Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#143851) dobolan válasza Salex1 (#143850) üzenetére


dobolan
senior tag

Addig a kivitelezést nem is lett volna szabad elvégezni, míg nincs EON engedély. Az időben megelőzi. Ez a kivitelező hibája szerintem.

(#143852) csizs


csizs
aktív tag

Telefont keresek 40-55 között. :R

1x éve a prohardveren!

(#143853) Thermaltake


Thermaltake
tag

Kihasználatlanság miatt eladó ÚJ! LED Sakura fényfa!

ÚJ ( még garanciális) akkumulátorral szerelt, kitűnő állapotú LG Leon

Xiaomi Redmi 8 telefonhoz 360°-os alu védőtok

(#143854) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok, teljesítmény mérő padot tud valaki Debrecenben? Google dobott pár találatot, van valakinek tapasztalata? Legalább 3 mérést szeretnék :K

(#143855) lappy válasza aero. (#143854) üzenetére


lappy
őstag

ha van 3 akkor elviszed mindháromhoz és mehet az átlag ;]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#143856) aero. válasza lappy (#143855) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Azért annyit nem ér :P
Van benne racechip, szeretnék egy gyári, eco és race módot mérni.

(#143857) aldebaran válasza Pyttawrx (#143843) üzenetére


aldebaran
őstag

Na, bementem az Auchan-be és volt SAL-os transzmitter. Megvettem, kipróbáltam és az én használati szokásaimnak megfelelő. Távirányító is van hozzá, bár azt még nem sikerült működésre bírnom. :U Teljesen jó a hangja, nincs sustorgás, vagy bármi. Igazából nem tudom, hogy ez a jó rádiónak, vagy az eszköznek a pozitívuma. :D
BTW: köszi, hogy írtad, mert különben nem is gondoltam volna erre. :B

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#143858) Pyttawrx válasza aldebaran (#143857) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nagyon szívesen. Örülök, hogy bevált (remélem később is be fog).
A távirányító pedig: az elem védve szokott lenni műanyag vagy papírral, hogy ne merüljön. Vedd le a hátulját a gombelemnél és azt vedd ki. szerintem ennyi lesz

(#143859) aldebaran válasza Pyttawrx (#143858) üzenetére


aldebaran
őstag

Azt tudom, az megvolt. (annyira nem vagyok noob :DDD ) De lehet, hogy csak le van merülve. Még nézegetem majd, meg tesztelem. Mondjuk, ez a legkevesebb. ;)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#143860) patex1983 válasza dobolan (#143851) üzenetére


patex1983
őstag

Ez így van, igen. Simán a kivitelezőre kell verni a költségeket.

X

(#143861) Pyttawrx válasza aldebaran (#143859) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Bocsánat nem sértésnek szántam. :) :R
Igen ez jó ötlet mérj rá az elemre. Régebbi telóval, vagy sok teló face kamjával tudod ellenőrizni, hogy a kis infra világít-e ha megnyomsz rajta egy gombot. Ha világít amikor megnyomsz egy gombot, akkor a távirányító jó

(#143862) bobace válasza Salex1 (#143850) üzenetére


bobace
őstag

Nehéz megmondani, hogy magában mennyi, mert a szekrényt ki kell gipszkartonozni, illetve autótöltéshez szereltetek fel egy dobozt saját megszakítókkal és dugaljakkal, meg újra is kábelez ezt-azt stb és így saccolta 50-60e-re. Fele visszajön ugye. EON-nál a 25->32A elvileg ingyenes, de lehet van pár ezer forint adminisztrációs költség, úgy emlékszem, mintha azt olvastam volna.

