Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Aaron14


Aaron14
őstag

Srácok!
Szeretnék vásárolni egy Wacom digitális rajztáblát retusáláshoz, de nem tudom, hogy a három közül melyiket válasszam.
Wacom Bamboo Pen
[link]
Wacom Bamboo Pen and Touch
[link]
Wacom Bamboo Fun S Pen and Touch
[link]
Aki hasznàlt már ilyet, melyiket tudná nekem ajánlani? Feleslegesen nem akarom magam túlköltekezni.

MacBook Pro 15" laptoppal használom. Ha be van dugva ez a Wacom digitális rajztábla, akkor amellett tudom használni a laptop touchpadját?
Ilyen esetben felesleges a Touch funkciós tablet, nemde?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#3002) Zaied válasza Aaron14 (#3001) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Helló!

Én valamelyik pen and touchot választanám. A mac touchpadja természetesen működni fog ez mellet is, legalább is nekem működik:D
A wacom touch része pedig nem egyszerű touch hiszen nem csak 1 ujjat érzékel, szóval hasznos lehet, de attól függ hogy mire akarod használni, lehet hogy neked tényleg felesleges

én képretusálásra használom a táblát, zoomolást remekül lehet vele csinálni mint egy iphonnál, másra igazán én se használom, de szerintem már ezért megérheti:D
de biztos másra is jó a touch funkció, de én is inkább a tollat használom

nekem egy bamboo pen and touchom van és egy intuos 4m em, szóval csak a sima bamboo val kapcsolatban tudok nyilatkozni, retusálásra tökéletes már az is mindent meg lehet vele csinálni, ahhoz képest az az intous talán annyival tud többet hogy rengeteg olyan funkció van ami miatt gyorsabban és kényelmesebben lehet dolgozni rajta, meg persze a felület mérete és egyéb fontos apróságok:D

szóval a sima bamboot tudom ajánlani retusálásra és szerintem jól jön a touch funkció navigálásra nagyon jó, szerintem jobb mint egérrel

a fun s méretén kívül nem tudom miért lehetne jobb választás szóval azzal kapcsolatban nem tudok semmit mondani

(#3003) LamaCube válasza Aaron14 (#3001) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem sima bamboo penem van. Ha kell a touch funkció, akkor azt válaszd. A fun csak annyiban különbözik, hogy kapsz hozzá szoftvereket, ha jól tudom. A fentebbi képet is azzal rajzoltam.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3004) Aaron14


Aaron14
őstag

Köszönöm szépen a válaszokat! Bamboo Pen and Touchnál maradtam. Mellette szóltak a következők: 4 funkció gomb, később bővítési lehetőség wirelessre, valamint van a toll végén radír, és persze a touch funkció is jól jön. :-)

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#3005) LamaCube válasza Aaron14 (#3004) üzenetére


LamaCube
addikt

Onnantól kezdve, hogy a Wacom márkát választottad nem sok problémád lesz. Tapasztalatot írj, hogy hogyan vált be!

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3006) Zaied válasza LamaCube (#3005) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Egyetértek, ha már wacom terméket veszel a választásod már csak jó lehet:D

(#3007) 111Lala


111Lala
csendes tag

Ha esetleg valakit érdekel:

[link]

(#3008) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes lenne beruházni egy
WACOM Bamboo Fun S Pen and Touch CTH-470S-EN-re?

Web grafikához kellene meg hobbi szintű rajzoláshoz.

Néztem WACOM Bamboo Pen and Touch-ot ami egy 10 essel olcsóbb de nem voltak rajta plusz gombok amik azért elég hasznosak lehetnek, meg radír, na meg azt a pár programot amit pluszba adnak a fun-hoz elég hasznosnak tűnnek

A választ előre is köszönöm!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#3009) LamaCube válasza Moonwolf (#3008) üzenetére


LamaCube
addikt

Szerintem, ha ezek a dolgok számodra fontosak, akkor a legjobbat választod ! :-)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3010) Zaied válasza Moonwolf (#3008) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Szerintem bőven elég lenne a sima bamboo pen and touch a cth-460 azon is van már 4 gomb és a tollon van radír is. De ha újabb konstrukciójú simam bamboot veszel azon is biztos van már ha az elődjén volt, csak akkor szerintem már kisebb az árrés.

[link]

[link]

Szoftver téren, meg most is biztos használsz valamit, de ha értelmes dolognak tartod amit mellé adnak akkor megéri a +pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#3011) Moonwolf válasza Zaied (#3010) üzenetére


Moonwolf
senior tag

A két link közül a fun végül is többet kínál, nem tudom hogy ennél hogy lehetne kisebb árrés?

