Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93601) _seth_


_seth_
veterán

1x 8 GB DDR3 memória modulja van valakinek eladó? Lehetőleg olcsóbban mint a boltban? :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#93602) kungzi


kungzi
veterán

galaxy s3-hoz keresek fekete hátlapot - újat és gyárit
illetve gyári 2100mAh akkumlátort

holnap át is venném ha jó árban van

(#93603) perge666


perge666
veterán

Tudom ez nem az a topik,de ott nem jött válasz.

Van egy Dell XPS420 PC-m, eddig volt benne egy Intel E1400-as CPU,ott a Win7 élményindex 4,9 értéket mutatott az CPU-n és a memórián is egyaránt.
Most lecseréltem egy E7500-ra és 4,5 illetve 4,7 értékeket mutatott az index.
Mindenféle állitgatás nélkül lefuttattam újból a tesztet és 4,5 maradt a proci, a memória pedig felment 5,2-re.

Viszont a gép is lassabb lett ahogy észre vettem.

Tudom hogy ez az élményindex nem sokat ér, de gyakorlatban is lassult a gép, tudnátok valami tippet adni hogy mit állítsak?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#93604) Borosz


Borosz
senior tag

Eladó LG 4X HD. Telenor. Doboz, töltő. Használt ugyan, de úgymond bőven vállalható. Kisebb ütődések a sarkakon. Fekete.
Spec.
Gyári akku + utángyártott fél éves akkuval. Mindene működik - SIM-et bele és mehet. Annyi van vele, hogy a bekapcs gombot kicsit erősebben kell nyomni.
PÜ, ha érdekel. Árat nem írok. Alkudozzunk.

(#93605) Marci79 válasza bul07 (#93543) üzenetére


Marci79
aktív tag

Csak lehetséges opció a letöltendő. Pl. ittasan, zebrán elütni valakit, aki egy-két napon belül belehal a sérüléseibe, még nem jelenti azt, hogy a gázolónak ülnie kell majd. Tapasztalat. :(((

(#93606) sto1911 válasza lappy (#93599) üzenetére


sto1911
veterán

Csak nem mindegy a klimakompresszor az vagy a legzsak.

@(#93598) vlevi: amiben gyarilag nincs abba nem fog rakni senki a kedvemert. Amiben meg van, de pont a legzsakot szarja le, az dogoljon meg egyedul.

(#93607) kungzi


kungzi
veterán

tudnátok ajánlani telefon tartót kocsiba, amit szélvédőre lehet rakni
olyan kellene, ami fent is marad, nem esik le az üvegről :D

köszi

(#93608) werszomjas válasza kungzi (#93607) üzenetére


werszomjas
őstag

ha jót akarsz és örökre, akkor egy Exogear ExoMount Touch, hoppá, pont van is eladó ;]

üdv

(#93609) saril válasza werszomjas (#93608) üzenetére


saril
senior tag

nekem a modernebb 3. generációs van és adok hozzá egy pót fejet is ha valakit érdekel :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#93610) izee válasza perge666 (#93603) üzenetére


izee
senior tag

Jó kérdés...
Egyébként miben nyilvánult meg? Úgy értem pl böngészés közben érezhető? Vagy inkább olyasmi ami méréssel jön ki? Akár frame per sec.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#93611) saril válasza csapee (#93519) üzenetére


saril
senior tag

én is hozzászólok már, én is vezetek rengeteget ma pl Hb-Bp-Mór-Győr-Bp-Hb volt az útvonalam

én rengeteg hozzászólóval nem értek egyet, én ha húzom a kormányt akkor is csak maximum jobbra, soha nem a szembe sávba! ez ilyen egyszerű!!! és ezt mikor vezetsz tudatosítanod kell magadban akár elismételni ha ilyen van akkor csak jobbra!!! és berögzül az, nekem már volt ilyen, annyi mákom volt hogy nem volt szalagkorlát meg tudtam állni, de jobbra le is húztam!

de pl ugyan így van ha erdős területen megyek, tudom hogy még jobban veszélyesebb mert elém szaladhat egy vad és erre rászámolok hogy lehet nagyot kell fékeznem és jobbra elhúzni ha van hely, így indulok neki!!!

