Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) blg8 válasza blg8 (#94) üzenetére


blg8
csendes tag

Ma vettem a Vándor Computernél egy 8x6-os Geniust.

Tapasztalatok:
- kissé szokatlanul nagy mozdulatokat kell tenni az egérhez képest (viszont így lehet vele részleteket is szépen megrajzolni, amúgy meg lehet szoftveresen kisebbíteni a táblát, ha kell)
- az egér görgetője csak imitáció, nem gördül, hanem csak egy billegős kapcsoló (de nem az egér miatt szeretjük a cuccot)
- viszont a vonalzós tesztet szépen vette
- egyelőre Gimp-pel, Inkscape-pel próbáltam (Win alatt), egy két funkció nem megy, de ez inkább a szoftverek hibája lehet

Tehát: nekem jó lesz, igaz nem vagyok egy könnyűkezű grafikus, de épp azért kell, mert egérrel aztán végképp horror, amit művelek.

15300 bruttó volt, jó pont a VComp-nak, hogy az ÁFA-csökkentést továbbadták (főleg, hogy karácsony előtt már jó ideje nem lehetett kapni náluk ezt a típust).

blg

(#102) cs_gaborka válasza blg8 (#101) üzenetére


cs_gaborka
tag

Lehetne a vonalzós tesztról képet látni?

Köszönöm

(#103) blg8 válasza cs_gaborka (#102) üzenetére


blg8
csendes tag

Íme a kép: http://breiner.hu/graphics/test ([link]).

Alapvetően az átlós vonalak a legjobbak, ez az, ami máshol el szokott bukni. A többi meg az én bénaságom, van egy érzésem, hogy a vonalzó csúszkált, vagy csak nem volt merőlegbe állítva.

Szerintem jó.

blg

(#104) sszever


sszever
őstag

Hali


Szeretnék venni digitalizáló táblát. Főleg PhotoShop használatra szánnám. Ki mit tud ajánlani? Valami jó minőségű kellene, ha van személyes tapasztalattal!


Köszi

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#105) bLaCkDoGoNe válasza sszever (#104) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Az előző 103 hozzászólás vajon miről szólt? Kicsit olvass vissza kérlek!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#106) sszever válasza bLaCkDoGoNe (#105) üzenetére


sszever
őstag

VÉgigfutottam, de mivel sok hozzászóülás már nem mai, gondoltam vannak újabb fejlemények és vélemények...

Annyit felfogtam, hogy Trust kerülendő (tehát első befutó kiesett), viszont Wacom nagyon jó (második befutó). Amelyiket kinéztem: Wacom Graphire4 Classic XL
Erről viszont csak egy hozzászólás, a vonalzós teszt része pedig kicsit kiábrándító, bár nem tudom mennyire hiba, vagy esetleg mennyire egyedi hiba, amely akár rossz konfigurálásból is adódhatna.

Mivel életemben is csak fényképen láttam, szeretnék 1-2 jó tanácsot, mind a vásárlással kapcsolatban, mind a használattal kapcsolatban.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#107) sszever


sszever
őstag

Ja és CS2 kompatibilitás alapkövetelmény lenne, mert a topic hozzászólásaiban erre is találtam panaszt

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#108) bLaCkDoGoNe válasza sszever (#107) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Komoly munkához csakis Wacom. Drivereit folyamatosan fejlesztik, és a név etalonnak számít a rajztáblák körében.

Ha egyeztetsz egy időpontot a Codrával ([link]), akkor elmész hozzájuk, megnézegeted, kipróbálod... és ha tetszik, megveszed.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#109) BLiNk3r válasza sszever (#106) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Ha egy vonalzóteszt az összes ok, amiatt nem vennél Wacomot, akkor ne is vegyél!

ekkora hülyeséget...én nemtudom ki találta ezt ki, de már jó ideje megvan a Wacom táblám, és sose használtam vonalzót...és nem is fogok.
Ha vonalzózni akartok, vagy egyenes vonalat használni, akkor nincs benne minden grafikai szoftverbe? :F

(#110) sszever válasza BLiNk3r (#109) üzenetére


sszever
őstag

Teljesen kezdő vagyok ezen a téren. Így fogalmam sincs mennyire mérvadó a vonalzó teszt, vagy sem. Csak itt olvastam, így rákérdeztem.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#111) rlazol


rlazol
addikt

én azt kérdezném a tapasztaltaktól, hogy mit kezdtek a digitábla megvétele után a régi jó egérrel? Ment a sufniba? vagy mindkettő be van dugva és azt használod, amelyik kell?
Én ui. nem tudom elképzelni se a munkám se sima netszörfölést a 2 görgö meg a +3 programozott gomb nélkül...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#112) blg8 válasza rlazol (#111) üzenetére


blg8
csendes tag

Nekem Genius 6x8-asom van, az egere elég béna, tehát szerintem nem fogom használni. Pedig nekem a default egeremen nincs is 2 görgő (csak 1), és 3 programozott gomb.