Persze. :) Egyébként hobbi szintű rajzolásra alkalmas a ps essetials amit a fun adnak ? :)

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#3012) LamaCube válasza Moonwolf (#3011) üzenetére


LamaCube
addikt

Minden Bamboo-val jár egy ajándék kulcs és ingyen letöltheted a felajánlott szoftver valamelyikét. Én pl. az artrage-et töltöttem le. Én a sketchbookot használom, de az artrage olyan felületet ad, mintha papírra rajzolnál.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3013) Zaied válasza Moonwolf (#3011) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

a régebbi modell csak 24 ezer de még az se éri el a 10ezer különbséget, hobbi szintű rajzolásra szerintem alkalmas a ps essetials, de én inkább corel painterrel próbálkoznék vagy rendes ps el
szerintem nézz körbe neten hogy mire is alkalmas az a progi, én is csak látásból ismerem, de nem vagyok oda érte(mondom ezt úyg hogy világ életembe photoshopot használtam és úgy ültem le elé:D, autóból biciklire kb:D), de ez nem azt jelenti hogy használhatatlan és kezdésnek jónak tartom
lényegébe egy leegyszerűsített photoshopról van szó vagy valami hasonló:D
nem tudom mennyi külön a progi, de ha nincs jogtiszta jobb programod ennél akkor viszont egyértelműen a fun-t válaszd mert használható jó progi

de a bamboo nak is vannak jó szoftverei amit igen, netről le lehet tölteni hozzá, viszont annál a ps komolyabb:D

[ Szerkesztve ]

(#3014) gono


gono
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a fórumban és úgy érzem szükségem lenne egy WACOM Bamboo Pen&Touch A6 (Small) táblára, grafikához illetve retusáláshoz is használnám. Azonban láttam a hozzászólások között, hogy az a6 méret kb. 21" monitorig használható kényelmesen. Na most nekem egy 23" monitorom van, gondolom megszokható a használata, de miért csak 21" az ajánlott méret? A másik kérdés, hogy hol érdemes megvásárolni a táblát? A "pálmafás üzletben" láttam 26k-ért, ez egy jó árnak számít? Köszöntem előre is : )

(#3015) kolimi


kolimi
csendes tag

Ha esetleg valakit érdekel:

[link]

Nyomtassa ki ezt az oldalt és őrizze biztonságos helyen.

(#3016) Counterpoint


Counterpoint
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy 27 colos (2560*1440) monitorhoz milyen méretű tábla lenne a legmegfelelőbb? Esetleg van valakinek tapasztalata valamilyen konkrét típussal?

(#3017) *Ropi* válasza Counterpoint (#3016) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem A3 (XL) méretű PTK-1240-em van 27" monitorhoz. Akár ~1:1 arányban tudsz rajzolni, ha kell.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3018) Counterpoint válasza *Ropi* (#3017) üzenetére


Counterpoint
csendes tag

Ez nem egy egyszerű darab :)
Szerinted egy vagy két mérettel (A4/A5) kisebb még megfelelő lehet? A Wacom driverekkel nem volt gondod? Mivel az itt leírt tapasztalatok elgondolkodtattak.

(#3019) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Lehet, a rajzolási szokásaidtól függ. Ki kellene próbálnod előtte.

Az Intuos 4-gyel nem voltak ilyen gondjaim, talán egy régebbi driverrel néha kitalálta, hogy nincs driver telepítve, de újra feltettem és ment minden tovább. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3020) @lx


@lx
csendes tag

Kicsit pofátlan leszek, de hátha valakit érdekel. :R
Eladó Wacom Cintiq 12 wx

Samurai on the toilet. (-_-)---(<_>)---(o_o)---(O_O)'---(^_^)'--- The End.

(#3021) tibi72 válasza @lx (#3020) üzenetére


tibi72
aktív tag

Nem vagy pofátlan,most mindenki probálkozik ahogy tudd. Én is nagyon rég hirdetem a táblámat és semi pedig elég nyomot áron adom és még engednék belöle.
Sajnos ki kell mondani nagy a szegénység

(#3022) tibi72 válasza Counterpoint (#3016) üzenetére


tibi72
aktív tag

Nekem 27" monitorom van és L méretet használom és szerintem ez kell kisebet nem haszálnék. Pontosaban egy Wacom Intuos4 L (A4 Wide) tipusu táblát ami jelenleg eladó most tökéletes állapotban.

