Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Elyon


Elyon
csendes tag

Na köszönöm szépen a tippeket!:)
Bepróbálom akkor az újrarakást remélem ugy megoldódik majd.
Aztán majd idővel beruházok egy Bamboora, asszem :)
Végülis mindenki csak dícséri, igéretesnek hangzik és egyszer kell csak megvenni... :)

Adríos! ^^

[ Szerkesztve ]

(#1303) Elyon


Elyon
csendes tag

Megtörtént az ujratelepítés de semmi.. ugyan olyan rossz :( :O

(#1304) R.U.Z.S.I válasza Elyon (#1303) üzenetére


R.U.Z.S.I
tag

A tollban biztos, h. nem merült az elem?

(#1305) FazekasLaci válasza Elyon (#1303) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Azt javaslom, hogy egy olyan gépre is rakd fel, ahol előtte a tábla még nem volt. Így ki tudod szűrni, hogy a gép, vagy a tábla hibája-e. Ha a másik gépen sem megy a tábla, akkor tuti elromlott, ha a tollban az elemcsere sem segít. Ekkor nincs más hátra, mint irány a szakszervíz (ha van), vagy keresni egy ugyanolyan felhasználót, aki ugyanezt a táblát használja. Így kiszűrhető, hogy a tollat, vagy a táblát kell-e újravásárolni...

Ha kiderül, hogy a gépen van valami gubanc, akkor driver uninstall (ha lehetséges), valamint a Program Files és a Documents and Settings könyvtár hivatkozó részeiből is törölni kell a driverprogi részeit + registryben is jó lenne utánanézni, mit hagy maga után az uninstall. Régen a Wacomot is horror volt leszedni maradéktalanul, úgyhogy ezt csak végszükségben...

A Wacom Bamboo egy huszasért már nem olyan drága... Ráadásul abban nincs elem + 2 év a gari. Vagyis hosszú távon biztosan nem lesz gondod a használatával.

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1306) tucsike86 válasza FazekasLaci (#1305) üzenetére


tucsike86
tag

De ha máshol nem csinálja, csak a photoshopban, akkor nem lehet, hogy ott valami egészen más gebasz van? Nem lehet, hogy esetleg a photoshop szemetelte tele saját magát már olyan szinten (gondolok itt documents and settings - felhasználó - local settings / application data mappák), hogy már a virtuális memóriát (és azt a temp file-t, amit közben a photoshop használ, ami GB-os méreteket is tud ölteni) is teljesen kinövi? Nálam egy régebbi gyengébb gépen folyamatosan üríteni kellett, mert elég hamar megtelt, és tökmindegy volt mivel rajzolok, akkor is évekbe telt, amíg a tollvonásból / egérmozgatásból érdemileg történt is valami.
Csak azért gondoltam erre, mert említetted, hogy a saját konfigjában (esetleg windowsban sem ? ) volt ilyesmi probléma, tehát ott rendesen működik..

[ Szerkesztve ]

(#1307) FazekasLaci válasza tucsike86 (#1306) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Az előző posztomban leírtak ezt a problémát azonnal kiszűrnék, hiszen kiderülne, hogy géphiba és nem táblahiba (írtad, hogy cserélted az elemet) és ezután akkor el lehet kezdeni turkálni a Windows-ban meg az egyéb szoftverekben. Ugyanis egyszerűbb áttenni egy táblát és tesztelni egy másik gépen, mint rögtön a szoftverekben buherálni. Így még egy stabil szoftvert is instabillá lehet tenni... De ha csak a PS-ben van gond, akkor persze megteheted, hogy leszeded, felrakod és törlöd az uninstall után a feleslegesen fennmaradt temp és egyéb app data fájlokat....

Hosszú távon azonban nézd meg, hogy milyen a windows virtuális memória mérete, mert a merevlemezre ír és esetleg az is belejátszhat, hogy összezavarodik a gép... A jelenség számomra egyébként eddig ismeretlen, senki nem jelezte, de egy Photoshop-os fórumban felteheted ugyanezt. Ezt a szoftver.hu fórumára javaslom, de azt azért tudnod kell, hogy az a magyarországi Adobe disztribútor honlapja :) Ha valahol, ott biztos tudják majd erre a választ ha nem csak a tört verziókra jellemző az adott probléma...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1308) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Tegnap sikerült grasshopperéknél kipróbálni egy egész armadányi táblát, köszönöm a lehetőséget :)
Illetve nemsokára remélem egyiknek a tulajdonosa is leszek :)

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#1309) FRankie27


FRankie27
csendes tag

Sziasztok.

