Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Syl válasza gabor8308 (#1650) üzenetére


Syl
nagyúr

Bocs, de csak pár hozzászólást kellett volna visszaolvasnod...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#1652) gabor8308 válasza Syl (#1651) üzenetére


gabor8308
csendes tag

naja...feltűnt ;)

(#1653) rii válasza FazekasLaci (#1649) üzenetére


rii
nagyúr

nagyon ksözönöm a segtíséget!

ez jó lenne hozzá?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1654) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Hello!
Intous 4 S és M közt mi kül van a 2 gomb és az oled kiejlzőn kívül ?
Tudtommal a lelke ugyanaz. de vki itt fent említette hogy + funkciói vannak ? Laci tudnál erről érdemi felhomályosítást adni ? előre is köszönöm.

AZ én ace cad em. meg ugye most csak virtualis Xp vel tudom használni amíg nem tudok feltenni egy win 7 et.

De virtuálisan néha csinál olyant, hogy rajzolok , húzok egy vonalat, és vagy függőlegessen vagy vízszintessen beleránt egyvonalat. mintha közben megkattanék és rántanék eggyet. de én a ceruzát nem mozdítom ,csa huzom a vonalat?
Ötlet esetleg ?

Annyit tudok hogy 2 ős virtualizációban megy. azaz USB a gépbe, onna vista felismeri, de nincs nyomásérzékenység, csak msn ben és win jegyzetömben.:S
Innen virtuális XP és annak meg ugye ilyen buhra szoftveres usb je van , hogy lássa azt amit rádugok:s nem lehet esetlegessen hogy ez kavar be ?

Válaszod , ötleteteket előre is kszönöm.
Üdv Halas

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#1655) rii


rii
nagyúr

intuos 1-es táblához milyen tipusú tollat kell keresni, és hol?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#1656) FazekasLaci válasza HalasKYO (#1654) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Semmi más jelentős különbség. Pont ennyi.
Az Intuos4 A6 jó választás, ha a minőséget nézed. Ha nem kell a dőlésérzékenység, inkább egy Bamboo A5-öt vegyél a nagyobb felület miatt.
Ha gondolod, nálunk kipróbálhatod mindegyiket vásárlás előtt.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1657) FazekasLaci válasza rii (#1655) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Már nem gyártja a Wacom az alkatrészeket az intuos1-hez. Sajnos nincs rá megoldás, csak használtban venni táblát.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1658) FazekasLaci válasza rii (#1653) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Jó lenne, de nagyon drága... Egy kicsit még szánj rá (párezer forintot) és tudok adni azonos tudású, 512-es nyomásérzékenységű Bamboo-t (három verzióval újonnan) 2 év garival. Kb. 15e bruttó, de a legjobb a multitouch-os Bamboo Pen and Touch lenne....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1659) hozeND


hozeND
csendes tag

Wacom tábla ügyében írtam egy privit.

[ Szerkesztve ]

"csak úgy ne érjen, a halál, hogy túléljem"

(#1660) kikinda2


kikinda2
tag

Sziasztok!

Nagyobbik lányomnak vennék táblát Karácsonyra. 10 éves és nagyon szeret rajzolni, a számítógéppel való rajzolás még nem nagyon megy neki, de lelkesen próbálkozik. Néztem táblákat pl. TRUST TB-7300 A4 wide 30K-ért. Sok jót írtak a tábláról, de az árát kicsit borsosnak találom. Tudtok ajánlani neki táblát ami a legfeljebb 20K keretbe belefér és jó is?

Köszönöm:

(#1661) FazekasLaci válasza kikinda2 (#1660) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ez hosszú évekre ki fogja szolgálni:
Wacom Bamboo Pen and Touch fekete A6 méretű: 18.400 Ft+ÁFA.

Bővebben itt olvashatsz róla az oldalunkon:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/A6-wide/bamboo-tolleger.html
[link]

Van belőle rakin, vásárlás előtt kipróbálható és ha tetszik, azonnal vihető. Ennél jobbat ebben az árkategóriában nem fogsz kapni. Ez jó lesz a lányodnak, de dőlj be, hogy nagy tábla olcsón, egy komoly Wacom A4 tábla 97.000 Ft+ÁFA! Szóval a méret nem minden, a tudás számít és abban a Wacom verhetetlen, de ezt majd meglátod, ha kipróbálod.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1662) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Hali!
Nővéremnek szeretnének venni szüleim ajándékba egy digitalizáló táblát.
Elsősorban arra kellene, hogy szépen, pontosan tudjon retusálni fotókat.

