Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) Zorka


Zorka
csendes tag

Sziasztok!
Remélem ti tudtok segíteni nekem!
A helyzet az, hogy nagyon szeretek rajzolgatni, és az egér az agyamra megy, ezért gondoltam, hogy milyen jó lenne egy ilyen tábla nekem, mennyire leegyszerűsítené az életemet :) Habár azt se nagyon tudom, hogyan működik egy ilyen. :B Szóval nagyon kezdő vagyok a témában, jó lenne ha valahogy elindítanátok az úton :)
Igazából nézegettem mindenféle táblákat, de fogalmam sincs, hogy nekem mi kellene... Elsősorban ne legyen nagyon drága, mert csak hobbi szinten használnám... Egyáltalán milyen méretű tábla az ideális rajzoláshoz?

Előre is köszi :)

"An apple a day keeps anyone away if you throw it hard enough."

(#802) Dexter68 válasza Zorka (#801) üzenetére


Dexter68
addikt

Mindjárt jön a Fazekas Laci és felajánlja, hogy menj be hozzájuk és próbáld ki a táblákat. Szerintem is ez egy jó út. És akkor még mindig eldöntheted, hogy veszel Wacomot többért vagy nézel valami gazdaságosabb megoldást.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#803) Wilika válasza FazekasLaci (#799) üzenetére


Wilika
aktív tag

huhh, nekem a C-n csak telepített progik vannak, minden más (doksik, levelek, böngésző mappája) a D-n...
De nagyon hasznos tud lenni az időgépezés. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#804) Wilika válasza Zorka (#801) üzenetére


Wilika
aktív tag

Most is csak azt tudom mondani, hogy Wacom! Wacom! Wacom! :)
(nem is tudom, hogy van-e más téma amiben márkához ragaszkodnék. :) )

Én először féltem, hogy az A6 kicsi lesz, de abszolút nem. Szóval hobbi szintű rajzolgatáshoz egy Bamboo szerintem tök jó lesz.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#805) FazekasLaci válasza Dexter68 (#802) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

:) Persze, hogy felajánlom, hiszen az a legjobb, ha az ember mindent előre kipróbál és az alapján eldönti, melyik a legjobb neki. Ez így természetes :) A meghívásnak pedig nincs vásárlási kötelezettsége :))

Zorka: Monitor méretből kell kiindulni. Ha 19" vagy az alatt van a moncsi, akkor az A6 vagy A5, az igazán praktikus felhasználói szokásoktól függően. Ennél nagyobb monitornál már inkább nagyobb méretű táblát kell nézegetni. Amit hozzátennék: hiába drágább pl. egy profi Intuos3 A4, az sem tud többet, mint mondjuk egy Intuos3 A6 méretű... Csakhát a méretek miatt nagyobb az ár is (duplája).

Így egyszerű lesz a választásod:
- megnézed, mekkora méret az ideális neked
- megnézed, milyen színben szeretnéd megvenni (Bamboo fehérben vagy feketében, Intuos ezüstszürkében és feketében van)
- Bamboo akkor, ha pl. csak hobbi szintű használatra kell, és nem vagy igazán művész lelkű. Az Intuos ugyanis nagyobb tudású, a tolla kétszer olyan "finom", vagyis érzékeny, és abban a tollban van dőlésérzékenység is, ami festésnél jön ki igazán...

De ha bejössz, akkor segítünk kiválasztani a megfelelő méretet, Intuost és Bamboot is ki tudsz próbálni és utána tudsz dönteni. Dobj egy privit, ha tetszik a dolog így :) és megbeszéljük a részleteket.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#806) Zorka válasza FazekasLaci (#805) üzenetére


Zorka
csendes tag

Kösziii, remek! Ment a privi^^

"An apple a day keeps anyone away if you throw it hard enough."

