Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Kobe


Kobe
veterán

sziasztok
volt szó ebben a támában a wacomokról nekem van egy eladó: [link]

(#652) FazekasLaci válasza Dexter68 (#650) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ahogy utánaolvastam, úgy tűnik, a probléma nem intel alapú gépeknél jelentkezhet:
http://winportal.net/?id=1323 [link]

A biztonsági mentéseket tehát feltétlenül érdemes SP3 telepítése előtt elvégezni, mert a frissítés bizonyos szempontok miatt szükséges is lesz és idővel nem kerülhető el!

Amit még hozzátennék, hogy legjobb tudomásom szerint a System Restore Windows SP frissítést nem állít vissza, csak programokat, így az a későbbiekben nem használható SP2 visszamenetelre... Ha tévednék, javítsatok ki...

Annak azonban örülök, hogy a Wacom driver gond nélkül megy :) Hiába, ezek a japánok...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#653) FazekasLaci válasza Kobe (#651) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Megvan még a tábla? Van ugyanis egy ügyfelünk, akit lehet, hogy érdekelne. Neki ugyanis ugyanilyen volt... Igaz, hogy nem egy bamboo tudású, meg régi széria, viszont gyereknek, meg apró hobbi célokra sem egy drága beruházás...

Ha hétfőn még megvan, akkor dobj egy mailt nekem és megkérdezem, hogy érdekelné-e: fazekas@grasshopper.hu.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#654) Kobe válasza FazekasLaci (#653) üzenetére


Kobe
veterán

Szia

megvan még a tábla, fényképekkel együtt minden infót megtalálsz róla itt : [link]

a hegye meg van kopva, nem tagadom, de amugy igen kevés (kb 3 rajzot) futott, eredeti tartozákok a dobozt leszámítva mind emgvannak. Talán valahol a tárolóban még az is megvan, igény esetén előkeríthete, de nem 100

[ Szerkesztve ]

(#655) FazekasLaci válasza Kobe (#654) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ok. Megkérdezem, ha bárki hamarabb megvenné tőled, tudok neked adni új hegyet 500 Ft+ÁFÁ-ért és a jövőben az új tulajdonosnak folyamatosan. Nálunk van rakin mindenfajta Wacom hegy...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#656) MarKoo


MarKoo
őstag

Szeretném hozzáértők tanácsát kérni, hogy milyen rajztáblát ajánlanának nekem. Nincsen semmi tapasztalatom ebben a témában, sohase próbáltam ki még 1 rajztáblát sem. Papíron elég szépen rajzolok, de mégsem olyan mintha gépen tenném. Szeretnék egy olyan táblát venni, ami kitart 2-3 évig és el tudunk vele indulni ilyen irányban. Főként rajzolásra, de retusra is használnám. :B

(#657) ZéZé@PH válasza MarKoo (#656) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Wacom Bamboo vagy Genius Mousepen 8x6. Bár ha sokat használnád akkor inkább a Wacomot vedd mert annak cserélhető a hegye. Ha az ár számít, akkor Mouspen 8x6.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#658) stephan0s_ válasza MarKoo (#656) üzenetére


stephan0s_
csendes tag

Wacom Bamboo.

(#659) FazekasLaci válasza MarKoo (#656) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Egyszerű: gyere be és próbáld ki a Bamboot és az Intuos3-at. Aztán majd eldöntöd, hogy tetszik-e vagy nem, érdemes-e ilyenre beruháznod, vagy inkább gyűjtesz egy olyan monitorra, amin közvetlenül tudsz rajzolni. Mindezt kötelezettség nélkül...

Dobj egy privát mailt a telefonszámoddal és a többit meg tudjuk beszélni.

