Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) zLegolas


zLegolas
őstag

No, senki sem izgult rá a Genius táblámra? :F

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#52) Dexter68 válasza zLegolas (#51) üzenetére


Dexter68
addikt

Az a helyzet, hogy sztem itt mindenkinek már van táblája. Sőt, mindenkinek viszonylag friss az élmény. De ha akarod, odaadom érte a Trustot, ha fizetsz még 15e-t... :DDD De ez nem igaz.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#53) zLegolas válasza Dexter68 (#52) üzenetére


zLegolas
őstag

Háát...majd csak kibírom valahogy...
Ha 5-6k-ért nem kell senkinek, akkor kisnyúl, elfexik a szekreterben :P;)
Sőt. A Tied sem igatott fel... :DDD

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#54) LámaZ


LámaZ
addikt

Szervusztok!

Én egy Genius WizardPen 5x4-et vettem (br. 8E Ft.) ma, és kicsit ki vagyok ábrándulva. :(((

Nem rajzolgatás volt a célom, hanem könnyebb szövegbevitel, a billentyűzet kiváltása.
Sajnos erre a digitalizáló táblám jelenleg nem alkalmas.
Van hozzá Annotate for Word segédprogram, de azzal csak szabadkézes rajzokat lehet készíteni.

Engem, bevallom, az lelkesített fel, amikor láttam egy rokonomnál egy palmtopot, amelybe ő kézírással vitt be adatokat. Én akkor az egészből azt vettem le, (és erre rá is kérdeztem, és pozitív választ kaptam) hogy a zsebszámítógéphez olyan szoftver van, amely a kézírást azonnal digitalizálja szöveg (TXT) formátumba.

Most jövök a kérdésemmel:

Tudod-e valaki olyan Windows XP alatt működő, a Genius WizardPen digitalizáló táblámmal kompatibilis kézírásfelismerő szoftvert, amelyet meg lehet vásárolni?

Köszönök bármilyen segítséget vagy ötletet!

:B

Legyen minden jó!

(#55) LámaZ


LámaZ
addikt

Ezt most olvasom:
http://whitepapers.silicon.com/0,39024759,60046766p-39000435q,00.htm

Legyen minden jó!

(#56) Pít


Pít
tag

Azt szeretném kérdezni, hogy olyan 30e körüli árban,
tud- e valaki A5 v. A4 -es táblát?
Elég lenne az 500valahány fokozatú is, meg egér nélküli is előny lenne...
Csak arra lennék kíváncsi, hogy minőség-ár arányban, ebben a kategóriában mi lenne a legjobb, max 50e-ig?
Többet számítana a méret, mint az extrák, programok, csak legyen nagy és pontos!
Ki szerint, melyik, a jó választás?

A processzor füsttel működik, ha egyszer kijön belőle, tönkremegy.

(#57) bLaCkDoGoNe válasza Pít (#56) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha a felső határ 50e HUF, akkor csakis és mindenképpen Wacom!

Wacom Volito - Csak A6-os, ellenben olcsó: Bővebben: link

Wacom Graphire3 - Bővebben: link

Minden más digitáblának látszó tárgy szerintem kerülendő. A Trust főleg és kimondottan!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#58) Pít válasza bLaCkDoGoNe (#57) üzenetére


Pít
tag

Köszi!!!!
Én is a Graphire3 Classic XL (A5)-re
gondoltam!
Valaki használ ilyet?
Hülye kérdés:
A rajzterület, pl. Photoshopban a színes kép, megjelenik a táblán...?
Ha igen, kb milyen minőségben?
Mer eddig sehol nem láttam, kijelző adatokat a rajztábla adatainál..
Vagy rossz infót kaptam?
Köszi!!!

[Szerkesztve]

A processzor füsttel működik, ha egyszer kijön belőle, tönkremegy.

(#59) LámaZ


LámaZ
addikt

Azoknak írom, akik hasonló cíipőben járnak:
Az összes kipróbált kézírásfelismerő progi közül egyetlen van, amely tényleg müxik, de sajnos magyarul nem tud:

http://www.evernote.com
EverNote Plus, illetve egy egyszerűbb verzió, amely együttműködik Word-del is: ritePen.
Ha jól értettem, oroszok fejlesztették ki a technológiát, amelyet aztán átvett a Microsoft is.

Az összes többi nekem nem működött.
A Microsoft hasonló szolgáltatását még nem próbáltam.