(#807) Reno7 válasza FazekasLaci (#805) üzenetére


Reno7
senior tag

És egy 19" szélesvásznúra is elég még az A6 Bamboo?Vagy ahoz már kell az A5?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#808) FazekasLaci válasza Reno7 (#807) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Gyorsan megkérdeztem a kollégámat, aki egy 19"-os Wide-on dolgozik és Bamboo-ja van. Azt mondja, hogy abszolút nem...

De ahogy másoknak is felajánlottam, nyugodtan gyere be, csak dobj előtte egy privit, hogy egyeztessünk és biztosan ki tudj mindent kényelmesen próbálni :)

Egyébként van már egy 19" Wide monitorunk is, ami kiváló fényképszerkesztéshez. Azt is ki lehet próbálni, és árkategóriában 120e Ft+ÁFA. Ahhoz is van toll és a moncsin kell dolgozni.
Van és megnézhető, sőt hamarosan 22"-ban és 26"-ban is lesz :D

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#809) Gave


Gave
addikt

Sziaztok , neztem egy TRUST TB-7300 -es digitalizalo tablat , van valakinek ? velemenyeket , tapasztalatokat Pro-t Kontra-t ,ha tudtok ezzel a termekkel kapcsolatban , irjatok legyszives. Mostansag lesz aktualis,h veszek egy ilyen eszkozt... ez a tabla (Trust TB-7300) ~31-34k korul mozog ,ha van szerintetek jobb alternativa (egy link-el megtamogatva) , megkoszonom azt is .

[ Szerkesztve ]

(#810) Wilika válasza Gave (#809) üzenetére


Wilika
aktív tag

pro: nem volt hozzá szerencsém
Kontra: Trust
:))

De majd az okosabbak. :) Mondjuk ennyiből (akármekkora is) már nem trust-ot vennék.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#811) Dexter68 válasza Gave (#809) üzenetére


Dexter68
addikt

Volt egy Trust táblám és jól tudtam vele dolgozni. Nem vártam tőle Wacom-feelinget, de az ember egy Opeltől sem várja el, hogy majd olyan lesz, mint egy Bentley. Viszont az én táblám nem került ennyibe. Ez már az az összeg, ahol el lehetne gondolkodni, hogy hozzáteszel még és veszel egy kisebb Wacomot.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#812) Gave válasza Wilika (#810) üzenetére


Gave
addikt

Ertem a celzast :) , ...

Dexter68 : koszi a tapasztalatokat .

- ilyen arban van esely wacom-ra? vagy gyujtogessek meg?

[ Szerkesztve ]

(#813) Wilika válasza Gave (#812) üzenetére


Wilika
aktív tag

Elvileg pár helyen már 20k alatt találni A6-os Bamboot.
30k felett már lehet, hogy nagyobbat is kapni, most nem tudom, de majd jön FazekasLaci, ő tudja a frankót.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#814) Reno7 válasza FazekasLaci (#808) üzenetére


Reno7
senior tag

Kipróbáltam már sok ilyesmit,még telefonosat is xP...csak azér kérdeztem mer amit én néztem az sima volt nem szélesvásznú,de ezek szerint mind1 :) kösz a választ

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#815) Wilika válasza Reno7 (#814) üzenetére


Wilika
aktív tag

telefonos?

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#816) FazekasLaci válasza Wilika (#813) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

FazekasLaci nem tudja mindenre a frankót... :Y

Én csak annyit tudok mondani, hogy venni sok helyen lehet különféle árakért. Legolcsóbb az import Franciaországból... az a Pixmania. Persze, ha garis problémája van az embernek, akkor jön a szállítási költség. Mert vagy a Pixmania-hoz, vagy a Wacomhoz kell visszajuttatnia, ami egymás között is kb. 10-15e Ft. Az átfutási időről és az egyéb problémákról (pl. érvényesíteni az igényeket, ha azt mondják, nem is garis.. meg nem is beszélve.)
De itt bővebben is lehet olvasni erről a témáról:
http://www.fogyasztovedelem.com/forums/index.php?showtopic=2098 [link]

Itt azért hozzáteszem, hogy a Pixmania azért tudja adni ennyiért, mert Franciaország nagyobb és feltehetően ezért jobb árakon kapja, mint itthon bárki... Egy számláját azért megnézném, hogy az ÁFA hol rendeződik, mert általában kb. 20%-kal olcsóbb, mint itthon.

