Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-30 09:03:41

LOGOUT.hu

Összefoglaló
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!
Digi VoLTE roaming képes készülékek (szükséges a VoLTE működéséhez)


2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45469) DrBubo77


DrBubo77
Topikgazda
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

2024. március 1-től
a DIGIMobil Plusz a jelenlegi 1.830 Ft listaárról és 1.480 Ft kedvezményes árról 2990 Ft-ra nő.
a DIGIMobil MAX a jelenlegi 1.830 Ft-os listaárról és 1.480 Ft-os kedvezményes árról 2.990 Ft/hó összegre emelkedik.
A DIGIMobil Junior a jelenlegi 1.250 Ft-os listaárról és 910 Ft-os kedvezményes árról 1.990 Ft/hó-ra módosul.
Az eddigi 4 forintos percdíj valamennyi belföldi irányba 10 forint lesz.
A nemzetközi irányú hívások díja az 1. díjzónában 5 Ft/percről 76 Ft/percre módosul.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

Hozzászólások

(#23863) sifarr válasza DevKiller (#23860) üzenetére


sifarr
senior tag

Ha elfogadod a véleményemet, a DIGI sosem fog olyan hálózatot működtetni mint a Telekom.
Hát, ezt csak nagyon nehezen fogadom el, illetve egy dolog miatt igen: ugyanezt írtam én is. :K Hogy a DIGI nem lesz olyan, mint a Telekom. Csak én üzleti oldalról közelítettem meg.
Én először radio100jozs-ra reagáltam, a hívásvégződtetési díj kapcsán és a főszám áthordozásának kérdésében. Aki fel tette azt a kérdést is, meddig bírja a DIGI?
Te rám reagáltál, hogy hűség miatt kötve vagy év végéig, ezért nem lehet neked elsődleges a DIGI. De akkor már tisztábban lehet látni a DIGI ügyében.
Na, erre írtam, hogy minden lényeges info már megvan, amelyek alapján a DIGI mobil jövője felvázolható. Nem műszaki, üzleti oldalról írtam. Műszaki oldalról csak annyit, ha nyer 900-on, a kapacitásban akkor sem közelítheti meg a nagyokat.
Nem lehet üzleti modell a "többiek lyukainak kitöltése", lesz, marad a DIGI-nek is luk.
A nagyok hálózatát is "megfekteti" a sok ajándék giga, amit mostanában osztogattak. Lásd pl. a Vodát, ahol nem ritkán a 3G gyorsabb, mint a 4G. Pedig sokkal több frekije van, mint ami a DIGI-nek kinéz a bizonytalan 900-at is beleszámítva.
Lehet sűrűbben telepíteni a cellákat, de az növeli a beruházási és az üzemeltetési költséget is. 1-1 cellának van egy kapacitása, minél többen használják a cellát, annál jobban esik az 1 főre jutó kapacitás, sebesség. 2-3 megabit azért kell az átlagfelhasználónak a normális használathoz.
Minimum 4-500 ezer szükséges mobilelőfizetőről írtam. Több még jobb lenne.
Mert a DIGI nem lesz Telekom, Telenor, Voda épp ezért a hálója nem bírja majd el 50-100-150-korlátlan adatforgalmú előfizetőket. Ha a "kínálatot" növelni nem lehet, akkor a "keresletet", felhasználást az előfizetési díjon keresztül szabályozni kell. A névleges sebesség a gyakorlatban jelenleg is leesik az ötödére. Jelenleg sokan kvázi korlátlan netként használják a DIGI-t. Háromszoros előfizetői számnál ezt már nem bírja a háló.
2018-ban az okostelefonos adathasználat átlagosan 2,5 giga volt, prepaid előfizetéseknél jóval kevesebb. A többi eszközben (pl. tablet, router) 15-20-szorosa. 2019-ben ezek a számok nőttek.
Ezért írtam, hogy a fő célcsoport a prepaidszegmens, valamint a kisebb, legfeljebb 3-5 gigát használók köre. A DIGI-nek az átlagfogyasztást 5 giga alatt kell tartania, nem véletlenül írtam 5 gigás csomagról. A teszt sokkal inkább erről, az átlagos adatfogyasztás tesztjéről szól, mint műszakiról, arra bőven elég lett volna 6 hónap.
És bizony ez azt is jelenti, hogy a nagyforgalmú tesztelőket le kell majd építeni. Ahogy a mostani Telenor is leépíteni akarja a Hello Data csomagot (nem bírja a háló), amelyet a norvég Telenor az eladás előtt, csak az ügyfélszám növelése miatt vezetett be. Adni könnyű, visszavenni viszont nehéz. Már a tesztcsomagban 5 gigás határt kellett volna beírni. És promócióként adni visszavonásig 10-20-gigát (és nem mérni teszt okokból). Így is örült volna minden tesztelő. Amikor ezt le kell csökkenteni, akkor viszont sok tesztelő csalódni fog.
Veled ellentétben (De ha ott is buknak, akkor szerintem vége van.) szerintem pedig a DIGI mobil fennmaradhat akkor is, ha nem nyer 900-on. Egy jól pozicionált és megnyert célcsoporttal nem irreális egy nullszaldós, minimálisan, elviselhetően veszteséges mobilüzletág fenntartása. Neccesen (fapadosan) a háló is elbírhatja. Nem "univerzális" szolgáltatóként, hanem szorosan a vezetékes szolgáltatásokkal egy csomagban. Az igénybe vett szolgáltatások számának függvényében eltérő díjú mobilcsomaggal.
Hogy végül mi lesz, azt majd meglátjuk.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  DIGI Mobil (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.