Fazekas Laciéknál vettem egy Wacom Bamboo A6 wide-ot nemrég. Gondoltam megosztom veletek mi sikerült vele elsőre. :) ( Ha valaki kíváncsi lenne mit tud alkotni vele egy kezdő tabletes, aki kb 5 éve semmit sem rajzolt...) :D

http://kepfeltoltes.hu/090429/vazlat_lany_graf.jpg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090429/lany_graf.jpg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090429/lany_szinezett.jpg_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#1310) FRankie27


FRankie27
csendes tag

Na még egy:

http://kepfeltoltes.hu/090429/lany_graf_blur_www.kepfeltoltes.hu_.jpg ;)

(#1311) FRankie27


FRankie27
csendes tag

Affene :( Rosszat linkeltem be...ez a végleges:

http://efrud.com/images/lanykesz.jpg

Sorry

(#1312) ByKa


ByKa
csendes tag

Köszönjük!

Várjuk mindenki további munkáit is!
ByKa

iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

(#1313) Kaoru


Kaoru
aktív tag

DeviantArt-on lehet wacom intuos4-eket nyerni.
[link]

Keltsd életre a képzeletedet: Jó vs Gonosz
ebben a témában kell egy képet alkotni bármilyen módszerrel.
JPG/GIF/PNG-ben feltölteni a Contestek közé.
Nyeremények: intuos4 táblák és pénz.

Aki valamit nem ért szóljon és fordítok.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#1314) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Olvastam a topikot, több ember szerint elég az A6-os méret is.
Viszont nekem egy 24"-os monitorom van.
Ehhez is elég?
A pénz sajnos korlátozott, így ezért kérdezem, hogy elég-e egy Wacom bamboo A6 wide, vagy csak szenvedni fogok vele?
Talán még egy Wacom bamboo fun A5 wide-re ki tudok szorítani pénzt, de ha nem annyira létszükséglet, és ellennék az A6-ossal, akkor inkább nem "élek kenyéren és vízen egy ideig ":D :D

(#1315) icecave


icecave
nagyúr

Elfelejtettem írni, hogy pshophoz kell, de itt textúrázásra, amiket fényképekből rakok össze, szóval nem szabadkézi rajzoláshoz kell.

(#1316) Kaoru válasza icecave (#1315) üzenetére


Kaoru
aktív tag

akkor bőven elég az a6 bamboo

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#1317) icecave válasza Kaoru (#1316) üzenetére


icecave
nagyúr

Na, majd holnap megnézem, ha lehet élőben melyik mekkora. Cégnél A5-ös intuos3-ok vannak, ahhoz vagyok szokva, ott 22"-os tft-hez használom.

(#1318) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Én tulajdonosa vagyok egy digitáblának, de egy éve egy dobozban lapul!

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#1319) ByKa


ByKa
csendes tag

Kár Skyhigh, hogy nem írtad, hogy milyen tábla és mekkora, kár, hogy nem írtad, miért lapul használatlanul.

-Ha hibátlan a tábla, csak nem használod, gondolom, eladható,

-ha használnád, de a véleményed szerint nem lehet táblával dolgozni, akkor itt a helye, ez a topic való arra, hogy elmondjad, hogy szerinted miért nem,

-ha hibás, akkor meg felesleges volt a hozzászólás.

(tudok olyan grafikusművészt (??!!) aki kipróbált egy belépőszintű vezetékes genius-t,
- Tudod, aminél ugrik, meg remeg a kurzor... -
és azt a következtetést vonta le nagy általánosságban, hogy ezek a vackok egész egyszerűen használhatatlanok.
Ez a kisebb baj. a nagyobb, hogy viszi is a hírét...)

Nekem is itt hever az asztal mellett egy A4-es Medion, meg egy A6-os Lenco...
Áldom az eget, hogy hallgattam a nagyokra, és mielőtt feladtam volna kipróbáltam egy Wacom-ot.