Vonalzóteszt: csak azért említettem (#101), mert a Trust nálam emiatt esett ki. Lehet,
hogy ''ekkora hülyeséget...én nemtudom ki találta ezt ki, de már jó ideje megvan a Wacom táblám, és sose használtam vonalzót...és nem is fogok'' (#109), de azért
a #68-as hozzászólás elgondolkodtatott.[link]
Ha ennyire nem lehet egyenletesen rajzolni egy tablettel, akkor maradok az egérnél.

Ha valakinek nem fontos, hogy az legyen a gépben, amit rajzolni akart, akkor annak ott a Trust.

blg

(#113) BLiNk3r válasza rlazol (#111) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Nálam természetesen a digitábla is be van dugva, de a régi jó egeret használom netezgetésre, és minden megszokott manőverre. Lehet könnyű lenne átszokni a tollra, de én csupán grafikai munkákra használom.

blg8: szvsz nem egy 'vonalzóteszten' múlik, hogy milyen egyenletesen lehet egy tablettel rajzolni. De ha szerinted ettől függ, én nem akarlak megingatni ebben a végkövetkeztetésben.

(#114) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

blg8: Készítettem én is két ''vonalzós tesztet'' Wacom Graphire4 Classic XL A5
Egy kicsit irigyellek, nekem duplájába került, de nem hogy jobb lenne... :(
ecsettel: http://img.tar.hu/csikosg/img/18703104.jpg#3
ceruzával: http://img.tar.hu/csikosg/img/18703103.jpg#3

BLiNk3r: Nekem sem jutott még eszembe a vonalzó használata, igaz nem is volt még sok időm a táblát bűvölni ;-) de a Trust-tól pont az az ominózus, általa létre hozott kép riasztott el. Sajnos a Geniusról nem találtam a döntésemig képet, és egy kalap alá vettem a ''többivel'', Most már össze tudom hasonlítani... :( Nem rossz mégegyszer mondom, de hát Wacom, állítólag a legjobb, a képek meg önmagukért beszélnek.

bLaCkDoGoNe: Én természetesen nem vagyok, nem is tartom magam grafikusnak, de szeretem, ha valami úgy működik, ahogyan az tényleg elvárható lenne.

rlazol: Nekem nem volt hozzá egér, ezért fel sem merült az általad említett gond.

sszever: Amint fentebb olvashattad, nekem az általad kiszemelt készülék került a fa alá. Leírtam a tapasztalatom, nem írok véleményt, mert egyfelől kezdő vagyok, másfelől lelkes ;-) amatőr, tehát igazából, hogy mit gondolok annak itt nincs súlya, és ez így is van jó. Neked kell döntened, már csak azért is, hogy utánna ne másokat szidj ;-) Még egy dolog jutott eszembe a vonalzóval kapcsolatban, nem (is) szabad használni a táblán! Nagyon szép, nagyon esztétikus, de az átlátszó műanyag burkolat rettentően sérülékeny. Én nagy buzgalommal elkezdtem tologatni rajta a vonalzót, és mire észbe kaptam sikerült szépen összekarcolgatnom. Nem vészes, de én észreveszem, csakúgy mint mondjuk egy CD-n vagy DVD-n a legkisebb hajszálnyi karcot, és nagyon zavar. A belső ''munkafelület'' még csak hagyján, de a keret tükörsima felülete nagyon óvatos bánásmódot igényel. És most akkor egy kicsit a pozitívumokról is, a ceruzás rajzolás nekem negyon tetszik, szinte egy pillanat alatt megszoktam :) A vonalzót leszámítva szabadkézi rajznál illetve használatnál nem venni észre a hibát (vagy sajátosságot) röviden fogalmazva jó kis találmány. Na és a radír ;-)
Mindent összevetve azt nem mondom, hogy bánom a választást, mert már mindegy és mint írtam nagyon élvezetes a ''játék'' vele, de a többlet kiadás... Én kint vettem, így (jóval) olcsóbb volt, a Genuisnak kb. a duplájába került, de még ez az árkülönbség, legalább is ami az elkészült ábrákból leszűrhető (természetesen van sok egyéb szempont is) sem biztos hogy megéri otthoni használatra. Szerintem.

