Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Dexter68


Dexter68
addikt

Mit találtam már megint... Vigyázat!!! Addiktív!!!

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2002) vigipeer válasza Dexter68 (#2001) üzenetére


vigipeer
csendes tag

Ez se rossz, el lehet vele szórakozni!
Bocsánat, ha volt már. :U

http://vigipeer.wordpress.com/

(#2003) FazekasLaci válasza BaziJoe00 (#1999) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Photoshop Elements 6 csak MAC-hez van a Bamboo FUN-nál, Windows alá a FUN-ban Photoshop Elements 7 van :)

Ez otthoni használatra optimalizált Photoshop. Szerintem nagyon jó, sok embernek bőven elég. A Photoshop Elements 8 jelenleg a legújabb, érdemes kipróbálni.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2004) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

tiszteletem a fórumtársaknak!
nos ma megvettem a bambo fun&pen touch a5 wide táblámat, de sajnos sehogy se tudom beüzemelni a táblát. Feltelepítem a drivert kiírja, hogy a telepítés rendesen lezajlott felcsatlakoztatom a táblát közvetlenül az alaplap usb-re és jön a szövegbuborék alul, hogy a eszközt nem ismeri fel a windows és nem tudja kezelni. Már próbáltam feltelepíteni a drivert újraindítani és utána csatlakoztatni a táblát, illetve a vírusirtót is kikapcsoltam hátha az. Van itthon egy laptopunk azon xp van de az sem akarja felismerni a táblát. Beszéltem a grasshopperrel ők azt mondták hogy holnap délelőtt segítenek ha nem sikerülne a dolog. Esetleg addig valakinek valami ötlete van?
u.i.: Win7 ultimate 64 bit
a tábla amikor csatlakoztatom a led csak egy pillanatra villan fel aztán el is alszik.
üdv Joe

[ Szerkesztve ]

(#2005) KisDre válasza Dexter68 (#2001) üzenetére


KisDre
senior tag

Ellehet vele lenni... egy darabig. :D

KisDre.artstation.com

(#2006) Istven


Istven
csendes tag

Kedves Digitalizáló társaim!

Találkozott már valaki genius pensketch 9x12-nél "photoshopban laggolás" problémával? :W Ha huzamosabb ideig nem rajzolok vele ez kb 5-10 mp-et jelent akkor csak vonalat húz vagy pontot tesz. Szenvedős kattingatás vagy újracsatlakoztatás után javul csak meg. Csak photoshopban csinálja de semmilyen update nem oldja meg.
Egyébként csatlakozom az előző hozzászólókhoz: szerintem is a wacom az ász, még 2005 környékén használtam suliban egy a/3-as wacomot azóta se übereli az élményt semmi. Majd vettem otthonra is egy a/4-es trustot amivel amelett, hogy 8szögnél kerekebb kört nem tudtam vele rajzolni meg is hibásodott egy hónapon belül, majd megettem belőle 3 példányt 2 hónapon belül. Le is mondtam róla, így rendeltem egy pensketch 9x12-est németországból ( akkor még nem lehetett kapni itthon) amit azóta is nyüstölök, csak ugye kezd gyengélkedni a drágám. Eddig sehol nem találtam megoldást! Segítsetek! Köszönöm előre is!

(#2007) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Nos megoldódott a problémám visszavittem a táblát nagyon segítőkészek voltak a grasshoppernél! :R :R :R
Azonnal la kicserélték a táblát és most már teljesen jól mükszik. mindenkinek csak ajánlani tudom a wacomot!

(#2008) BaziJoe00 válasza Istven (#2006) üzenetére


BaziJoe00
tag

mennyi idős a táblád? itt a fórumon többen is írták hogy 2-3 éven belül a trustok-geniusok meghibásodnak-elromlanak!
üdv

(#2009) Istven válasza BaziJoe00 (#2008) üzenetére


Istven
csendes tag

2005-ben vettem szóval már nem mai darab, de viszont csak photoshopban csinálja ... elképzelhető, hogy a toll hibásodott meg? Mert ha abból indulok ki, hogy csak photoshopban használom a nyomásérzékenységet akkor ez is megtörténhet :S

(#2010) vighsz


vighsz
csendes tag

Sziasztok!
Trust TB 4200-s digitalizálóm van és jól működik XP alatt, viszont a WIN7 64-bites verzióján 2 cursort is látok, amik mellesleg ugrálnak is. Szóval használhatatlan. A Trust hónlapján nincs csak 32-bites veziós WIN7-re driver.
Van valakinek ötlete, hogyan lehetne ezt használhatóvá tenni?
Köszi előre is.

