és máris bent van a teljes rajz. Behívod Photoshop vagy Corel Painter alá, egy külön rétegen (layeren) átrajzolod a főbb vonalakat és máris megvan a digizett anyagod. Ez ráadásul így jobb is, mert nem fog csúszkálni a berajzolás alatt a papírod, így a végső átrajzolás is jobb lesz.

A digitalizáló táblákat már ritkán használják ilyen munkákra. Inkább szabadkézi rajzra, valamint fényképszerkesztésnél maszkoláshoz.

Nem tudom, hogy a Genius mennyi, versenyképesen a Wacom Bamboo feketét ajánlanám, az sem drága és szerintem jobb, mivel a hegyet kopás esetén (ez ugyanis természetes minden digitalizáló táblánál) könnyebben és olcsóbban fogod tudni pótolni. A Geniusnál elég kétséges, hogy van-e ilyen jellegű alkatrészellátás (én nem tudok róla)... Egy fekete Bamboo 21 ezer bruttóban 2 év garival....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#476) troszka


troszka
csendes tag

Sziasztok!
Photoshopban rajzolok egy Wacom táblával, de most nem is ez lenne a lényeg.
Nem tudtok valami kurzor plugint a Photoshophoz ? Ha vékonyan rajzolok alig látom hogy hol a "toll" hegye. Beállításokban tudom, hogy lehet egy keveset variálni de így sem az igazi.
Pl. a Corel Painter X-ben tök szépen mutatja még a toll dőlését/irányát is kurzor.

(#477) FazekasLaci válasza troszka (#476) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Lehet, hogy túl nagy felbontással dolgozol a képernyőd méretéhez képest, és ezért látod olyan picinek a kurzort Photoshopban. Miért nem használod a touch stripet (Intuos3), vagy a Touch Ringet (Bamboo) gyors nagyításhoz, ha nagyon vékony vonalakat rajzolsz? Oda-vissza működnek, és nagyon tuti gyorsak. Utánanézek, de plugin erre nem hiszem, hogy van.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#478) troszka válasza FazekasLaci (#477) üzenetére


troszka
csendes tag

Kösz!
Használom a "touch stripet" zoomoláshoz, nem ezzel van a gond. Elején a skiccelésnél nem nagyíthatok bele mert a rajz egészét kell látnom. Olyan vastag eszközzel sem rajzolhatok aminél rendesen látszik a kurzor, mert nagyon vastag lenne a vonal. Ráadásul 25 vagy 50%-os zoom szinten skiccelek, ez még rátesz egy lapáttal...
A caps-lock még segít egy kicsit, így több pixelből áll a célkereszt.

Moha

(#479) stephan0s válasza troszka (#478) üzenetére


stephan0s
csendes tag

Nekem is ez a problémám, egyszerűen túl kicsi a kurzor. Sajnos én sem találtam még rá megoldást. :(

(#480) troszka válasza stephan0s (#479) üzenetére


troszka
csendes tag

Egy ilyen kurzort el tudnék képzelni Photoshopban is Intuoshoz:
http://www.youtube.com/watch?v=SbWmvRvGo-w

(#481) DeltaPower válasza stephan0s (#479) üzenetére


DeltaPower
őstag

nekem olyan kurzor kéne, amit aszem egy régi paint shopban láttam, photoshopban kb a precise+brush outline keveréke lenne :)

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#482) troszka válasza DeltaPower (#481) üzenetére


troszka
csendes tag

Lenne még egy olyan kérdés, hogy le lehet e tiltani a szín módosítását ha a Tool Presets-ből kiválasztok egy beállított eszközt.
Az a gond, hogy ez az aktuális színt is elmenti és mikor kiválasztom szépen beállítja ezt a tulajdonságot is. Pedig a szín mindig más.
Jelenleg úgy játszom ki a problémát, hogy eszközváltás előtt az aktuális színt mindig felcserélem a háttérszínnel (X), aztán váltás után visszacserélem. (Háttérszínt nem menti el, nem módosítja, így oda el lehet menteni ideiglenesen)

[ Szerkesztve ]

(#483) troszka válasza troszka (#482) üzenetére


troszka
csendes tag

rájöttem, ne fáradjatok :S

(#484) szilvibank


szilvibank
csendes tag

Sziasztok!

Teljesen "mazsola" a családdigitalizáló tábla-ügyben. Páromnak kellene tábla, aki tanár, tehát elsősorban képletek, (emeletes) törtek, esetleg geometria-feladatok írására-készítésére használná. Melyik gyártótól, mekkora méretű táblát érdemes vennünk? Egyáltalán érdemes-e ilyen feladathoz táblát vásárolni?

A válasz(oka)t előre is köszönöm!

(#485) empT


empT
csendes tag

Sziasztok!

