Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Dexter68 válasza FazekasLaci (#549) üzenetére


Dexter68
addikt

Köszi. Intézkedem. :R

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#552) troszka válasza cnv (#547) üzenetére


troszka
csendes tag

Valószínűleg maximalista vagyok, de nekem még az Intuos3 grip pen tollhegyének lötyögése is soknak bizonyult. Én ezt úgy oldottam meg, hogy a tollhegy házhoz érő részét bekentem pillanatragasztóval. Ez annyit vastagított rajta, hogy be sem lehetett dugni a tollba. Tollhegy fúrótokányba befog + csiszolópapír aztán próba majd csiszolás, próbra, csiszolás....
Egyszer csak olyan patentos lett, hogy szerintem csak pár atomnyi hézag van :)

Akinek ilyen grip pen-je van megmondaná, hogy a radír vége mennyire stabil ?
Az enyém ugyanis elég lötyögős, viszont ha radírozok vele és benyomódik akkor fixebbnek tűnik. Kicsit olyan mintha egy ide-oda csukló radírt akarna utánozni.

Ha a tollhegyet leteszem és így döntögetem a tollat nekem csak 2-3 pixelt vándorol a kurzor. Mivel ez érzékeli a dőlést is, gondolom ezzel is korrigál ilyenkor. Így pontosabban ki tudja számolni, hogy hol van a hegy.

A Photoshop tudja a képernyő felbontásánál nagyobb felbontásban érzékelni a tollat ? Arra gondolok, hogy ha egy képet 25% zoom-ra állítok és húzok lassan egy vonalat, akkor 100%-on lépcsőzetes lesz a vonal. Painter X-ben ugyanez a teszt egy szép egyenes vonalat eredményez 100%-on nézve is.
Minek a 40639x30479 bazi nagy felbontás a táblában ha csak az adott monitor felbontásán dolgozik a PS ?

(#553) Lipazzz válasza FazekasLaci (#550) üzenetére


Lipazzz
csendes tag

Nossssss....

Kipróbáltam barátnőm laptopján, tökéletesen működik.
Kipróbáltam itt az irodában az IBM ThinkCentre masinán, tökéletesen működik.

Ha ezek alapján kellene értékelnem a Genius 8x6 táblát, semmi gond vele és hobbiszintű rajzolgatásra kiváló! Gyönyörűen az 1024-es nyomásérzékenység; hülyeség hogy nem állítható rajta semmi. Minden kalibrálható, a gombok is pöpecül működnek a tollon. Hosszú használati idő után elképzelhetőnek tartom, hogy megadja magát és venni kell egy újat, bár ahogy elnéztem, a belseje átoperálható kis házibarkácsolással akár egy masszív, márkás, normál tollburkolatba is.

DE összkép alapján.

- Amit leírtam Nektek (kis stilisztikai cicoma után) egy az egyben áküldtem a Genius magyar ügyfélszolgálatára. S bár gyorsan visszajeleztek, azt ajánlották, hogy valszeg egy Win XP újratelepítés majd segít. Ennyi. Ennyi a support. Kösz és grat! Főleg azért, mert a levelemben leírtam, hogy ezt már próbáltam, és nem segített.
- Milyen tábla az, ami egy sz**os 2 éves Intel Celeron chippel, 1 Gb rammal, Asrock alaplappal és NVidiával nem bír?? Maradjunk annyiban, hogy ez a kis szerkezet nagyon elmés, de nem több, mint egy elektromágneses erőtér alapján működő USB support kütyü.

Azt hiszem, hogyha egy MIDI billentyűzet, egy turntable, egy studiomixer és mikrofon bír működni, ez pedig nem, akkor a kompatibilitásokkal nagy gondok vannak.
Még mielőtt bárki bármit szólna, ezeket az eszközöket is kiiktattam addig a forgalomból, míg a XP újratelepítés után kipróbáltam a táblát ismét... és nem működött.

Úgyis kell vennem egy új, erősebb gépet, majd talán azon működik rendesen. Az meg úgyis kompakt lesz.