És a napelemes történettel leírtad az egész EON működésének bizonytalanságát... Nálam ugyanez a szabványosítás kapcsán. Hiába van engedélyed, hiába csinálják meg elvileg szabványosan, minden attól függ, hogy aki kijön az milyen lábbal kelt, és van-e kedve rányomni a pecsétet egy kicsit is véleményes történetre, ami bár alapvetően jó, de mégsem a legújabb. Nekem azt mondta a vill szerelő, hogy ha nem veszik át, akkor neki bünti pont és az ügyfél bizony követelheti vissza a kivitelezés költségét is, szóval már csak ezért sem mernek ők sem reszkírozni, és nem vállalja el ami nem tuti.
Mondtam is a szerelőnek, hogy úgy lenne az igazi, hogy én sem fizetek a kivitelezőnek addig, míg az EON rá nem nyomja a pecsétet, de azt meg nyilván senki nem vállalja. A napelemes kivitelezők is megérik a misét azért, mert ahogy jöttek felmérni, a fele a villanyhoz nem is ért igazából. És oké másik szakma, de szerintem anélkül nem is lenne szabad megindulni.
Persze nem értem a sztorit sem teljesen. Ugye két kör van, egy bejelentés az EONhoz, anélkül nem is lehet elkezdeni, hogy ne néznék meg hogy szabványos -e a mérőhely, a másik meg a végén megint megnézik, hogy minden jól csatlakozik-e, megvan-e. Azért itt lehet az EON is ludas, hogy nem mondta előre, hogy mi a helyzet. De ha tényleg a kivitelező elkezdte saját szakállára csinálni, és feldobálta a napelemet meg az invertert mielőtt EONnál bármi történt volna, akkor egyértelműen az ő hibája és money back.

[ Szerkesztve ]

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#143863) bul07 válasza bobace (#143862) üzenetére


bul07
nagyúr

Na igen kis embert is becsapják, de hogy még a tőke erős, perre menő gazdag embert is
[link]

Ebben a videóban leg normálisabban szerintem a 11:51-től szereplő emberke beszélt

És elmondta a fő csapásirányt szerződésben benne kell lenni a Termelési garancia résznek, az a lényege az egésznek

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#143864) RandomName válasza bobace (#143862) üzenetére


RandomName
aktív tag

"A napelemes kivitelezők is megérik a misét azért, mert ahogy jöttek felmérni, a fele a villanyhoz nem is ért igazából."
Ez így igaz. Az a cég amelyikkel mi kapcsolatban vagyunk pl úgy megy felmérni, hogy tőlünk is megy egy ember. Ők felmérik a napelemek mennyiségét, és az inverter méretét, mi pedig javaslatot teszünk az összes többire. Dc kábel elvezetéstől a mérő szabványosításig, meg persze mindenre ami a kettő között van.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#143865) Cs1csó válasza Salex1 (#143850) üzenetére


Cs1csó
félisten

Minden lakossági fogyasztónak JÁR 1 fázis és 32A, ezen túl kb. 4 ezer forint 1A beépítése, hogy tehát ha kell plusz 10A akkor ugye az kb. 40k.
Lehet egy levelet írni a szolgáltatódnak amiben megadod az adataidat és az alapján biztos tudnak valami pontos tájékoztatást adni.
Mi faxán pórul jártunk: 10 éve költöztünk egy házba ahol 3 fázis volt és jól megpakolva minden fázis amperrel. Aztán jöttek a szolgáltatótól, hogy mi csak 32A-re vagyunk jogosultak tehát a 3 fázist nem vették el de szétosztották a 32A-t volt is belőle gond Most úgy ahogy stabil: 16A-10A-6A így van most szétosztva ami most jó mert az első van szinte minden a másik kettőn kevés cucc van csak.

(#143866) dew28 válasza Cs1csó (#143865) üzenetére


dew28
aktív tag

Minden lakossági fogyasztónak JÁR 1 fázis és 32A

Konkretabban: csatlakozasi dijat nem kell fizetni erte. de ha teljesitmeny bovites van pl. 1x16A-rol 1x32A-re, akkor a szolgaltato eloirhatja a merohely szabvanyositasat, amelyet viszont ki kell csengetned.

[ Szerkesztve ]

(#143867) bobace válasza dew28 (#143866) üzenetére


bobace
őstag

Bizony, hogy előírhatja :( Bár ahogy fentebb írtam, azt mondják hogy nem lehet azért aránytalan a költség, amibe vernének, de hát ez ugye relatív fogalom... Majd meglátom, hogy elfogadják-e, mikor már megcsináltattam :W

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#143868) mongo


mongo
csendes tag

Van két használt UV pénzvizsgálóm ([link]), hibátlanul működnek, újra cseréltük őket. Érdekel valakit?

(#143869) balinyo válasza diablo1984 (#143814) üzenetére


balinyo
tag

Kösz, máshonnan is az az info jött, hogy panelhibás a TV, még ha akarnám se lehetne javíttatni, mert már panelt sem lehet rendelni hozzá. Az meg egyértelmű, hogy a plazmák dinoszauruszok, lassan kihal az összes, nagyon szerettem a képét, de az oled immár jobb, kevesebbet fogyaszt (ezek a nagy plazmák kb. radiátorok voltak), meg az okostévé rendszerek is kezdetlegesek voltak ezekben.