Olvasgattam itt a topicban, hogy a Wacom Intuos 4 elég jó darab, de ahogy elnéztem, az ára is az. :DDD (érdekes módon ezt a típust amúgy láttam 122-ért és 54-ért is :F Melyik az igazi?)

Esetleg létezik olyan digitalizáló tábla, ami jó minőségű, jól használható és legfeljebb 30 ezer Ft-ba kerül? Tudtok ilyet ajánlani? Persze ha van még olcsóbban is jó cucc retusálásra, akkor az még jobb lenne.

Előre is köszönöm! :R

Szerk.:
(#1661) FazekasLaci: csak most láttam a hsz.-edet, ez a tábla vajon retusálás céljára is ugyanúgy megfelel? Ezen a területen elég gyér a tudásom, hátha van olyan szempont, ami esetleg most nem jutott eszembe. :R
_____________________________________________________________________

(#1421) R.U.Z.S.I: a 4. kép komolyan 1 nap alatt készült? Le a kalappal, ez nagyon durva. :Y A többi is szép. :R

(#1415) arthur3d: az alkotónak vajon miért van ilyen oltárian rossz honlapja? :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1663) kikinda2 válasza FazekasLaci (#1661) üzenetére


kikinda2
tag

Kedves Laci!

Köszönöm a választ. Igazán azért kértem segítséget, mert nem ismerem a mai tabletek képességeit. Utoljára 15 éve mérnökként használtam tabletet és A6 méretűt nem láttam sehol. Minimum A4 méretű, vagy nagyobb volt mindegyik. A kipróbálási lehetőséget is köszönöm, de nincsen összehasonlítási alapom, nem ismerem sem a TRUST, sem a WACOM termékeit, csak fölöslegesen lennék terhetekre.
Még azt szeretném megtudni, hogy lehet-e a boltban ajándékutalvánnyal fizetni?

Köszönöm:

Gábor

(#1664) FazekasLaci válasza kikinda2 (#1663) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Lehet ajándékutalvánnyal fizetni. Küldd el privátban, milyen utalványod van!

Az összehasonlítás talán meg is adja majd a választ. Előbb javaslom, hogy próbálj helyet keresni, ahol a Trust-ot ki tudnád próbálni, és utána gyere be és nálunk bármelyik táblát kipróbálhatod. Ha nem találsz Trust-ra helyet, talán az is megválaszolja a kérdésed, hogy a Wacom miért lenne jobb választás :)

Ha bármiben segíteni tudok, nyugodtan szólj. Esetleg részletfizetést tudnánk adni a nagyobb táblára, ha vállalkozásba veszed....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1665) FazekasLaci válasza Sk8erPeter (#1662) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Amit ajánlottam, az jó lenne. Ha bejössz, akkor retusálunk neked egy képet ezzel a táblával Photoshop-ban és meglátod, hogy milyen klassz :)

Tökéletes a választás, nyugodtan merem mondani, mert sokan erre használják, a Wacom meg erre specializálódott elsősorban...

Mindenképpen javaslom, hogy gyere be mielőbb, vagy döntsd el a rendelésed, mert már csak egy teljes hét van hátra karácsonyig, nálunk most minden van rakin, de a következő rendelés egyben az utolsó is lesz karácsonyig, ami a jövő héten bejön....