Javaslat: Ha bárki Genius-t vesz, előtte (ha egy mód van rá) tesztelje az adott gépen valakinek a Genius tábláját.
Ha össze-vissza vett (ámde elvileg kompatibilis) alkatrészekből áll az (akár erő-) géped, akkor vegyél olyan táblát, ami nem tömegcikk és erre szakosodott. Egy ilyet ismerek most: Wacom.
Trust, Aiptek, Genius... annyira leköti őket a mindenfélével való foglalkozás, hogy nem érnek rá tesztelni szerintem.

Valszeg Lacinak van így igaza. Kompatibilitási problémám van... meg egy...
mondjuk 10000 HUF-ért eladó Genius MousePen 8x6 táblám (számla nélkül). :D Igy csak 3000 HUF-ot bukom rajta.
Természetesen kipróbálható vétel előtt saját gépen, biztos ami biztos alapon.

Nem a szándék, hanem a fontos.

(#554) Dexter68 válasza rii (#486) üzenetére


Dexter68
addikt

Tudom, hogy má megvan, de régi driverek a letölthetőek a Wacom Asia-ról.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#555) FireShadow


FireShadow
senior tag

re. hogy oldható meg hogy csak a primary monitoromon mászkáljon a kurzor? mer kicsit meredek hogy átmegy a másik monitorra :D az nem kell :) ez már wide a másik meg nem és ha összeadja a 2őt leginkabb valami mozis filmes képarány kerekedik és az már megintcsak nem a nativ a6 bamboo wide mérete :(

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#556) FireShadow válasza FireShadow (#555) üzenetére


FireShadow
senior tag

megvan csak turkalni kellett kicsit meg frissiteni drajvert

paráztam hogy a 22es monitorhoz az a6os tablet nem lesz e apró de simán jó. nagyon preciz a wacom cucc ismet megmutatta hogy minőség!

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#557) Dexter68 válasza FazekasLaci (#549) üzenetére


Dexter68
addikt

Szupi! Cserélték gariban, úgyhogy kitört a mámor :))

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#558) FazekasLaci válasza Dexter68 (#557) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nagyon örülök neki :)
Látod, csak kérdezni kell :D

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#559) FazekasLaci válasza troszka (#552) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hát néhány infó:
- a tollhegy buhera kicsit elrettentő nekem :) Lehet, hogy szimplán rossz volt a tollad és csak be kellene vizsgáltatni? Lehet, hogy gariban elment volna...
A tollhegy mozgásánál kb. 0.1 mm a megengedhető. Azért az durva, ha ez is zavar :) A konkurens tábláknál még jelentősebb ez a különbség.

- a radír vége valóban mozog alapból... Ez persze relatív, mert a toll életének előrehaladtával ez nőhet attól függően, hogy mennyire használod. A radír szándékosan ilyen. Szerintem nem zavaró.

- A tollhegynél a kurzormozgás 2-3 pixel méretben a következők miatt van: mivel nagyon érzékeny a tábla, ezért a kezed a döntögetésnél kicsit megmozdíthatja a tollhegyet, azért 2-3 pixelt fizikailag a toll változtatásában nem nagyon vesz észre az ember. Másodsorban a toll érzékelője nem a hegyben van, hanem közvetlenül mögötte, tehát pici játéka szintén lehet a tollnak, de ez nagymértékben függ az illesztőprogram és a szoftver közötti (pl. Photoshop, Painter) együttműködéstől is. A Wacom elsősorban Painterre készül (ld. kapsz vele egy alap Paintert), de a Photoshop-fejlesztéseknél is figyelembe veszik a Wacom tudását (évről-évre egyre jobb a Wacom a Photoshopban, úgy tudom, a legújabb CS3-nál meg már kifejezetten a Wacom táblákra optimalizálták a PS-t).

- a tábla felbontásának semmi köze a monitor felbontásához. Azért ilyen nagy (5080 érzékelősor inchenként, vagyis 2,5 cm-enként), mert így jobban érzékeli, ha a tollat picit megmozdítod. Számold ki, hogy az mennyi érzékelőt jelent milliméterenként).

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#560) FireShadow válasza troszka (#552) üzenetére


FireShadow
senior tag

Ez a felbontásosdit én is néztem.

Fura hogy a corelben jó, ideje szereznem egyet mer én is probaltam kicsinyitett képen rajzolni es nekem is lépcsös lett.

