Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) hozeND


hozeND
csendes tag

a 825-ös hozzászóláshoz, mert elbambultam

Várható később is ilyen tanfolyás? Túl későn vettem észre, azonban érdekelne 1-2 hónap múlva. A

[ Szerkesztve ]

"csak úgy ne érjen, a halál, hogy túléljem"

(#852) matthew994


matthew994
csendes tag

Hello! Lenne még egy kérdésem vásárlás előtt! Hol tudom elolvasni hogy kell igazából vele rajzolni? :) Igazából a színezés érdekel hogy hogy történik! Hogy lehet megcsinálni h átmenetes legyen meg stb... ?? szóval hogy kell a színeket itt használni az érdekelne jobban! magyar oldalt tudtok ahol ilyenekről tudnék egy kicsit informálódni? :) köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#853) matthew994


matthew994
csendes tag

lehet h nem értettetek meg ezért leírom érthetőbben: a Photo Shop-ban hogy kell használni a színeket h átmenetes legyen például az arcnál? :) vagy a kéz formálását hogyan tudom a színekkel elérni? ilyenről tudtok nekem írni vagy egy magyar oldalt ahol tudnék ilyenről olvasni? :) köszi előre is!

(#854) vanny


vanny
csendes tag

heló! megint én.. :)) kivcsi vok hogy mi szépeket rajzolgattok tablettel :) lécciii küldjetek pár képet :)) :U vanny@citromail.hu

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#855) rhen válasza matthew994 (#853) üzenetére


rhen
senior tag

photoshopot nem használok, így arról nem tudok nyilatkozni. GIMP-ben tudod állítani, h mi változzon a nyomással, az átlátszóság, szín, vastagság, keménység.
ArtRage-ben pedig "csak" olyan lehetőségek vannak mint ha igazából festenél/rajzolnál... ott nincs színátmenet, hacsak nem úgy kevered ki a festéket.

(#856) Dexter68 válasza vanny (#854) üzenetére


Dexter68
addikt

Nézz szét itt Különös tekintettel Kaoru dolgaira.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#857) vanny


vanny
csendes tag

bázzz :)) naon jóóók :)) xD most irtó bénának érzem magam xD

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#858) FazekasLaci válasza hozeND (#851) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Igen. Lesz még. Ha érdekel, akkor dobj egy mailt nekem és szólok, mikor indul a következő. Itt tudsz bővebben olvasni a tanfolyamról:

http://www.grasshopper.hu/vasarlas/muveszeti-tanfolyam [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#859) FazekasLaci válasza matthew994 (#852) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nálunk kipróbálhatod a Wacomokat.
Egyébként van a Cintiq-nél olcsóbb monitor is, amire tudsz rajzolni. Azt is megnézheted. Nekünk most csak 19" Wide van, de hamarosan lesz 22"-os is.

Ha érdekel, dobj egy mailt nekem: fazekas@grasshopper.hu

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#860) matthew994 válasza FazekasLaci (#859) üzenetére


matthew994
csendes tag

Hello!
de hiába próbálom ki ha fogalmam sincs, hogy kell a színeket használni! :) Használni tudnám a táblát ha tudnám hogy formáljátok a színekkel az arcot meg az egész testet!
amúgy mi a pontos neve a cintiq-nél olcsóbb táblának?

[ Szerkesztve ]

(#861) FazekasLaci válasza matthew994 (#860) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hali,

egy táblával ugyanúgy kell dolgozni, mint a ceruzával. Vagyis nem csodaszer, ha szabadkézzel tudsz rajzolni, a tábla nagy segítségedre lesz. Ha nem, akkor sajna a tábla sem sokat fog segíteni ebben...