(#115) sszever


sszever
őstag

Így végigolvasva a topic-ot, átnyálazva pár neten található tesztet...
Szerintem Wacom Graph. 4 XL lesz...
Azért mindenkinek köszönöm tanácsait, és segítségét!

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#116) blg8 válasza BLiNk3r (#113) üzenetére


blg8
csendes tag

Szerintem se a vonalzóteszten múlik az egyenletesség, de a pontosság az igen. Mivel nem értek hozzá (igen, le merem írni), úgy gondoltam, hogy ez is egy fontos szempont.

Nekem nem professzionális célra kell (mert nem designnal keresem a kenyérrevalót), ezért beértem ezzel is, ha arra kallene, akkor én is egy Wacomra szavaztam volna, mert valószínűleg az meg más, fontosabb területeken (de tényleg, mik azok a a területek?) nyújt többet, mint pl. a Genius meg a Trust.

blg

(#117) blg8


blg8
csendes tag

Ja, egy negatívum a Genius ellen: egy kicsit azért olyan távol-keleti feelingje van neki. Főleg a tollnak. A tollon a gombok kifejezetten olyanok, mintha tévedésből felejtették volna rajta. Nincs egy határozott érzésem, mikor megnyomom a gombot, tehát a menüknél kissé bizonytalan vagyok vele. De rajzolni jó vele.

blg

(#118) sszever válasza blg8 (#116) üzenetére


sszever
őstag

Nem tudom, bizonyára igazad van. Én a vásárlás előtt behatároltam mennyit szánok rá, és a Wacom ebbe pont belefér.
Sokan dícsérik, és nem csak magyar fórumokon, hanem külföldieken is. Gondolom ha a 70%-nak megfelel, jó lesz nekem is, bár én sem prof. felhasználásra szánom, csak a képeim igényes megmunkálására.
A vonalzóteszt csak feltünt nekem, bár nem értettem lényegét, de szerintem ez ki is tűnik hozzászólásomból.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#119) sszever válasza blg8 (#117) üzenetére


sszever
őstag

PEdig szerintem ez azért elég fontos szempnt, hisz a tollal dolgozol, és ha nem kényelmes, vagy fura érzés fogni, akkor elvonhatja a figyelmed a tényleges munkáról. Legalábbis az elején, míg hozzá nem szoksz :)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#120) cs_gaborka válasza sszever (#119) üzenetére


cs_gaborka
tag

A Wacom tolla nagyon jó, kellemes fogású, a súlya is pont megfelelő, a radír ;-) mint már említettem igen jó dolog, csak nehogy elkezd rágni :)) A gombok viszont, a Geniuson nem tudom milyenek, de ezen főleg a kisebbik nagyon határozatlan. Mind a kettő ''billenik'' tehát ha megnyomom, csak az egyik sarka felé nyomódik be, ez a nagyobbnál, mivel hosszúkásabb még viszonylag jól érezhető, de a kicsivel ''tökölni'' kell, kényelmetlen a használata, csak végszükség esetére ajánlott.

(#121) bLaCkDoGoNe válasza rlazol (#111) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem úgy néz ki a gépem, hogy egy USB csatin ül a Wacom Intuos3, egy másikon a Razer Diamondback egér, a PS2 porton meg egy Logitech egér. A feladattól függ, hogy melyiket használom: szinte mindenhez (a rajzolást/képmanipulálást kivéve) a Wacom egerét használom, játékhoz viszont mindig a Razert. A PS2-es egér meg faterom miatt van a gépen, mert néha ő is babrálja, viszont a Wacom egerét nem szereti.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#122) rlazol válasza bLaCkDoGoNe (#121) üzenetére


rlazol
addikt

Ez nem hülyíti meg az XP-t? és mennyire lassít a 3 driver? Úgy látom hasonló erejű gépünk van, ezért merem kérdezni... :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#123) bLaCkDoGoNe válasza rlazol (#122) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem vettem még észre ebből fakadó gondot vagy sebességcsökkenést, rendesen lehet használni mindhárom beviteli eszközt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#124) Damage


