Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) stephan0s


stephan0s
csendes tag

Szerintem a programozható gombokon ne vesszük össze, nem ez dönti el egy tábla használhatóságát. A Wacom Bamboon van ugye: 1. a tollon két gomb 2. a táblán négy, plusz egy ujjal scrollozható tárcsa. De! Én a gombokat ritkán használom, szerintem aki pl. Photoshopot használ, billentyűzetről fogja nyomkodni a megfelelő tool gombját, a tábla gombjaihoz szinte nem is nyúl. Balkéz billentyűzeten, jobbkézben a toll. Én legalábbis így dolgozom.

(#402) DeltaPower válasza stephan0s (#401) üzenetére


DeltaPower
őstag

dettó, még a studiomaxban szoktam rá, bal kéz billentyű, jobb kéz egér (jelen esetben toll)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#403) baliquez


baliquez
csendes tag

[OFF]
Ha valakinek nem telik painterre/photoshopra de szeretne jót festegetni: [link]

Nagyon csecse progi, gyönyörű munkafelülettel, és regisztrálva sem drága. Nem vagyok forgalmazó, csak gondoltam megosztom mert tetszik.
Karácsonyra is kedves ajándék lehet akár gyerekeknek is, mondjuk egy olcsóbb tablettel. :K

(Sőt, ha már offolok, akkor még: [link]
Az uccsó szó a filemanagerek között.)
[/OFF]

(#404) FazekasLaci válasza Passape (#384) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Nekünk Logitech multimédiás billentyűzetünk van, ráadásul Wireless. Mindegyik Wacom gond nélkül működik rajta (szerencsésen van mindegyik szériából, a múltkor meg egy 12-es Cintiq-et próbáltam ki rajta :D )

Min. 4 gomb is van a táblákon (Bamboo, az Intuos-on mérettől függően 4-8), azokra meg szinte mindent be tudsz programozni, ami kell (billentyűkombinációk, makrók, stb...).

Ha valami kérdésed van, nyugodtan írj!

Üdv

Laci

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#405) FazekasLaci válasza baliquez (#403) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

[OFF]Ha már off karácsonyra, akkor itt egy ingyenes játék gyerekeknek a tablethez :) http://www.origo.hu/szoftverbazis/multimedia/grafika/malbuch.html

Ez meg egy másik ingyenes, de van magyar felülete is: nagyon aranyos :D
http://www.tuxpaint.org/download/windows/

De érdemes kipróbálni gyerekeknél a Colorelli-t is, az már 3D-s, igaz az meg pénzbe kerül, de tábla is van hozzá - és annyit tud a tolla kb., mint a régi Graphire4 táblák.[/OFF]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#406) Passape válasza FazekasLaci (#404) üzenetére


Passape
tag

Köcce a választ sztem akkor csak az a baj hogy rossz a trust drivere, vagy a geniusé :D
mostmár elvannak de mióta feltettem a trust drivert, azóta nem megy a media play gombja sehogysem :S sztem újrarakom a drivert a trust meg úgyis kar körül elbúcsúztatom, aztán vecek valami kicsi de precíz dolgot. (találgassatok) Vagy elvonulok apácának, nemtom ... valamelyik, még eldöntöm.

A félkész rajz meg jó fele készül ( ;-) várjuk a folytatást.

Aki újonc ahhoz meg lenne egy tiszteletteljes kérésem. 10 ig számoljon el mielőtt indulattól izzó billentyűzetén nem teljesen baráti légkörhöz illő hangon számolna be a legújjabb világrengető megjegyzéséről. Csak nyugodtan... no para ... relax :)

Egyébiránt remélem mindenki éppen a karácsony témáját dolgozza fel :D monjuk húsdarálóval.... ;)

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#407) Passape válasza stephan0s (#401) üzenetére