Másik kérdés: ha itthon veszel, akkor fontos, hogy a garit hogy tudod érvényesíteni, vannak-e kiegészítők (a tollhegy kopik, azt biza cserélni kell!) folyamatosan. Érdemes olyan helyet keresni, ami biztosan meglesz még néhány év múlva is ugyanott, mivel 2 év a gari ezekre és hát soha nem lehet tudni. Azonkívül fontos a tudás is, mert ha problémázik a táblád, akkor jó az, ha azonnal meg is tudják nézni és megmondják, hogy mi a probléma: a tábla, a szoftver, vagy a toll.

Mi 15 éve vagyunk ugyanazon a helyen, a németországi Wacom hivatalos partnereként értékesítünk, illetve a garit is közvetlenül intézzük. Általában toll probléma szokott lenni (mivel azt ejtik le a legtöbbször :D ), ezeket általában azonnal tudjuk cserélni. Azt meg jó tudni, hogy a Wacom EGYETLEN hivatalos szervíze Németországban van. Mindenki hozzájuk küldi vissza javításra a táblákat, ha gond van, és az eladó saját erőből ad (vagy nem ad) cseretáblát a javítás idejére.

Szóval fontos az, hogy ha probléma van a termékkel, azt az eladónak kell Németországba visszajuttatnia. :)
Vagyis a fentieket nézve a korrekt cégek fognak könnyedén gariban elintézni valamit, a többi kibúvót próbál majd keresni a költség/árrés figyelembe vétele miatt :D

És ez sajnos a nagy magyar valóság...

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#817) Gave válasza FazekasLaci (#816) üzenetére


Gave
addikt

"FazekasLaci nem tudja mindenre a frankót... "

=? Nincs a az altalam megadott keretbol kihozhato wacom termek ?

(#818) FazekasLaci válasza Gave (#817) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hogy a fórum megmaradjon a technikai érdekességek, és információk szintjén, küldtem egy privit.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#819) Wilika válasza FazekasLaci (#816) üzenetére


Wilika
aktív tag

Há' lehet, hogy nem tudod a frankót, de azért elég jól megközelítetted most is. :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#820) konvex


konvex
csendes tag

sziasztok!
müvész hallgató vagyok, idáig főleg manuális technikákkal dolgoztam, de megjött a kedvem a digitalizált alkotáshoz.Az itteni hozzászólások alapján én (is) a fekete Wacom Bamboo A6 Wide mellett döntöttem. (Remélem jól,17"monitor, és elég gyengus gépkapacitás mellett.) bár nemtudom a WACOM Bamboo One A6 nem lenne e megfelelőbb, (nomeg olcsóbb is.. :) (bár feljebb írtátok az túl hobbi)
No ,de ammeddig végleg döntök :U kérek valakit küldjön elérhetőséget személyes vásárlással kapcsolatban, a netes megrendeléstől óckodom ilyen termékek esetében.Nagyon köszi!! :P

ps.valamint szerintetek ilyesmi jellegű:vektoros munkák létrehozására mennyire alkalmas egy ilyen tablet,
(azért ilyen karaktereket egérrel, scannel elég melós lenne gondolom...) vagy inkább csak festői hatású grafikai munkákhoz javallott. előre köszi, és bocs a mazsoláskodásért! :B

[ Szerkesztve ]