A megrendeléseket meg beérkezési sorrendben teljesítjük...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1666) Sk8erPeter válasza FazekasLaci (#1665) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez nagyon jól hangzik, köszönöm a választ! :R Megpróbálunk bemenni minél előbb, és ha tetszik, leadni a rendelést. Milyen ütemben fogy a dolog? Ha mondjuk jövő hét hétfőn mennénk be, van esély rá, hogy még marad készleten?
Amúgy nem szokott azzal senkinek problémája lenni, hogy esetleg túl kicsi a tábla? :) Vagy ha egy folyamatos vonalat kell húzni nagy képen, akkor ez nem ütközik ki?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1667) FazekasLaci válasza Sk8erPeter (#1666) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Gyorsvonati ütemben, de a jövő héten is jön be szállítmány :)
Azért az a biztos, ha leadod a rendelést és odaírod, hogy mikor vennéd át. Mert akkor addig félretesszük és akkor sem adjuk el, ha a szabad készlet esetleg elfogyna. Így az ajándék garantált és a fizetéssel sem kell rohanni még ma :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1668) Sk8erPeter válasza FazekasLaci (#1667) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:R
Még két fontos kérdés:
1.) hétvégén van áruátvétel? Most hirtelen nem találtam erről infót a honlapon.
2.) nem túl kicsi a tábla nagyobb kép retusálásához? pl. nem lehet probléma, ha épp egy finom vonalat retusál valaki, és a lejjebb görgetés miatt "elveszti" az aktuális pozíciót?

Sk8erPeter

(#1669) FazekasLaci válasza Sk8erPeter (#1668) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

1. Előzetes egyeztetés után igen, van hétvégi áruátvétel. Az egyeztetés feltétlenül szükséges, mert a kolléga a Vevőszolgálat mellett lakik, így átadni a terméket igazából semmi problémát nem jelent, viszont hivatalosan hétvégén nem vagyunk nyitva, tehát ezért kell az egyeztetés, hogy mindenki tudja a napját gond nélkül szervezni :)
Ez az előnye, ha nem banki hitelekből él egy cég, hanem még az üzlettere is saját tulajdonban van :)

2. Igazából nem, de ez nagymértékben nem a táblától, hanem a monitor felbontásától függ. Én pl. 1920-as HD felbontásban dolgozom... De természetesen a görgetésnél valóban problémát jelent, de egy nagyobb táblán ugyanúgy görgetsz, ha kicsi a monitorod felbontása, vagy a felülete....

Amúgy az elveszti az aktuális pozíciót kifejezés arra utal, hogy a Photoshop fapados maszkolási eszközeit használod. Javaslom, hogy próbáld ki ezeket a szoftvereket, amik beépülnek a Photoshop alá és kb feleannyi idő alatt képes leszel végezni a Photoshop-os munkáiddal:

http://www.grasshopper.hu/dtc/photoshop-kiegeszito-plug-in-effektusok/ [link]
A Mask Pro-val ilyen problémád biztosan nem fordulhat elő, nézd meg a bemutató videókat az oldalunkon + le is töltheted a demót... Hozzáteszem, hogy a többi terméket is próbáld ki, mivel számos előnye van ezeknek. Egy példa: A Genuine Fractals egy teljesen másfajta nagyítási technológiát használ, mint a Photoshop, így a Bicubic Smoother helyett egy csontéles nagyítást kapsz a fraktál alapú nagyításnak köszönhetően. Az Anilogue Animációs Filmfesztiválon egy 1024x800-as képből (72 dpi) készítettünk egy közel 1 méteres nagyságú képet, amit ponyvára nyomtunk meg és jelenleg a Vevőszolgálatunk bejáratánál fogadja a látogatókat :) A minőséget meg lehet nézni :) Ezt hagyományosan nem lehetett volna megcsinálni, mert még háttérképnek is elmosódott lett volna hagyományos eszközökkel....

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1670) Sk8erPeter válasza FazekasLaci (#1669) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi a válaszokat! És bocsi, hogy csak most tudok válaszolni.
Köszönöm az ajánlatokat a használandó szoftverrel kapcsolatban is, ezek nekem is jól jöhetnek még, de nővéremnek mindenképp átadom, hiszen ő fog nagyban retusálgatni, így nem mindegy, milyen minőségben tud nagyítani.
Ebben az árkategóriában akkor ha jól értettem, nem is igazán fogok jobbat találni, szóval a mérettel ne legyen gondom. :D
Ja, egyébként végül nem mondtam, de már csütörtökön megrendeltem a cuccot. :) Holnap (hétfő) akkor már mindenképp megtekinthető, átvehető?

Sk8erPeter

(#1671) FazekasLaci válasza Sk8erPeter (#1670) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Szia!