Azóta simulnak a ráncaim.

ByKa

[ Szerkesztve ]

iMac20', MBP15', Wacom Intuos3 A5W-SE, Bamboo Pen&Touch

(#1320) icecave válasza ByKa (#1319) üzenetére


icecave
nagyúr

Szerencsére, mostanában az emberek úgy választanak, hogy előtte utánaolvasnak, mit érdemes...
Kevés már az olyan ember, aki nem néz utána, csak bemegy a boltba, és levesz egyet a polcról, aztán csalódik. A mai világ, meg a gazdaság helyzet amúgy is megköveteli, hogy utánanézz, mert az embernek nincs pénze a kísérletezgetésre.

(#1321) Farkasv


Farkasv
csendes tag

Sziasztok!
Annyi lenne a kérdésem, hogy van valakinek valamilyen tapasztalata, vagy fogalma, hogy milyen is a Genius G-Pen F610? Megéri-e megvenni, mennyire pontos és milyen a használata, ilyesmire lennék kíváncsi :)
Mert szeretnék venni egy digitalizáló táblát, csak nem igazán akarok/tudok kiadni annyi pénzt egy tábláért (pölö egy Wacom tábláért). Ezt néztem ki, 20eFt még belefér, és ehhez kérném a javaslatotokat.
Biztos volt már korábban szó róla, de nem régen akadtam a fórumra, és még nem bírtam átolvasni ezt a sok oldalt
Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#1322) -VIGH- válasza Farkasv (#1321) üzenetére


-VIGH-
csendes tag

Szerintem mindenképpen Wacomot vegyél,saját tapasztalatból mondom.
Volt két Trust táblám,meg sem közelítették a japán minőséget. :(
Kezdetnek egy Bamboo a6 is bőven megteszi,ez egész megfizethető.
Egy kisebb monitorral tök jól lehet használni.Én is vettem egy ilyet a gyereknek
és kellemesen csalódtam benne.Ezt a portrékarikatúrát is ezzel csináltam:

Gyula

(#1323) stephan0s_ válasza Farkasv (#1321) üzenetére


stephan0s_
csendes tag

Wacom Bamboo A6-ot vegyél, az olyan 20e Ft körül van. Nem fogod megbánni! (nekem is ilyen van) Ez egy ilyen piac, csak egy gyártó rúg labdába.

(#1324) stephan0s_ válasza -VIGH- (#1322) üzenetére


stephan0s_
csendes tag

Nagyon jó! Nem használom ki a táblámat eléggé, ha ezzel ilyet lehet rajzolni! :)

(#1325) icecave


icecave
nagyúr

Tegnap mentem el a Wacom bamboo fun medium-ért (A5). Nagyon király, egyből megszoktam, már textúráztam is vele. Mostmár nem para, ha haza kell hoznom a munkámat, itthon is tudok gyorsan haladni.

(#1326) icecave


icecave
nagyúr

Egyébként ahogy olvasgattam, azt mondtátok, hogy amit itthon veszel, nincs hozzá póthegy.
Na, itt a link, hogy hol vettem, és a dobozban volt 3 póthegy: [link]

Ja, és codra-matricás garjegy, természetesen.

(#1327) FRankie27 válasza Kaoru (#1313) üzenetére


FRankie27
csendes tag

Thx az info-t. Én majd 5 év múlva belevágok ilyesmibe...addig meg practice :D

(#1328) _Warrior_


_Warrior_
tag

Sziasztok!

Egyetemista vagyok és azért szeretnék venni digitális táblát, hogy amikor jegyzetelek akkor egyből a gépre menthetők legyenek a jegyzeteim. Nem szeretek túlzottan gépelni ezért gondoltam, hogy megoldás lenne a jegyzetelésre digitális formában.
Kérdés még az lenne, hogy táblát vegyek tollal vagy csak tollat, ilyet találtam: [link]

Előre is köszi a segítséget!

Üdv!

honor 8 ftw...

(#1329) icecave válasza _Warrior_ (#1328) üzenetére


icecave
nagyúr

Ha csak arra kell, arra elég a toll is szvsz.
A táblát csak pluszban cipelni kell az órára. Viszont, ha csak tollat veszel, az ugye "kanócos", kicsit kényelmetlenebb, mint egy tábla, amihez olyan toll van, amihez nem kell "kanóc".