#customer114: és végezetül az egyik "elvetemült" én vagyok aki "nem bírja kivárni" a sorát ha böszörmény fele megy, céges auto, nagyon jól megy :D én a táblánál már 100 tempomatot kapcsolom be...

ja jut eszembe ha civilben vagyok saját autóval (szaros 1.4 75 ló) azzal is visszaváltok kipörgetem üvegig ha kell és előzök persze snassz ezt mondani de én minden előzést felmérek és nem megyek bele kétes dolgokba.. :R
ja és legfontosabb itt is előzés előtt, minden egyes előzésem előtt bennem van hogy bizony lehet nem fogok beférni ezért vissza kell hogy soroljak!!!! tehát előzés megkezdése előtt én ezt már tudom hogy lehet olyan manőverre lesz szükségem hogy szembe sávban vagyok már de fékeznem kell és visszasorolnom mert nem tudnám befejezni az előzést, és ez a legfontosabb szerintem ezeket tudatosítani!!!
ilyen manőverem mióta vezetek 2db volt összesen :U

én így látom, de kövezzetek meg nyugodtan :D

szerencsére soha nem okoztam még balesetet pedig ebben az évben is mentem már a céges autókkal 40e
km-t :R :R

(az ABS-es témához pedig hozzátartozik az hogy én rengetegszer fékeztem abs-es autoval tehát tudom hogy az adott kocsi mennyire alul kormányozott egy vészfékezéskor és tudom hogy reagál a régebbi abs-es autók fékpedáljai visszarúgnak és van aki már attól is kamillázik/megijed mert nem tudja hogy az a normális működése... és inkább felengedi...
szóval érdemes esőben vagy télen kipróbálni mindenféle veszélyeztetés nélkül hogy viselkedik az auto ha fékezek egyet mert történetesen abs-es és megtanulod pár fékezés alatt, ezáltal ha szükséged lesz rá már tudni fogod mit és hogy kell tenned, én ezt a felfogást vallom... )

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#93612) kungzi válasza werszomjas (#93608) üzenetére


kungzi
veterán

sokba kerül :))

(#93613) customer114 válasza saril (#93611) üzenetére


customer114
senior tag

burn in hell :K ;]

"ja és legfontosabb itt is előzés előtt, minden egyes előzésem előtt bennem van hogy bizony lehet nem fogok beférni ezért vissza kell hogy soroljak!!!! tehát előzés megkezdése előtt én ezt már tudom hogy lehet olyan manőverre lesz szükségem hogy szembe sávban vagyok már de fékeznem kell és visszasorolnom mert nem tudnám befejezni az előzést, és ez a legfontosabb szerintem ezeket tudatosítani!!!"

Szerintem ez hülyeség, ha nem vagy benne biztos, hogy meg fogsz előzni valakit időben, akkor minek kezdenéd meg az előzést? Lehet nem így értetted, de nekem ez jött le ebből. :U

(#93614) perge666 válasza izee (#93610) üzenetére


perge666
veterán

Lassú indulás/leállás. Elég lassan jön be a böngésző, meg van hogy az egész gép belassul.....

(#93615) zolikaDB válasza perge666 (#93614) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nekünk volt pár konfigunk Exxxx procival, 2GB RAM-mal meg egy HD4650-el. Így, az i5 mögül is azt mondom, sajnálom őket, mert bőven jók voltak... És igen, Win7-el, eleinte meg XP-vel.
E5200-al kezdtük, aztán baromi olcsón, talán innen a topikból vett öcsém egy E2500-at, amit a Giga lapban megcibáltunk, nem is kicsit. Igazából az alap órajeles kisebbik procit nem éreztük lassúnak a nagyobikkal szemben.
Lehet baromság, de egy olcsóbb SSD-t nem próbálsz bele, meg egy kis plusz RAM?
És nem derül ki, h ebben a Dell-ben mi a többi komponens, csak a procit mondod.

DE!
Van egy melós gép meg egy itthoni. i5/8GB/120GB SSD/1TB HDD/GTX750/Win10 vs i5/12GB/240GB SSD/1+1+2TB HDD/GTX750Ti/Win7.
Semmi ökör mutatványra nem kell gondolni, ugyanaz a CAD szoftver, ugyanolyan bonyolultságú testtel a melóson belaggol, belassul a forgatás, itthon meg sem röccen... :D

[ Szerkesztve ]

(#93616) csapee válasza saril (#93611) üzenetére


csapee
senior tag

Nem maradt meg ki vki a forumrol aki megosztana nagyivu hozzaszolasat a temaban? Mindegy hogy tok lenyegtelen, meg talan nem is ram tartozna mar. :U
Hajra emberek, probaljuk ki hogy betelik vele az internet vagy nem. :U ;]

Csapee

(#93617) zolikaDB válasza csapee (#93616) üzenetére


zolikaDB
veterán

No, akkor mondom!
Örökérvényű közmondás X melóhelyről! -> "Mindegy hogy csinálod, csak jó legyen!"