Üdv

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#660) MarKoo válasza FazekasLaci (#659) üzenetére


MarKoo
őstag

Sajnos nem tudok bemenni, mert ha jól sejtem, akkor Budapesten található a boltotok. Úgy hiszem, hogy a Bamboo mellett fogok dönteni, csak még jobban át kell gondolnom, hogy biztos megéri-e most nekem. :U

(#661) FireShadow válasza MarKoo (#660) üzenetére


FireShadow
senior tag

ennyiért extra simán
nekem is az van

de rajzra neked lehet nagyobb lenne kenyelmes..

hangot ad ki a tábla ha odarakom a fülem akkor hallom ez normalis? halk, magas hang és valtozik ha hasznalom a tollat rajta

ja meg valami vista 64bit sp1es opr-t tettem fel, azóta:
total commander müködése hagyományosra vannállitva tehat a jobbegér menü akkor jelenik meg ha hosszan nyomom a jobbegeret. ez wacommal képtelenség, sehogyse jön elö a menü

32bites vistan sp1 nellül müködött azzal a driverrel ami a cd-n jött (5.05 talan) az uj driverrel ugyan az volt a helyzet mint most

most a régi driverrel se müködik ez a hosszujobbegeres történet

de legalább photoshopban es msn handwritingben is többnyire nyomaserzekeny es bebindeltem a tabla egyik gombjat jobbegérnek

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#662) FazekasLaci válasza FireShadow (#661) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Igen, a Bamboo, ha áram alatt van, egy picit valóban ad ki hangot. De ezt csak a nagyon vájtfülűek veszik észre, akiknek nagyon halk a gépük :D

Egyébként szerintem ez azért van, mert ez az első szériás, aminél lecsatolható az USB-kábele.

Azt megnézted, hogy a jobb egér menüt a Total Commanderben valamilyen billentyűkombinációval nem tudod-e előhozni? Mert ha igen, akkor a tollon az egyik gombra rá tudod programozni. Egyébként ilyen esetben pl. az Intuos3 azért jobb, mert ott a tollat programonként lehet átprogramozni, vagyis nemcsak 2 általános, hanem többezer beállítást tárolhatsz...

A driverrel kapcsolatban: előbb-utóbb kijön az új Wacom driver, a Vista SP1 nem olyan régi...
A driver uninstall egyébként nem minden fájlt szed le a gépről, ezért fordulhat elő, hogy egy uninstall után sem működik rendesen. A múltkor én is így jártam egy Painterrel, hogy az istennek sem akart dőlésérzékenyen működni az Intuos3 toll, pedig a driverben a diagnosztika minden OK-t mutatott (Király, hogy van külön opció erre! :) ) Aztán elkezdtem bogarászni a fájljait és kiderült, hogy 2 fent maradt. Amikor azokat eltávolítottam és újraraktam a drivert, hirtelen megjavult.... De ez ritka mint a fehér holló, még az is lehet, hogy gépe válogatja. Nem foglalkoztam vele, örültem, hogy sikerült a problémát megoldani :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#663) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Off topic:

Van egy eladó bemutató darabunk Wacom Wireless Pen Tablet-ből. Csak prezire volt használva, teljesen új állapotban van, 2 év garit adunk rá.

A tolla teljesen ugyanazt tudja, mint a Bamboo-é és A5 méretű. Ezenkívül a tábla egyedülálló módon nem vezetékkel, hanem Bluetooth-szal csatlakozik a számítógéphez.

Ha valakit érdekel, itt olvashat róla bővebben:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/a5/wireless-pen-tablet.html [link]

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#664) FireShadow


FireShadow
senior tag

a bluetooth megoldas nyalcsorgató :)

az hogy van hangja engem nem zavar csak megemlitettem

a tábla jobb felsö gombjara bindeltem a shitf+f10 kombinaciot ami többek közt a totalcommanderben is megegyezik azzal mintha benyomnam a start és ctrl gombok közti jobbegérmenü gombot a billzeten, szóval feltaláltam magam

amit mondasz hogy programonként külön állítható az egy jó funkció. logitech setpoint driverhez csinaltak egy ilyen kiegészitést ami ugyanezt tudja aktivalni az egér gombjaira.
bamboohoz nincs valami kiskapu ahol ezt meg lehet csinálni?