(#821) Wilika válasza konvex (#820) üzenetére


Wilika
aktív tag

Őszinte legyek, ha precíz munkáról van szó, én ritkán használom a tabletet.
Az alábbi rajzot valószínű, hogy inkább egérrel beziere-ezném végig, (lehet tollal is, csak minek)
Mondjuk persze, a vektoros progikban van simítás, tehát ha szabad kézzel rajzolsz egy vonalat, akkor azt a megadott paraméterek szerint "lágyítja", de továbbra is azt mondanám, hogy az alábbi képet egérrel mókolnám.
Pl. CAD alkalmazásokhoz sosem használnék tollat, márpedig a vektorgrafika legtöbbször nekem kezelésében odatartozik.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#822) Dexter68 válasza Wilika (#821) üzenetére


Dexter68
addikt

Asszem ez inkább megszokás kérdése. Én mindenhez a tabletet használom. Egér nincs is a számítógéphez kötve, a Wacom egere valahol itt lapul az asztalon, de nem tudom, hogy hol, mert nagyon ritkán nyúlok hozzá. Inkább csak akkor kerül elő, ha a nejem ül a gép elé :D
Sőt, ha vidéken kell dolgoznom, akkor a notebookhoz is szépen hozzácsomagolom a tabletet. Nekem Illustratorban is sokkal jobban kézreáll, függetlenül attól, hogy valami figurát, logotípiát rajzolok vagy alaprajzot.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#823) FazekasLaci válasza konvex (#820) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Ha ilyet csinálsz, akkor isten mentsen a Bamboo One-tól! Az túl gagyi, inkább kezdőknek van ajánlva, akik nem is alkotnak így... (magyarán gyerekeknek): Ha valaki Bamboo One-on töri a fejét, akkor már inkább egy Colorelli, ahhoz játék is van :D

Neked a legideálisabb egy Intuos3 A6 lenne, de a Bamboo fekete is tökéletes lehet. Illustratorban kiválóan használható a toll még Bézier görbék rajzolásánál is.

Dobj egy privit, ha szeretnéd kipróbálni működés közben a tabletet, nálunk meg meg is veheted.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#824) konvex


konvex
csendes tag

Köszi a válaszokat!
mostmár teljes biztonsággal veszem meg a fekete Bamboo t :D
(Laci Neked megy a privi) üdv mindenkinek!

(#825) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Szeptember 9-én alapozó művészeti tanfolyam indul kiscsoportos foglalkozásban. Szóval aki digitális táblát használ rajzolásra, festésre és szeretne új technikákat tanulni (nem a programok, hanem a szabadkézi rajz kerül elsősorban oktatásra), javaslom, nézze meg ezt az oldalt:

http://www.grasshopper.hu/vasarlas/muveszeti-tanfolyam [link]
Itt tematikát is olvashattok.

Nem drága, egy kedves festőművész barátom tartja és az oktatás ára egyben egy nyomtatást is tartalmaz giclée technikával, amit aztán be is kereteznek :)

Ha valakit érdekel, nyugodtan keressen engem.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#826) FireShadow


FireShadow
senior tag

bocs ha kicsit off de a csodálatos müködési elvéhez kapcsolodik ez a cikk

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#827) Wilika válasza FireShadow (#826) üzenetére


Wilika
aktív tag

Elmondásuk szerint ugyanis az emberi testet nem a mágneses, hanem az elektromos mezők befolyásolják

Nah, ha ezt a természetgyógyászok, mágnesékszerárusok vásárlói megtudják... :D

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#828) FazekasLaci válasza Wilika (#827) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A Wacom is elektromágneses mezőt használ. :) De azt hozzá kell tennem, hogy annyira gyenge, hogy pl. ha mellé teszel egy mobilt, sem zavarja meg, vagy pl. egy bankkártyát sem mágnesez le :)

Szóval ennyi erővel kidobhatnánk a mobil telefonokat is, valamint a boltokba se menjünk be vásárolni, mert az áruvédelmi kapuk is gondot okozhatnak :D

Az a baj, hogy annyira új még minden technológia manapság, hogy nincs hosszútávú tapasztalat. Lehet, hogy néhány száz év múlva elhűlnek majd, hogyan voltunk képesek gyilkos környezetben élni. Ld. a rádióhullámok (autórádió, bluetooth fülhallgató, mobil, wifi), a mágneses terek (ld. áruvédelem, beléptető rendszerek), elektromos berendezések (ld. hűtő, mikró :D). A benzingőzről és a szmogról már nem is beszélve...