Passape
tag

csatlakozom az előttem szólóhoz , még annyit hozzátéve hogy én pl éjszakai bagoly vagyok, és háttérvilágítás nélkül kb használhatatlannak tartom a kis gombokat (talán ami a sarokban van az még ok, de ha 28 van még mellette az enkem sok). és a billentyűm vana monitor előtt nem a tábla mielőtt valaki megkérdezné. és nem nem szeretem a lámpát. ;)

Lehet hogy nem teljesen tárgyhoz tartozik, de tekintve a wacom árait, dolgozott valaki már touchscreennel? olyan izé ami monitor meg tábla egyben... tudjátok?! nah, igen az... Hamár cégnél vetetek valamit akkor ez is eszembe jutott.

Egyébiránt Kellemes ünnepeket ha addig nem lennék.

Titanfall 2 RULZ ... Ùjabb csalòt küldtünk börtönbe ... Legalàbb ne engem probàlj àtverni XD <3

(#408) Grillo


Grillo
senior tag

Srácok!

Adott egy digitalizáló tábla, és .cdr fájlok. Annyit kéne tennem, hogy pöttyözgetnem kéne a képekre. Ezt pl. Photoshopban meg is tudom oldani, de akkor exportálnom kell Corelből, és neem jobb lenne, ha maradhatna .cdr, viszont a Aorel DRAWban nem tudok pöttyözni. Ötlet a visszaimportáláson kívül?

KÖsz előre is

(#409) DeltaPower válasza Grillo (#408) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nem egészen értem mire gondolsz, de szerintem PSben csinálsz egy pöttyös textúrát és azt adod meg Corelben kitöltésnek.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#410) Grillo válasza DeltaPower (#409) üzenetére


Grillo
senior tag

Régészeti témájú tárgyrajzokat szeretnék pöttyözéssel árnyékolni. Pl. tálak, edények rajzait. Ezért nem jó a kitöltés.

(#411) DeltaPower válasza Grillo (#410) üzenetére


DeltaPower
őstag

akkor szerintem PS export lesz, bár talán megoldható h Corelben kis körökkel árnyalsz (nemtom mennyire vágná hanyatt a gépet a párezer köröcske :) )

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#412) Steven1


Steven1
csendes tag

Sziasztok!

Nem rég vettem egy Wakom Digit padott.
Nagyon jó a cerka is kellöképen lehet álitani az érzékenységet.
Nézegettem a speckoját és a tolban lévő hegy KB:10.000 000 vonal meghuzásáig biró élettaramal bir.
ok értem és jó is de kaptam a termék mellé egy jó néhány hegyet.
Nem tudom hogy hol lehet szétszedni a ceruzát egészen a hegy cserééjig.
Szeretném átváltani egy szürke hegyre és ezt sehogy nem tudom véghez inni.
Ha valaki esetleg tudna segiteni akor azt nagyon megköszönném.

köszönöm és további jó Forumozást. :K

(#413) kamcsat


kamcsat
csendes tag

Sziasztok!

Egy komolyabb Wacom-kiadást tervezek (Cintiq 12), viszont - talán mert régimódi vagyok - jobb szeretnék szemközt állni egy eladóval, mint online megrendelni, még akkor is, ha ők is külföldről rendelik meg.

Tudtok nekem ajánlani egy Budapesti viszonteladót?

kamcsat

(#414) Gondwana válasza Steven1 (#412) üzenetére


Gondwana
addikt

Ceruza: jobb kéz, fogó: bal kéz (esetleg fiókhoz odacsukod - először én is így oldottam meg) és húúúzod. Ha sikerül kiszedni belőle a hegyet, rájössz, milyen 1szerű az egész. Fogpiszkáló is beapplikálható, vagy alakra vágott lúdtoll (az iridium töltőtollhegy beapplikálását talán nem ajánlanám a tábla miatt...)
(a ceruzát ha szét kell szedni, már rég rossz...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#415) Show Jumping


Show Jumping
csendes tag

Sziasztok!