Végsö soron a tábla is csak egy egér és nem tud az egér tört pixeleket menni a képen.
Szoval szeriintem corelben van erre egy algoritmus mint a kép kicsitnyitö nagyito pl bicubic, hogy kitalálja hogy raktad volna a vonalat ha 100%on rajzoltad volna..

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#561) troszka válasza FazekasLaci (#559) üzenetére


troszka
csendes tag

Ezt mondom én is, hogy a tábla felbontásának semmi köze a monitor felbontásához. De a PS (én legalábbis úgy látom) csak a monitor felbontásával dolgozik, nem a tábláéval.

(#562) Dexter68 válasza troszka (#561) üzenetére


Dexter68
addikt

itt azért van egy nagy-nagy tévedés: a Photoshop a kép felbontásával dolgozik.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#563) BSOD válasza Dexter68 (#562) üzenetére


BSOD
senior tag

Elmagyaráznád, hogy hogyan? :U :F

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#564) BSOD válasza FireShadow (#560) üzenetére


BSOD
senior tag

Draw v. paint v. painter? Mert az elsőnél a dolog nem értelmezhető...

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#565) FazekasLaci válasza troszka (#561) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A tábla felbontását soha nem szabad összekeverni egy monitor (96 dpi vagy 120 dpi) felbontásával, illetve egy fénykép felbontásával (ami profi nyomdai minőségben általában 300 dpi, nagyobbnak nincs sok értelme).

Ez mindig az adott eszközre, objektumra vonatkozik és azt jelenti, mennyi pont (dot) van 2,5 cm-enként (inch) = innen jön a dpi. A Wacomban egyébként érzékelősorok vannak, így az egerekre a line per inch, vagyis lpi-t illik használni :D

Van különbség az érzésben, hogy milyen érzékenységű táblával dolgozol: 5080-as, vagy 1000 lpi-s táblával. 2500 lpi felett már nincs semmi, amit megérezhetnél a felbontásból. :D Ez kb. olyan lenne, mintha beültetnének két forma-1-es autóba, amit nem matricáztak fel. Egy Ferrarit biztos nem különböztetnénk meg egy McLarentől ;) még próba után sem, hacsak nem mondják, hogy mit kell figyelni.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#566) BSOD válasza FazekasLaci (#565) üzenetére


BSOD
senior tag

Nem a felbontás fogalmát kell megmagyarázni (~14éve foglalkozom cg-vel, 7 éve különböző nagyformátumú nyomtatókon dolgozom).
Ez alapján amit írtok, információvesztés nélkül ki lehetne nyomtatni egy 1200 dpi-s képet egy 300-as nyomtatón 1:1 méretben, tehát mindenféle interpoláció nélkűl. Vagy a 800 dpi-s egérrel kisebb felbontású képet tudnál szerkeszteni mint egy 1600-assal. Egyáltalán miből gondoljátok, hogy a windows fel van készítve sub-pixel kezelésre?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#567) Dexter68 válasza BSOD (#563) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha nem így lenne, a zoomolás változtatásakor az ecsetméret nem változna. (15 év DTP - én nyertem :DDD )

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#568) BSOD válasza Dexter68 (#567) üzenetére


BSOD
senior tag

Ebből mondjuk pont nem következik, hogy lenne sub-pixel kezelés. Ha egeret használsz nem változik?

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#569) Dexter68 válasza BSOD (#568) üzenetére


Dexter68
addikt

Dehogynem. De akármennyire zoomolok egy képre, egy pixelnél kisebb egységet nem tudok módosítani még atomegérrel sem :DDD [bár kezd olyan érzésem támadni, mintha valahogy másról beszélnénk]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#570) BSOD válasza Dexter68 (#569) üzenetére


BSOD
senior tag

Nem kell mellébeszélni! Ha 10*10 képernyőpixel méretűre állítasz egy 10000*10000pixel felbontású képet milyen precizitással tudsz rajta dolgozni egy, a monitorénál 1000*nagyobb felbontású beviteli eszközzel?