(#1330) MAC72


MAC72
tag

Üdv!

Digitalizáló táblát vennék.
Két típus közül nem tudok választani.
Melyiket érdemesebb szerintetek és miért.
Wacom Bamboo és Wacom Bamboo Fun

Ez jobban tetszik és olcsóbb is,
de van olyan jó, mint a másik? Ez

Nem vagyok profi, csak egy lelkes amatőr. Tapasztaltabb kollégák segítsetek!

(#1331) tucsike86 válasza MAC72 (#1330) üzenetére


tucsike86
tag

Szegény Laci mielőtt még 23X leírná, gyakorlatilag a fórum minden egyes oldalán van már tőle egy ilyen post (.. kicsit túlozva.. :) ). Csak 1 oldalt kellett volna visszalapoznod, végülis a fórum valami ilyesmire lenne való...

[Bamboo vs Bamboo FUN]

(#1332) MAC72 válasza tucsike86 (#1331) üzenetére


MAC72
tag

Bocsánat, pedig visszaolvastam, mert szokásom, valószínűleg figyelmetlenül.
Kicsit sietős voltam.
Köszönöm megértő türelmed és válaszod! :R

(#1333) MAC72


MAC72
tag

Közben találtam leírást.
Itt

"ÜGYFELEINK KÉRDEZIK: Azért, mert olcsóbb ez a termék, mint a fehér Wacom Bamboo Fun A6 Wide, valóban kevesebbet is tud?

VÁLASZUNK: NEM. A Wacom Bamboo FUN A6 Wide és ezen fekete Wacom Bamboo A6 Wide technikai tudásában TELJESEN MEGEGYEZIK! Az eltérés a két csomagolás között: a FUN csomagban megtalálható egy Adobe Photoshop Elements bundle szoftver is, míg a fekete Bamboo táblához egy Just Write Office (MS Office-ban digitális kézi jegyzetelést lehetővé tévő) szoftver található. A fekete Wacom Bamboo táblához adott toll SZINTÉN tartalmazza a toll végén a digitális radírt!"

[ Szerkesztve ]

(#1334) _Warrior_ válasza icecave (#1329) üzenetére


_Warrior_
tag

Akkor azt hiszem, hogy csak toll lesz.
Esetleg tollat tudsz, valaki tudna ajánlani?

Köszi!

honor 8 ftw...

(#1335) Krystos


Krystos
csendes tag

Hú akartam már írni egy ideje (másfél hónapja megvan már új gép+monitor),
és ehhez a 23 colos wide Samsunghoz egyszerűen tökéletes az A6w Bamboo!
Végre a teljes aktív felületet kihasználom.

Azzal kellet kicsit szenvednem egyedül, hogy ugye a Vistának is van beépített kezelője hozzá, és néha fura dolgokat művelt, pl. ArtRage-ben jobb egérgombnak megfelelőt lenyomtam a táblán és úgy tudtam navigálni a lapon, de valamiért mindig hagyott egy festéknyomást is... végül kikapcsoltam a fenébe ezt a Vistás tollakármit, és csak a Wacom driverje ment. Na így már újfent tökéletes lett.
Egyébként imkor épp nem rajzolok vele visszakapcsolom, mert tud egypár hasznos dolgot.

Tail feel so good~

(#1336) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Hali!
olvasgattam kicsit előrébb, de muszáj írnom egy hozzászólást:
Egyelőre csak szabadidőtöltésből szeretnék rajzolgatni, később lehet komolyabban is, továbbá nem tudom, hogy photoshoppal mennyire lehet kombinálni egy ilyen rajztáblát, vagy más progival. Nézek majd pár videt youtube-ról is, de érdekelne, hogy mit ajánlotok.
Anglia-Magyarország árai között vannak eltérések? mert ha igen, van egy ismerősöm aki Angliából (London) tudna küldeni nekem cuccot (ismerősömnek mobiltelefont intézett olcsóbban). Ha esetleg van vmi infótok a kinti-itthoni árakról, angol bolt weboldalát esetleg ismeritek, ahonnan érdemes ilyesmit beszerezni, akkor az jöhet (ha mód van rá, nem terhelem ismerősömet addig ilyesmivel, amíg jól körül nem nézek).
Amugy olyan 10-14e HUF-ot szánnék rá kb.
Várom a javaslatokat!

