Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Kobe


Kobe
veterán

na
próbáltma utánanézni mik is a határai ennek a valito nak, főképp deviantart os munkákkal
nagyon jó cuccokat lehet vele kihozni hozzáértő embereknek
legalábbis sok munkát találtam ami nem volito 2 vel, hanem sima volito val kéészült, tudomások szerint illetve a talált képek alapján viszont az is cska kis méretben létezett, legaábbis nagyméretű sima volito nem volt...javitson ki vki ha tévedek

(#202) bLaCkDoGoNe válasza Kobe (#201) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én is úgy tudom, hogy a Volito (a Wacom belépő szintű tabletjeként) csak A6-os méretben készült.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#203) Kobe válasza bLaCkDoGoNe (#202) üzenetére


Kobe
veterán

jah, abban kellett mert se google se wacom oldala nem mutatott mást
hát, engem a képek meggyőztek amiket találtam róla, szóval vhogy beszerzem az fix :D

(#204) bLaCkDoGoNe válasza Kobe (#203) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hajrá!
Majd tapasztalatokat írj róla, biztosan sokakat érdekelne.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#205) BLiNk3r válasza Kobe (#201) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Általában a digitális művészek a skicceket papíron készítik el, hagyományos módon, aztán azt bescannelik, így megvan a lineart, a táblával már csak a színezés marad - arra meg simán elég egy A6-os Wacom. Nekem A6-os Graphire3-am van, de nem érzem azt, hogy van olyan, amit ne tudnék vele megcsinálni.

(#206) nickbrennan


nickbrennan
csendes tag

Sziasztok!


Nem értek egyáltalán ezekhez a cuccokhoz, de átbogarászgattam a fórumokat. Ajándék lenne egy grafikus lelkű barátomnak karácsonyra, egyetemista költségvetésből kell kigazdálkodnom úgyhogy tudom hogy a wacom a csúcs de az nem megy. A trust jó árú de ahogy látom nem a legjobb minőség...A genius mousepen 8*6ost néztem ki.

A kérdésem az lenne, hogy a wiazardpen 5*4 és a mousepen 8*6 között van valami különbség? Tudom a mousepenhez van egér és nagyobb is, amúgy a táblák egyforma képességűek?

(#207) mix721


mix721
csendes tag

hello mindenkinek!

olyan kérdésem lenne azoktól akik nagyon értenek hozzá, h - tudom h a wacom képviseli a minőséget a piacon de ha nem befektetésnek veszem a táblát akkor méregdrága - meyiket érdemesebb inkább venni:
Genius MP 8x6 (1024, 20x15cm, stb) 14000.-
Wacom Graphire 4 (512, 12x9cm, stb) 22000.-
Egyértelmű h nem ugyanaz a pontosság, precizitás jellemezheti.. csak hát nem tudom h ez ér-e sztetek ennyit?!
Fontos h milyen célra kell: minnél profibb feladatok megoldására, 1024x768-1280-1024es képekhez, de nem pénzkereseti célra.

Másik dolog h ezeket a felbontásokat, effekteket ki lehet váltani szoftveresen is, nem??
(pl rajzolsz vmit és vektorosan nagyitod stb)
Meg kiváncsi lennék még h a csúcstechnikákról (pl Cintiq) mi a véleményetek? Mert nekem ugy tünt h ezek csak olyan flancok.. (dőlésszög, scroll jobbra-balra nagyitó.. :)) .......

előre is köszi!
Hello

(#208) bLaCkDoGoNe válasza mix721 (#207) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A Wacom és a Genius között nem szeretnék állást foglalni - jó párszor fel lett már téve ez a kérdés itt a topikban, sajna ezt Neked kell eldöntened. Akinek Wacomja van, az arra esküszik, akinek Geniusa, az pedig arra.

Cintiq témában: nem használtam soha Cintiq-et, viszont van egy A4-es Intuos3-am, ami szintén tud pl. dőlésszög érzékelést, és bizony egyes programokban (pl. Painter) nagyon jópofa effekteket lehet összehozni vele. Szintén nagyon hasznosak a két oldalán levő kezelőgombok illetve a touchstripek, nagyon meggyorsítják a munkát. Én látom a Wacomban az igyekezetet, hogy minél ergonómikusabb eszközt alkosson, amivel időt lehet megtakarítani és kényelmes, természetes módon lehet dolgozni. Nekem az is nagyon tetszene (Cintiq), ha a kijelzőn rajzolgathatnék, mert mégis az a bevitel legtermészetesebb módja. (Más kérdés, hogy a képernyő érzékenységével kapcsolatban vannak fenntartásaim.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#209) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Hello!

