Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) FazekasLaci válasza tibi72 (#900) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Van a notimhoz egy logitech noti egerem, 12e-ért vettem a Metróban néhány éve, 2 AA elemmel és kb. évente cserélem, mert nem mindig cipelem a Wacomot magammal, ahhoz nagy az A4 :K
Szerintem mindenből ki kell fogni a jót... Sajnos ez manapság kezd egyre nehezebbé válni idő szűke miatt.

Aztán a napokban a német Wacom oldalára tévedtem, láttam egy kérdőívet, amiben azt kérdezgették pl. hogy mennyire érdekelne egy vezeték nélküli tábla. Azt hittem, hogy végre lesz ilyen Intuos-ban. Aztán a vége az lett, hogy egy régi wireless pen tablet-et láttam csak az oldalon, ami kb. 4 éve forgalomban van. Pofás, de már messze nem olyan jó, mint a bamboo. Ráadásul az is akksis, igaz az akksi a táblában van, mivel hát wireless :))

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#902) FazekasLaci válasza tibi72 (#896) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

5 DVD-s? Tényleg nagyon jó, mindenkinek merem ajánlani.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#903) Dexter68 válasza FazekasLaci (#899) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát igen... a bamboo tolla kb olyannak néz ki, mint amilyennel én dolgoztam ´98-ban... Ami még krémszínű volt, kis kék radírral a végén. Az sokkal jobb fogású toll volt, mint a mostani intuos-toll. Mellesleg a Trust tollában (AAA-elem volt benne) az szerettem, hogy van súlya. Ceruzában is nagyon szeretek dolgozni a régi fémházas Versatil töltőceruzámmal (vagy 30 éves :) )
A másik nyűgöm az újfajta intuos tollal, hogy kopik. Nem a hegye, hanem maga a toll és a tolltartó kályhaezüstje... Jó, hogy napi 12-16 órát használom, de akkor is... A régi toll ilyet nem csinált.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#904) FazekasLaci válasza Dexter68 (#903) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hát igen. Viszont nem csúszkál, mint a régi tollak, ha az embernek nedves volt a tenyere.
A tollon a csúszásmentes gumit lehet cserélni, ha az a gond. Párezer forint.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#905) Dexter68 válasza FazekasLaci (#904) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát... nem emlékszem, hogy csúszkált volna, pedig sokat dolgoztam a régi táblával. Meg azt a kis ferde tolltartót is jobban szerettem. Ez elég prolin néz ki ilyen ütött-kopottan.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#906) FireShadow válasza matthew994 (#853) üzenetére


FireShadow
senior tag

szin minta vevö tollat beallitod hogy területröl vegyen mintát pl 31 pont attol függ milyen felbontással dolgozol, odamész a világos meg a sötét szin határáta ecsettel, ALT-ot lenyomod, addig szint vesz, aztán huzod a vonalat. igy már 3 szined lesz. 2 határral. azok között is rámész, megismétled. 5 szinü lesz a cucc.söt ha olyan ecseted van aminek kicsi a hardnesse és pl 40% opacityvel festesz, 5 szinböl mar tök sima az átmenet. aztán átmész rajta UJJ-eszközzel, ott van a blur meg a sharpennel egy csoportba.. és máris szép.

alt gombra be lehet löni a toll egyik gombját és ugy nagyon gyorsantudsz átmenetet képezni 2 szin közé ilyen módon pl arc vagy kéz. szoval tonusozni vagymi.

sötétitésre szoktam hasznalni a burn toolt. most nem emlékszem hirtelen de asszem a saturation tolja fel, és ezzel együtt sötétit is, mintha égetnél. néha jol jön árnyékos részeknél. van ilyen böl világosito, szintelenitő, meg mittommég milyen. sponge/burn meg még valami. no mind1 ez már részletkérdés

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#907) wraith07


wraith07
csendes tag

Hi All !