uj wacom driver amellett hogy lehet megoldja a problémám elképzelhető hogy uj funckiokat is hoz majd (mint pl ez a programonkent külön beallitas) vagy csak bugfixelnek?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#665) FazekasLaci válasza FireShadow (#664) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ugyanaz a Bamboo driver, mint az Intuos, csak butítva.... Új driverben már volt példa, hogy megjelent újdonság (ld a több monitor közötti egyszerű kapcsolást egy gombnyomásra mindenféle extra programozgatás nélkül), de ez ritka, mint a fehér holló. Az Intuos3 egyebek között ettől lesz kívánatos a sokat dolgozó ügyfeleknek, mivel így programonként lehet mindent beállítani. De a száguldó üzemanyag és élelmiszerárak mellett sajnos egyre inkább az Intuos3 is egyre olcsóbbnak tűnik... Egy A6 már 50e alatt van nettó áron. Dehát az ÁFÁ-t már majdnem minden vállalkozás vissza tudja igényelni és hát ez ugyebár elszámolható...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#666) Dexter68 válasza FazekasLaci (#665) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát igen... nem valószíű, hogy felokosítják a Bamboo-t, mert akkor ki venné az intuos-t?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#667) snoopy


snoopy
aktív tag

valaki árulja már el hogy mi a fenét kell beállítani vistán hogy működjön a ps-ben meg zb-ben a tablet(bamboo). tökk jó hogy tudok vele irányítani windowsban, de arra ott az egér.

(#668) Dexter68 válasza snoopy (#667) üzenetére


Dexter68
addikt

Ezzel tolod?
Driver 5.08-2a RC for Windows Vista

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#669) snoopy válasza Dexter68 (#668) üzenetére


snoopy
aktív tag

azzal.
működnek is a funkciók csak nem ott és nem úgy ahogy kellene.
van egy ilyen tollvonás eszköz szarság is vagy mi és tudok írni valami jegyzetfüzet szerűségbe is vele ami úgy nézz ki mint egy vonalas füzet. ott megy.

[ Szerkesztve ]

(#670) FireShadow válasza FazekasLaci (#665) üzenetére


FireShadow
senior tag

van nekem ien bluetooth usb-s cucom és felraktam hozzá egy fejlettebbnek a driverét és azzal is mukodik es van rakat uj funkcio...
az intuos drivert nem lehet rávenni arra h kiszolgalja a bamboo-t? vagy vmi hack rá?

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#671) snoopy


snoopy
aktív tag

nah, sikerült megoldanom. egy olyan tippet találtam hogy próbáljam meg úgy feltenni a drivert hogy átállítom a kompatibilitását win xp sp2-re. nálam ez segített és most már nem egérnek nézni ps-ben a tollamat végre.

(#672) FazekasLaci válasza snoopy (#671) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Lesz tökéletes Vista driver is, csak abból is kijött ugyebár már az SP1, és a gyártók szerintem nem győzik a sok új drivert illeszteni... Az XP-ből az SP3 is kisebb galibákat okozott bizonyos konfigurációkon...

OFF:
Ne felejtsétek el, hogy e hónap végéig lehet itthon nagykerként rendelni XP-t! Vagyis utána csak addig lesz XP a piacon a végfelhasználóknak, amíg a hazai raktárkészletek tartanak... Újabb beszállítás már nem lesz. Viszont a Vista Ultimate és a Business downgrade joggal rendelkezik, ami azt jelenti, hogy ha valaki ezt megveszi, akkor jogosult lesz XP Pro-t telepíteni a gépére, vagyis a legális XP-telepítés később is elérhető lesz, csak bonyolultabb lesz az eljárás...
Érdekesség, hogy a Vista Business olcsóbb, mint az XP Pro :D

Ha valakit bővebb infó is érdekel, akkor keressen meg nyugodtan.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#673) NoneeLlama


NoneeLlama
csendes tag

Sziasztok!