Küldtem privátot...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1672) Sk8erPeter válasza FazekasLaci (#1671) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ment válasz is. :K Már megvettük a cuccot (én voltam a colos, ha így emlékszel rám :D), bekerül a karácsonyfa alá. :)

Sk8erPeter

(#1673) deniel86


deniel86
csendes tag

Sziasztok

Gyors segítség kéne :D

A magam szórakoztatására szoktam rajzolgatni (gimp2)... és most gondoltam belevágok a rajzfilmkészítésbe. :B DE! Egérrel vagy tacspaddal kínszenvedés...
Bnőm azt mondta karácsonyra meglep egy ilyen digitalizálópaddal.
Szal... olvastam vagy 2-300 hozzászólást... de azok régiek voltak... gondoltam írok 1et én is h megkérdezzem mostanság mizu van... A trust még mindig sz*r? Genius?
Vagy csak a Bamboo a jó? Esélyes h csak 1x lenne megvéve szóval nem szeretnék befürödni
A maximum keret 20ezer. Viszont ha azt mondjátok h van "jó" 7ért is akkor az mégjobb (geniust láttam annyiért). Tippek?

(#1674) FazekasLaci válasza deniel86 (#1673) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Ezt vedd meg:
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/A6-wide/bamboo-tolleger.html
[link]

Garantálom, hogy jó lesz, ha nem válik be, visszavesszük.
A rajzfilmkészítéshez két dolog kell:
- egy jó rajztábla (a Bamboo nem rossz, sokszor még az Intuos-ban lévő dőlésérzékenység sem szükséges egy jó rajzfilmkészítéshez)
- egy jó szoftver. Utóbbira ajánlom, hogy itt nézz körül és ha valami megtetszik, akkor próbaváltozatban töltsd le:
http://www.toonboom.com/main/ [link]
Akár Cartoon Networkös rajzfilmeket is összedobhatsz ezzel, de van itt külön Storyboard készítő szoftver is :)

De ki kellett volna jönnöd az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztiválra két hete :)
Ott láttál volna sok rajzfilmest és hogy hogyan dolgoznak :)
Meghívott kiállítók voltunk...

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1675) Syrkan


Syrkan
csendes tag

Sziasztok!

Genius M712 és Photshop használóktól kérdeznék. Mondjuk valószínűleg M609es táblásoknak is ugyanúgy feltehetem a kérdést...

Brush Size-ot lehet egyáltalán a görgőkkel állítani?? És ha igen, akkor hogyan??

Keyboard Shortcutsnál próbáltam állítani a Decrase - Incrase opciókon, de Scroll üzemmódban vagy miben nem ír ki semmit, Zoom üzemben (vagy miben ugyebár) pedig azt írja hogy Ctrl+Ó és a Ctrl+- invalid. +Shift, +Alt sem segít rajta. Driver beállításoknál pedig egyáltalán nem találtam állítható opcíót a görgőkre. Win 7el működök nem tudom mennyire zavar be (csunyavolna).

És akkor félig témába vágtam félig offoltam.

Előre köszi, ha valaki tud segíteni!

(#1676) tibi72 válasza Syrkan (#1675) üzenetére


tibi72
aktív tag

Szia!

A Photoshop-ban be állitotad a billengyüparancsoknál??
Én nekem ugy sikerült : PS-ben a billengyü parancsok menüben megkerestem az ecset kicsinyités nagyitás részt és a /kicsinyitést ","(veszöre állitotam) a nagyitást meg "." (pontra) És utána a tábla beállitásoknál kell beállitani a (veszöt és a pontot)
Igaz nekem Wacom táblám van de én szerintem a géniusznál is igy kell. Nekem is volt ilyen problémám mig rá nem jöttem hogy a magyar ékezetes billentyüzet miatt a pontra és a veszöre kell rakni a parancsot,és nem a tábla hibálya.

(#1677) Celldweller válasza deniel86 (#1673) üzenetére


Celldweller
csendes tag

Szerintem az nagyon jó amit a Laci ajánlott!
Nekem is egy ilyen van (Bamboo Pen&Touch) és teljesen meg vagyok vele elégedve, ha már hozzászoktál kb. mindent azzal fogsz csinálni. Nagyon jól lehet vele rajzolni is, de én inkább a digitális dizájnoláshoz használom, nem konkrétan rajzoláshoz, de arra tökéletesen jó!
Ajánlom én is!