(#2011) vigipeer válasza Istven (#2009) üzenetére


vigipeer
csendes tag

Ha a nyomásérzékenységgel van a bibi, akkor feljebb vannak neten használható rajzolós programok, amik támogatják a nyomásérzékenységet, ha tényleg azzal van a nagy baj, akkor ott is produkálni fogja, gondolom nem csak Wacomokkal működik.

(#2010) vighsz
Szerintem megér egy próbát, ha kipróbálod a 64es Vista drivert, hátha....

http://vigipeer.wordpress.com/

(#2012) BaziJoe00 válasza Istven (#2009) üzenetére


BaziJoe00
tag

olvass vissza szerintem a fórumban egy kicsit voltak tagok akinek genius-trust problémáik voltak.Szerintem egyszerűen elöregedett a tábla.

(#2013) -VIGH- válasza vighsz (#2010) üzenetére


-VIGH-
csendes tag

Nézd meg az Aiptek oldalát,a Trust tőlük vette át ezt a táblát.
Valahol olvastam,hogy ott találtak megfelelő drivert. :K

Gyula

(#2014) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

esetleg valaki tudja hogyan lehetne beállítani gimpben azt hogy amikor megfordítom ma tollat akkor ne fessen a beállított színnel hanem radírozzon?

(#2015) Istven válasza vigipeer (#2011) üzenetére


Istven
csendes tag

(még mindig pensketchphotoshop probléma) Köszi a tippet ki is próbáltam egy másik festő programot, de működött rendesen ... Viszont találtam még egy pár fórumot ahol ugyanígy a cs3-as photoshoptól kezdve küszködnek ezzel a problémával. De sehol sincs megoldás. Nem értem, hogy ha évek óta fenn áll ez a hiba akkor miért nem oldotta már meg az adobe vagy a genius. Ettől eltekintve, hibátlanul működik a tábla. Illustratort, photoshopot, flasht, afftereffectset is használok a munkám során és fontos a gyors átjárhatóság, nem akarok programot váltani. Akkor most törődjek bele, vagy csak a photoshop miatt vegyek új táblát? ... Tudom, hogy a sírástól nem fog megoldódni de azért jó leírni :(

(#2016) Peter89x válasza BaziJoe00 (#2014) üzenetére


Peter89x
csendes tag

Ha nem találod meg, akkor a P - ecset, SHIFT+E - radír billentyűkkel talán még gyorsabban tudsz dolgozni, mint "toll megfordít, igazít, töröl, visszafordít, beigazít". :-)

Vagy ha van a tábládon "hot cell", akkor érdemes még bekonfigolni rá ezeket, aztán tipp-tapp egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#2017) FazekasLaci válasza BaziJoe00 (#2004) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ha jól emlékszem, a táblát másnap gariban kicseréltük. Valami gyártási hiba van vele, megy vissza a gyártónak. :)

Remélem, azóta nincs probléma az új táblával...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2018) FazekasLaci válasza BaziJoe00 (#2014) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Próbáld ki, hogy megfordítod a tollat és a radír végével kijelölöd a radír eszközt. Ha okos a GIMP, akkor ahogy forgatod a tollat, úgy vált a ceruza és a radír között. Photoshop-ban pl. nincs szükség a beállítására, más programokban azonban ez a módszer működik.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2019) BaziJoe00 válasza FazekasLaci (#2018) üzenetére


BaziJoe00
tag

Köszönöm a segítséget kipróbálom!
szerencsére a táblával semmi gond azóta is használom képszerkesztéshez!