Színekkel való arcformázáshoz itt láthatsz egy nagyon jó példát. Az oldalon tekerj az aljára és nézd meg a youtube videót:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/intuos3-a5-wide-Special-Edition-digitalis-rajztabla.html [link]

Ha körbeböngészel az oldalainkon, majdnem minden tábla alatt egy másik igen hasznos videót találsz. A lényeg azonban: Intuos-zal mindent meg tudsz csinálni, és korlátozottan a Bamboo-val is. (kisebb nyomásérzékenység, nincs dőlésérzékenység...)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#862) matthew994 válasza FazekasLaci (#861) üzenetére


matthew994
csendes tag

Hello,

nah te vagy az első aki kapirsgálja mit kérdezek! :)
szóvalal ha erősebben rányomom a ceruzát a táblára akkor például egy világos barnából sötétebbet fog kihozni? és akkor az egész arcformálás (stb..) majdnem azon múlik hogy milyen erővel nyomom a táblához a ceruzát?
Amúgy köszi, hogy segítesz nekem! :))

(#863) FazekasLaci válasza matthew994 (#862) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Tulajdonképpen igen. Bár ez általában a progitól is függ, amit használsz. A PS és a Painter pl. ezt támogatja, ugyanígy a Flash, CorelDRAW és Illustrator is. Bár ezekben viszonylag korlátozott a tudása...

Tehát ha veszünk alapból egy ceruzát az életben: ha gyengéden nyomod a papírra, halvány, világos vonalat, ha erősen nyomjuk rá erős, intenzív (vastag sötét) vonalat fog húzni. Ugyanígy működik a digitális tábla tolla is...

A legegyszerűbb egyébként ha bejössz, kezedbe nyomunk egy táblát és kipróbálod az életben. Az sokkal beszédesebb lesz, mint itt elméletben elmagyarázni. A videók, amiket az oldalainkon látsz igazán magukért beszélnek. Nézegess ott körül, ha még nem tetted.
Csodálatos dolgokat lehet alkotni egy digitális táblával, ha valaki szépen tud rajzolni...anélkül max fényképszerkesztéshez nyújt nagy segítséget (maszkoláshoz).

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#864) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

A Wacom táblákra elméletben lokális vagy nemzetközi garancia van? Gyakorlatban kinél lehet garanciális ügyeket intézni?

Köszönöm szépen!

Original's never fit - Socket 370

(#865) matthew994 válasza FazekasLaci (#863) üzenetére


matthew994
csendes tag

Hello,

igen videókat én is néztem! jó sokat! tényleg csodálatos dolgokat lehet vele rajzolni! :))
Sajnos még az se biztos, hogy kapok táblát! Mivel csak 14 éves vagyok :) :).
De kösz, hogy mindezt leírtad! Megtudtam, hogy akkor nem sokban külömbözik egy rendes ceruzától a digitális táblához való ceruzától! Hát akkor nekem csak ennyi lett volna a kérdésem! :) Amúgy én nem akarok "huszonezreket" költetni az apummal egy ilyenre!
A wacomok közül a Wacom Bamboo One-t venném a Geniusok közül pedig a Genius G-Pen 560 (4,5"x6") ! Ezek nekem ideálisak és mivel nem vagyok valami profi rajzoló ezért csak firgálgatnék vele meg persze az alakokat könnyebben tudnám kivágni :)

(#866) Vérhangya


Vérhangya
csendes tag

Hellosztok. Pályakezdő grafikus vok, s szükségem lenne egy rajztáblára. Azt már tudom hogy wacom bamboo-t veszek azt a feketét...Intuosra nincs kedvem áldozni( anyagilag), Cintiqre meg azért nem mert ahhoz előző életembe el kellett volna kezdenem spórolni... :D igazából az a kérdésem hogy honnan érdemes rendelnem ilyen táblát? Debreceni vagyok s gondolom nem naon lehet kapni egy sima mezei számtech üzletbe max ha ők is megrendelik. -------üdv

(#867) FazekasLaci válasza <MZ/X> (#864) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Komolyan gondolkodom egy fogyasztóvédelmi oldalrész indításában a honlapunkon :))