(#93618) Salex1 válasza kungzi (#93612) üzenetére


Salex1
senior tag

Én csináltam egy CD adaptert...azaz egy lemez megy be a fejegység CD "résébe", úgy, hogy az még így is használható (nem sokat használom, így nem zavar). Erre szereltem egy 2000Ft-os tartót, és most nem esik le, nem lötyög és még sokkal elérhetőbb, kényelmesebb helyen is van.
Innen jött az ötlet

(#93619) perge666 válasza zolikaDB (#93615) üzenetére


perge666
veterán

E5200-at lehet én adtam el öcsédnek pár éve itt, akkor Q8200-ra váltottam. :)

Szeretem ezeket a 775-ös konfigokat, amire használom a gépet manapság, bőven kiszolgálnak. :)

Volt komolyabb gépem, de mivel konzolon játszok, meg nincs szükségem semmi komolyabb programra hogy bika gépem legyen, így eladtam.

Ez a Dell XPS420 egy üzlet során került hozzám 3 napja, elég jól összerakott gyári gépnek tűnik, gondoltam kicsit karbantartom és egyelőre marad netezni.

Most néztem meg a memóriákat, 4-ből 2db egyforma, másik 2 más-más márka, sőt az egyik csak 512MB és nem 800MHz-en megy mint a többi, hanem 667-en.
Lehetséges hogy megtaláltam a hibát??

Létezne hogy a kevés vagy lassú memória órajel fogná vissza a CPU-t?

Most 2GB-al megy a gép,a 2 egyformával a másik 2 ki van véve, érezhetően lassabb az előzőnél is.
SSD-t egyelőre hanyagolnám, nem nagyon szeretnék most rá költeni, hacsak nem tudok üzletelni egyet....

[ Szerkesztve ]

(#93620) customer114 válasza csapee (#93616) üzenetére


customer114
senior tag

Végül is ez a fórum lényege, reagálunk egymás nagyívű hozzászólásaira, nemde? :U

(#93622) vlevi válasza perge666 (#93619) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig az ssd lesz az, amitől szárnyrakap.
Új, 60 gigás ssd tizenegykétezer forint, de hasznalttal sincs gond, vehetsz nyugodtan. A mostani hdd megmarad adatoknak, ssd-re megy a rendszer.

Próbaképp inditsd el a feladatkezelőt, és a teljesitmeny lapon nézd meg, mennyit babrálja a hdd-t a windws.
Esetleg eseménynaaplóba be lehet még nézni, nincs-e ott a hdd-vel kwpcsolatos bejegyzés?

(#93623) mghltm válasza Zola007 (#93401) üzenetére


mghltm
addikt

lesz irtas, be is jelentik a honap elejen, persze csak a viragozas elott par nappal

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#93624) perge666 válasza vlevi (#93622) üzenetére


perge666
veterán

Igen tudom hogy SSD sokat gyorsít, meg most 1Terán van a rendszer ami felesleges.

Csak furcsálom hogy lassú, mert ezelőtt jóval gyengébb gép volt nálam AMD vonalon mégis gyorsabb volt SSD nélkül is.
Mondjuk ott 4GB egyforma memória volt, 80GB HDD a rendszernek.

Ránézek a feladatkezelőre ismét. :R

CPU használatra 49-52%-ot ír üresjáratban, memória 940-1000MB között mozog.
:Y

A procit mi dolgoztatja vajon ennyire? :U
Folyamatok 43 :F

[ Szerkesztve ]

(#93625) sto1911 válasza csapee (#93616) üzenetére


sto1911
veterán

Halistennek ezzel is tobb lett a Zinternet ;] Meg jo, hogy te irhatsz, de mas mar nem!

(#93626) adi mester


adi mester
tag

Sziasztok!
Eladásra kínálnék jó pár videokártyát, az alsó szegmensből, hát ha valaki hasonlót keres:

- Nvidia 9300GE 512 MB Dual DVI passzív = 2.000 Ft / db
- Nvidia 9400GT 512 MB Dual DVI aktív = 3.000 Ft / db
- Nvidia GT220 512 MB DVI D-sub HDMI aktív = 4.000 Ft / db
- Nvidia GT310 512 Mb DMS-59 Dual D-sub aktív = 4.000 Ft / db
- AMD HD5450 512 MB Dual DVI passzív = 3.500 Ft / db
- AMD HD6450 512 MB DVI és Dport aktív = 5.000 Ft / db
- AMD HD7470 512 MB DVI és DPort aktív = 6.000 Ft / db

Mindegyik kártya tesztelt, hibátlan. Gari 1 hét. 5 - 10 darabtól kedvezmény

Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

(#93627) perge666 válasza adi mester (#93626) üzenetére


perge666
veterán

Tegnap nem jelentkeztél....