Én most tervezek venni egy Trust TB-7300 digitalizáló táblát:
http://www.edigital.hu/product.php?productid=36163
Úgy olvasom, hogy itt mindneki a Wacom pártját fogja, de a Trustról nem sikerült sok véleményt hallanom (az itt található hozzászólásokból csupán az első 2 oldalt, meg a végéről olvastam, és mindössze csak egy véleményezést találtam az alábbi márkával kapcsolatban). Szóval kérdezném a tapasztaltabb emberektől, hogy a Trust tényleg megbízható, vagy keressek mást? Jövő hétre tervezem a vásárlást, úgyhogy addig van időm gondolkodni, csak szeretném már végre elintézni, mert már egy jó ideje fontolgatom a vásárlást. :)
A válaszotokat előre is köszönöm.

(#674) ZéZé@PH válasza NoneeLlama (#673) üzenetére


ZéZé@PH
aktív tag

Használd a keresőt ifjú padawan! :)
Egyébként, a véleményem az, hogy semmiből sem szabad trustot venni.

''Elménk nem megtöltésre váró edény, hanem lángra lobbantandó tűz!'' Plutarkosz

(#675) Kajesz No. 1


Kajesz No. 1
csendes tag

Sziasztok! Ma vettem egy Genius 8*6-os táblát.

A telepítéssel minden rendbe ment, de egy apró, ami igen zavaró problémát észrevettem, hogy a tábla jobb oldalán úgy az egésznek a 2/3-a környékén ugrik egyet a ceruza!
Vagyis a ceruza nem csak a monitoron a kurzor úgy 2-3 cm-t.

Azt szeretném kérdezni, hogy ez valami típus hiba, vagy valami nincs jól megcsinálva a driverben?

Gondolom irány a szervíz! :(((

Aki esetleg tud valami infóval szolgálni, azt megköszönném! Köszönöm! :DDD

(#676) Dexter68 válasza NoneeLlama (#673) üzenetére


Dexter68
addikt

Nekem trust volt az Intuos előtt. Elégedett voltam az ár-érték aránnyal. Ezt mondtam akkor is, amikor még új volt. :))

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#677) FireShadow válasza NoneeLlama (#673) üzenetére


FireShadow
senior tag

volt egy trustom, másnap reggel visszavittem és délutan mar meg is lett a wacomom.
TRUST=CITROMDIJ
szerintem.
lehet fikazasnak tünik de tenyleg ritka gagyi volt. Lassan huzom a vonalat és lépcsözetes. A gombja lötyög, a tollba elem kell, az a végébe rakja a sulypontot.. Akkor iylen véletlenül megnyomhato funkcio gombok a rajz terület felett... :(

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#678) Dexter68 válasza FireShadow (#677) üzenetére


Dexter68
addikt

Én évekig dolgoztam a Trusttal. (A Wacomot szülinapomra kaptam.) Nem volt vele gondom. De nem is voltak olyan elvárásaim, mintha Wacom lenne. Clone-stampes retushoz tök jó volt. pl. Meg rajzolni is lehetett vele. Arra meg tökéletes, hogy az ember kis befektetéssel kitalálja, hogy akar-e, tud-e tollal egerészni. Ismerek olyat, akinek van egy Wacom-táblája, nem is kicsi, de csak az egerét használja. Úgyhogy az ő esetében megnyerte a „világ legdrágább egérpadja” címet.
Kicsit olyan, mintha az Opelt azért fikáznánk, mert nem olyan, mint egy Bentley. Tudomásul kell venni, hogy ha az olcsóbbat választja az ember, nyilván nem kap olyan anyagminőséget, szolgáltatást, mint egy felsőkategóriás termék esetében. De nem is fizet annyit érte.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#679) FireShadow válasza Dexter68 (#678) üzenetére


FireShadow
senior tag

nekem a trust 2x akkora volt mint a mostani wacom és az utpbbi kb azonos árban volt a trusttal. elsöre megtetszett hogy hu de mókás, de az én rajzolasi stilusomra nem volt optimalis. Es kevesbe könyökböl rajzolok inkabb ujjbol, millimeteres mozgasokkal. trust olyan volt hogy egy helyen tartottam a hegyét és ide oda mászkált a szomszédos pixeleken a kurzor. lehet hogy olcsó, nem is vártam töle wacomot én csak azt vártam tőle hogy hasznalhato legyen, szamomra nem lett az ez van :B

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#680) ByKa válasza hezso (#2) üzenetére


ByKa
csendes tag

Üdv!