(#143870) Pyttawrx válasza dew28 (#143866) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Én pár éve emeltettem az Ampert 32-re. társasház, ami már alkalmas volt az óráig a 32A-re. Amit fizetnem kellett az az órától a bizt tábláig a kábelezés, EON-os azaz regisztrált szerelővel kellett megcsinálni, majd jött az eonos emberke, aki betett a 32A biztit, Leplombálta és kész. Nekem ez kb 50-be kerüt munkadíjjal, meg doboz, meg kismegszakítókkal a lakáson belül.. stb. A 32A-ig ingyenes a szolgáltató részéről, ha minden alkalmas erre az ügyfélnél.

[ Szerkesztve ]

(#143871) Pyttawrx válasza Aryes (#143806) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nah ma vettem észre, hogy én sem úsztam meg a jég hatását..... Apró csak bizonyos szögekben észrevehető ki benyomódások letek a karosszérián. Ez már így maradt.... :O

(#143872) bul07


bul07
nagyúr

Na sikerült a váltás így a hirdetéseket is megcsináltam nekik

Eladó INTEL Core i5-6600K 3.50GHz LGA-1151 BOX processzor, 30.000 Ft

És amiben volt

Eladó MSI B150 GAMING M3 alaplap, 11.000Ft

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#143873) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Opel Astra G vagy H ülést vennék. Melyik bontóban érdemes nézelődni?

(#143875) Zsoleszhun válasza zolikaDB (#143873) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Taskó autóbontó a derék utca végén.

¯\_(ツ)_/¯

(#143876) mezis válasza zolikaDB (#143873) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

mezis

(#143877) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszönöm :R

(#143878) Salex1


Salex1
senior tag

Eladó egy garanciális Parkside orrfűrész, vezetékes változat.
Kb. 3x használtam. 12000Ft

(#143879) Atomantiii válasza dew28 (#143660) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen igazad van, de a jegyzőt nem érdekli és nem kezdeményez ilyet mert ugye azt valakinek ki kellene fizetnie. (és nem ő lesz az)

Közben beszéltem a kormányhivatalnál az erre illetékes osztállyal, ha megadom a nevem és a címem akkor rámvernék az eljárás díját és előrébb nem vagyok vele mert legfeljebb megbüntetik valamennyire, azt röhögve kifizeti és megy minden tovább. De egyébként tudnak róla csak éppen nem mondta ki, hogy hát ez van nem tudnak vele mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#143880) Aryes válasza Pyttawrx (#143871) üzenetére


Aryes
nagyúr

Sajnálom. :( Az enyém is így marad szerintem.

(#143881) GIJoe válasza Atomantiii (#143656) üzenetére


GIJoe
addikt

Írsz nekik, hogy tudnak e róla, hogy ezen a területen (pontos hrsz. javasolt) riasztást alkalmaznak, ha igen, sok embert zavar, téged is...sőt

(#143882) Atomantiii válasza GIJoe (#143881) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen beszéltem velük, nem vagyok vele előrébb sajnos.

(#143883) bul07


bul07
nagyúr

Hogy nemrég elég sokat mentem autóval az országban megfogalmazódott bennem valami

Eltűntek a rádió adók

Emlékszek nem is olyan régen még léptem nyomon voltak helyi adók
De Budapest környékkén meg tényleg

De most alig van pár

Ráértem a M0 torlódásában araszolva
Csak kerestem kerestem és nem találtam adókat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#143884) zeon.hu válasza bul07 (#143883) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Szándékosan tőnkre lettek téve...
Így én már autóban csak online hallgatom a külföldi (általában rock) adókat.

#?*@&!

(#143885) Salex1 válasza zeon.hu (#143884) üzenetére


Salex1
senior tag

Debrecenben is volt több jó adó, most meg van egy, talán kettő.
Tök felesleges, hogy az autórádióban van tíz hely... Nincs mit beállítani rá.

(#143886) tahepa válasza bul07 (#143883) üzenetére


tahepa
senior tag

Egyenhíreknek nem kell több rádióadó.....a NER által összeállított hírek a NER tagjainak....