Genius WizardPen 5x4''-es tábláról van valakinek valami tapasztalata?
A Genius MousePen 5x4'' az csak az egérrel több, vagy az esetleg többet tud?
Ja meg még annyi, hogy vezeték nélküli-e a ceruzája a WizardPennek?
Nem akarok komoly grafikákat rajzolgatni, de néha jól jönne egy digitalizáló tábla

(#210) Kobe


Kobe
veterán

ez a mousepen 8x6 engem is érdekelne, mint egy wacom volito 2 lehetséges vetélytársa
elsősorban azér mert ez nagyobb felületet, és nagyobb nyomásérzékelést ad, szóval ezek méltó vetélytársává teszik egy A6 os méretű wacomnak vajon ?

(#211) mix721 válasza bLaCkDoGoNe (#208) üzenetére


mix721
csendes tag

Köszi szépen a választ!
Az a helyzet, h bár megértem az álláspontod bLaCkDoGoNe h mindenkinek más és más jön be, de ha pl azt mondtad volna: ''Nekem Intuos3-am van és Nekem a wacom a nyerő mert.....''. Azzal tuti többre mennék.. mert egy pár hozzáértő véleménye alapján már be tudnám lőnni h az igényeimnek megfelelően én melyik mellett döntök..
Átnéztem a wacom specifikációit, meg igyekeztem a geniusnak is (nem sok sikerrel :) )

Nekem a Wacom egy preciz dolognak tűnik.. a Genius pedig egy ''lelkes'' probálkozásnak, h kielégitsék a nagyközönség igényét a témában, elérhető áron.
(hozzáterszem, én nem csalódtam még a Genius márkában..)

De a kérdés továbbra is az hha egyet értetek a véleményemmel, akkor érdemes e dulpa annyi pénzt kiadni egy wacomért? vagy ugyanannyiért egy 2x annyi tudású Genius venni?

(#212) bLaCkDoGoNe válasza mix721 (#211) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Lebuktál, nem olvastad végig a hozzászólásokat, ejnye-bejnye. :)
Itt pl: [link] elég részletesen leírtam, hogy mit szeretek az Intuos3-ban.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#213) mix721 válasza bLaCkDoGoNe (#212) üzenetére


mix721
csendes tag

:B :D Hát.. lusta ember lévén, bevallom, nem.. Beleolvastam pár oldalt de igy h belinkelted, tökéletes! Köszönöm. az is leirtad már pl h milyen munkákat végzel? mondjuk gondolom egy 130.000es cuccal nem msnbe rajzolgatsz!:D;)

Ha továbbra is tudna nekem vki a Genius MP8x6 és Wacom Gaphire táblákkal kapcsolatban jo&rossz tapasztalatokat az legyen szives irjon pár szót.. köszi

(#214) mix721 válasza Kobe (#210) üzenetére


mix721
csendes tag

http://www.computerarts.co.uk/reviews/hardware/other/mousepen_8x6
Szerintem megéri átfutni

(#215) mix721


mix721
csendes tag

Egy volito2 -vel lehet frankó design munkákat késziteni?
Mennyire van jelentősége az 1000, 2000, ...5000dpi-s felbontásnak?
esetleg zavaróan alacsony e az 1000es?!

(#216) nbk


nbk
aktív tag

hi,

megrendeltem Wacom Graphire4 XL -t (fehéret) jövő 7en úgy néz ki meg is jön...
nagyon kiváncsi vagyok, nem kevés pénzbe kerül, ezen vehettem volna majdnem 4 geniust ugyanilyen méretben...
webes grafikákra + PS-re használnám, remélem nem fogok benne csalódni, mindenhol a wacom-ot istenítették, annak ellenére, hogy papíron rosszabb paraméterekkel rendelkezik mint egy Genius...
Szal jövő 7en bővebb infókkal tudok szolgálni...
(és győzzetek meg, hogy az Apple fehér nem koszolódik :) )

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#217) Kobe


Kobe
veterán

na én meg megrendeltem a Volito-t, remélem kipostázzák, p*xmaniat még nem ismerem ilyen tekintetből, remélem kellően korrektek, ha nem, akkor én elmegyek a legvégsőkig :)
de remélem mielőbb megjön

(#218) nbk


nbk
aktív tag

itt van a kicsike, megjött... graphire 4 xl white..
még nem volt időm beüzemelni, csak annyit mondhatok hogy szép, igényes kivitel...
tapasztalatok később... talán este
bye

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#219) skippper


skippper
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek Graphire4 vagy Genius Mousepen 8'' x 6'' ? Melyikkel járnék jobban? a Genius 16,5k a Wacom pedig 21,5k. Puszta adatai szerint a Mousepen a jobb, de a Wacom, mint márka híresebb. nem tudom melyik legyen.Ha valakinek van valami tapasztalata légyszives ossza meg velem. Köszike előre is..