(#2020) BaziJoe00 válasza FazekasLaci (#2018) üzenetére


BaziJoe00
tag

Működtet a radíros dolog gimpben! köszönöm szépen

(#2021) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok,

Barátnőm művész sokat rajzol, fest és a photoshopot is elég sűrűn használja. Neki szeretnék egy frankó táblát. Mit tudtok ajánlani, melyik a jó választás vagy mit nézzek amikor választok neki eszközt ?

Ezeket láttam most: 1, 2,

Köszönöm a segítséget!
Jano

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#2022) BaziJoe00 válasza Jano_023 (#2021) üzenetére


BaziJoe00
tag

Ha igazán nagy örömöt szeretnél szerezni a barátnődnek akkor a wacom bamboo pen&touch széria közül válasz neki! én az A5 wideot használom, nemrég vettem és teljesen megvagyok elégedve vele!
http://grasshopper.hu
csak ajánlani tudom :R

(#2023) Jano_023 válasza BaziJoe00 (#2022) üzenetére


Jano_023
őstag

Köszi a tippet, megnézem az milyen. De engem érdekelne az is hogy mit kell nézni egy ilyen táblánál. Érzékenység, esetleg gombok rajta DPI vagy mi is van mindig feltüntetve, meg valami húzás/sec vagy mi.

Másik, hogy működnek ezek a táblák? A géppel összekötöd és a táblán megjelenik ami a képen vagy csak a képernyőn.
Előre is köszönöm.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#2024) BaziJoe00 válasza Jano_023 (#2023) üzenetére


BaziJoe00
tag

Nos azok a táblák amik megjelenítik azt amit a monitoron is látsz az eléggé drága egy magyar állampolgár számára.Összekötöd a géppel és ahogy rajzolsz a táblán az úgy jelenik meg a képernyőn.A bamboonak 1024-es nyomásérzékenysége van, az egy eléggé jó érzékenység! Trustot és Geniust nem ajánlok én is olvasgattam itt a fórumon mielőtt megvettem a táblám, és a tapasztalat az hogy nehéz jó drivert és programot találni amivel kompatibilisek, egyik fórumozonak pl. pont a photoshoppal nem mükszik a táblája(Genius vagy trust nem tudom biztosra). Eddig én amit feltettem programok egytől egyig mentek vették a nyomásérzékenységet, gond nem volt! A másik a hegy, wacom eléggé népszerű márka könnyű hegyeket beszerezni a tollakba(ha jól tudom 5db 3000 HUF) : trusthoz, geniushoz sehol nem láttam!

(#2025) -VIGH- válasza Jano_023 (#2023) üzenetére


-VIGH-
csendes tag

Egy jó tanács,csak Wacomot vegyél!Én már hét éve használok táblákat,ez idő alatt már
hét táblám volt,az első kettő Trust :( ,a többi Wacom. :K .
A kérdés inkább az,hogy mennyit szántok rá.

Gyula

(#2026) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok,

Köszönöm szépen a véleményeket és a segítséget. Ami nekem a nagy dilemma az, hogy soha nem használt ilyet és nem tudom mennyire fogja használni. Sokat rajzol kézzel és sokat is fest, de hogy a táblán is tudna úgy alkotni mint szabad kézzel. Szóval nem költenék rá 50K-t úgy hogy nem tudom hogy használná-e. Szóval olyan 20K körül keresek neki valamit és ha bejön neki akkor majd később valami komolyabbat.

A méret mennyire számít ? Mert az A6 tutira kicsi, az A5 sokatok szerint már megfelelő.

Köszi a segítséget nektek.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#2027) BaziJoe00 válasza Jano_023 (#2026) üzenetére


BaziJoe00
tag

arányosan kell választani táblaméretet a monitor méretével. 20" monitornagyság fölött ajánlott az A5 és följebb.Én 24"-es monitorral használok A5-öst és teljes megfelel az igényeimnek nincsenek fárasztóan kicsi-nagy mozdulatok.A táblával még én sem tudok olyan jól rajzolni mint kézzel papírra ugyanis én is nemrég vettem meg. Elvileg egy 2-3 hónap kell mire megszokod a táblát.