Legyen minden jó!

(#60) bLaCkDoGoNe válasza Pít (#58) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem jelenik meg. A táblán ''vakon'' rajzolsz, de ez egyáltalán nem zavaró.
Van a Wacomnak kijelzős modellje is, a Cintiq, ami tulajdonképpen egy érintésérzékeny LCD képernyő, és arra rajzolgathatsz, de ez egy drága móka, mert egy ilyen kütyü kb. 500e HUF körül van :D.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#61) zsiga667 válasza Pít (#58) üzenetére


zsiga667
addikt

A tábkáknak nincs kijelzője, nem látsz rajta semmit. Illetve van kijelzős tábla is (Wacom Cintiq sorozat, pl.: Bővebben: link), persze aranyárban...

Szerk.: Lassú vagyok... :B

[Szerkesztve]

(#62) LámaZ válasza LámaZ (#59) üzenetére


LámaZ
addikt

Egyébként, nem bánom, hogy megvettem a digittáblát.
Az egeret sutba dobtam, és rendkívül kényelmessé vált a ''kattintgatás''.
Nagy szükségem volt erre, mert a jobb kezem izületei már elkezdtek vacakolni a sok görcsös egérszorongatás miatt.

Egy toll azért mégiscsak más, mint egy rágcsáló.
Olyan mint egy kis varászpálca. Jé!
:)

8 kilót biztos megér, ennyi lett volna egy jobbfajta egér is.

[Szerkesztve]

Legyen minden jó!

(#63) Pít válasza bLaCkDoGoNe (#60) üzenetére


Pít
tag

Ok!
Köszi!
Csak mer nem volt világos!

Így is biztos sokkal jobb, mint egérrel!!!:DD
Habár abban aztán van tapasztalatom... -güriztem vele eddig rendesen...
Szinte biztos, hogy ezt választom...;)
Már megoldodott a dilemmám, akkor nem szknnert veszek!
Köszönöm!

A processzor füsttel működik, ha egyszer kijön belőle, tönkremegy.

(#64) cs_gaborka válasza bLaCkDoGoNe (#57) üzenetére


cs_gaborka
tag

Szerintem az A6 legfeljebb aláírás gyakorlására elegendő méret, semmiképpen sem nevezhető rajztáblának, még ha Wacom is. A méret (mint egyébb más helyen is) bizony lényeges. Ami a kizárólagosságot illeti, nyílván lehet illetve van is különbség gyártó és gyártó termékei között, de azt kijelenteni, hogy az egyik használható (csak) a többi pedig nem...

(#65) bLaCkDoGoNe válasza cs_gaborka (#64) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ha nem lettem volna világos: úgy értettem, hogy ha hajlandó kiadni tabletre 50e HUF-ot, akkor csakis Wacomot érdemes vennie szerintem. Szerintem ennyi pénzért már csak Wacomot éri meg venni, ennyit egy szutyok Trust vagy egy középkategóriás Genius nem ér meg. Nyilván 10-15e körül még lehet ilyenekkel is próbálkozni.

Nekem ma jött meg az A4-es Intuos3-am, hát egyszerűen fantasztikus. Előtte egy Lenco tabletem volt még réges-régen, már legalább 2 éve megszabadultam tőle, annyira szar volt. Ez a Wacom viszont fantasztikus... De megint meg kell szokni a tablettel való munkát, ill. még sok idő, amíg megtalálom az ideális beállításokat.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#66) BLiNk3r válasza cs_gaborka (#64) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Nem akarlak elszomorítani, de ezzel a véleményeddel nagyon elcsúsztál.

Az A6-os rajztáblák nem csak ''aláírás gyakolásra'' elegendőek, nagyon is aprólékosan lehet velük dolgozni.
Első ránézésre én sem hittem el, de mikor kipróbáltam, azonnal megváltozott a véleményem.

Ajánlom neked is egy ilyen kipróbálását, és meg fogod látni, hogy sokkal többre képes, mint ahogy gondolnád...