(#93628) saril válasza kungzi (#93612) üzenetére


saril
senior tag

a jó dolgok néha drágák :DDD

(#93613) customer114: tényleg hülyén van megfogalmazva de én úgy értem hogy felkészítem magam arra az esetre "mivan ha" és erre jó az a közhely hogy "jobb félni mint megijedni" mert ha felkészíted magad a lehetőségekre nem fogsz hezitálni azon hogy vajon mit kéne most csinálnom?? autóvezetés veszélyes üzem az előzés még jobban az :DDD és a lehető leghamarabb be kell fejezni

(#93616) csapee: azért írtam OFF hozzászólásban, :U de lehet kövezni írtam is meg tudtam is hogy nem fog sok ember egyetérteni vele de nekem ez a felfogás ahogy én vezetek több 100e km-en "eddig" még bejött :R

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#93629) sto1911 válasza perge666 (#93624) üzenetére


sto1911
veterán

Feladatkezeloben meg tudod nezni mi dolgoztatja, lehet kattintani kell a minden folyamat mutatasara.
Amugy milyen vinyod van? Nem doglott be? HDSentinel a baratod.

(#93630) customer114 válasza vlevi (#93622) üzenetére


customer114
senior tag

13ért adata pp sp920 128gb. 5 év gari, nincs írási limit. Szerintem ez éri meg a legjobban ma. 60 gigás 11-12ért sok. (nem olvastam a többi beszélgetésetek, csak erre az árra reagálnék :)) )

(#93631) perge666 válasza sto1911 (#93629) üzenetére


perge666
veterán

Elvileg az fut amit használok.

HDD 100/99-es.

(#93632) zolikaDB válasza perge666 (#93624) üzenetére


zolikaDB
veterán

Egy friss win???

(#93633) LeventeV válasza perge666 (#93624) üzenetére


LeventeV
senior tag

Szia.
Nezg meg a feladatkeresoben, hogy pontosan melyik process eszik ennyit. Van a win7-nek egy update kereso processe, amit nem tudsz leloni control panelbol. Most telorol vagyok de kicsit kesobb elkuldom neked, hogy hogyan lehet azt leallitani. Nekem ket eltero pc-n jelentkeztek ugyanezek a tunetek es mindketvesetben ez volt a gond.

(#93634) perge666 válasza zolikaDB (#93632) üzenetére


perge666
veterán

Az is megvolt 2 napja,Win7 64bit,regisztrálva,frissítések,SP1 fent van.

LeventeV : Köszönöm rákeresek,próbálgatom. :R

Egyébként már nem fagyogat program,alkalmazás indításánál.
Ez azóta van,mióta a 2 teljesen egyforma 1GB-os modul van csak a gépben.
Érezhető hogy lassú de már ígyis bőven vállalható,szerintem kevés a 64-es rendszernek a 2GB.

[ Szerkesztve ]

(#93635) zolikaDB válasza LeventeV (#93633) üzenetére


zolikaDB
veterán

Inkább írd ki ide majd, hátha másoknak is segít!

(#93636) csapee válasza sto1911 (#93625) üzenetére


csapee
senior tag

Irhat, de miert nekem? Nem azert de ha osszeveted az 5-10 evvel ezelotti szinvonallal eg es fold.
Regen tobb volt a biznisz es kevesebb a rage. Volt ez a baleset, kollega beirja. A valaszok nagy resze meg arra megy ki hogy aki hulye dogoljon meg. Tisztelet a kivetelnek.

Csapee

(#93637) sto1911 válasza csapee (#93636) üzenetére


sto1911
veterán

Szerintem ennel tobbretubb:
- a sofor rossz dontest hozott amikor szembe savba ment at inkabb
- ill. ket eve legzsag nelkul menni tenyleg a dogoljon meg kategoria mar, nyilvan ebben az utasok nem lehetnek vetkesek
- meg biztos volt mas is, nem kovettem 100%-ban a temat

De regen tenyleg tobb volt a biznisz :(

(#93638) LeventeV válasza perge666 (#93634) üzenetére


LeventeV
senior tag

Szia.
Az ígért link:
http://computerstepbystep.com/windows_update_service.html

(#93639) Laraxior válasza csapee (#93636) üzenetére


Laraxior
titán

Illetve azon vagyunk kiakadva hogy videokartyat akarok vizezni, mert itthon doglok ket hetig, de kozben 100% tappenzt akarok...