[ Szerkesztve ]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#571) FireShadow válasza BSOD (#570) üzenetére


FireShadow
senior tag

10x10 pixel pontossaggal mintha mezei egérrel másznál rajta, legalabbis photoshopban igy tabasztaltam :D

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#572) troszka válasza FireShadow (#571) üzenetére


troszka
csendes tag

PONTOSAN!
PS-el ilyenkor csak egy 10x10-es mátrix metszéspontjait lehet "megcímezni", tehát a monitor felbontásán dolgozik. Kivéve akkor, ha gyorsan mozgatod a tollat/egeret, mert ilyenkor szépen összeköti a két mintavételezés közötti részt. Így végülis PS-ben elég egy monitor felbontású tábla a rajzoláshoz.

Na én meg villamosmérnök vagyok, oszt ilyeneket rajzolok: http://www.mohafoto.hu

(#573) Dexter68 válasza troszka (#572) üzenetére


Dexter68
addikt

Mmmmeg vagyok győzve :R
Ja, és jók a munkáid

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#574) BSOD válasza troszka (#572) üzenetére


BSOD
senior tag

troszka!
Ügyi vagy! :R

Dexter68!
Sokat agyaltam azon a mondatotodon, hogy "...a kép felbontásával dolgozik..." és nem értettem, miért nem tartom helytelennek. :F Mert így önmagában természetesen nem is helytelen, csak az eredeti "szövegkörnyezetben". ;) A politikában ezt hívják csúsztatásnak... ;]

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#575) Dexter68 válasza troszka (#552) üzenetére


Dexter68
addikt

Most értettem meg igazán, hogy miről beszéltél (kialudtam magam :D). Kipróbáltam... kicsinyítve valóban lépcsős lesz az eredmény, ha lassan húzom a vonalat. Döbbenet!

Az persze más kérdés, hogy retusnál sokkal inkább 2-3-4400%-os zoomon vagyok, mintsem 16%-on.
És persze még életemben nem húztam vonalat ilyen lassan.

Azzal együtt tapasztalatból mondom, hogy valami értelme csak van a sok dpi-nek (illetve lpi-nek) mert jobb a tábla, mint a Trust, amit most odaadtam Beni3D-nek. De azzal is melóztam 4 évig, és működött rendesen. A különbség valami olyasmi, mintha az ember egy Opel Astrából átül monnyuk egy 7-es BMW-be. (Minnyá leborotválom a fejem, és elkezdek tarkóra gyúrni :DDD)

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#576) FireShadow


FireShadow
senior tag

Nemcsak a pure felbontás számit mert a trust amihez volt szerencsém elvileg nagyobb felbontásu volt, csak minőségre nézvést volt a béka s*gge alatt . Kisebb érzékenységü de minőségi tábla sokkal többet nyujt imho.

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#577) troszka válasza Dexter68 (#575) üzenetére


troszka
csendes tag

Nekem néha ott jön elő ez a probléma mikor 16-25% zoomon felvázolom a körvonalakat, aztán mikor 100%-ra állok meg tök lépcsőzetes, de tényleg csak akkor ha lassan húzom a vonalat.

PS tud antialiasing-ot zoom esetén ? Elég ronda szokott lenni ha nem 50, 25, 12,5% zoomon vagyok. Nekem még ez is számítana mert felveszem az egészet videóra, csak mindig vigyázni kell, hogy milyen zoomra állok.

(#578) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Felvetem a naív kérdést: miért PS-ben akar mindenki rajzolni? Miért nem jobb egy Painter? Régen mindenki azt használta, amikor még Metacreations volt. Aztán megvette a Corel és mindenki elfelejtette, pedig ugyanazok fejlesztik most is, mint annó, csak máshonnan jön a havi csekk.

Én képes voltam egy G4-es MAC-en Photoshop CS2-ben olyan szaggatott görbéket húzni, hogy annak rendje-módja. (Gyorsan rajzolgattam a köröket és a köröket olyan négyszögletesen rajzolta meg, mert nem bírt vele a gép).

Nekem az a tapasztalatom, hogy a Painter lényegesen jobban kihozza a táblák tudását, mint a PS. A PS kacsingat a digitális festészet felé, de igazából fényképszerkesztő. Bár már szerintem az Adobe sem tudja, hogy mi a PS, mert mindenfélét belezsúfolnak, hogy lassan operációs rendszer lesz (ld. vektoros tudása lassan lepipálja az Illustratort, stb...)