Ehhez még hozzátenném, hogy talán az amcsik ár megint tudnak valamit :D Most hallottam a rádióban, hogy az amish-ok száma megduplázódott tavaly :C

Én egyébként várnám ezt a fajta vezetéknélküli áram megoldást... Még emlékszem, amikor az Alfa újságban a 90-es évek elején (ha jól emlékszem) olvastam az első Plazma és TFT TV-ről, amit nem lehetett 2000 méter fölé vinni, mert szétrobbant :) Ma meg már a polcon van. Amúgy ha ilyen gyors a fejlődés, akkor talán 10 éve olvastam először arról is, hogy az internetet akár az áramhálózaton is lehetne vinni. Ma már Angliában vannak ilyen kísérleti városok... A hidegfúziós végtelen és környezetbarát energiáról meg ne is beszéljünk...

Volt egyszer egy ügyfelem, aki azt mondta, milyen jó lenne, ha a Wacom táblák tudnák azt, hogy egy kapcsolóval érintőérzékennyé váljanak (mint a touch-pad) és akkor pl. ujjal lehetne az árnyékot elmaszatolni a képen... És milyen igaza volt. Ehhez ma már minden rendelkezésre áll - elég ha csak az érintőképernyőkre, meg a Cintiq-re gondolok...Csak össze kellene gyúrni őket.

Sajnálom, hogy nem látok a jövőbe és nem fogom megtudni, mi lesz 200 év múlva. Belegondoltatok, hogy a mai napok technológiájáról még nem is álmodtak az 1800-as évek végén...? Mennyi minden történt az elmúlt 100 évben... autó, repülő... űrrepülés...számítógépek, ufók... (most elszóltam magam, az majd csak lesz :D )

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#829) FireShadow válasza FazekasLaci (#828) üzenetére


FireShadow
senior tag

én a jövöröl és az elképzeléseimröl orákat tudnék beszélni nincs erre valami topik valamerre? lehet nem itt kéne kitárgyalni pedig tényleg érdekes téma. figyelembe véve az elmult pár évtized fejlödését és a fogyasztoi igényeket, valamilyen szinten körvonalazni lehet hogy merre fog haladni a világ a nem annyira távoli jövőben

egyszer azt álmodtam hogy ráraktam a rajztablara a telómat és elkezdett töltődni... aztán egyszer nappal is oda raktam és akkor ugrott be hogy erröl álmodtam csak akkor bejött hogy töltés :))

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#830) FazekasLaci válasza FireShadow (#829) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Pedig működhetne, ha a toll is működik :) Csak azt nem úgy hívnák, hogy Apple iPhone, hanem Wacom powered iPhone :D Remélem, illetékes developer Mac-ék is olvassák ezt a topicot :D

Ehhez csak annyi kellene, hogy a Wacom átadná, a toll milyen technológiával kommunikál a táblával. Mert így nemcsak tölteni tudnád, hanem akár azonnal szinkronizálni is a telódat és a PC-det (MAC-edet). De ez licencelhető, a Wacomnak erre developer kitje is van. Sok Tablet PC használ Wacom technológiát (10-ből 9).

Valaki nyisson már egy topicot innovációs ötletek címen... Ott aztán lehetne ilyeneken agyalni és talán az illetékes cégek innovátorai is kapnának ihletet :) FireShadow... álmodj tovább :K
Minden adott, csak az a fránya USB kábel olcsóbb Kínában, mint befektetni az ilyen fajta innovációba.