(#3023) sunnysys


sunnysys
tag

Sziasztok!

kérdeznék:

1998ban végeztem a gimiben, ahol 2 évig elég sokat rajzoltam. grafikus szerettem volna lenni, de végül (sajnos :)) közgazdasági egyetemre mentem tovább. azóta nem is rajzoltam, viszont most ismét megpróbálkoznék vele, leginkább hobbi szinten. szóval szeretnék venni egy táblát, amivel 14 év kihagyás után rajzolgathatnék. :) de fogalmam sincs, hogy milyen kellene. igazából azt sem tudom, hogy milyen szinten állhatok most, és milyen szintre szeretnék eljutni a jövőben, ezért nehéz kérdés, hogy Bambooval, vagy Intuos-szal kezdjek. a prohardveren olvasottak alapján Bamboo A6-ban gondolkodtam először, de ahogy jobban elmélyedtem a devinatart.com-on található digitális rajzok világában, egyre inkább úgy látom, hogy Intuos kell azokhoz a rajzokhoz, amilyen rajzokat szeretnék rajzolni majd. (persze, abban az esetben, ha eljutok olyan szintre, amihez szerencsés esetben is kell majd pár év. :))

szóval a kérdésem: ha (szerintem) mondjuk 1-2 év alatt eljutok ilyen szintre: http://www.deviantart.com/?offset=72#/d5kj3sl akkor most milyen táblát vegyek? (ez Intuos4-gyel készült, ha jól látom). vágjak bele egyből egy Intuosba (akkor már szerintem egyből M-es méretben), vagy tanuljak meg rajzolni digitálisan egy S-es Bambooval? (17-es laptopom, és 22-es monitorom van.)

köszi!

(#3024) Chronos85 válasza sunnysys (#3023) üzenetére


Chronos85
tag

Szia,
Valszeg a nagytöbbség is azt fogja javasolni mint én hogy probáld ki. Keletitől nincs messze a Grasshopper nagyon segítőkészek, ha nincs lehetőséged személyesen elmenni akkor telefonon hívd fel Fazekas Lacit vagy valamelyik kollegáját.

A tábla méret nagyban függ a te rajz stílusodtól, szóval ezt nehéz megmondani, hogy így neked most éppen mekkora kell. Nekem 24"os monitorhoz van Intuos4 Wireless ez asszem az M-es méret (Bamboo-nál A5 körül van), de a vonal kezelésemmel ezt akár kettő 24es vagy egy 27eshez is használhatnám. A családban van Bamboo, a fent linekelt rajzhoz szerintem felesleges az Intuos. Pláne mint ahogy említetted 98 óta nem rajzoltál, digitálisan pedig jelenleg 0 tapasztalatod van (egyébként nem olyan nagy ördöngősség mint azt sokan el akarják hitetni) gyorsan meglehet szokni, hogy "vakon" rajzolsz.

Ha jól látom a 3. generációs Bamboonál már a toll érzékenység is közel azonos sőt még egy kicsit jobb is mint az Intuos 4nél. Szóval csak a dőlésérzékenységről kellene lemondanod, de az a speedpainteknél annyira nem is fog neked hiányozni. Cserébe viszont kapsz hozzá tapipadot, igen ez az Intuos 5nél is van meg 5K érzékeny toll, de nekem még a 2,5K is bőven elégnek tűnik.

Szóval mint azt fentebb is írtám probáld ki személyesen. Ha nincs rá lehetőség akkor a felsorolt adatokból neked jelenleg a Bamboo-t javasolnám. Arról nem is beszélve, ha nem jön be vagy kevésnek érzed 2 év után még mindig könnyebben eladhatod vagy elajándékozhatod.

Üdv.:
Chronos

(#3025) Agostino


Agostino
addikt

helló

szerintem itt a legjobb ha megkérdezem, hogy mennyiért érdemes meghirdetnem egy wacom graphire4 rajztáblát. talán ha 5-6x használtam, így visszagondolva azt sem tudom miért vettem meg anno. mindegy, most itt van és másra kellene a pénz. én olyan 12500-ra gondoltam : |

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3026) Hirrus


Hirrus
csendes tag

Sziasztok.

Egy ideje olvasgatok, már ebben a fórumban, és nagyon az a kép körvonalazódik, hogy a hozzászólók többsége, Webdesing-el ,vagy rajzolással foglalkozik szakmai szinten, ami azt vonja maga után, hogy a munkaeszközüknek a lehető legjobbat, azaz WACOM-ot választanak.Ezek után nem csoda ,ha egy érdeklődő -mint én is-sokkal többet tudok a WACOM- termékekről, mint a TRUST, vagy,GENIUS cuccairól.
Ne haragudjatok meg rám, de -azok után, ahogy -amatőrként, és tudatlanként, szerettem volna megvilágosodni a GENIUS termékeivel kapcsolatba, és mire észbe kaptam már én is kizárólag Wacom videókat bámultam, és Wacom termékek áraival próbáltam baráti viszonyba kerülni, szerintem nyugodtan meg lehetne változtatni a topic címét Digitalizáló / rajz tábla tapasztalatok, tanácsok, stb-ről WACOM az Isten címre. Elfogultnak találom az oldalt.De ez nem is baj, viszont akkor kellene egy olyan topic is ami valóban ennek a címnek szolgál.Amatőr ,és hobbi szinten saját kedvemre szeretnék rajzolni, és fotókat szerkeszteni, de tudom, hogy ár-érték, és tudás szintjén nekem a Genius ami elég, viszont, keveset tudok, róluk.Segítségre, sajnos itt nem számíthattam.
Esetleg ha még is, akkor szerintetek MousePen i608X ,vagy G-Pen F610 .