Macintoshra váltás miatt megválok szeretett tabletemtől.

Intous A5 (GD 0608 soros port) eladó

70/382-7994
PM vagy Mail

iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

(#681) NoneeLlama válasza Dexter68 (#676) üzenetére


NoneeLlama
csendes tag

Igen, ezt korábban már olvastam, csak ugye az az üzenet már 3 éves. Azalatt az idő alatt hogy bírta? Mert ha még olcsó is, akkor se vennék valami vackot (és ahogy elnézem, a legtöbb ember ezt mondja a Trust-os dolgokról).

(#682) FazekasLaci válasza NoneeLlama (#681) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ha feltétlenül Trust-ot akarsz, keress olyan kereskedőt, ahol ki tudod próbálni vásárlás előtt!

Ha van kedved, nálunk meg a Wacomot tudod kipróbálni. Szerintem ilyen árkategóriában (50e alatt) nem nagyon érdemes az árat nézni, mivel teljesen eltérő berendezésekről beszélünk. De ha majd rajzolsz vele, Te is látni fogod...

Annyit azért hozzáteszek, hogy a Wacomokhoz a driver a következő oprendszerekhez is ki fog jönni, mint ahogy a 7 évvel ezelőtti soros portos Intuos (ld. fentebb az eladót) is működik akár Vista alatt, mert elkészítették a Vista driverét is.

Ha érdekel a próba, küldj nekem ide levelet: fazekas@grasshopper.hu

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#683) Saarloos


Saarloos
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Genius G-Pen F610-esem.
Nemrég vettem annak reményében, hogy a photoshopban jó partnerem legyen.
Igen ám, de abban hiába van az alsó gombja bal klikkre beállítva, nem csinál semmit nyomásra, illetve csak gyártja a historyban a Brush tool feliratot.
Mit kellene beállítanom?
Saarloos :D

Saarloos

(#684) Marmoris


Marmoris
csendes tag

sziasztok!

szeretnék digitalizáló táblát vásárolni, de két típus közt nem tudok dönteni.
az egyik a Bamboo fun A5-ös méretben a másik pedig az Intuos3 A6.

A családom az elsőt preferálná jobban, mert, mint mondták, A6-osal csak bélyegeket tudnék rajzolni, de nem vagyok biztos benne, hogy tényleg az lenne a jobb... eddig sokan írták, hogy megfelelő méret az a6.

Nem tudom, mennyit is jelent a két táblánál a nyomásérzékelés különbsége, és emiatt érdemesebb lenne-e az Intuost választani.

Csak photoshop grafikák készítésére szeretném használni.

Valaki le tudná írni a tapasztalatait valamelyik (netán mindkét) típusról?

előre is köszönöm :) M.

(#685) steveetm válasza FireShadow (#679) üzenetére


steveetm
őstag

Ha egyhelyben tartod a tollat trusttal, és ide-oda ficereg a kurzor, akkor az gyárihibás toll. Én kb. 2 hetet leveleztem a supporttal, mire végülis kaptam egy másik ügyfélszolgálatost, aki küldött cseretollat, sokkal jobb minőségűt, mint ami alapból volt a tb-4200-höz, hibátlanul működött utána a tábla, atomstabil kurzor, tök egyenes vonalat tudtál húzni, még, ha le is méretezted a munkafelületet.

Mondjuk azóta kaptam kipróbálásra egy intuos2-t, és a minőségi trust tollat sem igazán lehet hasonlítani a wacom verzióhoz, de a trust jó kis kezdő tábla lehet ettől, csak lehet néha supporttal kell beszélni:) (Ja igen, kb 3 nap alatt ideért a toll, eredetileg egyről beszélt a supportos csaj, de végülis kettőt küldött, szóval lehet gagyi a trust, de support része engem meggyőzött^^)

Üdv.: steveetm

(#686) FazekasLaci válasza Saarloos (#683) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nézd meg, hogy a Photoshopban az adott rajzolóeszközhöz be van-e állítva a nyomásérzékenység! Lehet, hogy nincs....