(#2028) BaziJoe00 válasza Jano_023 (#2026) üzenetére


BaziJoe00
tag

ha hosszú távra tervezed neki a táblát akkor mindenképpen megéri a 50k-ás wacom, de ha csak futó kaland az egész akkor mehet a genius csak lehet, hogy később megbánod amiért azt vetted neki.

(#2029) FazekasLaci válasza Jano_023 (#2026) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Mit szólnál, ha bejönnél és kipróbálnád. Mivel gyakorlatilag minden Wacom méretből és típusból van nálunk, így a választás is egyszerű lesz, hiszen lehetőséged lesz kipróbálni.

Röviden:
- kétféle széria van, a Bamboo és az Intuos4. Utóbbi a profi, előbbi az otthoni felhasználóknak készült. Ebből következik, ha valaki munkára és rajzolásra használja, akkor az Intuos4 felé érdemes kacsingatni a nagyobb nyomásérzékenység és a dőlésérzékenység, na meg a védőfólia cserélhetősége miatt. Otthonra, hobbi rajzoláshoz és akár irodai fényképszerkesztéshez a Bamboo teljesen kiváló.
- a méret valóban számít, mivel kicsi táblával nagy monitoron apró csuklómozdulatokkal fogsz dolgozni, ami fárasztó a kéznek egy idő után. Nagy táblával kisebb méretű monitoron meg széles kézmozdulatokkal kell dolgoznod, ami szintén kifárasztja az embert. Persze leveheted kisebb aktív felületre is a nagyobb táblát, de akkor meg minek vesz az ember drágább táblát, ha a kisebb is elég? Arról nem is beszélve, hogy akkor csak a helyet foglalja az asztalon.

Szóval, ha eldöntötted, hogy Wacomot, akkor keress meg, egyeztetünk egy időpontot, bejössz, megnézed (kötelezettség nélkül), aztán ha valamelyik megtetszik, akkor akár azonnal viheted is. Azt azért hozzátenném, hogy teljeskörű tech supportot is kapsz nálunk, vagyis nem maradsz egyedül a későbbiekben a tábláddal, ha valamit nem tudsz rajta megoldani...

Ha érdekel, itt vannak az elérhetőségeim:
Tel.: 70/429-3200 - ScanDer Kft. (Grasshopper.hu) - 1146 Budapest, Thököly út 61.
(http://www.grasshopper.hu/terkep)
Ha vidéki vagy és nem tudsz feljönni, akkor kérésre házhozszállítunk, akár telefonon is 99%-os valószínűséggel belőjük, melyikre van szükséged. Kockázatod ebben abszolút nincs, több, mint egy évtizedes Wacom tapasztalatunk van értékesítésben és supportban.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2030) M. Andris válasza Jano_023 (#2026) üzenetére


M. Andris
csendes tag

szerintem inkább "munka" és "embere" válogatja melyik hogy jobb van sokszor hogy inkább csak egy részét használom az a4 es táblának mert ugy kényelmesebb apro mozdulatok stb. teljes felület kihasználáshoz meg kéne egy nagyobb asztal :) de böven lehet igy is használni az egészet. de Lacinak is igaza van hogy monitor függö is bár nekem sem a 17" os monitoron sem a 32" tv-n nem veszem észre annyira max a felbontás miatt a külömbséget

(#2031) sanya601


sanya601
csendes tag

Autocad-hez tudtuk vmit ajánlani ha érdemes hozzá egyáltalán.

(#2032) FazekasLaci válasza sanya601 (#2031) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Bármelyik Wacom használható AutoCAD-ben. Mi már adtunk így el táblát olyannak, aki konyhai bútorokat, stb. tervezett.... Be is üzemeltük a tábláját a gépére, szóval gond nélkül futott rajta. De vannak egyéb felhasználási területek is, ahol az egeret ki akarják váltani valami kényelmesebbre.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2033) KisDre


KisDre
senior tag

ZBrush-ban is lehet hogy megérné
nagyon leegyszerüsitve ez egy program amiben "3d-ben festesz" persze ennél komplikáltabb Zbrush wacomal de amugy csak megjegyeztem

KisDre.artstation.com

(#2034) Eliot99


Eliot99
csendes tag

Sziasztok!