"FazekasLaci"

Végig olvastam egy halom hozzá szolást , és ugy tunik elég szaki vagy a témában.
Lényeg hogy szeretnék venni egy digitális táblát én is mostanság, de nem nagyon lehet csak ugy venni a boltban. Nálatok szokott lenni, és tényleg ki is lehet probálni, segitetek is egy betévedt vásárlonak.

(#908) FireShadow válasza wraith07 (#907) üzenetére


FireShadow
senior tag

ez igy van, de mi a kérdés? :)

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#909) wraith07


wraith07
csendes tag

A kérdés az hogy megéri venni Wacom táblát mint egy genius/trust vagy akármilyen mást.
Bár már meg vagyok gyozve rola szoval valoszinu ugyis azt veszek , de annyira nem vagyok benne biztos hogy valoban érdemes anyit kiadni érte.

Na meg azt se tudom hogy A6 vagy A5 meretut vegyek azért gondolom ha nagyobb az jobb is. vagy ez nem igy van.

(#910) FireShadow válasza wraith07 (#909) üzenetére


FireShadow
senior tag

hát 21000-t egy bamboo a6ra mindenképp megéri. ha rajzolni akarsz vele akkor lehet jobb a nagyobb, én egerezésre is sokat használom, és igy nem kapok könyök görcsöt mert csuklóból átérek a tábla egyik oldaláról a másikra és még rajzolni is tudok vele :)

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#911) wraith07


wraith07
csendes tag

:D
meg vagyok akkor mostmár gyozve ...
Köszonom az infot.

(#912) FazekasLaci válasza wraith07 (#911) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Hali,

most jöttem vissza 1 hét vidéki kiruccanás után, szóval bocsi, ha késve válaszolok :)

Szóval gyere be és próbáld ki. Folyamatosan van rakin. Akkor majd élőben látod, hogy mitől szereti mindenki a Wacomot :)

Ha érdekel, dobj egy privit és a többit megbeszéljük.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#913) ÖE


ÖE
csendes tag

Hali!

Éppen vásárlás előtt állok. Mindenképpen wacom-ot szeretnék, de nem tudom mekkorát.
A dilemma a következő miatt lépett fel:
1) http://www.grasshopper.hu/cart.php
itt ugye a bamboo A5 mindennel együtt 52eHUF
2) http://www.pixmania.com/hu/hu/1191962/art/wacom/bamboo-fun-a5-graphics-ta.html
itt meg 32eHUF + ÁFA meg 2500HUF szállítás ami sztem 40-42eHUF

Na most akkor vagy egy bamboo A6 vagy pixmania vagy sporolva grasshopper...

A táblát rajzolásra szeretném használni. Papíron már alkotok pár éve, és a PS-t is régóta használom. Szeretném két kedves hobbimat összekapcsolni.

A kérdés az lenne, hogy egy A2-3 papírhoz, és PS-hoz szokott kéznek elegendő-e az bamboo A6, vagy szükséges valamelyik az A5-ök közül.

Ha ismeri valaki a pixmaniat vagy az egészről van véleménye segítsen pls.

Üdv.: Roland

(#914) Dexter68 válasza ÖE (#913) üzenetére


Dexter68
addikt

Én megfordítanám a kérdést: Kell-e nagyobb az A5-nél? 19"-os monitoron bőven elég az A5-ös és afölött is meggondolandó, hogy feltétlen szükség van-e A4-esre. Szerintem. Az A6 sztem kicsi lenne neked.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#915) ÖE


ÖE
csendes tag

Értem én, hogy mire gondolsz. Persze, hogy jó lenne egy nagyobb tábla, csakhogy az drága is. Azért ezeken filózok, mert ezekre van pénzem. Az lenne a kérdés, hogy meg oldható-e a rajzolás az A6-oson vagy teljesen esélytelen. Ha az csak gyerekeknek való akkor pedig érdemes-e a drágábbik A5-t megvenni vagy az olcsóbbik honlap is megbízható? :U

(#916) FazekasLaci válasza ÖE (#915) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Gyere be és próbáld ki az A6-ot, vagy nagyobb méretet. Annyit azért hozzátennék, a Pixmania azért tud csak olcsóbb lenni, mert francia nagyker. És hát Franciaország ugye nagyobb, így jobb árakat tudnak kapni a mennyiség miatt.