Az az igazság, hogy sokan szeretnek ködösíteni. De hogy tisztán lássatok a garanciális kérdésekben:
- mit nevezünk nemzetközi garanciának? Az EU-n belül vásárolt termékekre EU-garancia érvényes. Vagyis ha veszel egy Sony kamerát Lengyelországban, akkor az itthoni Sony hivatalos márkaszervíze nem utasíthat el a szervízzel. Ha igen - irány a fogyasztóvédelem.
Wacom esetében az a gond, hogy egész Európában 1 db szervízközpont van, és ez Németországban található. Ez csak azért van, mert a Wacom táblák ritkán romlanak el. De ha igen, akkor jó tudni, hogy az eladónak kell a garanciális ügyet kezelnie, ezért neked költséget nem számíthat fel.

És itt kezdődik a probléma:
- ha külföldön veszed, akkor a külföldi cég székhelyére kell visszaszállíttatnod és majd ők elintézik a garanciális javítást. Aztán persze kérdéses, hogy a visszaszállításért megint felszámítják-e a szállítási díjat. Ma Magyarországról egy kisebb csomagot biztosítással, stb. kb. 12-15.000 Ft-ért lehet feladni futárszolgálattal az EU-ba.
- ha itthon veszed, akkor a viszonteladónak kell intéznie a garit. Persze ilyenkor felmerül, hogy a hibát, amit jelzel azt elismerik-e garanciálisnak. Ha nem, akkor persze lehet vitatkozni - ezt ismerjük a piacról.

Ismerek pár céget, akik más és más módokon intézik a garis ügyeket. Nálunk pl. az a szabály - mivel hivatalos Wacom partner vagyunk - hogy a táblát és a tollat azonnal bevizsgáljuk - és mivel van hasonló kompatibilis eszköz, egyértelműen meg tudjuk állapítani, hogy mi romolhatott el. Ezután ha külső behatás nem érte a táblát és a tollat, akkor gariban intézzük a dolgot. Tollat általában cserélünk azonnal. Ha a táblát kell visszaküldeni, akkor a javítás idejére hasonló, vagy jobb táblát adunk - attól függően, mi van éppen rakin (ez a régebbi, már nem gyártott táblák esetén érdekes). Kiküldjük a Wacomhoz saját költségen és a Wacom bevizsgálja, megjavítja és visszaküldi.

Ha a tábla nem tőlünk van, a cseretábláról persze le kell mondanod javítás esetén. Viszont a javítást ugyanúgy szívesen elintézzük, bár sokszor ez elég horribilis tud lenni. Pl. ha a tábla alaplapja megy tönkre, az általában 40-50e Ft-nál indul + a szállítás. De ilyen csak egyszer fordult elő, amikor egy kedves ügyfél teával leöntötte és befolyt a táblába. Ez persze nem lett volna gond, csak nem takarította ki, hanem nyugodtan használta tovább (mert működött). De a csersav ugyebár nem véletlenül sav...

Megint más kérdés a Cintiq. Ott például helyszíni garanciát adunk, és legtöbb esetben a Cintiq-et a gyártó cseréli. Ilyenkor jön a csere Cintiq, majd összekészítjük a régi Cintiq-ed és ha kész, a gyártó elviszi. Mindez persze Neked semmilyen extra költségbe nem kerül :)

Remélem, kimerítő volt a válaszom :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#868) FazekasLaci válasza matthew994 (#865) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Inkább gyűjts... A Bamboo One nem túl szerencsés választás. Egy csomó funkció butított benne. Nem olyan nagy a különbség, egy fekete Bamboo pedig nem 2 évre szól, hanem jóval hosszabb időre...