A Paintert meg eleve festéshez tervezték, aki kipróbálta már, az tudja, hogy nem az effektek miatt szeretjük :D, hanem a sokféle toll és rajzolóeszköz miatt.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#579) stephan0s_ válasza FazekasLaci (#578) üzenetére


stephan0s_
csendes tag

Teljesen igazad van. Szerintem azért ilyen népszerű a PS, mert a net tele van hozzávaló tutorialokkal, videókkal. Ami engem lenyűgözött, az az ArtRage 2 nevű rajzprogram! 12 mega (!), és lehidalsz, milyen könnyen kezelhető és azonnali látványos rajzokat lehet vele készíteni, mindenkinek ajánlom!

A PS, meg úgy általában az Adobe termékei kezdenek elmenni ilyen bloatware irányba, több száz megás programokat gyártanak, minden verzió egyre nagyobb helyet foglal. Erre valszeg ők is rájöhettek, hogy kihozták a Lightroomot.

OFF

Ez a méretnövekedési végzet minden népszerűbb programot elér, elég csak pl. cd-író fronton a Nero-ra gondolni, a 6-os még használható, a 8-ast meg csak mazochistáknak ajánlom. Dühömben rákerestem, és találtam pár megás (!) free cd-író programot, ami ugyanazt tudja mint a Nero...

ON

(#580) Dexter68 válasza FazekasLaci (#578) üzenetére


Dexter68
addikt

Azt észrevettem, hogy Corelék nem nagyon rontották el, pedig ebben jók :DDD )
Én már akkor használtam, amikor még nem Metacreations volt (megjegyzem, a Meta már a Corel cége volt), hanem Fractal Design Painternek hítták. Monnyuk egérrel nem akkora élmény, de ´93-ban a Photoshop még layereket sem tudott kezelni, nemhogy ilyen szintű lighting effekteket. És gyönyörű papír-textúrái is voltak már annó.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#581) t-motion válasza FazekasLaci (#578) üzenetére


t-motion
csendes tag

Igazad van. Ha valaki kezdi a rajzolást akkor ne PS-el kezdje (bár én azzal kezdtem 4 éve, de én akkor elég idióta dolgokat csináltam, de szerencsémre volt egy nagyon jó "tanárom, haverom") Visszatérve sok emberrel beszéltem, hogy el kezdi használni a PS-t, mert ő is akar jó dolgokat csinálni, képeket manipulálni, de mindenki feladta, mert egy szintél tovább nem tudott lépni.
Ez a fontos! El kell dönteni mindenkinek mire akarja használni azt a képszerkesztő szoftvert, amit épp használ, vagy használni akar. Mert ha egy egyszerűbb szoftver is tudja azt, mint a "bonyolultabb", akkor használja az egyszerűbbet. Persze aki tudja kezelni a PS-t vagy más nagyobb szoftvereket akkor az használja (egyébként ha meglesz a tablet akkor én is maradok a PSnél, de mindenféleképp megnézem a többit is). Láttam olyan embert aki MS PAINT-be nyomul (elég laza :DDD ). Mert neki az is elég. egy amcsi haverom PSP-t használ. és nem akar megtanulni PS-t.
"Csak gyakorlás kérdése az egész..."

(#582) Dexter68 válasza t-motion (#581) üzenetére


Dexter68
addikt

Ha valaki kezdi a rajzolást, én még mindig azt tanácsolom, hogy vegyen jó papírt, meg jó ceruzát. Ja, és jó radírt is.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#583) Smogus


Smogus
őstag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni hogy szerintetek egy A6-os Bamboo tábla elég lehet e nekem.
Nem készítenék vele nagy rajzokat, csak skiccelésre kellene meg különböző kitöltésekre.
Igazából még sosem használtam grafikus rajztáblát, de suliban egykét szépen elkészített tablót kellene csinálnom, szabadkézi rajzokkal és ehhez gondoltam használni egy ilyen wacomot. A későbbiekben is hasznát venném mert elég sokat dolgozok PS-ben.
Szóval nem műszaki rajzhoz kell és nem akarok A3-as méretű rajzokat rajzolni, festeni vele.