Wisey

(#1678) vanny


vanny
csendes tag

Pofára esés a köbön...
Genius MousePen drága kedves egyetlen kicsiny bogaram kb. másfél évig bírta, pedig vigyáztam rá mint a szemem fényére. Nem igen érte meg, kipurcant a csatlakozója és a tollal is volt valami.
Már lassan kezdem érezni a különbséget, miután volt alkalmam kipróbálni ismerősöm Wacom Bamboo Pen and Touch-ját. (A6 wide) TT_____TT szívem szakadt meg....
Most spórolok spórolok, hogy összejöjjön az ára.
A nagy kérdésem az lenne, hogy a karácsonyi akció vége után egy ilyen, pl. mondjuk feketében, mennyivel lesz drágább?
Mert ha jól néztem most 18.400 Ft+ÁFA.
Köszi a válaszokat előre ^^

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#1679) FazekasLaci válasza vanny (#1678) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nem fog emelkedni az ára. Legalábbis nálunk. Két ünnep között is megkaphatod nálunk, de ma már nem vagyunk...
[link]

[ Szerkesztve ]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1680) FazekasLaci


FazekasLaci
aktív tag

Boldog és Kellemes Karácsonyt kívánok én és a Grasshopper.hu minden tagja Nektek és kedves Családotoknak!

:K

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1681) Zsé2003


Zsé2003
aktív tag

Most karácsonyra kaptam egy Genius MousePen 8X6-os kis kütyüt. Mert hát elég sokat szoktam photoshoppolni :D Igazán érdekes kis kütyü. Kérhetnék egy kis segítséget, hogy így az elején milyen beállítások szükségesek, hogy minden jól és optimálisan működjön?
Mert pl. CS4-et használok, és néha rajzolásnál összeveszik az egérrel, és a cerka csak egyenes vonalakat rajzol....ilyenkor újra kell nyomatnom a beállításokat...előre is köszönöm!

Boldog Karácsonyt! :R

(#1682) vanny válasza FazekasLaci (#1679) üzenetére


vanny
csendes tag

wehehe hát még kicsit odébb lesz mire összejön az ára :3

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#1683) FazekasLaci válasza Zsé2003 (#1681) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Elképzelhető, hogy az USB-t lekapcsolja a gép energiatakarékosságból. Ezt ellenőrizd! Ilyenkor előfordulhat, hogy egy rövid időre nem látja a táblát a gép (mivel egy ideig nem használod és nem megy a gép felé adatforgalom) és a driver nem megy rendesen, mivel a gép lekapcsolja, mondván az eszköz nincs használatban... Ha egy kihúzod az USB-ből a táblát és visszadugod, majd a tábla ismét rendesen megy, akkor szimplán az energiatakarékossági üzemmódban tiltsd le az USB-port leválasztását, ha úgy érzi a gép, hogy nem megy rajta semmi...

Amúgy az is gondot okozhat, ha USB-hub-on használod, mert ilyenkor szintén lehetnek összeakadások. Próbáld meg két külön - a gépen lévő saját USB-re rádugni a két eszközt.

Grat az új tábládhoz és remélem, sok örömet fog szerezni :)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1684) Zsé2003 válasza FazekasLaci (#1683) üzenetére


Zsé2003
aktív tag

Hát érzékelni érzékeli. Tegyük fel, hogy görbe vonalat akarok rajzolni CS4-ben. Na most a baj néha az, hogy az első pontot érzékeli, rajzolom a görbét, de nem látom hogy rajzolná, befejezem a rajzolást, felemelem a TIP-et, és megjelenik egy egyenes vonal a kezdő és a végpont között. Mérnök ember vagyok, de azért ennyire nem kéne hogy a hobby cerkám is csak egyeneseket húzzon :P

(#1685) FazekasLaci válasza Zsé2003 (#1684) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Tötsd le ezt a szoftvert: Corel Painter 11.
Letöltési link: http://www.corel.com/servlet/Satellite/us/en/Product/1208716842481#tabview=tab6 [link]

Ha itt is jelentkezik a problémád, akkor nincs jobb tippem, próbáld ki egy másik gépen is és ha van rá lehetőséged, akkor egy ugyailyen táblát a saját gépeden. Így kiszűrhető, hogy nem-e tábla probléma, amit szerviz tud csak javítani.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1686) carma05


carma05
csendes tag

Hello,

Az érdekelne, valaki tud-e segíteni, van egy Genius pen-sketch (9x12) táblám.
A fólia egy szerencsétlen balesetben meggyűrődött :W és most elég gyatrán működik miatta. Ki lehet ezt cserélni valahogy? Lehet esetleg kapni újat, vagy szervíz?