[Szerkesztve]

(#220) bLaCkDoGoNe válasza mix721 (#213) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Vektoros grafika (Illustrator, CorelDraw), pixelgrafika, photo retouching (Photoshop), AutoCad, Flash, ilyesmik.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#221) nbk válasza skippper (#219) üzenetére


nbk
aktív tag

én is ezen gondolkodtam mielött megvettem a Graphire4-et...
Szerintem A6-os méret is elég, bár én Graphire XL-t vettem...
Tuti jobb a Graphire, a paraméterek nem számítanak annyira szerintem mint a minőség és a tapasztalat ami a Wacom-nak van.
Nem próbáltam még ki mást, csak a graphire-t, de teljesen jó, szépen lehet vele rajzolni...

1 napja használom és lenne egy kérdésem...
Be lehet állítani, hogy a rajzoló felület ne az egész windows asztal legyen?
Mivel nálam 2 monitoron megy a win, ezért az képarány nem 4:3-as, ezért ha 2 monitorral rajzolok széthúzza a rajzolt képet viszintesen a monitoron. Kört rajzolsz, elipszist kapsz...
Remélem sikerült rendesen leírnom mi a gond.. :)



[Szerkesztve]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#222) bLaCkDoGoNe válasza nbk (#221) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Csütörtök este vagy pénteken leszek legközelebb a rajztáblám közelében, akkor megnézem Neked majd a driverben, mert fejből nem emlékszem rá; de úgy rémlik, hogy mintha lehetne ilyet állítani a driverben.

[Szerkesztve]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#223) Umbar


Umbar
csendes tag

hi! karácsonyra nekem is jön a tábla: Wacom Graphire4 Classic A6 :U :DDD Remélem, ugyanolyan jók lesznek a tapasztalataim, mint az eddigiek.

A felnőtté válás első jele, amikor felfedezzük, hogy a hangerőszabályzó gombot balra is lehet tekerni.

(#224) Kobe


Kobe
veterán

na
ma nekem is megjött a wacom volito m, nagyon tetszetős darab
gondom azonban : nem szeretném egérként is használni, nincs vkinek tippje hogyan tudnám egyszerre USB ről a tablicskut és még a régi csatlakozóról futó egér is menjen ? mer amint bekötöttem, a wacom átvette az uralmat ;)

(#225) bLaCkDoGoNe válasza Kobe (#224) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nincs ötletem, nálam volt egy idő, amikor együtt használtam egy PS2-es egeret, a tabletet USB-n és egy másik USB-s egyeret minden gond nélkül.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#226) Kobe


Kobe
veterán

kérdés
tollhoz ilyen fejet hol lehet kapni ?
mert én azt veszem szre h alig használtam és kibaszottul elkpott annak a fehér muanyagnak az egyik oldala :S vagy alapbol ilyen h az egyik picit srégen van kialakitva ?

(#227) bLaCkDoGoNe válasza Kobe (#226) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A Codránál van szerintem, kérdezd meg őket.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#228) Artemisy


Artemisy
csendes tag

Sziasztok.
Szerintetek megéri könyvolvasgatásra ilyet venni?
Láttam 13500-ért 6x8''-os geniust. De ha van valakinek jobb javaslata, azt szivesen fogadom.
Köszi.

(#229) bLaCkDoGoNe válasza Artemisy (#228) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hogymithogy? Könyvolvasgatásra? Szerintem ezt nem csak én nem értem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#230) Artemisy


Artemisy
csendes tag

Gondolom gépelt szöveget meg tud jeleniteni. Vagy rosszul gondolom?

(#231) bLaCkDoGoNe válasza Artemisy (#230) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Igen, rosszul.
A rajzolótáblák semmit sem tudnak megjeleníteni. Ezek a kütyük grafikai munkára vannak, lehet rajtuk egy toll-szerű izével matatni, rajzolgatni, de az eredményt csak a monitoron látod. Illetve van olyan, amin lehet rajzolni és látod is rajta, amit csinálsz, de az kb. félmillió forint.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#232) Artemisy


Artemisy
csendes tag

Kösz a felvilágositást. :R
Egyébként szerinted mivel tudnél ekönyvetket olvasgatni? Ha jol tudom digitális könyvolvasó itthon még nem kapható, a PDA kicsi, a laptop megy nagy és nehéz.