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#584) sosliliom válasza Smogus (#583) üzenetére


sosliliom
csendes tag

Sziasztok!
Új vagyok itt, mint regisztrált tag, de sokat köszönhetünk Nektek, mert nagy segítség volt ez a fórum, amikor kitaláltuk, hogy szeretnénk egy digitalizáló táblát.

Smogus!
Mi sokáig szerencsétlenkedtünk, de végül befizettünk egy A5-ös Intuos3-ra. (Kevesebbel akartuk kezdeni, de ha lúd...). A fórumon olvastunk a grasshopper-ről. És csak ajánlani tudom mindenkinek, mert ilyen hozzáállással kicsiny hazánkban mi még nem találkoztunk.
Nem volt raktáron táblájuk, ezért kaptunk addig egy A6-os Bamboo-t. Majd más fél hét után egyeztetés telefonon, és személyesen leszállították az árut a páromnak, a munkahelyére. (Szerintem döbbenet!)
És itt jön a válaszom. Tehát én mind a mai napig "visszasírom" az A6-os Bamboo-t, mert fantasztikusan jó volt vele dolgozni. Picike és ezért nem fáradt el a kezem soha (több óra után sem), sőt sokszor helyettesítettem az egeret is vele. Nagyon klassz, én nem is ajánlanék mást senkinek. Teljesen mindegy mekkora a tábla, mert egy az egyben "alkalmazkodik" a monitorodhoz, illetve úgy is csak az számít.
(Ezért lehet, hogy sokan "megköveznek" - de ez van. Itt nem a méret a lényeg!)
Ráadásul a toll is jobb volt. Kényelmesebb a fogása és könnyebb. Ha ezeket előbb tudom, akkor maradok a Bamboo-nál.
Szerintem keress rá a a www.grasshopper.hu-ra, egyeztes velük. Nem fogod megbánni, és segíteni fognak a döntésben is...

Ha valakinek az a sanda gyanúja támadt, hogy a grasshoppert reklámozom, nem téved!
Mi több, mint elégedettek voltunk velük - és ez amolyan kis hála-magánakció a részemről :B

(#585) krokk válasza Smogus (#583) üzenetére


krokk
senior tag

Szia

Szerintem teljes mértékben:)
Én is ezt használom már egy ideje. Nekem nagyon megfelel. Kis rajzolgatásra meg fotó editálásra használom PSben. Erre tökéletes. Én nagyon megszeretettem:) Én németországból rendeltem a wacom europe oldaláról. 3-4 munkanap alatt ideért ahogy írták. És kb 28ezrembe került 5 db pótheggyel együtt.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#586) FazekasLaci válasza Smogus (#583) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ha van kedved, akkor bejöhetsz hozzánk és kipróbálhatod. Szerintem jó lesz.
Dobj egy mailt nekem, mielőtt bejönnél: fazekas@grasshopper.hu és elküldöm az összes adatunkat.
Legkorábban a kedd délután lesz a jó, mert most jönnek új táblák, így ha tetszik, azonnal vihetsz is egyet.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#587) BSOD válasza Smogus (#583) üzenetére


BSOD
senior tag

Üdvözletem MESTER! :R

Azon múlik, hogy mekkora mozdulatokkal rajzolsz. Ha finom, kis mozdulatokkal is tudsz dolgozni akkor bőven elgendő, sőt én meg merném kockáztatni, hogy kényelmes egy A/6.
Nálam előfordul, hogy két monitoron dolgozok, de nem vágyok nagyobbra.

Keresek SILICON GRAPHICS octane-hoz vpro grafikus rendszert.

(#588) Smogus


Smogus
őstag

Nagyon köszönöm a válaszokat :D

Ezt akartam hallani :)

FazekasLaci:
fogok menni és szerintem hozzátok csak még nem tudom hogy mikor, mondjuk nem a jövő héten mert egyszerűen szörnyű az elkövetkezendő pár hetem. De igyekszem :)
Mégegyszer köszi mindenkinek!

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#589) sztyui2


sztyui2
őstag

Rendeltem az egyik boltban egy wacom bamboot magamnak, elvileg jövő hét csütörtökre meg fog jönni. De még nem is láttam, asse tom mekkora meg semmi. Általános vélemény erről a tabletről?