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#93640) saril válasza Laraxior (#93639) üzenetére


saril
senior tag

:DDD :DDD :DDD "mother of god" :C

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#93641) perge666


perge666
veterán

Ha már biznisz...... :

Van néhány eladó DDR1-DDR2 Memóriám :

DDR2 :

- 1x1GB Kingmax 800MHz
- 1x512MB Elixir 667MHz

DDR1 :

- 2x1GB Kingston DDR400
- 2x1GB Kingmax DDR400

Jaaaa meg van CPU is pár darab :

- 775 Intel Celeron E1400 / 2x2000MHz
- 939 AMD Athlon 64 X2 3800+ /2X2000MHz/ hűtő is van hozzá,igény esetén alaplapot is tudok adni.

Ezek mind teszteltek,működőképesek.

Továbbá van még 4-5db 1 magos Intel Celeron procim,elvileg működik mind,legtöbbet én nem használtam
3db olcsófajta működőképes tápegységem 400-500watt körüliek.

Ha kell valami írj privátot árral és vidd.

(#93642) perge666 válasza LeventeV (#93638) üzenetére


perge666
veterán

Megcsináltam, végén újraindítást kért, fapados lett minden, és most net sincs rajta, ezt is telórol írom. :))

Most megyek el itthonról, később megpróbálom visszacsinálni.

(#93643) LeventeV válasza perge666 (#93642) üzenetére


LeventeV
senior tag

Ne haragudj.
Nekem sikerült megoldanom a problémát ezzel, de akkor keresek neked egy másik leírást.

(#93644) LeventeV válasza perge666 (#93642) üzenetére


LeventeV
senior tag

Ha visszaállítottad a rendszert és csak sokat fog pörögni a CPU, akkor ezt próbáld majd meg:
http://www.techracket.com/solution-fix-svchost-exe-high-memory-usage-cpu-usage/

De előtte nézd meg a feladatkezelőben, hogy biztos, hogy ez a process zabálja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#93645) csapee válasza Laraxior (#93639) üzenetére


csapee
senior tag

Mert te is inkabb dobtad volna fel a bocskort. ;] Hogy kepzeled, beulsz egy legzsak nelkuli autoba, mert dolgozni szeretnel. Rekt. :DD

Csapee

(#93646) sto1911 válasza csapee (#93645) üzenetére


sto1911
veterán

Ez a rekt ez mi a banat?

(#93647) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

ELADÓ:

- fehér Sony Xperia Tipo st21i - T-Mobil függő - ajándék szilikon tokkal - 7e
- hibás Epson Stylus DX4050 multifunkciós készülék, akit érdekel egy értelmes ajánlatért viheti.
- Huawei 736 (Vodafone) kompletten dobozában - zsebkopott - 3,5e
- mikro headset - 5e
- 4x100-ról 5x112-ra átalakító nyomtávgyűrű (egy pár!) - 6e
- VW Golf III használt első lökhárító (CL) - fényezetlen, igény szerint ajakspoilerrel, új fényezhető hátsó lökhárító - a közepe gyárilag alapozott -12e

Helyieknek a feltüntetett árból kedvezmény.
Csere érdekelhet bakelit/vinyl lemezekre. (főleg külföldi előadók!)

(#93648) perge666 válasza LeventeV (#93643) üzenetére


perge666
veterán

Nincs semmi baj, miért haragudnék? :)
Nekem problémám adódott, te megpróbáltál segíteni.

Most újra rakom a rendszert, lefrissítgetem, intézek 2X2GB memóriát bele, később SSD-t, és jó lesz az. :)

(#93649) vlevi válasza customer114 (#93630) üzenetére


vlevi
nagyúr

"13ért adata pp sp920 128gb."
Van benne igazság. 4 éve vettem egy Samu 830, 128gigásat, azóta nem figyelem az SSD árakat, csak mellékesen tűnt fel, hogy egy ideje nagyon szépen lementek az SSD árai. Én még valami 25 körül vettem nagyondenagyonhűdeakciósan.

(#93650) perge666 válasza perge666 (#93648) üzenetére


perge666
veterán

Kemény 9 perc alatt újratelepült a Win7, nem lesz itt gond szerintem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.