Én úgy értesültem, hogy Bamboo-ból (black) van A5, viszont eddig sehol nem leltem. Tényleg van, vagy az A6-ra hihette azt, hogy A5?
Előre is köszi a választ

(#486) rii


rii
nagyúr

A4-es intous 2-höz keresek drivert.

ha valaki tud, lécci linkeljen

köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#487) rii válasza szilvibank (#484) üzenetére


rii
nagyúr

ehez leginkább valami tördelő program lenne a legalkalmasabb, mivel itt nem a szabadkézi rajzon van a hangsúly, hanem inkább kör, egyenes, görbék, illetve mondjuk hatványitevők írása.

felhasználóbarát, és az adott célra azt a pár fncióját nagyon hamar meg lejet tanulni az Adobe InDesign-nak. Elég egy egér is, hogy profi le lehessen rajzolni ilyen doglokat

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#488) szilvibank válasza rii (#487) üzenetére


szilvibank
csendes tag

Köszi szépen! Ódzkodik kicsit attól, hogy "a képernyőn rajzoljon", jobban szeretne "laposan" = asztalon, de a programot mindenképpen megkeressük.

Szilvi

(#489) rii válasza rii (#486) üzenetére


rii
nagyúr

up

google?

;-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#490) rii válasza rii (#489) üzenetére


rii
nagyúr

ja ... google

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#491) empT


empT
csendes tag

erre légyszi válaszoljatok nekem minél hamarabb,mert nagyon fontos :)
Lehet,hogy lehetőségem lenne hozzájutni egy Intuos A3-hoz, viszont ez egy régebbi típus (GD-1218-R) ami még COM portos.Szerintetek ez jól működne a mostani új szoftverekkel?pl. a photoshop cs2-3??

(#492) rii válasza empT (#491) üzenetére


rii
nagyúr

nem lehet kipróbálni?

kérj kölcsön egy notebook-ot CS3-al, vidd el, keress előre drivert ...

de hogy ha nem CAD/CAM alkalmazásokhoz kell, akkor elég egy A5 is
nem egy grafikus-művész-kiállításra festő ismerősöm van, és elég nekik az A5

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#493) rii válasza szilvibank (#488) üzenetére


rii
nagyúr

így is képernyőn fog rajzolni, csak még az furcsasága is lesz, hogy a bár a táblán rajzol, de az a monitoron jelenik meg. tehát amit nyer, az a szabadkezi rajz, amit az egér a formája miatt nem tud átadni, illetve nyomás-dőlésérzékenység (wacom-nál)

egy trust A4 szerintem erre a célra teljesen megfelel.
asszem 20.000 körül van

vagy a lentebb sokak által (jogosan) instenített Wacom A5, intous 3 vagy Wacom bamboo

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#494) ZéZé@PH válasza rii (#492) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Csak az a baj, hogy a mostani laptopokon nem nagyon van soros port :D
Ha rajztáblaként fel van ismerve, és windowsban ugyanúgy működik mint a többi akkor a photoshoppal sem lehet gond.

#493:Trustot inkább ne, akkor vagy egy Genius MousPen 8x6-ost vagy wacomot.

[ Szerkesztve ]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#495) rii válasza ZéZé@PH (#494) üzenetére


rii
nagyúr

puffneki (:
vagy: régi laptop (:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#496) rii válasza ZéZé@PH (#494) üzenetére


rii
nagyúr

rossz tapasztalotd van a trust-okkal?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#497) szilvibank válasza rii (#493) üzenetére


szilvibank
csendes tag

Ezzel most komolyan nagyon sokat segítettél. Ha ez az eszköz valóban ilyen, akkor valószínűleg nem erre van szüksége.
Mazsola kérdés #2: Létezik-e ehelyett olyan, otthon is használható (méretű és árú) segédeszköz, mint az iskolai interaktív táblák? Vagyis: Ne csak a monitoron látsszon amit ír vagy rajzol, hanem magán az eszközön is? (Bocs, ha hülyeséget kérdeztem...)

(#498) rii válasza szilvibank (#497) üzenetére


rii
nagyúr

szóval magára kiejlzőre akarsz rajzolni úgymond?

valami ilyesmi?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#499) szilvibank válasza rii (#498) üzenetére


szilvibank
csendes tag

Igen, ilyesmi. Gyönyörű, okos, meg ami szem-szájnak ingere. Azt hiszem, ez a mi esetünkben tipikusan ágyúval verébre...sajnos. Azért köszi szépen az ajánlást!

[ Szerkesztve ]

(#500) ZéZé@PH válasza rii (#496) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Olvass vissza a topicban. :)
szilvibank: Alternatív megoldás barkácsoló szelleműeknek. :D

[ Szerkesztve ]

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.