(#233) Kobe válasza Artemisy (#232) üzenetére


Kobe
veterán

pda kicsi, relatív....van aki nagyobb méretű mobilról szokta vagy nagyobb kijelzős mp3 lejátszóról...

(#234) Dexter68 válasza mix721 (#211) üzenetére


Dexter68
addikt

200 hozzászólás nem a világ, el lehet olvasni. Blackdogone-nak igaza van. A Wacom a műfaj Rolls Royce-ja. És tényleg jó, nem csak parasztvakítás. Viszont olyan ára van, ami elég elrettentő. Én Trustot vettem és elégedett vagyok vele. (Grafikus vagyok, 12 éve a szakmában) Persze, amikor nem a saját, hanem a munkáltatóm pénzét költöttem, én is Wacomot használtam. ;]

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#235) lakiadam


lakiadam
csendes tag

Mi a véleményetek a Walcomról ? mik az igényei, mennyi memória, milyen gép kell hozzá ? Ha valki tudna segíteni azt nagyon megköszönném.

(#236) rdi


rdi
veterán

Sziasztok,
engem az érdekelne, hogy oktatási célra, a nagy marha digitális iskolatábla helyett mit javasolnátok?
A varázstollat nézegettem, meg a digitáblákat egy kismértű pont jó lenne nem?

Fej! Tor! Potroh!

(#237) Cartman002


Cartman002
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van nekem egy Genius táblám (5' x 4'-s Wizardpen) és a problémám az vele, hogy éppen hogy hozzáérintem a tollat a táblához, már duplát is klikkelt, pedig a hozzáadott progiban a PenTip-hez síma kattintás van beállítva, illetve a kattintás se a legérzékenyebbre van állítva. Mi lehet a gond? :F
Előre is kössz a segítséget

(#238) atithebest


atithebest
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy pár napja vettem egy Wacom Volito2-es táblát, végig is csináltam a Tutorial-t, az szerint gyakoroltam a nyomás érzékenység finom kezelését is, de az a problémám, hogy a tábla aktív területén meg látszik, amit a toll rajzolt vele.
Tehát az lenne a kérdésem, elsősorban wacom táblával dolgozóktól, hogy ez normális, vagy sikerült egy rosszat kifognom.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#239) krixkrax


krixkrax
tag

Nekem trace-eleshez lenne szuksegem tablara: vektorgrafikus gorbeket (egyszeru kis rajzokrol) rajzolni allando vonalvastagsaggal. Ar alapjan a Genius MousePen 8x6 kerult fokuszba.
Az ajanlott teszt [link] irja, hogy nincs fedofoliaja. Ez miert van kiemelve? Csak mert kenyelmetlenebb lenne ratenni egy kinyomtatott papirt es arra egy foliat? Vagy ez a megoldas mas problemaval jarna (esetleges csuszkalason kivul)? A masik, hogy a rossz kiegyensulyozottsaga a tollnak az szemelyes preferencia, vagy tenyleg egy elrontott designrol van szo? Ez inkabb csak muveszkedesnel szamitana, az en esetemben nem?
Egyebkent talaltam magyar tesztet is. [link]
Apro kerdesek, de foloslegesen nem akarok kolteni, ugyhogy ha van vkinek ilyen iranyu tapasztalata, kerem irjon. Koszonom!

(#240) gabor977


gabor977
csendes tag

Sziasztok!

Én a Wacom Volito 2-esét néztem ki magamnak. Akinek ilyenje van, legyen olyan kedves, ossza meg a véleményét... megéri-e beruházni rá.
Egy vonalzótesztre is nagyon kíváncsi lennék.

Üdv.

(#241) azbest válasza krixkrax (#239) üzenetére


azbest
félisten

Most vettem egy G-pen 4x5.5-öset... hű.. nagyon nagynak tűnik a felülete az egér után... valami tisztességesebb felbontás nem árt a monitoron hozzá, hogy részletes legyen a rajz.
Még csak ismerkedem vele, de kézírást elég hamar megszoktam... gimp tusrajzzal már kis figurákat is tudok :)
Érdekesség: mivel egymonitoros módot tud a drivere, ezért az elsődleges kijelző felületét adja a tábla. Gimp / Inkscape bezavarodik a másod monitoromtól (asztal kiterjesztés), a pozicionálás nem oda mutat ahol az egér van hanem odébb... talán a teljes asztalszélességet akarja használni. egymonitiros módban jól megy. Gyors és pontos azt hiszem... a toll hátsó része nehezebb az elemtől... a gombjai nem állnak nekem kézre (nagy kezem van) egyébként 3 gombos egérként is lehet használni (hegy+2 gomb - ez utóbbiból egyszerre egyiket lehet nyomni mert billenős).