Vagy töltsd le a www.corel.com oldalról a Painter X-et és nézd meg, hogy egyáltalán az érzékeli-e a nyomárérzékenységét a tollnak. Ha igen, akkor a Photoshop-ban kell tovább keresgélni, ha nem, akkor biza vagy driver vagy toll probléma lesz....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#687) FazekasLaci válasza Marmoris (#684) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Az Intuos utcahosszal jobb. Nálunk ki tudod próbálni mindkettőt típust. Dobj egy mailt ide: fazekas@grasshopper.hu ha be szeretnél jönni. Megbeszéljük az időpontot.

A grafikázásnál nagyon ki fog jönni a kettő közötti különbség.... De ezt inkább tényleg ki kell próbálni.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#688) vanny


vanny
csendes tag

heló! szülinapomra kértem egy digis tabletet, és valszinü meg is kapom ( Júli. 10. én)..nem akarnak túl drágát, ezért wacom kilőve sajna...sztem...,de A5 ős nél nem akarunk kissebbet..
én most kinéztm egy trust TB 3100 at... csak ilyen hobbiból kén rjzolgtni, mert szretek és (szerény vok xD) tudok is...Szerintetek megfelelne?..

másik meg az, hogy amikor a régebbi bejgyzéseknél olvasgattam, hogy nem látjuk rajt, hogy mit rajzolunk, hanem "vakon" dolgozunk kicsit megijedtem...nagyon nehéz ezt megszokni? :F

köszi a válszokat előre is! :)) :)

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#689) Kaoru válasza vanny (#688) üzenetére


Kaoru
aktív tag

nem rajzolsz vakon, mert látod a monitoron, h mit csinálsz, nagyon hamar meglehet szokni. Olyna mint az egerészés, azt sem az asztalon látod, hanem a képernyőn.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#690) Wilika válasza vanny (#688) üzenetére


Wilika
aktív tag

Anno én is szörnyülködtem, hogy vajon lehet-e A6-os méretben kaparászni, de miután megvettem (A6-os Graphire 3-as :) ), megnyugodtam, hogy bizony lehet. Persze, olyan nagy, öles mozdulatokat nem lehet rajta, mint a rajzsuliban a rajztábla előtt ülve, de simán jó.

A vakon rajzolás meg tényleg hülyeség, ott a képernyő, azt tessék nézni. :)

(trustból nekem csak webkamerám volt, de bár ne lett volna... de a többiről sem hallottam jobbat)

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#691) vanny


vanny
csendes tag

vagy szerintetek mi a jobb a trust vagy a genius...
ha lehet ne azt mondjátok h mind 2 szar, mert azzal nem leszek kisegítve :))
Trust TB 3100 - 16.000 ft környékén vagy Genius Mouse Pen 11.000 ft környékén
köx :)

de még van egy Aiptek HyperPen 12000U szintén 16 ért

[ Szerkesztve ]

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#692) Wilika válasza vanny (#691) üzenetére


Wilika
aktív tag

Haver valami 16-18 körül vette a wacom-ját a... hm... pixmania-n asszem.
Én magam csak WACOMot hasnzáltam, arra soha nem is volt panaszom, és mástól sem hallottam. Ismerősöm aki a genius után tért a wacomra, azt mondta, hogy "pöttyözgetni jó volt az a genius"...
Trust-tól meg az ég óvjon... Az Aiptekről meg mégcsak nem is hallottam, szóval arról abszolút nem tudok okosat mondani.
20-ért már wide-wacomot kapsz codráéknál, de 13-ért, még pici-wacomot is, ami mellé még artrage2-t is csomagolnak (nagyon jó progi szerintem)