Tapogatózom esetleges táblavásárlás ügyben rajzolási céllal. :)

Beleolvasva a fórumba azt már leszűrtem, hogy ha minőséget szeretnék akkor Wacom-ot kéne vennem, azon belül is a későbbi (remélt :) ) minőségibb rajzkészítés miatt Intuos lehet a jó. A kérdésem ezzel kapcsolatos. Milyen érdemi különbségek vannak az Intuos 3 és 4 között? (A5-ös méretben gondolkodom) Illetve szerintetek egy megkímélt, alig használt kb. 1 éves ilyen Wacom Intuos 3-as tábla vétele mennyire rizikós, mennyire tartósak ezek a táblák?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#2035) FazekasLaci válasza Eliot99 (#2034) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Van ügyfelünk, aki még Intuos1-es táblát (kb. 2000 körüli gyártmány) használ a mai napig gond nélkül. 6-7 évig biztosan használnak táblákat, az életciklusuk is igen hosszú, egy Intuos sorozatot általában 4-5 évig tartanak piacon. Tavaly április óta van Intuos4, eddig különösebb panasz nem volt rá, pedig nagyon sokan veszik....

Szóval, ha jó Intuos3-at találsz, az is jó vétel. Ami a különbség:
- Intuos4 - az érzékenységét megduplázták (5080 lpi, bár ezt kezdő felhasználó úgysem érzi), 2048 szintű nyomásérzékenység (ezt már megérzed, a nyomásérzékenység nemcsak a duplája, hanem már 1 grammtól érzékel, ami azért jó, mert ha csak kicsit nyomod oda a tollat, akkor is szép árnyalatokat lehet kihozni vele). Az Intuos4-en egy oldalt vannak a gyorsgombok, ami azért előnyös, mert így a toll letétele nélkül is az összeset használni tudod. Az Intuos3-nál két oldalt szimmetrikusan helyezkedtek el a gombok. Az Intuos4-ben a Touch Strip helyére Touch Ring került, ami az alakját nézve lenne csak újdonság, azonban a Touch Ring közepén van egy kapcsoló, amivel összesen négyféle üzemmódja közül tudsz választani. Ez azért szuper, mert így pl. nemcsak nagyítani, de akár forgatni is tudod a lapot, ecsetméretet tudsz növelni, stb... Az Intuos4-eken a gyorsgombok mellett OLED-kijelző van, ami azért hasznos, mert nem kell fejben tartanod, hogy mire programoztad be az adott gombot. Ezt azért érdemes kihangsúlyozni, mivel a Bamboo-kkal ellentétben az Intuos3 és Intuos4 sorozatnál a gyorsgombokat alkalmazásonként más funkciókra be lehet programozni.
Az Intuos4-nél emellett új a tolltartó és a toll is, ami fogásra más érzést jelent. Van aki szerint lényegesen jobb az új toll, mint a régi, van, aki szerint tök mindegy... A tolltartó azért lényeges, mert a tolltartóban már a tollhegyeket is el tudod tárolni, ami az Intuos3 esetén problémás volt, mivel nem volt hol tárolni a hegyeket, ezért azok rendszeresen elvesztek....

Hát, nagyjából ennyi. Használtan nehezen fogsz találni Intuos3-at. Ha mégis ki tudsz fogni egy egy éves táblát, akkor tudd, hogy az garis még (2 év gari van rá!), tehát nagy rizikót nem vállalsz.

Ha gondolod, akkor megoldható az, hogy bejössz hozzánk, kipróbálod az Intuos4 táblát, az eladónál az Intuos3-at és ha kétségeid vannak, hogy esetleg valami gond lehetett az adott táblával, le tudjuk ellenőrizni, hogy rendesen működik-e minden funkciója, így használt vásárlásánál is minimális a rizikód. Ezért pénzt nem kérünk, úgyhogy ha bármiben segíteni tudok, nyugodtan keress.