(#3027) zuc


zuc
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Nagyon örülök, hogy találtam egy magyar nyelvű fórumot a témában, ugyanis egy komplexebb problémával küszködöm egy ideje és így talán könnyebb lesz segítséget kérnem.

Szóval Bamboo Fun Touch&Pen CTH-461/S típusú táblám van és az utóbbi időben az újraindítások alkalmával megadja magát. Bővebben: világítanak a ledek (fehér, ha kézzel érek hozzá, narancs, ha tollal) csak éppen a kurzor nem mozdul. (Windows 7 op. rendszert használok) Ilyenkor mindig újratelepítem a gyárilag kapott driver cd segítségével. Hozzáteszem a wacom oldaláról letöltött driverek nem működnek. (a legfrissebb verzió a 4006-os hibakódot dobja ki a sikertelen telepítés után)

Néha előfordul az is, hogy az érintkező felület a monitor csak egy adott részén (kábé jobb felső egyharmadában) működik. Bár ez ritkábban.

Ha valaki már járt hasonlóképpen vagy csak "magától" tudja a probléma megoldását, kérem segítsen!

Előre is köszönöm, minden jót!

zuc

(#3028) sunnysys válasza Chronos85 (#3024) üzenetére


sunnysys
tag

Szia!

köszi a választ! :) közben telefonon már beszéltem Lacival, és abban maradtunk, hogy beugrok hozzájuk kipróbálni az Intuost. azért azt, mert csak munkaidő után tudok menni, amikor is (ellentétben a délutáni órákkal), körülményesebb többet kipróbálni, így ennek kipróbálása mellett döntöttem.

azért még lehet, hogy megoldom valahogy, hogy délután megyek be, és mindkettőt kipróbálom, mert egyelőre még mindig fogalmam sincs. :) ezer rajzot néztem meg a neten, és jellemzően azok tetszenek sokkal jobban, amelyek Inutos-szal készültek. ezért efelé húz a szívem, azonban fogalmam sincs, hogy valaha esélyem lesz-e egyáltalán úgy rajzolni, mint ahogy ezek a srácok, akiknek a rajzaikért odavagyok. ha ebben biztos lennék, nem vacillálnék, megvenném az Intuost. tapasztalat hiányában azonban nem vagyok benne biztos, emiatt pedig félek, hogy elköltök egy csomó pénzt egy olyan szintű eszközre, amihez talán soha nem fogok felnőni...

szóval ez igazából a nagy dilemmám... :)

[ Szerkesztve ]

(#3029) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok, páromnak vettem kb. 3-4 hónapja egy MEDION (Lidl) grafikus táblagépet.
Sajnos nem használja egyáltalán.
Ha valakit érdekel akkor eladom. Bocs az offért.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#3030) jimspie válasza Hirrus (#3026) üzenetére


jimspie
tag

Azért preferál mindenki wacomot mert igen is az a táblák Istene és nem utolsó sorban az egyetlen valamire való márka a piacon. Ha neked genius kell, hát tessék senki nem tart vissza, de ha össze vissza fog ütközni az illesztőszoftver mindenféle egyéb dologgal a gépeden akkor MI SZÓLTUNK. De a hátrányok végtelen sorát elkezdhetnénk ide írni csak épp nem fogjuk. Ellenben egyetlen előnyével ---> Olcsó. (...húsnak híg a leve). Szerinted csupán elfogultságról van szó amikor az ide járók 95%-a mindenkit megpróbálnak lebeszélni a nemwacom termékekről? És gondolj arra is, hogy honnan fogsz tollhegyeket beszerezni (mert bizony elkopnak) csak mert én akárhogy keresek nem lehet találni geniushoz. Mit csinálsz ha elhasználtad a tollhegyeidet? Kukázod a táblát?

Hidd el ez nem elfogultság.