Kérd karácsonyra és több rokon majd összedobja. De feleslegesen nem éri meg kidobni a pénzt.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#869) FazekasLaci válasza Vérhangya (#866) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Leszállítjuk, ha kell.
Ha érdekel, akkor dobj egy privit és a többit megbeszéljük.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#870) tibi72


tibi72
aktív tag

Hali! Fazekas Laci hozád lene egy kérdésem vagy kérésem. Nem töletek vettem egy INTUOS 3 A5 WIDE táblát mert nem itt élö rokonoktol kaptam a táblát.(enyit a mentségekröl) és nem volt magyar nyelvü használati útmutato hozá és szeretnék kérni egyet töletek ha lehet. Mert igazán meg valva nem tuddok kihez forduljak csak fórumhoz és hozád. Elöre is köszönöm megértésedet!

(#871) tibi72


tibi72
aktív tag

Ja még valami kaptam hozá INTUOS 3 AIRBRUSH ZP-400E tipusu (Festék szorott) (szürke) Bontatlan dobozban (anyira bontatlan hogy még én semm fogtam a kezembe) teljesen gyári csomágolásban! Ha valakit érdekelne Szivesen eladnám nagyon-nagyon jo árban. Mert én nem fogom használni. És azért is nem bontotam ki!

(#872) FazekasLaci válasza tibi72 (#870) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Privi ment.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#873) tibi72 válasza Vérhangya (#866) üzenetére


tibi72
aktív tag

Hali!
Vérhangya ment egy privi!!!!!!!!!!

(#874) tibi72


tibi72
aktív tag

Hali!
Megnéztem egy pár videot hogy igazán mire lehet használni Airbrush ceruzát .Hát nem semmi dolgokat csinálnak vele és még retusáláshoz meg kivételesen egyedi dolgokat. Nagyon gondolkodom rajt kibontom és kiprobálom és meg marad. Lenyügöztek a videok!!

(#875) FazekasLaci válasza tibi72 (#874) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A ceruzával ugyanazt meg tudod tenni :D

OFF: Óvatosan töltsétek a firefox 3.02-es frissítést! Nekem elfelejtette az összes jelszavam, ráadásul a Prohardveren hiába írom be a jelszavam, fel sem kínálja mentésre. Ami azért gáz.... Most meg szedhetem össze a régi jelszavaim :(

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#876) tibi72 válasza FazekasLaci (#875) üzenetére


tibi72
aktív tag

Igazad lehet! :R Még nem hasonlitotam össze. de valojában akkor miér hozták létre és még mindig miért forgalmaza a Wacom és miért használjk a képregény rajzolok és a profi grafikusok. Azért hogy még több kacat legyen az asztalon és elmondják hogy nekem ilyen is van! :W Csak enyi kérdés merült fel benem. :R De továbra is igazat adok neked :R

(#877) FazekasLaci válasza tibi72 (#876) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Azért, mert van, aki az életben is használ művészi munkákra festékszórót (ld. graffiti). Nekik természetesebb egy ahhoz hasonló, de digitális eszközt használni toll helyett.
Ilyen egyszerű. Nem véletlen, hogy van pl. vékony tolla is a Wacomnak közel 30e-ért...
Van, akinek az a jó, a vastagabb toll nem is áll a kezére. Szóval a sokféle ember miatt van sokféle kiegészítő.

Ha Apple lenne, azt mondanám, ha profi vagy, gyűjtsd össze mindet :DD

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#878) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Az előzőhöz egy hozzáfűzés :)
Ugyanezért van fekete és fehér bamboo is :)

A fehér sem tud többet, ugyanaz a specifikációja :D
De van, aki kifizet többet csak azért, mert fehér....
Spec én is sok mindent úgy veszek, hogy specifikáció szerint leszűkítem a kört, mi jöhet szóba, aztán azok közül a legjobban kinézőt veszem meg...