(#143887) mezis válasza bul07 (#143883) üzenetére


mezis
nagyúr

A technika (informatika) fejlődése is jelentősen csökkenti a rádió, TV adók számát.
Pl. voltak, vannak szinte csak zenét sugárzó adók. Megjelentek az olcsó kazettás lejátszók, 60 - 90 pecrnyi "adattal". Aztán jöttek az audio CD-k, MP3 lejátszók, rengeteg GByte-os PEN drive-ok. És most nyomulnak a telefontársaságok az xG-ikkel, ami meg a gyors internet elérhetőségét biztosítja úton, útfélen....

mezis

(#143888) patex1983 válasza mezis (#143887) üzenetére


patex1983
őstag

"xG-ikkel" :F

X

(#143889) Zsoleszhun válasza patex1983 (#143888) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

3G, 4G, 5G, 6G.... :)

¯\_(ツ)_/¯

(#143890) z0d1AK válasza bul07 (#143883) üzenetére


z0d1AK
veterán

Szerintem alapvetően befolyásolja ezt a megváltozott médiafogyasztás már a kocsikban is.
10+ éve az autóban volt autórádió, mellé CD, vagy kazetta mint opció.
Ma már...
Az autórádió mellett már CD sincs egy új autóban, helyette Bluetooth és telefonos kapcsolat. Internetrádiók, online streamingek (spotify, deezer, youtube), hangoskönyvek, podcastok, stb.
Ha csak a városban megyek, nem kapcsolgatok, ugyan az a rádióadó megy általában. De ha kimozdulok a városból, általában én is már a telefont indítom.

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#143891) Zsoleszhun válasza Zsoleszhun (#143889) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Nem volt időm szerkeszteni.

Ezekért a frekvenciákért miliárdokat tudnak elkérni, nem fognak szarakodni kis FM rádió adókkal.

¯\_(ツ)_/¯

(#143892) bul07


bul07
nagyúr

Hát az autóban a rádió nem csak zene forrás, vagyis nekem nem
Közlekedési dolgok, esetleg beszélgetések helyi dolgokról, hírek, én szeretem az ilyet
És nem hiszem hogy nem lenne rá igény

És régen is volt alternatíva, kazetta, utána CD(mp3 CD), majd pendrive, de mégis vígan megvoltak a rádió állomások
Én is inkább arra szavazok amit zeon.hu és tahepa írt, nem viselik el a külön hangokat amiket nem tudnak felügyelni

Amúgy egy dolog van ami miatt egyből hangolok tovább, magyar zene, na ha meghalok bármifajta magyar zenét vége nem vagyok hajlandó meghallgatni
Nem véletlen hogy a kocsimba több Román adó is el van mentve, hogy még véletlenül se szólaljon meg valami nyomorult magyar énekes

De van olyan időszakom hogy a csendet élvezem, képes vagyok 3-400Km is levezetni csendben

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#143893) patex1983 válasza bul07 (#143892) üzenetére


patex1983
őstag

A magyar zene nem jó, de a román az jöhet?
Mondjuk ízlés kérdése nyilván, csak fura...

X

(#143894) bul07 válasza patex1983 (#143893) üzenetére


bul07
nagyúr

Román rádiókba elég kevés a román zene(ami nekem be van hangolva), szerintem ott nincs az a nyomorult törvény mint ami itthon van(kötelező magyar tartalom)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#143895) sto1911 válasza bul07 (#143894) üzenetére


sto1911
veterán

Pedig egy jo kis numanumaejj hogy fel tudja dobni az ember napjat :DD ;] (NEM!)

(#143896) Aryes válasza bul07 (#143892) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az ízlés nyilván nem vita tárgya, de ezt így kijelenteni, hát... :W

(#143897) Aryes válasza sto1911 (#143895) üzenetére


Aryes
nagyúr

Na azt a számot pont bármikor meghallgatom. :DDD

(#143898) wwhy válasza bul07 (#143894) üzenetére


wwhy
veterán

Ráhibáztál, nincs semmiféle kötelező törvény e tekintetben.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#143899) kugli válasza wwhy (#143898) üzenetére


kugli
aktív tag

Hát nem is értem miért nyugat európa felé vándoroltak (vándorolnak?!) az emberek idáig... miért nem csak Romániába mentek át és éljen a jó világ...

szerk: bocs,ez nem neked akartam válasznak!

[ Szerkesztve ]

(#143900) Zsoleszhun válasza Aryes (#143897) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Azt én is, főleg magyarul :DDD

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.