(#3031) jeges


jeges
senior tag

van vkinek tapasztalata wacom bamboo + ubuntu párossal? létezik szoftver ubuntu alá, ami használható digitalizáló táblával könyv illusztrációk készítéséhez?
lehet, nagyon blőd az ötlet, nem értek hozzá.
előre is köszönöm a segítséget

(#3032) LamaCube válasza Hirrus (#3026) üzenetére


LamaCube
addikt

Írd be a keresőbe, hogy mennyien kértek segítséget genius, medion, trust és hasonló kategóriájú termékkel kapcsolatban ilyen-olyan panaszokkal. Csak egy egyszerű dolog a hegy kérdés vagy a driverek. Sehol nem tudtak szerezni vagy, ha igen az majdnem annyiba került, mint egy tábla.
Ellenben a wacomnak normális supportja van még itt magyarországon is.
:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3033) ogre43


ogre43
csendes tag

Uraim, eladó egy Wacom alapú Dell Latitude XT2-t. N-Trig Native Dual Mode (Electrostatic pen & capacitative multi-touch) bevitellel. Költséghatékony alternatíva lehet a méregdrága digitális táblákra. Azért írom ide, mert csak annak érték az ilyen, aki grafikára használja. Ha vki hasonlón gondolkodik, a brainforestkukacbrainforest.hu címen elér. Ide árat nem rakok be, mert akkor már hirdetésnek minősülne. Köszönöm

(#3034) szp1


szp1
addikt

Üdv mindenkinek.
Kérdésem :
ajándékba vennék egy Bamboo Pen-t ( a fórum alapján ezt választottam, kezdőnek lenne. ). Arra szeretnék választ, hogy egy Odd nélküli netbookra (12" brazosos asus ) hogyan lehet feltelepíteni a driverjét, illetve kell-e egyáltalán telepíteni valamilyen szoftvert hozzá és ha igen mit és milyen módon. Teljesen amatőr lévén minden segítséget előre is köszönök ! :R

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#3035) *Ropi* válasza szp1 (#3034) üzenetére


*Ropi*
félisten

Innen töltheted le hozzá a drivereket.

Bamboo-t még nem telepítettem (Intuos-om van), de gondolom csak a "next"-et kell nyomkodni ott is. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3036) szp1 válasza *Ropi* (#3035) üzenetére


szp1
addikt

Köszi a választ! :R
Majd ha meglesz, biztosan felmerül még egy-két kérdés...
Addig is minden tanácsot szívesen fogadok!

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#3037) Hirrus válasza jimspie (#3030) üzenetére


Hirrus
csendes tag

Látom szívedre vetted.
Rá se ránts.Úgy is lesz.GENIUS-t vásárolok.És igen is elfogultak vagytok, mert ha olvasás után értelmezed is amit írtam,akkor megértetted volna ,hogy nem baj ha ti a Wacom-ra esküsztök, de akkor aki a fórumot nyitotta változtassa meg a nevét.
Na meg azért is mert egyértelműen most is a Wacomhoz viszonyított különbségeket látod, az írásomban, és nem a kérdésemre feleltél.Két Genius termék különbségeire, és a velük kapcsolatos tapasztalatokra vagyok kíváncsi.Te talán használtál már Genius terméket?Kötve hiszem.Te is csak beálltál Fazekas Laci bábui közzé, és önálló tapasztalatod a Genius termékeiről nincs.Egyszerűen csak azt szajkózod amit ő.Holott fingod sincs róla mit is tud.
Hogy értsd, biztos úgy is van= Wacom az Isten :R :Y .Csakhogy nem mindenki bálványimádó, és nem mindenki használ Wacomot egy kis kedvtöltéshez,csak azért mert ő a legjobb.Szóval nekem erre a GENIUS pont jó lesz.
Szóval ha ismersz valakit aki tud erre a kérdésemre válaszolni:MousePen i608X ,vagy G-Pen F610 ,esetleg MousePen M508
Szólj neki, hogy írjon nekem.Kösz.

......... még,hogy ez nem elfogultság.......

(#3038) bLaCkDoGoNe válasza Hirrus (#3037) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nézd, azzal nincs baj, ha más véleményed van valamiről, viszont nem biztos, hogy a megfelelő hangnemet választottad, ha segítséget szeretnél kérni.