Azért 2 dolgot vásárlás előtt megtennék:

- elgondolkoznék, hogy olcsóbban tudsz rendelni külföldről, de ha pl elromlik, akkor a garis ügyintézés kb. 20e-be lesz (oda út költsége, vissza út költsége). Mivel szervíz csak Németországban van. Ha elromlik a táblád, nálunk azonnal le tudjuk tesztelni és ha szükséges, akkor akár cseretáblát is tudunk időlegesen adni, ha javítani kell, vagy ha olyan a hiba, akkor akár cserélni is tudjuk. Így időt spórolsz meg és nem kockáztatod a táblád épségét az ide-oda szállítgatásokban.

- keress rá a "pixmania fogyasztóvédelem" kulcsszavakra a google-ban. Aztán olvasgass, ezt nem a konkurencia, hanem a felhasználók írták, ami azért elgondolkoztató.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#917) ÖE válasza FazekasLaci (#916) üzenetére


ÖE
csendes tag

Hello!

Azt hiszem döntöttem. Maradok a grasshoppernél, és az A6-nál. (időközben volt lehetőségem kipróbálni egyet, és elegendőnek tűnik a mérte)
És mivel nincs külömbség a fehér Fun és a Bamboo Fekete között (csak az árban), nálam győzött a fekete. :D

Jövő héten adom fel a rendelést! :C

(#918) FazekasLaci válasza ÖE (#917) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Köszi. Ígérem, nem bánod meg. :R
Később, ha majd a nagyobbra frissítesz, megbeszélhetjük, hogy akár be is számítjuk a nálunk vett régi Wacom táblád...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#919) stephan0s_


stephan0s_
csendes tag

Itt egy videó, hogyan készül Scott Adams Dilbert képregénye:

http://www.amazon.com/Dilbert-2-0-20-Years/dp/0740777351/ref=pd_rhf_p_t_2

A tábla használata miatt tettem be, de el lehet lesni pár trükköt arra nézve, milyen rajztechnikával rajzol. Úgy tűnik, mintha egy jó nagy Cintiq tábla lenne, de nem látom pontosan.

Nekem a kedvenc képregényem.

http://www.dilbert.com/strips/

(#920) FazekasLaci válasza stephan0s_ (#919) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Igen, ez egy Cintiq 21 tábla-monitor. Onnan tudod meglátni, hogy a bal oldalán a képnek látható az Intuos3-ból ismert touch strip és a gyorsbillentyűk.

Ha ma valaki kint lesz az Adobe hivatalos CS4 bemutatóján a Vasúttörténeti Parkban, jöjjön el a Xerox standra és kipróbálhatja a Visboard 19" monitorát egy MAC-kel. Ha kérdésetek van, akkor azonnal is meg tudjuk ott válaszolni :)

Bővebben a Visboard tábla-monitorokról:
http://www.grasshopper.hu/dtc/tabla-monitorok.html/ [link]

A 19"-ból kétfajta típus is van, de belső tudásban mindegyik ugyanazt tudja. 1024 szintű nyomásérzékenységű a hozzá adott digitális toll...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#921) aszula


aszula
csendes tag

Üdvözlet.

Az alábbi gondom akadt egy intuos3 9x12 és a corel painter x használatában. Főként gyors rajzolás estén, főleg ha döntöm is a tollat, az aktuális rajzkurzor pozíció felett véletlenszerűen megjelennek oda nem illő tollvonások, ecsetlenyomatok. Bosszantó, hiszen undozni, vagy törlni kell őket. Átlagosna 20-30 tollvonás után egy-egy "paca" megjelenik. Ugyanez a hiba-hatás elérhető, ha a toll fölső (dupplaklik hatású) gombját lenyomom. Kipróbáltam, hogy az intuos-driverből letiltom a tollgombok használatát, de a hiba tollvonások esetén megmaradt.