Damage
senior tag

Elősztori: barátnőmnek nemrég vettem egy PC-t (mindenben erősebb a gépemnél, kivétel VGA, nála Ati PCI-E X700 van). Szeretném, ha minél jobban megismerkedne vele. Tudni kell Róla, hogy imád rajzolni, festeni stb, de csak a hagyományos értelemben, mivel egyelőre távol áll tőle a digitális rajz fogalma. Elterveztem, hogy a szülinapjára (egy hónap van addig) veszek neki egy digitális rajtáblát. A baj csak annyi, hogy totál laikus vagyok én is ebben a körben. Nem volt nehéz rájönni, hogy a wacom termékei a legjobbak. Elolvastam annyi fórumot és tesztet, amennyit csak találtam, de még így is kétségbe vagyok esve, ugyanis a Genius termékeiről nem sok mindent találtam. Kérdéseim: mennyire megbízható, mivel jobb, mivel tud többet a wacom azonos árkategórián belül? Mik a Genius táblák hátrányai? Gondolom vannak vele negatív és pozitív tapasztalataitok is.
[link]
Itt vannak a Genius termékei. A 8x6-os tábla adatai 4064 LPI. Ez mit jelent? L=Lux, Lumen, Luminous? Olyasmi, mint a monitornál a DPI (dot per inch)?Minél nagyobb ez a szám, annál nagyobb a tábla érzékenysége? A nyomásérzékenység szerencsére egyértelmű volt, ez is duplája a wacom Graphire 3-4esénél, ami 50 ezer Ft felett van és fele ekkora területű, de ezt az LPI-t nem nagyon tudtam hova tenni. Genius-ból ezt a típust néztem ki: MousePen 8x6.
Érdekes módon a wacom-nál a 2032 LPI-s és 512 szintű nyomásérzékelős (mindkét érték a fele a Genius-énak) és kisebb méretű rajztábla a duplájába kerül, mint a Genius. Egy dolog, hogy a márkát meg kell fizetni, de van vmi minőségbeli különbség? Néha nem reagál megfelelően, összeakad programokkal? Lefagy? Nem úgy működik, ahogy elvárható lenne? Nem valós adatok, csak a Genius megpróbál a nagy számokkal előnyre szert tenni? Mire kellene odafigyelnem? Ti melyiket vásárolnátok meg a helyemben? Genius-ból a MousePen 8x6 a minimum, amit megvennék. Érdemesebb ehelyett a papíron kevesebbet tudó de nagyobb nevű wacom-ot venni? Azon belül is a [link] (Wacom Graphire 4 XL) típust választanom dupla áron? Egy olyan lánynak kellene, aki imád és tud is rajzolni, de egyelőre csak ''analóg'' formában.
A vonalzós tesztnél kellemesen csalódtam a Genius-ban. Sokan mondhatják, hogy arra ott vannak a programok, azzal lehet egyenes vonalat rajzolni....DE!!!...ha az egyenese ilyen egyenes, akkor a görbéje mennyire görbe egy fele annyira érzékeny és fele akora táblán? Én csak arra tudok következtetni, hogy mégkevésbé valósághű lesz a rajzolata, mint a Genius-énak. Kétszer jobb érzékenység, kétszer jobb nyomásérzékelés, dupla méret (ha jól értelmeztem ez softwaresen csökkenthető), és valósághűbb vonalak (egyenesebb egyenesek) fele áron. Azt hiszem a Genius 8x6-ost választom, ha nem beszél le valaki sűrgősen, persze érvekkel alátámasztva. Egyetlen kérdésem, ami már szóba került, de azóta eltelt egy kis idő. Magyar karaktereket is ismerő, kézírás felismerő (egyből txt-be vagy doc-ba menti) program létezik? Előre is köszönöm a tanácsokat, tippeket!