De ez nálunk is látszik: a klasszikus ezüsszürke Intuos3 olcsóbb... Mégis a fekete Intuos3 Special Edition-t veszik meg, ha meglátják élőben :) Képen nem jön le, de élőben sokkal szebb és jobb kézbe venni :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#879) tibi72 válasza FazekasLaci (#877) üzenetére


tibi72
aktív tag

Van bene valami! Köszi a választ! Megvilágosotam! Látom a sötét alagut végén a fényt!!!!!
Akkor meg marad!

(#880) tibi72


tibi72
aktív tag

Sziasztok!
Ma jo napom volt el vitték 25e-ért a Airbrush ceruzát. :DD Már nincs meg!! De még mindig a segitséget kérnék INTUOS 3 A5 WIDE -hoz magyar nyelvü használati útmutatoval kapcsolatban ki segithetne valaki. :O Nagyon hálás lenék!! :R

(#881) tibi72


tibi72
aktív tag

(Elnézést kérek! Bizonyos személyektöl!)

(#882) Vérhangya


Vérhangya
csendes tag

Végre van wacom bamboo-m. Zsír gép. Kösz Tibi :))
Mostmár csak áram kell ............ :C
Rajzolgattam vele, eleinte szokatlan volt de sok jó dolgot lehet vele csinálni. Asszem flash animációknál is hasznos lesz. Durva.
Mindenkinek ajánlom a Wacomot. ( ez természetesen reklám volt)

(#883) <MZ/X> válasza FazekasLaci (#867) üzenetére


<MZ/X>
őstag

Nagyon szépen köszönöm a hosszú választ!

Igazából azon gondolkodom, hogy kéne vennem egy Cintiq 21UX-et és azt bérbe adni, olyanoknak akik nem engedhetik meg maguknak. Körülbelül 8.000-ért/nap. Szerinted lenne erre normális piac? Titeket hányan keresnek meg csak érdeklődésből?

Előre is köszönöm!

Original's never fit - Socket 370

(#884) Dexter68 válasza tibi72 (#880) üzenetére


Dexter68
addikt

Nem tudom, hogy létezik-e hozzá igazi magyar nyelvű manual, de nagyon egyszerű a kezelése, ami meg trükkösebb, azt kérdezd meg itt, tuti, hogy valaki megmondja.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#885) tibi72 válasza Dexter68 (#884) üzenetére


tibi72
aktív tag

Nincs gondom a kezelésel igazán ! 99% ban ki ismertem.Csak szerteném ha az is meg lenne mert ugy teljes( kicsit maximalista vagyok) Mert a magyar forgalmazoknál van adnak hozá(vagyis fel van tüntetve h. CD-én szerepel) És ugy voltam vele ha valaki itthon vett talán meg szán!( de nem ingyen kivántam ha valaki ugy gondolta volna) Ugyérzem egy hajoban evezünk ezen a forumon ! Igazán meg bocsájthato bün lenne hogy nem itthonrol származik a táblám De még vehetek itthonrol táblát és meg gondolom hogy kitöll mert nem szoktam el felejteni ha segit valaki rajtam mert szeretem visszonozni mert ugy illik!!!!!!!(na ez megint karcosra sikerült )
Lehet igazad van és nincs hozzá,csak én kinlodok a gondolatal. Köszönöm h.fel ajánlotad a segitséget ha meg akkadok igérem kérdezek.

(#886) Dexter68 válasza tibi72 (#885) üzenetére


Dexter68
addikt

én még elektronikus (.pdf) formában sem találkoztam vele.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#887) Dexter68 válasza Dexter68 (#886) üzenetére


Dexter68
addikt

Na... ebéd közben kigugliztam, a Hasznalati.hu csinálta a fordítást. Esetleg nyomulj rájuk ;)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#888) tibi72 válasza Dexter68 (#887) üzenetére


tibi72
aktív tag

Nagy vagy ! Te tudsz valamit! Vagy én vagyok béna! Én még enyit sem találtam róla. Köszönöm a fáradozásaidatt! Köszi!!!!