A hiba az artist oil (blender bristle) és a toll (round tip pen) ecseteknél leggyakoribb.

Legújabb intuos drivert és patchet használom.(CORE 2, vista 64, 4 gb ram, ati hd 4870)

http://painterfactory.com/forums/p/859/2935.aspx#2935

(#922) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok .

Pár grafikát szeretnék digitalizálni . Nem kell komoly dologra gondolni , egyszerű grafit rajzok -karikatúra , clipart szerű rajzok . A színezést -ha kell- már a gépen oldanám meg .
Első körben szívattam magam a hagyományos módszerrel : kép megrajzol ->scannel -> javítgat (órákon át) . Nos ebben az esetben a változó vonal vastagság és scannelési hibák miatt nem igazán kaptam kielégítő eredményt . Ráadásul sok vonalat újra kellett rajzolni egérrel .
Egérrel rajzolás : azt hiszem Jumbo a kis elefánt hamarabb megtanul ugrani mint én így rajzolni... kb. mintha láncfűrésszel kéne krumplit pucolnom :DDD
Nem maradt más választás (?) csak a rajztábla .
Az lenne a kérdésem , hogy a 6-7-8-9-10 ezer Ft körüli táblák közül van-e olyan ami szerintetek megfelelne az igényeimnek ? (max 500x500 pixel méretű képek készítése)

üdv.: spirit007

[ Szerkesztve ]

(#923) Lipazzz


Lipazzz
csendes tag

Sziasztok!

Megválnék ettől a kis táblától: Genius MousePen 8X6. Nagyon jó eszköz, kipróbáltam, de már nem használom semmire. Nem akarom, hogy csak feküdjön az íróasztalomban, valaki biztosan hasznát venné.

13000 HUF-ért vettem áprilisban, most 7000-ért kínálom, eredeti dobozában, tartozékaival.
Akár postázom is, ha a postaköltséget állja a vevő.

Üdv,
Lipazzz

[ Szerkesztve ]

Nem a szándék, hanem a fontos.

(#924) FazekasLaci válasza aszula (#921) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

99%, hogy szoftverhiba. Gyanítom, hogy a 64 bit lehet a ludas. Nálunk eddig ez nem jött, de hozd be a géped hozzánk és leteszteljük más Intuos-zal is, hogy kizárjuk a tábla fizikai hibáját.

Még az is lehet, hogy valami Windows Update zavarta be a Paintert. Már kiküldtem a Corelnek és a Wacomnak a hibajelentést, amint tudnak valamit, küldik a választ és megírom neked.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#925) FazekasLaci válasza spirit007 (#922) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

nincs. Wacom Bamboo fekete a legideálisabb és kényelmesebb megoldás szerintem erre.

21e bruttó. Ez alatt nem is nagyon érdemes keresgélni. Gyere be és próbáld ki. Ha érdekel a lehetőség, csörgess meg: 70/932-6656.

Bővebben a termékről:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/A6-wide/bamboo-tolleger.html [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#926) FazekasLaci válasza Lipazzz (#923) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

dobtam egy privit. Demó darabnak jó lehetne, hogy a bamboo-val összehasonlíthassák használat közben.

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#927) spirit007 válasza FazekasLaci (#925) üzenetére


spirit007
senior tag

Köszi .
Esetleg wacom volito ? Csak mert volna egy keveset használt példány 8000-ért ...

(#928) FazekasLaci válasza spirit007 (#927) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ki kell próbálni. Sokan nagyon szerették a Volitot, bár apróbb hibái voltak.... Ma már nem gyártanak Volitot, a Graphire utódja a Bamboo. Sok dologban sokkal jobb, bár az ár/érték arány figyelembe vételével azt mondom, ha 10e-nél többet nem szeretnél adni egy digitábláért, akkor Volito. Ha van egy kicsit több pénzed, akkor egyértelműen a fekete Bamboo.