Totál kezdőként álltam neki az ősszel táblát keresni. Rajzos előéletem már van, PS Elements-et kb 7-8 éve gyúrom így belevágtam a keresésbe.
Azt kell mondjam hogy totál káosz van ezen a terepen. Mindenki a Wacomot súlykolja és a többit osztja. Sokan ezt úgy hogy például ki sem próbálta a többi versenyzőt. Vannak természetesen dolgok amiben egyet értek, de van amikkel nem.
Amit leszűrtem cirka 3 hónap alatt míg kiválasztottam az Aiptek 8000U Pro-ját:
- valóban a Wacomok jók de nekem talán egy kicsit túlspilázott egy dolog, abból sem jó mindegyik grafikai munkák elvégzésére, rajzolásra, és az áruk ehhez képest a legbarátságtalanabb. (Valószínűleg ilyen lesz a következő csak nem akartam egy 200 ezresbe rögtön fejest ugrani. :W )
- összehasonlítottam így hát a létező itthon és külföldön kapható táblákat egy a többség álltal jónak ítélt Wacom tábla adataival (Graphire 4). A Trust, Genius, WizardPen kiestek az elején mivel kipróbálhattam őket ilyen szaküzletekben és ismeretség lévén, nem voltak rosszak csak sajnos a PS-el nem igazán kompatibilisek.
- Találtam is egyet....ám sajnos tapasztaltam, hogy csak külföldről tudom beszerezni itthon megszűnt a forgalmazó, és ezt a típust nem hozzák be még rendelésre sem.
- Találtam egy német céget nálluk volt ráadásul ki is próbálták amelyiket megrendeltem, működik. Külföldi fórumokon olvastam jó tapasztalatokat.
- Plusz itthon is mondta egy amúgy Wacomos srác hogy neki volt és még a wacomon kívül ezt ajánlja.

Voltak kritikus pillanatok amikor azt mondtam hagyom az egészet és rajzolok festek "manuálisan" továbbra is. Remélem nem lesznek vele gondok...Aki esetleg átesett már egy Aipteken írhatna (habár nem hinném hogy mostmár elronthatná a kedvem :DD ). Valamikor Január elején érkezik meg. Biztos nem lesz zökkenőmentes míg majd flottul kitapasztalom hogy műkszik.

[ Szerkesztve ]

"Ami nem öl meg, az erősít!"

(#416) LionElJonson


LionElJonson
csendes tag

Megvettem kéremszépen Codra-tól a Wacom Bamboo A6 Wideomat, a feketét. Hát valami csudálatos! kényelmes a toll, szinte pehelykönnyű, van rajta radír is, a táblán a kék világítás baromi jól néz ki, a fekete egymagában gyönyörű, kár hogy ahogy összetaperolom a kezemmel, nagyon meglátszik rajta, de a tisztítása nem egy nagy was ist das. A gombokhoz alig kell hozzáérni, és reagálnak, ez a touchring meg egy valóságos csoda! El nem tudtam képzelni, hogy hogy működik, de nagyon kellemeset csalódtam. Egy kicsit vacakolnom kellett, de a manualban végül megtaláltam, hogy hogyan kell átállítani az én monitorom képarányához, de Wide-al is használható, csak nem rajzoláshoz, mert akkor jön ugye az ellpiszis effekt. Vonalzózást próbálgattam, nekem szinte teljesen egyenesett húzott, semmi kivetnivaló nem volt benne, főleg hogy nem vonalzóval húztam, hanem a kézikönyvvel^^. PS-ben még nem sikerült megtalálni at ideális ecsetet. Az a problémám, hogy hiába érintem hozzá, nem húz vonalat, egy picit odakell nyomni, hogy működjön, de akkor sem elég halvány. Pen preasuret állítgattam, de elviekben a legalacsonyabban van, nullán. Próbáltam 1 pixeles ecsettel, még az volt a leghasználhatóbb. Féltem, hogy zavaró lesz ez a 3 milliméterre kell felette emelgetni, hogy érzékelje dolog, de nekem 1 cm-ről is, interferrencia miatti ugrálás nálam nincs. A radírt nem nagyon használom, de jó hogy van, inkább kiválasztom a PS-ben. Összeségében nagyon jó vétel volt, nem bántam meg, hogy nem a Geniust vettem, csak ajánlani tudom mindenkinek.