Szerk: a wacom ''dupla ára'' valójában több, mint tripla ár.
Genius (8x6) kontra wacom Graphi 4 XL:
- van egér (még ha nem is használható, és ócska)
- 4064 LPI a wacom 2032-jével szemben
- 1024 szintű nyomásérzékenység a wacom 512-jével szemben
- szebb egyenesek a wacom-éhoz képest, ergo a ''görbék'' is élethűbbek lehetnek
- sok programozható gomb
- kevesebb, mint 1/3 az ára a wacom-énak
rekontra:
- a wacom egy márkanév, más dolog, hogy a sokszáz ezres termékei minden gyártó termékét odaverik (alsó kategóriában nem találtam papírformában a Genius legyőzőjére)


[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#125) bLaCkDoGoNe válasza Damage (#124) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Sok okosat nem tudok Neked mondani, mivel nekem Intuos3 A4-em van, ami a táblák csúcsa 5000 DPI feletti felbontásával, 1024 szintű nyomásérzékenységével valamint dőlésszög-érzékelésével. Világos, hogy nem erről a kategóriáról van szó, azonban mégiscsak Wacom tábla, így bizonyos következtetéseket le lehet vonni ez alapján.

Előtte volt egy nem-márkás tabletem is (Lenco), attól néha a hajam égnek állt. Érzékeltetésül két hiba, amivel garantáltan előrukkolt szinte minden alkalommal, amikor használtam:
- Egy helyben tartva a tollat (vagy akár letéve a táblára) rezgett, mozgott a kurzor.
- Rendszeresen csinálta, hogy munka közben egyszer csak ''elfelejtett'' működni, a kurzor ott maradt valahol a képernyőn, és én csinálhattam bármit, akár a fejem tetején is pöröghettem, akkor sem mozdult onnan.

A Wacom kiválóan működik. Nincs rezgés. Iszonyatosan jó a toll ergonómiája (szemben a Lencohoz adott hulladékkal; a Genius sem tűnik egy ergonómikus telitalálatnak), emlékeim szerint a Graphire4-hez is olyan tollat adnak, mint az Intuoshoz. A teteje radír, egyszerűen csak meg kell fordítani, és már radírozhatsz is, nem kell a rajzeszközök között matatni.
A Genius (és a Lenco is) elemmel működik. A Wacom tábláknál sem a tollba, sem az egérbe nem kell elem. (Nem egy nagy tétel 2 db AAA-s tölthető akku, de akkor is összehasonlíthatatlanul kényelmesebb, nem is beszélve arról, hogy sosem fog lemerülni egy fontos munka kellős közepén.)

Összegezve a Wacom 3 dologban több a Geniusnál: jobb technika (nem kell elem), ergonómikusabb toll, márkanév (2 év garancia, remek support, folyamatos driverfrissítés).

Van, akinek ez megér plusz pénzt, van akinek nem. Én már egyszer belefutottam egy olcsó táblába, meg is jártam vele. A Wacomomban még nem csalódtam.

Ha akinek veszed tényleg nincs digitális rajzolásban tapasztalata, akkor tulajdonképpen mindegy, melyiket veszed. Ki kell próbálni mind a kettőt, és az alapján dönteni. Wacomokat a Codra forgalmazza ([link]), náluk ki tudod próbálni elvileg, beszéld meg velük. Geniust nem tudom, hol tudsz felhajtani.

Anyagilag mindenképpen a Geniussal jársz jobban, papíron a technikai specifikációi is jól mutatnak, a korlátai pedig csak használat közben derülnek ki.

A tapasztalatokat (bármelyik tábla mellett döntöttél) oszd majd meg velünk.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#126) Damage válasza bLaCkDoGoNe (#125) üzenetére


Damage
senior tag

Kösznöm a segítséged!

Napok óta azzal vagyok elfoglalva, hogy fórumokat keresek és technikai leírásokat, véleményeket. Tegnap beszéltem a Codra-val, be lehet menni kipróbálni a termékeiket (nagyon kedvesek és segítőkészek voltak), a Genius-nál gyakorlatilag nincs lehetőség a kipróbálásra. 3szor annyiba kerül a Genius, és ha tudnám, hogy az is az elvárásoknak megfelelően működik (egyedül a Wizardpen 8x6-os érdekel), akkor biztos nem költenék a Graphire4 XL-re.
Ezért a következő kérésem lenne Genius 8X6-os tulajokhoz: nem lehetne kipróbálni valamelyikőtök tábláját, ugyanis a boltokban, ha akarnának sem tudnának segíteni, mindenhol csak rendelésre hoznak, de akkor meg is kell vásárolni és nem szeretnék zsákbamacskát venni. Elgondolkodtat, hogy megéri-e 50 ezret költenem egy wacom-ra, amikor 15 ezerért ugyanakkora Genius-t kapok (ami ki tudja, hogy mennyire jó).


