Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) bLaCkDoGoNe válasza Cartman002 (#150) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nincs nagyon tapasztalat itt a fórumban a Trust táblákkal, de net-szerte lehet róluk rémtörténeneteket olvasni (egyet itt a fórumban is linkeltünk). Én személy szerint nem nagyon bízom a Trust cuccokban, az pedig, hogy ez a tablet Trust is meg wireless is, minimum elgondolkodtatásra késztet.

A felület mérete emberfüggő, van, aki jól elvan egy ekkora felületen, van akinek kicsi. Ez csak használat közben fog kiderülni sajnos.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#152) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Sziasztok! Nekem egy Graphire4 Classic XL A5-ös táblám van és szeretném megkérdezni van-e mód arra, hogy kétképernyős módban ne vízszintesen kelljen megosztanom a táblát és így két hosszúkás téglalapban dolgoznom, amelynek aránya a 4:3-tól igen messze van, hanem a táblát elfordítanám 90 fokkal és ekkor mondjuk a felső A6-os az egyik képernyőt ''vinné'' az alsó táblafél pedig a másikat?
Köszönöm

(#153) bLaCkDoGoNe válasza cs_gaborka (#152) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nézd meg a Wacom beállító programjában, én most megnéztem az enyémben, ott van erre lehetőség, a ''Mapping'' fülön. (Nekem Intuos3-am van.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#154) cs_gaborka válasza bLaCkDoGoNe (#153) üzenetére


cs_gaborka
tag

Nekem sajnos ''Mapping'' fül nincs, csak annyit tudok beállítani, hogy a tábla mekkora felületét akarom használni, illetve a képernyőn mekkora területre akarom a mozgást kiterjeszteni. 90 fokos fordítási lehetőséget nem látok, pedig ez nem hardver függő dolog.

(#155) bLaCkDoGoNe válasza cs_gaborka (#154) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nálam így néz ki a beállító felület: [link], és itt lehet forgatni a táblát a kép alatt (lenyitottam a menüt, hogy lásd).

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#156) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Sziasztok, nekem is régi vágyom egy digitalizáló tábla, de nem tudok egy boltot sem itt pécsen, ahol meg lehetne venni. Tud valaki ebben segiteni? (Esetleg még pest szóba jöhet, de jobban örülnék egy pécsi boltnak) Konkrétan egy volito-t néztem ki, valahol láttam 11K-ért, de azilyen netes boltokba én nem igazán bizok

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#157) cs_gaborka válasza bLaCkDoGoNe (#155) üzenetére


cs_gaborka
tag

Köszönöm a segítséget, nekem sajnos az ''Orientation'' hiányzik... :( Megpróbálkozzam esetleg más típusú driver-el?

(#158) cs_gaborka válasza TrollBalint (#156) üzenetére


cs_gaborka
tag

Szerintem a netes boltokkal nincs gond, de lehetőleg hazai legyen, mondjuk pl. a Pixmania-t nem ajánlanám...

(#159) TrollBalint válasza cs_gaborka (#158) üzenetére


TrollBalint
addikt

valamit tudsz ajánlani esetleg? (azt hiszem pont őket néztem :) )

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#160) cs_gaborka válasza TrollBalint (#159) üzenetére


cs_gaborka
tag

Ajánlani nem nagyon tudok, mert konkrét a termékkel foglalkozó boltot nem ismerek, talán a Codra Kft, ha jól írom. A Pixmania-ról elég sok érdekeset lehet olvasni... Az igazsághoz azonban hozzátartozik én (is) kintről vásároltam a táblám, méghozzá az ebay.de-n, mint megannyi más dolgot (10 felett járok), és még egyetlen egyszer nem volt problémám. Nem minden, de sok dolog akár lényegesen olcsóbban is beszerezhető, mint idehaza. De mindezt nem buzdításként írtam, neked kell dönteni.

(#161) bLaCkDoGoNe válasza cs_gaborka (#157) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha nem a legfrissebb drivert használod, akkor nézd meg, hogy a frissítés segít-e. Ha nem, akkor sajnos lehet, hogy le kell mondanod erről a funkcióról. :(

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#162) bLaCkDoGoNe válasza TrollBalint (#156) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A Codra webshopja nagyon korrekt, csak a rendelés megy weben kereszül, fizetni nem ott kell. Azt hiszem vidékre is szállítanak.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#163) cs_gaborka válasza bLaCkDoGoNe (#161) üzenetére


cs_gaborka
tag

Köszönöm, a legújjabbat töltöttem le, legalább is ami most található a Wacom oldalán. Igazából nem változott semmi, ezek szerinte ''nekünk'' le kell mondanunk erről az egyébként kézenfekvően szükséges lehetőségről :( Lehet írok a Codra Kft-nek, van-e esetleg valami ötletük.