A címünk: ScanDer Kft. - 1146 Budapest, Thököly út 61.
(http://www.grasshopper.hu/terkep)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2036) Eliot99 válasza FazekasLaci (#2035) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Nagyon köszönöm a kimerítő válaszod, és a felajánlott segítséged is. :)

Persze olvasgatva a véleményeket, tapasztalatokat alapvetően Intuos 4-es A5-ös táblát vennék szívem szerint, de két dolog van ami a megkímélt, de használt Intuos 3-as felé visz inkább:

- az egyik az ár, mert sajnos nem vagyok olyan nagyon eleresztve anyagilag és az új Intuos4-es A5-ös sajnos igen drága nekem

- a másik (és ennek kapcsán szívesen olvasnám a véleményed is) az, hogy míg a 3-as sorozatnál csupa jókat hallottam a tollról, addig a 4-esnél igen sok a negatív vélemény, hogy hihetetlenül gyorsan kopik a hegy, és szinte folyamatosan venni kell hozzá az újakat annak aki sokat használja

Te mit tudsz erről?

(#2037) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

Szevasztok a kérdésem az lenne, hogy feltelepítettem egy ubuntu 9.10-es linuxot és van egy wacom bambo touch fun&pen táblám és nem találtam hozzá drivert. esetleg valami ötlet hogyan tudnám linux alá beüzemelni?

(#2038) FazekasLaci válasza Eliot99 (#2036) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A használt tábla árával egy új, nagyobb tudású tábla értelemszerűen nem tud versenyezni :) Amúgy a 3-as is nagyon jó volt. A 4-esnél ezt tényleg jelezték többen, de ez lehet, hogy abból ered, hogy a korábbi nyomásérzékenysége 30 grammtól indult, a 4-esé meg már 1 grammtól. Ebből következően elképzelhető, hogy más erővel nyomják a tollat, ami miatt valóban lehet, hogy jobban kopik. Mivel 5 db 2400 Ft+ÁFA, és sokan még nem jöttek tartalékhegyekért a megvett táblájukhoz, így azt gondolom, ez csak első benyomás....
Amúgy akit nagyon zavar az Intuos4 hegye, az vehet Intuos3 hegyet hozzá :) Kompatibilis, csak nem fekete, hanem fehér a hegy.... Ezzel a hegyprobléma 100%-ban kilőve. Nálunk mindkét hegyből folyamatosan van.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2039) FazekasLaci válasza BaziJoe00 (#2037) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A korábbi Wacom Bamboo-t (még nem a Touch-osat) korábban már felvarázsoltuk Ubuntu alá. Nem egyszerű, de nem lehetetlen. Az újat még nem próbáltuk, hivatalos driver nem nagyon van, de azt tudni kell, hogy az Ubuntu alapból Wacom tablet-támogatással települ, ezt a telepítésnél (boot-nál) is látni kell elméletileg.

A Linux alá való telepítésről bővebben itt olvashatsz:
http://linuxwacom.sourceforge.net/index.php/main [link]
Készülj fel, legalább 1 óra lesz, míg összehozod, ha nem több.

Sajnos rajzolás tekintetében nem nagyon támogatott a Linux (ld. Adobe Photoshop, Corel termékek hiánya), így hardvert sem nagyon éri meg nekik illeszteni hozzá, annyira kicsi a felhasználói közönség, aki fizetne is érte.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2040) BaziJoe00 válasza FazekasLaci (#2039) üzenetére


BaziJoe00
tag

köszönöm a választ igen próbálkoztam vele; Nem egyszerű.Elméletileg a nyomásérzékenység a radír és a gyors gombok kiesnek linux alatt úgyhogy maradok Windowsnál csak gondoltam megpróbálom ubuntu alá is fölvarázsolni.