Ja igen... indukciós egérpad [link] mellett nem működik... de ez nem meglepő...

Vista alatt magától felismerte és működött... Xp alatt driver nélkül felismerte de bénáztam és nem ment úgy (vagy az egér vagy az usb hosszabbító kábel valami miatt).. driverrel jól megy. Xp bejelentkező képernyőn még nem működik.... vista alatt viszont ott is megy már.
Linux alatt még nem próbáltam mert macerás.... osx alatt sem.

Ja igen, sokszor úgy írják hogy van hozzájuk Corel Paint valahanyas... igen de csak TRIAL... próbaverzió... szóval ezt ne vegyétek figyelembe ha választani kell. (Corel Painter 9 trial és Photoshop Cs trial van a lemezen, de ezek gondolom netről is ingyen letölthetőek).

[Szerkesztve]

(#242) tamu


tamu
csendes tag

Üdv all!

Nem rég vettem egy Trust Wireless Scroll Tablet TB-4200 grafikus táblát és a következő a problémám: ha huzok egy átlót egyik sarokból a másikba akkor 4 helyen megtöri a vonalat.

Ez mitöl lehet ?
Válaszokat előrre is köszi

Tamu

AS for ever >)

(#243) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Nemsokára én is graphire4 XL tulaj leszek :D, ha meglesz akkor majd mesélek a régi a4es (Medion) táblám és az eközötti különbségközött.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#244) azbest válasza tamu (#242) üzenetére


azbest
félisten

Csak tipp,de gondolom a toll pontossága a felbontástól függ.. talán ahogy a saját felbontását átszámlja a drivere a képernyő felbontására ott látszik a törésnél hogy merre kerekít :U

(#245) gliskard


gliskard
senior tag

Hello,

szeretnék egy rajztáblát, de mivel anyagai keretem szükös ezért olcsóbb megoldásokat keresek. Nekem photoshop-hoz és illustratorhoz kéne a cucc. Ami fontos hogy az iveket ne egyenesekre darabolja hanem lehetöleg ivek legyenek. Esetleg van konkrét tapasztalatotok ilyen téren?

(#246) tavi007


tavi007
csendes tag

Sziasztok!
azt szeretném megkérdezni, hogy a digitalizáló táblákat internetes játékoknál is lehet használ? Gondolok itt pl a jatek.hu-n lévő graffiti játékra? Ha esetleg valaki tudna ebben segiteni nagyon hálás lennék érte!
előre is köszönöm

(#247) delirobi


delirobi
tag

Végigolvastam a fórumot, de mindenki ír mindent.
Az lenne a kérdésem hogy ezek közül melyiket vannétek a helyemben?
[link]
[link]
[link]
Nekem az A6 nagyon kicsinek tűnik, de nem próbáltam még semilyet.

[Szerkesztve]

(#248) sebipayne


sebipayne
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy rajztáblát, mert szerintem a későbbiek folyamán jó hasznát venném szerintem a Photoshop-ban, meg tán a 3DS Max-ban is :) Amúgy én is minimum A5-ös méretben érdeklődök...

Lenne pár kérdésem:

Wacom táblákat nézegettem, mondván hogy azok tűnnek a legjobbaknak, azonban pénz híjján max 20ezerig nézelődhetek.

1. Mi a véleményetek a Wacom Volito2-ről? Nem kicsi szerintetek az A6-os aktív felület? (nemigazán értek hozzá hogy működik a felületen való rajzolás, és ahogy a monitoron megjelenik)

2. Úgyláttam hogy az Intuos3 táblák nagyon drágák, de szerintetek megérné megvenni mondjuk 20000Ft körül egy Graphire4 XL-t /A5-ös aktív felület/ használtan?
Mennyivel jobb a Volito2-nél?

3. Ez a kérdésem az előzőhöz kapcsolódik: Mennyire romlandóak ezek a táblák? Tehát ha használtan veszek egy használt wacom-ot mondjuk ebay-ről nagy az esélyem hogy szar-t kaphatok/ az úton hazafelé elromlik? Vagy mindenképpen vadi újat vegyek?

Előre is köszi a választ!

[Szerkesztve]

(#249) delirobi


delirobi
tag

igen úgy kb engem is ezek érdekelnének plusz még hogy vki vett-e mostanában trustot és ha igen mik a tapasztalatok?
Meg ha lesz mikorra várható az intutos 4?

(#250) sebipayne


sebipayne
tag

Up! :) Na valaki a 2-vel ezelőtti hozzászólásomra reagálna érdemben? Sürgős lenne!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.