(#417) Gondwana válasza LionElJonson (#416) üzenetére


Gondwana
addikt

Az a problémám, hogy hiába érintem hozzá, nem húz vonalat, egy picit odakell nyomni, hogy működjön, de akkor sem elég halvány.
Azóta, gondolom, megtaláltad, hogy a tip feel variálása (pen tablet properties) merre visz tovább...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#418) stephan0s válasza LionElJonson (#416) üzenetére


stephan0s
csendes tag

de Wide-al is használható, csak nem rajzoláshoz, mert akkor jön ugye az ellpiszis effekt.

Ezt hogy érted? Miért nem használható Wide-al?

(#419) Krystos


Krystos
csendes tag

Hali!

Szeretnék venni egy grafikus táblát, lehetőleg Wacomot, de nem itthon hanem ebayen nézegettem, mivel kint ahogy láttam jóval olcsóbbak ezek a cuccok. Persze hazai is jöhet.

Nincs rá sokam, max. 20 ezret költenék rá, de inkább kevesebbet, mivel csak úgy hobbi szinten rajzolgatnék. A5 méretű kénne. Nem kell A4-es, mivel azt olvastam, hogy ahoz már igen nagy monitor kell, igaz ez?

[ Szerkesztve ]

Tail feel so good~

(#420) Krystos


Krystos
csendes tag

Ja igen, még azt kérdezném, hogy A6-t érdemes venni?
Mert kicsit utánaolvastam, és az jött le, hogy az A6 is elég, hát én nem tudom a dolgot, biztos más mint a sima papírra való rajzolás (meg gondolom erre nem lehet csak úgy rákönyökölni).

Tail feel so good~

(#421) stephan0s válasza Krystos (#420) üzenetére


stephan0s
csendes tag

Persze, jó az A6 Wide teljesen kezdetnek. Ha 20e körül szánsz rá, akkor marad neked a sima fekete Bamboo, a Bamboo Fun annyiban különbözik, hogy a toll végén a "radír" is nyomásérzékeny, és adnak hozzá szoftvert, azért drágább párezerrel. Nekem is Bamboo van, nagyon jó tábla.

(#422) Krystos válasza stephan0s (#421) üzenetére


Krystos
csendes tag

Jólvan, majd megcsekkolom!

Az extra szoftver nem érdekel, az meg pláne hidegen hagy, hogy a radír is nyomásérzékeny, nekem a radír teljesen tüntetesse el a rajzot :)

Tail feel so good~

(#423) DeltaPower válasza Krystos (#422) üzenetére


DeltaPower
őstag

keresd qwertys-t a PH-n, ő olcsón tud szerezni

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#424) Krystos


Krystos
csendes tag

Graphire4-hez mit szóltok? Ez valahogy tetszetősebb, mint a Bamboo, ráadásul vezetéknélküli ( nem nagyon vágom a Bluetooth témát, ehez ugye elég egy sima pár ezres Bluetooth adapater?)

szerk.: Úgy űtnik ezt hagyom, mert az ára már sok nekem.

[ Szerkesztve ]

Tail feel so good~

(#425) stephan0s válasza Krystos (#424) üzenetére


stephan0s
csendes tag

A Graphire4-et már nem gyártják, utóda a Bamboo.

(#426) FazekasLaci válasza kamcsat (#413) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Ha van kedved, beugorhatsz hozzánk és akkor mutatok Neked egy Cintiq 12-est vásárlási kötelezettség nélkül.