(#164) TrollBalint válasza bLaCkDoGoNe (#162) üzenetére


TrollBalint
addikt

megnéztem a codrát, de nekem kicsit drágának tünik, olyan hely nincsen, ahol csak a tábla meg toll és a driver van, valamivel olcsóbban? Mert nekem a corel draw nem kell, (igazábólk 3D Studiohoz, meg photoshophoz szeretném hazsnálni).

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#165) cs_gaborka válasza TrollBalint (#164) üzenetére


cs_gaborka
tag

Akkó eBay ? ;) Csak kiváncsiságból...

(#166) TrollBalint válasza cs_gaborka (#165) üzenetére


TrollBalint
addikt

ott nem találtam meg :)
viszont ahogy nézelődök pesti boltokba, láttam, hogy a graphire 4 A6 is hasonló árban van, ti melyiket ajánlátok? (Volito2, graphire4) Mert sok különbséget nem láttam a kettőközött, max. hogy a graphire-n van radír

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#167) Gergello


Gergello
addikt

Átfutottam a topciot, de mégis inkább megkérdem újra :
10-12 k környékén szeretnék venni digitalizáló/rajzoló táblát.
amie használni szeretném: photoshopban rajzolás
ki mit ajánl?
egyet már ki is néztem:
WACOM Volito2 véleményezzétek

(#168) Dexter68 válasza Cartman002 (#150) üzenetére


Dexter68
addikt

Nekem van tapasztalatom Trust ügyben. Jó tapasztalat. [link]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#169) dom1n0 válasza Gergello (#167) üzenetére


dom1n0
aktív tag

szia , énis a napokban fogom megvenni a táblámat , nekem a választás egy wacom graphire 4 A6-ra esett , először énis a Volito2-őt néztem ki, de arról a forgalmazó , és akinek voölt mind2-en lebeszéltek , sajnos elég gagyi sok ember szerint :(

Sztem te is inkább szánk rápicit több pénzt , Énis ugyanebben a cipőben jártam még 2 napja, aztán rájöttem h inkább jót veszek , mint egy ... :)

Remélem tudtam segíteni :)

(#170) abuelo_


abuelo_
csendes tag

Sziasztok!
Lehetőségem nyílt nagyon olcsón vagy ingyen megszerezni egy Wacom Intuos táblát. Régi darab de még működne csakhogy a toll hiányzik. Nincs véletlen valakinek egy eladó tolla? Vagy nem vesztette el valaki a táblát és megmaradt a tolla?Természetesen utánanéztem ha újat akarok venni, de az nem jó biznisz.

(#171) krys1978


krys1978
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tulajdonképpen hogy működik ez a tábla? :F Egy képet láttam, amin egy kinyomtatott képet tesznek a tábla fóliája alá és úgy dolgoznak vele. Csak így lehet használni, vagy úgy is, hogy mondjuk nekem a gépemen van egy kép és azon akarok mondjuk kijelőlni egy alakot vagy egy tárgyat photoshopban. Ez működik e és ha igen akkor hogyan? Bocs a sok kérdésért!

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ...... Izé! Semmi nem jut eszembe...

(#172) bLaCkDoGoNe válasza krys1978 (#171) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia,

Úgy képzeld el, mint egy egeret, csak precízebb, pontosabb, a nyomás erősségétől függően változtatja a vonalvastagságot, stb. Tehát használni is ugyanúgy kell, csak ergonómikusabb, azaz nem csak úgy lehet használni, ahogy Te leírtad.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#173) krys1978 válasza bLaCkDoGoNe (#172) üzenetére


krys1978
tag

Szia!

Köszi az infókat. Rendeltem egyet, csütörtökön hozzák: Trust TB-4200 Wireless USB.

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ...... Izé! Semmi nem jut eszembe...