[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#127) Damage válasza Damage (#126) üzenetére


Damage
senior tag

''3szor annyiba kerül a Genius''
Természetesen ez ''1/3-ába kerül a Genius'' akart lenni.
Hihetetlen, hogy piacra dobnak valamit és nem csak hogy nem lehet sehol kipróbálni az országban, de még csak meg se nézheted élőben, csak akkor, ha megvásárolod. Elég undorító, vagy ennyire ócska lenne? Félnek, hogy a kutya se venné meg, ha kipróbálnák?

Genius Mouspen 8x6-os tulajok, segítsetek pls!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#128) bLaCkDoGoNe válasza Damage (#127) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A Wacomnál ez is benne van a plusz árban... :)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#129) Damage


Damage
senior tag

Nah igen....ma hívtam fel az utolsó viszonteladót is, aki forgalmazza a Mouspen 8x6-t, egyiknél se lehet kipróbálni. Felhívtam a genius (így kis ''g''-vel) magyarországi képviseletét, elhajtottak azzal, hogy a viszonteladókat zargassam a hülyeségeimmel, nem vagyok céges vásárló, akkor mit akarok tőlük?! Undorító hozzáállás. Tényleg lehet félnivalójuk, ha nem engedik kipróbálni a termékeiket. Vásárlási szándékom van, és ez igencsak vásárlóriasztó üzletpolitika. Egyre inkább hajlok a Wacom felé. Arról legalább csak pozitív visszajelzéseket hallok, dupla annyi garancia, csere fedlap, toll, hegy. Rendszeres driver frissítés. Normálisan viselkedtek telefonon keresztül, kérdéseimre választ kaptam. Örömmel látnak, ha be szeretnék menni kipróbálni bármelyik terméküket. Igen, így kell eladni valamit! Nem úgy, hogy vedd meg, és ha nem tetszik, akkor ''így jártál''...

Azért egy reménytelen kísérlet: Genius Mousepen 8x6 tulajok. Segítsetek, ki szeretném próbálni ezt a masinát! Amennyiben nem jön össze, onnantól sz*rok a geniusra és marad a jóval drágább, de egészen biztosan remek Wacom.

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#130) Dufresne


Dufresne
addikt

Trust termékeiről mi a vélemény?
Én a TB-1100, vagy TB-2100-as terméküket néztem ki magamnak teljesen hobbi felhasználásra:)

(#131) Dufresne válasza Dufresne (#130) üzenetére


Dufresne
addikt

Na senki?

(#132) Dufresne


Dufresne
addikt

Emberek vélemény?:)

(#133) BLiNk3r válasza Dufresne (#132) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Szerintem azért nem tolonganak az emberek elmondani a véleményüket a Trust táblákról, mert nem sokan használhatnak ilyet ;)
Eleve kevesen veszik igénybe a digitális rajztáblák szolgáltatásait, szóval nem túl esélyes, hogy kapsz választ erre a kérdésedre...főleg ha konkrét típusról van szó.

Azért hajrá! ;)

(#134) Dufresne válasza BLiNk3r (#133) üzenetére


Dufresne
addikt

Igen ezzel tisztában vagyok:D
Megveszem majd aztán kipróbálom és kommentálok:)

(#135) BLiNk3r válasza Dufresne (#134) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Az lesz a legjobb ;)
Remélem jó vásárt csinálsz!

Majd halljunk rólad! :))

(#136) Kaoru


Kaoru
aktív tag

most én is elkezdtem gondolkodni az Intuos3 A5 USB rajztáblán, lehet nyárra be lesz tervezve egynek a megvétele.
gondolkoztam még a graphire-on, de nem tudom mekkora hátrány a az 512-es nyomásérzékenység az 1024-gyel szemben.

huh nem minth a a medion táblámra nagyon panaszkodni kéne, néha van 1 pici fázis késése nagy anyagoknál, de ez még belefér az 5k-ás árba ;)

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#137) DrSoul válasza Kaoru (#136) üzenetére


DrSoul
őstag

Ha majd fejlesztesz táblába, és eladod a jelenlévőt, akkor én már stipi-stopi jelentkezem! :P

Mindig az X jelöli a pontot...