(#889) ydeman


ydeman
csendes tag

sziasztok!

ma vettem egy wacom baboo fun small táblát.
egyelőre tetszik, bár remélem, szélesebb felhasználási terület is van, mint amit ez alatt az 1-2 óra alatt tapasztaltam.
részben munkára, részben szórakozásra szeretném használni. Előbbi irodai alkalmazások, utóbbi grafika.
Elsősorban azonban előbbihez szeretnék tippeket/ötleteket/tanácsokat/infókat kérni.
A leírásban azt olvastam, hogy lehet gyorsjegyzeteket írni a szerkentyűvel, aláírást készíteni outlook-ba, de nem találtam ezeket a funkciókat, illetve programokat.
Ti ismertek ilyet?

köszi!
Y

(#890) MarKoo


MarKoo
őstag

Hátha valakit érdekelne: [link]

(#891) Dexter68 válasza ydeman (#889) üzenetére


Dexter68
addikt

JustWrite Office kell neked.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#892) Dexter68


Dexter68
addikt

Genius M609 és M712 táblák (teszt) a Pixinfón

Ugyanitt méltatták a Wacom Intuos 3-mat is régebben.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#893) tibi72 válasza Dexter68 (#892) üzenetére


tibi72
aktív tag

Hát azok a karcolások a tábla felületén az nem semmi (Génius) meg a tolban az elem?, van sulya biztos!. Nem egy könyed múnkát igér.! Én csak láttotak alapján itéltem de én szerintem ki hagyom!! Marad a Wacom!!

(#894) FazekasLaci válasza ydeman (#889) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A JustWrite Office a fekete Bamboo-ban alapból benne van.
Rossz táblát választottál, vagy adtak el neked :(
Próbáld meg kicseréltetni. 8 napon belül erre gond nélkül lehetőséged van a törvényi szabályozás alapján. Ráadásul a Bamboo fekete ugyanazt tudja hardveresen, csak olcsóbb.
A szoftvert mi külön is be tudjuk hozatni, kb. 5-6e Ft.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#895) FazekasLaci válasza tibi72 (#893) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Jobb a Wacom, de az is karcolódik :D
A toll + elem megoldás sem mindig rossz, a kialakítástól függ. Pl. van egy 19" Wide monitorunk, amihez a toll elemes. Nem is 500e körül van az ára (ld. Wacom), hanem "csak" 115e :D Persze néhány dologban a képernyője túlszárnyalja a riválist, még ha tollban nem is nyújtja ugyanazt. Fényképszerkesztéshez, stb. viszont kiváló :) Pixeles rajzoláshoz (ld. festés) meg Wacom.

Mindenképpen érdemes mindenféle alternatívát kipróbálni, egyszer a Wacom is az volt.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#896) tibi72


tibi72
aktív tag

Sziasztok!
Most kaptam egy DVD-t a páromtol érdemes megnézni akinek Wacom táplája van és Photoshop CS3 használ! Sok hasznos dolog van rajta! Érdemes beszerezni![link]

(#897) Kaoru válasza tibi72 (#893) üzenetére


Kaoru
aktív tag

Soha nem értettem, hogy miért kap mindenki agybajt az elemes tollaktól :o, nekem a régi medion táblám hoz is elemes tol volt, és nem szakadt le tőle a kezem. Az ergonomikus kialakítást viszont sokkal fontosabb, az enyémre ragtapaszt tekertem, mert kemény műanyagból volt és csúszós lett pár óra munka után.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#898) tibi72 válasza Kaoru (#897) üzenetére