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#831) Wilika válasza FazekasLaci (#828) üzenetére


Wilika
aktív tag

Váááárjááál.
Nem értem hogy jön ahhoz amit mondtam.
Én csak arra gondoltam, hogy van ez a sok mágnesékszer, meg minden, hogy milyen jót tesz a mágnesesség az emberi testnek (hogy mire van benne hatással azt én sem tudom), aztán ha a nagy rajongótábornak elmagyarázzák, hogy ez semmilyen hatássalnincs rájuk, akkor majd lesz csalódottság. :)

Én régebben még ujjra húzható érzékelőkről álmodtam, amivel lehetne az mp3-makat scratch-elni. :D

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#832) FazekasLaci válasza Wilika (#831) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Bocsi, kicsit elkalandoztunk közben :)
De ha valakinek közben Wacom problémája lenne, nyugodtan írja meg és azt is megválaszoljuk.

Ja, a Wacom ritkán romlik el, unatkozunk és talán ezért csapongunk kicsit.... :DD

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#833) rhen


rhen
senior tag

Sziasztok, tegnap megjött a Wacom Bamboo táblám. Eddig ArtRage-ben próbálgattam, és nagyon tetszik. :) kezdem megszokni. :P
Ez az első tabletem, ezért lehet, h hülyeséget kérdezek, de be lehet olyat állítani, h ne 1-1-ben képezze le a monitorra a felületet, hanem a tábla fizikai méretébe tudjak egyszerre rajzolni és ha arrébb akarom vinni akkor mondjuk többször el kelljen mozdítanom a tábla felett a ceruzát? pl. mint amikor kicsi az egéralátéted és fel kell emelned az egeret, visszarakni, majd le és húzni újra.
Azért érdekelne a dolog, mert azt vettem észre, h nagyon felnagyítja a mozdulataimat. /egy 22" wide monitorom van/ Ez kicsit zavaró, mert ha mondjuk papíron rajzolok és egy vonalat 0,2 mm-rel odébb húzok, akkor oké, da a táblán ez az eltérés azt eredményezi, hogy a rajzon ez nagyjából 2mm lesz.
kicsit bonyolultan írtam le, de remélem megértitek. :B

(#834) Wilika válasza rhen (#833) üzenetére


Wilika
aktív tag

Absolute positioning-ról relative positioning-re állítod a tollat is a beállítópanelen.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#835) rhen válasza Wilika (#834) üzenetére


rhen
senior tag

nem találom sajnos ezt a beállítást.
csak ilyenek vannak, h teljes monitort képezze le, a monitor egy részét, vagy az összes monitort.
a monitor egy rész nem jó, mert akkor nem tudok kinyúlni a részből.
ez a relative jól hangzik, csak hol tudnám beállítani?

(#836) FireShadow válasza rhen (#833) üzenetére


FireShadow
senior tag

egér módban szeretnéd használni?!

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#837) rhen válasza FireShadow (#836) üzenetére


rhen
senior tag

nem, pen módba :B

(#838) Wilika válasza rhen (#837) üzenetére


Wilika
aktív tag

Most akkor döntsd el mit akarsz...
E!

hmm, tökre más rémlett, de mindegy, a lényegen nem változtat.

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#839) FazekasLaci válasza rhen (#837) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nem wacomos kereskedőtől vetted, azért vesztél el a beállításokban :)

http://www.wacom.eu/_bib_user/dealer/man_bam_en.pdf [link]

Felhasználói kéziköny 22. és 30. oldal.
Ezt tudod csak vele csinálni. Egyébként ha úgy akarod használni, mint az egeret korábban, akkor válaszd a Mouse módot. Ha a monitor és a tábla közötti arányokat akarod változtatni (pl. tábla felét használni a monitor teljes méretére), akkor a mapping-et kell állítanod.
Több monitornál szintén a mapping fog segíteni.

Ha másra gondoltál, akkor valahogy nem jött át az elképzelésed (legalábbis nekem nem).