Érdemes gyorsan átgondolni, mert az import őrült módon drágul, a korábbi 235-ről mára 280 fölé ment az EUR. És hát a Wacom európai központ Németországban van, szóval ha tovább megy felfelé, azt már senki sem fogja tudni átvállalni és drágulni fog minden.... :(

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#929) aszula


aszula
csendes tag

A grasshoppernél is kipróbáltuk, a hibára egyelőre nem találtunk megoldást, de már felvették a kapcsolatot a wacom és a corel supporttal is. Várjuk türelemmel a választ.

Köszönöm utólag is az eddigi segítséget.

(#930) ÖE válasza spirit007 (#927) üzenetére


ÖE
csendes tag

Esetleg Bamboo One?

Volt szerencsém kipróbálni... hát nem egy fekete Bamboo, de sztem megfelelő lenne neked. Szépen és egyszerűen kezelhető. Most éppen 12 körül van az ára (Digitall.hu).

(#931) FazekasLaci válasza ÖE (#930) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Akkor már inkább Colorelli. Kb. ugyanolyan minőségű a toll benne és 9e + ÁFA egy játékszoftverrel együtt (igaz, gyerekeknek).

A Bamboo One-t nagyon kezdőknek ajánlom, de szerintem gyorsan túlad rajta... Nem igazi Wacom feeling...
Szerintem, ha valaki manapság nem egy-két hónapra, hanem több évre előre tervez, akkor a fekete Bamboo és a Bamboo One közötti árkülönbséget bevállalja. Jóval többet kap érte, nemcsak jobban néz ki a tábla, de valóban többet is tud. Ráadásul kényelmesebb is a használata.

Csak egy példa: a fekete Bamboo-n van digitális radír.

Ha bárkit érdekel, a fekete bamboot nálunk kipróbálhatja, aztán eldöntheti, hogy megéri-e a pénzt. Eddig senki sem csalódott...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#932) HT71 válasza FazekasLaci (#931) üzenetére


HT71
csendes tag

Szia Laci.

Elugrottam a nagykerbe és vettem 1 bamboo fun-t(csak az volt) lehet hogy az 1920x1200-as felbontáshoz 1 kicsit kicsi lesz :) De nagyon profi a cucc lehet a feleségem hamar kinövi :D akkor biztos keresni foglak.
Köszönöm a segítségedet.

Üdv : HT

(#933) FazekasLaci válasza HT71 (#932) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Boldog szülinapot neki :)
Ha bármi problémád lenne a táblával, vagy hegyre van szükséged, nyugodtan keress minket közvetlenül.

Ha meg lesz egy kis időd, kötöttségek nélkül gyere és ugorj be hozzánk kipróbálni a Xerox Visboard monitorát, amin digitollal lehet dolgozni...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#934) arpi6k


arpi6k
addikt

Sziasztok!

Kezdem az elején hogy érthető legyek.:D Szóval egy korház informatikai osztályán dolgozom. Egy doki kitalálta hogy mikroszkópos felvételeit szeretné szerkesztgetni úgy hogy megnyitja a képet egy kijelzőn, és egy ceruzával rajzolgat bele, bejelöl dolgokat stb.. Ha jól sejtem akkor egy ilyen digitális rajztáblával megoldhatja ugye? Valaki el tudja mondani hogy ez hogy működik pontosan?

Intel & ATI

(#935) FazekasLaci válasza arpi6k (#934) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Szerintem neki egy olyan monitor kellene, amin egy tollal közvetlenül tud dolgozni. Erre van 19"-es és 22" Wide méretű. Úgy hívják ezt, hogy Visboard 19 és 22, a Xerox forgalmazza.
Az bőven elég lenne neki.

Ha hozol ilyen digitális képet a mikroszkópos felvételeiről, akkor meg tudjuk nézni, mennyire működik ez a fajta megoldás. Ha működik és jónak találod, akkor kivisszük a doktor úrhoz is és ő is megnézheti.