(#67) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Köszönöm hozzászólásotok.
Bevallom őszintén nincs és nem is volt még ilyen készülék a kezemben, és sajnos a tulajdonomban sem. Mostanában kezdtem foglalkozni egy esetleges beszerzésen, mivel megszaporodtak az olyan jellegű grafikai feladataim, mint például alakok kivágása a háttérből. Működik egérrel is, de eléggé nehéz az éleken tartani a kijelelő vonalat (Photoshop), ha vastagítom több az utómunka, stb.
Eddig az eBay-en nézelődtem, mivel már sikeresen túl vagyok jónéhány vásárláson. Elsősorban Wacom típusokat, de mivel nem lesz sok pénzem, régebbieket pl. GD-1212 illetve GD-1218, ezek már szép emberes darabok. Egyetlen gondom, hogy nem találok egyértelmű utalást, működnek-e XP alatt, illetve Photoshop kompatibilisek-e. Eddig az A4-es volt a minimális méret, igazából csak egy hajtogatott írólapon próbálkoztam a kisebbekkel (A5 esetleg A6), milyenek lehetnek és így látatlanban gondoltam és ezért írtam is le, hogy kicsinek tűnnek. Ezért ''irányt váltottam'' tegnap találtam a pixmania.hu-n egy TRUST Wireless Scroll 1200-V2 A4-es méretű táblát és a paraqméterek alapján nem tűnik rossznak. Postaköltséggel együtt 24eFt-ból kijönne... Mivel ''beleakadtam'' megnéztem az olcsóbb Wacom típusokat is, sajnos az A5-ös is már igen drága 70eFt körül van. Most viszont, hogy egy kicsit elbizonytalanítottatok ;-) gyorsan felléptem ismét az oldalra, és találtam egy igen olcsó Wacom Volito 2-est 11eFt-ért. Megköszönném, ha esetleg volna információtok, miben különbözik, pl a Graphire3 Classictól amely már 21eFt-ba kerül, illetve miben rosszabb annyival pl. egy Trust készülék?

Köszönettel

[Szerkesztve]

(#68) bLaCkDoGoNe válasza cs_gaborka (#67) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Kaoru egyik hozzászólásában írta ezt a linket: Bővebben: link, ott nézd meg, mit produkál egy Trust tablet, ill. mi az ügyfélszolgálatuk válasza a problémára. Egyszerűen röhej, egy ilyen céget (és a termékeit) nem lehet komolyan venni. Ebből én azt vontam le, hogy a Trust tablet komoly munkára alkalmatlan.

Előttem most itt pihen az asztalon a friss A4-es Wacom Intuos3. Méretét nézegetve egy A3 már nekem túl nagy lenne. A6-on is szépen lehet dolgozni, az A5 pedig szinte mindenre elég lehet.

A Wacom Intuos (asszem a ''sima'' Intuos ez a GD-1212, ugye?) szerintem működik XP alatt (de biztos az nem vagyok benne). Ezt arra alapozom, hogy a Wacom oldalán nincs külön driver az 1-es, a 2-es és a 3-as Intuoshoz, hanem csak ''Intuos'' driver van. De ezzel kapcsolatban érdemes lehet megkeresni a Wacom ügyfélszolgálatát.

A Volito csak 1016 DPI felbontású, míg a Graphire3 ennek a kétszeresét, 2032 DPI-t tud produkálni, ez a régi Intuossal (majdnem) megegyező. (Az Intuos felbontása 5000 DPI feletti). Nyomásérzékenységi szintből mindkét kütyü 512-t tud megkülönböztetni.

50 ezer forint körül egyébként itthon tudsz venni egy A5-ös Graphire3-at, itthoni garanciával és mindennel.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#69) bLaCkDoGoNe válasza bLaCkDoGoNe (#68) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

''(Az Intuos felbontása 5000 DPI feletti)''

Helyesen ez akart lenni: (Az Intuos3 felbontása 5000 DPI feletti)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#70) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Nekem egy A6-os Graphire3 mocorog az asztalomon, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve, azért is meséltem el, hogy sokmindenre elég (anno ebay-ről vettem újonnan, 23k körül volt mindennel együtt)

Ha jól emlékszem a Volitotól a felbontásban különbözik, ahogy fentebb bLaCkDoGoNe is írta, továbbá a ceruzán nincs radír és talán egér sem jár hozzá.
Más különbségre nem emlékszem, szerintem egy Volito is simán elég lehet...rengetegmindenre!