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#840) rhen válasza FazekasLaci (#839) üzenetére


rhen
senior tag

megnéztem a user guide-ot, de nem találtam sehol ezt a relative dolgot. (ezzel kezdtem)

wilika: félreértettük egymást szerintem.

megpróbálom másképp elmondani.
azt szeretném, hogy a monitoron ne az egész terület legyen leképezve, hanem csak egy része, h ne legyen olyan nagy az arány a monitoron megjelenő méret és a táblán rajzolt méret között. Ezt tudom, h hogy lehet beállítani, de én azt szeretném, hogy ha kiérek mondjuk a bal szélére a területnek, akkor felemelem a ceruzát, lerakom a tábla jobb szélére, balra húzom és így az előbbi bal szél mőgé is húzhatok vonalat. durván fogalmazva, változtassa a leképezés helyét, így lefedve az egész monitort, csak nem egyszerre.

bár közben olvasgattam és nem láttam erre megoldást. lehet nem is lehet ilyet, csak ez az első táblám, még nem mindent tudok, h mit lehet és mit nem.

[ Szerkesztve ]

(#841) FazekasLaci válasza rhen (#840) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hú, szerintem nagyon fáradt vagyok, mert tényleg nem értettem.

Megpróbálom elmondani, mit lehet:
- be tudod állítani úgy, hogy a monitor egy részét lássa a tábla egy része. Vagy a tábla egész része.
- be tudod úgy állítani a táblát, hogy a tábla egy része lássa a teljes monitort.

A relatív pozícionálás azt jelenti, hogy ha felemeled a tollat és a tábla bal alsó sarkába teszed, akkor a monitoron is oda ugrik a bal alsó sarokba. Ha felemeled a tollat és átteszed a tábla jobb felső sarkába, akkor a monitor jobb felső sarkába ugrik. Vagyis nem kell huzogatnod a táblán a tollat, mint korábban az egeret, hanem a monitort képezi le a táblára és ennek az aránynak megfelelően ugrik a megfelelő helyre a toll. Ha régi egér funkciót szeretnél, akkor válaszd a mouse opciót.

Valószínűleg arra gondoltál, hogy van a papírlap a PS-ben vagy a Painterben, a tábla ezen a felületen dolgozzon csak, a menükön ne. Ha a szoftver támogatja a papírgörgetést (vagyis ha elérsz a lap szélére, akkor tovább rajzol - próbáld ki egérrel, ha azzal működik, akkor a táblán is) akkor így tovább tudsz rajzolni a Wacommal. A CorelDRAW pl. ezt tudja, bár vakon nehéz jót rajzolni :) Merthogy később jeleníti meg a képet...
Ekkor azonban legyen a kezednél egy másik egér is, hogy elérd a menüket. Vagy legalább tudd a gyorsbillentyűket, mivel a tollal nem fogsz tudni a mapping beállítás után oda navigálni.

Mellesleg erre a scroll és a zoom funkciót inkább szokták használni. Fent van a tábla tetején a touch ring. Az erre szolgál.

A user guide-ban a mappinget olvasd el, a 30. oldaltól volt benne szó, ott minden le van írva.

Egyébként hol vetted, ahol nem tanítottak meg a használatára? Merthogy nálunk mindenki ingyen gyorstalpalót kap, aki csak kéri... és utána teljes tech supportot. Így távolról sajnos csak tippelgetek, jól értettem-e a kérdésed...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#842) Wilika válasza FazekasLaci (#841) üzenetére


Wilika
aktív tag

a relatív pozíconálás nem az amikor "tologatod" a kurzort, mint az egeret? Az abszolút, meg amit leírtál, szóval hogy oda ugrik a képernyőn a kurzor, ahova teszed a táblán.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#843) rhen válasza FazekasLaci (#841) üzenetére


rhen
senior tag

"A relatív pozícionálás azt jelenti, hogy ha felemeled a tollat és a tábla bal alsó sarkába teszed, akkor a monitoron is oda ugrik a bal alsó sarokba. Ha felemeled a tollat és átteszed a tábla jobb felső sarkába, akkor a monitor jobb felső sarkába ugrik."