(#590) stephan0s_ válasza sztyui2 (#589) üzenetére


stephan0s_
csendes tag

Nem olvasod a topicot? Általános vélemény, hogy k. jó tábla, nem fogod megbánni. A tábla kicsit nagyobb, mint egy A/5-ös rajzlap. A doboza más kérdés, a mai trendeknek megfelelően hatalmas doboz, benne a "picike" termékkel. Elférne benne tíz tábla is.

(#591) sztyui2 válasza stephan0s_ (#590) üzenetére


sztyui2
őstag

Bocs, de nem nagyon értem rá elolvasni 500 hsz-t. Alig van erről a témáról fórum. Találtam kb 3 normálisat. Mindenütt jó véleménnyel voltak róla és mindenütt alázták a geniust és a trustot, és a wacomot istenítették, ezért hallgattam rájuk és megvettem a wacom bamboot. Én is remélem, hogy nem bánom meg. Csütörtökön kiderül

(#592) sztyui2


sztyui2
őstag

ÁÁÁ, azt mondták a boltban, hogy jelenleg nem tudnak wacom bamboot szállítani, pedig nekem ez kell! Pixmania-ban nem bízok, tud valaki valami megbízható netes boltot, ahonnan normális áron meg lehet rendelni?

(#593) Dexter68 válasza sztyui2 (#592) üzenetére


Dexter68
addikt

Melyik boltban próbáltad?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#594) FazekasLaci válasza sztyui2 (#592) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ma érkezik a Bamboo A6 fekete szállítmányunk! Ha megcsörgetsz, egyet félreteszünk Neked! (70/932-6656) és akár délután át is vehető. Azért beszéljünk előtte, mert nem tudom, hogy a szállítmányozónk mikor hozza pontosan, de általában délig itt szokott lenni!

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#595) sztyui2 válasza Dexter68 (#593) üzenetére


sztyui2
őstag

Pixmania

(#596) sztyui2 válasza FazekasLaci (#594) üzenetére


sztyui2
őstag

PÜ ment...

[ Szerkesztve ]

(#597) Smogus


Smogus
őstag

Fazekas Laciéknál vettem ma egy Bamboo-t, A6-osat, mindenkinek csak ajánlani tudom, minden korrekten zajlott, kipróbálás és beszélgetés, majd megvétel :), ja és persze egy álom a grafikus tábla.
Szóval elégedett vagyok eddig :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#598) Dexter68


Dexter68
addikt

Emberek! Óriási hátrányt szenvedtem! Picasa alatt nem műxik a görgő!

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#599) troszka


troszka
csendes tag

Cintiq-el kapcsolatban van már valakinek tapasztalata ?
Érdekelne, hogy a képernyőt borító kemény réteg vastagsága okoz e gondot a pozicionálásban pl. egy cintiq 21ux esetében.

(#600) FazekasLaci válasza troszka (#599) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hali,

nem. Sőt... a kemény réteg még jól is jön, mert védi a TFT-t, miközben könyökölsz a monitoron és rányomod a tollad :)

A driverben van egy külön beállítás, ami egy kalibrációs képernyő. Ez úgy működik, hogy a bal felső sarokban megjelenik egy célkereszt, és kéri, hogy bökj rá. Ha megteszed, akkor a jobb alsó sarokban történik ugyanez. Ezután ha jó, elfogadhatod a kalibrációt.

Miért hasznos ez? Mert a célkeresztre bökve VALÓBAN ott lesz a toll hegye, ahol a kurzort látod! (kalibrálás után) Ha nem jó a kalibráció, újra kezdheted, amíg nem jó. Csak egy kattintás, nem kell menükben rohangálni közben... korrekt és pontos. Persze, mert japán.

Egyébként ami a Cintiq-ről elmondható, és sok TFT-ről nem: nemcsak színhű, de iszonyatosan széles szögből (170 fok, ha jól emlékszem) ugyanazt látod! Akrilbevonatú, csillogásmentes a monitor, vagyis napközben is lehet használni :)

Hát ennyi. Ha még van kérdés, nyugodtan írj!

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.