(#71) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Elolvastam az ajánlott fórumon a választ... köszönöm, hogy a figyelmembe ajánlottátok. Ugyan nem szándékozom pl. hidat tervezni a segítségével, de azért ennél, úgy érzem valóban nagyobb lehet az igényem, ilyen minőség(?) még játszadozásra is alkalmatlannak tűnik.
Sajnos 50eFt-om nincs, pedig tetszik az A5-ös Graphire3 Classic XL, A6-os méretben próbának lehet elegendő volna egy Volito2-es, 11eFt-ért. De a kapott ajánlások figyelembe vételével körülnézek mégegyszer is az eBay-en is.
Annyit még szeretnék megkérdezni, az 1016 és 2032 között szavakban megfogalmazhatóan mennyi az érzékelhető különbség, illetve a munkaterület milyen méretben ''jelenik'' meg a rajzprogramban, esetleg beállítható?

Köszönöm a segítséget.

(#72) bLaCkDoGoNe válasza cs_gaborka (#71) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A munkaterület méretét általában be lehet állítani. Meg lehet adni, hogy a tábla rajzterülete megfeleljen a képernyőnek (nyilván ennek nagyobb táblánál több haszna van), lehet használni az egérnél megismert pozícionálási módot is ill. az Intuos driverében külön beállíthatod azt is, hogy a rajzterületnek melyik részét akarod használni. Nem tudom, hogy a Graphire-ban is van-e ilyen.

A felbontásbeli különbséget igazából nem nagyon lehet elmesélni, a legjobb módszer, ha kipróbálod mindkettőt, és eldöntöd, hogy Neked melyik felel meg jobban.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#73) LámaZ


LámaZ
addikt

Fiúk és leányok! Ifjú titánok!

Hadd kotyogjak bele én is magasröptű eszemcserétekbe.
A tábla méreténél a döntő az, hogy mire akarja használni az illető célszemély.
Ha az egér kiváltására, mint én, akkor a kisebb tábla jobb, mert a képernyőt keskenyebb kézmozdulatokkal lehet lefedni. Remélem érthető voltam.

Legyen minden jó!

(#74) Kaoru válasza LámaZ (#73) üzenetére


Kaoru
aktív tag

Így igaz.

Egyébként az is lényeg, h ki mire akarja használni.

Én amíg komoly grafikusi munkával el nem kezdek foglalkozni (értsd ez alatt, h photoshopban megcsinálni egy hatalmas festményt, stb) még a 30 ezret is sajnálnám.
A méret, bár ez is felhasználás függő, egy 600dpi-s mélységgel bescannelt rajzot mégiscsak más a4en megcsinálni, mint a6-on. A hosszú nagy vonalakról nem is beszélve, aprólékos munkára meg akármelyik méret is megfelel (ill a4előnye, h szinte azaz érzésed, h 1 rajzlapon dolgozol).

Azért belépő szinten (élet a wacoom nélkül) ezek a 5-25k ftos digitáblák is jók -nekem írtó nagy szerencsém volt, h 5 rongyért hozzá jutottam a sajátomhoz-, ezekkel is lehet szépen dolgozni, illetve előtte írtam, h az egérhez képest így 20x könyebben dolgozik az ember. A digitáblához járó egeret én a mainapig nem használtam.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#75) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Sajnos a kipróbálásra nem látok sok esélyt, egyenlőre nem sok a rendelkezésre álló keretem, pénz nélkül pedig nem szeretek ''érdeklődni''. Az A5-össel barátkozom gondolati szinten, az A6-ostól még mindig egy kicsit tartok, ezért azt hiszem még várakozom, gyűjtögetek, más nem lesz Karácsonyra megkérem az ajándékozni szándékozókat, fizessenek bele egy ilyen kütyübe. Az A5-ös 43eFt körül van, ha jól láttam, bár éppen ma egy Intuos A4-es ment el 200Euro-ért az eBayen. A vásárlás már csak a pénzhiány miatt sem olyan sürgős, még lesz időm rágódni...

(#76) DrSoul


DrSoul
őstag

Sziasztok!
Okítsatok! Milyen gyakran kell hegyet cserélni? És az drága?
Nincs valakinek eladó táblája? Sose használtam még, de tudok rajzolni. Jó lenne, ha PS-ban is tudnék... :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#77) DrSoul válasza DrSoul (#76) üzenetére


DrSoul
őstag

up

Mindig az X jelöli a pontot...

(#78) DrSoul


DrSoul
őstag

up
Senkinek sincs nyomtatója? pl. HP 3748 (vagy mi)

Mindig az X jelöli a pontot...

(#79) BLiNk3r válasza DrSoul (#76) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

nekem több mint egy éve megvan a Wacom táblám, használom is rendesen, de a hegy még nem kopott el, szinte olyan mint új korában.
Úgy tudom 5-ös kiszerelésben lehet kapni hegyeket, de fogalmam sincs a hazai forgalmazó milyen áron adná.