A monitor-táblák rakin vannak. Hagyományos táblát nem ajánlok neki (Intuos, Bamboo), mert a monitoros megoldást könnyebb megszoknia.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#936) Dexter68 válasza FazekasLaci (#935) üzenetére


Dexter68
addikt

Most nézem a visboardokat... tök jónak néznek ki.
–Jobb annyival a cintique, mint amennyivel drágább?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#937) mave13


mave13
őstag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.

13 éves unokaöcsém felfedezte, hogy létezik digitális rajztábla, és most nagyon meg van egyért indulva.
Egész ügyesen rajzol, mondhatni tehetséges, amennyire én meg tudom ítélni, és elképzelhető, hogy a későbbiekben szeretne rajzzal, grafikával foglalkozni.
Milyen táblát ajánlanátok neki? 15-20k körül lenne rá neki pénze, ha kicsit több, az megoldható.

Amit eddig néztünk, az a Wacom Bamboo A6, Genius G-Pen F610, Trust TB-6300, estleg Wacom Bamboo A6 wide.

15-ös CRT monitora van, tehát gondolom a wide felejtős.
Illetve az a problémája, hogy egy A6-os táblával tud-e A3-es képeket rajzolni?
Lehet olyat csinálni, hogy papírról digitalizál be egy képet átrajzolva pl. a kontúrokat? Vagy érintkeznie kell a tollnak a felülettel?

Köszi a segítséget.

Icewolf || kósza ||

(#938) Dexter68 válasza mave13 (#937) üzenetére


Dexter68
addikt

Az, hogy mekkora táblát veszel, inkább a monitor méretétől függ. Szerintem igazán kényelmesen A5-ös táblán lehet dolgozni. Lehet „átrajzolós” módszerrel digitalizálni, csak nem érdemes. Rajzolás közben ugyanis nem a táblát nézed, hanem a monitort. Tehát érdemesebb inkább beszkennelni és egy 15%-osan átlátszó layerre tenni multiple módban legfelülre lockolva.
A többit Fazekas Laci elmondja :)

[ Szerkesztve ]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#939) Wilika válasza stephan0s_ (#919) üzenetére


Wilika
aktív tag

o_O Azt figyeltétek, hogy jobb kézzel rajzol, és bal kézzel egerészik utána.
Amúgy meg muszáj lesz beruháznom majd egy Xerox-ra. :D
De előbb új gépet akarok. :) (Meg csomó minden mást, úgyhogy messze van az még :( )

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#940) Dexter68 válasza Wilika (#939) üzenetére


Dexter68
addikt

Most megnéztem. Elég körülményesen alkot. Ennyit egérrel is el lehet tökörészni :DDD Én – többek közt – pont azért örülgetek a táblámnak, mert felgyorsult a munkavégzés.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#941) Wilika válasza Dexter68 (#940) üzenetére


Wilika
aktív tag

Hááát, az a körülményes szerintem nem a legjobb szó.
Egérrel mondjuk én nem vállalnám ezt. Mondjuk inkább azt, hogy megfontolt. :)
De ha belegondolsz ebben a képregényben csupa szabályos, alakzat van, merev egyenes, és szabályosan kerekedő vonalak. Szóval szerintem korrekt ez a munkatempó :)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#942) ÖE


ÖE
csendes tag

Hali!
Nem régen vettem egy egy Wacom Bamboo fekete táblát. Mielött mevettem kiprobaltam egy Bamboo One-t. A One-nal készült első rajzom a következő:

Egy hétre rá (a vásárlás után), a feketével pedig:

Csak azért tettem fel, mert szó volt arról, hogy tehetséges az öcskös. Előtte én is csak papíron rajzoltam, de egy jó táblával (sztem az A/6-os elég jó kezdésnek) szépet lehet alkotni igen kevés tapasztalattal is. Csak ajánlani tudom. :K