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#693) vanny


vanny
csendes tag

na sztem ezt még ledumálom az ősökkel, aztán meglátjuk mit kapunk...azt eddig faterom hallani sem akar javaslatokról irányomból..xD sztem nem fűlik foga az online rendeléshez :F A5 VACOM az má több mint 20 nem? Azt mondta fater h kidrül 10. e környékén, h mennyit szán pontosan rá,mi fér bele...Addig én csak kersem a lehetségs jelölteket xD de má csak 4 nap :) A5 nél kissebbet meg nem akar venni ... Ja a másik...Codra üzlet veszprémbe nincs, mi? Me kivcsi vok, h A6 tal mennyire lehet/tudok rajzolni...Állítólag ott ki lehet próbálni, nem? Hol van még Codra üzlet Veszprém közelben?

Neked mennyibe fájt a Graphire 3? online vetted, v boltban?

Vanny :))

[ Szerkesztve ]

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#694) vanny


vanny
csendes tag

húúú! na most már a vacom is benne van ez esélyesek között...a bamboo mennyire jó? A5 nél kb mennyi?

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#695) Wilika válasza vanny (#693) üzenetére


Wilika
aktív tag

Anno, én bejöttem ide Bpestre a Codrához, kicsit vakarásztam egy Volito-n, aztán megvettem, a Geaphire táblámat kb 21k-ért.

Figyelj, mint mondtam, eleinte én is nagyon tartottam az A6-ostól, de később kiderült, hogy abszolút nem vészes, A5-ös meg már veszett drága. Ebbe bele kell törődni, hogy a Wacom-ot azért nem ingyen adják, pláne nem a nagyot.
Viszont nagyon jó.

Több mint 20? Úgy kb 30k-val. Legalább. De ha mondjuk Intuost vennél ( :D ) akkor 100k is kell bőven. ;)

Az Online rendeléssel meg mi a baj?

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#696) FazekasLaci válasza vanny (#694) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Figyelj arra, hogy a nagyon olcsó Wacomok sem sokkal jobbak, mint a konkurensek táblái. Sajnos nekem is volt szerencsém régen a Wacom Volito-hoz, meg a Penpartnerhez is. Több volt vele a gond, mint az előnye. Pontosan egyébként mire is használnád? Merthogy minden attól függ.... Pl. rajzolni biztosan a Wacom lesz a legjobb, de Photoshop-ozni a konkurensek is szóba jöhetnek nagyobb méretben, ha csak az ár számít.

Hivatalos Wacom partnerként azt fel tudom ajánlani, hogy ha megveszed a Bamboot, akkor ha nem válik be nálad, visszavesszük. De lehetőséged van akár kipróbálni is, sajnos csak a budapesti irodánkban. Viszont ha jó, akkor van rakiról.

Itt a bővebb infó a tábláról:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/A6-wide/bamboo-tolleger.html [link]

Ha kell, akkor le is szállítjuk neked.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#697) FazekasLaci válasza vanny (#693) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Általában megalkuvások nélkül olyan 17-19"-os TFT-ig lehet használni A6 Bamboo-t, e felett már inkább egy A5 kellene.

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#698) vanny


vanny
csendes tag

Nem tom... csak simán hobbiból akarok rajzolgatni...Egérel elég jól megy xD Fater nemsokára haza jön, aztán megkérdezem.... a bamboo 13 ezer ugye? Lehet h A6 lesz
akkor a kipróbálást elhalasztjuk xD majd meglátjuk...ha lesz konkrét döntés, akk irok...

[ Szerkesztve ]

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#699) tibi72


tibi72
aktív tag

Sziasztok! Van egy elado WACOM BAMBOO A6 Wide Fekete Táblám! "2hónapos CODRA garanciával dobozban!

(#700) Wilika válasza FazekasLaci (#696) üzenetére


Wilika
aktív tag

Igaz, Volito-t anno én sem vettem volna, de a Graphire, (gondolnám) azért egy lépcsővel komolyabb.
Viszont nem értem, hogy a rajzolás, és a photoshopozás között mi a különbség? Nem az lenne a lényeg hogy mindkettőnél precízen kövesse a mozdulatunkat?

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.