(#80) bLaCkDoGoNe válasza BLiNk3r (#79) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A hazai forgalmazónál 4500+tréfa körül van egy készlet hegy.
Az én Wacomom még csak néhány hetes, arról nem tudok nyilatkozni még, illetve annyit írnék, hogy 5 hegyet adtak hozzá vásárláskor. 3 sima hegy, 1 keményebb (ilyen ''rostos'' mint a filctollhegy, csak keményebb jóval) meg 1 ''ecsetszimuláló'' hegy, ami rugós, így rajzolgatás közben ide-oda hajlik, mint az ecset feje.

Az előző tabletem (Lenco márkájú) kb. egy év alatt fogyasztott el egy hegyet annyira, hogy már nem lehetett olyan kényelmesen használni, mint eredetileg.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#81) DrSoul válasza BLiNk3r (#79) üzenetére


DrSoul
őstag

És hol lehet ilyeneket kapni? Bár nekem ezek drágák, 20K és hasonlók. Nincs használtan senkinek?

Mindig az X jelöli a pontot...

(#82) BLiNk3r válasza DrSoul (#81) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Itt találsz táblákat és kiegészítőket (Codra webshop)
Bővebben: link

Most néztem én is a hegyeket, itt egy 5 darabos készlet bruttó 4.750 Ft...szóval ha majd szükségem lesz rá, akkor megpróbálok valakiket még beszervezni akár PH!-ról, hogy vegyünk közösen, nekem úgyis elég egy-kettő ;)

A hegykészlet:
Bővebben: link


bLaCkDoGoNe: fajánok lehetnek azok a különleges hegyek...bár az Intuos már magában király tábla

(#83) DrSoul válasza BLiNk3r (#82) üzenetére


DrSoul
őstag

Jó, hogy te már a hegyeknél tartasz... De nekem táblám sincs! :D

Mindig az X jelöli a pontot...

(#84) BLiNk3r válasza DrSoul (#83) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

hááát bazze, akkor talán vegyél egyet! :D

Wacom Graphire3 A5-ös tuti lesz..hidd el ;)

(#85) DrSoul válasza BLiNk3r (#84) üzenetére


DrSoul
őstag

de az szvsz túl kicsi... nincs pénzem.... jaaj :O

Mindig az X jelöli a pontot...

(#86) bLaCkDoGoNe válasza DrSoul (#85) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nem kicsi az...

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#87) BLiNk3r válasza DrSoul (#85) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

nekem A6-os Graphire3-asom van, de komolyan mondom nem érzem a határait, finom és apróélkos mozdulatokra ugyanúgy képes vagy vele...

(#88) DrSoul válasza BLiNk3r (#87) üzenetére


DrSoul
őstag

Mindig lesz különbség szvsz egy A6-os és egy A4-es között.
Persze, hogy képes vagy az aprólékos munkára. Pont, hogy arra. De a nagyobb munkákat hogyan csinálod? (nagyobb, összefüggő dolgokat).

Mindig az X jelöli a pontot...

(#89) Menthirist


Menthirist
veterán

Nos akkor megint felvetem a témát, immáron mai árakra aktualizálva.
Tehát szeretnék venni egy táblát, max 20k-ig. Nem kell profi munkára, tervben Maya Artisan, Photoshop, ZBrush 2 használatára kellő cucc szerepel. ennyiért kellene minnél jobb. A5-ös méret minimum kellene, 512 érzékenység, és normális működés. Eddig Nagyobb Geniusokat néztem, azok 17 körül voltak (8x6), kicsi wacom (drága, és nagyon kicsi... Volito 2), és Trust top tabletja (1200-V2) volt. Ez utóbbi nagyon megtetszett, de most kaptam egy elrettentő képet: [link]
Ez vonalzó melletti rajzolás, és azt írták, hogy ez bizony minden tabletnél ilyen...
Szóval az ezekszerint elvetve... Marad a Genius és a Wacom, de ebből pedig most a Geniusra hajlom, mert noha persze jó lenne Wacomot venni, de a 20k bizony az abszolút top... Ötletek?
Ja nem munkára kellene, csak otthonra...