LMGTFY

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3039) Chronos85 válasza Hirrus (#3037) üzenetére


Chronos85
tag

Szia,

Az első hozzászólásodra szándékosan nem reagáltam, de így a második után azért már engedtessék meg néhány gondolat.
Genius-t nem, de Trust táblát használtam és ha visszakeresél akkor azért vannak itt jópáran akik valamelyik másik gyártó termékéről váltottak Wacomra. Mint azt jimspie is leírta neked, hogy milyen hibákra lehet számítani amik nagy valószínúséggel a wacom táblánál elő se jönnek. Azért párat kiemelnék a súlyosabbakból. Driver támogatás az újabb prgramokhoz, oprendszerekhez, személyes tapasztalatom hogy TRUST táblát félévig azért nem tudtam használni win7 alatt mert nem jött driver, póthegy vásárlása szinte lehetetlen feladat ha mégis találsz akkor az többnyire méregdrága. Többet is találsz ha használod a keresőt, de talán ezekután már érted hogy miért probál meg mindenki lebeszélni, igen drágább a wacom, igen többnyire a többi gyártó igyekszik azon az áron nagyobb táblát adni, hogy valamivel ellensúlyozza ezeket a hibákat. Hidd el csak neked akarunk jót, persze a döntés a tied marad. El kell döntened hány évre veszed azt a táblát, mert a wacom az tábla lesz 5 év után is a többi meg jó ha a garancia után működni fog.
Ami Laciékat illeti, sajnos Magyarországon nagyon kevés olyan eladó van, akinek valóban fontos a vásárló és nem csak a fizzessél már és lehetőleg többet ne is lássunk ha csak nem pénzt akarsz megint itthagyni hozzállás a jellemző. Ha benézel a monitoros topikba ott is többnyire igyekeznek mindenkit rábeszélni az IPS-re és abból is egy bizonyos márkára, arról nem is beszélve hogy ez mellé kettő kereskedést is szoktak ajánlani. Nah most akkor ezzel az erővel oda is beírhatnád, hogy az az isten. Pusztán arról van szó mint itt is, hogy ár/érték arányban ott az, itt pedig a wacom ami jó. Nem hiszem hogy itt bármelyik kezdőnek valaki is Intuost vagy Cintiqet ajánlot volna. Persze ha tudsz másik, ne adj isten vidéki boltot, ahol hasonlóan állnak a vásárlóhoz és az valóban minden kérdésére a végsőkig választ kap akkor nyugodtan ozdmeg velünk.
Ami a topik címét illeti nyílván az ember tapasztalatot, tanácsot arról tud adni amit használ(t). Megveszed a Geniust nyugodtan írhatsz ide élménybeszámolót, tapasztalatot, senki nemfogja törölni mint ahogy eddig se törölte senki a nem wacom hozzászólásokat. Én például majdnem 1 év után írtam, mert úgy gondolom ennyi idő után azért már elszáll a kezdeti rózsaszín köd és előjönnek a tábla esetleges hibái is (wacomnál nekem ez a mai napig nem volt, leszámítva hogy néha újra kell rakni a presetet backupból, mert a win7 elfelejti viszont ez 2 kattintás).
Ami a problémádat illeti nekem is van egy, ezzel a nem kicsit ellentmondásos mondattal kapcsolatban:
"Amatőr ,és hobbi szinten saját kedvemre szeretnék rajzolni, és fotókat szerkeszteni, de tudom, hogy ár-érték, és tudás szintjén nekem a Genius ami elég, viszont, keveset tudok, róluk."
Tehát akkor most eldöntötted, hogy neked a Genius elég abból a kevés információból amit találtál. A mai világban az ember kétszer is meggondolja mire ad ki pénzt te pedig a kevés de negatív információ ellenére úgy gondolod, hogy jó döntést hoztál (nyílván a forumok nem reprenzatvak mivel a többség akinek működik és megvan elégedve az nem szokott írni)? Mert ha igen akkor minek a hozzászólás eleje, miért nem csak az utolsó mondatot írtad meg "szerintetek MousePen i608X ,vagy G-Pen F610"?
Sajnálom hogy a kérédsedre nemtudtam válaszolni mivel mint az elején is írtam nem használtam Geniust. Azért remélem elolvastad akár többször is, mert én se bántásnak szánom amit írtam. Pusztán csak segítő szándékkal neked valamint az utánad következőknek akik hasonló cipőben járnak.
Így zárásként még egy dolog engedtessék meg. Ha a homok strandon elötted van egy kő és egy bot melyikkel fogsz elkezdeni rajzolni?

Üdv.:
Chronos

[ Szerkesztve ]

(#3040) DeltaPower válasza Chronos85 (#3039) üzenetére


DeltaPower
őstag

Nagyjából mindent leírtál, amit én is ide akartam írni. A nem-Wacom használók sajnos legtöbbször csak kérdezni járnak ide, pedig jó lenne, ha ők is bővebben leírnák a tapasztalataikat.

Hirrus: Némi googlezés eredményeképpen annyit tudok hozzáfűzni, hogy a legtöbb helyen használhatónak tartják a Genius táblákat is, viszont sok helyen panaszkodnak a driverekre. A leírások, tesztek alapján az említett 3 típusból én az M508-at mondanám, felbontásban jobb a másik kettőnél, bár ennek a frissült legrégebben a drivere. Az i608 kb. ugyanennyibe kerül, de 4:3-as, és a hozzá adott egérre nem biztos, hogy szükséged van. Az F610 nagyobb ugyan, de drágább is, és előfordulnak érzékelési hibák (ugrik a kurzor), ilyenkor cserés. Az utóbbi kettőhöz 1 hónaposnál nem régebbi driverek vannak a Genius weblapon.