Nem tudom, hogy számít-e de megjegyzem 19"-os a monitorom (nem wide).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1337) FazekasLaci válasza icecave (#1326) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A Bamboo A5 FUN-ban van póthegy, de csak egy ideje :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1338) icecave válasza FazekasLaci (#1337) üzenetére


icecave
nagyúr

Akkor pont jókor vettem :D

Egyébként olvastam a fórumot, de hétvége volt, és másnap akartam venni a táblát, amúgy megkerestelek volna :)

(#1339) FazekasLaci válasza _Warrior_ (#1334) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Arra, hogy az egyetemen jegyzetelgess, igazán profi megoldások még nem léteznek...
A Logitechnek volt már ilyenje, de időközben ők is megszüntették. Egyszerűbb, ha jegyzetelsz, majd otthon szkennelsz. A legtöbb ilyen max annyit tud, hogy vektorosan tárolja az írásod, de az sem konvertálható nyomtatott formába...

Ha nagyon a digitális jegyzetelésre vagy ráállva, vegyél egy használt tábla pc-t, mert annak a felületére tudsz írni, táskába befér és egyébként Wacom technológia van benne.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1340) FazekasLaci válasza Dyingsoul (#1336) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A6 méretű Bamboo táblában elég gondolkoznod. Az, hogy árkülönbségek vannak-e, az helytől függ. Ilyenkor az a kérdés, hogy ha véletlenül elromlik, akkor a garis dolgot is tudod-e a kinti haverral intézni, vagy kényelmesebben szeretnéd ezt megoldani.

Egyébként biztosan olcsóbb, mert a nagyobb piacokra a gyártók is jobb árakat adnak, alacsonyabb az ÁFA (amit nyáron nálunk még emelnek), meg ugyebár nálunk most elég drágat a HUF/EUR átváltás, úgyhogy az árkorrekciók még csak hamarosan várhatóak, magánszemélyek esetében azonban lehet, hogy az ÁFA-változást a forint erősödése nem nagyon fogja korrigálni...

Nálunk a fekete Bamboo 18.500 Ft+ÁFA, javaslom, hogy céges ismerősöddel rendeltesd, aki az ÁFÁ-val tud mit kezdeni. 2 év garit adunk a németországi Wacom hivatalos partnereként (ezért egyébként olcsóbb, mint a hazaiak, mert ott érthető okokból +1 lépcsős árrést felszámolnak :) ). A garit egyébként azonnal tudjuk intézni, tehát ha a toll, vagy a tábla egyértelműen nem fizikai behatás miatt sérült, általában azonnal cseréljük gariidőn belül, így várnod sem kell holmi ügyintézésre.

http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/A6-wide/bamboo-tolleger.html [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1341) FazekasLaci válasza icecave (#1338) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Használd egészséggel :)
Ezt egyébként miért írtad?

"Ja, és codra-matricás garjegy, természetesen."

A garjegyes papíron lévő néhány soros telepítési útmutatóval le is volt tudva a magyar nyelvű felhasználói, vagy kaptál hozzá legalább egy kb. 30 oldalas A4-es, gyakorlati útmutatásokat is tartalmazó magyar felhasználóit is? :)

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1342) icecave válasza FazekasLaci (#1341) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát, sokan itt erre voltak büszkék, mondom beírom én is :D
Csak azt kaptam hozzá, de elég is, hamar megtanulom, egyébként mint írtam grafikus vagyok, szóval pshopban tudom, mit hol találok ezzel kapcsolatban.

(#1343) Dyingsoul válasza FazekasLaci (#1340) üzenetére


Dyingsoul
veterán

köszi az infót!
Tetszik a cucc, jó lenne nettóba megkapni valahogy :S van ismerősöm aki talán tudna beszerezni, de az meg pesten van, én meg Debrecenben tanulok. Esetleg Debrecenben tudsz ajánlani üzletet, ahol kapható ilyen (sajnos még csak kevesebb, mint egy éve vagyk itt, és ami boltokat ismerek, a honlapon megnéztem, nem találtam ilyet).