[Szerkesztve]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#90) Menthirist


Menthirist
veterán

Most épp egy 8x6-os MousePen-en gondolkodom (1024 érzékenység, A5 méret). Tudom, hogy Wacom kellene, de A6 nekem túl kicsi. Ennél nagyobbat szeretnék venni, de az A5-ös Wacom 2x annyi, mint amekkora a keret... 8x6 ellenvetés?

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#91) Menthirist


Menthirist
veterán

8x6-ról olvastam a bit-tech oldalán... Jókat írtak róla... Best Value díjat is kapott... Nem profiknak való, de nem is vagyok az... Az áráért nagyon jó vételnek tartják... és A5, amit mint most láttam, elég lesz nekem, de ez a padló... Kisebbet nem veszek

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#92) cs_gaborka válasza Menthirist (#91) üzenetére


cs_gaborka
tag

Szia, megkérdezhetném, hol és mennyiért kapható?
Köszönettel.

(#93) Menthirist


Menthirist
veterán

Még csak online láttam, boltban még nem kérdeztem...
Online olyan 17-18k körül van

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#94) blg8 válasza Menthirist (#93) üzenetére


blg8
csendes tag

Vándor Computer, Budapest XI., InfoPark:

[link]

Bruttó 16

[Szerkesztve]

blg

(#95) tailor


tailor
őstag

A cég, ahol dolgozom, tegnap vett egy a4-es wacom táblát...eddig is szemezgettem ezekkel az eszközökkel, de sajna anyagilag nem engedhetem meg magamnak, mert ha vennék, akkor ugye minőségit...
Szóval most itt van, és ezen dolgozom. Még csak ma lett igazán beizzítva, de ez valami hihetetlen jó...most olyan boldog vagyok :DDD És úgy éreztem, ezt meg kell osztanom Veletek... Juppííí

(#96) Ráczkölke


Ráczkölke
tag

eladóóó: [link]

(#97) kacat


kacat
csendes tag

Üdv mindenki!

Van egy régi kedves digitalizáló táblám - Lenco MKT 9522, de elhagytam a hozzá való tollat. Heteket töltöttem a neten, hogy kiderítsem magyarországon hogyan pótolható ez.. de sikertelenül. Ha valakinek akadna valami ötlete, ne kíméljetek!

Előre is köszönöm

[Szerkesztve]

(#98) bLaCkDoGoNe válasza kacat (#97) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A toll működik a Medion táblákkal is, így lehet, hogy ha annak a forgalmazóját ki tudod deríteni, esetleg az ő tollukkal is működhet a dolog.

Nekem is volt ilyen tabletem (azóta lecserélődött egy Intuos3-ra), úgy emlékszem, hogy valahol a Vidámpark környékén volt a forgalmazó irodája, csak nem emlékszem a forgalmazó nevére.

Megtaláltam azonban a srác weboldalát, akinek a tabletet réges-régen eladtam: [link]. Ha gondolod, vedd fel vele a kapcsolatot, hátha eladja Neked a tollát vagy ki tud segíteni forgalmazó ügyben.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#99) kacat


kacat
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, már megtettem az első lépéseket :)

Ezt pedig mindenkinek aki bántja a jó öregeket:

[link]

Nem a tábla teszi a rajzolót :DD

(#100) cs_gaborka


cs_gaborka
tag

Sziasztok :)

Nos járt nálunk a Jézuska, és azóta itt csücsül az asztalomon egy Wacom Graphire4 Classic XL ''rajztábla'' ;-) Nem A4-es a mérete, amilyenről eredetileg álmodoztam, de így utólag, a kipróbálást követően nem is érzem, hogy bármit is vesztettem volna. A5-ös és tökéletesen elegendő, sőt... néha valóban túl nagy is ;-) Ismételen is nagyon köszönöm a tanácsokat, tényleg igazatok volt, és mégis Wacom.
De, kipróbáltam a vonalzóval mit ''tud'' és megmondom őszintén egy kicsit meglepődtem. A kapott eredmény kísértetiesen hasonlított az itt már (ki)tárgyalt Trustal készített elrettentő képen láthatóhoz :( Nem olyan mérvű a hullámzás, de látható, a nyílegyenestől bizony messze van. Megmondom őszintén, én azt hiszem nincs vele egyéb gond, mint hogy amint az alján található címkéből kiderül, ez is már kinnyában készült amikor eredetileg Japán :( Miért nincs kinnya Cocom listán ???
Szeretném megkérdezni, a jelenség normális, vagy esetleg kifoghattam egy rossz példányt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.