(#2041) Dexter68


Dexter68
addikt

Felraktam a Win7-et. Ami idegesít (többek közt), hogy nagy okosan felismerte a wacomtáblámat, ezért aztán táblagéppé minősítette a gépemet és felülírja a wacomos beállításaimat a saját gyári driverével és ahányszor leteszem a tollhegyet, karikázik egyet a kurzor körül. És hiába állítom le a szolgáltatásokban a táblagépes szart, a karikázás meg a "toll és érintés" cucc marad. Nem tudja valaki, hogy hol kell kiirtani?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2042) FazekasLaci válasza Dexter68 (#2041) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Vezérlőpult Tablet PC Input Panelt és a Flicks-et kell jól beállítani. A Flicks elérhető a tálcáról is. Először furcsa, később nagyon tuti az egész cucc. Ha nincs multitouch táblát (mivel Intuos-zal dolgozol :) ) a Win7 alatt használhatod a multitouch-hoz hasonló funkciókat a tollal. Csak azt úgy hívják, hogy Gestures. Azt is testre lehet szabni.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2043) Peter89x válasza FazekasLaci (#2039) üzenetére


Peter89x
csendes tag

"Sajnos rajzolás tekintetében nem nagyon támogatott a Linux.."

Ott a GIMP, amihez elég sok brush van, sőt, még a photoshop által használt ecseteket is rá lehet varázsolni- Meg ott a MyPaint, ami szerintem egy hihetetlenül jó rajz-festő program.

Oké, PS nincs. És? Nem csak az a világ. :)

(#2044) Dexter68 válasza FazekasLaci (#2042) üzenetére


Dexter68
addikt

köszi, ez megoldódott (vagy legalábbis megoldódni látszik), bár idegesít, hogy nem tudom, hogy mitől. Táblagép-szolgáltatásokat elvettem tőle. Ellenben a wacom-progi naponta legalább kétszer elfelejti a beállításokat.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2045) Dexter68 válasza Dexter68 (#2044) üzenetére


Dexter68
addikt

Mégsem oldódott meg... időnként karikázik. Konkrétan ezt hol lehet kilőni? Megőrülök tőle.

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2046) Tutu7030 válasza BaziJoe00 (#2037) üzenetére


Tutu7030
veterán

Hali!
Igaz,én 10.04-et használok,de ezzel a leírással sikerült beüzemelnem az említett bamboo táblát.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2047) Tutu7030 válasza Peter89x (#2043) üzenetére


Tutu7030
veterán

A MyPaint tényleg jó (lenne?),de a gimppel ellentétben, nem tudtam beállítani a radírt.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2048) FazekasLaci válasza Tutu7030 (#2047) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Linux alatt nem tudom megnézni, de ilyen Windows-on is elő szokott fordulni. Azt kell csinálni, hogy a toll radír részével válaszd ki a radír eszközt, a tollhegy részével pedig a rajzoló eszközt. Ezután - elméletileg,- ha a program támogatja a Wacom táblát, akkor a toll forgatásával váltani fognak az eszközök is. Van progi (Painter, Photoshop), ahol ez a progiba alapból be van programozva, más szoftvereknél ezt a fentiek szerint kell kézzel beállítani.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#2049) Tutu7030 válasza FazekasLaci (#2048) üzenetére


Tutu7030
veterán

A gimpnél így van,ahogy leírtad,viszont az említett mypaint ennyire nem "okos". :)

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#2050) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Az alábbi használt táblák keresik gazdájukat:
- Intuos3 A6: fizetendő 40-45e Ft, megegyezéstől függően.
- Intuos3 A4: fizetendő: 65e Ft fix.
A táblák bizományiak, jelenleg a tulajdonosaiknál vannak, mindkettő jó állapotú, tesztelt, így ha valakinek kellene, akkor nálam jelezheti. A tábláknak semmilyen műszaki problémája nincs, komoly vásárlói szándék esetén átvétel előtt természetesen teljes tesztet csinálunk az ügyfél előtt, hogy lássa a tábla működését, egyben ha kéri, oktatást is adunk rá (ingyen).

Ha szükséges, védőfólia a táblákra rendelhető (5e és 7e Ft nettó), bár ezek már el vannak látva védőfóliával, viszont ezek lecserélése után gyakorlatilag úgy néznek ki, mint a "vadonatújak" :) Tollhegyek meg persze raktárról vannak, így a későbbiekben a használatuk során sem fog gondot okozni az alkatrészellátás.

Az első érdeklődő vásárlónak adjuk oda, tehát félretenni későbbiekre ezt sajnos nem lehet, de ez szerintem megérthető. Ha valakinek kell, most tényleg érdemes átgondolni.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.