A tábláról bővebben az alábbi oldalon olvashatsz:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/cintiq-12-interaktiv-monitor.html

Mielőtt bejössz, azért dobj egy mailt: fazekas@grasshopper.hu, mert nem mindig vagyok bent. 3 év gari, akár részletfizetéssel, és ingyenesen megtanítalak a tábla minden titkára... Merthogy nem olyan egyszerű ám, számos különleges beállítási lehetőség van :)

Üdv

Laci

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#427) FazekasLaci válasza stephan0s (#421) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

A fekete Bamboo radírja is nyomásérzékeny. Pontosan ugyanazt tudja, mint a Bamboo Fun, csak szoftverileg tud többet (Photoshop Elements van benne).

Ha fekete Bamboo-d van és nem nyomásérzékeny a radírja, akkor nézesd meg, mert lehet, hogy hibás... Mivel most jelent meg, ez tuti garis.

Üdv

Laci

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#428) FazekasLaci válasza Steven1 (#412) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Szét ne szedd a tollat, mert kidobhatod! Egyik Wacom toll sem szedhető szét sérülés nélkül!

Megfogod egy csipesszel a toll hegyét és egyszerűen kihúzod.
De ott, ahol vetted, ezt nem mondták el neked???
Ha gondolod, akkor dobj nekem egy mailt: fazekas@grasshopper.hu, bejössz és kicseréljük neked ingyen a hegyet.

A 10 millió vonás szépen hangzik, de tudd a következőt: ha rányomod, a hagyományos ceruza is jobban kopik... Ez olyan IKEÁ-s megfogalmazás szerintem :)

A múltkor egy művésznek adtam kölcsön egy A4-es Intuos-t (neked is Intuos-ot van az elmondásod szerint) és másfél hét alatt leamortizálták a hegyét. Mondjuk 5 hegy nálunk kb. 3000 Ft, úgyhogy nem vészes, de a gyártók reklámszövegeit fenntartással kell kezelni. Átlagban kb. háromnegyed évente kell hegyet cserélni, ha nem cseréled és teljesen elkoptatod, a tábla felülete sérülhet, vagy legrosszabb esetben addig kopik a hegy, amíg már nem tudod sehogy sem kivenni és akkor annyi, vehetsz új tollat kb. 30e Ft-ért. A tábla fóliáját (amin rajzolsz, kb. 5-6 ezerért lehet cserélni.

Üdv

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#429) wagzee válasza FazekasLaci (#428) üzenetére


wagzee
csendes tag

Szia!

Mivel ott dolgozol a boltban gondolom hogy van valami tapasztalatod (vagy bárki másnak akinek esetleg van), hogy mi a különbség a bamboo fekete és bamboo fun között...tudom hogy árban a FUN csak azért drágább elvileg mert kapok hozzá szoftvereket...de én igazából arra lennék kíváncsi hogy képességekben a sima fekete megfelel e a FUN-nak, vagy valamivel gyengébb? Mert pl én most hallok először arról hogy a fekete tollán a radírnak is van nyomásérzékenysége! Veszítek vele valamit (a szoftverken kívül) ha a feketét veszek a FUN helyett?

[ Szerkesztve ]

(#430) Otisz válasza wagzee (#429) üzenetére


Otisz
őstag

Semmit nem veszítel, csak pár ezret nyersz.
Plusz az egyik fehér, a másik pedig fekete. Ennyi a különbség.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#431) wagzee válasza DeltaPower (#423) üzenetére


wagzee
csendes tag

én felkerestem qwertys-t, viszont ő nem nagyon reagál a pü-re :(

(#432) DeltaPower válasza wagzee (#431) üzenetére


DeltaPower
őstag

érdekes, pedig a hirdetése kint van.
(mod) ma 15:46-kor volt utoljára PH-n :F

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#433) wagzee válasza DeltaPower (#432) üzenetére


wagzee
csendes tag

Igen már sikerült elérnem...elvileg már egy bamboo FUN boldog tulajdonosa vagyok :DD
Gyakorlatilag csak akkor leszek ha megérkezik :))

(#434) Vidroz


Vidroz
csendes tag

Üdv!