(#174) bLaCkDoGoNe válasza krys1978 (#173) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia,

Remélem sok örömöd lesz benne! :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#175) krys1978 válasza bLaCkDoGoNe (#174) üzenetére


krys1978
tag

Én is remélem, de eléggé nehezen akaródzik enyém lenni ez a tábla. Írt egy mailt a cég, hogy mégsem tudja csütörtökre szállítani. :O

ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ...... Izé! Semmi nem jut eszembe...

(#176) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Végre sok huza-vona után hamarosan megkapom a rajztáblámat, de most kaptam pár infot, hogy mik közül tudnék még választani. Ti mi ajánlanátok ezek közül?

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

ez 5 közül melyik az amit a legjobban ajánlotok, ill. van még egy versenyző a wacom graphire4 A/6.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#177) bLaCkDoGoNe válasza TrollBalint (#176) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én a Wacom mellett teszem le a voksom.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#178) TrollBalint válasza bLaCkDoGoNe (#177) üzenetére


TrollBalint
addikt

pont ez az, hogy hallottam pár embertől, hogy neki Trust-ja van, és az nem is olyan rossza, ugyanazt tudja, minta wacom... :F
most akkor higyjek?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#179) FNZ


FNZ
őstag

hali!

szeretnék venni egy digitalizálót.
van valakinek tapasztalata az alábbi eszközökkel kapcsolatosan :

Studio MovieBox analóg be DV I/O
( http://www.axico.hu/itemGroup.php?id=291&selectedProducerId=9 )

vagy

ADS DVD Xpress DX2
( http://www.atcomp.hu/index.php?scn=122&pc_id=47&pi_id=243&ppt=0 )


előre is köszi

(#180) bLaCkDoGoNe válasza FNZ (#179) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia,

Ez a topik a digitalizáló táblákkal (tablet; digitális rajztábla) foglalkozik, nem videodigitalizáló eszközökkel. :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#181) Dexter68 válasza TrollBalint (#178) üzenetére


Dexter68
addikt

Nekem Trustom van és ugyan nem mondtam, hogy ugyanolyan, mint a Wacom, mert a műfajban az a csúcs, de nem mindegy, hogy mennyit fizetsz érte. És, ha az ár-teljesítmény viszonyt nézzük, már nem biztos, hogy a wacom jobb annyival.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#182) TrollBalint válasza Dexter68 (#181) üzenetére


TrollBalint
addikt

Végülis a Trust Tb-4200 lett, tényleg furcsa igy elsőre ceruzával rajzolni :)
Viszont az mitől lehet, hogy ha huzok valamit a ceruzával, mondjuk akár egy vonalat, vagy mondjuk az explorer-be csúszkát, ha megállok, akkor remeg a kurzor :F

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#183) bLaCkDoGoNe válasza TrollBalint (#182) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Interferál. Sajnos ez gyakori probléma az ''olcsóbb'' tábláknál - próbáld meg távolabb vinni a monitortól a táblát.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#184) Umbar


Umbar
csendes tag

Hi! Szeretnék venni egy ilyen digitalizáló táblát(mily meglepő :DDD ). Végigolvastam a fórumot és arra jutottam, hogy megéri inkább áldozni egy Wacomra, de arra még nem sikerült rájönnöm, hogy miért kerül a Graphire4 Classic A6 egy bő tizessel többe mint a Volito 2? Csak a toll miatt, meg a dupla DPI? Vagy van valami más is? És olvastam azt is, hogy van olyan amelyiknek a drivere többet tud. Nem tudja valaki, hogy mit tud az egyiknek és a másiknak? Előre is kösz!

[EDIT]
Ja, majd elfelejtettem: amatőr kérdés: mennyire lehet felemelni a ceruzát, hogy még érzékelje?

[Szerkesztve]

A felnőtté válás első jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerőszabályzó gombot balra is lehet tekerni.

(#185) TrollBalint válasza bLaCkDoGoNe (#183) üzenetére


TrollBalint
addikt

a hangfal is bezavarhat? mert az nincs lemágnesezve...