(#138) mig19


mig19
csendes tag

sziasztok!
szeretném tudni, hogy ha nem rajzoláshoz, hanem 3d-s ügyködéshez kellene, szerintetek melyik lenne az ideális? (olcsó, de a kezdők igényeit kielégíti)
előre is köszi!

(#139) bLaCkDoGoNe válasza mig19 (#138) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Szia,

Én sajnos személy szerint nem tudok Neked segíteni, mivel halvány lila gőzöm nincsen, hogy a 3D-s munka igényel-e ''másfajta'' táblát, mint amit számítógépen rajzolgatáshoz használunk itt egy páran.

Ha esetleg el tudnád mesélni, hogy milyen tulajdonságokkal kellene, hogy rendelkezzen a Neked megfelelő tábla, akkor talán többet tudnék mondani.

Üdv.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#140) Dragunov_one válasza mig19 (#138) üzenetére


Dragunov_one
csendes tag

Hello!

Attól függ mit értesz 3d-s ügyködéshez alatt. Talán Zbrush-ban lehet igazán kihasználni egy tablet tulajdonságait, meg persze textúrafestéshez. Picit elfogult vagyok, én Wacomra esküszöm.

(#141) Dufresne válasza BLiNk3r (#135) üzenetére


Dufresne
addikt

Ittvagyok, csak sajnos anyagi megfontolásból el lett halasztva bizonytalan időre a táblavásárlás...van pár hasznosabb dolog, ami sürgetőbbé vált, pl autóba fékbetétcsere :C

(#142) mig19


mig19
csendes tag

szia Dragunov!

köszi a tippet, pont erre gondoltam, bocs, hogy nem pontosítottam csak suliból írtam és hát kicsit bajos volt...
egyébbként azóta kinéztem 1 volito nevezetű táblát (olcsó), meg 1 graphire 3-ast de a méretük aggaszt (A/6),de csak ezekre lenne pénzem :(
szerinted ezek használhatóak lennének Zbrush 3dsmax... vagy esetleg valamilyen rajzprogramhoz? köszi előre is :R

(#143) Dragunov_one válasza mig19 (#142) üzenetére


Dragunov_one
csendes tag

Otthoni, hobby szintű használatra igazán nehéz jó tippet adni. Az viszont biztos, hogyha egy a6-os tablettel sem boldogulsz, akkor valószínűleg egy a4-estől sem leszel profibb. Ha nem napi 8 órán át nyüstölöd, akkor elég hosszú ideig idegen lesz tablettel dolgozni..

Lehet hogy az A6-ot se növöd ki, de lehet fél év múlva rohansz valami high-end wacomért, ami meló után ad egy masszázst, meg rendel valami gyorskaját. De a puding próbája az evés.

(ment privát)

(#144) Shim válasza Damage (#127) üzenetére


Shim
őstag

Genius Mousepen 8x6 teszt

[link]

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#145) BLiNk3r válasza mig19 (#142) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

A Volito szerintem simán elég. Ne félj az A6-os mérettől, finomabb mozdulatokra vagy képes rajta, mint gondolnád...

(#146) BLiNk3r válasza Dufresne (#141) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

hasznosabb? :Y egy fékbetétcsere? :Y
:DDD

(#147) Nicky Nygaro


Nicky Nygaro
tag

Sziasztok!
Az öcsémnek szeretnék venni egy rajztáblát ballagásra. (Elsősorban rajzoláshoz, hobbi grafikai munkára)
Szerintetek melyik lenne a megfelelőbb a 12 ezres kategóriában?:

[link]

WACOM a név miatt, vagy inkább Trust, mert az nagyobb és bluetooth??

Köszi előre is'

(#148) Shim válasza Nicky Nygaro (#147) üzenetére


Shim
őstag

a wacom-ot választanám a helyedben. trust-ban nem bízom, wacom meg hozza a megszokott minőséget. az a plusz pár mm és bt kapcsolat sztem nem éri meg, hogy a trust-ot válaszd.

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#149) Dufresne válasza BLiNk3r (#146) üzenetére


Dufresne
addikt

Ez van:D Valahogy fő a biztonság elvet vallom:) :DDD

(#150) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen táblának a megvételét fontolgatom.
http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=12050
Szerintetek miyen?
ui: szerintetek nem túl kicsi a 3' X 4'-es felület? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.