szerintem ez az abszolút pozicionálás.
a relatív az lenne, ha a képernyő egy részét képezi le, mondjuk a középső részt. na most ha én a tábla bal alsó sarkában vagyok és felemelem a tollat és átteszem a tábla jobb felső sarkába, akkor a kurzor marad a helyén, csak a tollat raktam át, tehát a kurzort még jobban tudom balra lefelé vinni. a monitoron ugye még van hely, hiszem a leképezett rész kisebb, mint a monitor. viszont így a leképezett rész mondjuk automatikusan a jobb felső sarokba tett ceruzával együtt elmozdul úgy, hogy a kurzor marad a helyén, az új leképezett monitorterületnek szintén a jobb felső sarkában lesz a kurzor.
így gyakorlatilag mozog a leképezés, és a csökkentett aránnyal/leképezési felülettel is az egész monitoron tudok dolgozni.

jobban már nem tudom elmondani, inkább hagyjuk, biztos nem lehet ilyet, ha még nem találtam erről semmit a neten.

(#844) FazekasLaci válasza rhen (#843) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Fáradt voltam. Igazatok van. Úgy látszik, már az agyam sem fogott este, annyi minden kavargott benne.

rhen,
ennek ellenére, amit leírtam, az jó: a Bamboo-ban többet beállítani nem nagyon tudsz. Nekem sajna Intuos van, de majd a hétvégén hazahozok egy Bamboot és felrakom. Gondolkozom rajta és kipróbálom, de nem hiszem, hogy bármilyen egyéb megoldás is lenne...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#845) rhen válasza FazekasLaci (#844) üzenetére


rhen
senior tag

nem olyan fontos hazavinned ezért egy bamboot, már nagyon alaposan átnéztem a beállításokat, meg google-ztam sokat, de nem jutottam semmire.

szóval hagyjad, már egész jól megszoktam így.

(#846) matthew994


matthew994
csendes tag

Hello! Nem volt szerencsém még ien digitális grafikus táblával találkozni ezért lenne egy kérdésem! Mindegyik grafikus táblának van képernyője? vagy van olyan is amire csak írok és nincs képernyője de a laptopomon jeleníti meg amit csinálok? bocs ha hülyeséget kérdeztem :)

(#847) rhen válasza matthew994 (#846) üzenetére


rhen
senior tag

a grafikus tábláknak általában nincs képernyője, a monitoron látod, h mit csinálsz, a wacom cintiq-knak van képernyője amiről én tudok, mást még nem láttam, aminek volt.

(#848) matthew994 válasza rhen (#847) üzenetére


matthew994
csendes tag

ohh... én teljesen félre értettem akkor! :(
azt hittem h a táblán látom az egészet :) akkor ennek a táblának sincs képernyője?
http://www.shopmania.hu/shopping~online-digitalizalo-tablak~vasarlas-genius-g-pen-560-4-5-x6-digitalizalo-tabla-usb~p-538667.html

(#849) rhen válasza matthew994 (#848) üzenetére


rhen
senior tag

nincs. amit a képen látsz az egy papírlap. geniusoknál, meg pár másik márkánál van egy fólia a táblán, alá tudsz papírt rakni és így tudod lemásolni elvileg.
(de szereintem nem sok értelme van, mert nem látod mit rajzolsz. inkább be kell scannelni a képeket, aztán utána is átrajzolhatos, ha pl photoshopba berakod eghy rétegre és felette átlátszó rétegeken dolgozol.)

(#850) Wilika válasza FazekasLaci (#844) üzenetére


Wilika
aktív tag

Nekem sajna Intuos van
Teszegény... :)) :DD
(bocs, nem tudtam kihagyni, most nekem van késő)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.