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#186) bLaCkDoGoNe válasza TrollBalint (#185) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Azt is elképzelhetőnek tartom, próbáld ki, hogy vagy távolabb teszed a hangfalat, vagy a táblát viszed távolabb.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#187) TrollBalint válasza bLaCkDoGoNe (#186) üzenetére


TrollBalint
addikt

kiprobáltam, de nem igazán jött be :F
pedig legalább egy méterre volt minden ilyen elekromos cucctól

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#188) Kephamos


Kephamos
addikt

Na, én is tervezem egy Volito 2 beszerzését, vagy egy Graphire4-ét. Nem tudok dönteni egyenlőre. Gyanítom, hogy az előbbi lesz a befutó, mert sokkal olcsóbb, és gyanítom, hogy amire nekem kell arra elég lesz. Bár nem tudom. Elég az a felbontás? Illetve érdemes ez kétszer annyit fizetni a kétszer akkora felbontásért.
Mod.:Ja, természetesen Wacom midkettő, dehát parasztnak mondom, hogy rúg a ló! :)

[Szerkesztve]

(#189) Kephamos válasza Kephamos (#188) üzenetére


Kephamos
addikt

Jah, és a kettő közül van valamelyiken olyan felhajtható műanyag, ami arra jó, hogy képet rakjunk be alá?
----------------
A Trust-okról még mindíg senki semmi jót nem tud mondani?

(#190) Kephamos válasza Kephamos (#189) üzenetére


Kephamos
addikt

UP! :))

(#191) Kephamos válasza Kephamos (#190) üzenetére


Kephamos
addikt

UP! :))

(#192) Kephamos válasza Kephamos (#189) üzenetére


Kephamos
addikt

UP! :O

(#193) Nyúltáp válasza Kephamos (#189) üzenetére


Nyúltáp
senior tag

Ahoj

Voliton nincs átlátszó műanyag réteg, ami személy szerint engem picit frusztrálna, látva, hogy graphire 2őmmel milyen szép kis csíkocskákat hagyok műanyagon egy-egy erősebb toll nyomás után.

Amúgy volito legnagyobb hátránya, hogy rosszabb a szoftvertámogatottsága, mint többi wacomnak.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is.....

(#194) TrollBalint válasza Kephamos (#189) üzenetére


TrollBalint
addikt

nekem trust-om van, tb4200, A4-es 24-ért kb. szerintem megérte, jobb, mintha wacomot vettem volna, mert olcsóbb, nagyobb, és amire nekem kell, arra ez is tökéletesen megfelel. tetszik, hogy vanna, a táblán programozható gombok :)
mondjuk ''müködés közbe'' wacomot még nem használtam, ilyen téren nincsen összehasonlitási alapom

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#195) Thyb


Thyb
senior tag

Hello Genius PenSketch 9x12-essel van valakinek tapasztalata? Árkategóriában közel az 1200-as Trust kétszerese, ugyanakkor messze elmarad a Wacom-tól. Az érdekelne, hogy csak a névbeli különbség az ár duplájának, vagy valóban jobb a Trust-nál?

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#196) Umbar


Umbar
csendes tag

!!!^^^UP^^^!!! :O

A felnőtté válás első jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerőszabályzó gombot balra is lehet tekerni.

(#197) Kobe


Kobe
veterán

kellene nékem egy ilyen tablet
perpl olyan 15 K m volna az akcióra, szigorúan otthoni használat, Wacom Volito 2-t néztem ki, ez msot 11-12 K egy oldalon
a cuccot elsősorban művészibb irányban használnám, tehát nem tervezés, hanem skiccezés illetve az elkészült skiccek kifestése vele, elsősorban erre kellene
ilyen célra otthoni szinten megfelel ez a wacom ?

(#198) Kobe


Kobe
veterán

az egyetlen ami maitt félek a volito tól az az hogy nekem picinek tűnik, és aggaszt hogy esetleg nem tudok vele rendesen dolgozni, nagyobb méretű digitartokat rajzolni stb, mivel nem feltétlen kisméretű képeket szeretnék

(#199) bLaCkDoGoNe válasza Kobe (#197) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Kezdetnek jó, de jó eséllyel használat közben megtapasztalod majd a korlátait, és nagyobb modellek felé mozdulsz majd el.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#200) Kobe válasza bLaCkDoGoNe (#199) üzenetére


Kobe
veterán

az ok, de nincs olyan márka a piacon ami hasonló árban, nem wacom, de egy fokozattal nagyobb darabot ad és használható arra amire nekem kéne ? genius vagy valami hasonló...
mert félek hogy ezeknél a kis tábláknál bár darabonként meg lehet rajzolni egy nagyobb cuccot is, nem lesz olyan komplex és egybefüggő - tekintve ha rajzolok először egy teljes méretű sémát csinálok beállítással, pozícióval, s csak utána kezdem el apránként részletezni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.