Lenne egy kérdésem az egybegyűltekhez.
Digitális rajztábla vásárlást tervezek, (valszeg Wacom) és kb 110-120ezer körüli pénzért.
Nem tudom melyik lenne az optimális méret. Az A4 vagy az A5.

Grafikák, festmények készítéséhez kellene (nem csak hobbi célból).
van valakinek tapsztalata ez ügyben? Már úgy értem aki festményeket, illusztrációkat készít ilyen táblával.

A válaszokat előre is köszönöm!

(#435) ZéZé@PH válasza Vidroz (#434) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Ez egyén függő, valakinek egy A3-as se lenne elég :D
Menj be a Codrába vagy egy másik szaküzletbe és próbáld ki neked melyik lenne a megfelelő. Én most A5 Geniussal dolgozom, nekem sok is. Bár a speed-paintinges művészúrnak tökéletesen megfelelő és szerintem elég jól keres vele.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#436) Vidroz


Vidroz
csendes tag

Aham. Köszönöm!
Egyébként A3-as méretű Wacomok milyen árban vannak?

(#437) stephan0s válasza Vidroz (#436) üzenetére


stephan0s
csendes tag

Ennek te is utána tudsz járni...

A Codra árai: [link]

Az A3-asok 200 felett vannak.

(#438) FazekasLaci válasza wagzee (#429) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Őszintén megmondom: a Bamboo fekete és a fehér között semmilyen tudásbeli különbség nincs. Ugyanazt tudja mindkettő. Más a design és mást szoftvert adnak hozzá - ennyi.

Azt válaszd, amelyik jobban megy a gépedhez! Ha további kérdésed van, hívj nyugodtan a 70/932-6656-os telefonszámon.

Üdv

Laci

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#439) FazekasLaci válasza Vidroz (#434) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hogy mekkora Intuos3 táblát válassz, az a munkafeladattól és a monitorod méretétől függ. Meg még néhány kényelmi dologtól... :)

Dobj egy mailt a fazekas@grasshopper.hu -ra és kipróbálhatod mindkét méretet! Aztán majd Te eldöntöd, melyik a kényelmesebb, illetve segítünk neked a legjobbat kiválasztani..

Üdv

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#440) FazekasLaci válasza wagzee (#433) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ha Fun A5 kell, akkor nálunk van rakin :)
Akár holnap reggel bejöhetsz érte, ha kell, csak csörgess meg előtte: 70/932-6656
A6 szerdától átvehető, ha kell.

2 év magyar garival. Itt meg tudod nézni az árakat:
http://www.grasshopper.hu/search.php?search=bamboo+fun [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#441) FazekasLaci válasza stephan0s (#437) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ugyanazt tudom mondani, mint Vidroz levelére. A méret a munkától függ. De elmondom, hogy nagyon komoly indok kell egy a3-as vételéhez... Az nagyon nagy....
Ráadásul ott azt is tudnod kell, hogy CAD-re vagy DTP-re akarod használni. Ha CAD-re, akkor érdemes még megnézni a CalComp táblákat is.

A3 táblák részletes specifikációja, ára: [link]
CalComp táblák részletes specifikációja, ára: [link]

A CalComp-ban az az érdekes, hogy van mobil, összehajtogatható digitalizáló tábla (RollUp széria) is, meg akár A0+ méretben is kapható.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#442) wagzee válasza FazekasLaci (#440) üzenetére


wagzee
csendes tag

Elvileg qwertys kollega már intézi...de mivel eléggé nehézkes vele a kommunikáció ezért még semmi sem biztos...:U

(#443) FazekasLaci válasza wagzee (#442) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Rajtad áll. Szólj, ha kell és azonnal bejöhetsz érte.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#444) wagzee válasza FazekasLaci (#443) üzenetére


wagzee
csendes tag

Amúgy ha nálad veszem akk csak sima fekete bamboo lesz (qwertys kollega megint néma) egyetlen baj hogy én bemenni nem tudok hozzátok, a szállítás meg drága (4000ft környékén ha jól olvastam...)