A One-nal készültön pedig látszanak a tábla hiányosságai is.
Amúgy meg hihetetlen sebességgel lehet a papírról átszokni, hajrá, várom az öcskös első képeit :D

(#943) ÖE


ÖE
csendes tag

Hali!
Nem régen vettem egy egy Wacom Bamboo fekete táblát. Mielött mevettem kiprobaltam egy Bamboo One-t. A One-nal készült első rajzom a következő:

Egy hétre rá (a vásárlás után), a feketével pedig:

Csak azért tettem fel, mert szó volt arról, hogy tehetséges az öcskös. Előtte én is csak papíron rajzoltam, de egy jó táblával (sztem az A/6-os elég jó kezdésnek) szépet lehet alkotni igen kevés tapasztalattal is. Csak ajánlani tudom. :K

A One-nal készültön pedig látszanak a tábla hiányosságai is.
Amúgy meg hihetetlen sebességgel lehet a papírról átszokni, hajrá, várom az öcskös első képeit :D

(#944) FazekasLaci válasza ÖE (#943) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

:) Grat a rajzhoz. A fekete Bamboo lényegesen jobb :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#945) FazekasLaci válasza Dexter68 (#936) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Annyival nem jobb a Cintiq. A képmegjelenítésben teljesen veri, élesebb, tisztább, szebb a kép. Tolltechnológiában sem rossz, de mondjuk nem festészetre találták ki.

Érdekes, hogy Vistán driver nélkül (a Vista alapból kezeli már 1024 szintű nyomásérzékenységgel,, stb... nem kell külön driver!) lényegesen jobban megy, mint XP-n driverrel :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#946) mave13


mave13
őstag

Üdv!

Grat a rajzokhoz. Nagyon szépek.

Sikerült kölcsön szereznem egy elfekvő Wacom PenPartner I-et kipróbálás céljából.
COM1, PS2, és régi billentyűzet csatlakozók vannak rajta. Sehogy nem tudom életre kelteni XP alatt. Ha a COM portba dugom be, nem világít a LED rajta, és a driver nem találja, ha a PS2-be, akkor világít, de nem látja semmi sem.

Ja, és a neten talált driver francia. :D Ez kicsit megnehezíti a helyzetet.

Tud valaki tippet adni, hogy mivel tudnám beüzemelni? Lehet, hogy a COM1, és a PS2 portot egyszerre kell bedugni? Kétlem, de hátha. És ha valakinek van egy elfekvő drivere, azt is megköszönném.

Köszi a segítséget előre is.

Ja, és ennek a tolljába kell elem? Mert nem bírom sehogy sem szétszedni, feszegetni nem akarom, külső töltési lehetőséget meg nem látok rajta.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#947) Dexter68 válasza mave13 (#946) üzenetére


Dexter68
addikt

Sztem itt találsz drivert hozzá. Legalábbis 1998-as modellhez. De valahol a japán oldalon ős-wacomok drivereit is láttam egyszer.
Azt hiszem, ennél mindent be kellett dugni mindenhova, a tollat ne tedd tönkre, nem kell bele elem.

(Juhajj... új driver van az intuos3-hoz! - kiváncsi vagyok, azt írják, javítgattak egy-két dolgot)

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#948) mave13 válasza Dexter68 (#947) üzenetére


mave13
őstag

Köszi.
Majd játszok vele. Sajna már nem olyan egyszerű soros portos gépet találni. Remélem, sikerül életre kelteni.

Icewolf || kósza ||

(#949) FazekasLaci válasza mave13 (#946) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ezzel próbáld meg:
ftp://ftp.wacom-europe.com/pub/WINDOWS/cons508-6_int.exe [link]

Nem kell a tollba elem. Nehogy szétszedd! Ez normál módon dolgozik, vezeték nélküli töltéssel (mint ahogy a többi Wacom).

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#950) FazekasLaci válasza Dexter68 (#947) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Azért jó lenne, ha RC helyett már egy végleges is lenne :) Most próbálom ki Vistán, bár eddig sem volt gondom a driverrel :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.