tibi72
aktív tag

Tsz.:
Enyire nemkell félteni az embert, nem fogok "agybajt" kapni mert ezen a szinten nem ez a leggnagyobb problémám az éltben,tulfogom élni. Csak mai fejlesztési visszonyok és piaci versenyben visszalépésnek tartom hogy ebben a tábla kategoriában egy uj terméknél még mindig maratak az elemes ceruzánál.Nem vittatom hogy lehet vele jó dolgozni meg biztos is! meg lehet hogy mindenki vissza fog térni rá. Felölem 5kg autos aksit is rá köthetnek csak nem lesz piac képes. Ez csak egy vélemény volt lehet hogy tuddatlan vélemény és elnézést kérek az elemes ceruza tuljdonosoktol. Igazán nem ez a fontos hanem az munkában,szórakozásban hasznát tudjuk veni ezeknek az eszközöknek mert nekünk fejleszteték hogy használjuk. és örömöt és sikert okozon. Én részemröl lezártnak tartom a dolgot. Mert túl fogom élni ezt a égbe kiálltó problémát.

Tc: Mészáros Tibor

(#899) FazekasLaci válasza tibi72 (#898) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Tudok neked mutatni olyan tollat, amiben AAA elem van, de ha nem mondom, nem is nagyon veszed észre, olyan jó a toll kialakítása :)

A probléma sajnos az, hogy az a technológia, amit a Wacom használ, szabadalmaztatott, ezért nehéz megoldani jogdíjfizetés nélkül az elektromágneses rezonancián alapuló toll működését a táblák vagy a monitorok felett... És ezért van bizonyos eszközökben elem :)
Mellesleg ezek már úgy vannak kitalálva, hogy nagyon keveset fogyasztanak. Múltkor láttam egy specifikációt, amiben több, mint 1 évet garantálnak normál AAA elemre. Csak jól kell kialakítani a tollat...

Sokszor mondják azt is, hogy milyen szuper az Intuos tolla, de sokan meg a Bamboo tollát még jobbnak érzik. Talán van is benne valami.... :)
Persze ha ormótlan a toll, akkor tök mindegy, hogy van-e benne elem, akksi vagy nincs... De kipróbálni mindig, mindent érdemes, ez vitte előre az emberiséget is. :K

Ez az egész olyan, ha van pénzed dögivel, csak Wacomot, mert annál jobb nincs. Ha viszont szűkében vagy, akkor a munkádnak legmegfelelőbbet kell választani, és előtte fontos, hogy próbáld ki!

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#900) tibi72 válasza FazekasLaci (#899) üzenetére


tibi72
aktív tag

Igazán én nem akartam ebbe belebonyolodni ebbe elemes dologba, csak megjezés volt részemröl .És már bánom hogy megnéztem a tesztet amit ajánlotatok és véleményt nyilványitotam. Nem kételkedek abban hogy vanak jo elemes tolak és igazat adok neked.
Ugy ahogy mondod ki kel probálni. De a akki tábla vásárlás elöt áll az probálja ki minden gyárto termékét és utána döncsön és hozon kompromiszumot ár, érték, hasznoság arányát. Az a igazán drága tápla ammit nem szeretsz használni mert csalotál bene mert csak az ára volt vonzo mert olcso volt és bele ugrotál.Egyszer kell jot venni még ha drágább is a többi társátol is .Nem fogsz csalodni utolag nem mondod hogy nem érte meg az árát.De én szeritem nem kell ezt neked fejtegetni .Kicsit el kanyarotam e.toltol de nem is akkarok vissza térni rá!(Soha,én személyemben). De még el mesélek valamit :Vetem egy Logitech lézeres vezeték nélküli elemes egeret közel 20eFt ért a boltba ki bontoták nekem de elem nélkül Nem is volt vele gond könyü jo fogásu ez is egy évig(garit válaltak rá) birja az elem.Még számlája vissza fele is a napokat 365 napot külön figyelmesztett a gépen ha utolsonapokat járná az elem.Haza vittem bele tetem az elemet és olyan nehéz lett az egér hogy alig akkart elcsuszni az egér padon.Jött egyenes arányba hogy nem is olyan kényelmes és kezelhetö.És jött a fekete leves havónta cserélni kellet bene a tartos ellemet. 3hónap után fell attam ! Na ez volt drága!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.