(#1687) 206 cc


206 cc
senior tag

Sziasztok!
Esetleg vki nem akar eladni-cserélni rajztáblát???Sajna használt jöhet szóba, kicsi a rá kiszorítható összeg.Saját szórakozásra rajzolgatni, esetleg képek retusálásához kellene.Annyi jót hallottam a Wacom-ról,hogy természetesen ebben a márkában gondolkozom.

Kellemes ünnepeket mindenkinek!

Üdv!

U.i:köszi az ajánlatokat előre is,és pü-ben kérném!!!!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#1688) vanny


vanny
csendes tag

Két ünnep között lehet összejön az A6-os fekete Bamboo Pen&Tuch-ra kis kölcsönnel a tesótól x3
°___° nagyonvárommmm...

Kinek van eféle kütyüje? :D Tapasztalatokat szívesen várok :3

[ Szerkesztve ]

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#1689) FazekasLaci válasza vanny (#1688) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Nagyon jó kütyü :)
Két ünnep között be is jöhetsz kipróbálni, ha érdekel...
(ScanDer Kft. - 1146 Bp. Thököly út 61. - www.grasshopper.hu/terkep)

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1690) vanny válasza FazekasLaci (#1689) üzenetére


vanny
csendes tag

köszi már volt szerencsém kipróbálni egyik ismerősnél, csak gondoltam kicsit hosszabb távú tapasztalatokat is meghallgatok. :3
Még eldől, hogy két ünnep között, vagy 2010 elején lesz meg. Apám taxis aztán lehet megy fel újév után Budapestre fuvar miatt, akkor ő elhozza és akkor ugye nem kell a házhoz szállítást is fizetni. Ez a valószínűbb. Vagy esetleg a két ünnep között az ölembe hullik még a hiányzó 2000 ft és a szállítási díj is és akkor két ünnep között lesz megéve : DDDD

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#1691) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Kaptam egy wacom bamboo fun-t, és rajzolgatnék photoshopba, de amikor ráhelyezem a padra a tollat megjelenik egy kör és bejön az ecset méret választó. ami nagyon idegesítő, ráadásul emiatt szaggat ha felemelem és újra rányomom a tollat. Hogy lehetne ezt kikapcsolni? Más programba nem csinálja. cs4-em van.

Köszönöm

(#1692) Zsé2003


Zsé2003
aktív tag

Na most már ezzel a progival nagyon működik!

[ Szerkesztve ]

(#1693) vanny


vanny
csendes tag

Háth... van 1 jó(rossz?XD) hírem : D Bátyám megbütykölte a rajtáblát és működik... az még kérdéses, hogy mennyi ideig bírja, de működik.... :3 Mindenesetre már kinéztem magamnak a Bamboot szóval gyűjtögetek tovább x3 :3

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#1694) question man


question man
tag

Egy kis segítség kellene mit tudtok ajánlani Ps-hez tudom hogy wacom a legjobb de én nem feltétlenül rajzoláshoz lenne rá szükségem hanem kép szerkesztgetéshez egyáltalán ajánlatos használni ilyen táblákat. Nem sokat használom a ps-t de szeretem ismerősöknek szoktam retusálgatni meg át alakítgatni képeket főleg családi fotók javítgatása szokot lenni a dolgom :DDD a gépem elég jó és 22"-es monitort használok
milyen táblát javasolnátok meg egyáltalán érdemes-e használnom ilyet ez a lényeg :DDD

a számítógépek füsttel működnek

(#1695) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Retusáláshoz hogyan szoktátok használni a táblát? Mert alapból ha ráteszed a tollat, akkor olyan, mintha a bal egérgombot lenyomnád, tehát alapesetben a "levegőben" kellene mozgatni a tollat. De Ti nem úgy használjátok a kellő pontosság érdekében, hogy átkalibráljátok olyanra, hogy magán a táblán lehessen húzni a tollat?