Egyébként egyetemista vagyok, a jegyzeteléshez is jól jönne. Bár laptopom még nincs, de arra gondoltam hogy vagy egy laptopot vagy okostelefont veszek. Szerinted okostelefonhoz lehet használni? Ilyesmi kábellel talán össze lehet kötni: LINK

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#1344) FazekasLaci válasza Dyingsoul (#1343) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

privi ment.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1345) FazekasLaci válasza icecave (#1342) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

na ja :) Bamboo esetében még elmegy, de azért a tollhegyre figyelj, mert az ugyan nincs leírva abban a rövid leírásban, de ha addig koptatod a tollhegyet, hogy utána nem lehet már kivenni, vagy beletörik, az biza nem lesz garis, akármennyire szeretnéd. Ha tollhegy kell, vagy bármiben segíteni tudunk majd a jövőben, nyugodtan szólj majd!

Egymás között - szerintem Neked egy Intuos jobb lett volna, mert a toll nagyobb nyomásérzékenységét és az extra dőlésérzékenységet nagyon jól ki lehet használni rajzolás közben. Nagyon más ezzel rajzolni, mint egy Bamboo-val.

Egyébként egy Intuos3 A5-öt, mivel az utolsó példányok vannak belőle (és mivel a HUF is erősödik), már 60e+ÁFÁ-ért meg lehet kapni, egy Intuos3 A4-et pedig 70e+ÁFÁ-ért
(http://www.grasshopper.hu/dtc/digitalizalo-tabla/wacom/tolleger/ - [link])
2 év garit adunk hozzá, valamint folyamatos alkatrész és tollhegy utánpótlást (ahogy Intuos2 kiegészítőket is tudunk adni, pedig már 5 éve nem gyártják)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1346) icecave válasza FazekasLaci (#1345) üzenetére


icecave
nagyúr

Úgy voltam vele, hogy ha néha haza kell hozni a munkát, arra jó, bent úgyis intuos-ok vannak. Az a baj, hogy balkezes vagyok, és a kifutó intuos A6-os bal oldalán vannak a gyorsgombok, amelyik kézben a tollat is fogom. Fordítani meg nem akarok. Így marad a bill, plusz a gyosgombok letiltása. Viszont a bamboo fun-on felül vannak, így jobb megoldás volt.

(#1347) FazekasLaci válasza icecave (#1346) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ha lesz egy kis időd, próbáld ki majd nálunk az Intuos4-et :) Abban már van jobb- és balkezes optimalizáló is, a gyorsgombokat jobban elrakták :) Persze vásárlási kötelezettség nélkül...

Grafikus cégben megéri a váltás, ha kipróbálod az új hegyeket rajzolás közben. Mellesleg az Intuos4 új hegyek jók a Bamboo és az Intuos3 táblák tollaiba is :) - kipróbáltuk :D, tehát ha tetszik, akár lehet venni ilyen kiegészítő hegyeket is. Ugyanannyiba kerül, mint a normál hegy, 5 db 2.400 Ft+ÁFA, vagyis nem vészes. A festőecset-hegy különösen népszerű :) Aki kipróbálta, az teljesen megdöbbent az érzéstől.... Tényleg más, mint a standard hegy, ami a régebbi Intuos-okkal és a Bamboo-kal érkezik a csomagban...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1348) icecave válasza FazekasLaci (#1347) üzenetére


icecave
nagyúr

Hát most begondolkoztam egy kifutó intuos3 A5-ön... Bent is azon dolgozok,csak A6-on, ott nincs jobb kezes "téma", csak bal,de ahogy nézem, A5-ösön tényleg van mindkét oldalon gyorsbill. Sajna már megvettem múlt héten a bamboo fun-t, ez van :(

(#1349) FazekasLaci válasza icecave (#1346) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ezt mindenképpen próbáld ki rajzoláshoz - Painter 11
http://www.corel.com/servlet/Satellite/us/en/Product/1166553885783#tabview=tab0 [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1350) ezmivolt


ezmivolt
tag

Nem olvastam vissza sokat -bevallom- csak egy rövid kérdés:
Fényképek, portrék retusálásához elegendő az olcsóbb vagy az intousra kell gyúrjak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.