(#445) FazekasLaci válasza wagzee (#444) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Hívj fel: 70/932-6656. A szállítást meg tudjuk beszélni, az az ár, ami az oldalon van, az egész ország területére érvényes általános ár. Ha a pontos címet tudom, meg tudjuk mondani a pontos szállítási költséget. Azért ne felejtsd el, hogy száguld ám a benzinár és 10 km-es autóút is benne van már kb. 300 Ft-ban (amortizáció, stb...)

Van fekete és fehér Bamboo is rakin. A6 és A5 méretben. Ha eldöntötted, hívj!

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#446) Krystos válasza FazekasLaci (#445) üzenetére


Krystos
csendes tag

Na aszem akkor még gyűjtök egy A5-re, majd ha meglesz a kess, felhívlak majd.

Akkor ezek szerint van fekete is A5-ben? Mert nekem valahogy az a fehér nem szimpatikus, a fekete elegánsabb.

Tail feel so good~

(#447) Vlad válasza Krystos (#446) üzenetére


Vlad
csendes tag

sajnos nincs fekete A5-ben.
Amerikában van, de az is ugyanolyan mint a fehér csak a színe más.

(#448) KinderBalu


KinderBalu
csendes tag

A közeljövőben egy tablet vásárlását tervezem, de tanácstalan vagyok pár dolgot érintően. :F Mivel még nem volt szerencsém digitális rajztáblát használni, csak papírral és ceruzával tudtam dolgozni ezért nem tudom hogy igazából milyen érzés lehet, mekkora rajzfelület lenne elegendő (a táblát leginkább illusztrátori munkákra és számítógépes "festmények" elkészítésére szeretném felhasználni). Sok helyen írták, hogy a hiedelmekkel ellentétben az A6-os méret is megfelelő, nem kell attól tartani hogy kicsi lesz, de én valamiért mégis rettegek;) Sajnos nem vagyok pesti, ezért lehetőségem se nagyon nyílik arra hogy kipróbáljam. Amúgy Wacomot Bamboo-t szeretnék mindenképpen. Csak jót hallottam róla, és szerintem kezdésnek simán megteszik :DD ...nos...a kérdés már csak tényleg az hogy A5 vagy A6...Valaki tudna segíteni tapasztalatok alapján? :F Előre is köszönöm: :R

Balu

(#449) ZéZé@PH válasza KinderBalu (#448) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Kezdésnek szerintem jobb egy Genius MousePen 8x6.
Méretben A5-s, nagyon jól használható, és olcsóbb bármely Wacomnál.
Kezdőknek ezt ajánlom, ezen ugyanolyan jól meg lehet tanulni az alapokat, mint egy Wacomon, és otthoni munkára tökéletes.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#450) KinderBalu válasza ZéZé@PH (#449) üzenetére


KinderBalu
csendes tag

jah..egyvalamit még kihagytam az előző kommentemből... hogy az A6 wide munkaterülete nem csökken le nagyon akkor ha hozzáigazítom a "nem wide" 17'-os monitoromhoz? :U
Amúgy köszi a hozzászólást zézé...igazából csak az a baj, hogy tényleg eldöntöttem a tapasztalatok, tesztek, és szakvélemények alapján hogy wacomot szeretnék venni...nem az a célom hogy rövidtávra vásároljak, hanem inkább hosszabb távú "befektetést" szeretnék csinálni. Árban még a bamboo A5 fun is belefér.
Ja és mégvalami...tudna valaki linkelni vagy küldeni 4X6-os táblával készült képet?

Balu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.