(#1694) question man: ha mondanál egy keretösszeget, hogy mennyit szánsz rá, akkor nyilván tudnának érdemben segíteni a többiek.
Ha 23k belefér, akkor az, amit nekem is ajánlottak: Wacom Bamboo Pen and Touch - A6 Wide.
Eddig elég jónak tűnik, mondjuk nekem nincs hosszú távú tapasztalatom vele, de ahogy itt a fórumban olvasható, mindenki elégedetten használja. :K
(Sajnos én most nem is fogom már tudni próbálgatni, mert nővéremnek vettük, és ő visszament Spanyolországba, ahol él, így meg elég nehézkes lenne nekem is használni. :DDD Szóval én csak kb. két napig próbálgattam, nehéz megszokni eleinte, de elég komolynak tűnik, ha megszokod, tutira beválik.)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#1696) hypno skate


hypno skate
senior tag

Sziasztok!

Programválasztásban kéne egy kis segítség.

Jézuska hozzávágott a 11 éves gyermekemhez egy Genius MousePen i608-as táblát.
(Tudom, hogy aki nem Wacom-ot használ az nem ember, de a hülyeségnek is van egy határa, ami esetünkben azt jelenti, hogy az occó is bőven megteszi, amíg kiderül, hogy a művészi vénája mily vastag és meddig tart.)

Az mintegy 20 perc alatt kiderült, hogy a Genius gyári szoftverek nem akarják, hogy használjuk őket. A Photoshop, még magas, mint nyúlnak a lórács.

Némi forrásmunka után a Pixia 2,8f, az ArtRage 2.5 SE és a Paint.NET 3.5.1 landolt a gépen, de egyik sem az igazi. Az ArtRage nem tud magyarul és nem áll igazán kézre a kiscsajnak, de a többinek is vannak hibái.

Tudtok olyan lehetőleg magyarul beszélő programot, amivel rajzolni, festeni tud és kihasználja a nyomásérzékelésben rejlő lehetőségeket. És persze nem haladja meg egy 11 éves önjelölt Picasso képességeit.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#1697) vanny válasza hypno skate (#1696) üzenetére


vanny
csendes tag

Tux Paintben nem biztos, hogy van nyomásérzékenység, de az gyerekeknek lett kitalálva : D

Azért a remény hal meg utoljára, mert ő a gyilkos :D

(#1698) hypno skate válasza vanny (#1697) üzenetére


hypno skate
senior tag

Uh...!!!!

Hát szemre nem ennyire kicsi a gyerek, de azért kipróbáljuk. :K

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#1699) FazekasLaci válasza hypno skate (#1696) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

Rajzoláshoz sok hasznos szoftver van, egyesek ingyenesek, mások fizetősek.

A gyerekek például szeretik ezt a szoftvert:
http://www.artrage.com/artragedemo.html [link]
Amúgy a Pro változat a Bamboo Pen and Touch FUN változatban már benne van (2.5-ös változat). [link]

Ha ingyenest keresel, akkor ez is nagyon jó:
- Artweaver - [link] ingyenes és olcsó fizetős változata is van.

A TuxPaint tényleg nagyon jó gyerekeknek :)

Profibbaknak a GIMP-et is ajánlom ingyenesként, abból legalább van magyar is.

Fizetősként meg marad a profiknak a Photoshop minden változata és a Corel Painter 11.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

(#1700) FazekasLaci válasza Sk8erPeter (#1695) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A retusáláshoz kiváló a digitális tábla. Valóban, ha leteszed a tollat, akkor olyan, mintha lenyomnád a bal egérgombot. Viszont létezik maszkhozzáadás és maszkelvétel funkció is, ami jelentősen könnyíti az életet. Arról nem is szólva, hogy a tollal szabadabban mozog az ember csuklója, így könnyebben lehet a maszkolást is végigvinni.

Amúgy javaslom, hogy próbáljátok ki Photoshop alatt az onOne Mask Pro maszkoló plug-int
(http://www.grasshopper.hu/vasarlas/mask-pro-4-maszkoloszoftver-photoshop-plugin-effektus.html [link]). Ebben a szoftverben lehet speciális maszkolást is csinálni, így gyerekjáték a legtöbb maszkolás (haj, átlátszó tárgyak, stb... kijelölése).
Demó letölthető az oldalról.

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.