[ Szerkesztve ]

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#3041) vartime válasza Hirrus (#3026) üzenetére


vartime
csendes tag

Szia!

Nem vagyok sem grafikus, sem dizájner, és igen, volt Genius táblám, de aztán kipróbáltam egy Bamboot.
Ég és föld a különbség a kettő között, és ezzel még nem istenítem a Wacom táblákat.

Egyszerűen csak arra használhatóak, amire tervezték őket.

Viszont istenítem a Fazekas Lacit, és a Grasshoppert, mert azt az emberközpontú ügyféltámogatást, amit ők nyújtanak sajnos keresve sem találsz kis hazánkban.
A Geniust elajándékoztam, jelenleg Intuos4-em van, és hidd el hogy egy 17.000.- ft -os Bamboo használhatóbb, és nagyságrendekkel tartósabb.
De a hirdetésekben is találhatsz többéves wacom táblákat, amiket azért tudnak eladni mert működnek, és van hozzájuk hegy, toll, és driver a legfrissebb oprendszerekhez is.

A döntés a tiéd de bármit is vásárolsz kérlek te is írd meg a tapasztalataidat, hogy ne csak Wacomról olvassunk a fórumban.

Nekem viszont karácsonyra már Intuos5 -öm lessz, kívánom hogy te is olyan táblát válassz aminek úgy tudsz örülni, mint én ennek.

Üdv: Wartime

[ Szerkesztve ]

(#3042) *Ropi* válasza vartime (#3041) üzenetére


*Ropi*
félisten

Intuos 5-tel vigyázz, mert nincsen rá skin (védőfólia), meg kellene várni a tapasztalatokat vele, hogy mennyire sérülékeny a rajzolófelület. Ugyan rá lehet tenni az Intuos 4 fóliáját, de akkor meg nincs touch funkció. Intuos 4 meg elmegy 2 mm-es üveglappal is, akkor se a tábla se a toll nem kopik. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3043) vartime válasza *Ropi* (#3042) üzenetére


vartime
csendes tag

Szia!
És köszi!
Mivel sajnos nem beszélek angolul, eddig annyira jutottam, hogy a touch érzékelő magneto rezisztív, maximum 5 ujjat érzékel, és nem valami pontos. Azt hittem hogy a mágnesrezonanciás érzékelő réteg miatt csökkent a toll érzékelési táv 10mm-re, de sajnos ugyanezt a 10mm-t írják a PTK650-re is. Azt akkor helyesen gondolom a erre a típusú érzékelőre nem lehet semmilyen fóliát rakni? Véleményed szerint akkor ha váltani szeretnék, akkor az Intuos4 Small-t Intuos5 Medium Pen Only cserélem,ez lesz számomra a legjobb választás?
A hozzáállásomról:
- a billentyűzet használatáról leszokni nem tudtam, mindig "kéznél" vannak azok a kombinációk
- a gyorsgombokat nem nagyon használtam, ez nálam kimerült a touch ring, a radial menü, és a history használatában
- lehet eljárt felettem az idő, de a touch funkció nem hoz izgalomba, és a vezetéket is többre értékelem a wifinél

+Kicsit nagyobb, kicsit drágább, kicsit modernebb, és megint indulna a két év garim.
+Hasznos lehet a kapacitív gyorsgombok funkcióinak képernyőn való kijelzése, így talán mégis rászoknék.

Remélem helyes a gondolatmenetem, nem szeretnék feleslegesen költeni, ugyanakkor tartósan szeretnék használni egy kicsit nagyobb eszközt,

(#3044) Hirrus


Hirrus
csendes tag

Köszönet minden válaszolónak.

Fazekas Lacit pedig nem szándékoztam bántani.Köszönöm a jó tanácsokat.
Elnézést kérek ,ha valakit megbántottam volna.Természetesen nem 1-2 hete vacilálok tábla ügyben, így az amit számomra most itt leírtatok semmivel sem segített közelebb a választáshoz, talán csak DeltaPower, megjegyzése.Ígérem beszámolok a tapasztalataimról.

Minden jót

(#3045) *Ropi* válasza vartime (#3043) üzenetére


*Ropi*
félisten

A toll működni fog fóliával / üveglappal is, csak a touch funkció nem.

Ha nem használod a touch funkciót, akkor felesleges váltanod szerintem. Maximum, ha nagyobb méretet akarsz.

A gyorsgombokat csak néha használom (kevés az a 8 darab), inkább a billentyűzetemen beállított makrókat (kék világítású Logitech G-15) nyomom.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#3046) jimspie válasza bLaCkDoGoNe (#3038) üzenetére


jimspie
tag

Tökéletesen leírtad azt amit én akartam válaszban még odabökni neki :D Ennyivel el is van intézve .. vegyen csak Geniust azt szenvedjen vele, hát meg is érdemli :D

Ez meg rohadt jó :DDDDD nem láttam még ---> [link]

(#3047) bLaCkDoGoNe válasza jimspie (#3046) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem akarom én bántani, de nem tartom szerencsésnek, ha személyes sértésként éli meg azt, hogy a topikban jellemzően Wacom termékekről van szó.

Meg lehet nézni a kezdeteket, nem így indult. Idővel viszont kikoptak a mindenféle másod-, harmad- és negyedrendű gyártók termékeit használók a topikból.

Elsőre, sok-sok évvel ezelőtt én is valami ZS kategóriás tabletet vettem. Ott tanultam meg, hogy az "olcsó húsnak híg a leve" nem minden esetben egy jól hangzó közhely csupán, mert nagyon elégedetlen voltam azzal a táblával. Azt eladtam, és kb. 7 évvel ezelőtt vettem egy Intuos 3-at, ami a mai napig szépen szolgál, az egyetlen gondom vele az, hogy mostanában túl nagynak érzem, egy A5-ös méret elég lenne belőle.

Amit ezzel mondani szerettem volna az az, hogy nem feltétlenül márkasznobság vezet minket, amikor Wacomot ajánlunk valakinek, főleg úgy, hogy az alacsonyabb kategóriás Wacom termékek mára már viszonylag megfizethetőek otthoni hobbi felhasználásra is.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#3048) LamaCube válasza bLaCkDoGoNe (#3047) üzenetére


LamaCube
addikt

Teljesen egyetértek veled, én majdnem elolvastam az össze hsz-t, mielőtt döntöttem és nem bántam meg egyáltalán. A többi eszközzel csak a problémákat olvastam, hol lehet kapni hegyet, melyik driverrel működhet, miért nem érzékeli a tollat stb. Mint a topic címe is mutatja "tapasztalatok, tanácsok". Összességében a tapasztalat az, hogy a wacomon kívül itt hazánkban "népszerű" márkák igen megbízhatatlanok, így a wacom táblát tanácsolja mindenki ;)
Íme a folyamatban lévő firkám /természetesen ez is a jó öreg Boris műve eredetileg/ a legolcsóbb Wacom-al.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#3049) Busmann02


Busmann02
tag

Uraim ha már feljöttek a táblák közötti különbségek...
majd 5 éve egy Trust TB4200-al kezdtem a digitalizáló táblákkal való ismerkedést...
wacomot január óta bitorolok és a különbség már a wacom kipróbálásánál megmutatkozott...a driver probléma mentesen feltelepült az XP-re...mg a Trust csak második nekifutásra volt megbízható...
kis baleset miatt megsemmisült pár nap után a Trust driver lemeze(eltört) kb 1,5hónapomba tellt mire találtam olyat ami a táblához megfelelt...
Wacom weboldalra felnéztem...regisztráció és bejelentkezés után majd kibökte a szemem a letölthető driver és ahogy elnéztem időnként frissülnek is...

nem vagyok profi grafikus...de azt hiszem majd egy év wacom használat után mondhatom hogy tudtam fejlődni,ami a 2 éves trust használat mellett nem volt elmondható...a toll bár nyomásérzékeny volt...és lehetett állítani nyomásérzékenységi határértékeket akár a wacomnál,de a hatás és a kényelmesség mégsem volt azonos...félóra használat után már fájt a kezem a Trust tollhasználatól,ha nyomásérzékenységet próbáltam kihasználni...
Nemsokkal a garancia idő lejárta után lett 3 csík a tábla aktív felületében ahol a toll nem fogott,a rajzon is kihagyást produkált,vagy a két csík közötti részt(néhány cm) teljesen át is ugrotta és csak utána folytatta a vonalakat...

Szóval nemkívánok senkit sem befolyásolni választásában,mindneki érzi h mire van szüksége...én éreztem hogy kell egy új rajztábla és addig kutattam amíg rá nem találtam egy bamboo-ra...
végezetül egy ma kb 5órás munka,ami hozzám laikus firkászhoz képest szerintem már elég elfogadható Mű....

Üdv Busmann

(#3050) LamaCube válasza Busmann02 (#3049) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát igen erről "beszéltünk"... :K

Nagyon szép mű! :R Melyik progit használod?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.